Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) doki12 válasza Gelmi (#150) üzenetére


doki12
csendes tag

sziasztok!
hasonlo gondokkal kuszkodok. Azzal a kulombseggel, hogy: elsore a SSH hozzaferest sikerult letesitenem, es a TELNETtet lealitottam. Viszont ujrainditaskor mar SSH-val nem tudtam belepni. Ami ment, az a pure FTPd volt. Ujrainditasok sorozata, resetek utan valamiert ismet SSH-n keresztul bejutottam es most a jelszot is valtottam.
Vagyis a Transmission telepitese kovetkezett volna....De ismet ott vagyok, nem tudok belepni.A network connection hibauzenetet akkor kapok, ha a Putty-ban a port nem jo. Azt nezd meg! Tehat, nalam elindul a Putty, utana az ablakban latom a kurzort, de tovabb semmi nem tortenik. Nem keri a usert. Ha megnyitom az "event log"-ot, ott latom, hogy connecting to IP cim. DE innen nem tudom hogyan tovabb, mit csinalok rosszul.

(#152) veze válasza doki12 (#151) üzenetére


veze
őstag

nem kéri az usert..
de ird be (root) ezzel lépj be mert a telepítéshez szükséges a rendszergazdai jogosultság
aztán majd fogja kérni már a hozzátartozó jelszót! (amit elötte módósítottál)

[ Szerkesztve ]

(#153) Zamery


Zamery
senior tag

Gelmi, doki12, ha van kérdés MSN-en elértek! Címem az adatoknál! Akár most is lehet kérdezni! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#154) Gelmi


Gelmi
tag

Tegnap este óta megy folyamatosan a transmission a ZyXEL NSA-210 -emen :C
Többször elakadtam a telepítésben, de mindig segítségemre volt Zamery ZyXEL guru :)
Nélküle még mindig a puttyba való belépésen és a transmission beállításán agyalnék.
Nagy köszönetem neki és a többiek tanácsaiért!

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#155) Atus81 válasza dmc (#108) üzenetére


Atus81
tag

Én valamiért nem tudom magyarra állítani

Közben meglett a hiba :) Cache ürítés kellett :)

[ Szerkesztve ]

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#156) dmc válasza Atus81 (#155) üzenetére


dmc
aktív tag

Nem tudom nekem a legújabb FW van fent és a nyelveknél felkínálta a lehetőséget.

(#157) harpia


harpia
csendes tag

Sziasztok!
Végigböngészve a fórumot én is egy Zyxel NSA-210 vásárlása mellett döntöttem.
De mindjárt lenne is két kérdésem:
1. Szegeden vagy környékén forgalmazza valaki? Aki akár a HD-re is tud javaslatot tenni és beszerelni?
2. A használat során szeretnék filmeket közvetlenül innen nézni, de a TV-m nem fogadja a DLNA-t, viszont HDMI csatlakozó van rajta. Köthető a Zyxelre (USB) vagy a LAN hálózatra olyan médialejátszó (Alcor, Egreat, stb), mely látja a Zyxel HD-n levő filmeket, és HDMI-n keresztül megjeleníti?
Köszi! hárpia :-)

[ Szerkesztve ]

(#158) veze válasza harpia (#157) üzenetére


veze
őstag

én szegeden lakom, de webáruházon keresztrül vettem. Teljesen korrekt volt az intézés, szerintem bátran vehetsz így. De vannak itt üzletek akik szerintem ha bemégy, vállalják a beszerzést és akkor itt helyben veheted át.
nekem WD vinyó van benne és hbátlanul teszi a dolgát:)

(#159) doki12


doki12
csendes tag

sziasztok!

Gelmi után én is köszönöm Zamery-nek :) Szintén véégre elindult a Transmission.
Lehet, hogy más is belefut abba amibe én: Az SSH-t sikerült probléma nélkül feltelepíttenem, Telnet-et kikapcsoltam. Utána a leírásban az volt - ujraindíttás. Megtettem, de én kivettem az USB-t. Halvány gőzöm nem volt, hogy arra továbra is szükség van. És mivel olvastam, másnak is gondjai voltak, törtem a fejem, hol van a gond pár órát, mire rájöttem és ismét folytathattam.
Transmission: ott figyelmetlen voltam és Zamery jött rá, hogy rosz útvonalat adtam meg, no meg a user - password téma ami számomra nem volt tiszta.Vagyis, hogy az a Transmission-nak a saját felhasználója, és a hozzátartozó jelszava. (remélem jó mondom :) )

DynDNS: sajnos már 2x próbálkoztam registrálni, de nem jön a mail tőlük vissza. Még ma egyszer megpróbálom, utána írok nekik.
Ha tudtok linkek, ahol a egész folyamat le van írva, hogy mit kell csinálni a NAS eléréséhez kintről, megköszönném.
DynDNS-el kapcsolatos segédlet - ha már be vagy regisztrálva:
http://db.tt/u9qBtl9

Mindenkinek sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#160) Zamery válasza doki12 (#159) üzenetére


Zamery
senior tag

Gelmi: Szívesen! Örülök hogy sikerült! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#161) Zamery


Zamery
senior tag

Frissítettem a Transmission letöltési linkeket, és raktam fel újakat is, ha az eredetiek nem működnének!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#162) Zamery


Zamery
senior tag

Van megint új firmware: NSA210_4.21(AFD.0)C0! Mindjárt letesztelem, hogy működik-e vele minden! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#163) Gelmi válasza Zamery (#162) üzenetére


Gelmi
tag

Húú de jó :)
Itt legalább nem álltak le a szoftver fejlesztéssel mint egyes más kütyüknél :)
Zamery pár sorban leírnád a tapasztalataidat ?
Milyen eltérések vannak a NSA210_4.20(AFD.0)C0 - hoz képest ?
Az új is tudja a magyar nyelvet ?
Ha frissítek a régi beállításaim meg maradnak ?

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#164) Zamery válasza Gelmi (#163) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Minden maradt a régiben! Megjelent a pyLoad végleges pack, meg egy pár meglévő programcsomagot frissítettek. A ZyXEL oldalán el elehet olvasni az újításokat, de lényegében csak bugfixek. A magyar nyelvet tudja persze. A bejelentkező oldal változott még meg két gomb lett rajta, az egyik a home képernyőre visz a másik meg az adminisztrációhoz.

Bejelentkezés

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#165) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is sikerült a frissítés minden szép és jó csak megint nem tudom a
programcsomagokat megnézni mivel ezt írja ki:

Jelenleg nincsenek programcsomagok. A programcsomagok listájának frissítéséhez kérem használja a "Lista lekérdezése az Internetről"-t.

Meg ezt a pyLoadot sehogy se tudom feltelepitenni normálissan meg hogy ha kikapcsoloam a akkor abbahagya a letöltést:(
Erre tud valaki valamilyen megoldást?

(#166) Zamery válasza dmc (#165) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Szerintem az van hogy a beta pyLoad csomagok kicsit bezavartak a programtelepítésnél, nekem is volt ilyen. A megoldás: Ezt a két file-t (web_prefix, ZYPKGS) kell letölteni innen: [link]. Szerintem egyenesen a NAS-ra töltsd, a Link capture-rel! A download mappából pedig másold át ide:

\\NSA210\admin\zy-pkgs

És utána a programcsomagoknál töröld a pyLoad-ot, majd installáld újra!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#167) Zamery válasza dmc (#165) üzenetére


Zamery
senior tag

Jaj, és azt elfelejtettem, hogy uninstallnál, amikor feldobja az ablakot, hogy valóban akarod-e, akkor ott ki kell venni a jelölőnégyzetből a pipát, hogy a beállításokat ne jegyezze meg. Aztán mehet az uninstall!

Uninstall

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#168) Gelmi


Gelmi
tag

Nekem is sikerült a frissítés :C
Valóban nem sok a változás .
Mintha egy kicsit a grafikán csiszoltak volna nekem legalábbis kontúrosabnak tűnik minden :B

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#169) dmc válasza Zamery (#167) üzenetére


dmc
aktív tag

Sikerült:D
Köszi megint nem csalódtam benned......
Csak még egy kis kérdés honnan tudom letőlteni pontossan a pyloadot ami jó?És amit egyből fel is tudok telepíteni?
Köszönöm a segítséget

dmc

(#170) Gelmi válasza dmc (#169) üzenetére


Gelmi
tag

Innen : ftp://ftp.zyxel-tech.de/NSA210/zypkg/

[ Szerkesztve ]

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#171) dmc


dmc
aktív tag

Nem tudom felrakni:D
Ezt irja ki:
Execute error
Amikor a portot írom be:(
mindent letöröltem és ujraraktam

dmc

(#172) Zamery válasza dmc (#171) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát alapból benne van a Package management-ben! Belépsz az NSA-210 webes felületén, és elnavigálsz a programcsomagokig, és ott fel fogja kínálni installálható csomagként! Nem kell letölteni hozzá már semmit, az csak a beta verziónál volt! Ha nem jelenik meg először akkor frissítsd, a "Lista lekérdezése az Internetről" gombbal.

pyLoad

De lehet hogy bezavar még valami az előzőből, egy újraindítást kéne szerintem adni neki!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#173) dmc válasza Zamery (#172) üzenetére


dmc
aktív tag

Na most megy minden:D
Azért egy két hiányosság szerintem van.pl ha bezárom a böngészőt nem megy tovább a letőltés,vagy én vagyok hülye és nem tuidom beállitani rendessen:D
Ha valaki rájött vagy tudja a negoldást azt megköszönném ha segítenne egy leírással :D

dmc

(#174) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Egy kérdésem lenne ezzel a nsa-al kapcsolatban. Mégpedig a nyomtatószerver részével lenne problémám. Van ez a tárolom és egy Samsung scx-4623F típusú nyomtatom. És a nyomtatást már sikerül megoldani. Csak szeretném megvalósítani azt is hogy szkennelni is lehessen vele. Bármelyik gépről. A probléma ott van hogy felrakom a nyomtató szoftverét. S amikor szkennelést próbálnám ki akkor ki írja hogy nem válaszol a szkenner. És ilyenkor portot tudnák módosítani. Meg is próbáltam be írtam neki elérési úthoz hogy \\nsa210\samsung S nem találja próbáltam ip-címmel is de úgyse találta meg. A kérdés hogy valakinek nincs-e véletlen ilyen párosítása. Vagy valami jó ötlete a megoldáshoz. Vagy erre a dologra nem képes a Nsa210 hálózati adattároló ? Igaz hogy még csak 2 napja gondolkodok a megoldáson próbálkozok még mindig de ötleteket szívesen fogadok. Remélem nem zavartam meg a fórumot ezzel a hozzáoszlással mert gondoltam mást is érdekelhet a dolog.
(Nsa210 nyomtató-kiszolgálónál a név Samsung )

Remélem van valakinek valami jó öltette.

(#175) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Bocs hogy ismét hozzátok fordulok segítségért de egy olyan kérdessem lenne, hogy µtorrentet nem lehetne-e fel varázsolni rá mert ha jól tudom akkor ki adták Linuxra is. S ha valaki tudna segíteni szívesen fogadnám. S a leírás nagyon jó a Transmission telepítéséhez elsőre sikerült a telepítés egyedül a felhasználónév jelszóval voltak problémák de hozzáoszlásokat végigolvasva sikerült megoldani. Úgyhogy én is köszönöm szépen a leírást nagyon jó lett.

(#176) BlackPlanet


BlackPlanet
csendes tag

Sziasztok!
ZyXEL NSA-210 tulajdonosoktól szeretném kérdezni. A közel jövőben szeretnék vásárolni egy NSA-210 NAS-t. Van egy WD 500GB 2.5” merevlemezem. Megoldható 2.5” HDD beszerelése az NSA-210-be? Gondolom a 3.5” HDD csak be kell csúsztatni és csatlakoztatni a kábeleket. Azért kérdem, mert nem láttam még közelről (szétszedve) hogy megoldható e a 2.5” illesztése.
A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

(#177) Zamery válasza feco93 (#175) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

#174 Sikerült a nyomtató problémát megoldani? Nem tudom hogy a nyomtatód rajta van-e a támogatott eszközök listáján. Esetleg meg kéne nézni, hátha van hozzá hivatalos support! Ebben sajnos nem tudok segíteni, mert én nem telepítettem a nyomtatómat a ZyXEL-re, a scannert meg főleg nem.

#175 µTorrent nincsen NSA-210-re. Meg kell elégedned a Transmissionnal! Mi a baj vele?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#178) Zamery válasza BlackPlanet (#176) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Igen, san2000-nek sikerült, ő így oldotta meg: [link].

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#179) BlackPlanet válasza Zamery (#178) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Szia!

Köszönöm válaszod :R
Szuper! :DD
Akkor megoldható a 2.5" HDD.
Láttam hogy két típusa van. Külsőleg egyformák de gondolom a paraméterei nem. Nem tudod hogy mi a kettő között a különbség?
- Synology 2,5" Disk Holder Type A
- Synology 2,5" Disk Holder Type C
Ahol érdeklődtem ott csak a "C" típust tudják meghozni, de nem tudta megmondani hogy mi a kettő között a különbség. Ha jó a "C" is akkor nem rendelem meg az "A" mert a futár közel annyi mint az adapter.

[ Szerkesztve ]

(#180) feco93 válasza Zamery (#177) üzenetére


feco93
tag

Hello

Transmissionnal-all annyi problémám van jelen pillanatban hogy nem nagyon akkor seedelni semmit se. (Ki próbáltam hogy ugyan azt a torrentet le szedtem majd külön külön meg néztem s a gép seedelt de a nsa210 nem akart. Ki kapcsoltam a gépen a torrentet újra indítottam a nsa210-e és úgy-se akart seedelni.) De mondjuk olvastam torrent oldalon hogy a legújabb verzióba bugos a seedelés de ennyire ? :F De majd formázom a pendrivert azt felrakok egyel régebbit. Azt majd kiderül. (DMZ nyitva a Nsa210-nek)

A nyomatóval nem sikerült még egyenlőre tovább haladni nyomtatni tudok az összes gépről. De a szkennelés az nem megy. De viszont az a problémám hogy nem találtam meg a támogatott termékek listáját. Leírást néztem de csak a 3.20 -ast tudtam megnyitni mert a Zyxel honlapja azt írja a 4.0-re hogy "File does not exist !!" Ha neked véletlen meg lenne és megnéznéd megköszönném.

(#181) Zamery válasza BlackPlanet (#179) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Nem tudom mi lehet a különbség, de a Synology oldalán is egy helyen emlegetik őket. Annyit tudtam kiböngészni hogy a "C" verzió több típushoz jó! Ha jól olvasom san2000 az "A" típust rendelte, de még ebből is le kellett vágni egy kicsit, hogy elférjen. Az az oldal ami az előző hsz-ben van nem jó? Onnan nem tudsz rendelni?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#182) Zamery válasza feco93 (#180) üzenetére


Zamery
senior tag

Valóban, én is olvastam a Transmission fórumon, hogy seed probléma van az új verziónál. Én úgy szoktam ellene védekezni hogy 24 óránként újraindítom a NAS-t. Ez általában működni szokott, mert kb. olyan 1,5 nap után felejt el seedelni. De ha ez nem megoldható, tettem fel régebbi verziókat, a leírás végére (A 4. oldal alja)! Az előző verzióval nem volt ilyen probléma, lehet hogy érdemesebb lenne azt kipróbálni neked! Illetve azt is meg kéne nézni, hogy nem tiltott-e a kliens (vagy valamelyik verziója) az oldalon (trackeren) ahonnan töltesz!

Ha a manualt keresed akkor itt van: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#183) veze válasza Zamery (#182) üzenetére


veze
őstag

én a v.2.22 -t használom, az tuti jo, mert én hetekig sem indítom újra és fullra hajtja a sávszélességemet mindig ( most 99 torrent van benne)
Ha az amit használok jó,nem feltétlen szoktam frissíteni
feco93: Zyxelben be lehet állítani azt hogy automatikusan ujrainduljon mindennap, ha ez segít

(#184) BlackPlanet válasza Zamery (#181) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Szerintem onnan fogom megrendelni, mert azt legalább tudom hogy jó csak egy picit le kell vágni. :N Ami nem okoz gondot. Köszönöm a segítséget. :R

(#185) feco93 válasza Zamery (#182) üzenetére


feco93
tag

Hát fel raktam a 2.22-est de még most se akar elkezdeni seedelni semmit. A trackeren nem tiltott a kliens (N..re). Köszönöm szépen mindenki segítségét. De én most egy hétig nem fogok itthon tartózkodni. Úgyhogy majd ha hazajöttem próbálkozok még. Majd jelentkezem.

Üdv: Fecó

(#186) Atus81


Atus81
tag

Sziasztok.
Valami nem okés az én ketyerémmel. Akkor is olvassa a vinyót, ha minden torrent le van állítva, és nincs semmiféle fájlművelet sem a hálózaton.
Ha elkezdek nézni egy10 gigás mkv filmet, akkor meg szaggat az o!play és csak a NAS restartja oldja meg a gondot, de azt is vagy áramtalanítással, vagy puttyból.
Van ötletetek?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#187) Zamery válasza feco93 (#185) üzenetére


Zamery
senior tag

Még a következő jutott eszembe: a portforward megvolt (51413-as port a routerben)? Itt meg tudod nézni hogy nyitva van-e az adott port!

Illetve néhány (privát) tackernél le kell tiltani különböző dolgokat (DHT, Local Peer Discovery, stb...) Esetleg kérdezd meg a tacker forumán, vagy nézd meg a tutorialokat.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#188) Zamery válasza Atus81 (#186) üzenetére


Zamery
senior tag

Esetleg a log-ot nézd meg, hogy van-e valami furcsa!

Illetve az Áramellátás/Energia menedzsment/Merevlemez(ek) kikapcsolása menüpontot. Lehet hogy az a baj, hogy a NAS ki akarja kapcsolni a HDD-t, te meg olvasni akarsz róla.

Most más ötletem nincs.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#189) Atus81 válasza Zamery (#188) üzenetére


Atus81
tag

Merevlemezek kikapcsolása: 0perc
Logban semmi furcsa nincs.
Az baj, hogy naponta 2x-re van beállítva, hogy restartoljon?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#190) veze


veze
őstag

tm-be lehet valahogy azt beállítani hogy egy idöben hány torrentet töltsön le maximálisan? és ha annál több van beadva neki akkor azt várakoztassa amig kész nincs az előző..
esetleg a settings.json fáljban meg lehet szerkeszteni ezt?

(#191) Atus81


Atus81
tag

/ffp/start/transmission.sh stop parancsra leesik nullára a cpu terhelés...
Ha elindítom, akkor 100%-ot közelíti folyamatosan....
Nem lehet ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#192) Zamery válasza veze (#190) üzenetére


Zamery
senior tag

Azt hiszem csak a torrentek maximális számát lehet állítani, azaz a feltöltést, és a letöltést összeadva, ez 32 fájl. Ezt a sort kell keresni:

"open-file-limit": 32

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#193) Zamery válasza Atus81 (#191) üzenetére


Zamery
senior tag

Dehogynem! Nem tudom hogy mitől lehet, elképzelhető hogy valami beállítási probléma, szerintem nézz utána a Transmission fórumban!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#194) veze válasza Zamery (#192) üzenetére


veze
őstag

igen, ezt a sort megtaláltam én is, mielött kérdeztem probaltam magam is megtalálni a megoldást, de nem jutottam elöbbre..:(
aztan kérdeztem..
akkor ez nem megy.. azé szeressük így is:)
mert sokkal sokkal jobb mint az eredeti kliens
ezzel valoban teljesértékű és használható lesz ez a kütyü:)

(#195) Atus81 válasza Zamery (#193) üzenetére


Atus81
tag

Köszi.
Érdekes, hogy ha Transmission Remote GUI nem megy a pc-men, akkor is leesik a terhelés...
Nálatok hány fokos a cpu/%-os terhelés mellett?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#196) veze válasza Atus81 (#195) üzenetére


veze
őstag

nekem most épp megy a Tm remote gui, 119 torrent seedben 7aktív up(580KB/s) 1 down (1,6MB/s) cpu terhelés változó(18-33 %) cpu hömérséklet 37 fok, a szoba ahol van nem klimatizált..megállás, újraindítás nélkül megy már hetek óta

[ Szerkesztve ]

(#197) feco93 válasza Zamery (#187) üzenetére


feco93
tag

Na köszönöm mindenki segítségét összejött. Tökéletesen működik. A probléma nem tudom mi volt. Annyit csináltam hogy fix ip-ét osztottam ki neki a routerból és DHT Le állítottam s még annyit hogy nem root-ként futtatom. És a DMZ-ét is az ő ip-éjre nyitottam meg. Mint idáig is, csak idáig meg néztem milyen ip-ét kap s utána kapott DMZ-ét. Na mindegy nem tudom mi volt a problémája. De most működik. Egy olyan kérdésem lenne hogy milyen portot kell megnyitni neki a 51413 és a 8082 és az 21 és a 9091-en kívül. Mert nem szeretném nyitva hagyni neki a DMZ-ét. Ja és még egy olyan kérdés hogyha véletlen megadja magát a NSA 210 akkor a rajta lévő adatokat mivel tudom megnyitni? Fel kell rakni egy Linuxot és az látni fogja?

Ja és arra jutottam hogy sokszori próbálkozás után nekem a Transmission telepítése úgy működöt hogy a pendrivert nsa 210-el formáztam fat16-ra majd rá másoltam a dolgokat. S újraindítottam a nsa-at és működött minden tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

(#198) Atus81 válasza veze (#196) üzenetére


Atus81
tag

Nekem le is fagy, ha a párat kattingatok a státusz és a smart között...

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#199) Atus81


Atus81
tag

Egy olyan kérdésem van, hogy hogyan tudok beállítani felhasználót rajtam kívűl, aki csak azt látja a total commanderben, amit engedek?
Köszi

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#200) veze válasza feco93 (#197) üzenetére


veze
őstag

nem kell felraknod linuxot, elég ha egy linux live cd-ről bootolsz be ( pl ubuntu) és egy USB-s külsü házba szerelve rádugod a nasbol kiszerelt belső vinyót, akkor látni fogod az admin, video, stb (nas(könyvtárakat, és tudsz róla másolni akár windows fájlrendszerű winchesterre is.
nálam is csak ugy működött hogy FAT16-re formáztam előtte (én g-parted -el) a pendrive-ot. bár elvileg FAT32-vel is működne, de én probáltam és gyakorlatban sosem sikerült
Nálam is fix IP-je van és nem nyitottam meg neki a routerben a DMZ-t csak minden port kapot portforwardot.. és müködik..
mindegy szerintem milyen potokat használhat még (elvileg) a nas. elég ha azokra adsz port forward-t amit Te használsz ezekből, te tudod mit akarsz használni.. minden más meg nem baj ha zárva van

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.