Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) this is life válasza rellif (#3450) üzenetére


this is life
Ármester

Az uw ragasztósnak nincs esélye befolyni a karcolásba ? Tudom jótól kérdezem :D , csak ötletelek . Hydrogélből a ringke nálam még mindig nyerő .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3452) chopin42 válasza this is life (#3449) üzenetére


chopin42
őstag

Nagyon köszi, konkrétan az érdekel, hogy ha flip tokban van, akkor telefonálásnál lezár-e a képernyő, ha becsukom (ugye úgy telefonálunk flip tokkal ;] )? Nem ragaszkodom hozzá, de a meizut elég jól védte, és nem is drága ehhez a telóhoz.
#3450 rellif
Sajnálattal veszem tudomásul. A volt tulaj állítja, hogy egyetlen fólia nem maradt meg rajta, mind lejött az ívelt üveg miatt. Ez lehetséges?
Esetleg melyik jobb fólia, az uv vagy a hydrogel, és mi a különbség a kettő között? A hydrogelhez nem megy a link az összefoglalóban.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3453) this is life válasza chopin42 (#3452) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem a ringke féle hydrogel van fent, mivel az oldalainál vissza kell hajtani a hátlapra, ilyen téren strapabíró , az más kérdés hogy kissé már viseletes a felülete, a zsebben ,táskában hordástól . Van aki a hülye azért nem vagyok bolt clearplex fóliáját használja megelégedéssel (nekem nem vált be, valamiért pár nap után pöndörödni kezdett). Az uw ragasztós elég szívós mind addig mig valamibe bele nem akad a széle valamibe, és már meg szűnik a kontakt egy ponton ,ettől függetlenül a legbiztosabb védelem esés és a karcok ellen , abból a Mocolo ajánlott többek tapasztalata alapján ,ha van gyakorlatod benne te is felhelyezheted ,a hangszóró rács és egyebek maszkolására, leragasztására figyelj oda .
Köszönöm hogy szóltál a hibás link miatt , javítottam (ahogy nézem a hazai források lassan elapadnak) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3454) chopin42 válasza this is life (#3453) üzenetére


chopin42
őstag

Ha már link, akkor a nikita g-cam xml sem jó :))
Igazából sose raktam fel fóliát, nem kellett. Az uv ragasztós nem folyik be a karcokba? Megnéztem videón, ott valami folyékony cucc elég jól szétterült. Pécsi vagyok,m szóval így-is úgy is nekem kell.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3455) mizoli válasza chopin42 (#3452) üzenetére


mizoli
addikt

3 féle üveget próbáltam, egyik sem jött be, érintés érzékelés, és ujjlenyomat felismerés probléma miatt. A hajlított széleken nem tökéletes, de olyat nem láttam, hogy csak úgy lejött volna.
A Hydrogel tökéletesen feltapad a széleken is, gyakorlatilag láthatatlan, és semmit nem befolyásol.
Házilag könnyen feltehető az üveg is, és a hydrogel is. Az üveg véd a karcok és a törés ellen, a hydrogel leginkább a karcok ellen megoldás. Van egy kis öngyógyító képessége is. Viszont nem annyira csúszik, mint az üveg, van egy kis tapadása.
UV ragasztóst nem próbáltam, nem is akarok.

(#3456) chopin42 válasza mizoli (#3455) üzenetére


chopin42
őstag

Oké, eddig 2+ a hydrogel mellett. Lehet az lesz. Gondoltam amúgy epoxy gyantára is a karcokra, ilyet próbált valaki valaha? :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3457) mizoli válasza chopin42 (#3456) üzenetére


mizoli
addikt

Elvileg jó lehet, csak olyan epoxy gyanta kell, ami tuti nem sárgul be.
Hogy akarnád felvinni lehetőleg csak a karcokba? A rétegvastagságról nem is beszélve. Aztán valahogy tökéletesen síkba kellene csiszolni, úgy, hogy ne legyen rosszabb a kijelző, mint volt.
Az sem elképzelhetetlen, hogy fénytörést is okozna.
Szóval nem egyszerű a feladat. 😁

Beszélj egy autó-szélvédő javítóval, hogy látja a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#3458) this is life válasza chopin42 (#3454) üzenetére


this is life
Ármester

Javítottam az XML linket is , saját onedrive fiókba feltöltve és megosztva . Köszönöm mégegyszer .
A hydrogelnek +1 részemről , bár a felülete le tud amortizálódni , de a karcok ellen védi a kijelzőt , otthon is könnyen felhelyezhető . A karcok javítása jó kérdés , nem lesz egyszerű mutatvány , főleg ha nedves technológiáról van szó . Ami esélyes , mert hűteni és sikositani is kell a felületet a javítás ,megmunkálás alatt . De ezt egy ezzel foglalkozó szakemberrel érdemes megbeszélni . Ha nem lenne olyan mély a karc , talán egy óra üveget, számlapot polírozó szakember is szóba jöhet , de erre csak ő tudja a választ . A bezárt üzletek , szolgáltatások miatt, most amúgyis korlátozottak a lehetőségek .
Vsz rakj fel egy fóliát ,hydro vagy uw-t , aztán ha úgy alakul és lesz rá lehetőség , járj utána a javítási, polirozasi ötleteknek .
Ami reálisan nézve április vége május közepe .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3459) mizoli válasza this is life (#3458) üzenetére


mizoli
addikt

Ha nem nagyon mély a karc, a hydrogel jó eséllyel eltünteti.

(#3460) chopin42 válasza mizoli (#3459) üzenetére


chopin42
őstag

A körmöm simán beleakad, árnyékot vetnek a kijelzőre (kikapcsolva), illetve törik a fényt színes háttérnél is, fehérnél leginkább látszik. Olvastam a hydrogélnél, hogy ha mély a karc, akár buborék is keletkezik, ez igaz lehet?
Egyébként az uv felé hajlok, mert ott a lötyi elvileg befolyik a karcokba.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3461) mizoli válasza chopin42 (#3460) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem a buborék "keletkezésének" nincs köze a karchoz, az inkább hibás felrakás. Azt tudom elképzelni, hogy a karcba nem simul bele a fólia, alatta maradhat levegő ha ilyen mély a karc, mint a képen.
Ha jól rakod fel (nem nehéz), egy teljesen sima felületet kapsz. Ha marad dorozma, az másnapra eltűnik.
A minőség a pontos illesztésen, és a folyamatos (megállás nélküli) rásimításon múlik.
Maga a hydrogel egy nagyon vékony fólia, hasonlít a picit vastagabb folpackhoz.
Már úgy 20 db hydrogel felrakás van mögöttem, ismerősök rám szoktak 🙂
A mikrokarcok nem látszanak alatta, mély karcra nincs tapasztalatom.

Igen, esetedben valószínűleg jobb az uv ragasztós üveg. De abban semmi tapasztalatom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3462) chopin42 válasza mizoli (#3461) üzenetére


chopin42
őstag

50/50%, hogy melyik legyen. Az uv ragasztós bejövős, de nehezebb felrakni/leszedni (?).
A hydrogel pedig szimpi, de nem tuti, hogy alatta nem fog látszani. Mindenesetre köszönöm a tippeket, hamarosan kitalálom :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3463) F.B.I. válasza chopin42 (#3462) üzenetére


F.B.I.
veterán

Üdv!
Használ valaki Poco launchert? Gesztusvezérlés működik? Nekem nem akarja. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3464) this is life válasza chopin42 (#3462) üzenetére


this is life
Ármester

Az uw ragasztóst leszedni könnyű azzal nincs baj, a felhelyezêsnél kell oda figyelni, hogy kellően szét terüljön a ragasztó, illetve le legyen ragasztva , maszkolva minden olyan hely ahova ne kerüljön belőle. Elsőre jól kell felhelyezni , hibázásra nincs lehetőség. Viszont ha sikerül akkor a legbiztosabb védelem. A hydrogel-ben , 2db van a csomagban a nagyon elrontja az ember a felhelyezest akkor van lehetőség javítani. Neked ez utóbbi is elég lenne , mert flip tokban tartanâd a telefont, igy talán a kevesebb törés elleni vedelem is elég. Ha ram hallgatsz ,akkor dönts belátásod szerint . 😉😁

F.B.I.
Custom ,egyedi ,külső launcherrel android 11/miui 12 alatt nem müködik a gesztusvezérlés . Remélhetőleg előbb utóbb javítják (de inkább utóbb lesz belőle szerintem) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3465) F.B.I. válasza this is life (#3464) üzenetére


F.B.I.
veterán

Zsír, Note 9 pro-al simán ment. :DDD :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3466) this is life válasza F.B.I. (#3465) üzenetére


this is life
Ármester

Arra is megérkezett már az a11 miui 12.1.x kombó ? Mert itt ez okozza az anomáliát . Stock droidon nincs gond vele , de az új miui+a11 gesztusvezérlés terén nem barátok. Nem csak a note 10 lite-nál van ezzel gond hanem kb az összes android 11/miui 12.x.x-re frissülő eszköznél .
Android 10/miui 11 alatt hibátlanul működött .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3467) Bali27


Bali27
addikt

Hát ez a xar ma majdnem gutaütést okozott.
Sokszor volt már ilyen hogy a navigáció ha megy, és bejövő hívásom van akkor a fülembe navigál a telo.. Iszonyú idegesítő miközben beszélsz.. És hiába Xeled ki, próbálod bezárni, csak folytatja...😠

(#3468) mizoli válasza F.B.I. (#3463) üzenetére


mizoli
addikt

Én Poco beta-t használok, kiválóan működik a gesztusvezérlés.
De eszembe sem jutott Android 11-re frissíteni 😁

(#3469) F.B.I. válasza mizoli (#3468) üzenetére


F.B.I.
veterán

Késő. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3470) karburátor válasza karburátor (#3445) üzenetére


karburátor
tag

Na. Most megjött a 12.1.4 patch. Megjavult. Már normálisan lefut a kereső. Az "egyéb" mappám pedig 15GB-ról lecsökkent 4,9-re. Szóval ott ragadhatott be valami, amin elhasalt az elavult fájlok kereső.

(#3471) this is life válasza F.B.I. (#3469) üzenetére


this is life
Ármester

Nyitott bl-el van lehetőség downgrade-re , utána vissza is zárhatod .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3472) F.B.I. válasza this is life (#3471) üzenetére


F.B.I.
veterán

Jól van ez, haladni kell a korral, majd megszokom.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3473) mizoli válasza F.B.I. (#3472) üzenetére


mizoli
addikt

Megszokod a rosszat, hogy haladj a korral 😂

(#3474) this is life válasza F.B.I. (#3472) üzenetére


this is life
Ármester

Én is csak amiatt váltottam . Annyiban könnyebb számomra a váltás , hogy a gesztusvezérlést nem használom , illetve amit használok custom launcher is nagyban eltér az android felülettõl , emiatt kevésbé érint meg a váltás. Pár kedvenc alkalmazástól igy is el kellett búcsúzni , mert a11 alatt már nem lehetett működésre bírni . Egyedül negatívum számomra , hogy minden restart után az alkalmazkodó értesítéseket ki kell kapcsolnom , nem marad az általam kiválasztott , beállított módban.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3475) F.B.I. válasza this is life (#3474) üzenetére


F.B.I.
veterán

Melyik launchert használod?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3476) this is life válasza F.B.I. (#3475) üzenetére


this is life
Ármester

Nem droidra való, square home launcher , wp-röl jöttem droidra , anno annyira bejött a felület , hogy bár az oprendszer változott , külsösegben mégis maradhattam a megszokott dolgoknál . Igaz egyre többet kell állítgatni mókolni , vissza butitani , hogy stock wp,w10m közelében
maradjak .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3477) F.B.I. válasza this is life (#3476) üzenetére


F.B.I.
veterán

Imádtam a Lumia sorozatot.... kár, hogy elengedte az MS.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3478) Imi1981 válasza F.B.I. (#3463) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Én ezzel link oldottam meg és nagyon stabilan működik! Jól testreszabható.
Bekapcsoltam a gesztusvezérlést ami ugye nem működik poco launcher alatt és ezzel van jól testreszabható gesztusvezérlés. Akár ugyan olyan mint a gyári vagy még plusz dolgokat is be lehet állítani. Aksit egyáltalán nem fogyaszt szinte.

[ Szerkesztve ]

(#3479) this is life válasza F.B.I. (#3477) üzenetére


this is life
Ármester

Nem vagy vele egyedül . A logikát nem értettem benne , megvették a Nokia mobil üzletágát hogy aztán nem sokkal később ők húzzák le a rolót. Az új Ceo másra helyezte a hangsúlyt amibe nem fért bele a mobil,oprendszer gyártás. Wp előtt pedig symbianon voltam s3 belle fp2-rõl váltottam wp-re .
Valahol nagyon nem jó hogy ennyire két pólusúvá vált a piac . A miui-ban anno az tetszett meg , hogy sokak számára a wp-hez hasonló átláthatatlan beállításokkal rendelkezik . Azon is eligazodtam és itt sem volt gond egy darabig miui12/android8-9 kombó még komfortos az android 10-11 kevésbé , de haladni kell korral . :)
Amennyire lehet googletalanítottam a rendszert valamennyire próbálok platform független maradni . Egész élhető a végeredmény.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3480) F.B.I. válasza Imi1981 (#3478) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm, megtesztelem. :R

this is life:

igen, anno én is nagyon örültem, hogy a Nokia, mint gyártó, nem süllyed a feledés homályába de csak egy pillanatnyi emlék maradt.
Sajnos az iOS készülékek, nekem árban és aksiban, valahogy nem adják, az Android meg néha belefullad, a saját fejlesztési mizériájába a túl sok gyártóval és azok, iszonyat mennyiségű készülékével.
A Xiaomi a mögötte lévő lelkes, fejlesztő közösség miatt szimpatikus és marad is egy darabig az egész családban.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3481) this is life válasza F.B.I. (#3480) üzenetére


this is life
Ármester

Droidon se lenne hátrány ha azt meg lehetne valósítani ami wp-n volt (központi frissítés mindenkinek). Egyszer majd lehet hogy eljut odáig .
Xiaomi nálam az xiaomi.eu fejlesztő közössége miatt opció , sokat hozzá adnak , még ha nem is nagy dolgok, de mégis sokat számítanak.
Amúgy ez az első olyan xiaomi telefonom ahol nem kell valamit mókolni , hogy jól számomra kielégítően működjön. Ezelőtt azért bejátszott a magisk , buildprop szerkesztés ,xposed ...stb jól jött neha .

Amit Imi említett használd többeknek bevált .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3482) this is life válasza Imi1981 (#3478) üzenetére


this is life
Ármester

Beemeltem az összefoglalóba az alkalmazást , köszönöm a közösség nevében a tippet . :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3483) Imi1981 válasza this is life (#3482) üzenetére


Imi1981
veterán

Szívesen 😊 ! Örülök ha hasznos tipp volt.

(#3484) mizoli válasza Imi1981 (#3483) üzenetére


mizoli
addikt

Míg megvolt az Android 11-es MIUI telefon, jelenleg pedig az EvoX custom romon nálam is ez van. Pedig az EvoX alapból tud minden gesztust, a Novával is megértik egymást. Annak idején meg is beszéltük.
A jobb alsó szélen -függőleges lehúzásra az előtérben lévő app bezárás- funkció nagyon kézreáll 🙂

(#3485) Bali27 válasza Imi1981 (#3483) üzenetére


Bali27
addikt

#3467-re valaki?
Miért nem lehet kilőni a térképet ha bejövő hívást kapok navigáció közben?

(#3486) Bali27 válasza mizoli (#3455) üzenetére


Bali27
addikt

AliExpressről Molocot valamikor dec elején tettem fel. Mai napig tökéletes..(első ami kitart) hozzáteszem hogy az alacsony oldalú Nilkin tok van ami nem ér hozzá. (Régebben amikor a gyári tok volt, minden uvs üveg lejött)

(#3487) Imi1981 válasza Bali27 (#3486) üzenetére


Imi1981
veterán

A navigációs gondodra nem tudom a válasz mert sosem használom.
A tokot be tudnád linkelni? Mocolo üveget használok én is de még a gyári tok felnyomta picit. Azóta úgy van.

(#3488) Bali27 válasza Imi1981 (#3487) üzenetére


Bali27
addikt

HUF 2,541.81 20%OFF | NILLKIN for Xiaomi Mi Note 10 Lite Case for Xiaomi Mi Note 10 Note10 Pro Cover Frosted Shield Hard Plastic Back Cover
Sajnos telon ennyi telik tőlem.. :W

[ Szerkesztve ]

(#3489) Imi1981 válasza Bali27 (#3488) üzenetére


Imi1981
veterán

Ilyen link ?
Ja megtaláltam ilyen szerintem link

[ Szerkesztve ]

(#3490) F.B.I. válasza Imi1981 (#3489) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nagyon korrekt kis tok, fiamnak ezt raktam az X3-at (így enyém lett ez a telefon). :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3491) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Innen tudjátok letölteni a legfrissebb rendszeralkalmazásokat. https://t.me/s/MiuiSystemUpdates

Ez a frissítés ma jelent meg:
https://bigota.d.miui.com/V12.1.4.0.RFNEUXM/miui_TOCOEEAGlobal_V12.1.4.0.RFNEUXM_5cf679c648_11.0.zip

[ Szerkesztve ]

(#3492) lenovomen válasza lenovomen (#3491) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Szedjétek le az új launchert, lehet benne vízszintes alkalmazás kezelő nézetet beállítani + megszűntek az akadozások, a fogaskerék is újra pörög. :)

(#3493) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Eddig is lehetett vízszintesen rendezni. :) Ja nekem rendesen müködik minden a gesztus vezérlés stb. Sokkal jobb lett üzemidőben és fürgébb is. Igaz én mindig ki vártam az ota frissitéseket.

(#3494) Bali27 válasza Imi1981 (#3489) üzenetére


Bali27
addikt

Jaja..a második a nyerő

(#3495) F.B.I. válasza Attesz42 (#3493) üzenetére


F.B.I.
veterán

Vízszintes rendezést hol kell beállítani?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3496) Imi1981 válasza lenovomen (#3492) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ezt meglesem! Kösz!
Hogyan lehet innen letölteni bármit is? Nagyon idegesítő oldal. Engem csak az új launcher érdekel!

[ Szerkesztve ]

(#3497) Imi1981 válasza lenovomen (#3492) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem raknád fel az új launchert Google drive-ra és linkelnéd itt be? Nem tudok onnan letölteni. Lehet regisztrálni kéne de azt meg nem akarok.

(#3498) csemeteim


csemeteim
tag

Három ujjas képernyőkép készítés továbbra sem működik.

(#3499) busman válasza Imi1981 (#3496) üzenetére


busman
addikt

Elvileg root, és Magisk kell hozzá...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3500) Imi1981 válasza busman (#3499) üzenetére


Imi1981
veterán

Mármint a launcherhez? Akkor nem jó nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.