Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Kami11 válasza gboszi (#1900) üzenetére


Kami11
őstag

unrar e {fájlnév}

Így ugyanabba a könyvtárba teszi a kicsomagolt állományt.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1902) gboszi válasza Kami11 (#1901) üzenetére


gboszi
senior tag

S akkor a . rar kiterjesztést irjam s akkor még megtalálja a többit is? Délután kiprobálom. Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1903) Kami11 válasza gboszi (#1902) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, a .rar kiterjesztésű fájl kell.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1904) FefeeX válasza gboszi (#1902) üzenetére


FefeeX
veterán

ti most min keresztül csomagoltok mivel? én PCről szoktam TC-vel csomagolgatni, ha maga az eszköz csinálja az gyorsabb?

(#1905) Kami11 válasza FefeeX (#1904) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, a NAS-sal csomagoltatja ki a cuccot.
Nem gyorsabb, nem is lassabb, csupán egy opció, amit rá lehet bízni az eszközre.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1906) FefeeX válasza Kami11 (#1905) üzenetére


FefeeX
veterán

csak azért kérdezem, gyorsabb-e, mert ugye etherneten korlát lehet az átviteli sebesség...
hol kell kiadni a parancsot a NAS-nak? SSH-ban? Csak mert akkor inkább maradok a PC lehetőségnél :)

(#1907) Zamery válasza Kami11 (#1901) üzenetére


Zamery
senior tag

Szerintem:

unrar x <fájlnév, az elérési úttal együtt>

Természetesen a .rar végüt kell itt beírni. De borzasztó lassú lesz!

De ha az "unrar" parancs után beírod hogy --help akkor kiadja a kapcsolókat!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1908) gboszi válasza Zamery (#1907) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekem csak laptopom van, ami wifivel csatlakozik a hálohoz, szóval, mentés pendrive,felmásol laptop,kicsomagol, vissza pendrive...ennél gyorsabb. Egy 4,5 Gb-os film ment kb 5-6 perc alatt...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1909) Kami11 válasza Zamery (#1907) üzenetére


Kami11
őstag

Ezekkel tisztában vagyok én is.

FefeeX: Puttyban, ssh-n.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1910) kg00005


kg00005
csendes tag

NSA310-hez lehet-e létező USB kötetet DLNA-n elérni?
A webes felületen látszik, és meg is van osztva, de a Mediaszerver azt mondja, h nincs kötet.
Csak akkor fog ez menni, ha új kötetet hozok létre? Sajnos utóbbi esemény formázással jár, amit el akarok kerülni..

"Nem a cél a fontos, hanem az út." Raana Raas

(#1911) Atom Anti


Atom Anti
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszi a részletes, precíz leírást! :R

Nemrég vettem én is egy ilyen nas-t viszont a beépített torrent kliensével komoly gondjaim vannak, pl: bevált oldalakról letölt, de vissza alig akar (nem tud kapcsolódni a perekhez, néha nullát ír ki,vagy egy nagyságrenddel kisebb számot mint az oldalon olvasható, mint ha nem lennék aktív, pedig a port forward engedélyezve van a routeren), van olyan oldal ahol a seedereket se látja. Viszont van olyan oldal is, ahova full sávszélen is tud le fel tölteni. Remélem a Transmission-el megoldódik ez a problémám.

Egy dolog nem tetszik ezzel a mókolással, hogy kell hozzá egy pendrive-ot pluszba beszereznem, létezik olyan megoldás a TM használatára, ami nem igényeli, hogy állandóan be legyen dugva a pendrive?

(#1912) Zamery válasza Atom Anti (#1911) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem hallottam még róla, hogy létezne pendrive nélküli verzió!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1913) FefeeX válasza Zamery (#1912) üzenetére


FefeeX
veterán

Ennél én sem, azonban ugyanez működik a D-link NAS esetében is, csak ahhoz nem kell pendrive, szóval valahogy tuti működésre lehetne úgy is bírni :)

(#1914) Bélaaaa válasza FefeeX (#1913) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Link

Itt le van írva, egyenlőre nem próbáltam még ki. Ha egyszer lementek mindent a merevlemezéről, akkor lehet, nekiállok.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1915) Zamery válasza Bélaaaa (#1914) üzenetére


Zamery
senior tag

Csak az utolsó mondatot olvasd el abban a szekcióban, amit linkeltél!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1916) Bélaaaa válasza Zamery (#1915) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ez igaz. Fel sem tűnt. :DDD

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1917) FefeeX


FefeeX
veterán

SanDisk Cruzer Fit?

Vagy akinek az USB kevés, egy USB HUB? :)

(#1918) Zamery válasza FefeeX (#1917) üzenetére


Zamery
senior tag

Nekem egy ilyen van benne:

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1919) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

Azt mondja meg nekem légyszives valaki, hogy a 2 között mi a különbség? Mer egyszerűen a leírásból nem lehet kitalálni:

http://ipon.hu/webshop/product/zyxel_nsa_310/193608

http://ipon.hu/webshop/product/zyxel_nsa310/207928

Az egyik miért ~16ezer, míg a másik közel 40k? :)

[ Szerkesztve ]

(#1920) Bélaaaa válasza norbi0604 (#1919) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Két külön beszállítótól vannak. Egyik olcsóbban adja. Vedd a 16 ezreset, én azt ajánlom!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1921) norbi0604 válasza Bélaaaa (#1920) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Most nemértem, akkor gyakorlatilag ugyan azt a 2 terméket árulják, két különböző, ráadásul meglehetősen eltérő áron? És csak annyi a különbség, hogy más a beszállító? Azért ez így elég meredek, de oké. :) :R

(#1922) FefeeX válasza norbi0604 (#1921) üzenetére


FefeeX
veterán

Általában vinyóval együtt szokták drágábban árulni, ha rákérdezel náluk, lehet, hogy kiderül, hogy el van írva, és a 40ezresben van egy 500as vinyó...

(#1923) Bélaaaa válasza FefeeX (#1922) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Igen, ez könnyen meglehet.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1924) kisgyerek85 válasza FefeeX (#1922) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Még akkor is nagyon drága lenne.

(#1925) FefeeX válasza kisgyerek85 (#1924) üzenetére


FefeeX
veterán

Ugyanez a PCLand-nál:
üres
1TB beépített vinyóval

Régebben 500as volt benne, onnan gondoltam, de az árak meg kb stimmelnek...

BTW a 15ezer nagyon jó ár, elvégre ugyanazt tudja mint a 320, csak 1 belső rackje van (van helyette eSATA csatija második vinyónak)

[ Szerkesztve ]

(#1926) kisgyerek85 válasza FefeeX (#1925) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Tudom, ilyen van nekem is. 500GB vinyóval vettem 30ért. Így 1TB-vel már egész jó az ára.

[ Szerkesztve ]

(#1927) gboszi


gboszi
senior tag

Mit kell ahhoz beállítanom, hogy ftp progin belül is (transmission Mac OSX) tudjak másolni a külső pendrive-ra. Mert nem engedi, csak a NAS saját fáljkezelőjében:( NASon belül megy az ftp klienssel is.
Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1928) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Ez a telepítési módszer működik Zyxel NSA 310-re ?

-.-

(#1929) Bélaaaa válasza ubid (#1928) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Link

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1930) ubid válasza Bélaaaa (#1929) üzenetére


ubid
őstag

Köszi !

-.-

(#1931) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok! Lenne egy-két kérdésem NAS -ügyben. Nagyon megtetszett ez a 310-es. Extreme Digitaltól el tudnám hozni 30-ért, 2terrás vinyóval. Szerintetek érdemes lenne lecserélnem a 210 -esemet erre? Erősebb proci, gyorsabb másolás, wake on lan, stb.
A másik kérdés, hogy TC -hez vagyok szokva, és nagyon kínlódok a webes fájlkezelővel. Ez az MC hogy működik? A programot ismerem, csak hogy lehet kezelni a NAS -on? Webes felületen? A gyári lehetőségeken kívül, még nincs semmi mod. Fel tudnám varázsolni így is, mint egy extra programcsomagot?
A harmadik kérdéssel már próbálkoztam korábban, de nem volt rá help. Androidos telóra, belső wifi hálózaton fel lehet mountolni a NAS egyik könyvtárát? Pl. letöltési könyvtárnak szeretném megadni, hogy a teló egyből a NAS -ra mentsen. Próbálkoztam cifs -el, nfs -el, de sehogy sem akar sikerülni.

[ Szerkesztve ]

(#1932) csocsika1700


csocsika1700
tag

Mostanában azzal a problémával szenvedek, hogy a nas egyszer csak behal, de ugy hogy nincs mac cime se,de némi apró adatforgalom van,ezt onnan tudom hogy a routerhez csináltam ddns cimet.....+ beállítottam heti 3x egy ujrainditást, de azt sem csinálja meg ha le van fagyva.. a nas havernál van, én nem tudom ujrainditani manuálisan,se a nas oldalán se ffp-n se sehogy.Nem akarom ezzel cseszegetni a másik családját hogy légyszi inditsd már ujra.. ha értitek mire gondolok.Mi lehet a hiba oka? meg lehet e csinálni?
ha 20 ha 80 ha 150 torrent megy,tök mindegy, beáll a rendszer.. :W

(#1933) csocsika1700 válasza csocsika1700 (#1932) üzenetére


csocsika1700
tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#1934) csocsika1700 válasza #79335424 (#1931) üzenetére


csocsika1700
tag

Szia!30ért megéri,mert én 1 éve 500as vinyóval 27ért asszem..
amugy sokkal jobb mint a 210, nekem is volt, ez egy áldás, arról nem beszélve hogy a 210 1/1Mb :((( fel le sebességre,ram is kevéske proci valami 300-400körül van..szoval elég karcsú!a 310 sebességre ott van nagyon árához képest, én tudtam digi nettel szedni és tölteni 4/4Mb/s-el :Y :DD ..a 210es meg nem is töltött fel.. a W.O.L -t egyszer nem tudtam használni, mivel valami rossz.. de lehet én vok a béna...
Az MC meg ffp-n keresztül kell ,lehet használni,de ott némi linuxos ismeret nem árt,telepités stb..
Lehet róla ftp-n keresztül cuccokat huzigálni,de kell dyndns cim.Néha én is használom mobilról.
de neked a Dropbox kell,beregelsz, belépsz, és automatikusan szinkronizál ahogy akarod.
Remélem segitettem :D

(#1935) csocsika1700 válasza norbi0604 (#1921) üzenetére


csocsika1700
tag

szia! a 16ezres a jó neked, mert 40ért valami nem jó!! lehet elirás van pl a kép nem oda való, én már jártam igy! :D 2Tb os winyó 7200ft-ért volt, aztán le is rendeltem, és utána nézem a számlát hogy mi a picsa az... :S :Y

(#1936) #79335424 válasza csocsika1700 (#1934) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! A 310 -esben mindenképp segítettél eldönteni a kérdést. Akkor az MC -hez marad az ffp. Átolvasgattam a leírásokat és csináltam már ezt-azt linux alatt. Nem hiszem, hogy nagy gondom lesz vele. Csak nem akartam moddolni, ha nem muszály. Dyndns helyett megküzdöttem a szolgáltatóval, kiharcoltam egy fix IP -t. Portforwarding -gal megy az ftp Galaxyról, meg a Pyload és az admin webes elérés is. Viszont azt nem értem, miért lenne jó nekem a Dropbox. Csak a letöltést szeretném a NAS -ra átrakni, hogy ne az sd teljen. Ehelyett küldjem ki egy külső szerverre, aztán vissza? Arról nem is szólva, hogy a Dropbox tárhelye, még virtuálgépes hálókártya trükközéssel is erősen korlátozott marad a NAS 2 Terrájához képest. Miért jobb ez, mint mountolni a NAS egyik mappáját?

(#1937) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki tudna segíteni abba, hogy hogyan lehet beállítani azt, hogy más hálózatról ( más helszínről ) elérhessem az admin felületet és az egész HDD-t ?

otthonról megy, de most nem otthon vagyok és pont ezért vettem, hogy elérhessem innen is.

Köszi .

( zyxel nsa 310 )

-.-

(#1938) csocsika1700 válasza ubid (#1937) üzenetére


csocsika1700
tag

kell egy dyndns cimet csinálnod, olvass utána itt az oldalon hogy melyik a jó és ingyenes, ebben nem tudok többet segiteni,mert én amikor ezt csináltam ingyenes volt, és ami most van accom az megmaradt ingyenesnek,de ha ujat akarok akkor valami 10-20dollár..ha van ilyened, akkor segitek tovább :D :C

(#1939) ubid válasza csocsika1700 (#1938) üzenetére


ubid
őstag

Van ilyenem, mert a routert jelenleg is elérem egy külső címről.

dyndns-at-home.com -os van nekem , csak annyi hogy jelenleg a router van rajta :)

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1940) csocsika1700 válasza ubid (#1939) üzenetére


csocsika1700
tag

akkor a nason állíts be egy portot a portosbeállításoknál.most nem tudom meg nézni hogy mit kell pontosan állítanod,mert le van fagyva, és nem tudom manuálisan ujrainditani.. :S
valami web kiszolgáló kell neked állíts be neki pl250es portot, és a routerben adj a nas ip ciméhez egy 250es portot.A lényeg hogy a routerben be legyen állítva, mert ha nincs akkor hiába is állítgatod a nason, nem enged majd be.
És valahogy igy kéne kinéznie http://dnscimed:250
:K

[ Szerkesztve ]

(#1941) ubid válasza csocsika1700 (#1940) üzenetére


ubid
őstag

Ahha !
köszi!

És a rluterbe milyen menüpont körül tudok beálítanmi portot neki ?

TP-LINK routerem van. WR541 G

-.-

(#1942) csocsika1700 válasza ubid (#1941) üzenetére


csocsika1700
tag

Forwarding ->virtual server, majd ird be a nas IP cimét és hozzá a 250es porot, vagy amit akarsz. :D :C

(#1943) ubid válasza csocsika1700 (#1942) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm a segítséget :) routerbe beállítottam, NAS meg majd otthon megnézem :)

láttam a nas beállítasinál valami port-ról szóló valamit :) gondolom az lesz az.
Ha nem megy kérdezek még :)

köszönöm hogy segítettél még egyszer !

-.-

(#1944) csocsika1700 válasza ubid (#1943) üzenetére


csocsika1700
tag

kérdezz csak :D szivesen :DDD

(#1945) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

Jòmagam is ezzel küzdök. Port nyitva, de csak belsô hàlòzat wifijéről érem el a TM -t, mobil nettel nem. Mit kellhet még állitanom?

(#1946) ubid


ubid
őstag

Valahogy nem igazán akar összejönni :
A következőket tettem.

Már voltam regisztrálva dydns-re - routerbe be is volt állítva - így a router webjét el is értem eddig is.

A nas-ban a következőket állítottam :

EZT

A routerbe pedig Virtual Servers=> service port :250, ip cím..., protocall: all status : enabled

és ennyi :)

sajnos nem érem el. valamint hogyha a NAS adminjába a hálózat / TCP IP- menüpontba megyek, ott van alul egy ilyen hogy HTTP web konfigurátor az ugy engedélyezve vaan, port 250 és ír oda egy kis linket is, amire ha kattintok a következpt írja :
"SSL kapcsolódási hiba
Nem lehet biztonságos kapcsolatot létesíteni a szerverrel. Lehet, hogy a szerverrel van probléma, de az is lehet, hogy olyan ügyfélhitelesítési tanúsítványt kér, amellyel nem rendelkezik."

Valaki tudna segíteni mit szúrtam el ?

-.-

(#1947) BViktr válasza ubid (#1946) üzenetére


BViktr
tag

Szeintem neked ez be van pipálva.
Szeintem neked ez be van pipálva.

[ Szerkesztve ]

(#1948) ubid válasza BViktr (#1947) üzenetére


ubid
őstag

Igen valóban be volt pipálva.

mostmár a portot utána írva is el tudom érni.

Viszont a dydns-t itthonról próbálva nem érem el. ez így normális ?

(máshonna most nem tudom megpróbálni sajnos )

Még egy kérdésem lenne :

Feltelepítettem a transmissiont a leírás szerint. minden rendben is van, de hol tudom ezt használni ? vagy hol tudom elérni a felületet :)

bocsi a hülye kérdésért.

-.-

(#1949) BViktr válasza ubid (#1948) üzenetére


BViktr
tag

Tölts le egy transgui-t.

(#1950) ubid válasza BViktr (#1949) üzenetére


ubid
őstag

Bocs hogy teljesen gyökér vagyok :)

Találtam egy windows-os változatot.
NAS-ba ezt sehogy se lehet beépíteni alkalmazás szintjén ?

[ Szerkesztve ]

-.-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.