Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

NSA 310 dropboxhoz kéne valami kimenő portot nyitni a routeren állítólag, a 80, és 443-asat.

Ezt hogy kell? Ezt ugyanaz mint a bejövőnél a portforward?
Vagy hol kell ezt állítani egy routeren általában?

(#1052) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Nekem a következő a problémám hogy 224 torrentem van ez legyen durván 600 gb és 2TB os a vínyó de azt írja ki hogy nincs több hely a vinyomon.
Vagyis pontosan ezt írja ki:

Unable to save resume file: No space left on device

Ez mitől lehet?

a válaszokat köszönöm

(#1053) .:LoMAX:. válasza dmc (#1052) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Szia,

nálad sehol nem írt quota problémát, nekem hasonló volt, hogy volt még hely, de még is egyik mappámba nem tudott többet tölteni, aztán meglestem a TM online felületét és nekem, ott quota gondot írt, nekem a mappát újra kellett állítani a jogosultságokat, ahogy helyre raktam onnantól gond nélkül tudtam újra több mindent tölteni.
Ha nem quota/jogosultság, akkor nekem más 5letem nincsen, csak saját tapasztalatomat osztottam meg (Medion NAS-on volt gondom).

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#1054) dmc válasza .:LoMAX:. (#1053) üzenetére


dmc
aktív tag

És azt hogy csináltad ha kérdezhetem?

(#1055) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Már majdnem minden működik, hála nektek:
-elérem távolról a routert
-a NAS-t
-megy az ftp
-Megy a transmission is távolról (ez valami király, hogy akár a munkahelyen is be tudok állítani letöltést)
-HTTP-vel is elérem a nas-t
-a NAS fájklezelőjét, és beállításat stb... :)
Már csak egy problémám van egyenlőre amit szeretnék beállítani, az a DropBox. Se ezzel még kűzdenem kell. Ha valaki tud, kérem segítsen!
Hívtam a ZyXelt-t is de hogy nem voltak segítőkészek, az nem kifejezés!!!

[ Szerkesztve ]

(#1056) .:LoMAX:. válasza dmc (#1054) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Első körben jó lenne kideríteni, hogy tényleg jogosultság probléma-e, mert nálam quota limit elérést jelzett, aztán ssh-ztam a nas-ra és megnéztem, hogy ami könyvtár jó jogokkal rendelkezik, hogy ahol a probléma volt, ott milyen jogosultságok szerepelnek, mindezt MC alatt néztem meg, parancssorosan valamiért nem tudta nekem listázni a jogokat.

Ha jogosultság probléma lenne tényleg, akkor mondom a többit, hogy nálam mi vált be.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#1057) dmc válasza .:LoMAX:. (#1056) üzenetére


dmc
aktív tag

Én FTP alatt néztem az egyik könyvtárnak 777 ( ez a jó ) a másik 2 könyvtárnak meg 755 az a gond hogy hiába állítom át 777 re nem akarja elfogadni visszaáll 755 re.
Itt tartok most.Én nem igen értek ezekhez a dolgokhoz sajna.

(#1058) veze válasza dmc (#1057) üzenetére


veze
őstag

ssh-n mc alatt állitsd
pipálgatod ki közben a jobb oldalon majd látod a számot is hogy az épp aktuális minek felel meg 04775, 04777stb az utolsó három számot nézd

(#1059) dmc


dmc
aktív tag

Lehet hogy hüleséget kérdezek!
Tudom mi az a ssh be is tudok lépni de hogy mi az az MC az mi? tudom hogy olyan mint a total commander nem?

(#1060) .:LoMAX:. válasza dmc (#1059) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Igen a total-hoz hasonló, de amit még meg kell nézni, hogy milyen csoport tartozik, mert nekem a root csoportban volt, míg nsa csoportba kellett volna lennie, így csoportot is kellett változtatni.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#1061) nandris válasza gumimaci1235 (#1055) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Itt találod, a fontosabb portokat mi szokta alapértelmezettként használni. A routerben megint csak a portforward-ot (port átirányítás) kell beállítani. Ez a funkció tudja a külső ip címről érkező csomagokat a belső IP címre továbbítani, amely például a 21-es port-on kommunikál. (NAS) DE! Amennyiben Más program is használja ugyanazt a portot a belső hálózaton akkor valószínűleg ütközés lesz, és nem fog működni.Tehát, ha van egy géped amelyik 192.168.1.10:21 port átirányítást kapott a routertől az működni fog, de esetleg egy másik gép, vagy eszköz 192.168.1.11:21-es porton már nem tud működni. Továbbá ugyanazon az eszközön két 21-es port-tal rendelkező alkalmazás sem fog működni. Ezekben az esetekben valamelyik alkalmazás port számát át kell állitani pl:22. A routerben a port átirányítást beállítani, a hozzá tartozó belső IP címmel és minden happy. A 80-as, és 443-as portot valmi már használja?

[ Szerkesztve ]

(#1062) veze válasza dmc (#1059) üzenetére


veze
őstag

mc commander
ssh belépsz kiadod a parancsokat:

wget http://ffp.wolf-u.li/additional/app-misc/mc-4.1.40-pre9-1.tgz

funpkg -i mc-4.1.40-pre9-1.tgz

és kész
utána huzd kicsit nagyobbra az ssh ablakod
beirod hogy: mc
és ott lesz
ráálsz a kérdéses könyvtárra majd file menüpont cHmod
elöjön egy balak és ott macerálhatod a jogosultságit a könytárra vonatkozóan
jobb szélén irja a számokat
40775, 40777 stb
majd "set" gomb

tutorial:
http://www.trembath.co.za/mctutorial.html

[ Szerkesztve ]

(#1063) dmc válasza veze (#1062) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm az eddigi segítségeket egy újabb problémába ütköztem NEM TUDOK belépni :D
Akármilyen jelszót írok be nem tudok belépni.Ez ellen van valami vagy újratelepítés?

(#1064) nandris válasza dmc (#1063) üzenetére


nandris
aktív tag

felh név az biztos root.

(#1065) dmc


dmc
aktív tag

Ezt kapom hibának miután beléptem:

mkdir: cannot create directory '//ffp/tmp/funpkg.3313': No space left on device
FATAL: mc-4.1.40-pre9-1.tgz: Failed to unpack package

(#1066) .:LoMAX:. válasza dmc (#1065) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Nem lehetséges, hogy a pendrive tárhelye telt meg?
Mekkora a mérete az usb-nek?

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#1067) dmc válasza .:LoMAX:. (#1066) üzenetére


dmc
aktív tag

2 gb os
lehetséges hogy az
igy néz ki:

de mitől?
mit lehet vele csinálni?
köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#1068) .:LoMAX:. válasza dmc (#1067) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Hmm, ahogy nézem, akkor a pendrive a ludas :)
nandris kolléga írta [link]

Meg a pendrive-on kéne a mappákban szét nézni, hogy milyen állományok azok amik helyet foglalnak (lehet, hogy a "A befejezetlen fájlok mappája" rész be lett kapcsolva, és ott az alapértelmezett mappa a pendrive-on van).

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#1069) dmc válasza .:LoMAX:. (#1068) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm!!!
Az volt a probléma megoldottam kitöröltem a dolgot és most jóóóó :D
Még egyszer köszönöm a segítséget

(#1070) .:LoMAX:. válasza dmc (#1069) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

nm, legalább meglett a probléma forrása, további jó töltögetést :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#1071) gumimaci1235 válasza nandris (#1061) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia!

443/TCP HTTPS - HTTP Protocol over TLS/SSL (encrypted transmission) Official

A linken ezt találtam, mert a neten a dropboxnál is a 443-asra hivatkoztak.

Lehet hogy evvel ütközik.

Ilyenkor lehet valamit tenni?

(#1072) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

A leírtak alapján, beállítottam a Zyxel Nsa221-es nasomon, a transsmission-t.
Örültem mint majom a farkának. Így használtam is boldogan kb két héttel ezelőttig.
Amikor is letöltésnél 5 perc után megáll a kapcsolat. És megint kézzel újra el kell indítani.
Pedig a fájl jönne. Próbáltam először reboottal, de továbbra is fenn áll a probléma.
Aztán gondoltam újrarakom a transmission-t, a legújabb verziójába ha jól láttam van valami tracker hibajavítás.
Beléptem root-tal, nagy nehezen rájöttem a jelszavamra is. De semmit nem tudok megváltoztatni, mert állandóan azt írja, hogy csak olvasási jogom van. A ROOT-nak ?
Valakinek van valami megoldása erre?

Köszönöm.

(#1073) gumimaci1235 válasza csuki00 (#1072) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia!

Én a helyedben, újból ferraknám a NAS-ra az utolsó firmwaret, formáznám a pendrivot, arra az utolsó FFP sticket, majd újratelepíteném az egészet.

Sztem sokkal egyszerűbb, mint a hibát keresni.
(De itt vannak szakértők, akkor inkább azokra halgass, ha mást mondanak!!)

[ Szerkesztve ]

(#1074) csuki00 válasza gumimaci1235 (#1073) üzenetére


csuki00
tag

Igen én is ezt akartam. De valamiért nem engedi formázni a pendrive-ot.
Se mac se win alatt.
A nas utolsó firmware-ét, már pár hónapja felraktam. Ha jól láttam nincs újabb. Ez megoldaná a jogosulstsági problémát? ( ha hazaérek kipróbálom ) De a pendrive-ot akkor sem tudom formázni, ez miért lehet?

(#1075) Zamery válasza csuki00 (#1074) üzenetére


Zamery
senior tag

Telepítsd újra szerintem, az percek alatt megvan! A pedrive-ot csak úgy tudod újra megformázni windows alól, ha feltelepítesz egy Partició Manager programot (Acronis-t, vagy valami ingyeneset). Illetve a NAS WEB Gui-val is meg lehet formázni. A jogosultság problémához ezt tudom mondani: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1076) gumimaci1235 válasza csuki00 (#1074) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia!

Nincs a pendrivon valami pöcök (régebben volt némely pendrivon) amivel írásvédetté lehet tenni!
Vagy próbáld meg a nassal formázni! Az sem tudja?

(#1077) gumimaci1235 válasza csuki00 (#1072) üzenetére


gumimaci1235
tag

http://www.partition-tool.com/

Ezzel tudod törölni róla a partíciókat és ingyenes, én is ezt használom!

(#1078) veze válasza csuki00 (#1072) üzenetére


veze
őstag

vagy g-parted live cd
szintén ingyenes, magyarul is tudó, live cd-nek vagy pendrivera is kiirható bootolhato partizionáló program Mindenféle, windows alól nem látható (linuxos) particiókat is kezel

(#1079) nandris válasza gumimaci1235 (#1071) üzenetére


nandris
aktív tag

Elméletileg nem probléma, mert az a http vagy https kapcsolat, de akármelyik másik portra is át lehet állítani a 443-ast, de a 21-est, vagy bármelyiket bármilyen nem használt portra.
Böngészőből is el lehet érni akár ftp kapcsolattal a routert.Alapból ez így nézne ki:
PL: ftp://kissanyi.homeip.net-->kéri a fn+jelszó
Amennyiben másik porton van, akkor valószínűleg
ftp://kissanyi.homeip.net:22 (amennyiben a 22-es van beállítva)-->fn+jelszó

https://kissanyi.homeip.net:443 (ez pl a dropbox) de lehet másik portra is rakni. Persze, ha van webes felülete. Nem használom, nem tudom milyen. A routerben minden használt portot forwardolni kell a belső eszköz felé.

(#1080) gumimaci1235 válasza nandris (#1079) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia!

Na ez így első hallásra nemegészen értem...
Hogy tudom megnézni, hogy foglalt-e valamelyik port?

(#1081) McSteve


McSteve
csendes tag


Sziasztok!

Vettem egy jó hónapja egy NSA310-et. Csak most, amikor elkezdetem élesre beüzemelni a készüléket vettem észre, hogy az energiaséma beállítás, ahol elviekben ütemezetten belehetne "kapcsolni/kikapcsolni/újraindítani" a készüléket, nem jó! Nekem csak a KIKAPCSOLÁS és ÚJRAINDULÁS szerepel a legördülő menüben. Tehát nem tudom automatikusan feléleszteni a készüléket, mivel a POWER ON (BEKAPCSOLÁS) menüpont nincs benne!
Találkozott valaki hasonlóval? Lehet, hogy az új Firmware javítja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#1082) gumimaci1235 válasza McSteve (#1081) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia!

Ha belépsz az Áramellátás menübe, ott van egy olyan, hogy WOL. Ez a Wake On Lan, csak ezt kell bepipálni, és lehet felébreszteni a hálózaton keresztül! Wagy a routered setupjába van ilyen, hogy távoli eszköz felébresztése, azzal tudod, vagy kell hozzá egy kis program ami egy úgynevezett magic packet-et küld a NAS-nak, és akkor "felébred". Amúgy nem hiányzik a NAS-od beállításaiból semmi!

[ Szerkesztve ]

(#1083) McSteve válasza gumimaci1235 (#1082) üzenetére


McSteve
csendes tag

Szia,

Nem-nem, te félreérted! A WOL megy, azzal nincs gond. Nekem a képen látható legördülő menüben (ami a táp be/ki kapcsolását időhöz rendelten szabályozza) nem jelenik meg a "bekapcsolás" menü pont. Ez a menüpont a kollégáimnak, akik NSA210-el rendelkeznek benne van, sőt a NSA310-es gyári leírásban is!

[ Szerkesztve ]

(#1084) furcatus


furcatus
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek tőletek.
Van nekem egy NSA210-em. Ahogy lenni szokott, jött egy áramszünet. Azóta a kütyü ugyan működik, de az interfészen a belső HDD státusza "Down". Kiszedtem a vinyót, rádugtam USB-n egy XP-re, a két partíció közül a system jónak látszik, a másik halott. Visszatettem, gondoltam majd ezzel az FFP-vel rájelentkezek, és mondok fsck-t, vagy valamit, hátha ki tudja valaki javítani. Tudom, hogy kicsi az esély, de nincs szívem leformázni majdnem egy TB zenét és filmet.
Most ott tartok, hogy rá tudok jelentkezni, de a rengeteg mountolás között elvesztem. Ha FFP-t indítok fel van egyáltalán mountolva a belső HDD? Ha igen, hogy hívják? Van esély egy ilyen hibás partíciót kijavítani fsck-val, vagy bármi mással?

Előre is köszi.

(#1085) Zamery válasza furcatus (#1084) üzenetére


Zamery
senior tag

Elindul az FFP? Be tudsz jelentkezni a Puttyn keresztül? Ha igen tegyél fel egy Midnight Commandert, és próbáld meg azzal megnézni, ha nem akarod, akkor a belső HDD-t itt tudod elérni:

/i-data/md0/

Ha csak simán beírod a Putty-ba:

cd /i-data/md0/

Akkor elvileg a belső HDD-t nyitottad meg az ls paranccsal pedig listázza a rajta lévő könyvtárakat. De szerintem egyszerűbb a Midnight Commander!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1086) veze válasza McSteve (#1083) üzenetére


veze
őstag

nálam 210-nél megjelenik

(#1087) Zamery válasza veze (#1086) üzenetére


Zamery
senior tag

Én is megnéztem, nekem is pont ugyanígy néz ki!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1088) Szab02 válasza Zamery (#1087) üzenetére


Szab02
aktív tag

Ami azt illeti nálam sincs ott a bekapcsolás (310)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1089) Max78


Max78
csendes tag

Sziasztok!
Nektek köszönhetően sikerült telepítenem a transmissiont 310-re, a jogosultságokkal még bajban vagyok, de a Midnight Commander mindent megold. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Meg lehet valahogy oldani, hogy egy ikonra kattintással elinduljon ez a program Win 7 alol (SSH indítás bejelentkezés MC indítása)? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1090) gumimaci1235 válasza McSteve (#1083) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia!

Bocsi, nekem is NSA310-em van a legdrisebb firmware-rel, és nálam se jelenik meg. Sztem az nincs benne. support@zyxel.hu tudsz még felvilágisítást kapni.

(#1091) veze válasza gumimaci1235 (#1090) üzenetére


veze
őstag

szerintem tegyétek vissza a korábbi fw-t , ha abban benne volt. Már amennyiben szükség van erre az opcióra. Ha meg nem, mindegy, majd kijavítják a következőben

(#1092) FefeeX


FefeeX
veterán

NSA-320, megcsináltam ami le van írva, kitömörítve a pendrive-on a cucc, rádugva a NAS-ra, bekapcsolva, vártam vele 10 percet, a putty sehogy sem jut be... Vagyis W7x64Pro, putty.exe, átállítom az SSH-t telnetre, beírom a NAS-om fixált IP-jét, villog a zöld, majd bezáródik az ablak... Én csinálok valamit rosszul?? (ha SSH-n próbálok belépni akkor errorozik)

(#1093) Zamery válasza FefeeX (#1092) üzenetére


Zamery
senior tag

Melyik FFP-Stick verziót raktad fel? Illetve a ffpboot.log file-t nézd meg!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1094) gumimaci1235 válasza veze (#1091) üzenetére


gumimaci1235
tag

nekem nem hiányzik..., csak próbáltam segíteni

(#1095) gumimaci1235 válasza FefeeX (#1092) üzenetére


gumimaci1235
tag

A NAS-sal formázd a pendrivot, és úgy másold rá a cuccot. Nálam csak úgy működött.

Ha számítógépen formáztam és másoltam rá, meg se nyikkant...

(#1096) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Valahol olvastam, hogy a letöltésnél, ha csomagolva van a fájl, a NAS-sal automatikusan ki lehet csomagolni. Hogy is van ez?

(#1097) furcatus válasza Zamery (#1085) üzenetére


furcatus
csendes tag

Köszönöm a választ. Sajnos az adataimat nem tudtam megmenteni, de legalább úgy tűnik hardver hiba nincs. Újraformáztam a partíciót, most van egy szép üres 1 TB HDD-m. :)

(#1098) FefeeX válasza Zamery (#1093) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, leszedtem a régebbi FFP-Stick verziót, meg vártam kicsit többet, persze mindezt azután, hogy a NAS-sal újraformáztattam a pent... És siker. Nagyon köszönöm, úgy néz ki a UPC netet is kerülve megoldja a dolgot, jön 3-4 MBps-el :)

Köszönöm a segítséget :C :R Riszpekt :)

Ami viszont szerintem nem jó helyen van, az a root alatti Transmission telepítésnél a Ctrl+C :) Ott pl jó darabig nem tudtam, most megkukult, vagy mit csináljak :)

(#1099) FefeeX


FefeeX
veterán

Kérdés: valaki használ apple eszközöket? Csak mert ugye iPhone, iPad és AppleTV-hez már nem elég a sima iTunes Media Server, Home Sharing kell neki... És a kérdésem az lenne, hogy ezt sikerült-e már megoldani valakinek? (egyébként főleg az ATV miatt lenne érdekes, hogy legalább a zenéket lejátssza a NAS-ról JB nélkül)

(#1100) san2000 válasza FefeeX (#1099) üzenetére


san2000
tag

Hali

Én használom mint iPad-en , iPhone-on és Appletv2 az NSA310-et.
Persze JB és XBMC segítségével.

Remekül megy .

Home Sharing nem próbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.