Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) mizoli válasza szab13 (#3600) üzenetére


mizoli
addikt

Úgy tartsd a telefont, hogy ne érjen a füledhez. 😇

(#3602) szab13 válasza mizoli (#3601) üzenetére


szab13
aktív tag

Erre nem tudok, fogok tudni figyelni nap több óra telefonálás alatt.
És ha mindkét kezemre szükség van, mert épp emailt kell írnom a meló miatt.

próbáltam headset-el is , világít a kijelző folyamatosan. Napi több óra telefonálás közben szép kis kijelző idő jön össze, ami jobban meríti a telefont.

Nem értem az oldalsó bekapcsoló gombbal miért nem lehet lezárni a kijelzőt. (mint eddig)

(#3603) Luna73 válasza szab13 (#3602) üzenetére


Luna73
tag

Sajna én is vagyok vele! Kezdem azt gondolni a Xiaomi 1 rakás sz.r!

(#3604) szab13 válasza Luna73 (#3603) üzenetére


szab13
aktív tag

Készülék szuper, csak ne telefonálj rajta :F

(#3605) Bali27 válasza Luna73 (#3603) üzenetére


Bali27
addikt

Ezt eddig nem tapasztaltam. Nekem kb 3cm távolság alatt már elsötétedik a képernyő

(#3606) Luna73 válasza szab13 (#3604) üzenetére


Luna73
tag

Na ja,csak akkor mire használjam? 😤(elsődlegesen)🥺🤔

(#3607) Luna73 válasza Bali27 (#3605) üzenetére


Luna73
tag

Eddig nekem is oké volt. kb 2 hete hibbant meg! Ez idő alatt semmi frissítés nem jött!

(#3608) this is life válasza Luna73 (#3607) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg nézz rá a hangszóró rács környékére , nincs e valami , szösz, kosz ami takarhatja , zavarja a közelség érzékelő működését .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3609) pozsipeti


pozsipeti
tag

sziasztok!
hol tudom beállítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett sms sim?

TALAJ

(#3610) mizoli válasza pozsipeti (#3609) üzenetére


mizoli
addikt

.
Elnéztem a kérdést.
Igen ritkán küldök SMS-t, de azt hiszem az alapértelmezett hívó sim lesz az sms küldő is.

[ Szerkesztve ]

(#3611) mizoli


mizoli
addikt

Evolution X 5.6 frissítés érkezett


Updated! 08/04/21
Changelog;

- Bump to EvolutionX 5.6
- April security patch
- Ship Gcam v8.1.101 by OnFire
- Add Bass Booster Dirac preset
- Fix issues with Google Play system update
- Battery settings force close fixed (Evolution X)
- Battery smart cutoff feature (Evolution X)
- Improved Android 12 DP2 SystemUI style (Evolution X)
- Address more denials

(#3612) Bali27 válasza mizoli (#3611) üzenetére


Bali27
addikt

Hmmm.. Egyre csábítóbb.
De még kitartok.
A 12.5öt megvárom aztán attól függően evoxet teszek... Addigra remélhetőleg még jobb lesz

(#3613) F.B.I. válasza F.B.I. (#3595) üzenetére


F.B.I.
veterán

Tovább megyek, nem csak fotót, hanem letöltött jog, png, bármilyen képet, nem tudok beilleszteni.
Valaki tud mondani valami okosat, gyári visszaállítás nélkül? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3614) mb702 válasza mb702 (#3535) üzenetére


mb702
tag

Kipróbáltam több ROM-ot is, nekem eddig a crDroid a legjobb.
Érdekes hibát találtam: a fényképezésnél menti a helyadatokat, de nagyon nem jó adatokat.
Tatabányán készült a kép, de a hely adatok alapján Alsóőrs a kép készítés helye.
Mi lehet a gond? Engedélyek megadva, helyadatok használata bekapcsolva.
Vki-nek vmi ötlete esetleg?

(#3615) mizoli válasza mb702 (#3614) üzenetére


mizoli
addikt

Nyilván rossz helyadatot kap a fényképező, ellenőrizd.
Ha nagy az eltérés a valós helyedtől, ez talán segít.
De előtte egy újraindítás csodákra képes 🙂

(#3616) mb702 válasza mizoli (#3615) üzenetére


mb702
tag

Újraindítás már meg volt.
Alkalmazás telepítve, ott villámgyors és jó a pozícióm.
De továbbra is ugyanaz az eltérés a fényképezőben.
A helyadatoknál csak ki- és bekapcsolás van, pontosságot nem lehet állítani.

(#3617) Imi1981 válasza F.B.I. (#3613) üzenetére


Imi1981
veterán

De miért nem? Mit ír? És hova nem tudod beilleszteni? Nem tudod megosztani vagy csak ide a fórumba nem tudsz feltölteni?

(#3618) F.B.I. válasza Imi1981 (#3617) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mondjuk itt apróra akarok képet berakni (ami egy tabletről is működik, asszony RN9, gyerek X3-ról is), nem megy. Kiválasztod a képet (mindegy, hogy galéria, file kezelő) és nem jelenik meg a beillesztésnél. Vagy Discord profil képet akarsz cserélni, ugyanez, bárhol. Mindegy, hogy Chrome, Opera letöltés esetleg Google fotók, vagy csak egy fotó lövök. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3619) Imi1981 válasza F.B.I. (#3618) üzenetére


Imi1981
veterán

Fura. Nem valami engedély nincs megadva? Szóval mikor először akartál valahova beilleszteni képet véletlenül az engedély keresnél a tiltásra nyomtál? Ha nem akkor sajnos nem tudom mi lehet a gond.

(#3620) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy találkozott e valaki sárguló képernyővel.Lehet állítani ezen valahol ,vagy lehet a fóliától?
Köszönöm

(#3621) F.B.I. válasza Imi1981 (#3619) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gyári visszaállítás után elmúlt de búcsúzom tőle, hiába jó készülék, a lekerekített oldal, nem vált be számomra. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3622) mizoli válasza csemeteim (#3620) üzenetére


mizoli
addikt

Beállítások - megjelenés - színséma. Itt tudsz hidegebb, melegebb tónust állítani.
Nálam semmi sárgulás nincs.

Nem tudom milyen fóliád van, de ha sárgul, cseréld ki. A szilikon tokok szoktak sárgulni, de nem tartom kizártnak, hogy kijelző védő műanyag fólia is tud. Üvegről nem hinném, hogy képes sárgulni.

[ Szerkesztve ]

(#3623) mizoli


mizoli
addikt

Evolution X 5.6.1

[ Szerkesztve ]

(#3624) csemeteim válasza mizoli (#3622) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Feleségem Redmi note 8T telóján láthatóan fehérebb a fehér, lehet hogy nem is sarguló a kijelző csak más a látvány.
Megnézem a beállításokat és leszedem a hidrogélt.
Köszönöm a segítséget

(#3625) mizoli válasza csemeteim (#3624) üzenetére


mizoli
addikt

Hydrogelt használok, nem sárgul.

3 db (ismét 🙂) Mi Note 10 lite telefont összehasonlítva azonos fényerő - szín beállítással sem tökéletesen egyforma a színtónus.
Egyik jól láthatóan melegebb, mint a másik kettő.

(#3626) csemeteim válasza mizoli (#3625) üzenetére


csemeteim
tag

Azt hiszem marad minden így, nekem is a kettő egymás mellé téve látszik a különbség.

(#3627) Meizubee


Meizubee
csendes tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek: az asszonynak szertetnék telefont venni, Mi note 10 lite és Redmi note 10 van kilátásban, árban az előbbi pár ezerrel drágább lenne (használt) a másik új.

Olvasom, hogy hogy a Mi note 10 lite esetében a proximity sensor rosszalkodik, meg az ujjlenyomat olvasó sincs a helyzet magaslatán, viszont jobb a hardver de nehezebb a készülék.

A mostani frissítések után rendben működik már a szenzor és az ujjlenyomat érzékelő?

Köszönöm előre is :)

(#3628) chopin42 válasza Meizubee (#3627) üzenetére


chopin42
őstag

Nekem nem régvan meg a telefon, de flip tokban van, így a telefonálás sima ügy. Az ujjlenyomatolvasó van, hogy csak sokadszorra érzékel, de volt már, hogy egyáltalán nem. Nem vagyok eláhulva, teszi a dolgát, de lehetne jobb is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3629) Imi1981 válasza Meizubee (#3627) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem a proximity szenzorral sosem volt problémám úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni csak az ujjlenyomat olvasóról. Ha nincs semmilyen fólia a kijelzőn akkor egész jól működik! Természetesen nincs olyan jó mint a hátlapi és az oldalra szerelt hagyományos ujjlenyomat olvasók de jónak mondható. Ha van rajta fólia akkor nagyon függ a fólia (üvegfólia) minőségétől, hogy milyen hatékonyan működik az ujjlenyomat olvasója. Nekem volt olyan fólia amivel majdnem ugyan olyan jó volt mint fólia nélkül de volt olyan amivel borzasztó volt.

(#3630) mizoli válasza Meizubee (#3627) üzenetére


mizoli
addikt

A proximity sensor nem tökéletes, de ez nem csak itt van.
Ujjlenyomat olvasóval nincs gond, ha nem használsz olyan üveget, fóliát, amit nem szeret. Hydrogel-lel pl. teljesen jó, semmi gond nincs vele. Nem annyira gyors, mint mondjuk egy hátlapi leolvasó, de ez nagyon pici különbség. Párhuzamosan használom mindkét típust.

Ha van rá mód, meg kell tapogatni mindkettő jelöltet.

Használt készülék sosem tuti biztosan jó, az akku egész biztosan rosszabb, mint egy újban.

[ Szerkesztve ]

(#3631) this is life válasza Meizubee (#3627) üzenetére


this is life
Ármester

A proximity szenzorral nincs gondom , tény oda kell figyelni , hogy miként tartod a füledhez a telefont , mert arra érzékeny. Ujjlenyomat olvasó kb 20-bol egyszer ha teveszt . Kicsit lomhább mint a hátlapi ultrahangos , ezt leszámítva nincs gond vele . Viszont ha már új telefon , akkor a mi 11 lite is megérdemli a figyelmet (sík) kijelzô hasonló vas a 4g verzióban .
Igaz árban erősebb jóval mint egy új redmi vagy használt mi note 10 lite .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3632) Linn


Linn
csendes újonc

Sziasztok! Érdeklődnék kellhet -e valakinek 1db szilikon tok (inkább lánynak való) s 2db hidrogel fólia, note 10 lite-hoz?

(#3633) Szaki2 válasza this is life (#3631) üzenetére


Szaki2
tag

Érdekes, nekem az ujjlenyomat olvasó kb. 5-ből 1-szer jó.

(#3634) Bali27 válasza Szaki2 (#3633) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ezt nem értem.. Nekem Mocolo üvegfólia van rajta és kb 20 ból 19x tökéletes...

(#3635) Imi1981 válasza Szaki2 (#3633) üzenetére


Imi1981
veterán

Van rajt fólia vagy üvegfólia? Ha igen azért olyan. Ha nincs olvasd be újra az ujjaid mert annyira biztos nem rossz!

(#3636) this is life válasza Szaki2 (#3633) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam hidrogel fólia van fent , és nem okoz gondot az ujjlenyomat olvasónak, illetve az sem , hogy a fólia már kissé lelakott állapotban van . Viszont valamiért amikor clearplex volt fent azzal többet hibázott, hiába vettem fel,olvastattam be újból a mancsom .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3637) Szaki2 válasza Imi1981 (#3635) üzenetére


Szaki2
tag

Van rajta hidrogél fólia. 3 ujjlenyomatom is felvittem, hogy akár mindkét kézzel fel tudjam oldani, de megfigyeltem, hogy nem mindegy, hogy sikerül az ujjam rá tenni. Nekem nehezen old fel.

(#3638) Imi1981 válasza Szaki2 (#3637) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem volt olyan kétszer is , hogy hydrogel fóliával borzasztó sz@r lett az ujjlenyomat olvasó! Pedig tök vékony és teljesen átlátszó mégis. A most rajta lévő hydrogel fóliával viszont jó. Franc tudja mi nem volt jó az előző kettőn pedig ugyan ez a fajta volt. Szóval szerintem a hydrogel fólia miatt nem jó neked. Vagy nagyon kopott az ujjlenyomatod az ujjadon, nekem ilyen is volt.

[ Szerkesztve ]

(#3639) mizoli válasza Szaki2 (#3637) üzenetére


mizoli
addikt

Lehet, hogy a sok alkoholos fertőtlenítő miatt túl száraz a kezed.

(#3640) Szaki2


Szaki2
tag

Rakok rá egy új fóliát, lehet az megoldja. Köszi a válaszokat! :R

(#3641) this is life válasza Szaki2 (#3640) üzenetére


this is life
Ármester

Fólia nélkül tegyél majd próbát , hogy kiderüljön nem e az ujjlenyomat olvasóval van gond .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3642) Szaki2


Szaki2
tag

Kisebbik gyerek meg is oldotta. Letépte a régi fóliát róla, úgyhogy felraktam az újat. Ezzel sokkal jobb. Valszeg a fólia lehetett.

(#3643) mizoli


mizoli
addikt

Új custom ROM jelent meg: SpiceOS.

SpiceOS is a free, community built, aftermarket firmware distribution of Android 11 (R), which is designed to increase performance and reliability over stock Android for your device.

SpiceOS is based on the LineageOS Project with extra contributions from many people within the Mallu Android community. It can be used without any need to have any Google application installed. You will need to provide your own Google Applications package (gapps). LineageOS does still include various hardware-specific code, which is also slowly being open-sourced anyway.

(#3644) Bali27 válasza mizoli (#3643) üzenetére


Bali27
addikt

Kipróbálod? Érdekelne a véleményed.. Igaz a 11.04el tökéletesen meg vagyok elégedve de ha van egy jól működő másik rom szívesen megnézem...
Ha jól láttam oroszok csinálják?
Remélem nem azért csípős mert lecsippent a bankkártyámról?😁

[ Szerkesztve ]

(#3645) mizoli válasza Bali27 (#3644) üzenetére


mizoli
addikt

Még nem próbáltam, de tervezem. 🙂

(#3646) dunc


dunc
nagyúr

Srácok a telefonba van lépésszámláló?

(#3647) this is life válasza dunc (#3646) üzenetére


this is life
Ármester

A mi health app alkalmas ilyen célra és a rendszer része emlékeim szerint .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3648) Bali27


Bali27
addikt

Gondoltam a vámolás előtt rendelek még egy Mocolot..
Gyorsan meg is jött.. A postai kibélelt csomag érintetlen volt.. Viszont fura volt hogy fel volt bontva a csomag, és amikor megnéztem, egy xarrá tört üveget találtam benne, teli ujjlenyomattal. Már írtam az eladónak de ez tuti készakarva történt így.
Ti mit csinálnátok?

(#3649) this is life válasza Bali27 (#3648) üzenetére


this is life
Ármester

Ha van videó a kicsomagolásról akkor refund , vagy küldjék újra az összetört terméket . Ők pedig bokszolják le az mpl-el a szándékos károkozást . Ha nem tudod az igazad bizonyítani akkor halott ügy .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3650) Bali27 válasza this is life (#3649) üzenetére


Bali27
addikt

Ilyen még nem történt velem úgyhogy nincs videó...
Akkor ha halott ügy had örüljenek.. Kiteszem az oldalra a képet, hogy nyitott dobozt kaptam és hogy teli volt ujjlenyomattal a törött üveg. Nem kellett volna írni nekik és a lejárat után újra elküldetni... :(((
Most nagyon finom leszek mert itthon a fajtájukra és az élettartamukra is mondtam szépeket.. De hogy csinálhatnak ilyet???? Direkt kicserélik xarra???? csak mert magyar vagyok?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.