Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) k.daniel91 válasza csocsika1700 (#1299) üzenetére


k.daniel91
tag

Köszi szépen, sikerült megoldanom a problémát és szerencsére meg ffpstickel csak nem szereti az új rendszer a Google Chrome-ot...inkább Firefox párti.

cday3
Köszi az infót.

Nekem az új Addon (Polkast) tetszik, tök jól elehet érni a Nas-t Androidról.

[ Szerkesztve ]

(#1302) csocsika1700 válasza cday3 (#1300) üzenetére


csocsika1700
tag

szerintem jó a dropbox, én telefonon is használom, és ha csinálok egy képet akkor már is a gépen vagy a Nas-on van, nem kell görcsölni az adatkábellel stb :B

(#1303) huliganboy válasza csocsika1700 (#1296) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Köszi pont ezt akarom kikerülni mivel nagy fájlokról (10-20-30gb) van szó hogy ne menjenek a gépek egész nap..

Köszi

(#1304) cday3 válasza csocsika1700 (#1302) üzenetére


cday3
csendes tag

Nekem is tetszik a Dropbox (igaz még csak egy hete jöttem rá milyen jó is), nekem is rajt a telefonon, a laptopon, az asztalin, így ezért nincs szükségem arra hogy még a NAS-on is rajt legyen.

Viszont ez a Time Machine, ez micsoda? Bejelölöm, de csak annyi dob ki hogy melyik mappát akarom megosztani.

(#1305) csocsika1700 válasza huliganboy (#1303) üzenetére


csocsika1700
tag

a dropboxba mikor belépsz a pc-n ,akkor ki lehet választani hogy milyen mappákat szinkronizáljon és mit nem, lehet kézire is állítani a szinkronizálást. :DDD

(#1306) FefeeX válasza cday3 (#1304) üzenetére


FefeeX
veterán

a TimeMachine az OSX rendszervisszaállító rendszere/szolgáltatása, amit más lemezen kell tárolni, olyan mintha kapnál egy Acronis Trueimage-et ingyen. Ehhez tud tárhelyet biztosítani a NAS

(#1307) cday3 válasza FefeeX (#1306) üzenetére


cday3
csendes tag

Köszi a választ.

BackupPlanner-nél tudnátok segíteni? Azt szeretném, hogy hálózaton keresztül csináljon biztonsági mentést/szinkronizálást a sz.gépre. Mivel a gépen baromi sok hely van, a NAS-on lévő dolgok meg csak a NAS-on vannak meg (onnan nézem/használom őket).
Vagy ez eleve halott ötlet, és nem lehet így megcsinálni?

Tudnátok mondani windowsra egy egyszerű, és jó programot, ami le tudja menteni a NAS-ról a dolgokat és szinkronizálna mindent, manuálisan vagy minden sz.gép bekapcsoláskor?

(#1308) veze válasza cday3 (#1307) üzenetére


veze
őstag

cobian
beállítás szerint automatikusan ment, tükröz akár 10 percenként is ( vagy ahogy kéred)
magyarul is tud ( a legfirsebb verzio még a multkor nem tudta amayar nyelvet de a többi igen , lehet azóta már az is)

(#1309) cday3 válasza veze (#1308) üzenetére


cday3
csendes tag

Köszönöm.
Pont ilyen programra gondoltam. Nincs túlbonyolítva, és jól is működik.

(#1310) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok!

Egy NSA210-et használok. egyenlőre az alap torrent kliensét..
egy samsung D6200-as tévén is elérem a NAS tartalmát, és az ALLSHARE segítségével szoktam eljátszani a filmeket. Két dolgot vettem észre.. Még nem sikerült feliratokat használni. Hiába tettem be ugyanabba a mappába, ugyanazzal a fájlnévvel, nem látszódnak..
(PC-re telepített allshare simán kezeli ugyanazt a filmet, és feliratot)
Arra gondoltam, hogy talán a NSA210 nem kezeli az srt fájlokat? ez lehet?

Illetve van még egy problémám.. A főképernyőn (nem az admin felületen) lévő fájlkezelőben az nsa210/video mappának a megosztását levettem.. azóta nem tudom előhozni, és ismét megosztani.. mit lehet tenni vele ilyenkor?

Pár napja frissült, azóta kiírja, hogy a csomagokat ismét telepíteni kellene.. .-) Gondolom ez a programcsomagokra vonatkozik?

(#1311) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Valakinek volt már olyan problémája hogy az NSA310 ben ha portot szeretnék megadni/módosítani akkor elkezd dolgozni és mint ha meg is csinálná de aztán visszaugrik az eredeti felállásra és a portok nem módosulnak......

Köszi!

(#1312) huliganboy válasza huliganboy (#1311) üzenetére


huliganboy
addikt

Ezen a felöleten nem tudok a net felé portot nyitni sőt engedélyezni sem mivel ha kipipálom akkor a loading után kiveszi ismét :(

(#1313) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy az NSA-210 en tárolt filmeket, ha elindítom lejátszásra, nem tudja kezelni a feliratokat?
A tv-n kitallózóm a filmet, ugyanott van a mappában ugyanazon a néven az srt, mégsem jelenik meg..

(#1314) csocsika1700


csocsika1700
tag

még annyi kérdésem lenne, hogy miért nem marad meg a wan beállítás ?
pontosabban a portok

[ Szerkesztve ]

(#1315) cday3 válasza Gakocsis (#1313) üzenetére


cday3
csendes tag

Nálam Samsung D5000 tv van és szintén nincsenek feliratok.
Úgy tudtam megoldani, hogy AVIAddXSubs -al gyorsan beleraktam a filmbe a feliratot és visszamásoltam a NAS-ra.
Szerintem a TV szoftvere nem tudja ezt, mivel sz.gépről van felirat, sőt telefonról rálépve a NAS-ra szintén van felirat a filmen.

(#1316) Gakocsis válasza cday3 (#1315) üzenetére


Gakocsis
tag

Ha a TV direktbe kapja a file-okat, pl USB-S pendrive, akkor le tudja játszani..
Csak ha a menüből választom ki a NAS-t, akkor nem..
Ha PC-n tallózóm be a fájlt, és úgy adom át a TV-re, szintén van felirat..

(#1317) cday3 válasza Gakocsis (#1316) üzenetére


cday3
csendes tag

Most hogy jobban megnéztem, pc-n Allshare, bemásoltam egy filmet felirattal, tv-n kiválasztottam a pc-n megosztott tartalmat, és onnan lejátssza szépen a feliratot is.
Viszont a NAS-on akármit állítgattam, átnevezgettem, sehogyan nincsen hálózaton keresztül felirat a tv-n. Pedig a NAS tudja, mert telefonon meg van felirat hálózaton keresztül.
Nálam maradt az hogy feliratos filmeket gyorsan ráhúzom pendrive-ra és mehet a tv-be, vagy AVIAddXSubs-al rádobom a feliratot és mehet vissza a NAS-ra.

(#1318) westend2


westend2
csendes tag

Sziasztok!Van nekem egy zyxel nbg417n tipusu routerem, amivel a következő hiba lépett fel:csak a power , és wifi led világít semmi más, hiába dugok rá lan kábelt- az nem világít, a gépen viszont próbál csatizni, de nem tud, esetleg valami bootloaderrel helyre lehetne rakni, vagy valami tftp vel?tudna valaki segíteni??

(#1319) csocsika1700 válasza westend2 (#1318) üzenetére


csocsika1700
tag

reset gondolom megvolt.Én ujra tenném a firm-et hát ha segit

(#1320) csocsika1700


csocsika1700
tag

Lenne még egy költöi kérdésem! szeretném a filmeket megnézni a nasról, (a nas havernál van amit irtam multkor is), és ddns cimen elérem szépen be tudok lépni az admin felületen stb)de vlc player 1.0.5 kell neki amit hiába teszek fel nem megy és azt irja az mp3-ra hogy ismeretlen,nem támogatott fájl típus.A másik problémám, hogy csak az admin mappába töltök le, és onnan is szeretném megnézni a filmeket,stb de az nincs a listán amikor rákattintok a videokra... Mit csináljak neki hogy jó legyen?

(#1321) FefeeX válasza csocsika1700 (#1320) üzenetére


FefeeX
veterán

admin mappa alapértelmezetten csak az admin felhasználónak elérhető. Lépj be admin felhasználóval, vagy adj magadnak elérést minimum olvasásra, tedd be az admin mappát a videofájlok keresése közé, és menni fog :)

(#1322) csocsika1700 válasza FefeeX (#1321) üzenetére


csocsika1700
tag

bocs a vége kinai nekem :S szoval addig oké hogy admin-al belépek utána mit irok ?? mivan? :F nem is láttam ilyen lehetőséget hogy hozzáadom a mappát a kereséshez...

[ Szerkesztve ]

(#1323) FefeeX válasza csocsika1700 (#1322) üzenetére


FefeeX
veterán

Alkalmazások/Média Kiszolgáló/Megosztások közzététele

mivel nem pontosan értem én sem, hol akad meg a dolog, ezért több lehetőséget is írtam :)

(#1324) csocsika1700 válasza FefeeX (#1323) üzenetére


csocsika1700
tag

megosztással nincs baj, látok mindent amit akarok! a problémám az,hogy az admin mappába töltök és onnan szeretném a videókat zenéket megnyitni ugy hogy a vlc 1.0.5-ös verzióját akarja és mást em fogad el.Nem akarom átmásolni a cuccokat mert ugye hibás lesz a torrent vagy ha csak simán másolom akkor dupla hely.

(#1325) westend2 válasza csocsika1700 (#1320) üzenetére


westend2
csendes tag

Igen reset volt, ujra tenném a firmwaret , csak nem birom, mert nem csatizik a géppel, nem is világit a lan led. Mi a franc lehet vele??

(#1326) veze válasza westend2 (#1325) üzenetére


veze
őstag

egy két ujra inditas..

pingelni se lehet?

kábelt huzd ki / vissza
esetleg probald ki másikkal is

(#1327) FefeeX válasza csocsika1700 (#1324) üzenetére


FefeeX
veterán

ezt nem értem teljesen. Honnan játszod a filmeket? Webes felületről? Csak mert oda kell adminnal bejelentkezni, hogy lásd az admin mappa tartalmát, de be kell állítani ott, ahol írtam, hogy abban is tallózzon...

(#1328) csocsika1700 válasza FefeeX (#1327) üzenetére


csocsika1700
tag

ezt nem értem teljesen. Honnan játszod a filmeket? Webes felületről? Csak mert oda kell adminnal bejelentkezni, hogy lásd az admin mappa tartalmát, de be kell állítani ott, ahol írtam, hogy abban is tallózzon...

webről igen :K admin ként jelentkezek be meg is csinálom amit irtál,meg előtte is ugy csináltam, csak akkor mutatja hogy van pl video a listán ha a video -ba bemásolok valami filmet, de még akkor se indul el,mert rinyál a vlc-re.. nincs valami más működö programos megoldás???? :F

[ Szerkesztve ]

(#1329) csocsika1700 válasza westend2 (#1325) üzenetére


csocsika1700
tag

és ha irnál ip-t magadnak?? :F akkor talán menne a dolog.

(#1330) FefeeX válasza csocsika1700 (#1328) üzenetére


FefeeX
veterán

Alkalmazások/Média Kiszolgáló/Megosztások közzététele
itt bepipálod a videó alatt, hogy keresse az admin mappában is, és akkor webes felületen adminnal belépve ott is keresi elvileg.
A VLC meg... Nekem media playert kér a cégesen, gondolom attól függ, melyik szoftver az alapértelmezett médialejátszó program...

(#1331) westend2 válasza csocsika1700 (#1329) üzenetére


westend2
csendes tag

Volt több ujrainditás, semmi, próbáltam fix ip cimeket, semmi.Olyan, mintha nem tudná valamely ok miatt betölteni a saját programját.Edimax routernél már volt ilyen, hogy ms dossal ujra birtam éleszteni, de ennél teljesen megvagyok fogva.Igen, kábel csere is volt.Áramot kap, és a power led, wifi led csak világit, nem villog semmi, csak világit.Edig villogtak....de most valamiért halott! Ötlet valakinek?

(#1332) csocsika1700


csocsika1700
tag

valaki meg tudná csinálni teamwieven a nasom, ugy hogy menjen a film meg a zene???mert akár hogy bíbelődök vele :W :W .semmi sem jó neki! :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1333) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!

Egy gagyi kérdés:

fut ez az ffp móka egy nason, rootként szépen be is tudok már lépni ssh-n winscp-vel, de szeretnék korlátozott jogokkal rendelkező usereket is felvenni és jogosultságokat kiosztani....

Hogyan kell ezt csinálni?

Köszönöm előre is!

(#1334) FefeeX válasza Bunt (#1333) üzenetére


FefeeX
veterán

Pontosan mit is szeretnél? Csak mert a juzereket a NAS-hoz (nem az SSH-hoz, de ahhoz meg minek kéne korlátozott fiók) a NAS admin felületén lehet hozzáadni, egyszerűen, jogkörökkel jelölve...

(#1335) Bunt válasza FefeeX (#1334) üzenetére


Bunt
csendes tag

Szia!

Mégcsak most ismerkedek ezzel az ssh-s eléréssel.... :)

Fut egy NAS-on pendrive-on ez az ffp, amit az ssh-s elérés miatt használnék.

Puttyval, Winscp.vel rootként be is tudok lépni a NAS-ra. Szeretnék sima userként is bemenni, ezt nem engedi jelenleg az ssh-s belépés. A NAS-on természetesen van definiált, szűkített jogokkal felvett user definiálva...ezzel a userrel is szeretnék ssh-n bemenni, de nem enged. Ez a gondom...

(#1336) FefeeX válasza Bunt (#1335) üzenetére


FefeeX
veterán

Na de mit szeretnél SSH-val sima userként? Amikor semmihez nincs semmi jogod? Plusz az SSH csak az általad hitelesített gépről megy, helyi hálózaton belül, és csak jogosultságokra, meg mappaműveletekre jó, illetve nem egészen, de amire jó ahhoz azért kell a rootjog :) Tehát nem világos, mit szeretnél vele csinálni, miért nem elég, ha más hozzáfér az FTP-hez/user felülethez/DLNA-hoz :)
Lehet, hogy egyébként én nem tudok valamiről, amit frankó lehet nyomatni NAS-ról, azért kérdezek :)

(#1337) Zinho


Zinho
aktív tag

Sajnos nem találtam megoldást a problémámra, így Titeket kérdezlek:

"Az SSL a maximálisan megengedhető hosszúságot meghaladó rekordot kapott.
(Hibakód: ssl_error_rx_record_too_long)"

Ilyet kapok távoli eléréskor. SSL-t kikapcsolva működik.

(Zyxel 310, legújabb, 4,4-es firmware, transmission-öm nincs, de ez a legaktívabb topik ezzel kapcsolatban :) )

Köszönöm előre is!

(#1338) Bunt válasza Zinho (#1337) üzenetére


Bunt
csendes tag

Szia!

Látszik a tudatlanságom! :)

Amit szeretnék: biztonságos, titkosított adatátvitel (nem telnet, nem ftp) mellett megosztani másokkal is a NAS-om bizonyos könyvtárait írásra/olvasásra.....ennyit szeretnék.

Mit tegyek?

(#1339) FefeeX válasza Zinho (#1337) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem a vállalati proxy miatt szokott ilyeneket kiírni pl a UPC Webmail esetében, ahol szintén nem jött be az oldal emiatt... Honnan próbálod a távoli elérést?

(#1340) Zinho válasza FefeeX (#1339) üzenetére


Zinho
aktív tag

Páromtól, meg otthonról :)
No-ip-s átirányítás is megy ssl nélkül, minden klappol, csak ez nem.

(#1341) Zinho


Zinho
aktív tag

Vinyóval együtt vettem a 310es NAS-t, most beletennék egy nagyobbat, de cseszik megmozdulni a gyári vinyó benne; ugye nincs belecsavarozva a házba, csak az előlapot kéne levenni, igaz?

Tárgytalan, visszolvastam, belül fogja egy csavar... sorry.

[ Szerkesztve ]

(#1342) LLam


LLam
senior tag

off, de nincs más nsa-210/310 topik ganze PH-n..

Uraim és ha vannak Hölgyeim!

mit keféltem el, hogy csak http és ftp hozzáférésem van a nyavalyás nsa310-emhez?? nem tudom mappolni a megosztásokat.. egyik pillanatról a másikra mászott el, simán ment vagy 2 hétig..

syslog nem mutat semmi rosszat.

Stay hungry!

(#1343) Kami11


Kami11
őstag

A leírásban 4GB-os pendrive-ot használt a szerző. Nekem 1GB-os van jelenleg kéznél, ez a méret is elég a telepítéshez és használathoz?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1344) FefeeX válasza Kami11 (#1343) üzenetére


FefeeX
veterán

512es is elég

(#1345) Gorneck


Gorneck
titán

Ha tegnap véletlen felpakoltam 210hez az új fw-t, akkor újra kell pakolnom mindent? Mert pendrive-val nem látszik a nasom...anélkül minden ok...

Gorneck#1239

(#1346) Zamery válasza Gorneck (#1345) üzenetére


Zamery
senior tag

A 4.40 fw-hez nem jó a leírásban szereplő FFP-Stick. Nem fog menni sajnos!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1347) Gorneck válasza Zamery (#1346) üzenetére


Gorneck
titán

Hmmm, akkor rakom is vissza a régit... :D

Várható egyébként frissítés? Bár látom vannak próbálkozások... :)

Gorneck#1239

(#1348) Kami11 válasza FefeeX (#1344) üzenetére


Kami11
őstag

Ok., köszi! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1349) FefeeX


FefeeX
veterán

Elfelejtettem a jelszót a torrenthez, és újraraktam a gépet. A macbookról fut a remote gui, de abból nem tudtam kinyerni. A korábbi SSD-ről is fut a remote dotnet, de szintén nem tudom kinyerni. Hogy tudom legegyszerűbben megoldani? :)

(#1350) Zamery válasza FefeeX (#1349) üzenetére


Zamery
senior tag

Átírod a settings.json fájlban. Bármit beírhatsz, a Transmission indításkor átírja a neki megfelelő formátumra.

Tehát belépsz a Putty-val SSH-n, leállítod a Transmissiont:

/ffp/start/transmission.sh stop

Aztán szerkeszteni kell a settings.json fájlt:

vi /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

itt legörgeted a kurzort eddig:

"rpc-password": "password", és itt a két időzőjel közötti részt átírod a neked tetsző jelszóra.

Átírni úgy lehet, hogy nyomsz egy "Insert" gombot, átírod a jelszót, majd :wq (azaz kettőspont duplavé qu) és Enter. És már el is van mentve!

A felhasználónevet ebben a sorban találod:

"rpc-username": "kisgéza",

és mehet a Transmission indítás:

/ffp/start/transmission.sh start

Értelemszerűen minden Remote GUI programban át kell írnod a jelszót az újra!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.