Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) mizoli válasza Imi1981 (#3050) üzenetére


mizoli
addikt

Ha csak az A11 miatt akarsz ROMolni, akkor rossz hírem van.
Már csak A11-re van custom rom fejlesztés. Én sem örülök neki.

Egyébként nem olyan bonyolult a romolás, de tény, hogy régen egyszerűbb volt.

[ Szerkesztve ]

(#3052) Imi1981 válasza mizoli (#3051) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát pedig igen az Android 11 miatt mert pár dolog nem tetszik benne. Nem is lehet vissza menni custom rommal? Bár itt írtátok, hogy EU romon lehet más launchert használni gesztusvezérlésel (ez az egyik ami idegesít gyári romon, hogy itt nem lehet). Ez a buborék értesítés normális chatfej helyett is gáz és gagyi és nem is használom. Ha belevágok a rommolásba akkor az EU romot és egy Stock szerű de azért kicsit spécibb romot próbálnék ki (régi telómon a resurrection remix tetszett nagyon mert mindent lehetett benne variálni és gyors is volt) . Azért reménykedem még frissítésben a gyári romon amivel kicsit emészthetőbbek lesznek ezek az új dolgok.

(#3053) mizoli válasza Imi1981 (#3052) üzenetére


mizoli
addikt

A xiaomi.eu /multi romot mostanában nem követem.
Egyéb custom romból is van még A10, de a fejlesztők nem foglalkoznak már vele.
Az RR volt a legnagyobb kedvencem nekem is 🙂 Aztán a Nitrogen, aztán az AEX. Ez utóbbi van most is a Mi3 telefonomon.
Sajnálom, hogy toco-ra nincs.
Van egy Nitrogen beta, ami Android 10, de régen frissítette a fejlesztő. Még nem próbáltam, de majd sorrakerül.

(#3054) Imi1981 válasza mizoli (#3053) üzenetére


Imi1981
veterán

És ezekben a custom romokban is béna a chatfej android 11-en? Stock szerű romra gondolok nem miui félére. És mennyire stabilok ezek a romok? Emlékszem xiaomi redmi note 4-en slim rom volt ami tök stabilnak tűnt azt mikor kellett volna fényképezzek nem tudtam mert befagyott mindig. Természetesen előtte otthon semmi probléma nem volt vele csak mikor legjobban kellett volna. Gondolom már jobb custom romok vannak.

(#3055) this is life válasza Imi1981 (#3052) üzenetére


this is life
Ármester

Eu romon se működik a gesztus vezérlés , emiatt ne állj neki romolni (mert a végén megromolsz 😀 ,bocsi nem hagyhattam ki ). A cser fejre a többiek adnak választ mert nálam az összes lebegő és ahhoz hasonlatos értesítés megjelenítési ki van kapcsolva .
Mondjuk a stock tárcsázó,sms,naptár és a vanced működése megéri a rom cserét eu-ra.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3056) Imi1981 válasza this is life (#3055) üzenetére


Imi1981
veterán

Vanced működése? Vanced tökéletesen működik szerintem de érdekelne mire gondoltál.
Amúgy nem értem ez most miért van, hogy más launcherrel nem működik a gesztusvezérlés. Ez most az android 11 miatt van vagy miui miatt? Mert a miui 12 van most is és android 10-en is az volt úgyhogy nem értem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#3057) this is life válasza Imi1981 (#3056) üzenetére


this is life
Ármester

Amikor a vanced managerrel telepíted az alkalmazást , hápog , panaszkodik a miui optimalizacio kikapcsolásáért.
A gesztus vezérlés bug esélyes hogy a kettő együttese a miui engedély kezelő rendszerébe optimalizacios rendszerébe valami hiba csúszott az android 11-re váltáskor , nem csak a note 10 lite-on vannak gondok ilyen téren .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3058) Imi1981 válasza this is life (#3057) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja igen ki kell kapcsolni a miui optimalizációt ami nem lenne probléma de utána minden alkalmazásnál meg kell adni az újra az engedélyeket. Ez tényleg idegesítő.
Én amúgy szeretem a miui-t de most az utolsó frissítés nem igazán tetszik. De talán javítják majd. Amúgy még egy fagyás nem volt ezen a telón mióta megvan és egyik android verzión sem! Egyedül most mikor 10-ről 11-re frissült volt vele problémám de fagyni nem fagyott. Összességében elégedett vagyok ezzel a telóval.

(#3059) mizoli válasza Imi1981 (#3054) üzenetére


mizoli
addikt

Chatfejről semmit nem tudok, nincs semmi facebook cuccom.
A custom romokat a teszt telefonomra szoktam feltenni, egyikkel sem tapasztaltam fagyást, random újraindulást, vagy, hogy nem indul a kamera (ált. OpenCamera van bennük), de "üzemszerű" körülmények között nem használtam egyik romot sem. Arra ott van a másfél hónapos MiNote10Lite Android10-zel, azt nem frissítettem 11-re. Arra ott van a -középső :) telefon, az A11-en és MIUI-on van. Így tudok hasonlítgatni.
A custom romokat (most pl. Havoc-OS) Nova launcherrel használom. A gesztus vezérlést keverem, van ami rom (dupla érintésre ébred, előre-vissza lépés, app kényszerített bezárás oldalról tovább húzásra (állítható, nálam 750ms), recent apps, ilyesmi. A Nova gesztus a duplakoppos képernyőlekapcsolásért (root jogú), állapotsor ki-be kapcsolásért felelős (van még csomó lehetőség), szépen működnek együtt.

Arra nem gondoltál, hogy visszamész az Android 10- MIUI 12.0.2-re?

[ Szerkesztve ]

(#3060) Imi1981 válasza mizoli (#3059) üzenetére


Imi1981
veterán

Dehogy nem gondoltam rá de úgy tudom nem lehet vissza menni. Bl nyitás után lehet twrp-ből ha jól tudom.

(#3061) mizoli válasza Imi1981 (#3060) üzenetére


mizoli
addikt

Nyitott bootloader, és fastboot rom.

(#3062) Imi1981 válasza mizoli (#3061) üzenetére


Imi1981
veterán

A fastboot rom megy fel miflash-al? Ha igen akkor elég egyszerű a folyamat.

(#3063) mizoli válasza Imi1981 (#3062) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, az.
De a Xiaomi ADB/Fastboot Tools is felteszi a fastboot romot. Nem bonyolult.
Nyilván tudod, hogy semmi sem teljesen veszélytelen művelet, maga a bootloader nyitás sem, bármikor közbe jöhet valami hiba.
Ha már nyitva a bootloader általában javítható, de elég idegesítő tud lenni a dolog 🙂

[ Szerkesztve ]

(#3064) Imi1981 válasza mizoli (#3063) üzenetére


Imi1981
veterán

Persze tudom. Most úgy sincs időm rá meg fáradt is vagyok mostanában de valamikor megpróbálom. Hacsak addig nem jön olyan frissítés ami tetszik.

(#3065) AAtt1la


AAtt1la
aktív tag

Sziasztok!
Nekem most frissítette a miui-t,azóta az ikon animációkat nem tudom működésre bírni.
Másnál is előjött ez? Van rá valami megoldás?

(#3066) jatszo válasza AAtt1la (#3065) üzenetére


jatszo
aktív tag

Szia. Nálam sincs ikon amináció. :(

(#3067) vasi79


vasi79
aktív tag

Nekem hívás közben nem kapcsol ki a kijelző. Ez frissítés óta van és a fr sem segített.

(#3068) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Frissítés óta a Wi-Fi hálózatnál a telefon elég gyakran a 2.4G-t választja az 5G helyett. Nem lehet kényszeríteni, hogy csak az 5G-t használja?( Egy régebbi eszköz miatt fontos, hogy vegyesen működjön a hálózat.)

(#3069) Bali27 válasza mizoli (#3059) üzenetére


Bali27
addikt

Látom szenvednek rendesen a srácok :(
Baromira meg vagyok elégedve a RevengeOs-el, majd max ha olyanok a tapasztalatok, a 2.5-nél vagy a Miui 3-nál teszem vissza a rendszert.

(#3070) mizoli válasza Bali27 (#3069) üzenetére


mizoli
addikt

Ja, sajnos vannak problémák.

De ez nem meglepő, mindig is így volt. Biztos ismered a gonosz mondást, ha a Xiaomi kijavít egy hibát, jön helyette kettő új, plusz visszatér egy olyan, amit egyszer már javított ;]

Nálam most a Havoc-OS van fent, semmi gondom nincs vele. Picit kevésbé testreszabható (lényegtelen dolgok), mint mondjuk az Evolution X vagy az MSM Xtended, de így is bőven sok. Fel is teszem másik telefonra. Azt is ki akarom próbálni, hogy üzemszerű körülmények között milyen az akkuidő.
Ééés, van benne működő RDS FM rádió 😁 Ezen a környéken jelenleg 37 db fm adót tudok hallgatni, egy bit adatforgalom nélkül.
Még nem láttam olyan MIUI romot, amiben lett volna RDS rádió. Igaz, még csak úgy 8 éve van Xiaomi telefonom.

Arról nem is beszélve, hogy a legújabb miui-ban is úgy néz ki, mint egy 40 éves zsebrádió.

[ Szerkesztve ]

(#3071) Bali27 válasza mizoli (#3070) üzenetére


Bali27
addikt

Nem tudom milyen az az RDS-es Fm rádió, de FM-et sose használtam.
Van 10 gigányi adatom aztán tök mindegy hogy milyen rádiót használok.
Myonline meg a DI FM van fent egyébként.

(#3072) vasi79 válasza Bali27 (#3069) üzenetére


vasi79
aktív tag

RDS=mikor információk jönnek a kijelzőre.

144 óra múlva én is "revánsot" veszek.

(#3073) Bali27 válasza vasi79 (#3072) üzenetére


Bali27
addikt

Mármint bl nyitás és Revenge os?

(#3074) mizoli


mizoli
addikt

Hogy ne csak a jó része legyen itt a custom romoknak. (Már amiket kipróbáltam).
-Azok az alkalmazások amelyeket alapból nem lehet sötét módba kapcsolni, világosak maradnak, ez zavaró tud lenni.
-A SafetyNet teszten nekem még egyik rom sem ment át, a basic integrity sem. Bár lehet, hogy Magisk nélkül átmegy, de nem hiszem.
-Csak a 2.4 GHz wifit használják. Időnként azt írják nincs internet elérés, miközben van. Nem router probléma.

Akku időt még mindig nem tudok.

Bali27 neked átmennek a SafetyNet teszten a romok?

[ Szerkesztve ]

(#3075) Imi1981 válasza mizoli (#3074) üzenetére


Imi1981
veterán

Fejlesztői beállításokban a sötét mód kenyszerítése nem oldja meg a problémát?

(#3076) mizoli válasza Imi1981 (#3075) üzenetére


mizoli
addikt

Ez miért nem jutott eszembe???
De igen, megoldotta, köszi :R

Más
A SafetyNet-et még ki kell próbálni, hogy alapból átmegy-e a rom, mert ha csak a Magisk miatt nem, akkor megoldható.
Mintha a Lineage átment volna, de már nem emlékszem biztosan.

(#3077) mizoli


mizoli
addikt

Ha valakit érdekel, a fejlesztő frissítette az Evolution X romot. (5.4 ver.)
Láttam a fórumban kérdésként felmerült, hogy mi van a SafetyNet-tel, de (eddig a pillanatig) még nincs válasz.
Itt lehet olvasni a romról.

Elmentem a jelenlegi romomat, aztán felteszem :)

[ Szerkesztve ]

(#3078) vasi79 válasza Bali27 (#3073) üzenetére


vasi79
aktív tag

Igen.

(#3079) mizoli


mizoli
addikt

Jó hír.
Kipróbáltam, az Evolution X 5.4 alapból átmegy a SafetyNet teszten. 🙂
Belakás folyamatban.

[ Szerkesztve ]

(#3080) this is life válasza rellif (#3068) üzenetére


this is life
Ármester

Kapcsold ki a wifi asszisztenst a wifi beállításokban, hátha segít .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3081) rellif válasza this is life (#3080) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm, megpróbálom. :R

(#3082) Bali27 válasza vasi79 (#3078) üzenetére


Bali27
addikt

Várj.. Ne tedd fel..
Ma használtam komolyabban először.. Reggeltől estig vezettem.
A programok közti váltásnál akad vagy laggol egy idő után :(
Pedig minden más frankó.

(#3083) Bali27 válasza mizoli (#3079) üzenetére


Bali27
addikt

Ha csontra leformázok mindent akkor fel tudom tenni mindenféle android downtolástól mentesen?
Fts vagy Goodfix? Mitől függ?

Ha jól értem valami A10-es Vendort kell feltenni?
Na azt régebben is kérdeztem hogy mi és honnan lehet leszedni.. Elspőre senki se adott érthető választ.... :(
Na meg ha megtudom hogy mi az, akkor hogyan kell installálni... ugyebár

[ Szerkesztve ]

(#3084) Bali27


Bali27
addikt

Most látom hogy Firmware is van.
AZ nem frissül pl a legujabb romot ha felteszem?

Basszus mennyi kérdés... Ha UE globalként vettem a telót és Custom romot (EvolutoionX) teszek fel akkor global vagy Eu-s 10-es Vendort szedjek le?

[ Szerkesztve ]

(#3085) mizoli válasza Bali27 (#3083) üzenetére


mizoli
addikt

Ezzel meg tudod nézni, hogy nálad melyik kell. Nekem fts.
Működik a duplakoppos ébresztés, lezárás.
Legegyszerűbben tedd fel a 12.0.2.0 fastboot MIUI- t, ez Android 10, és ez az alapja a custom romoknak. Ez kb. 10 perc.
Ezután én azt szoktam csinálni, hogy fastboot-ból bootolok twrp-be, abból flash az OrangeFox, abból telepítem a romot, de persze ezt nem muszáj így. Sokat segít egy otg pendrive, azon vannak a cuccok, mint OrangeFox, a telepítendő rom, Magisk+Manager, meg pár app, pl. SD Maid Pro.
Első indítás után a recoverybe bootol, ott format data - yes, újraindít. (Lehet, hogy egy lépésben is lehet, én így csinálom).
Ezután Magisk, SD Maid a sorrendem. Az SD Maid-del fagyasztom a Google szemetet, ami sajnos benne van a romban.
Csak ez után állítom be az internet hozzáférést.

[ Szerkesztve ]

(#3086) Bali27 válasza mizoli (#3085) üzenetére


Bali27
addikt

Simán TWRPből leformázom a cuccot, és onnan fel a 1202 global?
Majd? Utána mit kell leformázni hogy fel tudd tenni a custom romot?
Újra az egészet, vagy csak a datát?
Fastboot egyszer jött idáig össze és akkor is sokat szenvedtem vele.. TWRPből csinálom ha tudom.
Amugy fts az enyém is

[ Szerkesztve ]

(#3087) Bali27 válasza mizoli (#3085) üzenetére


Bali27
addikt

Egyébként ezt már rég meg akartam kérdezni hogy a Magisk ha fent van és rootolva van a teló akkor ninccs veszélyben mondjuk a banki program, meg jelszókezelő, ilyesmi? :F

EvolutionX alá flamegapps jó lehet? Launcher a sajátját vagy mást használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3088) mizoli válasza Bali27 (#3086) üzenetére


mizoli
addikt

Előre nem kell formázni semmit.
Ahogy írtam, fastboot flash egy Android 10-es miui rom. Ha a Miflash-t nem szereted, akkor a Xiaomi ADB/Fastboot Tools kiváló erre a célra. Én is azt használom.
Ha fent van, utána sem kell formázni, bootol a rom (én megvárom), aztán indítok fastbootba, és onnan a twrp, mint az előző hsz-ben írtam.
fastboot boot twrp.img
Ezzel a paranccsal indítsd a twrp-t (így nem marad meg!), de abból már fel tudod tenni az OrangeFox-ot.
Persze úgy is lehet, hogy szokásosan telepíted a twrp-t, és azt használod. Ahogy neked egyszerűbb. Figyelj rá, hogy 3.5.. legyen, Android 11-hez való.
Elvileg nem kell a teljes miui rom, elég csak a vendort feltenni, ekkor valszeg format data kell. A system, vendor, cust, modem, stb. partíciókat NE formázd!
Szóval mindenképpen bonyolultabb, mint a fastboot rom, nem próbáltam. Szerintem bizonytalan az eredmény is, és benne van a kukázás lehetősége.

Egyébként pont úgy kell feltenni, mint a többi custom romot, pl. amit most használsz.

De ha azzal elégedett vagy, miért akarod lecserélni? Szintén kíváncsiságból? 😁

[ Szerkesztve ]

(#3089) Bali27 válasza mizoli (#3088) üzenetére


Bali27
addikt

Én mindig twrpből leformázom a data, cache, dalvik, és systemet

(#3090) mizoli válasza Bali27 (#3089) üzenetére


mizoli
addikt

Ja, az a régi folyamat.
Jelen esetben úgyis törlődik minden a fastboot rommal.

[ Szerkesztve ]

(#3091) Bali27 válasza mizoli (#3090) üzenetére


Bali27
addikt

Én arra gondoltam hogy amikor fent van a Muiu rom. (Vendort fastbootost sehol se találok)
Utána formázzam a data, system stb és úgy fel az Evolution?

3087-hsz ban esetleg tudnál segíteni?

(#3092) mizoli válasza Bali27 (#3091) üzenetére


mizoli
addikt

Ha fent a miui, ne formázz semmit, úgy kell ahogy írtam. De ha ragaszkodsz hozzá, tedd.
Azt a hsz-t nem láttam, mindjárt olvasom.

Nem kell gapps, benne van az Evolution X romban.
Magisk csak akkor kell, ha akarsz rootot. Ha nem használod semmire, akkor számodra szükségtelen.
Egyébként a banki appok elöl el lehet rejteni.

[ Szerkesztve ]

(#3093) Bali27 válasza mizoli (#3092) üzenetére


Bali27
addikt

ok, köszönök mindent...Akkor neki is látok.

[ Szerkesztve ]

(#3094) mizoli válasza Bali27 (#3093) üzenetére


mizoli
addikt

Sok sikert.

Ja, lemaradt. A Nova launchert használom.

[ Szerkesztve ]

(#3095) Bali27


Bali27
addikt

Basszus a tgz fileot honnan lehet felinstallálni?
Megint azt csinálja ez a xar mint régen.. Minden flashre errort ír.
Most már tudom hogy miért utáltam.

(#3096) mizoli válasza Bali27 (#3095) üzenetére


mizoli
addikt

Az egy csomag file, szét kell csomagolni. Azt hittem csináltál már ilyet.
Én Total Commanderrel csomagolom ki, két fázisban kell, a végén egy könyvtárat kapsz, benne az img és egyéb fájlokkal.
Ezt a könyvtárat betallózod a Xiaomi ADB /fastboot tools- ba, kiválasztod a módszert (clean flash), és ennyi. Vigyázz, ne zárd vissza a bootloadert!!!, tehát nem clean and lock!!
Vagy Miflash kb. ugyanez.

Szerkesztettem, olvasd el ismét!

[ Szerkesztve ]

(#3097) Bali27 válasza mizoli (#3096) üzenetére


Bali27
addikt

1x csináltam, de már elfelejtettem :) :R

(#3098) mizoli válasza Bali27 (#3097) üzenetére


mizoli
addikt

Na basszus, közben véletlenül töröltem a menetet.
Szóval TotalCommanderben szétcsomagolod a tgz-t (tar gzipp), ebből lesz egy kb. 7 GB-os tar file, ezt tovább szétcsomagolva megkapod a könyvtárat, amit be kell tallózni az előbbiek szerint.

Leírni bonyolultabb, mint megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3099) Bali27 válasza mizoli (#3098) üzenetére


Bali27
addikt

Ok... Sikerült időben elolvasni :)
Már fent is van a miui
Akkor TWRP-t inditok és ha jól vettem ki a szavaidból a data-t formázom, és rá az Evolution?
Vagy a datát se?

[ Szerkesztve ]

(#3100) mizoli válasza Bali27 (#3099) üzenetére


mizoli
addikt

Nem, nem, pont azt írtam, hogy nem kell semmit törölni a MIUI-ban, a datat sem.
TWRP vagy OrangeFox, abból rom, és ha fent van az Evolution X, akkor kell majd egy format data - yes. Én előbb újraindítok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.