Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) BViktr válasza ubid (#1950) üzenetére


BViktr
tag

Ez egy windowsos alkalmazás ami vezérli neked a tm-et. Van droidra is.
Ezen kívül még a webes felületen tudod elérni. És ennyi.

(#1952) ubid válasza BViktr (#1951) üzenetére


ubid
őstag

Tehát ez tök olyan mint a beépített a nas-ba ( hogy folyamatosan fut a torrent amíg le nem állítod vagy ki nem kapcsolod a nast stbstb ? )

Mi a default felhasználó pés a jelszó ? hogyha csak simán ezt a scriptet futtattam le :

transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

Lehet még usereket hozzáadni valahogy ?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1953) csocsika1700 válasza ubid (#1946) üzenetére


csocsika1700
tag

nekem nem válaszol senki?? :W

[ Szerkesztve ]

(#1954) ubid válasza csocsika1700 (#1953) üzenetére


ubid
őstag

igen ez megvan :)
írtam is hogy már a nev:portszám-al is elérem.
mostmár csak arra lennék kíváncsi hogy a dydns-es címet ha beírom itthon miért van időtúllépés.

Valamint a transmission useremet próbálom kitalálni :)
mert annyira siettem vele hogy nem figyeltem :D

-.-

(#1955) BViktr válasza ubid (#1952) üzenetére


BViktr
tag

Igen ez az azt jeleníti meg grafikusan ami a nason fut. GUI= Grafikus Felhasználói Felület.

Szóval a te esetedben:
User name: user
Password: password

Ez csak a belépéshez kell. Nem tudsz jogosultságokat osztani userekhez, akkor meg minek több? :W

[ Szerkesztve ]

(#1956) csocsika1700 válasza ubid (#1954) üzenetére


csocsika1700
tag

alap adatok usernév:admin jelszó password :B

(#1957) ubid válasza BViktr (#1955) üzenetére


ubid
őstag

á köszönöm :)

és akkor ez ugyan úgy működik mint a nsa-n lévő letöltő ?

tehát amíg a nas fut a torrent fut ?

Még arra válaszoljon valaki hogy a dydns-nek itthon is be kellene jönnie, vagy pedig csak akkor hogyha távolról próbálkozok.

köszönöm szépen az eddigi segítségeteket is !

-.-

(#1958) BViktr válasza ubid (#1954) üzenetére


BViktr
tag

Az, hogy DynDns-el időtullépés hiba van. 2 okból is lehet.
1. nem frissítette a routered IP-t.
2. port forwarding nem jól van beállítva.
Először nézd meg az ip-d (whatismyip.com). ha megvan az ip-d próbáld meg azzal elérni a nas-t . Ha megy akkor az első, ha nem akkor a második a probléma.

(#1959) ubid válasza BViktr (#1958) üzenetére


ubid
őstag

Az IP címem : 250 -el elérem a nast

Ilyenkor mi a teendő ? Egy router reboot esetleg ?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1960) BViktr válasza ubid (#1959) üzenetére


BViktr
tag

Akkor nincs más hátra a routeredben a DynDNS fülön be kell állítani a dolgokat.

(#1961) szuszinho


szuszinho
őstag

transmission-t szeretném elérni távolról (van no-ip reg, de egyelőre csak belső hálózatról tudom vele elérni)

beírom az IP címem:nyitott port

403: forbidden

mit kell még állítani?

(#1962) ubid válasza BViktr (#1960) üzenetére


ubid
őstag

Az már be van :
Connection Status: Succeeded!
de ez volt eddig is

-.-

(#1963) BViktr válasza ubid (#1962) üzenetére


BViktr
tag

Indits egy cmd-t
ird be: nslookup dyndns-címed
Erre kidobja az ip-d. Egyezik a whatismyip.com álltal kidobottal?

(#1964) ubid válasza BViktr (#1963) üzenetére


ubid
őstag

közel se :S

-.-

(#1965) ubid


ubid
őstag

A nas-on is van egy ilyen dydns menüpont. ott is beállítottam ugyan ezt a dydns címet . az nem gond ?

-.-

(#1966) BViktr válasza ubid (#1965) üzenetére


BViktr
tag

De, lehet. Kapcsold ki a nasban, meg nyomj egy router restrartot és 5 perc múlva ismételd meg az nslookup-ot. Hátha.

(#1967) ubid válasza ubid (#1965) üzenetére


ubid
őstag

hm. előjött egy olyan, hogy egy router újraindítás után megváltozott egyből a nas IP címe...

Akkor ezt gondolom statikusra kell állítani igaz ?

valaint a TPCIP menüpont alatt a dns beállításnál dinamikus vagy statikus kell ?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1968) BViktr válasza ubid (#1967) üzenetére


BViktr
tag

Igaz.
Ha a routerben be tudod állítani, hogy mindig u.azt az ipt kapja a nas akkor Dinamikus.

(#1969) ubid válasza BViktr (#1968) üzenetére


ubid
őstag

a nas-ba beállítottam, hogy statikus IP-je legyen.

de sajnos így se érem el
:(

mivel próbálkozzak még ?

újraindítom a nas-t hátha jó :)

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1970) ubid


ubid
őstag

Működik mostmár :) JEP!

köszi a kitartó segítséget !

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1971) BViktr válasza ubid (#1969) üzenetére


BViktr
tag

Router, DHCP - Address Reservation - nál tudsz fix ip-t beállítani a nas-nak. (mac addresshez kell rendelni)
He ez sikerül utánna a port forward-ot is hozzá kell lőni hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1972) ubid válasza BViktr (#1971) üzenetére


ubid
őstag

már működik Köszi !

Még annyit szeretnék kérdezni , hogy a transmission telepítése után a pendrive-ot bedugva kell hagyni vagy el lehet távolítani ?

-.-

(#1973) BViktr válasza ubid (#1972) üzenetére


BViktr
tag

Benne kell hagyni.

(#1974) BViktr válasza Atom Anti (#1911) üzenetére


BViktr
tag

És megérkezett ez is:
fun plug whitout usb stick

(#1975) ubid válasza BViktr (#1974) üzenetére


ubid
őstag

Ez mit takar ?: )

-.-

(#1976) ubid válasza ubid (#1975) üzenetére


ubid
őstag

megvan rá a válasz :)

-.-

(#1977) ubid válasza ubid (#1976) üzenetére


ubid
őstag

valaki tudna segíteni, hogy miért nem akar móködni az adminon keresztüli zene/videó lejátszás ?

(felraktam a WMP is meg a VLC-t is , bár ő állítja a 20. ujrarakás után is hogy márpedig nincs ott. Mozzila-ba is és chrome ba is néztem de nem nagyon akarja)

Vagy esetleg twonky-t ki lehet küldeni, hogy ne csak otthonról tudjam nézni a filmeket ?
(otthonról megy, viszont ha nem otthon vagyok még a filmeket kidobja hogy mi van, de ha rákattintok egyre akkor időtúllépés miatt elszáll )
esetleg más megoldás?

-.-

(#1978) gyorgytan


gyorgytan
csendes tag

Sziasztok Tudósok,

Nemrég vásároltam egy ZyXEL-310-et. Én ugyan a gyári torrentklienst használom, de sajnos időközönként megszűnik a seedelés, és a befejezett tartományba helyezi a fájlokat. Mivel tudom rászedni, hogy folyamatos megosztásom legyen? Rendelkezem egy ASUS WL-500G típusú routerrel Openwrt-vel. tudtok nekem ebben segíteni?

(#1979) Bélaaaa válasza gyorgytan (#1978) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Kérdéseddel ide, kérlek.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1980) nandris válasza gyorgytan (#1978) üzenetére


nandris
aktív tag

Torrent oldalon-->beállítások-->p2p letöltés fül--> Feltöltési/letöltési arány-->bepipálni-->utána az ablakba írd be 500-->alkalmaz. És kész. A leállt torrentekre egyenként rákattintasz--> jobb felül indítás. Az újaknál elméletileg már nem lesz gond. Az 500 ugye százalékos beállítás, vagyis ötszörös visszatöltés. Persze adhatsz meg más értéket is. Nálam a 0, és az 1 nem működött,vagy nekem nem egyértelmű. Mind a két torrent klienst használjuk, az egyik az enyém, másik a gyereké. Régebben nekem is az ASUS-wl500gp-ről ment, de kinőttük.

(#1981) gyorgytan válasza nandris (#1980) üzenetére


gyorgytan
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#1982) gyorgytan válasza Bélaaaa (#1979) üzenetére


gyorgytan
csendes tag

Bocsánat eltévedtem, ezt dobta a google.

(#1983) csocsika1700


csocsika1700
tag

Mostanában azzal a problémával szenvedek, hogy a nas egyszer csak behal, de ugy hogy nincs mac cime se,de némi apró adatforgalom van,ezt onnan tudom hogy a routerhez csináltam ddns cimet.....+ beállítottam heti 3x egy ujrainditást, de azt sem csinálja meg ha le van fagyva.. a nas havernál van, én nem tudom ujrainditani manuálisan,se a nas oldalán se ffp-n se sehogy.Nem akarom ezzel cseszegetni a másik családját hogy légyszi inditsd már ujra.. ha értitek mire gondolok.Mi lehet a hiba oka? meg lehet e csinálni?
ha 20 ha 80 ha 150 torrent megy,tök mindegy, beáll a rendszer.. :O

(#1984) 8nemesis8 válasza csocsika1700 (#1983) üzenetére


8nemesis8
veterán

SSH-n sem lehet elérni?

(#1985) csocsika1700 válasza 8nemesis8 (#1984) üzenetére


csocsika1700
tag

nem lehet sehogy. se ott se a webes felületen.Valami keresztbe áll nagyon.. és heti alaklommal 1x kb :W
a routert amiről megy, azt elérem, szoval ki van zárva a dyndns probléma,de ha meg nézem a mac cimét a nasnak 00-00-00-00-00-00 van :F

[ Szerkesztve ]

(#1986) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Hogy lehet az, hogy partner lenne sok, de egy időben mindíg csak 1-3 torrentnél megy a feltöltés???

(#1987) csocsika1700 válasza gumimaci1235 (#1986) üzenetére


csocsika1700
tag

GUIban az eszközök-->TM beállíások-->Hálózat..ott állítgass egy kicsit,pl titkosítás engedélyezve, partnerek 450 és a dht ki van kapcsolva.nekem max 8-10db megy de ha rendesen van letöltő akkor 3Mb-el is viszik :C

(#1988) FefeeX válasza csocsika1700 (#1987) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem vitték is hónapokig a 6 megabittel folyamatosan, aztán kaptam is felszóllítást a UPC-től a fair use policy-ről :)

(#1989) szuszinho válasza csocsika1700 (#1987) üzenetére


szuszinho
őstag

A titkosításnál nálam 3 opció van: megtűr, előnyben részesít, kötelező. Melyiket ajánlott beállítani?

(#1990) FefeeX válasza szuszinho (#1989) üzenetére


FefeeX
veterán

előnyben részesít

(#1991) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Csináltam egy fórumtémák a zyxel nasoknak , sok a kérdés feléjük és sok a megoldásra váró "probléma"

Itt érhető el

-.-

(#1992) veze válasza ubid (#1991) üzenetére


veze
őstag

szerény véleményem szerint kár tovább osztódni és szétforgácsolni a dolgokat, hogy aztán már három helyen olvasson és keressen az ember..
pár hete már nyílt egy külön a 310-eseknek..
ZAMERY fórumtársunk témaindító úttörő munkája és a hozzá kapcsolódó majd 2000 hozzászólás alapos gerince lehet a most kezdők problémáira, és a ZYXEL nasoknak, felmerülő kérdésre és megoldásra váró probléma estén elég csak itt keresni és máris megvan a válasz sok mindenre, van mögötte egy alapos cikk.. stb

ez csak az én véleményem.. de sztem zárasd be, mert felesleges ugyanazt szaporítani csak azért hogy egyel több legyen

[ Szerkesztve ]

(#1993) ubid válasza veze (#1992) üzenetére


ubid
őstag

Belinkelnéd légyszi ezt a témát amiről írtál ? mert én nem találtam meg, ezért nyitottam a másikat.
természetesen ha van, akkor felesleges. de én nem találtam ilyet.

vagy erre gondoltál ?

http://prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/friss.html

[ Szerkesztve ]

-.-

(#1994) veze válasza ubid (#1993) üzenetére


veze
őstag

sajat magad linkelted Zyxel 210 - Transmission névvel a Zamery fórumtársunk témaindítóját, amihez kapcsolódva (folytatódva) létrejött ez a topic.
de itt olvasva ,a jobb felső sarokból is elérhető, a topic "témaindító írás"-a címmel

(#1995) ubid válasza veze (#1994) üzenetére


ubid
őstag

Ja oké. rendben én teljesen másra gondoltam. sry

-.-

(#1996) veze válasza ubid (#1995) üzenetére


veze
őstag

? mire ?
Ez nem elég alapos részletes, probléma megoldós?
tele, már leírt tapasztalatokkal..
mitől jobb egy másik ami erre hivatkozik? akkor már egyszerűbb ide jönni és itt olvasni visszaolvasni vagy kérdezni.
bocs, tényleg nem kötözködni akarok, ( meg nem is az én írásom jegyzi) de a zyxelesek mind ide jöttek, a topic folyamatosan pörög, minden nap van van beírás, vannak válaszok.. egész egyszerűen kár érte és azért ami munka már ebben van..kár megosztani az erőforrásokat

(#1997) ubid válasza veze (#1996) üzenetére


ubid
őstag

sry . töröltetem.

-.-

(#1998) Zamery válasza ubid (#1997) üzenetére


Zamery
senior tag

Helló! Bocs, távol álljon tőlem hogy a leírásom miatt bármilyen fórumtémát is törölni kelljen, de az tény és való, hogy ez a topic pörög a legjobban, és mindenkinek segítünk nemcsak Transmission-os témában, hanem bármi másban, ami felmerült eddig a ZyXEL NAS-okkal kapcsolatban. Van egy pár ember itt aki lassan megszállottja lesz (vagy már lett) a témának, és sokat van itt, hogy segítsen az új tulajoknak. Szóval ahogy eddig sem, ezután sem fogunk elzárkózni bármilyen ZyXEL NAS-t érintő témától. Kérdezzetek nyugodtan! Ha tudunk válaszolunk! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1999) ubid válasza Zamery (#1998) üzenetére


ubid
őstag

Így van, csak kicsit megtévesztő a téma címe :)

-.-

(#2000) veze válasza ubid (#1999) üzenetére


veze
őstag

Én is a kezdetektől fogva csinálom, amikor a transmissionrol még csak hallottunk hogy lehet ilyen is, és - bár nem ismerem Zameryt - azért is vettem védelmembe kicsit a topicot, mert tényleg a legjobb itt és ebben a témában

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.