Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) veze válasza Jim74 (#1250) üzenetére


veze
őstag

az nem probléma, nálam is így van.
formázd ujra pendriveot a nassal fat16-ra másold rá és kezd így újra..
mások is igy csinálták és összejön előbb utobb
nekem is volt ilyen először hogy becsukta azonnal és bszott kapcsolodni..de aztan valahogy tullettem ezen
ez a kizárás is létezik az ffpstick oldalan ir is róla
de hogy igazabol mit kell elszurni ahhoz hogy ez a 30 perces tiltas létrejöjjön, nekem nem sikerült rájönnöm..

(#1252) Jim74 válasza veze (#1251) üzenetére


Jim74
nagyúr

Várjunk csak. A NAS-ban kell már lennie a pendrive-nak, amikor PUTTY-al csatlakozni szeretnék? :B

Win7 alól csak F32-re, vagy NTFS-re, illetve exFAT-ra enged formázni :F

[ Szerkesztve ]

(#1253) Jim74 válasza veze (#1251) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lejárt a szerkesztési idő...

Bedugott pendrive-val is ugyanaz a jelenség :( Úgy érzem, nem lesz nekem transmission az NSA310-en... :(

(#1254) veze válasza Jim74 (#1252) üzenetére


veze
őstag

nasbol meg tudod formázni fat 16-ra
vagy pl g-parted -el (letölthetö a boot cd-je, kíírod és bármire particionál szintr nincs amit ne tudna)
leformázod pendrive-t rámásolod amiket kell és természetesen a pendrive-ot bedugod elöl a nasba, utána inditsd el a nast!!
aztan kell probálkozni telnet.. ahogy a leirásban van. mikor az megvan ujrainditani aztan jön az ssh (ahogy le van irva)
ne add fel:)
másnak se ment mindig elsőre, de nem lehetetlen
én vagy háromszor formáztam, másoltam a pendrive-t mindig újra, mire sikerült belépnem egyáltalan :K

(#1255) Jim74 válasza veze (#1254) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a segítséget. :R
NAS-ból hogyan tudok formázni? Biztos én vagyok a béna, de nem találom a menüjében.

(#1256) veze válasza Jim74 (#1255) üzenetére


veze
őstag

kötet fülön asszem,
bár most nem tudok ránézni mert nem otthon vagyok
az USB meghajtók között lesz a bedugott pendrive

(#1257) Jim74 válasza veze (#1256) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megtaláltam :R

(#1258) Jim74 válasza veze (#1254) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát köszönöm a segítséget, de ez nem akar összejönni :W
Marad a libtorrent :(((

(#1259) veze válasza Jim74 (#1258) üzenetére


veze
őstag

bár nekem 210 van nem 310, de sokan megcsinálták már 310-re is..
probáld esetleg a 0,5-ös ffp stickkel.. (feltételezem a 0.7-est probáltad..)
az elsö eredeti leírást még ahhoz készítette Zamery fórumtársunk..

(#1260) FefeeX válasza Jim74 (#1258) üzenetére


FefeeX
veterán

0,7-es FFP stick-kel nekem sem telnetelt be, 0.5ös kell. Én is ezzel szívtam eleinte két napot...
Egyébként minden ott a leírásban, mi az amivel tuti megy, verzió linkkel; az hogy rá kell dugni a telnethez, az, hogy ha kilőtted már a telnetet, akkor formázd újra és kezdd előlről az egészet.
Rádugod, bekapcsolod (vagy ha be volt akkor ki-be), vársz 5-10 percet és utána próbálsz putty-ot. Elindítja az FFP stiket, az megnyitja a telnetet, amin be tudsz lépni. Ha nem várod meg míg megnyitja, nem tudsz belépni, később az SSH-nál is így van, nem véletlen kell újraindítani mikor azt írják ;)

Zamery: nekem a 320-on 4.40 van fenn, és tudom, hogy nem 100% hogy ugyanaz, de nálam mégis megy vele... Csak hogy nem kizárható, hogy ott nem user error volt...

[ Szerkesztve ]

(#1261) Zamery válasza Jim74 (#1258) üzenetére


Zamery
senior tag

Melyik fw van fenn? Mert a 4.40-es, akkor azzal nem fog menni. A múltkor derült ki, hogy azzal nem indul el az FFP-Stick.Ha nagyon nem megy, megcsinálom Teamviewerrel.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1262) Jim74 válasza Zamery (#1261) üzenetére


Jim74
nagyúr

4.40-es FW van fent és a leírásodnál linkelt 2012-01-14-es FFP stick-kel próbáltam.
Igaz 5-10 perce nem vártam bekapcsolás után.
Az okozhat problémát, hogy a hátsó USB-n van egy külső HDD?

Köszönöm a TW ajánlatot, de egyelőre megpróbálom megoldani. Nem lehetek ilyen béna :DDD

(#1263) FefeeX válasza Jim74 (#1262) üzenetére


FefeeX
veterán

bár szerintem a külsők nem okozhatnak problémát, de lehet tényleg az lesz a vége, hogy FW-t kell downgradelni... azért próbáld meg mindent lehúzva, NAS által formázott pendrive-val minden előtt - egyébként így vagy úgy de tuti sikerülni fog...

[ Szerkesztve ]

(#1264) veze válasza FefeeX (#1263) üzenetére


veze
őstag

én ugy telepitettem hogy a külsök rá voltak hátul dugva.. ez nem számít neki

(#1265) Jim74 válasza FefeeX (#1263) üzenetére


Jim74
nagyúr

Találtam valamit:

[link]

Ha beírtam az oldalon található linket, miután webes felületen beléptem a NAS-ra adminként, akkor PUTTY-al már be tudtam jelentkezni :K
Bár ott is kért usernevet és jelszót, de amire a webes felületen bementem az a telnetre is jó volt.

Ez jött ki a DOS-os ablakban:

nsa310 login: admin
Password:

BusyBox v1.17.2 (2012-02-16 13:49:17 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

~ $

[ Szerkesztve ]

(#1266) Zamery válasza Jim74 (#1262) üzenetére


Zamery
senior tag

Egy korábbi fw-t kell visszatenned, mert nem fog menni a 4.40-es verzióval, nekem se ment. Az mindegy hogy hova van dugva az FFP Stick.

#1265: A Telnet Backdoor akkor kell ha kizártad magad a NAS-ról, és FFP Stick nélkül is működik, de Transmissiont nem fogsz vele telepíteni.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1267) Jim74 válasza Zamery (#1266) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi.
Melyik az az FW a 310-eshez, ami biztosan működik? Valahol meg lehet még találni? Csak, mert a Zyxel oldalán csak a 4.40-est találtam.

(#1268) Zamery válasza Jim74 (#1267) üzenetére


Zamery
senior tag

Szerintem ez az: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1269) Jim74 válasza Zamery (#1268) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Akkor innen szedjem le a 4.22-t és azzal elvileg menni fog?
Remélem engedi downgradelni a firmware-t....

(#1270) kisgyerek85 válasza Jim74 (#1269) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Engedi. Nekem is vissza kellett raknom ezt.

(#1271) Jim74 válasza kisgyerek85 (#1270) üzenetére


Jim74
nagyúr

THX :R . Ha lesz időm, mindenféleképpen megpróbálom. Szenvedek valami hátrányt egyébként, ha a régebbi FW-t használom?

(#1272) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
Látom gond van a 2.4-es firmware-t használók körében.
Elöljáróban leszögezném, zamery leírása teljesen jó, csak hét helyen van változás, az is csak a letöltési és a telepítési linkeket érinti.

1.
Amennyiben nem sikerül az USB sticket formázni, akkor evvel a kis programmal gyerekjáték. Rendszergazdaként kell elindítani.

2.
USB stick innen letölthető. Kicsomagolva kell az USB sick-re másolni, a NAS-t leállítani, első USB csatlakozóba bedugni, elindítani a NAS-t. Várj néhány percet, mielőtt a telnetet indítod.
Ez idáig a leírás első oldalának első felét érintette, a telnetes részben nincs változás.

3.
A leírás második oldalán az első két kép közötti részben van csak változás, ez a 07-es ffpstick verzió miatt szükséges.
A letöltendő csomagok linkei. Figyeld, hogy végig ki legyen jelölve!

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/libevent-2.0.16-arm-0.txz
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/oabi/transmission-2.50-oarm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/curl-7.21.4-arm-1.txz

És a telepítési parancsok

funpkg -i curl-7.21.4-arm-1.txz
funpkg -i libevent-2.0.16-arm-0.txz
funpkg -i transmission-2.50-oarm-1.txz

Innentől kezdve semmi változás nincs a leíráshoz képest,de nagyon figyelmesen kell csinálni a telepítést, mert egy elütött karakter hibás végeredményt hozhat.

A putty ablakban is működik a beillesztés, annyit kell tenni, hogy win alatt amit kijelölsz azt a putty ablakban bal egérgombbal beilleszti, kicsit így könnyebb a telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#1273) Jim74 válasza Zamery (#1268) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nagy nehezen sikerült belépnem a NAS-ra PUTTY-al (régebbi firmware és a 2012-01-14-i stick volt a működőképes megoldás nálam) és végig is csináltam a cikkedben leírtakat.
Már csak az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom használni ezt a Transmission-t? :F
A NAS-ra weben keresztül belépve nem találom, hogy honnan lehetne elérni ezt a programot. Vagy valamit félreértelmezek? :F

[ Szerkesztve ]

(#1274) Jim74 válasza Jim74 (#1273) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben megtaláltam a fórumban a választ :R

(#1275) kisgyerek85 válasza Jim74 (#1274) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Transmission Remote GUI -t is leszedted? Sokkal átláthatóbb mint böngészőből kezelni a klienst.

(#1276) Jim74 válasza kisgyerek85 (#1275) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt nem szedtem le. Azt is fel kell telepíteni a pendrivera? Vagy hogyan kell használni?

Szerk.: hülye vagyok. GUI, tehát egy grafikus felhasználói felület. Mintha külön program lenne a windows alatt, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1277) Zamery válasza Jim74 (#1276) üzenetére


Zamery
senior tag

A Remote GUI az egy Windows-os program. Egyszerűbb vele letöltéseket hozzáadni a Transmission-hoz! És van belőle új verzió: Transmission Remote GUI 4.0.3.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1278) Jim74 válasza Zamery (#1277) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben rájöttem, csak annyira lefáradtam agyilag mire összehoztam, hogy működjön a dolog, hogy már csak kérdezni van erőm :DDD .
Egyébként maxi respect a cikkért. Linux tudásom 0, mégis sikerült megcsinálni.

(#1279) Jim74 válasza Zamery (#1277) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még egy kérdésem lenn (egyelőre :B ):
ha másik pendrive-ot szeretnék használni, akkor elég a mostaniról átmásolni mindent, vagy újra végig kell csinálni az egész procedúrát?

(#1280) veze válasza Jim74 (#1279) üzenetére


veze
őstag

nem elég átmásolni, de nem kell újra sem csinálnod a procedúrát.
Le kell menteni a mostani pendrive-ot erre megfelelő szoftverrel és visszaírni a másikra
én acronis true image home 2010 el csináltam, és működik a dolog

(#1281) Jim74 válasza veze (#1280) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Tehát akkor egy "ghost"-olást kell csinálni a pendrive-ról.

Egyébként nem tudok betelni ezzel a Transmission-os megoldással. Valami szenzációs a gyárihoz képest, főleg a GUI-val.

Nagy örömködés volt, mikor végre sikerült működésre bírni. :D

Hatalmas köszönet Mindenkinek, aki veszi a fáradságot és közzétesz ilyen dolgokat :R

(#1282) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Download könyvtárból szeretnék törülni letöltött torrenteket, de nincs jogosultságom hozzá.

umask: 0 -ra van állítva.

Egyéb ötlet?

(#1283) veze válasza kisgyerek85 (#1282) üzenetére


veze
őstag

ezt olvasd át pl.

[ Szerkesztve ]

(#1284) kisgyerek85 válasza veze (#1283) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszi :)

(#1285) csocsika1700 válasza kisgyerek85 (#1284) üzenetére


csocsika1700
tag

tudja valaki, hogy hogy kell elérni a gyári felületet?? igazából resett lenne a célom. :C

(#1286) veze válasza csocsika1700 (#1285) üzenetére


veze
őstag

hátul nyomjad meg a gombot rajta :K

(#1287) csocsika1700 válasza veze (#1286) üzenetére


csocsika1700
tag

nem olyan reset, bocsánat nem jól fejeztem ki magam :D :DD
a nas havernál van mert neki zsír a nete, és behalt a TM, ujra akarom inditani innen,távolról :)

(#1288) veze válasza csocsika1700 (#1287) üzenetére


veze
őstag

ha be tudsz lépni távolról akkor tedd meg.. és menj a leállítás fülre, ott lesz aztan olyan lehetőség is hogy ujraindit..

[ Szerkesztve ]

(#1289) csocsika1700 válasza veze (#1288) üzenetére


csocsika1700
tag

nos nem tudom hogy kell belépni,mit kell állítani stb.Van dyndns-em azon elérem a TM-et mikor jó! :D de ha nem akkor újra kéne indítanom amit nem tudom hogy hogy hogy kell elérni a gyári felületet :(((

(#1290) veze válasza csocsika1700 (#1289) üzenetére


veze
őstag

háát makkor majd ha ismét hozzáférsz otthon...
akkor a tcp/ip fülön állitsd be a webes elérést, a portot,annak a portnak edsz egy átirányitást a routeredben a nas ip cimére
távoli gépen beírod hogy
dyndnshost:beállított port
ha mindent jol csináltál bejön az admin felület beirod a logint és beenged.. utána tudsz majd ujrainditani távolrol..
most azt tudnad csinalni leginkább hogy valakit felhivsz aki fizikailag az nassal egy szobában tud lenni és megkéred hogy nyomja meg az elején kéken világitó (felsö) nyomogombot addig amig kettöt csipog( kb 10 mp) akkor kikapcsol azegész. majd nyomja meg egyszer.. és akkor ujraindul az egész..

(#1291) csocsika1700 válasza veze (#1290) üzenetére


csocsika1700
tag

oké, köszönöm szépen a választ!!! majd ha a kolléga hazaér, mondom is neki! :C :R

(#1292) veze


veze
őstag

valaki probálta már azt hogy ha a 22-es portot a nasra irányitja, akkor puttyal távoli gépröl (pl dyndnshost segítségével) ssh-n belép?
és akkor a transmissiont elinditja pl. ilyen esetben mint amiről előbb volt szó (leállt) és nem kella nast ujrainditani sem.

(#1293) csocsika1700 válasza veze (#1292) üzenetére


csocsika1700
tag

ez jó ötlet, de 1 héten 1x egy reset nem hiszem hogy árt a ketyerének. :D viszont ki fogom probálni ha a kolléga végre ujrainditaná :D

(#1294) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
Frissítettem a NSA210-esemet a legújabb V4.40(AFD.0) firmware-ra. Látom, hogy megjelent néhány újítás, de nem tudom ezeket használni, ez most általános hiba lenne vagy csak nálam fordul elő?( Dropbox és a Time Machine esetén is úgynaz a hiba rákattintok az engedélyezre és semmit nem csinál.)

[ Szerkesztve ]

(#1295) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Az egyik ismerősömnek van egy NSA310 készüléke!

Van e olyan mód esetleg hogy az NSA 310-en ftp KLIENS fusson. Történetesen egy ftp szerverről pc nélkül töltsön le? Esetleg milyen más megoldás létezik ami kihagyná a gépeket a történetből.

Másik oldalt egy saját router+HDD+openwrt helyezkedik el szóval az is alakítgatható!!

Köszönöm a válaszokat!

(#1296) csocsika1700 válasza huliganboy (#1295) üzenetére


csocsika1700
tag

Én is úgy használom a nas 310-em hogy havernál van, és innen töltök re pl filmet vagy akármit,távoli eléréssel.

(#1297) csocsika1700 válasza k.daniel91 (#1294) üzenetére


csocsika1700
tag

ki se tudod pipálni?? mert elviekben ha rányomod akkor fel kell menned a netre és utána ha ott beléptél akkor müködik is. :C

(#1298) k.daniel91 válasza csocsika1700 (#1297) üzenetére


k.daniel91
tag

Sajnos még kipipálni sem engedi, csak ilyen szürke Box van és rákattolok és semmi reakció (az előző képen található bejegyzésen láttható a Box).

(#1299) csocsika1700 válasza k.daniel91 (#1298) üzenetére


csocsika1700
tag

lehet hogy beleköp az ffpstickes rendszer?? próbáld meg simán elindítani a nas-t és akkor hátha.Még uj vagyok ezekben, de már kapizsgálok ezt azt hátha jó lesz :DD

(#1300) cday3 válasza k.daniel91 (#1298) üzenetére


cday3
csendes tag

Ez volt nálam is frissítés után. Újraindítottam a NAS-t és megjavult.
Viszont Dropbox-ot csak úgy engedélyezte ha a böngészőben egy másik lapon bejelentkeztem a dropbox oldalán, úgy a NAS oldalon is bejelentkezett sikeresen. Utána meg rájöttem hogy nincs szükségem a NAS-on is dropboxra, így töröltem. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.