Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) veze válasza Zamery (#500) üzenetére


veze
őstag

mert jó kis kütyü ez a maga 17-18 ezer forintos árával..
nem mindenkinek telik 50-60ezres vasra, és akinek főleg ilyesmire kell, (torrent) annak transmissionnal, meg azzal hogy 150-160 torrentet is simán képes kezelni..bőven elégséges..
szerk: egy baratom meg jelezte hogy megjelent a NSA310-es kiadás is, tök igy néz ki, szerintem ha ennek a ffpstick pendriveát beletolnák, egyből menne tovább azon is
1200 MHz-es procival, több memoriával, ami már joval erősebb mint vas is..wake on lan-t is tud..
az ára még nem ismert..

[ Szerkesztve ]

(#502) Anonymus23 válasza Zamery (#500) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R
Én nagyon elégedetten használom azóta is a cuccost, mindent tud, amire nekem szükségem van!

Köszönöm a leírást!

;) - The Power of the Light Side

(#503) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Újra kérdeznék, pár dolgot.Bocs ha hosszú leszek! :U

Először is azt, hogy volt-e valakinek olyan problémája, hogy a Zyxel nem nagyon szerette benne lévő HDD-ét. Nem tudom, hogy nálam ez volt-e a probléma, vagy esetleg a Zyxel lesz a ludas, de talán majd kiderül. Én egy Samsung HD155 UI tip. 1.5 TB-os merevlemezt vettem a NAS-hoz, amivel végül összejöttek a dolgok, de kb. 1 hete problémáim lettek.Hozzáteszem, ez a HDD nincs rajta a kompatibilitási listán :F

A lényeg, hogy egyszer csak elkezdett kattogni a merevlemez, nem tudott kapcsolódni a Transmission Remote Gui és piros lett a HDD led a NAS-on. Ezt már korábban is előadta már, amikor új torrentet adtam hozzá, de ha töröltem a torrentet és újraindítottam a rendszert akkor ment minden a régiben. Az utolsó dobása az volt, hogy bár a NAS webes felületén be tudtam lépni, de ott már a merevlemez nem látszott, hiába indítottam újra, illetve a Zyxel Starer Utility-ben online volt a NAS, de a merevlemezt nem érzékelte.

Na mondom besz@rt a HDD, kivettem és megnéztem a windows alatt, ahol látszott a két partíció, és a win tökéletesnek is látta( kár hogy így nem lehet róla másolni). Most beledobtam egy 320GB os Samsungot, és újratelepítettem a Zyxelt. A FFP stickhez nem nyúltam azt visszadugtam és most újra megy bár még csak tegnap este óta.

Én kis naív azt gondoltam, hogy ha 1.5 TB-os HDD-t rádugom a Zyxelre, akkor át tudom másolni a a rajta lévő fájlokat a jelenlegi HDD-re, de persze a NAS-on keresztül is csak a
rendszer partíció látszott az 500-pár Mb-os.

Tehát a kérdések:

A Zyxelből kivett HDD-ről ezek szerint továbbra is (ingyenes verzióban) csak az UBUNTU Live CD, némi szerkesztés árán lehet fájlokat másolni ahogy azt Veze és Feco leírta?

Csak én naív gondoltam azt, hogy a NAS látni fogja a "belőle kivett" HDD teljes tartalmát?

Illetve ha a NAS-ra akarok USB-n csatlakoztatni egy másik HDD-t hogy arra másolja, vagy arról másoljak, akkor lehet egyes fájlokat másolni, vagy csak teljes tartalmat lehet másolni?

Ezzel kapcsolatban csak annyit, hogy megpróbáltam a NAS webes felületén az aminisztráció/másolási beállításoknál de ott nem találtam olyan opciót, hogy csak egyes fájlokat másoljak. Erre esetleg BackUpPlanner-t kéne telepíteni a programcsomagokból, vagy Zamery által leírt Midnight Commander? Vagy megint csak én nem látom a fától az erdőt. :(

Előre is köszönöm! Üdv a Fórumozóknak!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#504) veze válasza Wendelke (#503) üzenetére


veze
őstag

elvileg ha egy usb-s külső házba teszed a régi belső vinyót és rádugod a nas-ra, akkor kéne hogy lásd a tartalmát pl totalcommanderben is (két particiót kéne látni, egyik a rendszer a másik az adat)és másolhatnál a nasba dugott másik usb-s vinyóra vagy a belsöre is, nemcsak komplett, hanem fájlonként is
viszont minden usb-s eszköz inditás előtt legyen feldugva mert menet közben ha rádugjuk nem tudja mountolni.
A nasbol kivett belső vinyót ha PC-be teszed ( vagy dugod usb-n), akkor kell az ubuntus megoldás a (PC-ben lévő másik vinyora) másoláshoz, akkor viszont a nas nem kell hozzá,

(#505) Wendelke válasza veze (#504) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi Veze!

Az az igazság, hogy a TC nem használom, de majd kipróbálom. Azt viszont jó tudni, hogy az USB-s eszközt indítás előtt kell feldugni, ezt nem tudtam, bár az szöget ütött a fejemben, hogy leválasztani sem lehet. Ha le akarom húzni az USB-s eszközt ,gondolom célszerű leállítani és újraindítani a NAS-t.

A TC-s másolásnál egyébként egyből másol az USB-s eszköz a NAS-ra,illetve fordítva, vagy pedig a számítógépen keresztül történik a másolás? Mert ha az utóbbi, akkor rendkívül lassú.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#506) veze válasza Wendelke (#505) üzenetére


veze
őstag

leválasztani le lehet a "kötet" menü alatt ha jol emlékszem.
viszont hogy ujra lássa, ahhoz be kell dugni és ujra indítani
TC nél a gépen kereszül történik de lehet mást is használni pl Wnspc-t. ezzel elvileg gyorsabban lehet és érdemes a jumbo frame értékét 9 re vagy a jumbo packet 9014-re állítani, a hálózati kártya tulajdonságainál [link] és a NAS-ban is beapcsolni a jumbo opciót.
usb-ről közvetlen NAS-ra MC-vel lehet talán puttyon keresztül. de ha bezárod a putty-t akkor megszakad a művelet.
Amit én tapasztaltam: transmissionban a torrent tulajdonságoknál a letöltés helyét át lehet írni pl a másik vinyóra, és pipát tenni oda hogy az adatok átmozgatása.
és miközben seedeli, le sem kell állítani, gyorsan átmozgatja, sokkal gyorsabban mintha fájlműveletekkel végezném. (lehet az az igaz NAS-on belőli mozgatás? ) müködik belsőről külsö usb vinyora vagy forditva is, vagy usb-ről usb-sre. mindenhogy probáltam. De ezt csak meglévő torrentnél (és adataival) lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#507) Wendelke válasza veze (#504) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia Veze!

"elvileg ha egy usb-s külső házba teszed a régi belső vinyót és rádugod a nas-ra, akkor kéne hogy lásd a tartalmát pl totalcommanderben is (két particiót kéne látni, egyik a rendszer a másik az adat)"

Ezt próbáltad vagy gondolod? Én most próbálkoztam a TC-vel is, meg a WinSCP-vel is, de úgy tűnik, hogy a korábbi Zyxel vinyónak csak a rendszer particióját látja mindkettő, helyesebben csak a TC. A WinSCP-ben meg sem találtam a külső vinyót, viszont nagyon kiválóan meg tudtam vele nézni a jelenlegi vinyón lévő settings.json fájlt :D

Hát ha ez nem jön össze akkor marad sajna az UBUNTU, legalábbis megpróbálkozom vele.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#508) veze válasza Wendelke (#507) üzenetére


veze
őstag

én nem probáltam a belső vinyót kiszerelve külsőként rádugni,de benne van a specifikációjában hogy xfs-t támogat a külső csatlakozó is, tehát fel kell hogy ismerje
a zyxel szoft.-ban a köteteknél látod mint felismert particiót? mert ott kéne lennie
puttyba belépve MC-vel?
én azért pc-n akartam ubuntu alatt, mert egy olyan helyzetet feltételeztem hogy mi van ha a zyxel meghal és semmiikép se olvassa a sajat particióját.. akkor egy gépbe kötve csak el kéne érnem valahogyan hogy átmásoljam rola..
Azt kiprobáltam mert valaki itt kérte, hogy ext3-ra formázva usb-be dugva látja e a drive-ot. és látta. holnap majd kiprobálom xfs-re formázva is (most meloban vagyoknem otthon)

(#509) Wendelke válasza veze (#508) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hali!

Hát csak a rendszer partíciót látom, a többi könyvtárat nem, na mindegy alszunk rá egyet.

Azért köszönöm a válaszokat!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#510) dmc válasza Zamery (#500) üzenetére


dmc
aktív tag

Ami jó és tanulságos leírás annak nagy a sikere!! Gratulálok

(#511) veze válasza Wendelke (#509) üzenetére


veze
őstag

nos..
kiprobáltam
leformáztam linux alatt egy pendrive-ot XFS-re ( azt hiszem lényegtelen ebből a szempontbol hogy vinyó vagy más drive) és bedugtam a NAS-ba, újra indítottam és a nas szoftvere kötet-nél látja, beazonosította.
win7 alol TC-vel megnéztem, látja, és tudtam rá másolni, törölni fájlonként is. Teljes értékű és kezelhető és használható meghajtó.
nem tudom nálad mi lehet a gond. a nasba lévő belső vinyóval nem tudom kipróbálni, mert ha kiveszem, nincs más vinyóm amit bele tegyek, amire átmenetileg telepithetném a nast .
Ha nem menne a belsö vinyó admin megnyitása TC alol (nálam a win7 problémázott vele,(jelszó, de most nem volt időm kideríteni mi a kínja ezzel)) de csak a belsővel a többi rádugottal nem) szóval he nem menne akkor putty-ba belépsz root jogosultsággal és elinditod az MC-t (két panelos fájlkezelő ami a nas-ra van telepítve) és ott már minden további nélkül tudtam az admin könyvtárat is megnyitni másolgatni stb..

(#512) veze válasza veze (#511) üzenetére


veze
őstag

még annyi kiegészítés:
beléptem putty SSH-n root-ként, azota a TC is beenged az admin könyvtárba is ( valószínű ezt csináltam korábban is, csak azóta újra lett telepítve windows és még nem akartam sosem TC-ben az admin könyvtárba lépni azóta..
Ha így nem menne, mégse látnád, akkor putty, majd rootként belépve, MC-t elindítva biztosan mennie kell.
Megkeresed az i-data könyvtárat, itt lesznek becsatolva a belső vinyó és az a kűlső ami eSatan van hátul beledugva. (ha van)
Az e-data könyvtárban találod az USB-n csatlakoztatott eszközöket. Az eszközöket a rájuk jellemző számsorral azonosítja, be tudsz lépni, és a tartalmát látva biztos be tudod azonosítani melyik melyik is..
egyiket egyik panelben, másikat a másikban megnyitva simán lehet másolgatni ide oda..
ha putty bezárod a müveletet megszakad.
De a korábban írt hozzászolásomban leírt torrent adatáthelyezés másik meghajtokra, az akkor is végrehajtódik ha transmisionban kiadod őket, és aztán ki is léphetsz tm-ből, meg a pc-böl is ahonnan kiadtad, meg fogja csinálni akkor is.
Adatáthelyezésnél a másik vinyót szintén ezzel a rá jellemző számsorral kell megadni. majd / jelekkel a további könyvtárszerkezetet, elérési utat
pl: /i-data/fb3f06a9cbc450f11aa9d84a10eb0783/film/hd (ez esetben a hd könyvtárba fog áthelyezni

szerk
TC helyett még kiprobálhatod a flashfxp -t is

[ Szerkesztve ]

(#513) Gorneck


Gorneck
titán

eSata csatit használja vki rajta? Így hálón keresztül elég lassúcska...gondoltam rákötöm majd esataval a gépre...

Gorneck#1239

(#514) Wendelke válasza veze (#512) üzenetére


Wendelke
senior tag

Újfent köszönöm Veze!

Főleg azt, hogy ilyen segítőkész vagy a problémám iránt. :R Ki fogom próbálni, egyenlőre még ugyan nem sikerült a másolás, de nem adom fel. Bár ebbe az is belejátszik, hogy csak néha tudok időt szakítani erre, a családi elfoglaltságok miatt.

Mindenképpen megírom majd, hogy melyik verzióval jött össze, de egyenlőre annak örülök, hogy újra megy a Zyxel, a korábbi HDD tartalmát meg majd átmásolom valamelyik leírt lehetőséggel. Ha őszinte akarok lenni akkor azt még el kell mondanom, hogy ha az itt leírtakat alkalmazni is akarom, akkor néha utána kell olvasnom a neten bizonyos dolgoknak :F

Az MC alatt egyébként a Zamery által leírt Midnight Commandert gondoltad?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#515) veze válasza Wendelke (#514) üzenetére


veze
őstag

Igen, arra gondoltam.
Ha esetleg a telepitésében segítség kell, azt is le tudom írni. nem emlékszem már pontosan Zamery leírta e lépésről lépésre.
mc alatt szerintem sikerülnie kell a másolásnak, a meghajtókat az e-data és i-data könyvtárakban keresd, ahogy írtam
gorneck23: én használom az eSata csatit is, de az arra való hogy egy vinyót külső házban rádugj ( ahogy a pc-n lévő eSata csati is) ha esata kábelel összedugod a nast és a pc-t nem fog működni az, hogy a nas belső merevlemezét elérd..
mert mind a kettő eSata csatlakozó egy merevlemezt keresne hogy felismerje...a Nas ráadásul azt is csak újraindítás után ismeri fel.
Ha az esata csatira dugott külső vinyora töltesz és azt aztán lehuzod és a pc-be dugod, akkor tudsz másolni gyorsan róla..

[ Szerkesztve ]

(#516) Gorneck válasza veze (#515) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#517) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Én arra keresem a választ hogy használom a NAS nál a következő dolgot pyLoad ot csak valamiért mostanában nem akar megjelenni a webes felület.Megnéztem a pyload oldalát és ott van már ujj kiadása de nem tudom felrakni a NAS ra mert őszintén nem tudom hogy kell :D
A fejlesztő oldalán ezt írja:
If you own a router or NAS with IPKG installed you can use this package. pyLoad will be installed under /opt, please make sure that this is your IPKG installation folder.

ipkg install wget tesseract-ocr tesseract-ocr-lang-eng ossp-js unrar
wget http://get.pyload.org/static/pyload-v0.4.7-noarch.ipk
ipkg install pyload-v0.4.7-noarch.ipk
pyLoadCore -s [For setup, dont copy this message in brackets!]

Valaki tudna segíteni a telepítésben?
A válaszokat és a segítséget előre is köszönö!!

dmc

(#518) Zamery válasza dmc (#517) üzenetére


Zamery
senior tag

Ez a Pyload-os dolog eléggé bugos, vagy csak mi nem tudjuk használni. Mindenesetre még nincs hozzá frissítés, de elméletileg érkezik valamikor. (Szeptemberre ígértek, az új firmware-rel együtt!)

Amit installálni akarsz az nem az FFP-Stickre való package sajnos, úgyhogy nem fog összejönni. Csak akkor ha az Optware-t is felteszed hozzá. Bár az is a D-Link NAS-ra van kitalálva, és azzal is kell egy kicsit trükközni hogy települjön. Én régebben kísérleteztem vele, és sikerült is feltelepítenem. De nem ajánlanám, hacsak nem vagy guru a témában.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#519) Zamery válasza Gorneck (#513) üzenetére


Zamery
senior tag

Ahogy veze is írta sajnos nem lehet az esata-val összekötni a gépeddel. Milyen sebességet produkál egyébként? Ezt kellene tudnia: [link].

Jumbo frames be van kapcsolva, ill. tudja-e minden eszköz?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#520) Gorneck válasza Zamery (#519) üzenetére


Gorneck
titán

2,5 megát...annyival másolok saját gépre a movies könyvtárból...ami nagyon lassú. 1,5Tb-os green wd van benne.

Jumbo frames-t most bekapcsoltam. Javult a helyzet bár a linkelt teszttől elmarad 8-9 megával olvasok egy nagyobb file-t, de köszönöm.

Gorneck#1239

(#521) Gorneck válasza Zamery (#519) üzenetére


Gorneck
titán

Hátsó USB csatira, ha jól olvastam nem lehet átrakni az FFP-s pendrive-ot. Hogy hogy?

Gorneck#1239

(#522) Anonymus23 válasza Gorneck (#521) üzenetére


Anonymus23
veterán

Át lehet rakni, nekem is onnan megy.

;) - The Power of the Light Side

(#523) Gorneck válasza Anonymus23 (#522) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#524) Zamery válasza Gorneck (#521) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen, át lehet rakni, ahogy előttem is írták, csak azt nem tudom hogy telepíteni is lehet-e onnan. Majd legközelebb valaki kipróbálja... ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#525) Anonymus23 válasza Zamery (#524) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hááát, ha jól rémlik, akkor legutóbb mintha már oda telepítettem volna, de most erre nem vennék mérget.
Egyébként a leírásod alapján egész gyorsan fel lehet telepíteni, szerintem 10-15 perc alatt kiderül ha valaki legközelebb telepíti, csak nekem nem itthon van a cuccos, így nem tudok erre mit mondani.
De igazság szerint nincs jelentősége, mert max elől feltelepíti az ember, aztán berakja a hátsó USB csatiba, és megy, ez már le van tesztelve ;)

;) - The Power of the Light Side

(#526) Gorneck


Gorneck
titán

Köszönöm a segítséget.

Gorneck#1239

(#527) Zamery


Zamery
senior tag

Akinek a legújabb Transmission kell az itt elérheti: Transmission-2.33-1.

Nem tartalmaz ránk nézve semmilyen újítást, csak az OSX Lion-nal kapcsolatos problémákat orvosolja. Akinek a legújabb kell, az szedje le nyugodtan! (Némelyik privát trackeren csak a legújabb engedélyezett!)

A magam részéről egy csomó teszt után azt mondanám, hogy a Transmission 2.22-es verziója vált be a legjobban! A többivel elég sok probléma volt, de ez stabil, és működik a trackeren, ahol használom! ;)

Szóval veze-vel értek egyet, nem kell folyton cserélgetni a legújabb verzióra, megfelel az is, ami addig jól működött!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#528) Wendelke válasza veze (#515) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia Veze!

Nos kipróbáltam minden lehetőséget, amit írtál de nem jutok sajna dülőre. Egyszerűen nem férek hozzá a letöltési könyvtárhoz, Az Ubuntu Live Cd-vel is próbáltam, de ott sem jött össze.

Ezt a hibaüzenetet dobta a terminál:

"root@ubuntu:~# mkdir /mnt/xfs
mkdir: cannot create directory `/mnt/xfs': File exists
root@ubuntu:~#"

A W7-el is vannak gondjaim, de az Ubuntu ismeretlen terület. Nem tudom, hogy mit takar ez a hibaüzenet, de nem mountolja be a HHD azon részét amit kellene. Pedig a leírást alapján már többször is megpróbáltam az Ubuntu alatt megnézni a HDD ezen könyvtárát, de nem jött össze.

Lehet hogy megsérült a könyvtár, ezért nem lehet megnyitni?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#529) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Egy kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy az egyik mappából a másikba áthelyezzem a letöltött állományokat?
Csak hogy értsétek:
Mivel nincs számítógép a közelben amikor letöltök ezt-azt, akkor egy satás dokkolóba belerakom a vinyót, és a copy gombbal szoktam másolni a cuccost.
Próbáltam már áthelyezni egy helyi géppel, de gyakorlatilag olyan volt, mint amikor másolná az adatokat. Nincs olyan lehetőség, hogy mint win alatt, ha azonos partícióra átrakok bármekkora fájlokat, akkor az gyakorlatilag pillanatok alatt megvan?
Így benne maradhatna a cuccos a listában, de ha lemásolom és benne akarnám hagyni, akkor a következő másolásnál is akarná az összest másolni...
Előre is kösz az infót!

;) - The Power of the Light Side

(#530) veze válasza Wendelke (#528) üzenetére


veze
őstag

ez azt jelenti hogy a könyvtár már létezik, nem tudja létrehozni
Én azt javaslom hogy probáld meg puttyban, root-ként belépve MC-vel megnézni.ott mindenképp hozzáférhetőnek kell lenni , ha windows, linux alatt nem is sikerül.
ha ott sem, akkor megsérült.
Egy alkalommal még az elején jártam úgy, hogy (azóta sem nem tudom hogy tudtam produkálni) eltünt minden a belső telepített vinyomról és nem is láttam a tartalmát, a könyvtárakat sem
Akkor még nem tudtam linux alatt sem nézni mc-se volt sőt még ffpstick meg transmission sem, szóval nagyon az elején voltam. Soha nem nyertem vissza,
g-parteddel leformáztam ujra az egészet és újra telepítettem a zyxel szoftvert rá és azóta jó (ugyanaz a vinyó van benne most is)

(#531) csozsi válasza Zamery (#499) üzenetére


csozsi
tag

Köszönöm, rápróbálok.
Időközben kapott egy teljes resetet az NSA221-em, mert a saját torrentkliense sem volt a helyzet magaslatán. Mert, mint kiderült, ott is csak gyűjtötte az információt, elfogadta az új torrent hozzáadását, csak épp adatforgalom nem volt mellé.
A gáz, hogy most épp nem érem el a transmissiont pc-ről.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#532) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#529) üzenetére


Anonymus23
veterán

A gyors fájl-áthelyezésre a NAS-on belül nem tud valaki megoldást?
Nagyon jól jönne...

;) - The Power of the Light Side

(#533) Wendelke válasza veze (#530) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia Veze!

A problémás HDD-t Data Recovery-vel néztem Win7 alól, ott szépen látszik az összes letöltött film a download mappában, kár hogy csak trial verzió. :( Sem az Ubuntu alatt, sem a putty-MC párosítás alatt nem tudtam megtalálni a fájlokat, a HDD-n, de lehet, hogy csak én vagyok a töketlen. Az MC alatt is csak HDD-n lévő rendszer partíció látszik az e-data könyvtárban.

Na mindegy, majd még próbálkozom, ha sikerül megírom.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#534) HIJ válasza Anonymus23 (#532) üzenetére


HIJ
őstag

A webes fájlkezelőben, ha áthúzod a mappákat, akkor rákérdez hogy copy or move. Nekem azzal sikerült gyors fájláthelyezést elérni...

(#535) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy nsa 221 -es nas-t. Elkezdtem nézegetni, és hogy tudnám megoldani azt, hogy a torrent oldal-t rss-el összekössem a nassal?
Azt szeretném, hogy az oldalon rákattintok a torrent-re az meg rögtön a nasra megy anélkül, hogy nekem mellette egy gépet kellene üzemeltetnem.
Remélem, érthető volt. Előre is köszönöm a segítséget.

(#536) cday3


cday3
csendes tag

Sziasztok!

Gratula a szuper leíráshoz, elsőre sikerült is feltelepítenem a Transmission-t, és működik is szépen. Transmission Remote GUI-ről el is érem, és telefonról is.
Viszont a NAS kezelőfelületét nem érem el, csak helyi hálózatból.
DynDNS beállítva, működik is mert a Transmissiont elérem távolról.
Portokat a routerben a következőket állítottam be 9091(Transmission) és a 80-as portot. De csak gondolkodik a böngésző és kiírja hogy megszakadt a kapcsolat.
Mit kellene még beállítanom rajta hogy működjön?
Mondjuk annyira nem is lenne lényeg hogy hozzáférjek a webes felületéhez, csak valahogyan le tudjam állítani távolról.

(#537) veze válasza cday3 (#536) üzenetére


veze
őstag

probáld meg ne a 80-al, hanem mással! (pl én sem azzal használom, igaz, azért mert azt másnak adtam, de sokminden alapbol azt akarja használni)
és a routerben adj neki port forward-t ( de gondolom ezt megtetted)
A dyndns-t nem a zyxelben állítottad be ugye, hanem a routerben!
Igy működnie kéne
bocs ha olyasmiket is irtam ami neked evidens..

(#538) cday3 válasza veze (#537) üzenetére


cday3
csendes tag

Rendben, most beállítottam a 6500-as portra. Holnap meglátom működik-e?!
A routerben (TP-Link) a Virtual Servers és a Port Triggering-nél is beállítottam ezt.
Amúgy, igen a routerben van beállítva a dyndns, mert azon keresztül megy a kamerarendszer is. Ahhoz a dyndns accounthoz vettem fel még egy host címet, amin keresztül akarom elérni a Zyxel-t, de eddig csak a Transmission jött be rajt a Remote gui-n.
Holnap jelentkezem az eredménnyel.
Köszi a segítséget.

(#539) cday3 válasza veze (#537) üzenetére


cday3
csendes tag

Nem akarja az igazat. Ugyanúgy pár másodperc gondolkodás után "lap nem jeleníthető meg".
Valamit ezek szerint mégsem állítottam be jól.
Esetleg a Zyxel-ben is be kéne állítanom valamit hogy látható legyen az internetről?

(#540) veze válasza cday3 (#539) üzenetére


veze
őstag

igen a zyxelben is be kell állítani a portot
lesz olyan hogy http alapértelmezett 80 és egy ablak ahová megadhatsz más portot. oda ird be amit adni akarsz neki, amit beállítottál már a routerben is port forwardba..

(#541) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Mivel néhány letöltött cuccost nem hajlandó törölni a TM, illetve, hiába törlöm adattal együtt, vagy az adat, vagy csak a könyvtárszerkezet megmarad, ezért fel akartam rakni rá az MC-t (se a saját fájlkezelőjével, se a winből nem lehet törölni ezeket), de akár egy hálózati gépről, akár internetről dyndns segítségével próbálok belépni, az alábbi képernyő fogad:
Se beírni nem enged semmit, se meg sem moccan a kurzor. Tudtok erre valami megoldást?
[putty ablak][/L]

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#542) cday3 válasza veze (#540) üzenetére


cday3
csendes tag

Köszönöm szépen, így már működik a belépés távolról is. :R

Anonymus23:

Én feltettem a FileZilla-t és root-al lépek be a Zyxelbe, ott belépek a letöltés mappába és bármit tudok törölni róla.

[ Szerkesztve ]

(#543) Anonymus23 válasza cday3 (#542) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezzel a programmal azon a porton keresztül lépsz be, amelyiken keresztül a zyxel főmenüjébe, vagy FTP-n keresztül?

;) - The Power of the Light Side

(#544) cday3 válasza Anonymus23 (#543) üzenetére


cday3
csendes tag

FTP-n keresztül. Távolról még nem próbáltam mert nem volt rá szükségem. De így szépen kilistázza az egész gépet, és lehet is másolgatni/törölgetni rajt.
Total Commanderben ez nem akart működni nekem.
Így van beállítva nálam:

(#545) Anonymus23 válasza cday3 (#544) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz, akkor majd direktben meg fogom próbálni.

;) - The Power of the Light Side

(#546) Blackmate


Blackmate
senior tag

Létezik olyan alkalmazás, amivel wupload-os, fileserve-s, filesonic-os, stb. oldalakról tudok letölteni? Nagyon hasznos lenne, mert egyesével elég idegölő és sokáig tart.

(#547) Zamery válasza Blackmate (#546) üzenetére


Zamery
senior tag

Elméletileg igen, pyLoad-nak hívják, ez az! NSA-210-re is van a "Programcsomagok" között megtalálod, a NAS webes kezelőfelületén. Bár nekem nem nagyon sikerült működésre bírnom, hátha neked több sikered lesz! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#548) steelhand


steelhand
csendes tag

Skacok, valaki tudja, hogy mc-ben hogy lehet elérni a számítógépet? Már minden opcióját végignéztem, de nem találom. Valószínűleg nem voltam elég figyelmes. üdv: steel

(#549) csozsi


csozsi
tag

Kezdem nem érteni a dolgot.
Az alap gond az volt, hogy nem mennek a torrentek, arra hivatkozva, hogy nincs ott az állomány, vagy a könyvtár (természetesen minden ott van, ahol lennie kell). Ez pár hetes folyamatos működés után jött elő.
Az FFP egy SD kártyát fogadó usb-stickről futott (Kingston olvasó, 1gigás EMTEC kártya). Oké, lecserélem egy pendrivera (Sandisk Cruzer micro), ami a kezem ügyébe esett. Erről eddig úgy tűnik, kifogástalanul fut, de a 128 MEGÁS mérete már az MC telepítésekor kevésnek bizonyult.
Elővettem egy 1 gigásat (Kingston), lehet, hogy gondja van, mert minden formázni akarta az első csatlakoztatáskor.
Formázás után megkapta a szükséges fájlokat, be a nasba, de az órák alatt sem kelt fel a "system led villogása" állapotból.
Irány a bolt, vettem egy 4 gigás (Sandisk), majd egy 2 gigás (Kingston) sticket, ez utóbbit azért, mert feleslegesnek éreztem, hogy egy 4-es fityegjen feleslegesen a NAS-ban, amikor az másra is alkalmas.
A témaindító leírásból készítettem egy szövegfájlt, amiben csak a célkönyvtár, és az engedélyezett ip-cím a különbség, így copy-paste módszerrel pillanatok alatt megvagyok a gépelés helyett.
Már nem ugrik be a sok cserebere között, hogy a 4-essel mire jutottam, de a 2 gigás drive a telepítéskor ilyen hibaüzenetet ad:
[20:57:55.489] UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 208896 (tr-udp.c:75)
[20:57:55.489] UDP Please add the line "net.core.rmem_max = 4194304" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:80)
[20:57:55.490] UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 208896 (tr-udp.c:86)
[20:57:55.490] UDP Please add the line "net.core.wmem_max = 1048576" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:91)

(nem tudom, mit kezdjek vele)
Látszólag nem okoz gondot.
Reboot után felkel a nas, a saját beállításait tudom kezelni gond nélkül.
Csak épp nem érem el a nas-t se x.x.x.x:9091-gyel, sem a Transmission klienssel, mert 403-as hibát dob, mondván, nincs engedélyezve a fehérlista, valamint az ip-cím.
Mint írtam copy-paste-os a telepítés, tehát azonos a működővel.
Ha behívom a settings.json-t, rendben lévőnek tűnik benne minden.
Mit ronthatok el mégis?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#550) Zamery válasza csozsi (#549) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen, ez µTP hiba. Gondolom a 2.31-es verziót raktad fel, vagy a 2.33-at? Le lehet tiltani a beállításoknál, és akkor jó lesz. Én egyébként a 2.22-et használom, azzal nincsen semmi gond. Bár most néztem, hogy van 2.41-es is majd ezt is letesztelem!

A belépéshez a felhasználónév: user, a jelszó: password. Ha nem változtattál semmit, akkor ezzel tudsz belépni! A fix IP-t beállítottad?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.