Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Anonymus23


Anonymus23
veterán

De most néztem meg, a CD-ről, amit felrakott az 2.02 build 1022, szal csak 2.02-es

;) - The Power of the Light Side

(#352) Wendelke válasza Anonymus23 (#351) üzenetére


Wendelke
senior tag

Kapcsold ki a tűzfalat, nekem is az segített ugyanilyen problémánál.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#353) Anonymus23 válasza Wendelke (#352) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz a tippet, így elaglább odáig már eljutottam, hogy legalább elkezdi a dolgokat, de közben csak kiírja, hogy invalid firmware, kb a közepénél :((
Azt nem értem, mi a jó francnak akar feltétlenül fimrware-t frissíteni???

Kiírja, hogy transfer firmware, és ott meghal a dolog. Akár 4.10, akár 4.20-at akarom feltenni...
:o

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#354) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Hát lassan ott tartok, hogy kivágom az ablakon az egészet :(((
A frissen letöltött firmrwarre, a saját CD-jén lévő firmwarre mindre azt mondja, hogy invalid, kezdem megbánni, hogy megvettem :(((
Tűzfalat beállítottam, most már nem kell lekapcsolni, hogy elinduljon.

Létezne az, hogy a winyót nem szereti? Samsung 500 GB-os, friss ropogós, most vettem.
Az normális, hogy initializálás előtt nem ismeri fel, hogy mekkora a winyó mérete?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#355) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nah végre, ritkán szívat meg ennyire egy progi:
Egy újraindítás után, és rendszergazdai jogokat adva, minden mükszik :W

Meglátom,hogy belekezdek-e még az "okosításba".

;) - The Power of the Light Side

(#356) Zamery válasza Anonymus23 (#354) üzenetére


Zamery
senior tag

A tűzfalat mindig elfelejtem! Pedig a múltkor is az volt a megoldás! Valószínűleg azért mert nekem nincs külön!

Windows 7-et használsz ugye? Ha igen akkor valószínűleg ez lesz a megoldás: [link].

A kommentekben van a lényeg, a NAS Starter Utility-t Windows XP kompatibilitási módban kell futtatni, és ez segített az "invalid firmware" problémán.

#355: Igen, a következő kérdés az lett volna, hogy rendszergazdaként futtatod-e a programot...

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#357) Anonymus23 válasza Zamery (#356) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát igen, mostanság már minden ilyen program, ami kijön W7-re elintézi magának az ilyen jogokat, vagy legalábbis indításkor rákérdez, ha szüksége van rá, így már eléggé elszoktam tőle, hogy mindig jobb klikkel indítsam.

Esetleg ha más is szív a tűzfal miatt, nekem NOD IS van, a tűzfal részét be kell tenni tanuló üzemmódba, egyszer megpróbálni a firmware frissítést, és utána vissza lehet tenni szűrésre a tűzfalat, mivel utána már ki fogja engedni.

Most próbálom életre kelteni a Transmission-t...
Elvieg sikerült is, végigcsinálva a leírást, beindult a Transmission :)
:C :R

Majd még abban kérnék segítséget, hogy neten keresztül hogy tudom elérni a gépemet kívülről, előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#358) veze válasza Anonymus23 (#357) üzenetére


veze
őstag

Majd még abban kérnék segítséget, hogy neten keresztül hogy tudom elérni a gépemet kívülről
pl logmein-el
routered konfigurálod (ha alkalmas rá) meg a gépen elvégzel pár beállítást. aztán fel tudod ébereszteni távolról. ha megy . aztan logmein..
a Wake on Lan topicban olvashatsz utána kicsit

(#359) Anonymus23 válasza Zamery (#310) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hali,
Amikor feltelepítettem a cuccost, akkor én az asztali gép IP címét adtam meg, hogyan tudom ezt a *.*.*.*-ra visszamódosítani? Sajna Linuxhoz sejtésem sincs, nagyon próbálkozni meg nem akarok, mert akkor kezdhetem elölröl a telepítést :D, bár ezzel a leírással maga a telepítés nem akkora dolog, de ha ezen kívül kellene csinálni bármit is, ott már elfogyik a tudományom.
Utólag gondolkoztam, hogy felesleges volt csak azt beállítani, mivel így a távoli elérés kvázi kiiktatva...
Előre is kösz a segítséget.

(vagy 2 hete küldtem volt neked egy PM-t, mondjuk az már tárgytalan, mivel csak megvettem az eszközt, de köszönöm minden segítséget)

veze:
Kösz, használom is a logmeint, egy jó pár gépet felügyelek így távolról (család + 3egy kisebb vállalkozás gépei), de pont azt akarnám elkerülni, hogy bekapcsolva legyen az asztali gép. Illetve nem is ez a gond, hanem a gép előtt van egy szünetmentes, illetve a hangszóró szett is rá van kötve ugyanarra a hálózati csatlakozóra. Namár most ezek ketten ha be vannak kapcsolva simán felvesznek 60-80W-t a konnektorból a nagy semmire. Így is 4 elosztó van már a gép körül, amiket ha kell lépcsőzetesen kapcsolok le, hogy minél kevesebb legyen a fogyasztó (szgép, szünetmentes, hangalszett, digiTV box, asztali lámpa, modem, router, NAS, TV/monitor). Jó ötlet lenne, csak ahogy itt olvasgattam a többiek direktben el tudják érni a NASon futó TM felületét, nem kell hozzá a gép. Van Androidos telefon, interneteléréssel is (SE X8)...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#360) Anonymus23 válasza veze (#358) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ja igen, és még annyi, hogy bocs, félreérthető voltam, nem az asztali gépet akarom elérni távolról (azon már évek óta ott figyel a logmein ;) ) hanem a NAS-t, illetve a rajta futó TM-t szeretném távolról "menedzselni".
Na nem kell rosszra gondolni, otthon van egy übergyors 1 Mbites net :D
Az a helyzet, hogy amikor bekötötték, akkor lementünk az alagsorba, és örömmel konstatáltam, hogy optikai központ van felrakva a falra, de a szerelő fiúk hamar elvették a jókedvemet miután szétnéztek jobban és mondták, hogy sajna az optikai központ után van felrakva egy őskövület ADSL központ, ami viszont szálanként max 1 Mbit-et tud.
:C T-online vidék. :W

;) - The Power of the Light Side

(#361) veze válasza Anonymus23 (#360) üzenetére


veze
őstag

nast is el tudod érni kintröl, ftp -t is
adsz egy portot a nasban a webelérésnek (alapértelmezett a 80) routerben portforward és egy böngészöböl máris elérhetö
ha nincs fix ip akkor dyndns a routerben
Tm ugyanigy.. adsz egy portot neki és oda portátirányítás (alapértelmezett portja 9091)
aztan http://ipcimed( vagy dyndns reg):port szám

(#362) Anonymus23 válasza veze (#361) üzenetére


Anonymus23
veterán

FTP (egyelőre) nem érdekes, mivel az az 64-128 Kbit sebességem ami nekem most rendelkezésre áll, az nem pont a feltöltésre van kitalálva.
A DynDNS az ami érdekelne, csak azt sem csináltam még, és igazából azt nem tudom, hogy hol érdemes (dyndns.com vagy .hu) regisztrálni, van-e különbség stb. stb., illetve konkrétan mit kell csinálni.
Gyorsan tanulok, ha korrekt leírás van (mint itt a TM telepítésről), vagy valaki 1x megmutatja :).
Akkor megpróbálok ezen az úton elindulni.

;) - The Power of the Light Side

(#363) Zamery válasza Anonymus23 (#359) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha az internet felől szeretnéd elérni a TM-et, és a géped IP-jét adtad meg a beállításoknál, akkor szerkeszteni kell a settings.json file-t. Ehhez be kell lépni SSH-n keresztül, majd először le kell állítani a TM-et:

/ffp/start/transmission.sh stop

Után meg kell szerkeszteni a szerkeszteni a settings.json file-t a "vi"-vel:

vi /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

"Insert" gomb.

ezt a két sort kell megkeresni:

"rpc-whitelist": "*.*.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

És nálad az "rpc-whitelist" utáni részt átírni a csillagokra!
Ahogy itt is szerepel:

A settings.json módosítása

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#364) Zamery válasza Anonymus23 (#362) üzenetére


Zamery
senior tag

Most olvastam éppen a privátodat, azt hittem válaszoltam, de akkor valahogy ez elsikkad, azért remélem nem bántad meg a vásárlást! :B

Az hogy melyik ingyenes DNS kiszolgálót választod, a routeredtől függ, mégpedig azért, mert ott kell megadni a beállításokat. Érdemes ezt először megnézni, mert az enyém sem tudja mindet. Általánosságban igaz hogy a DynDNS.org-ot azt ismerik a routerek, de lehet hogy a tiéd másik kiszolgálót is ismer... Én itt regisztráltam: [link]. Nekem ez bővel elég. Utána még meg kell adni még a beállításoknál hogy mit portforwardoljon a router a NAS címére, és kész is van. Amit mindenképpen kell a TM-hez forwardolni, az a 9091-es port. Ha esetleg ha a NAS-ba is be szeretnél lépni a WEBGui-n keresztül, akkor a 80-as port, illetve FTP-hez a 21-es port.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#365) Anonymus23 válasza Zamery (#363) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz az infót, át is írtam. Persze a tűzfal megint nem akarta kiengedni a Putty-ot, de a tegnap esti szívás után már rutinos voltam :)

A router egyébként TPLink WR1043ND, ez is nemrég újult.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#366) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#365) üzenetére


Anonymus23
veterán

Komoly sikerélményem van :D
Sikerült a DynDNS-t megcsinálni, működik a Transmission Remote Gui.

Most már csak a mobilon kell kitalálni valamit, hogy ott is működjön.

;) - The Power of the Light Side

(#367) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#366) üzenetére


Anonymus23
veterán

Transdroiddal a mobil is kipipálva, asszem ebből egyelőre kihoztam, amit lehetett :D

Kezdem megkedvelni ezt a kis eszközt, bár a winchester kezelés az eléggé lassúcska, 7 MB volt a max, ami lanon keresztül max átjött :(, de nem tudom mennyinek kellene lennie, illetve az ilyen eszközök mit bírnak amúgy. Másnak is ilyen lassú?

;) - The Power of the Light Side

(#368) Zamery válasza Anonymus23 (#367) üzenetére


Zamery
senior tag

A PC World adatai szerint az olvasásnak olyan 11MB/s-nek kéne lennie. Nekem olyan 9-10MB/s körül van, ha jól emlékszem.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#369) Anonymus23 válasza Zamery (#368) üzenetére


Anonymus23
veterán

Stim, egy nagyobb fájt 9-11 MB/sec-el másolt, szal elvileg OK.
Csak vagy 2 hete ismerősnek telepítettem egy új laptopot, és kipróbálandó a gigabites routert hálózaton másoltam át dolgokat, és még az volt bennem, hogy gigabites csatolóval megy akkor 80-100 MB-al, és ehhez képest a tegnapi 7 MB/s az kevésnek tűnt..

Még egy kérdésem lenne: ha fájlt törlök a NAS-ról, akkor annál is "bennemarad", mint egy lomtárban egy bizonyos mennyiségű fájl, vagy ennél nem kell Shift+Del?

;) - The Power of the Light Side

(#370) Wendelke


Wendelke
senior tag

Halihó!

Nekem is sikerült a Dyndns-t beállítani, úgy tűnik, hogy megy a NAS kintről történő elérése.

Olvasgatom ezt a Transdroidos dolgot. Hát én csak egy szerény Nokia 5800-al rendelkezem, erre nem lehet valami hasonlót felpakolni?
Ha esetleg valaki tud erről valamit, legyen kedves megosztani velem. :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#371) Zamery válasza Anonymus23 (#369) üzenetére


Zamery
senior tag

Véglegesen törli a fájlokat!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#372) Zamery válasza Wendelke (#370) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha van rajta böngésző, akkor próbáld meg a TM WebGUI-t. Ha nincs, akkor tegyél fel rá egy Opera Mini-t és azzal próbáld meg, elvileg működnie kell. Az iPhone-on én is a böngészőből használom, és megy rendesen.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#373) Wendelke válasza Zamery (#372) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

Ez a TM webGui már ki is ment a fejemből. Mivel problémás volt az indítása TM Remote Gui-nak, így ezt eddig még nem is nagyon néztem meg. Csak most, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#374) Zamery válasza Wendelke (#373) üzenetére


Zamery
senior tag

És működik? :)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#375) Zmo


Zmo
csendes tag

Nem igazán használom ki ezért megválnék Zyxel NSA-210 -től.
Papirok doboz minden megvan , 2014. februárig garanciális.

(#376) Wendelke válasza Zamery (#374) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hát még nem!

Opera Mini van, de ha megpróbálom TM webGui-t behozni a böngészőben, akkor nem jön össze. A telefon wifin csatlakozik a routerhez, de ha bepötyögöm a /nasip/:9091 akkor visszadobja, hogy nem található a cím.

A számítógépen ugyanezt beírva simán hozza a webGui-s felületet, de a telón még nem jött össze. Itt is van valami "csalafintaság", vagy megint csak b@lfasz vagyok?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#377) Zamery válasza Wendelke (#376) üzenetére


Zamery
senior tag

Szerintem nem a te hibád, valószínűleg a böngészővel van valami.

Transmission Gui for Symbian s60v3. Ezt próbáltad? Elvileg Nokia 5800XM-on is működik! A freemailes cím alapján gondolom, hogy magyar a fejlesztő. Esetleg lehet hogy tud segíteni!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#378) Wendelke válasza Zamery (#377) üzenetére


Wendelke
senior tag

Kipróbáltam és felment a készülékre. :)

Most gyorsan meló előtt csináltam. Ha másra nem is fogom használni, de arra mindenképpen jó, hogy a szg. kikapcsolt állapotában tudjam a torrenteket ellenőrizni.

Köszi Zamery! :R

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#379) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Egy (mint ki fog derülni, jóval több) kérdésem lenne a hátlapon található eSata kivezetéssel kapcsolatban.
Az ugye OK, hogy ha erre rákötök egy eSata-s vinyót, akkor akár Raidben is tudom használni, de az volna a kérdésem, hogy maga az eszköz működik kvázi eSata-s dokkolóként? Azaz rá tudom dugni a gépre, hogy le/fel mentsek róla/rá dolgokat, csak kicsit gyorsabban mint LAN-on keresztül?
Mondjuk ennek a kérdésnek a másik oldala, hogy tökmindegy, mert a max sebesség akkor is 13-15 MB és kész?
Mondjuk nem nagy ügy kikapni belőle a vinyót (ezt jól megoldották Zyxelék).

Csak hogy értsétek a kérdés lényegét. Van kb olyan 300 GB-nyi olyan anyag, amiről most is készül (csak sajnos ritkán) mentés, mert ha ezek elszállnának egy esetleges vinyóhalálkor, akkor ezek pótolhatatlanok lennének. De ez mire átcsororg a gépről a Zyxel vinyójára, addig megőszülök, és inkább kiveszem a vinyót ha kell, de ha erre sem lenne szükség, csak az eSata kábelt kellene rádugni, akkor még "olcsóbban" megúsznám.

A másik, hogy tudtok ajánlani olyan programot, ami ezt a biztonsági mentést "szinkronizálást" helyettem automatikusan megcsinálná? Vagy amit hozzáadtak progi az tudja ezt az automatizmust? (ki szeretnék jelölni mappákat, amikben ha változás történik, akkor azt frissítse a NAS-ban is)

Elnézést, hogy itt kérdezősködök, és már régen túl vagyok az előbb jelzett 1 kérdésnél, és tudom, hogy a manualban mindenre lenne (valahol) válasz, de aki ezeket esetleg használja, az 1 perc alatt is tud segíteni, amit előre is nagyon megköszönnék!
:R

;) - The Power of the Light Side

(#380) veze válasza Anonymus23 (#379) üzenetére


veze
őstag

Esata dokkolóként nem fog működni..vagy nem értem mire gondolsz.
Arra hogy eSata - eSata kábbellel összedugod a géppel? és akkor a géped majd a nasban lévö vinyót ezen keresztül lássa? az szerintem nem fog menni. Az eSata csatlakozoja arra jo hogy egy külsö eSatas házat rádugva pl azt a külsö vinyót felismerje és kezelje. Nem csak Raidben, hanem külön is
szinkronizálni ezzel a free progival tudsz. meg lehet adni a forrás mappát a célmappát időzitést gyakoriságot stb és kész
Én is pont igy csinálom. az eSata -ra dugott külsö vinyóra szinkronizálok ezzel a programmal egy könyvtárat automatikusan, a gépröl. Nem másoltam át egyszer sem, csak a programban megcsináltam a szinkronizálási feladatot. elsö alkalommal egy "teljes" mentést csinált (ez eltartott egy darabig, de egyszer beáldoztam az időt rá) utána már csak a változásokat ellenőrzi, frissiti, az már csak pár perc

(#381) Anonymus23 válasza veze (#380) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz az infókat, akkor nem marad más, mint hogy kivegyem a NAS-ból a vinyót, mert kicsit sok idő lenne az első másolás.
Kösz a progi javaslatot is, most ugrott be, hogy a cégünknél a rendszergizda is ezt ajánlotta még korábban.. ;)

;) - The Power of the Light Side

(#382) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Tegnap egy érdekes és bosszantó dolgot tapasztaltam. A NAS-ban 1.5 TB-os a Samu HDD van, bár nem tudom, hogy itt van-e jelentősége.

Lényeg, hogy jövök haza délután, és a Zyxel HDD ledje pirosan világít, a HDD pedig ütemesen kattog.
Ránéztem a torrentekre és akkor láttam, hogy az éppen letöltés alatt lévő Lord of the Rings piros színnel jelenik meg a Remote Gui-ban. A trilógia egyébként 81 GB lett volna összesen! :Y

Aztán szétkapcsolt a Remote Gui, a Zyxel lefagyott. Újraindítás után újra ugyanezek a tünetek. HDD-t kikaptam USB-n keresztül feldugtam a gépre, a HD Sentinel teljesen jónak diagnosztizálta, természetesen kattogás sem volt.

Na mondom vissza a Zyxelbe, de a FFP stick nélkül. Elindult, nincs kattogás, hálózaton keresztül le is tudtam másolni a fájlokat a szg-re, itt sem volt kattogás. Egyedül akkor problémázott egy kicsit amikor a Lord of The Rings-et másoltam, a három filmből még csak egy jött le ami egymaga is 25 GB volt.

Úgy döntöttem, hogy törlöm ezt a torrentet, hátha a mérete volt problémás, így is tettem, majd Zyxel leállít, majd FFP sticket vissza és úgy indítottam el újra.

Így már vagy 12 órája megy, letölt és közben vissza is tölt, remélem továbbra is hiba nélkül.

Szóval a kérdésem annyi lenne, hogy létezik az, hogy a nagy méretű torrent fájl okozhatta a problémát?

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#383) veze válasza Anonymus23 (#381) üzenetére


veze
őstag

ha kiveszed belőle, nem fogod látni windows alatt ha felcsatolod..
linux alatt tudod csak irni olvasni mert xfs a partició, de azt se simán hanem kis trükkel, amiről korábban már itt irtam/irtunk, hogy kivitelezhető (én ubuntu alól érem el)

szerk: Wendelke én is letöltöttem azt amit emlitettél és más 80-100 GB-os pakkot is és semmi gond nem volt vele nálam, igaz nekem a 1,5 terrás samu estana van rádugva

[ Szerkesztve ]

(#384) Anonymus23 válasza veze (#383) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ehh, ez mindig kimegy a fejemből. Mivel Linuxhoz semmit sem értek, így ez a módszer nálam felejtős.
Akkor marad az eredeti verzió, eSata-s vinyóra rakom fel továbbra is a mentést, csak akkor használom majd azt a progit, amit te is linkeltél.
Kösz a felvilágosítást újra, majd csak megjegyzem már ;)

;) - The Power of the Light Side

(#385) Wendelke válasza veze (#383) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szóval nem a nagy méretű fájl okozhatott problémát. Igazán csak azon izgulok most, hogy a HDD-nek volt(van) hardveres problémája, vagy pedig valamilyen szoftveres probléma volt a Zyxel-lel, vagy esetleg a Transmission-nal.

Egyenlőre még viszonylag kevés adat van a HDD-n(hiszen nem rég óta megy) így ha baj lesz, akkor sem lesz nagy probléma az adatvesztés miatt.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#386) kovy79


kovy79
őstag

Nem teljesen a topik témájába vág, de szeretnék saját tapasztalatokon alapuló véleményt hallani.
NAS vásárláson töröm a fejem és kinéztem ezt a kis ZyXEL-t.
Amire kíváncsi vagyok:
-2db 2TB-os EXT3-ra formázott vinyót kötnék rá USB-n. Kezeli a NAS rendesen őket?
-Mennyi az átviteli sebesség belső hálózatban az említett EXT3 vinyókra?
-Ékezetes, hosszú fájlnevekkel van e valami probléma?
A válaszokat előre is köszi.
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#387) Zamery válasza kovy79 (#386) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Azt hogy USB-n mit kezel nem tudom, majd jön veze és elmondja, ha jól emlékszem, ő úgy is használja. Itt egy kompatibilitási lista belső HDD választáshoz: [link].

Sebességet is csak a LAN-hoz tudok mondani, ehhez itt egy összehasonlító kép:

Forrás: PC World

A ékezetes fájlnevekkel nekem eddig nem volt problémám!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#388) veze válasza Zamery (#387) üzenetére


veze
őstag

igen , én használom az összes csatlakozási lehetőségeit egyidőben Mivel egy első és egy hátsó USB csatlakozó van rajta, és ez nekem kevés, a hátsóba egy 4-es USB hub -ot dugtam. ebben van a nyomtató, és külső hdd idönként pendrive is (elöl pedig az ffpstick pendrive) nincs probléma velük kezeli mindet. én ntfs fájlrendszert használok a külsö hdd-n de elvileg az ext3 sem gond a nas szoftvere is felkinálja formázásra.
másolási sebességről annyit hogy pl belsö hd-ről az eSataba vagy USB -be dugott külső hdd-re, vagy visszafelé, továbbá eSata - USB vonatkozásban egyaránt nincs gyorsulás a hálózati sebességhez képest. Igaz, ezt pC-n keresztül ( win vagy linux) valamilyen fájlkezelőből végzi az ember
kompatibilitásról: 2 TB -os külsö lemezzel nem probáltam lévén nincs.. Ez alatt többfélével, ujabbakkal, régebbiekkel és ( kompatibilitási listától függetlenül) nekem semelyikkel nem volt gondom
Ékezetekkel nekem sem volt gondom. Olyan volt hogy távoli másik gépröl mentem rá FTP-n és azon a gépen nem minden karatert jelenített meg rendesen, noha pl az én gépeimen igen (ezen a gépen nyilván más kódtábla volt) aztán át állítopttam a nas FTP beállításánál az ftp nél alkalmazott kódtáblát (onnan távolról), aztán az is jó lett. de ez egy egyedi eset volt, ettől még az ékezetes karaktereket is rendesen kezeli

(#389) kovy79 válasza veze (#388) üzenetére


kovy79
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ!
Akkor sebesség tekintetében minden tiszta.
Az EXT3 kezelés és a karakterkódolás is jó elvileg (bár én mindig, mindennel szívok az ékezetes karakterekkel...).
A vinyóim kompatibilitását meg majd kipróbálom, csak nem lesz gond...
DNS-320-nál olvastam, hogy a beletett vinyót egyből formázni akarja. A kis ZyXEL hogy van ezzel? veze, nem akarod kipróbálni valamilyen kis adathordozóval? :B
Mármint azt, hogy EXT3-ra formázva, simán bedugva az usb-be mi történik?
Mondjuk nálam a legjobb megoldás az lenne, hogy az egyik vinyó benne, a másik pedig usb-re aggatva, de a DNS-320-as problémából kiindulva (rögtön formázni akar) jó lenne az is, ha csak usb-ről mennének a vinyók.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#390) veze válasza kovy79 (#389) üzenetére


veze
őstag

a zyxel is formázni akarja a beletett vinyót többek között azért hogy azon a sajat rendszerfájljait telepitse. ha ezeket nem telepited rá akkor meg nem működik ugye.. de a külsök fájlrendszerét szabadon választhatod, azt nem akarja. meg lehet vele is csinálni de készen is elfogadjja
most meloban vagyok, de van olyan usb eszközöm asszem, amit ext3 -ra egy proba erejéig megformázhatok. megirom majd az eredményt

(#391) kovy79 válasza veze (#390) üzenetére


kovy79
őstag

Aha, köszi.
Tehát egy vinyó mindenképpen kell majd bele ,ha nem akarok "okosítani"?
Esetleg pendrive elég a rndszernek? Nem nyírja ki hamar?
Esetleg komplett módosításról/"okosításról" van valami teljes és érthető leírás?
Azt megköszönöm, ha sikerül kipróbálnod. :R

Ha már itt vagyok:
Linux-ban, ssh-n keresztül egy kis nas-ban milyen paranccsal lehet hasonló eredményt elérni, mint a windows-ban a scandisk?
EXT3 vinyó a delikvens és windows alatt (ext2fsd-vel) már pár fájlt nem lehet törölni, módosítani. Tudom, tegyem vissza a nas-ba, de az most nem járható út. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#392) kovy79 válasza kovy79 (#391) üzenetére


kovy79
őstag

Most esik le, hogy mindenképpen a nas-ba kellene dugni, ha parancssorozni akarok...
Linux Live-val hogy tudnám megcsinálni ezt a "scandisk" féle műveletet?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#393) veze válasza kovy79 (#391) üzenetére


veze
őstag

nos , kiprobáltam USB ben az ext3 fájlredszert
ahogy látszik is, az USB kötetnél, USB-be három eszköz van dugva négy particióval, ezek közül kettő ext3 és kifigástalanul kezeli. (+ a nyomtató, de az itt nem látszik)
total commander is látja (a Kingston data traveler 2-0-1-008 az) bele is tudok lépni másolhatok rá és törölni is tudom, kiprobáltam
az ext3-as fájlrendszerű vinyódat nem kell viszatenni a nasba ha ellenörizni akarod, abban a belsö vinyó nem is EXT3 hanem XFS. Egyszerüen indulj el pl egy Ubuntu live cd-vel és az látni fogja az ext3-at és ellenörizheted a meghajtót

[ Szerkesztve ]

(#394) veze válasza veze (#393) üzenetére


veze
őstag

most látom ezt
tehát a nasra csatlakoztatott meghajtókat lehet ellenörizni a "kötet" menüpont alatt és akár a javítást is lehet kérni (a képen amit linkeltem épp egy EXT3 fájlrendszerű meghajtó ellenőrzését kezdeményezhettem volna)

(#395) kovy79 válasza veze (#394) üzenetére


kovy79
őstag

Huh, nagyon köszi az infókat! :R
Lehet félreértettük egymást: még nincs ilyen ZyXEL nas-om, egyelőre egy kis kínai csodával szenvedek, de hamarosan kellene egy normális. Most ugyebár ez a ZyXEL a favorit (ezért is szívesen meghallgatok bármilyen saját tapasztalatot, hasznos ötletet).
Tehát az ext3 kezelés oké.
Belső vinyó mindenképpen kell bele a rendszer miatt?
Ezt a pendrive-os okosságot nem "vágom". Valami kis, érthető leírás van esetleg róla?
Bár nekem szerintem a gyári OS is tökéletes lesz.

Igen, így, grafikus felületen kényelmes dolog ez a fájlrendszer karbantartás.
Akkor letöltök egy Ubuntu Live-ot és meglátjuk.
Abban melyik program a HDD kezelő?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#396) veze válasza kovy79 (#395) üzenetére


veze
őstag

ennek a topicnak a téma indító írását olvasd el melyet Zamery forumtárs írt. ebben van szó arról hogyan telepitsünk pendrivre egy ffp stick nevű kis linux rendszert, ami lehetövé teszi pl az eredtihez torrent klienshez képest jelentősen több torrent futtatását transmission segítségével. Az gyári szoftver 10 db-ot enged egy idöben, én ezzel átlag 120-at futtatok.
belső vinyó mindenképp kell bele, de az lehet egy bármilyen, akár egy 80GB-os sata vinyó is megfelelhet, ha nem arra töltesz hanem külsöre.
Ubuntuban a HDD kezelö alkalmazás neve: G-parted, de a G-parted önálló live cd-két is letölthető innen
hogy a Zyxel a favorit..azt mások szerintem erősen cáfolnák :)
de tény hogy ár/érték arányában szerintem ez egyik legjobb

[ Szerkesztve ]

(#397) kovy79 válasza veze (#396) üzenetére


kovy79
őstag

Újra köszi az infókat.
Úgy értettem, hogy most nálam ez a favorit, hacsak nem látok meg egy jobb ár/érték arányút hasonló ársávban. :)
A torrent nem lényeg. Egyébként van más pozitívum is a gyári szoftverhez képest? Én tényleg csak annyit szeretnék, hogy belső hálón min. 6-8Mb/s-kel tudjak írni, olvasni ext3 vinyót és a karakterkódolás rendben legyen. Már vagy egy éve szívok és a kívánalmaim közül 1 mindig hiányzik...

Végre, a G-parted Live CD jól hangzik, ki is próbálom.
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#398) veze válasza kovy79 (#397) üzenetére


veze
őstag

én is elégedett vagyok a zyxellel, nem bántam meg 6-8 MB/s elérhető még több is kicsivel
más pozitivum... nem tudom. igazából én ezért használom az ffp stickel, torrent miatt. és tetem rá még mc-t ami egy kétpaneles file kezelő , mint pl a norton commander volt anno..persze emelett fut a gyári szoft is vele együtt
g-parted live..ezt is régota használom, rengeted file rendszert kezel és még magyarul is tud mellesleg, akinek ez fontos

(#399) kovy79 válasza veze (#398) üzenetére


kovy79
őstag

Na, örülök, hogy meg vagy vele elégedve, akkor szerintem nekem is megfelelő lesz (remélem...).
Mint írtam, a torrent nem fontos, de ha kell, a 10-es limit is bőven jó. :)
Jaja, az mc-t ismerem, nekem is első dolgom lesz feltenni.
A G-Parted tökéletes volt (bár nem volt gond a vinyókkal), ezer köszi érte, meg persze a többi segítségért is! :R
Lassan megrendelem és szerintem újra jelentkezek itt, mivel biztos lesznek kéréseim. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#400) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Az elmúlt pár napban azt tapasztalom, hogy folyamatosan elmegy a net, azaz a gépen azt írja ki, hogy hálózat van, de nincs internet elérés.
Többnyire egy full újraindítás meg szokta oldani a problémákat, de pl tegnap még az sem.
Kezdem kiszűrni a dolgokat, és egyre jobban a Zyxelre terelődik a figyelem, mivel ha ki van kapcsolva, akkor stabilnak mondható a kapcsolat.
Vagy az lehet a gondja, hogy egy 8 GB-os film van berakva letöltésre? Van valakinek ilyennel kapcsolatban tapasztalata?
A net 1 mbites, az is mikor hogy megy, de az elmúlt pár napban katasztrófa :(

Csak addig nem akarom felhívni a szolgáltatót, amíg ki nem szűrtem biztonsággal a dolgokat..
Előre is köszönöm ha valaki segítene ezzel kapcsolatban.

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.