Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Kutykurutty7 válasza Bali27 (#4299) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Melyik rendszerre vonatkozik a kérdésed?
A gyári, legfrissebb MIUI-n megy az Android Auto vezetékes kapcsolattal.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4302) vegyszer válasza Kutykurutty7 (#4301) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem október elején még ment az Android Autó rendben. Tette a dolgát jól. De egyszer csak megmakacsolta magát, azóta semmi. Peugeot Rifter, egy éves. Más teló se hajlandó azóta szóba állni a fejjel. Kábelt, telót vagy négyet-négyet próbáltam. Feladtam...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4303) Kutykurutty7 válasza vegyszer (#4302) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Az enyém egy 4 hónapos Toyota. Eddig 3 telefont próbáltam, mindhárom működött az autóval, viszont a kábelre nagyon érzékeny. Egy rövid, minőségi kábelt használok (azt hiszem, 3 Ampert tud átvinni), azzal megbízhatóan működik.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4304) mizoli


mizoli
addikt

Ha esetleg érdekel valakit, itt az EvoX frissítés.

(#4305) mizoli


mizoli
addikt

A 12.5.6 eea frissítést feltette valaki?

(#4306) Bali27 válasza Kutykurutty7 (#4301) üzenetére


Bali27
addikt

Bocsi a nagy kihagyásért..
Bármelyik MIUI... De ha megy akkor nem téma

(#4307) Bali27 válasza vegyszer (#4302) üzenetére


Bali27
addikt

Apumnak Samyang van, és új chip kellett a kocsiba, mert neki is miui van és nem volt jó csak Iphonnal.

(#4308) Kutykurutty7 válasza Bali27 (#4307) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Mi az a "Samyang"?

SsangYong? :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4309) Bali27 válasza Kutykurutty7 (#4308) üzenetére


Bali27
addikt

Ja.. Valami korai csoda

(#4310) vegyszer válasza Kutykurutty7 (#4308) üzenetére


vegyszer
addikt

A Samyang egy kiváló minőségű Koreai objektív gyártó cég.
De autót nem gyárt. Ellenben a SSANGYONG igen. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4311) vegyszer válasza mizoli (#4305) üzenetére


vegyszer
addikt

Felettem már vagy két hete. Semmi hirtelen változást nem sikerült tapasztalni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4312) mizoli válasza vegyszer (#4311) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi.
Talán ma felteszem a kettes számú telefonra (MIUI 12.5.5 EEA van rajta) úgyis frissíteni akartam a Magisk 24.1-re. EvoX-en jól teljesít, semmi gond nincs vele.

A fő telefonon még mindig 12.5.4 EEA van, szépen elvagyok vele. 🙂

(#4313) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Kijött a Miui 13-as Xiaomi.eu a telónkhoz.
[link]

(#4314) Bali27


Bali27
addikt

Nem tudom hogy C-re kell -e másolni.. Bemásoltam C:\Xiaomi\XiaoMiflasbe és onnan az install bat.. És fel is ment.

(#4315) Attesz42


Attesz42
csendes tag

https://bigota.d.miui.com/V13.0.1.0.SFNMIXM/miui_TOCOGlobal_V13.0.1.0.SFNMIXM_b856dc7481_12.0.zip

(#4316) this is life válasza Bali27 (#4313) üzenetére


this is life
Ármester

Köszi az infót , na és persze a kísérleti nyúl szerepet is amit felvállaltál :DDD ;] .
Elvileg miui 13/a12 alatt megszűnik a manuálisan , alkalmazásonkénti választható sötét mód ki-be kapcsolása , ezt ki tudod próbálni , illetve hogy a gyári kamera appban mükszik e a dokumentum fényképezés , mert nálam 12.5.7 alatt crash-el .
Gondolom twrp nem nagyon lesz a12-höz (legalább is ez jön le más készülékek fórumjait olvasva) Az install bat adja magát , hogy pc szükséges a telepítéshez , updatehez .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4317) oOKitsuneOo válasza this is life (#4316) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

A sötét mód menüje még itt van, de az alkalmazáslista eltűnt belőle. A doksi olvasás működik.

(#4318) Bali27 válasza oOKitsuneOo (#4317) üzenetére


Bali27
addikt

Szia..
Fent van, és eddig renben van.. Igaz ilyen doku olvasás meg daark mód nem nagyon érdekel mert én csak darkban hasznápk mindent.. Még a browsert is.
Launcherja ugyan olyan fos maradt, azaz külsős launcherben a gesztusvezérlés nem működik, igazán szép ikonok nincsennek még mindig.. (feltételezem nem is lesznek)
De legyen üzembiztos és a többit lexarom. Pl már az A11-es végső verziójánál vissza kapcsolódott az autóban az FM transmitterre automatikusan mikor rátettem a gyújtást.

(#4319) mizoli válasza oOKitsuneOo (#4317) üzenetére


mizoli
addikt

Próbáld meg az "Egyéni alkalmazások" szöveget fel /le húzni. Megjelennek az alkalmazások.

Elvileg 🙂

[ Szerkesztve ]

(#4320) oOKitsuneOo válasza mizoli (#4319) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Igen próbáltam, ugye alapból nem jelennek meg valami bug miatt.

Újonnan telepített se került be.

(#4321) this is life válasza mizoli (#4319) üzenetére


this is life
Ármester

Karavik posztjait olvasva , ezt a funkciót kivették a miui13-ból .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4322) mizoli válasza this is life (#4321) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor nem kell csalódnom a Xiaomiban 😁

(#4323) this is life válasza mizoli (#4322) üzenetére


this is life
Ármester

Ha jól értelmezem a funkció vesztés oka az , hogy a kézi sötét mód anomáliákat tud okozni (erőltetett sötét vagy épp a világos mód használata) emiatt ugrik ez a ficsör és az android rendszerre illetve a miui-ra van bízva a user helyett . Számomra ez szívás lesz (már ha rá kerül a miui13/a12 ) mert bár a telefonon be van kapcsolva a dark mód, de az alkalmazások jó részénél ezt kikapcsoltam , mert szexuálja a szemem a fekete , de ez alkalmazás függő . Ui.: Nesze neked teljes körű személyre szabhatóság .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4324) mizoli válasza this is life (#4323) üzenetére


mizoli
addikt

Az egyik telefonomon elég régóta A12 van, igaz, nem MIUI, "csak" EvoX.
A világon semmi előnyét nem láttam az A12-nek. Számomra nem előny, hogy alapból (talán) jobban lehet korlátozni app-ek akármihez hozzáféréseit, ezt eddig is megoldottam, meg nem is használok agresszív alkalmazásokat.

A Google viszont minden újabb verzióval egyre jobban be akar épülni a felhasználók mindennapjaiba. Ez nagyon nem tetszik.

(#4325) this is life válasza mizoli (#4324) üzenetére


this is life
Ármester

A google beépülés nem csak neked nem tetszik , bár tudom , hogy ez nem jelent vigaszt . ;) Amennyire csak lehet érdemes az embernek plattform független megoldást használni . Az viszont biztos, hogy nem fogok kapkodni az updattel , Karavikékat olvasva az new miui és android csak plusz korlátokat hoz .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4326) Bali27 válasza this is life (#4325) üzenetére


Bali27
addikt

Úgy látom hogy az üzemidő jobb lett

(#4327) MÚMIKA


MÚMIKA
csendes tag

Sziasztok!
MIUI 13 alatt fürgébb lett a telefon? Most CrDroid van rajta, nem tudom, felrakjam-e a 13-at, vagy inkább várjam meg a CrDroid 8-at.

(#4328) Viktor0610 válasza MÚMIKA (#4327) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem jött még ki a telóra a MIUI 13. :(
Ja, Xiaomi.eu van, plusz MIXM-verzióra is érkezőben. Akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4329) Bali27 válasza MÚMIKA (#4327) üzenetére


Bali27
addikt

Ugyan az mint 11 alatt.
Simple alkalmazásra van valami alternatíva? Parkolás céljából?

(#4330) MÚMIKA válasza Bali27 (#4329) üzenetére


MÚMIKA
csendes tag

Jó, köszi, akkor várok még egy kicsit amíg kiforrja magát a rendszer. Rootolni lehet? Fizetés megy úgy? Az új widgetek milyenek?

(#4331) Bali27 válasza MÚMIKA (#4330) üzenetére


Bali27
addikt

Ezeket még nem néztem meg. Rootolni nem szoktam, fizetni Simple alkalmazással szoktam ami anyum Samsungján elindult, nekem meg sehogy sem, igaz GooglePlayen mindenki írja hogy mostanában egy használhatatlan hulladék.
Szóval gondolkodom hogy este megnézem az EvoXet vagy Derpfestet.. Ezekben már működik a kivetítés tv-re?

[ Szerkesztve ]

(#4332) MÚMIKA válasza Bali27 (#4331) üzenetére


MÚMIKA
csendes tag

Köszi a választ, lehet rápróbálok a hétvégén a MIUI-ra megint.
CrDroid most jó, azt ajánlom, a fejlesztője mondta hogy nemsokára jön a 8 is (official rom), szóval ha kedved szottyan nézz rá, 2 hónapja az van nekem, működik.

(#4333) Bali27 válasza MÚMIKA (#4332) üzenetére


Bali27
addikt

Ki tudod tenni tvre? Mert Android 11en egyik custom romot se tudtam..
Xar a 13as miui.... Nem indul el a Simple..
Anyum Samsungjan simán megy, és párom a11-es Note 6 proján is...

(#4334) Viktor0610 válasza Bali27 (#4333) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Simán lehet, hogy droid 12 gond (a MIUI 13 gondolom, driod 12 alapú), szóval ne szidjuk egyből a MIUI-t. :P
(Úgy emlékszem, valaki, droid 12-t futtató Samsunggal is panaszkidott a Simple appra. :K )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4335) Bali27 válasza Viktor0610 (#4334) üzenetére


Bali27
addikt

Inkább leszarom.. Nem teszek fel semmit.. Unom

[ Szerkesztve ]

(#4336) MÚMIKA válasza Bali27 (#4333) üzenetére


MÚMIKA
csendes tag

Nem próbáltam, nem élek ilyenekkel. Sajnos kipróbálni nem tudom, felraktam az EU-s MIUI 13-at azóta. Akit érintene: stable Magisk működik, sima boot.img patcheléssel, viszont a patchelt img-et Fastbootban kell külön felflashelni és működik. Viszonylag stabil a rendszer, nem nagyon akad, de nem találom valamiért az új widget-eket, az új Control centert pedig egy apk-val fel lehet rakni. Eddig tetszik, pörgősebb mint a 12.5 volt, bugot még nem találtam.

(#4337) Bali27 válasza MÚMIKA (#4336) üzenetére


Bali27
addikt

Simplevel nem élsz? Bp-en parkolást például mivel lehet még intézni, mert a pénzes már nagyon nem frankó...?
Tegnap nagyon nem voltam jó passzban de lehet ma megnézem custom 12es rommal..

(#4338) Viktor0610 válasza Bali27 (#4337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Tegnap nagyon nem voltam jó passzban"
Tapasztaltam. ;]

Samsung Galaxy A54

(#4339) NemMo


NemMo
őstag

Rom cserélgetés nélkül is élhető a telefon?

(#4340) Viktor0610 válasza NemMo (#4339) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nagyon minimál használó vagyok (csak hívások), de igen, simán. :K

Samsung Galaxy A54

(#4341) this is life válasza NemMo (#4339) üzenetére


this is life
Ármester

Használható ,nincs vele semmi gond, a xiaomi.eu romot (custom) amiatt preferálják/uk mert nagyobb szabadságot tesreszabhatóságot biztosít a stock rommal szemben , na és persze a megszokás is domináns ezen szándék mögött. De ugyan ez a helyzet a vanilla androiddal is. Ki mit szokott meg , azt preferálja .

Viktor0610 csak nem szert tettél egy mi note10 lite-ra ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4342) mizoli válasza Bali27 (#4335) üzenetére


mizoli
addikt

Mi bajod van? Nem szoktál ilyen lenni.
Megártott a MIUI? 😁

(#4343) Viktor0610 válasza this is life (#4341) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Céges telónak ilyet kaptunk. :K
Csak hívások fogadása megy rajta.
Az akksija nagyon tetszik. Naponta 10% fogy 8 óra alatt. Teljesen jó!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4344) mizoli válasza Viktor0610 (#4343) üzenetére


mizoli
addikt

Üdv itt 🙂
Nem szabad másra használni, vagy egyéb oka van, hogy csak hívás fogadásra használod?

(#4345) NemMo válasza this is life (#4341) üzenetére


NemMo
őstag

Akkor jó. Köszönöm a részletes választ :R

(#4346) Viktor0610 válasza mizoli (#4344) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van fő teló, így nem kell másra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4347) this is life válasza Viktor0610 (#4343) üzenetére


this is life
Ármester

Az üzemidö zseniális, anno a hw mellett ez volt a földszinten szempont ami miatt erre a telefonra tettem le a voksom. Így négyszemközt bevallva sw terén se volt túl sok vagy szarvas hiba (kivéve amikor az a11 update-t megkaptuk) , mert akkor egy hr hozta helyre azt ami az update-t miatt bugos lett .

NemMo
Szívesen . Jó magam xiaomi.eu romon amiatt vagyok , mert egy reszt ezt szoktam meg, illetve ebben a romban található a stock miui sms, kapcsolatok , telefon, fájlkezelő app , amiről amig lehetőség van rá nem mondanék le. Persze ezek mellett alap dolog , hogy a custom rom is alapos takaritason esik át nálam , amennyire lehet google mentesitve van hasonlóan az általam nem használt miui appokkal együtt .
Ugyan ezen érvek szamítanak a vanilla droid közeli custom romok mellett is. Ki mit szeret az nyuzza, használja . Szerencsere nem garancia vesztő tényező, mint a samu telefonok esetében . (nincs hardveres, bl nyitast gátló,számon tartó védelem) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4348) Bali27 válasza mizoli (#4342) üzenetére


Bali27
addikt

Lehet a Miui a hibás mert éjjel feltettem az Evoxet és újra helyre állt a békém... Eddig szuper és baromi jó áll neki az A12...
. A Simplebol meg fű alatt kijött egy Plus verzió ami már megy A12 és direkt kóddal rendelhetőknek...

[ Szerkesztve ]

(#4349) Bali27


Bali27
addikt

Mondjuk azt észrevettem hogy miui global alatt amikor beszélek hangosabb, jobb a vonal

(#4350) vegyszer válasza Bali27 (#4333) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Egy triviális kérdés?
A telód bootloader nyitáson, custom recovery telepítésén átesett? Troll kérdés, hisz naponta 8 romot is raksz fel, így gyanús.
Mert a simple app egy banki app. És ő szeretne téged megvédeni. Bár igazándiból a saját ánuszát próbálja bebiztosítani arra az esetre, ha valamely külső alkalmazás a nevedben, de valós engedélyed nélkül vásárol valamit, fizeti ki a számláját, vagy hasonlók.
A simple app IS eléggé utálja a moddolt romot, rootot, bl nyitást, sőt még bizonyos appokat is. Pl a Magisk app megléte is kizárja a megfelelő működését (root, bl nyitás, és recovery cere nélkül is) . Sok esetben nem is olyan könnyű eldugni ezeket. Pl nekem a Mi Mix 2 esetén nem kis munka volt, hogy a Magisk Hide beépülő mudullal orvosoljam a fenti hibát.
Te tettél ennek érdekében bármit?

Mert ha nem, akkor azért tudd, hogy nem a tükör a hülye, mert nem azt mutatja, amit látni szeretnél...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.