Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Coolby84 válasza Coolby84 (#1145) üzenetére


Coolby84
tag

most nézem a packages között, hogy van ilyen, hogy "unrar-3.6.8-arm-1.txz" jól sejtem, hogy ez olyat tud, hogy kicsomagol letöltött rar packokat vele a NAS számítógép nélkül?

(#1152) veze válasza gumimaci1235 (#1150) üzenetére


veze
őstag

megy a teljes engedélyezett folyamatosa:)
a routerem diagramja szerint, (real time, 2mp-es mintavétel) ilyen az ingadozás:
[link]
ez nem mondható soknak, ilyen egész nap, a 24 órás diagram is elég stabil
a netem "tipusa" : kábelnet
206 db torrent van most a TM-ben
remote gui ból viszont feltetetm az ujabbat és azt vettem észre azóta hogy gyorsabban kapcsolodik meg tölt be meg vált lapokat

[ Szerkesztve ]

(#1153) Coolby84 válasza veze (#1152) üzenetére


Coolby84
tag

csak egy kérdés: az hogy a remote gui mikori verzió és melyik az miért számít? a remote gui nem csak egy kvázi kapcsolattartó, maga a transmission fut a NAS-on a háttérben és kapcsolódik a beállított paraméterek szerint, nem? Az hogy épp a remote gui csatlakoztatva van-e vagy nem, az tök mindegy, vagy tévedek?

(#1154) veze válasza Coolby84 (#1153) üzenetére


veze
őstag

tökmindegy hogy csatlakozva van e vagy nincs, ez igaz. a fel/letöltési sebességhez vagy az ingadozásához nem sk köze van.
de mint kapcsolattartó, be kell olvasnia a tm-ből a 200-250 torrent adatait, meg ha váltogatok az adatlapjai között. vagy a beállítás menüben stb és ebben tapasztaltam a pozitív változást.
nyilván valamit csiszolgatnak ebben is,hogy gördülékenyebb legyen, különben nem adnának ki ujabb verziot..
ez elözö 3,2 volt ez most 4.0.2
az elözö gondolkodott egy két másodpercet nálam , ez most azonnal bevágja az uj ablakot. és minden más (hardvereszköz is) ugyanaz..

[ Szerkesztve ]

(#1155) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Ismét rájöttem, hogy hülye vagyok ehhez a ffp stickes dologhoz.
Reggel volt egy áramszünet ami miatt meghülyült a transmission. Régieket nem akarta elindítani ha újat indítottam az meg megállt egy kis töltés után.
Gondoltam ha már úgyis szenvedni kell vele akkor fw-t is frissítek, mert már több mint egy hónapja mindig kiírja, hogy frissítsek. Na ez megtörtént,de innentől már a transmission sem ment és ssh-n sem lehetett belépni.
Ok akkor próbáljuk azt amit láttam Zamery-től.
Nekem alapból a stickem két kötetet tartalmazott, ezért egyszerűbbnek láttam kihúzni a nas-ból és pc-n megformázni, hogy egy kötet legyen csak :)
Aztán vissza nas-ba és ott is megformáztam ext3-ra először majd most fat32-re. Ezután rámásoltam a cuccokat, újraindítottam a nas-t, de putty-n nem tudok belépni telneten keresztül.
:F

(#1156) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Na még van egy kérdésem.
46 fok az nem meleg a vinyónak? Ventit nem lehet valahol állítani, hogy x foknál pörögjön gyorsabban?
A gépembe a vinyó 36 fokos, az előző nas-omba meg 39-40 fokon ment mindig.

NSA-310

[ Szerkesztve ]

(#1157) Coolby84 válasza kisgyerek85 (#1156) üzenetére


Coolby84
tag

hi!

Letöltés megy, így nekem is 45 fok körül mozog a vinyó. A ventit pedig olyan 1300-1400 fordulat körül tartja. Egyébként nektek is kicsit hangos a venti? Megy a nappaliban a cucc és pont annyi hangja van, hogy már hallja az ember és zavaró...

telepítés kapcsán pedig azt tudom mondani, hogy kezd előlről és kövesd leírást, sajnos én sem értek hozzá, így nem akarok részletekben tanácsot adni. sorry.

(#1158) shteer válasza Coolby84 (#1157) üzenetére


shteer
titán

En kiiktattam a ventit, igy 44 fokos a green wd avvs. Tervezem kicserelni egy noti hddre, hoy nyaron ne kelljen visszakotni a ventit. Engem az avvs hangja is zavar, de lehet ki tudom tenni a gardrobba hamarosan.

..szerintem jónak tűnik

(#1159) Coolby84 válasza shteer (#1158) üzenetére


Coolby84
tag

az elég hűvös még így venti nélkül. Nekem mindig megy venti és így is elég magas a hőfok. Azt nem tudjátok, hogy ezt a szabályozós ventit nem lehet cserélni valami jobbra, amit ugyanúgy szabályoz a NAS csak mondjuk halkabb, nekem párezer forintot megérne... vagy mik a venti paraméterei, ami alapján találnék ventit valahol?

(#1160) Coolby84


Coolby84
tag

ejhh, én ezt a transmissiont továbbra sem értem.

Néha, nagyon rövid időre felszed max 9-10 kapcsolatot egy cucc feltöltésnél, ekkor tölt fel 700-800 kb/sec-kel. Aztán visszaáll minden a rendes kerékvágásba, átlagosan 0-1 kapcsolat minden fájlnál és csordogál összesen 40-50 kb/sec-kel... Közben látom, hogy egyébként ezek aktív fájlok, tehát van bőven letöltő, így nem értem az egészet...

Zavaró azért ez a dolog, mert részben ezért van a NAS, hogy alacsony energiafelhasználással menjen a seed...

(#1161) gumimaci1235 válasza Coolby84 (#1160) üzenetére


gumimaci1235
tag

Pontosan ez a problémám nekem is, és kíváncsian várom a megoldást. Jó lenne, ha valaki ebben tudna segíteni...

(#1162) Coolby84 válasza gumimaci1235 (#1161) üzenetére


Coolby84
tag

Vagyunk ketten, megoldó emberre van szükségünk már csak :) Külföldi fórumokat nézegettem még, de csak ezeket az általános válaszokat találom (nézd meg portot, korlátozd letöltést elméleti max kapacitás alá, meg feltöltést is, meg blabla, de elvileg nálunk ilyen gond nincs).

(#1163) nandris válasza Coolby84 (#1162) üzenetére


nandris
aktív tag

Nézzétek meg a webes felületen a beállításoknál, hogy nincs-e véletlenül limit bekapcsolva.
Tehát a xxxx:9091/transmission/web/ felületen bal alsó sarokban kis fogaskerék-->total upload rate.

(#1164) veze válasza Coolby84 (#1162) üzenetére


veze
őstag

torrent tulajdonságoknál a partnerszám korlát mennyire van állítva?
[link]

(#1165) gumimaci1235 válasza veze (#1164) üzenetére


gumimaci1235
tag

Nálam is 60, és mégsem megy, vagyis megáll...

(#1166) gumimaci1235 válasza veze (#1164) üzenetére


gumimaci1235
tag

nálam így néz ki, és álla dolog...

[ Szerkesztve ]

(#1167) Coolby84 válasza veze (#1164) üzenetére


Coolby84
tag

elvileg ilyen alapbeállításoknak jónak kell lennie

max peer per torrent nálam 80
max peer per overall 200

legalábbis én transmissionönben ilyen kategóriák vannak.

up és down limitet pedig csak azért tettem be, hogy mellette maradjon hely netezni azért. de csak letöltés tud jönni nálam stabilan, feltöltés soha. jahh és más elvileg nem használja netet (jelenleg is csak NAS fut)...

upload limit pedig jelenleg 600 kb/sec
download limit pedig 1500 kb/sec

(#1168) veze válasza gumimaci1235 (#1165) üzenetére


veze
őstag

és miféle trackerre/ről próbál kommunikálni?
nekem ezek az eredmények egyik legnagyobb magyarnál mennek / jönnek
de van olyan torrentem (isohunt) ami napok óta meg se mozdul pedig elvileg van seed..

(#1169) Coolby84 válasza veze (#1168) üzenetére


Coolby84
tag

elég nagy magyar zárt közösség, "aszfaltszerű"

utorrent kliensről normál géppel megy is rendesen, ugrálás nélkül a feltöltés, legalábbis eddig tesztelve úgy tűnt...

(#1170) Coolby84 válasza veze (#1168) üzenetére


Coolby84
tag

egyébként te milyen szoftvercsomaggal dolgozol? (FFP Stick, Transmission?)

plusz beállításaidat el tudod mondani (ez a DHT, PEX, LPD, encryption, uTP?)

most is pl 13 cuccból 2-15 kb/sec között ugráló feltöltésem van, legtöbb helyen 0 kapcsolattal, valahol 1 kapcsolattal. Mondjuk most nem csekkoltam, de ide a rozsdás bökőt, hogy ennél több érdeklődés van ezekre a fájlokra az oldalon...

(#1171) Zamery válasza Coolby84 (#1170) üzenetére


Zamery
senior tag

Ezeket az opciókat próbáljátok ki első körben, főleg privát trackereknél:

A blocklist nem lényeges, a többi opció elől viszont ki kell venni a pipát!

Ez nekem le is van írva a tracker FAQ-jában, néha azt is érdemes elolvasni!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1172) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#1155) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Megoldódott a problémám :)

Szóval a lényeg, hogy aki nem akar szívni, az ne frissítsen fw-t (4.40) NSA310-es nason. Vissza lett rakva a régi fw (4.22) és így már én is meg tudnám csinálni az fpp sticket. (0.5-ös verzió)

Zamery ismét segített TW-n. Köszönöm neki itt is :R

[ Szerkesztve ]

(#1173) veze válasza Coolby84 (#1170) üzenetére


veze
őstag

nekem ffp stick 0.5 és transmission v2.22 van
beállításaim [link]
és a nagy aszfaltszerüre is seedelek,de csak kevsebbet, vegyesen még kettővel szval nem tudom melyik viszi jobban a prímet.

(#1174) Coolby84 válasza Zamery (#1171) üzenetére


Coolby84
tag

No, majd kipróbálom. Amúgy milyen Remote progit használtok, mert nekem nem is így néz ki az ablaka, és nem is magyar... Pl csak "titkosítás letiltva" dolgon állt meg a szemem, mert angolul olyan van, hogy prefer, allow, required encryption, most ebből melyik a letiltás? egyik sem hangzik úgy...

(#1175) veze válasza Coolby84 (#1174) üzenetére


veze
őstag

transmission remote gui
én ezt használom, ez tud többek között magyarul is

(#1176) kisgyerek85 válasza Coolby84 (#1174) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ezt

Nekem kicsi az uppom (1Mbit) ,de azt mind ki tudom használni. Stabilan tartja, nem ugrál.

(#1177) tomi7711 válasza Coolby84 (#1174) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Nekem ez a GUI jobban bejött, évek óta használom.

(#1178) veze válasza tomi7711 (#1177) üzenetére


veze
őstag

tudsz esetleg print screen-t feltenni róla?

edit, bocs, nem kell, tele a net vele :)

[ Szerkesztve ]

(#1179) FefeeX


FefeeX
veterán

Halihó! Előfordulhat, hogy valami vicces kedvű emberke meghekkelte a NASomat, és letörölt róla mindent, valamint elérte hogy ne tudjak belépni? Csak mert no such user meg hasonlókat dob... Vagy magától szart be?

(#1180) FefeeX


FefeeX
veterán

admin, 1234-gyel belép... minden ami rajta volt törlődött... :(
ezt valaki csinálta vajon, vagy megőrült ez a szutyok? Vissza lehet valahogy unformatolni vagy hasonló az adatokat?
Mit érdemes csinálnom, mielőtt újra használatba veszem? Nem is tudom mik voltak rajta... basszus

(#1181) veze válasza FefeeX (#1180) üzenetére


veze
őstag

egyszer jártam hasonlóképp, és nem tudom hogy hoztam össze.
de a vinyón ott voltak a dolgok, csak a nas vakult meg hozzá:)
nézd meg linux alatt a tartalmát
probáld ezzel
letöltöd kiirod és bootolsz róla
ha erre azt mondod nem kell, van ubuntu live cd-d.. azzal nem fog menni, xfs-t nem fogja látni alapból. de ha visszakeresel itt a topicban a hozzászólásaimban, leírtam egyszer korábban, hogyan lehet ubuntu alatt olvasni..

(#1182) FefeeX válasza veze (#1181) üzenetére


FefeeX
veterán

zsír köszi :) este felé megcsinálom, minden esetre mégegy kérdés - Mac Lion alól nem olvasható alapból? :)

(#1183) veze válasza FefeeX (#1182) üzenetére


veze
őstag

Mac - passz, ezt nem tudom..
Én aztán újra telepítettem a szoftvert (nas) ugyanarra a vinyóra és azóta is jó, és nem csinált ilyet többet

(#1184) FefeeX válasza veze (#1183) üzenetére


FefeeX
veterán

tehát akkor kell valami amire ideiglenesen átmentem az adatokat :)
elvileg a macnek xfs a filerendszere, vagy lehet keverem, majd utánanézek... minden esetre jónak tűnik a megoldásod... CSAK
neked is visszaállt a NAS eredeti beállításra? admin - 1234? csak mert ez is fura... ha véletlen nincsenek meg az adatok, akkor marad a get data back...
és amit tanultam most:
NINCS DMZ, NINCS nyitva hagyott telnet, nincs nyitva hagyott SSH, és transmission root jogokkal :W

(#1185) veze válasza FefeeX (#1184) üzenetére


veze
őstag

nekem is volt már hogy visszaállt 1234-re, ( ez olyan mintha nyomnál egy resetet) de ilyen meghalás csak egyszer volt.
olyan is volt már hogy nem tudtam a sajat jelszavaval belépni (nas admin) aztan ujraindulás utan meg már betudtam
nálam nem volt sosem DMZ és nyitva sincs hagyva semmi
a log fileban láttam már hogy az ftp-t folyamatosan bombázták belépési kisérlettel (percenként) különféle felhasználói nev/jelszpárosokkal, sikertelenül. ( a logban az is láátszott volna ha belépett, akár korábban is)
mikor az IP re rákerestem hogy honnan.. kínára + shanghaira mutatott, és hasonlókra..

(#1186) Zamery válasza FefeeX (#1184) üzenetére


Zamery
senior tag

Érdekes ez a dolog, nekem még sosem volt ilyen. A Transmission szállt már el egy áramszünetnél, de a NAS még nem. A DMZ nekem nincs beállítva, a telnet elvileg le van tiltva ha a leírás szerint csináltad a telepítést. Az SSH szerintem elég biztonságos, hiszen csak te tudod engedélyezni milyen gépről léphetnek be. Transmission root jogokkal: ha elég erős a jelszó, nem hiszem hogy fel tudják törni kívülről. Szóval itt szerintem más történt. Nem lehet hogy (ahogy veze írta) az FTP maradt nyitva? A log-ot nem tudod megnézni? Vagy még azt tudom elképzelni, hogy valaki (?) resetelte, esetleg egy áramingadozás során resetelődött.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1187) veze válasza Zamery (#1186) üzenetére


veze
őstag

"esetleg egy áramingadozás során resetelődött."
én az sajat esetemben erre gyanakodtam.. és nem is paráztam sokat..
az meg hogy a kezdeti lépések elején ( kb egy hetes volt ) összeomlott, az meg ugy volt hogy nem csak úgy magától,.. hanem kavartam ott vele , nem tudom már pontosan hogy mit is, dugdostam bele meghajtókat, húzogattam ki, meg azt hiszem esata csatiba dugva raid létrehozásánál is nézelődtem...akkor hoztam össze valahogy egy ilyen lépés után magamnak :D
ezért nem is gyanakodtam külső dolgokra
logban sosem láttam hogy valaki olyan IP-t ami nem hozzám tartozott volna
azóta meg nem fordult elő

[ Szerkesztve ]

(#1188) FefeeX válasza Zamery (#1186) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, mivel a portforward azért sokkal biztonságosabb mint a DMZ, az SSH-val együtt meg kész öngyilkosság :) A telnetet nem zártam be, mert írtak itt olyanok akik kizárták magukat, mert az SSH nem jött még be, a telnet meg már nem jött be :)
Szóval van egy DMZ-d, meg egy nyitott SSH-d, legalábbis nem emlékszem, hogy bármire korlátoztam volna; transmission root jogokkal meg a user-password kombóval ment :P
Tegnap délután amúgy úgy kezdődött, hogy fura volt, hogy felpörög a HDD... mondom ránézek mi van a torrenttel, mert elvileg nem is kéne leállnia :) Hát 80% piros volt, nincs meg a fájl... Mondom gebasz van. Fellépek rá winben, nem tudok belépni a könyvtárakba. Kikapcs bekapcs, és már el sem értem onnantól a NAS-t. Se transmission, se semmi nem fogadta el a jelszót. És akkor gondoltam egyet, mi lenne ha az alapot próbálnám, és azzal beenged. Könyvtárszerkezet eredeti (az az 5 mappa, teljesen üresen), ahol néztem mindenhol üres az összes adathordozó... Mondom fasza :)

Szóval ha nem lesz rajta, reménykedem hogy távolról nem lehet low level formatolni, és a getdataback visszaszerez valamit... Persze, lehet, hogy magától hülyült be, de a fene tudja, kicsit nekem ez fura volt...

Ja igen, log onnan újraindult... Szóval abban kereshetek :)

[ Szerkesztve ]

(#1189) Zamery válasza veze (#1187) üzenetére


Zamery
senior tag

Magyarországon elég gyakran előfordul az áramingadozás. Régebben volt egy olyan topic, ahol írtá,k kinek mi ment tönkre az áramszolgáltató miatt. A NAS szerintem ebből a szempontból különösen veszélyeztetett hiszen éjjel-nappal megy.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1190) veze válasza FefeeX (#1188) üzenetére


veze
őstag

nyugodtan bezárhatod a telnetet, mert ha a reset gombot hátul 10mp-ig, meg nem tudom hány pitty-ig nyomod (háromig talán, le van irva a manuálban pontosan, ha otthon leszek megnézhetem) akkor ad telnet hozzáférést automatikusan, korlátozott ideig ( kb 30 perc) szóval be tudsz lépni majd olyankor is
Ha adatmentés válna szükségessé, kicsit problémás a helyzet, mert a get data back nem fog xfs-ről helyreállítani..(és más ismert recovery programmok sem)
erre eddig én csak egy programot találtam, ami képes[link] de ennek 7,5k lenne az ára..
elsö proba az legyen, hátha linux alatt látod a tartalmat is..

(#1191) FefeeX válasza veze (#1181) üzenetére


FefeeX
veterán

Sajnos a linux alatt is csak az üres könyvtárakat látja... :(
Ez nem jelent túl sok jót... minden esetre én sem találtam xfs recovery programot ezen kívül, a demóját mindjárt ki is próbálom...

(#1192) himi007


himi007
csendes tag

Sziasztok!

Eladó zyxel nsa 210 (makulátlan) 1,5éves

10+posta(utalással) vagy személyesen (Pécs)

Pü.

Üdv.
himi007

himi007

(#1193) shteer válasza himi007 (#1192) üzenetére


shteer
titán

Az ar jo, aprobol pillanatok alatt el fogjak vinni

..szerintem jónak tűnik

(#1194) FefeeX


FefeeX
veterán

Hogy állítom be a dropboxot a NAS-on? Csak mert nekem ez nem tűnik olyan egyszerűnek... forwardoltam neki 443-as meg 80as portot is, de nem enged megadni nevet meg PW-ot, azt mindig azt irja hogy: "When you've given the NSA permission to connect to your account on the Dropbox website, click the "Get Ready" button."
Angolul tudok, de ezt a lehetőséget sehol nem találom...

(#1195) gumimaci1235 válasza FefeeX (#1194) üzenetére


gumimaci1235
tag

Szia!

Mikor a NAS-on beállítod, és engedélyezed a dropbox-ot, akkor fel kell jönni egy ablaknak, (explorerbe engedélyezni kell a felugró ablakokat) és itt lehet hozzárendelni a nas- t s DROPBOX os fiókhoz. Ez nekem is többszöri próbálkozásra sikerült. Ekkor e Dropbox webes felületén ha belépsz, ott is megjelenik a ZYXEL az alkalmazások között, hogy engedélyezve ven.

Én idáig jutottam, csak, látszólag minden rendben, de mégsem indul el a szinkronizáció!

(#1196) FefeeX válasza FefeeX (#1194) üzenetére


FefeeX
veterán

Megvaaaaaan :) Szóval hogy kereshető is legyen, mivel én nem találtam kereséssel sem megoldást:
Dropbox engedélyezés - belépsz a PC-n böngészőből, majd NAS-on rányomsz a pipára, és mikor engedélyezést kér, lehet nem vetted észre, de a Chrome letiltotta a felugró ablakot, amin engedélyezned kellene :)

gumimaci1235: nem tudom nem-e az admin könyvtár, és annak hozzáférési jogai, amivel baja van... :F

[ Szerkesztve ]

(#1197) FefeeX válasza gumimaci1235 (#1195) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, asszem rájöttem... nézd meg a dropboxodban a zDownloads könyvtáradban a PDF-et... ;) Sajna semmire sem jó ez a dropbox támogatás...

(#1198) FefeeX


FefeeX
veterán

BTW király a leírás, portforwarddal, tm jelszavazással, root jog nélkül újratelepítve, telnet letiltva :)

(#1199) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. A leírtak alapján beírtam a Putty-ba, a következő parancsot:

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.5/curl-7.18.1.tgz

le is töltötte a fájlt.
ezek után telepíteném a funpkg -i curl-7.18.1.tgz parancsal, de azt írja ki, hogy Skipping curl-7.18.1.tgz: Invalid package filename Miért?

A segítséget előre is köszönöm.

(#1200) Zamery válasza csuki00 (#1199) üzenetére


Zamery
senior tag

Milyen NAS-od van, és melyik FFP-Stick-et telepítetted?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.