Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) darvinya válasza mizoli (#4099) üzenetére


darvinya
titán

Olvastam, s emiatt raktam fel.
Most F2Pro-t használom, MiMote10Lite pihen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4102) mizoli válasza Attesz42 (#4100) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem custom romból az EvoX a legjobb.
MIUI-ból az egyik telefonomon EEA van, a másikon xiaomi eu/multi rom.

Na ez most link-ként jelent meg, majd kikapcsolom.

Az EEA elvileg megfelel a GDPR követelményeknek, Európára készült rom, leginkább ezt használom.
A multit a kínaiból készítik (ez egy custom rom), kipucolva egy kupac felesleges cucc. Mivel ez kínai, némileg különbözik az EEA-tól, több lehetőség van benne, van amelyik tetszik is. Pl. a naptár egész jó, át is emeltem az EEA -ba.

Nem mondanám, hogy valamelyik jobb/rosszabb mint a másik, inkább kicsit más.
De az EEA közelebb áll hozzám.
"Eredeti" kínai-global tapasztalatom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#4103) this is life válasza Attesz42 (#4100) üzenetére


this is life
Ármester

Xiaomi.eu custom rom.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4104) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Én speciel az Evo X romot nyuzom az új kernelel. Ez tetszet meg igazán. Láttam az XDA oldalon hogy béte android 12 Kang OS is kiadták. Tesztelésként. Azzal még várok a ki probálással. Legyen szép napotok hüvős Októberi reggelén.

(#4105) this is life válasza mizoli (#4102) üzenetére


this is life
Ármester

Elméletben a xiaomi.eu rom a kinaira alapul, de olyan készülékeknél mint a mi note 10 lite(amiből nem készült belső piacra) ott a global rom a főzés alapja , felpimpelve a kínai romok alkalmazás ,funkció többletével .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4106) mizoli válasza this is life (#4105) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi a pontosítást, nem tudtam, hogy a kedvencünkre nem vonatkozik a kínai alap 🙂

(#4107) this is life válasza mizoli (#4106) üzenetére


this is life
Ármester

Vonatkozna rá , ha lenne belpiacos megfelelője 😊 , emiatt szegényesebb a custom rom választék , mint a nagy testvérnek note 10/pro <>cc9/pro .
Note 10 lite = ???

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4108) this is life


this is life
Ármester

Kint van a 12.5.3 xiaomi.eu rom [link]
Ebben a romba is javítva lett, vissza került a dnd / néma mód időzítő.
Custom launcherrel az előzmények lista továbbra is bug-os.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4109) mizoli válasza this is life (#4108) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi, fel is tettem 🙂

(#4110) this is life válasza mizoli (#4109) üzenetére


this is life
Ármester

Igazán nincs mit 😀 , én is csak az itteni beszélgetések miatt néztem meg kíváncsiságból , hogy nem e jött ki valami .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4111) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Ma azzal szembesültem, hogy a hátlap alja teljesen valósághű pókhálós mintát vett fel.
Igazándiból nem értem az okát, mert se nem volt legjobb tudomásom szerint leejtve, vagy dobva.
Esetleg valakinek van róla infója, hogy ilyet mennyiért cserélnek? Illetve mennyire nyűgös ez. Igazából nem zavar, tokban van, na de mégis...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4112) mizoli válasza vegyszer (#4111) üzenetére


mizoli
addikt

Semmi macera nincs vele, nagyon könnyű kicserélni. Körbemelegíted -leginkább a szélén- (hajszárító is jó), először egy vékony acéllappal felemeled, aztán egy műanyag lapot végighúzol a szélén.
Ha kell, ismét rámelegítesz. Ragasztó csíkos, azt nem tudom, hogy adnak-e az új hátlaphoz, de filléres összeg. Persze B7000 vagy hasonló ragasztó is jó.

(#4113) vegyszer válasza mizoli (#4112) üzenetére


vegyszer
addikt

És hatlapot kapni hozzá?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4114) mizoli válasza vegyszer (#4113) üzenetére


mizoli
addikt

Hirtelen ezt találtam.

Nekem "csak" alaplap kellett, azt nem lehet kapni, donornak vettem egy törött kijelzős telefont. Egyébként nem vészesen törött, teljesen működőképes, inkább csak szépséghiba. Az a No. 1 teszt telefonom 🙂

[ Szerkesztve ]

(#4115) mizoli


mizoli
addikt

Ha úgy döntesz, hogy magad cseréled ki, vigyázz, hogy a szélétől csak pár mm mélyre dugd a leszedő eszközt nehogy lekaszálj valamit. Abban a szögben tartsd, ahogy a hátlap görbülete van.
Van egy kupac gitárpengetőm, azt szoktam használni telefon szerelésekhez. Bankkártya is jó, vagy bármi hasonló.
Szétszedéshez való acéllapokat kijelző rendelésekhez kaptam.

(#4116) darvinya válasza vegyszer (#4113) üzenetére


darvinya
titán

Itt, s gyorsabban megérkezik. [link]
(Már rendeltem tőlük F2Pro-hoz alkatrészt)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4117) Kutykurutty7 válasza vegyszer (#4111) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Hirtelen én is megnéztem az enyém hátlapját és leszedtem a tokot. Nincs eltörve. :-) Nálam a családban kisgyerekek tudnak hasonló meglepetéseket okozni (múltkor a laptopom zsanérja tört el hasonlóan rejtélyes módon). Szerintem se foglalkozz vele, ha már így történt. Biztosan költséges a csere (csak gondolom). Bár én lehet, hogy szívesen kicserélném valami olcsó, műanyag hátlapra ha lehetne. Utálom az üveg hátlapot a telefonon, már csak a súlya miatt is...

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4118) mizoli válasza Kutykurutty7 (#4117) üzenetére


mizoli
addikt

Több dologért lehet utálni az üveg hátlapot, de a súlya miatt pont nem.
Vagy úgy érted, hogy túl könnyű? 🙂

(#4119) this is life válasza mizoli (#4118) üzenetére


this is life
Ármester

Az üveg , ha nem is sokkal , de nehezebb mint a polykarbonát , bár ez aki megérzi, megterhelő számára, hát ő izé🙄😂 .
Amiért "utálom " ujjlenyomat mágnes, csúszik mintha teflon lenne, rideg ,törékeny és hideg . Olyan mint az ex asszony 😂 ;] na jó annak törékenységét sose teszteltem .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4120) mizoli válasza this is life (#4119) üzenetére


mizoli
addikt

Ja, lehet, hogy az egyik 2 g, a másik eggyel több, de ehhez mérleg kell 😁

(#4121) Kutykurutty7 válasza mizoli (#4118) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

De igen, lehet utálni a súlya miatt...

A Mi Note 10 Lite súlya alapban 204 gramm. A sok pozitív tulajdonság mellett ez számomra a legnegatívabb tulajdonsága a telefonnak. Az előző telefonjaim 146, illetve a következő 168 grammos volt. Ez a 36 grammos különbség a legutóbbihoz képest nagyon érezhető és míg azt a készüléket könnyűnek éreztem, ez a Xiaomi már zavaróan nehéz. Ettől még szeretem a telefont és tudom, hogy a nagy akksi is plusz súlyt jelent, de arról nem mondanék le, az üveg hátlapról pedig nagyon szívesen!

És nem 2 gramm vs. 3 gramm a külömbség az üveg és a plasztik hátlap között, hanem ennél sokkal több. Ezt csak "rámondtad", mert kedveled az üveg hátlapokat. Amihez jogod van, de ne nézd hülyének a másikat, mert van saját véleménye. Vegyél csak a kezedbe egy üveg és egy műanyag palackot és mérd le őket. Az üveg anyagsűrűsége többszörös a műanyagénak és ez nagyon is érezhető egy telefonnál.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4122) mizoli válasza Kutykurutty7 (#4121) üzenetére


mizoli
addikt

Nem néztelek hülyének, nem szokásom. Sajnálom, ha neked ez jött le.
A telefon tömegének a hátlap nyilvánvalóan csak egy egész kis része, akkor sem lenne észrevehetően könnyebb ha műanyagból lenne. Az én kezem nem olyan érzékeny, hogy a kettő közti súlykülönbséget érzékelni tudjam.
De érdekel, hogy szerinted a 204 g (nem néztem utána) helyett mennyi lenne műanyag hátlappal?
Valóban nem mértem le, hány gramm különbség van az azonos típusú telefonhoz készült üveg és műanyag hátlap között. Ezt egyébként csak úgy lehetne korrekt módon összehasonlítani, ha mindkettő "eredeti gyári" lenne.
Ha létezik ilyen, szívesen lemérem, van hozzá mérlegem.

[ Szerkesztve ]

(#4123) vegyszer válasza Kutykurutty7 (#4121) üzenetére


vegyszer
addikt

Én meg úgy vagyok vele, hogy inkább legyen nehéz, és kiálló kamera sziget mentes, de legyen indokolatlanul nagy az akksija.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4124) mizoli válasza vegyszer (#4123) üzenetére


mizoli
addikt

Egyetértek.
A Mi Note 10 lite ennek majdnem megfelel.

(#4125) this is life válasza mizoli (#4122) üzenetére


this is life
Ármester

Ami bár hülyén hangzik , hogy a 20 grammot is meg lehet érezni, a mix 2 szinte "légiesen" könnyű a note 10 lite-hoz képest ,igaz ebben nagy szerepe van a ház kialakulásának is .
Amúgy inkább vaskosabb ház ,sem mint a nevetségesen kilogó kamera .
Kint pl a szifon ,dupla kamera szigete , egy kiemelkedő négyzeten , kiemelkedő kör kamera design. 😂

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4126) darvinya válasza vegyszer (#4123) üzenetére


darvinya
titán

Redmi K30Pro/Poco F2Pro, mivel van 2x annyit bír, mint a 10Lite.
K30-nak brutál nagy aksija van, viszont két lyukú :DDD .

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4127) mizoli válasza this is life (#4125) üzenetére


mizoli
addikt

Kár, hogy a felhasználók kérése/kívánsága az utolsó sincs abban sorban, ami alapján a gyártók terveznek, gyártanak.
Akkor nem lenne (szinte) az összes telefonon kiálló kamera. Így lehet, hogy vastagabb lenne, de beleférne az erősebb akku.
Aztán lehet hogy az ázsiai felhasználók egészen másképp gondolják (mint kb. mindent), és ők mégiscsak fontosabbak.

Az alma, meg hát... ők az alma, és kész. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#4128) this is life válasza darvinya (#4126) üzenetére


this is life
Ármester

Nem pop up kamerás a f2pro ? Emlékeim szerint , azon mohikanok egyike ami nincs lyuk. Miből bír 2x annyit ? Súly vagy akksi idő ? :U

mizoli
A fene se érti ezt a vékonyítási maniát , gondolom pr cél vagy szám amire a marketingeseknek és az arra fogékony usereknek keményedik a cerka :DDD.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4129) darvinya válasza this is life (#4128) üzenetére


darvinya
titán

Figyelmesebben olvastad volna, akkor két különböző készülékről írtam.
Redmi K30 nem PocoF2Pro/Redmi K30Pro.
Utóbbi ugyanaz, előbbi ez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4130) this is life válasza darvinya (#4129) üzenetére


this is life
Ármester

Rossz feltételezés volt részemről a pro jelzés hiányát csak rövidítésnek vélelmezni . Röviden , hát benéztem, bár a k30-bol is van két verzió xiaomi módra a sima +5g . Ritka elcseszerintett a termék paletta .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4131) mizoli


mizoli
addikt

12.5.4 frissítés érkezett az eea romhoz.
OTA frissítés csak 342 MB (a letöltött méret).
Biztonsági frissítéseket tartalmaz.
kép link

[ Szerkesztve ]

(#4132) Bali27 válasza mizoli (#4131) üzenetére


Bali27
addikt

Már vagy 1 hete fent van :)
Én meg vissza tértem EvoX-re. A poén kedvéért..
Xiaomi.eu -nál valami nem stimmelt.. A gagyi külsőt leszámítva párom gyorshívóját vagy 5X kitettem asztalra, és másnapra sose volt ott.. Tök idegesítő volt. Meg az egészet valahogy nem birom megszokni.
Ja EvoX-ben kijavították az összes hibát... Fekete képernyő stb... És már vasárnap este óta használom.. Böngészés, telefonálás Volumio.... mint eddig, és még mindig 39%-on van az aksi. Miuinál 2 naponta töltöttem.

(#4133) mb702


mb702
tag

TWRP 'backup' esetén melyik particiókat kell mentenem, hogy tökéletesen visszaállítható legyen a jól belakott jelenlegi rendszerem? Ezt látom egyébként:

(#4134) mizoli válasza mb702 (#4133) üzenetére


mizoli
addikt

Ez melyik TWRP? A 3.4 Alex.msk félében sem láttam cccp logót.
Android 11-hez 3.5.10 vagy újabb (ha van) twrp kell, de inkább OrangeFox recovery.

Az összes partíciót elmentheted, de legfeljebb a boot, a data, és a super partíciókat állítsd vissza, attól függően, hogy milyen rom volt rajta a visszaállítás előtt.

Az EFS, a Modem, és a Persist partíciókat ne piszkáld!

Egyébként egyik recoveryvel sem tudod teljes biztonsággal helyreállítani a rendszert, sajnos nem tökéletesek, és már nem is várható komoly fejlesztés.
Elcseszni viszont nem túl nehéz 🙂

(#4135) mb702 válasza mizoli (#4134) üzenetére


mb702
tag

Ez a greeshan.ru oldalról származó [TWRP 3.5.0_10-2].
Van ott módosított globál rom is [Mi Note 10 Lite-ra].
Megpróbálok majd vmi A12-es ROM-ot és egyszerűbb lenne a 'visszatérés' mentésből.

(#4136) mizoli válasza mb702 (#4135) üzenetére


mizoli
addikt

Nem vagyok valami jó oroszból, =nulla.

Az Android 12 után nem tartom jó ötletnek egy Android 11 -es rom TWRP-ből való visszaállítását.

(#4137) vegyszer válasza mb702 (#4135) üzenetére


vegyszer
addikt

Épp írni akartam, hogy a különböző romokból való visszaállítás az maga a téglagyár kapuja.
Eredetileg se szerencsés romok között visszahúzni az adatokat. Hát még rom főverziők között (főzött rom vs gyári vonalon meg végképp)
Lehetséges, hogy működik, de ha például volt egy olyan módosítás, ami a partíciók kiosztására volt hatással, bármit bármivel felül lehet akaratlanul is írni egy ilyen során.
És utána már közel sem biztos, hogy lesz visszaút...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4138) mb702 válasza vegyszer (#4137) üzenetére


mb702
tag

Én se gondoltam egyből a visszaállítást. Ezt találtam a visszaállásról (google fordító):
1. Indítsa el a CRDROID helyreállítási programot. Formázza az adatokat és állítsa vissza a gyári beállításokat.
2. Flash az A11 állomány az adb sideload segítségével
3. Azonnal indítsa újra a telefont fastboot-ban
4. Flash-elje meg az A11-hez szükséges TVRP-t a fastboot segítségével. És töltse be a rendszert.
4.1 Ha egyedi A11-et kell telepítenie, akkor ne indítsa el a rendszert. Az 5. ponthoz megyünk
5. Töltsük újra a TVRP-t. Írja be a szükséges firmware-t a telefonra.
6. A szükséges egyéni A11 villogása.
7. Adatok formázása.
8. Indítsa újra a telefont a rendszerbe.

Egyelőre még nem raktam fel A12-t, csak olvasgatom a tapasztalatokat :)

(#4139) vegyszer válasza mb702 (#4138) üzenetére


vegyszer
addikt

Biztos bennem van a hiba, de én ezt nem értem....
1. Miért Google fordító szöveg ez
2. Vajon mit ért a költő ez alatt:

6. A szükséges egyéni A11 villogása.. A szükséges egyéni A11 villogása.

Szerintem kínaiul is jobban érteni...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4140) mb702 válasza vegyszer (#4139) üzenetére


mb702
tag

Oroszról lett fordítva egyébként.
Szerintem custom rom-ra gondolhatott, vagy ki tudja :)
Bár szerintem egy adat formázás és gyári adatok visszaállítása után
egy XiaoMiFlash-al rátöltött gyári fastboot rommal mennie kéne.

(#4141) mizoli


mizoli
addikt

Van új EvoX, hamarosan fel is teszem.
Snow-6.0-toco-12-211105-1822-UNOFFICIAL.zip
Van egy újabb, 2048 build is, de (még?) nem elérhető.

mb702
A linked alapján azt hittem, tudsz oroszul. Az orosz fejlesztők elég jók szoktak lenni, de egy orosz nyelvű oldal Google fordítóval nem biztos, hogy nyerő összeállítás.

[ Szerkesztve ]

(#4142) mizoli


mizoli
addikt

Ja, az új EvoX-re egyelőre ne vessétek rá magatokat, A12, semmi infó nincs róla, meghozom az áldozatot a topiklakók kedvéért 😁
Majd beszámolok.

(#4143) mizoli


mizoli
addikt

Így fogad az A12 EvoX.
[kép]

Eddig is Pixel volt a telefon az EvoX-ben, ez nem újdonság.
Megy a nézegetés, belakás. Lehet, hogy lesznek problémák, eddig a legújabb miui firmware kellett az evox jó működéséhez, most egy régebbi volt fent, hagytam is. Majd látódik. :D

[ Szerkesztve ]

(#4144) mb702 válasza mizoli (#4141) üzenetére


mb702
tag

Még akkor jártam általánosba, amikor az orosz volt a kötelező.
Vmi ragadt is rám, de egyrészt régen is volt, más részt nem "informatikus" oroszt tanultunk :)
Van újabb EvoX is, [itt] . Én nem próbáltam még, talán hétvégén nekiállok.

(#4145) mizoli válasza mb702 (#4144) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor Te sem a legfrissebb korosztály vagy :D

Az oldalon amit linkeltél a file nevek alapján egy augusztusi romra van pár update.
A magam részéről maradok a sourceforge.net oldalon.
Ahogy látom elég gyorsan jönnek az új build-ek, ez ugye azt jelenti, hogy foglalkoznak vele, és van is miért :)

(#4146) mb702 válasza mizoli (#4145) üzenetére


mb702
tag

A 'beszámolók', hozzászólások alapján (legalábbis Mi Note 10 Lite esetén) az aksi idők jobbak A12 alatt, mint A11-nél. Bár, majd hiszem, ha én is kipróbáltam :D

(#4147) mizoli válasza mb702 (#4146) üzenetére


mizoli
addikt

Ezeket a "beszámolókat" is valami orosz oldalon láttad?

(#4148) mb702 válasza mizoli (#4147) üzenetére


mb702
tag

Igen (4pda.ru, olvasni lehet, csak a letöltéshez kell reg) és van 2 Telegram csoport is (angolul), amiket olvasgatni szoktam.

(#4149) MÚMIKA


MÚMIKA
csendes tag

Üdv!
A12-es Kang Os-t pakolt már fel valaki? Most EU rom van rajta, de a magisk miatt ment a tökölés ezzel is, a Raiffeisen appot másfél napig nyomoztam, míg működésre bírtam, nem költöznék át felesleges. Ha valaki használja, írna pár szót? Köszönöm. :K

(#4150) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Evo X Snow 6 android 12 ötödik frisitésnél tart. Kamera nem megy benne legalább is nekem nem. Open kamera alkalmazással visszont megy. Ezt leszámitva stabil rendszernek mondható. A Kang os a12 nem ajánlom. Az orange fox twrp ki nyirja csak a cr droid twrp állitható helyre. Igaz ezek az én tapasztalataim.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.