Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Atus81 válasza Zamery (#50) üzenetére


Atus81
tag

A napokban gondolkodtam, hogy kell vegyek egy NAS-t, mert nem akarom folyamatosan üzemeltetni a torrentek miatt a gépemet.
A leírásod után erősödött meg bennem a kényszer, hogy a Zyxel-t vegyem meg:)
Remélem holnap hozza a postás az enyémet és belecsaphatok a lecsóba.
Egyébíránt pár szóban leírnád a tapasztalataidat, az elvárások teljesülését, esetleg a negatívumokat?
Köszi

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#52) Zamery válasza Atus81 (#51) üzenetére


Zamery
senior tag

Én már írtam egy kis összefoglalót itt: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#53) Atus81


Atus81
tag

Uraim!
Sikerült.
Második vinyót hogyan tudom NFS-en megosztani?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#54) Atus81 válasza Dohren (#4) üzenetére


Atus81
tag

Én is ezt használom, nagyon jó

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#55) dmc


dmc
aktív tag

sziasztok!

Egy újabb kérdéssel kéréssel fordulok felétek. :F Olyan dolgot vagy programot keresek a NSA - 210 re ami olyasmi mint a JDownloader.
Tehát aszt szeretném elérni hogy vannak fájlok a rapidsher, hotlife ...... stb oldalakon és hogy az ott kapott linket behúzva leszedje a dolgokat .Valamikor sok fájlt kell leszeni és nem akarom hogy a gépem menjen állandóan.az se lenne gond ha a prémium szolgáltatásokat is tudná kezelni.Tehát hogy ne kelljen állandóan beirogatni a kódokat .A választ és a segítséget előre is köszönöm!

dmc

(#56) Zamery válasza Atus81 (#53) üzenetére


Zamery
senior tag

Na, gratulálok! :C

Én nem használok másik winchestert, úgyhogy nem tudom hogy ezt hogy kellene megoldani, de a User Guide-ot elolvastad? Az NFS beállítása a 269. oldal lap alján kezdődik!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#57) Zamery válasza dmc (#55) üzenetére


Zamery
senior tag

Sok jó kis program van a rapidshare, meg hasonló oldalakról való letöltésre. Némelyik még különböző NAS-okon is működik, de sajna a ZyXEL-re nem találtam semmit.

Ezeket néztem:
Rapidshare Download Manager
Download Daemon
Plowshare
Pyload

Sajnos eddig egyiket sem sikerült működésre bírnom, nincs sehol sem tutorial NSA-210-hez, vagy FFP-hez!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#58) medve66 válasza Zamery (#50) üzenetére


medve66
csendes tag

PÜ ment !

Légyszi segíts mert nekem még mindig nem sikerül vmiért :(

[ Szerkesztve ]

modding is cool

(#59) Zamery válasza medve66 (#58) üzenetére


Zamery
senior tag

Válasz ment! De konkrét problémát is írhatnál, szívesen segítek ha tudok!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#60) veze


veze
őstag

ujra nekifutottam a TM telepítésének de...
ment is addig amig a csomagot le kéne tölteni..
de ezek a parancsban megadott linkek nem müküdnek:((

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/Transmission-2.22-1.tgz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/curl-7.18.1.tgz

így aztan el is akadt hamvában az egész:(
logból:
--16:31:53-- http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/Transmission-2.22-1.tgz
(try:20) => `Transmission-2.22-1.tgz'
Connecting to kylek.is-a-geek.org[79.241.199.243]:31337... failed: Connection timed out.
Giving up.
egyelőre ez van:(
nem tudom honnan lehetne ezt helyettesíteni.. máshonnan leszedni ezeket

(#61) veze


veze
őstag

bocs lejárt a limitidöm..
eezt már találtam egy müködőt..

http://www.inreto.de/dns323/fun-plug/0.5/extra-packages/All/curl-7.19.4-1.tgz

igaz ez nem 7.18-as verzio hanem 7.19 de ez gondolom nem lenne baj..

hmmm
erre is ezt irta a log:

wget http://www.inreto.de/dns323/fun-plug/0.5/extra-packages/All/curl-7.19.4-1.tgz
failed: Connection timed out.
Retrying.

pedig ez a link müködik, a másikat a böngésző se tudja megnyitni..

[ Szerkesztve ]

(#62) veze válasza veze (#61) üzenetére


veze
őstag

le tödtam tölteni mind a két fáljt a winyóra onnan átmásoltam a pendrivra amiröl bootol.. hátha arrol telepitené,,
de azon azon az ffp/pkg könyvtárat se látom. pedig azt létre hozta, a logban benne van, de hol? mert ha oda be tudnám maolni a letöltött fájlokat.. akkor már a telepitése nem lennne gond..
ez a könyvtár a pendriveon létrehozott másik partición van ami ext3-as?
na azt linux alatt megprobálom meglesni...(ha meg engedi egyaltalan nyitni...

[ Szerkesztve ]

(#63) Zamery válasza veze (#62) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello! Nekem most is működik a link, nem értem nálad mi lehet. Talán tűzfal, vagy valami portbeállítás miatt nem megy a NAS-ról a letöltés?

Windows alól nem fogod látni a pendrive-on az ffp partíciót, csak linux alól. Ha viszont a NAS-on keresztül nézed (pendrive bedugva az elülső USB-be) a NAS saját file böngészőjével akkor 2 particiót fogsz látni, a másodikon van az ffp. Itt van a pkg mappa: X:\ffproot\ffp\pkg

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#64) veze válasza Zamery (#63) üzenetére


veze
őstag

szia!
háát nem tudom nekem miért nem tölti le arrol az oldalrol.. de a böngészöm se tudja azt megnyitni.. tüzfalra gondoltam, kilöttem-- fogalmam sincs..
viszont találtam más oldalt ami müködött és ugyanezek a fájlok ott voltak..

Téléchargez ce fichier (curl-7.18.1.tgz)
wget http://www.sil51.com/component/attachments/download/2.html/

Téléchargez ce fichier (Transmission-2.22-1.tgz)
wget http://www.sil51.com/component/attachments/download/8.html

port beállitással se lehetett gond mert a másikról leszedte, de még azt is láttam SSH-n hogy ezt honnan akarta és csináltam csak neki direkt egy port forwardot, mégse..

Ezekkel a parancsokkal lehozta, érdekessége volt a hogy meg kellett figyelnem milyen néven mentette le és annak megfelelöen kellett a telepitési fájl nevét változtatnom..
pl:
telepités parancs (curl-7.18.tgz -hoz)
funpkg -i index.html.2 (mert ezen a néven mentette)
el is indult a tm ssh szerint nem is dobott hibaüzenetet, megszerkesztettem a fájlokat is, meg is találtam őket stb.. mégsem érem el webgui alól..
holnap nekifutok mégegyszer...sejtem mi lehet a gond, belekavarodtam az elején a letöltésnél a könyvtárakba (mivel olyan nehezen akart sikerülni ez)

(#65) Zamery válasza veze (#64) üzenetére


Zamery
senior tag

Sajnálom hogy megszenvedtél vele, remélem azért menni fog! A webgui ír valami hibaüzenetet? Vagy csak azt hogy nem elérhető?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#66) veze válasza Zamery (#65) üzenetére


veze
őstag

igen, írt,
az Ip cimekkel kapcsolatosan, hogy konfiguráljam a settings.json fájlban hogy mely IP címekröl érhető el. Mert ott nem adtam meg Ip cimeket az elsö tm inditáskor csak a csillagokat hagytam ott.. arra gondolván hogy bárhonnan el tudjam érni, olyan IP röl is amit elöre nem tudok. Aztan megszerkesztetetm utolag a settings.json fájlban azokat is ( beírtam kézzel) de ugy sem ment.. továbbra is ugyanazt a hibaüzit küldte. most leformáztam ujra a pent, és nekifutok egy szüz uj telepítésnek.
Valahol olvastam, írtad korábban, hogy a pent átparticionálja az elsö boot-nál és lesz egy fat16 (kb 25 MB nálam) és a többi meg ext3.. és hogy nem tudod hogy hogy lehet a pent ujra "visszavenni" teljes terjedelmében..mert win alól nem lehet
Nos, ha még nem oldodott meg ez, akkor megoldás lehet a G-parted live cd (vagy live-USB) particionalo[ Gnome Partition Editor ]
Ezzel ezt is meglehet oldani (és sokminden mást is) szerintem nagyon hasznos program, mindenféle formátumot kezel , felismer nem kell telepiteni csak bootolni a lemezről

(#67) veze válasza veze (#66) üzenetére


veze
őstag

sikerült. és fut is
total commanderben be tudom tallozni a letöltés helyét, a letöltött anyagot todom onnan másolni, törölni ugy ha a webgui-ban torrent és adat törlésére kattintok.
ha viszont megnyitom fájlkezelöben (pl Total commander) a mappát, látom hogy ott van a cucc, tudom másolni viszont nem tudom törölni ( akkor sem ha magát a torrentfájlt is töröltem, tehát már seedben sem lehet)
és ugyanugy nem tudok abba a mappába már letöltött anyagot sm másolni (csak seedelésre)
és ez a gond...!! mert pakolnék be pár meglévö dolgot de nem tudom odamásolni:(
rendszergazdai jogolsultságot kér... de nekem windows alol nincs rendszergazda jelszavam beállítva. ha megadom a NAS jelszavát az nem jo ha megadom a tm (ssh-ban megadott) jelszavát az se jo
emlékeim szerina korábbi pár honappal ezelötti nekifutásom alkalmával amikor probálkoztam, probáltam a pen ezen könyvtárait megnyitni linux alatt (ubuntu) de akkor sem tudtam mert kérte a jelszót a modosítashoz. és ott sem volt jo a linuxos rendszergazdai jelszavam..
gyanítom hogy az ffp nek van valami ilyen a sticken azt kérné ..
sajna igy csak azokat tudom seedelni amiket letöltetek vele , nem tudok hozáadni.. Neked sikerült ez?
ugyanez volt a bajom akkor is a letöltös linkek nálam nem müködtek ssh-bol de ott volt a könyvtár láttam ( /ffp/pck/) gondoltam bemásolom oda a vinyóra már letöltött csomagot és akkor már tudom telepiteni.. de akkor sem tudtam abba másolni..
van erre a másolásra valami gyógyir? megszerkeszteni valami config fájlt?
az umask 18 át lett irva 0 -ra..

[ Szerkesztve ]

(#68) veze


veze
őstag

A könyvtár jogosultságokat kéne létrehozáskor vagy utolag átállítani talán.. bár közben találtam megoldást..
Elöször a dolnet gui-t probaltam ki , ebben nem láttam vagy nem néztem meg alaposan.. nem tudom. de aztan a transmission remote gui-t és abban találtam olyan opciot amivel a letöltés helyét at tudom irányitani egy másik könyvtárba ( amit a zyxel telepitö hozott létre (/admin/download/ ) és onnan már tudok törölni bármikor
illetve oda tudok másolni és az oda bemásolt adatot torrent hozzáadáskor ellenörini tudja a tramsmission gui.. szóval amit csak seedbe akarok tenni azt oda tudom és nem kell a ../vide/download/ -ba tenni..
azért is írom ezeket ide, hátha valaki hasonló cipöben járna majd, és neki akkor ez már ne legyen gond

[ Szerkesztve ]

(#69) veze válasza veze (#68) üzenetére


veze
őstag

további tapasztalat:
a transmision telepitése elött tettem egy másik vinyót a nas-ba és frissen telepitettetm a zyxel telepítővel..
Gondoltam egyet.. és visszatetetm a régit ami benne volt tele fájlokkal, stickről bootolt és minden további nélkül indult a transmission is. viszont az elözö lemezen nem létezett a ../video/download/ könyvtár. gondoltam egyet és nem SSH alol hoztam létre ott a könyvtárat hanem totalcommanderböl (mert ugye a zyxel a könyvtár létrehozast a mappáiban nem tiltja)
létre is jött ugyanazon az elérési uton, amit az SSH-ban is kreáltunk
Viszont.. igy a könyvtár tartalma simán törölhető bele másolható bármi, jogosultságok kérése nélkül
és hogy semmit ne bízzak a véletlenre..
Acronis True Image Home progival csináltam egy backup-ot az egész ffp stick pendrive-ról (immár a telepitett és futó transmissionnal együtt)
Bármi történne is a pen -el egy másikra ha ebből visszaállítom és bedugom, máris működik
Elvileg ha ezt a 380 MB méretű backupot ha bárki Acronis-al egy pendrive-ra visszaállítja és bedugja a sajat Zyxel nsa210 Nas-ba akkor máris van neki egy működö futo transmission kliense:))
működnie kéne.. csak a vide/download/ könyvtárát kéne kézzel létrehoznia a zyxel könyvtárszerkezetében total commanderrel.. bár ezt a remote gui-ból már átállitottam ../admin/download/ -ra alapértelmezettként, elvileg már nem is keresné ha nincs.
Egy bökkenö van csak, a mentésen lévö ffpstick az én SSH és transmission jelszammal megy :))
azt meg nem adom ki
De talán ha valaki nagyon szépen kér SSH-ban visszairom a kért jelszóra (a mentés idejére) és ha ugy csinálok egy Acronis mentést és visszaírják egy másik pen-re talan még működne is egyből másnál:)

szerk: a visszatett korábbi vinyó admin/download/ könyvtárából a TM-be tett torrentek szépen ellenörzik az adatállományt és egyből beállítják seedbe.
királyság:)

[ Szerkesztve ]

(#70) Atus81


Atus81
tag

Üdv.
Találkozott-e valaki más is olyan exe fájlokkal a nas gyökerében illetve egy mappával beljebb, amik vírusok voltak? Pl dyhgt.exe és van egy khjy fájl nulla tartalommal és kiterjesztés nélkül.
Ezek hogyan kerülhetnek oda?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#71) Zamery válasza veze (#69) üzenetére


Zamery
senior tag

Örülök hogy neked is sikerült! :C
Mi a szándékod a backup mentéssel? Esetleg ha valakinek végképp nem sikerülne létrehoznia az FFP-Sticket a leírtak alapján, akkor lenne egy image fájl ami alapján bárki egyszerűen megtehetné. Csinálj hozzá egy tutorialt, és töltsd fel valami megosztó oldalra! Természetesen a user/password kombinációt megváltoztatva valami egyszerűre, mondjuk legyen user/1234 vagy bármi. ;) Egyébként nem muszáj, csak egy ötlet volt, ha akarsz ezzel foglalkozni...

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#72) Zamery válasza Atus81 (#70) üzenetére


Zamery
senior tag

Ez nagyon jó kérdés. Nem volt ehhez hasonló eset nálam. De .exe fájl nem tud futni a NAS-on, meg az FFP-n sem, mivel mindkettő linux alapú rendszer. Csak Windows alatt/alól. Szerintem csinálj egy alapos vírusellenőrzést egy live CD-vel, vagy egy másik géppel, és nézd meg a NAS-hoz csatlakoztatott meghajtókat is!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73) dmc válasza veze (#69) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

Miért nem csinálsz egy olyan mentést aminél a felhasználónév :admin a jelszó meg 11111 és ezt mentsed el.
Gratulálok hogy neked is sikerült!! :C

dmc

(#74) veze válasza Zamery (#71) üzenetére


veze
őstag

pont erre gondoltam, hogy ha valakinek végképp nem sikerül, amit nem nagyon értek mostmár, mert így utólag nézve nem bonyolult .. :)
persze kell hozzá az a jó leírás amit csináltál :R
van egy backup fájl amit acronis programmal vissza lehet irni más pendrive-ra.

Magamnak azért csináltam, hogyha nekem kéne valami okból más pendrivre tennem, ne kelljen az egészet elölröl kezdenem. 5 perc alatt átirja másikra és full komplett.
Közben pár apróságra rájöttem, pl hogy lehet a csomagot feltölteni a sajat vinyónkról ha a netről nem tudja (ahogy nekem ki tudja ki okból de nem akarta)
rajta van az mc is ( total commander klón szerű) amivel a könytárakban,a törlés fájlok mozgatása stb root jogosultsággal belépve simán megoldhato
Most azon agyalok, hogy lehetne a hdd-röl futattni pendrive nélkül.
Pusztán az okbol hogy ne foglalja az elöl lévö USB csatlakozót, hátha az kéne közben másra.
egyelőre még nem világos hogy az usb_key_func.sh -el mi a tennivalóm.
bár azt kipróbáltam már korábban hogy ha az elsö USB -be ( vagy akár a hátsóba) bedugtam egy 4-es USB elosztó csatlakozót, akkor amiket beledugtam ( háromat probáltam egyszerre, két pendrive meg egy külső vinyó) azt mind felismerte mountolta és kezelte!
Nekem most az elsőbe a pendrive van a hátsóba a nyomtató és nem maradt pillanatnyilag szabad sajat USB csatlakozása a NASnak csak az esata.. még jo hogy a külső házam esatas (is) az egyik Így most az összes csatlakozó, ami fellelhetö rajta használatban van:)

dmc: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#75) Zamery


Zamery
senior tag

Gyerekek nagy hírem van!

A múltkor pont dmc kérdezte, hogy nincs-e véletlenül egy letöltőprogram ami a rapidshare és más hasonló oldalakat kezeli. Én azt mondtam hogy nem találtam ilyet, de mégis csak van ilyen! Méghozzá a ZyXEL-től! És az egyik legjobb progit portolták át az NSA210-re, a pyLoad-ot! Bár még csak béta állapotban van de már letölthető a forumból: [link]. Németesek előnyben!

Ha nem akarod keresgetni akkor itt a direkt link: [link].
A .zip fájl tartalmát kell kitömöríteni és bemásolni az alábbi mappába:

nsa210\admin\zy-pkg

És utána fel kell telepíteni mint a többi zypkg-et, a "Programcsomagok kezelése" menüpontban!

A webGUI-t a: http://<nasip>:7272 porton lehet elérni!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#76) medve66


medve66
csendes tag

Azoknak akik nem tudtak zöldágra vergődni a VI-vel mint én :D
itt van egy kis segítség amit a nas central home lapján írt Mijzelf erről a témáról Köszönet neki érte!
Install GNU nano text editor (It will be most helpful if you don't know how to use VI)

Code:
wget http://www.superkikim.com/files/nano-2.0.9.tar.gz
tar xvzf nano-2.0.9.tar.gz
cd nano-2.0.9
./configure --prefix /ffp
make
make install

Itt az eredeti link:
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=131&t=321&p=1426

[ Szerkesztve ]

modding is cool

(#77) Zamery válasza medve66 (#76) üzenetére


Zamery
senior tag

Sikerült így megoldani? Csak azért kérdem, mert van direkt az FFP-hez készült nano is itt:[link]. Telepíteni ugyanúgy kell mint bármelyik másik FFP-s packet.

funpkg -i nano-2.0.9-2.tgz

Jaj, és ha linkelsz valamit légyszi használd a "Link" gombot alul! Köszi! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#78) dmc válasza Zamery (#75) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia Zamery!

Én is ezt nézegettem fel is raktam úgy ahogy írtad.A webes felületről minden gond nélkül el is érem el is indítja a letöltést de úgy vettem észre ha becsukom a böngészőt akkor nem folytatja tovább a letöltést.Leszedtem a programot is ami az oldalukon van fent.Azzal meg nem találom meg a NAS t .Beírom az ip-t portot felhnevet jelszót mindent amit kér de nem találja meg a NAS t sehogy se.

dmc

(#79) veze válasza medve66 (#76) üzenetére


veze
őstag

Nekem a vi -vel volt a legkevesebb gondom.
Ahogy Zamery is linkelte a leirásában ([vi wiki] itt minden benne van a használatához
Ennél egyszerűbb és gyorsabb, azonnal kézenfekvő nincs is (számomra legalabbis)

Zamery: ez a pyLOAD tulképp mire is való? pl a data.hu-ra feltölthetem vele azt amit eddig ftp vel töltöttem windows alól? vagy épp ellenkezöleg, dataról vagy rapidshare -ről ha megvan a letöltö link akkor leszedi ? vagy mind a kettö?

[ Szerkesztve ]

(#80) veze


veze
őstag

Nektek működik az alternatív sávszélesség beállítás..?( a transmission remote gui -t használom)
mert nekem nem .. hiába jelölöm be hogy mikortól meddig milyen sebességgel töltsön ( jellemzöen éjfél után csutkán ereszteném este meg visszafognám de nem müködik
Ok, az is lehet hogy én mielött kikapcsolom a gépet visszaállitom a sebesség korlátozást
de ha nem én használom a gépet mer otthon sem vagyok, és aki otthon van az meg nem tudja ezt átállítani.. szóval jó lenne hogyha magatól csinálna..
beirom pl 00:15 (ekkor kezdje az alternatív sebesség szerint) 12:00 (eddig) , a hét minden napján, leokézom.. de semmi nem történik ha az adott idözónába ér. marad az általános sávszélesség letöltési értékeinél
megnéztem mit ir a settings.json fájlban.., mielött állitgattam "false" volt az alapérték.
kiléptem belőle átállítottam, visszaléptem hogy megnézzem változtatott e a bejegyzéseken amik ide vonatkoznak de nem... ez van benne annak ellenére hogy OK nyomok (ezek a default értékek)

"alt-speed-down": 50,
"alt-speed-enabled": false,
"alt-speed-time-begin": 540,
"alt-speed-time-day": 127,
"alt-speed-time-enabled": false,
"alt-speed-time-end": 1020,

átirnám kézzel is megszerkesztve csak nem tudom mire:(
ebből sem igazan derül ki nekem mire kéne átirnom.. talán "enable" ? az értékeket (idöpontot már nem lenne nehéz meghatározni..)

(#81) dmc válasza veze (#79) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

Igen arra való ahogy leírtad.A feltöltést nem tudom de ahogy néztem azt is tudnia kell de viszont a támogatottak listájába a data.hu az nincs benn.Letölteni vagy 30 oldalról tudsz támogatja a képkódot és a prémiumot is.
Jó a progi csak egy két dologra még nem jöttem rá :DD

dmc

(#82) dmc válasza veze (#80) üzenetére


dmc
aktív tag

Nekem működött egyszer az elején mikor próbáltuk ezt az egészet beállítani akkor sikerült is mindent beállítani utána meg beállítottam egy állandó sávot és az megy.Elvileg akkor veszti el a dolgokat vagyis nálam akkor vesztette el amikor rebotoltam a NAS t .

(#83) veze válasza dmc (#82) üzenetére


veze
őstag

Ujraindítás után nekem is a default értékekkel indul de ha aztán ha beállítom, akkor sem hatja végre..:(
más: esataba dugtam egy küsö házat most és sajna nem tudom hogy milyen meghajtoként mountolza de gyanítom semilyenen... a zyxel felismerte és látja a fájlkezelöjében is ott van az uj vinyó el is érhetö.. csak azt nem tudom az ffp miként azonositotta.. A benne lévő vinyot a stick telepitésekor md0 -ként azonositotta igy lehetett megadni a tm letöltési helyét is inditáskor
/i-data/md0/video/download
az md0 ott is van, de hiába dugtam be azuj vinyot azt nem ismerte meg mondjuk talán nem is kell csodálékozni hogy nagatol nem mountolja fel. talán ha astick telepitésekor benne lett volna alapbol felvette volna
igy viszont nem tudom tm-ben a letöltés helyét arra irányítani..
lehet egy másik pendrive-on gyorsan ujra telepitem a sticket immár bedugva az esatásat is , kezd e vele valamit..

(#84) veze


veze
őstag

elöször is elnézést hogy tele írom a topicot mostanaban..
ugy tünik sikerült megoldani az esata (vagy USB) külsö rádugott vinyora is töltsön a transmission.
kiprobáltam USB-set is esatasat is.
nekem igy sikerült:
leállítottam a NAS-t majd bedugtam az eszközt, és újra indítottam
inditás után megnéztem a log file-t (fppboot.log)
ott meg lehet találni azokat a sorokat, hogy milyen néven azonosította és hová mountolta be
nálam ez így nézett ki:

probe /i-data/ce0de10b...(ez a nasba lévö beépitett vinyó)

probe /e-data/c0fc576500430864fc503b77abbd6d09...
( ez az elsö usb elosztoba a pendrivval együtt bedugott usb-s külsö vinyó)

probe /e-data/4DC3-862C... ( ez a sony pendrive azonositoja, amin az ffp fut)

ha esatas akkor az i-data könytárban lesz ha USB-s akkor az e-data könyvtárban, és a meghajtókat számokkal azonositja.
HA SSH root jogokkal belépünk, és könyvtár parancsokat használunk akkor ezekket a számokat használva (meghajtó neveként) be tudunk lépni , illetve könyvtárat tudunk létrehozni a meghajtón stb

root@nsa210: cd /e-data/c0fc576500430864fc503b77abbd6d09
root@nsa210:~# mkdir /e-data/c0fc576500430864fc503b77abbd6d09/download

az igy létrehozott könyvtár megtalálható lesz a vinyon is meg a pendrive-on is..
\\Nsa210\soNY-2-0--z-Y12\ffproot\e-data\c0fc576500430864fc503b77abbd6d09\download\
mint egyféle árnyék kötet.. ezt nem igazan értem miért van de linuxban jártasabbak biztos érteni fogják
Miután az elérési utat ismerjük, inenntől már egyszerü dolgunk van
transmissionban a letöltés helyének ezt adjuk meg. kitallozni ugyan nem lehet de ha bevágolapozzuk a letöltés helyére, elfogadja és müködik
leteszteletem nálam jó
törlési és egyéb jogokkal sem volt gondom, tudtam törölni is
remélem tudtam segíteni ezzel ha valaki hasonlo cipöben jár

(#85) dmc válasza Zamery (#75) üzenetére


dmc
aktív tag

Na hogy meddig is jutottam:D
A webes résszel semmi gond nem volt az úgy ahogy Zamery leirta tökéletessen el lehett érni.Csak ha bezárja az ember akkor megáll a letöltés és amig nem inditjuk ujra a böngészőt.Ami megfogott az a GUI is rész.ugye az müködne elvileg ugy mint a transmission nál van.Sehogy se tudom beállitani hogy a NAS ra mentse a dolgokat és hogy ne álljon meg a letőltés.
Ha valaki tovább jutott az leírhatná hogy sikerült.

Előre is köszönöm

dmc :))

Semmi gond hogy teleirod a topicot legalább tanul az ember :C

[ Szerkesztve ]

(#86) Zamery


Zamery
senior tag

Hello!

#79 Nekem se volt soha gondom a "vi"-vel, olyan egyszerű program mint egy faék. De ha a nano jobb ott a link! ;)
Ez a pyLoad elvileg egy webes letöltő lenne, ami támogatja a várakozós, captchas, oldalakról való letöltést, benne van a leírásában hogy melyikeket. A data.hu-t azt pont nem, de azért szerintem egy tesztet megér! Elvileg az FTP letöltést is támogatja, de még nem volt időm tesztelni!

#80 Alternatív sávszélesség beállítás:

"alt-speed-enabled": false, - ez a "Teknős mód" ha jól értelmezem ezt is át kell állítani.
"alt-speed-time-begin": 540, - ez a korlátozás kezdete éjféltől számítva percben. Az 540 éppen reggel 9 óra.
"alt-speed-time-day": 127, - ez itt azt jelenti hogy mindennap legyen korlátozás
"alt-speed-time-enabled": false, - ezt át kell állítani "true"-ra.
"alt-speed-time-end": 1020, - ez a korlátozás vége éjféltől számítva percben. Ez délután 5 órát jelent.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#87) veze válasza Zamery (#86) üzenetére


veze
őstag

köszi, majd kiprobálom ha otthon leszek :R
azt nem tudtam mire irjam át ezt: "false"
a percekre közben rájöttem
nem értem tm böl miért nem tudom vezérelni, de ha átirom kézzel akkor remélem müködni fog egy ujraindításig legalább ( bár ha kézzel irom át akkor utána is szerintem, mert a kézzel szerkesztett dolgok megmaradtak benne most is)
közben rájöttem még egy két dologra a több meghajtós mód kapcsán.
noha a tm remote gui nem tesz lehetövé kitallózást a letöltést helyét illetően, ha beirjuk ( vagy bemásoljuk) a pontos elérési utat müködik. utána már legközelebb nem kell mert az "elözményeiben ott lesz, csak le kell nyitni és felkinálja ( meg belejavítható)
ha egy futo torrentnél a "torrent adat helye" (jobb gomb) lehetöséget kiválasszuk, ki lehet választani az elözményekből a torrent adatok új helyét (a másik vinyót is) majd a "torrent adatok mozgatása új helyre" felirat elé pipát rakva át fogja helyezni az uj helyre és törli az eredeti helyéről.
Teszi ezt úgy hogy közben a seedelést se kell leállítani , folytatja azt is Az áthelyezést meg nagyon gyorsan csinálja egyik vinyóról a másikra, sokkal gyorsabban mintha én kézzel másolnám át.

(#88) veze


veze
őstag

megoldódott, miért nem működött az alternatív letöltési sebesség...
átirtam kézzela settings fájlban de akkor se kapcsolt át a megadott idöben.. Aztán nézem másnap a router up sebesség diagramot és azt látom hohy nem akkor amikorra állítottam hanem két órával késöbb, de alkalmazta az alternatív beállított sebességet. ekkor gyanús lett valami.. transmission telepités elött az egész nast ujbol telepitettem és hát.. elfelejtettem a NAS sajat rendszeridejét beállitani, igy valami két órás késésben lévö idözonából frissitette magat. és két óra késéssel végre is hajtotta:)
tanulság.. erről sem szabad megfeledkezni a nas újratelepítése után.
más kérdés :
most a 4.10-es fw-vel telepítettem újra tm mostmár jol működik, ha frissiteni akarom 4,20 fw-re akkor csak simán frissithetek.. vagy állítsam le huzzam ki addik ffp dticket frissitsek és ujraindulás elött ismét dugjam be?
elvileg mivel nem a belső hdd-ről fut mindegy kellene lennie.. de azért megkérdezem..

(#89) dmc válasza veze (#88) üzenetére


dmc
aktív tag

Frissítés kész!A TM ugyanúgy működik nem okozott semmi gondot.A stiket nem kell kihúzni ( vagyis én nem húztam ki ).Én bent hagytam úgy frissítettem.Tehát jó :)
A pyload beállításaiba tud valaki segíteni?Weben jó de a GUI részét nem tudom úgy beállítani hogy a NAS ra mentse a dolgokat.Nem jövök rá sehogy se akár hogy állítom a dolgokat :o :o
A segítséget előre is köszönöm

dmc

[ Szerkesztve ]

(#90) veze válasza veze (#88) üzenetére


veze
őstag

érdekes dolgot tapasztaltam amire nem találok magyarázatot, de azért együtt lehet élni vele és kezelhető:)
szóval:
az alternatív feltöltési sebesség továbbra sem ugy működik ahogy beállítottam hanem, a router diagramjából visszanézve két órás késéssel.
Ugyan a zyxelben mostmár a pontos idő(és zóna) van beállítva ujra is inditottam az egészet mégis az ffp stick az két óra (zyxel)rendszeridö késéssel jár..
és eszerint kapcsolgatja az alternatív feltöltési sebesség zónát.
Így, ezt a csúszást figyelembe véve az idöpontok megadásánál be lehet állítani mostmár úgy hogy tényleg akkor váltson amikor én szeretném:)

(#91) dmc


dmc
aktív tag

Tovább kutakodva a pyload dologgal kapcsolatban a következő fórum beírást találtam de valahogy nem igazán értem ha valaki tudna segíteni miről is van itt szó azt megköszönném:
[link]

dmc

(#92) Zamery válasza veze (#87) üzenetére


Zamery
senior tag

#87 Na, örülök, hogy megoldódott! Én most a webes GUI-t használom, és abban a beállítások menüpontban van olyan hogy "Preferences" ha arra rákattintasz ez az ablak jelenik meg:

Én itt szoktam állítgatni, ezt nem próbáltad ki?

#88 A fw frissítés nem okozott semmilyen problémát az FFP-nél, de nagyon nagy újításokat sem vettem benne észre. Én kihúztam az FFP Sticket úgy frissítettem, de mint látod dmc nem úgyhogy valószínűleg úgy sem okoz zavart!

#89 A pyLoad nagyon jó dolog lenne ha működne, de sajnos nem tökéletes még! Ezért is írják a linkelt topicban hogy erősen "beta"! Csak azért linkeltem be, mert pont ilyet kerestél, de még én is csak tesztelem. Az általad leírt hibát is említette valaki, hogy ha bezárod a web GUI-t akkor megáll a letöltés. Egyenlőre csak játék, reméljük sikerül belőle használható letöltő programot faragni.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#93) Zamery válasza dmc (#91) üzenetére


Zamery
senior tag

#90 Érdekes, de fogalmam sincs hogy mitől lehet! Talán megjegyezte a telepítéskor az időt, és még mindig ahhoz számolja...

#91 Amit találtál az egy script gyűjtemény az eredeti pyLoad programhoz, tehát szerintem a ZyXEL-en nem fog menni. De próba szerencse!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#94) dmc válasza Zamery (#92) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

megint nem csalódtam benned!!Köszönöm hogy rá néztél a dolgokra igen nagyon jó lenne ha működne a webes rész vagy a GIU része.Az az egyetlen problémám az egésszel hogy a programos részét nem tudom úgy beállítani hogy a NAS ra töltse le a dolgokat mindig a c meghajtó download mappájára hivatkozik ha meg átirom a NAS dolgaira akkor meg nem is tudom hova tölti le a dolgokat :D
most ezzel küzdök hogy rájöjjek :D

(#95) medve66


medve66
csendes tag

Légyszi segítsen vki :W nem akar beengedni a transmission :W egyfolytában azt írja ki h :
401: Unauthorized

Unauthorized User
És akármit csinálok akkor sem engedbe a webes felületen és gőzömsincs mit kéne vele csinállnom :(((

modding is cool

(#96) dmc válasza medve66 (#95) üzenetére


dmc
aktív tag

Szerintem próbáld meg ezt lehet hogy ez segít nekem is ehhez hasonló gondom volt :
[link]

dmc

(#97) veze válasza dmc (#94) üzenetére


veze
őstag

és ha ezt adod meg neki? erre írod át?

/i-data/md0/admin/download

akkor nem teszi a download könytárba?
elvileg ez a nasba épitett vinyó elérési utja:
/i-data/md0/

[ Szerkesztve ]

(#98) dmc válasza veze (#97) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

Ezt megpróbáltam de nem tölt le semmit se abba a mappába.

(#99) Zamery válasza dmc (#98) üzenetére


Zamery
senior tag

Nos, nekem alapesetben ebbe a mappába tölt:

/i-data/md0/admin/pyload-download

De ha akarod átállíthatod:
Jobb oldalt "Config" aztán balra, "General" majd "Menü", majd ismét "General". A második lehetőség a letöltési mappa beállítása. A végén rá kell kattintani a "submit" gombra!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#100) veze


veze
őstag

Transmissionnal 40 db torrentet seedel egyidőben, aktívan töltenek ebből jelen pillanatban 13 db-ot, (ez változó) up sávszélességemet fullra kihajtja (5 mega), 24 órában nyomja, a proc terhelés 11% a memoria 48%
vinyók hőmérséklete: 40 fok a belső (wd green)
külsö házban (esatas Sharkoon): 36 fok (samsung ecogreen)
Azt hiszem ennél többet nem is kivánhatok egy ilyen, relatíve olcsó kis kütyütől :C
elégedett vagyok vele:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.