Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Bali27


Bali27
addikt

Xiaomi.eu romon 19 órája jött ki valami.. 3.1 Gb
xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.1.1.0.RFNMIXM_v12-11
megnéztem a MiuiMix ugyan erre épül, szóval baromira nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#3202) Bali27


Bali27
addikt

Na fasza .. Fastboot nem működik... Már az összes twrpvel leformáztam a telót és azt írja ki hogy. Flash sparsecrclist error.

(#3203) mizoli válasza Bali27 (#3202) üzenetére


mizoli
addikt

Egyszerű a megoldás, nemrég írtam is. A fastboot romban lévő telepítő scriptben 2 sort megjegyzésbe teszel.
Keresd vissza légyszíves, képet is tettem hozzá.

Most már tudom, hogy van róla valahol, valami infó, de mikor belefutottam ugyanebbe, akkor magam találtam ki rá a megoldást.
Így jobban érzem magam 😁

[ Szerkesztve ]

(#3204) Bali27 válasza mizoli (#3203) üzenetére


Bali27
addikt

Ezer köszönet! :R
Eddig ugyan ezzel a rommal semmi baj nem volt. A Vendor miatt vagy 8X feltettem..
Egy orosz youtube videón a 11-12 sor elé REM-et írt a srác de azzal nem lett jó..

Ok hogy magad találod ki de te értesz hozzá valamit..
Én azt se tudtam hogy a kettőspontnak van jelentése, meg a REM et se tudom hogy mit jelent.. még most se :)

Végzett.. még csak errort se írt ki :D

[ Szerkesztve ]

(#3205) vasi79 válasza mizoli (#3198) üzenetére


vasi79
aktív tag

Azt be kell szereznem...

(#3206) mizoli válasza Bali27 (#3204) üzenetére


mizoli
addikt

Kettő db kettőspontot tegyél a sorok elé ::
Az megjegyzésbe teszi (REM).
Notepad++ szerkesztő tökéletes hozzá.

REM a "remark" -megjegyzés- rövidítése. Programozásban szokásos használni.

[ Szerkesztve ]

(#3207) Bali27 válasza mizoli (#3206) üzenetére


Bali27
addikt

Egyébként neked(nektek) a MIUI-ban mi nem jön be?
Egyszerűen amikor felteszem mindig az az érzésem van hogy a custom romot akarok vissza.. Valahogy nem tetszik még külsőre sem, és nem csúnya meg jól megy vele legtöbb esetben a teló de valamiért baromi unszimpatikus amit nem tudok egyszerűen megmagyarázni :U
Tudom ez legyen a legnagyobb gondom :D

(#3208) mizoli válasza Bali27 (#3207) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem pl. nagyon irritáló a mindent tudni akarása. Természetesen minden infót amit összeszed, haza küld, de hát ezért gyűjtöget.
Ezért kell neki mindenhez internet hozzáférés, amit persze nem így kommunikál.
Plusz totál tele van szeméttel, és még reklámoz(na) is.
Tudom, hogy van akit nem zavar, és van aki észre sem veszi. ;]
Mielőtt még: nem lopja az adatot, a user beleegyezik mindenbe.

Egyébként ha ki van belezve, akkor élhető.

[ Szerkesztve ]

(#3209) Bali27 válasza mizoli (#3208) üzenetére


Bali27
addikt

Na az Evolutionos srácnak ez se jött össze.
Ugyan úgy nem fogadja el az ujjlenyomatot, és a képernyő közepéről nem lehet eltüntetni az ujjlenyomatolvasó ikonját amihez ha hozzáérsz akkor kivillan ugyhogy a billentyűzetennem is lehet pár billentyűt használni :))

(#3210) KáZéé


KáZéé
tag

Mindent átbogarásztam, de nem találom azt a beállítást, hogy a telefon oldalán lévő hangerőgombbal a csengőhangerőt lehessen beállítani a média hangerő helyett. Van egyáltalán ilyen lehetőség?
Eddig az összes telefonomon megtaláltam ezt a beállítást, de itt nem találom :)

[ Szerkesztve ]

(#3211) Bali27 válasza mizoli (#3208) üzenetére


Bali27
addikt

Te az Evolutionhoz melyik A10-es alapot (Vendort) használod?
Én a V12.0.2.0.QFNMIXM (Global)
Mert az Arrow ROM is kijött a telonkra és oda meg ugyan ebből az EU-t javasolják mert "korrekt"
Lehet itt van a gond amiért mindig igencsak hibásan működik az EvolutionX?

[ Szerkesztve ]

(#3212) mizoli válasza Bali27 (#3211) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem a 12.0.2 EUXM verzió az alap.
Nem próbáltam ki a MIXM verzióval.
Ujjlenyomat olvasó van akinek az előző Evolutionban is jó volt, van akinek nem. Olvass bele az XDA fórumba, van valami trükk is, mintha az ujjlenyomat-olvasó "ikont" kellett volna fehérre állítani, vagy kikapcsolni, már nem emlékszem.
A frissítésben elvileg jónak kell lennie.

Jó hír, hogy a Xiaomi kiadta a toco kernel forrást, rossz hír, hogy a fejlesztőnek még nem volt ideje foglalkozni vele.

(#3213) Bali27 válasza mizoli (#3212) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor lehet itt a bibi hogy én a globalt használom mindegyikhez...
Nova is lehet az alatt jó lenne? Lehet valami köze hozzá vagy ráhatása szerinted?

(#3214) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
valaki talalkozott olyannal hogy a viber egyik pillantrol a masikra nem erzekel netet?
nem tud kapcsolodni? minden engedely meg van adva.

(#3215) Imi1981 válasza bazsimano (#3214) üzenetére


Imi1981
veterán

Én használom a vibert de sose csinált ilyet! Szerintem telepítsd és szerintem jó lesz.

Más téma!
Ezzel az FNG gesztusvezérlésel és most Microsoft launcherrel és animációk 0.5-re allításával nagyon fluid a működés! Gyors és vajsima az animációk is. Persze poco launcherrel is nagyon gyors (még lehet minimálisan gyorsabb is) de az nem annyira testreszabható mint a Microsoft launcher. Nova Launcher (prime) is próbáltam de csak egy animációt használva (most nem emlékszem melyik) nem laggolt ez link az alkalmazás megnyitása ha nem volt a memóriában. Meg az ikonokat se lehet olyan jól tesrreszabni mint Microsoft launcherben. Most így FNG-el és Microsoft launchert használva nagyon tetszik a teló!

(#3216) bazsimano válasza Imi1981 (#3215) üzenetére


bazsimano
őstag

sajnso mar megvolt...cache torles, ujratelepites...es semmi...:S

(#3217) this is life válasza KáZéé (#3210) üzenetére


this is life
Ármester

Beállítások/hangok és rezgések/további beállítások/default volume control <-otg állítsd ringtone(csengőhangra).

Bali (3201)
Ugyanezzel a verzió számmal már januárban jött frissítés. Hátha javitottak valamit ( de a puding próbája az evés).
Nekem nincs bajom a miui-val ,legalábbis eddig nem volt.
(mondjuk az android 11 jött túl sok rétű beállítás/ok azért már feszegetik a határaimat).

Beemeljem az orangefox twrp-t az összefoglalóba?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3218) mizoli válasza Bali27 (#3213) üzenetére


mizoli
addikt

Nem tartom valószínűnek.
Nova is jól működik.

this is life
Nekem bevált az OrangeFox, szerintem beemelheted, de ez csak egy db vélemény. Már visszaállítottam vele mentést, működött.

Link feljebb, vagy lejjebb, kinek, hogy 🙂

[ Szerkesztve ]

(#3219) Bali27


Bali27
addikt

Pedig lehet az volt... Feltettem a kb 2 órája megjelent Shapeshift Os-t.
1-1-ben olyan mint az EvolutionX, az ujjlenyomatolvasónak is Pixel imprint a neve, és nem egy száguldó idegbeteg, de működik az ujjlenyomatolvasó.
Feltettem a 12.0.2 EU fastboot romot és erre a cuccot és jobb.
Ja ennek a launcherjében van Icon pack választó szóval úgy néz ki nem kell másik launcher sem.

[ Szerkesztve ]

(#3220) Bali27


Bali27
addikt

Mondjuk az ikonok méretét nem lehet állítani :(

(#3221) mizoli válasza Bali27 (#3219) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor ezt a ShapeShiftOS -t is ki kell próbálnom. Pedig tudom, hogy minimális különbség van az egyes custom romok között.
Kár, hogy benne van a gapps, jobban szeretem, ha nincs.
Látom, ez másik fejlesztő(k) munkája.

(#3222) Bali27 válasza mizoli (#3221) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, igen.. páran csinálják. Note 6 pronál régebben szemeztem vele de nem mertem feltenni.
Itt most nagyon rendben van eddig.. Igaz még egy fél órája van fent kb.. (Nova is renben van alatta.. nem birtam ki hogy ne nézzem meg)

(#3223) Bali27


Bali27
addikt

Na bazz.. Első hiba.. restartoltam...
Majd kéri a kártya kódott... Ok az rendben.. Majd PIN kód
írnám be de ott az ujjlenyomat érzékelő a 8-as felett és ugye az kellett volna... Így nem tudok PIN kódot írni :W :D :D :D

Na ok.. feltette a képernyő felső részébe...Így már ok :)
De továbbra is a saját launcherje a legugrósabb, de a többi legalább már nem laggol.

[ Szerkesztve ]

(#3224) this is life válasza mizoli (#3218) üzenetére


this is life
Ármester

Beemeltem , illetve magamnak fel is telepítettem .
Érdekes nekem is jelezte a 3.5-ös twrp a gondját a titkosítás feloldásával , mégis gond nélkül tette a dolgát (ki érti ezt? :U ).
Még szokni kell az orangefox felületet 😊 kicsit az aroma installer-re emlékeztet .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3225) KáZéé válasza this is life (#3217) üzenetére


KáZéé
tag

Köszi, de sajna nekem nincs ott olyan menüpont. Fura. Nekem ott csak 5db on/off beállítás van, mint pl törlés hangja, képernyőzár hangja, tárcsázó hangja. Stb

(#3226) mizoli válasza this is life (#3224) üzenetére


mizoli
addikt

Az OrangeFox felülete valamelyest testreszabható, lehet módosítani a megjelenést: betűket, színeket, ilyesmit.
De biztosan felfedezted.

KáZéé
Gondolom eltérő verziót használtok. Az EEA romban nincs ilyen állítási lehetőség, nálad valószínűleg az van.

[ Szerkesztve ]

(#3227) KáZéé válasza mizoli (#3226) üzenetére


KáZéé
tag

Nem örülök neki, hogy egyik romban van, másik romban nincs meg ez a funckió.

Van esetleg valami alternatív megoldás? Vagy szokjam meg így? Sokadik telefon az egész családon belül, de még nem találkoztam ilyennel.
Köszi

(#3228) mizoli válasza KáZéé (#3227) üzenetére


mizoli
addikt

Megnéztem, eea romon nálam sem lehet beállítani.
Itt tudsz alternatív lehetőségekről érdeklődni, talán valaki ismer ilyesmit, de lehet, hogy csak root-tal fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#3229) Bali27


Bali27
addikt

Nem értem hogy akarnak Android 12-t csinálni amikor még a 11 se megy... :W

[ Szerkesztve ]

(#3230) mizoli


mizoli
addikt

Kipróbáltam a ShapeShiftOS -t, nem jött be, kevésbé kiforrott, mint mondjuk az Evolution X.
De legalább tiszta telepítéssel feltettem az Evo X frissített verzióját 🙂

(#3231) Bali27 válasza mizoli (#3230) üzenetére


Bali27
addikt

Neked csinál olyat hogy az ujjlenyomat ikonja kint marad meg ilyesmi? Amúgy szerintem is kiforratlanabb, csak itt működött a FOD, evolutionnal meg nem.. Igaz nem az eea romra frissitettem hanem ott még globalra

(#3232) mizoli válasza Bali27 (#3231) üzenetére


mizoli
addikt

Nem próbáltam benne ujjlenyomatot, és már egy másik rom van fent.

(#3233) Bali27 válasza mizoli (#3232) üzenetére


Bali27
addikt

A 4.5 evox.. Nem?
A legújabbrol van szó.. Mert nekem az sem működött jól fod szinten

(#3234) vegyszer


vegyszer
addikt

Használ itt még valaki gyári romot? Esetleg EU-t?
Gyakorlatilag az utóbbi időben csak arról megy a diskurzus, hogy 24 óra alatt lehet-e 24 különböző romot belakni,és a hibáit kidibaggolni...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3235) Imi1981 válasza vegyszer (#3234) üzenetére


Imi1981
veterán

Én gyári romot használok eea romot. Úgy ahogy kaptam, nincs bl nyitás sem root! Szóval van még ilyen ember itt 😄 .

(#3236) rellif válasza vegyszer (#3234) üzenetére


rellif
senior tag

Az EU rendben teszi a dolgát.
Se időm se bátorságom nincs már meg a ROMoláshoz. :B

(#3237) Imi1981


Imi1981
veterán

Amúgy fiatalabb koromban én is sokat rommoltam és jó volt. Engem nem zavar egyáltalán ha itt erről van többet szó. Nekem már nincs kedvem ilyenhez meg jól is működik (nagyjából) a gyári rom.

(#3238) mizoli válasza vegyszer (#3234) üzenetére


mizoli
addikt

Az egyik telefonomon eredeti, gyári A10 MIUI 12.0.2 van fent. Szerintem mindenki tud róla mindent, (legalábbis kérdés nem érkezik), nem nagyon van mit társalogni róla.
Az A11 frissítést szintén megbeszéltük, legutóbb a gesztus vezérlést.
Ha valakinek, valami kérdése, megjegyzése van, nyilván majd arról lesz szó.

Ha nem beszélnénk a custom romokról, igen csendes lenne a topik. Pl. Te sem írtad volna ezt a hsz-t ;]

Igen, lehet 24 óra alatt 24 különböző romot belakni, nem nagy ügy. :P

[ Szerkesztve ]

(#3239) Bali27 válasza mizoli (#3238) üzenetére


Bali27
addikt

Én csak 4 vagy 5-öt végeztem ki.
Igaz mindegyikhez úgy álltam hozzá hogy már unom mint a fene és remélem valamelyik már rendbe lesz.. De hát ment vissza a xiaomi.eu legujabb... Gondolkodtam nagyon hogy az A10-es legutolsót visszateszem mert addig az vol a legjobb (működés szempontjából)

(#3240) Bali27


Bali27
addikt

Az hogy lehet megoldani hogy a YouTube videót böngészőből ha megnyitok akkor YouTube vanced nyíljon meg?

(#3241) mizoli válasza Bali27 (#3239) üzenetére


mizoli
addikt

Mit kell rajta gondolkodni? Felteszed ami a legjobban bevált, aztán nyugton maradsz 🙂

(#3242) Bali27 válasza mizoli (#3241) üzenetére


Bali27
addikt

Pont ez az.. Hogy egyik se vált be.. Nem tudom hogy a telommal van e gond?.. De tényleg volt olyan hiba ami szinte használhatatlanná tette az amúgy minden téren jó romot.pl Evox-nél ujjlenyomatikon nem tudtam eltuntetni, és amikor arra volt az újjad villogott meg nem tudtál írni se

(#3243) mizoli válasza Bali27 (#3242) üzenetére


mizoli
addikt

A legjobban bevált MIUI-ra gondoltam.
Azt írtad, hogy azon gondolkodsz 🙂

(#3244) vegyszer válasza Bali27 (#3240) üzenetére


vegyszer
addikt

Parasztosan.
Írsz egy mailt, amiben a youtube egy videója linkjét van.
Mikor az elküldött levelek között rákattyintasz,kérdezi, hogy mi legyen az alapértelmezett app.
Válaszd ki a vanced-et. Pipáld ki, hogy jegyezze meg.

Ennyi.
Ehhez nem kell custom ROM. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3245) Bali27 válasza vegyszer (#3244) üzenetére


Bali27
addikt

Megcsináltam.. Elméletileg rendben van. Gyakorlatba meg Google keresőbe beirom pl hogy best miui thenes,kitesz YouTube videókat is. Rábökök és ugyan úgy megnyitja a Play áruházat és le akarja töltetni a YouTubeot

(#3246) Bali27 válasza mizoli (#3243) üzenetére


Bali27
addikt

Már tök mindegy volt csak rendesen működjön...
Talán most ezzel az új frissítéssel jobb lett a xiaomi.eu rom Mondjuk érdekes hogy a Vanced MicroG kiirja hogy vegyem le a Miui optimalizálást. Már 3X megtettem. De minden restart után visszaáll... :W

[ Szerkesztve ]

(#3247) mizoli válasza Bali27 (#3246) üzenetére


mizoli
addikt

Az Android alkalmazások topikban sokszor téma a youtube vanced, microg. Olvass bele, lehet, hogy van válasz a problémádra.

(#3248) Imi1981 válasza Bali27 (#3246) üzenetére


Imi1981
veterán

Csak addig kell levenni a miui optimalizációt míg telepíted a vancedet és a microg-t! Utána vissza kapcsolod és újraindítod a telót (nem muszáj újraindítani de szerintem ajánlott) .

(#3249) karburátor válasza Bali27 (#3240) üzenetére


karburátor
tag

Tiltsd le a YouTube alkalmazást a "Hidden settings for MIUI 3.7"-el.

(#3250) karburátor válasza Bali27 (#3246) üzenetére


karburátor
tag

Vanced 14.21.54 MicroG 0.2.6.17455. Simán települnek, hibátlanul működnek. Felesleges a 15-ös Vanced.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.