Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Imi1981


Imi1981
veterán

Jött frissítés a gyári eea romra! KB csak biztonsági patch volt meg a gyorspanelen valami apróság. Nem viszik túlzásba pedig lehetne mit javítani /finomítani.

(#3802) this is life válasza Bali27 (#3800) üzenetére


this is life
Ármester

A miui-n nem tudom mit lehetne még változtatni, a 12.5-el az átlátszó értesítési felület, zárolt képernyőn a média vezérlő elem eye candy funkció ugrott , a frissítés óta a miui12-re irt témákat inkompatibilisnek írja , csak a notification centert engedi személyre szabni (szintén glass hatás a kedvenc). Ami jó pont , hogy dirty updattel raktam fel és eddig jól működik. Igaz ez talán annak köszönhető , hogy csak a miui változott , az android verzió pedig maradt a régi.
Ha valaki tudja a lock screen-en , hogy lehet eltüntetni a dnd mód jelzését .
Szexuálja a szemem 😁😂 .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3803) Bali27 válasza this is life (#3802) üzenetére


Bali27
addikt

Mi az a dnd? Nekem nincs olyan..
Mit lehet optimalizálni?
Custom romot ha megnézel.. Szinte mindent.. Olyan az EvoXhez képest mint ha pár évet vissza mentem volna az időben..theme centerben is az a full gagyi kinai témák....
Tárcsázó is optimalizálatlan.. Csak rá kell nézni egy másik romra..

(#3804) this is life válasza Bali27 (#3803) üzenetére


this is life
Ármester

A dnd más néven a ne zavarjanak üzemmód . 😊
A stock droidot , custom romot passzolom , telefonon nem próbáltam mióta androidot használok .
7-8 eve tableten próbáltam , de rosszabb volt üzemidô , fluiditás téren mint a samsung saját felülete . Ami pedig alapból lassabb volt mint a wp8.x-et futtató lumia .
Mióta pedig a fő telefon droid , azóta custom rom csak miui.eu ,miui.hu rom volt .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3805) watchfun


watchfun
tag

Sziasztok! Sikerült leejtenem a telómat, ami azon a 2 négyzetmilliméteres területen találkozott a talajjal ahol nem védte a kijelzőt semmi. Az üveg elrepedt, az érzékelő réteg és az OLED sértetlenek. Hol javítják jó minőségben ésszerű áron? A gyári szerviz 44900 Ft-ért cseréli, annyit nem ér nekem...

(#3806) this is life válasza watchfun (#3805) üzenetére


this is life
Ármester

Vsz , mivel ltps kijelző , kerettel együtt a csere sokkal olcsóbban nem úszható meg , az aliról a keretes kijelző 18000 ft+áfa/vám , a szerviz munkadíj kb 8-10 ezer forint és akkor már alig vagy a 45 000 ft alatt .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3807) Bali27 válasza this is life (#3804) üzenetére


Bali27
addikt

Az tényleg rég volt.. Most már baromira nem ez a helyzet😄

(#3808) Bali27


Bali27
addikt

YouTube vancedet fel fogom tenni és mindig rákérdez hogy rootolt -e a telom..
Régebben néhányszor a note 6pron használtam a Magisket,itt még nem.. De Note 6 pron nem volt banki alkalmazás stb...
Az a kérdésem hogy ha rootolt a telo akkor milyen mértékben csökken a biztonság? Mennyivel másabb egy rootolt telo ha csak mondjuk a youtube vanced meg mondjuk az SdMaidet használom ki?

(#3809) this is life válasza Bali27 (#3807) üzenetére


this is life
Ármester

Van benne valami , ahogy Vágó István mondaná :) .

Ja a emlegetett tablet még mindig működik , az más kérdés , hogy mennyire non fluid , pl a skype lite, youtube vagy bármilyen alkalmazás megnyitását a klikkeléstől számított 2-3 percen belül sikerül kiköhögni a hw-nek :DDD . A gyereket tanítottam vele türelemre ;] :DDD .

Kényszerből lettem jó fiú , a banki és egyéb appok miatt a francnak sincs kedve állandóan nulláról belakni a telefont .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3810) Tinuszka válasza mizoli (#3735) üzenetére


Tinuszka
tag

Most jutottam oda, hogy foglalkozzak vele :U Utólag is köszi a reagálást. 12.1.6-os frissíítés után sem tűnt el a hiba. Külön-külön kiszedtem a kártyákat, és egyszerre csak egy kártyával indítottam újra, mindkettővel gond nélkül be tudtam lépni a menübe. Visszaraktam mindkettőt, és úgy is megy. Fogalmam sincs mi lehetett a gond, de ezzel a csikicsukival megoldódott.

(#3811) Tinuszka válasza this is life (#3809) üzenetére


Tinuszka
tag

jómagam is a banki app miatt hagyom a matatást. Az egyetlen amit csinálok azok adb alapú ügyeskedések (itt említem meg, hogy miután adb-n adtam akku stat engedélyt a GSam Battery Monitor Pro app-nak, papíron jobb üzemidőt produkál, hihetőbbek a statok) én elvagyok a gyári rommal, már rég nem éri meg nekem a mókolgatás csupán customolhatóság miatt, számomra mindenféle különösebben zavaró tényező nélkül használható telefon ez így is.

(#3812) mizoli válasza Bali27 (#3808) üzenetére


mizoli
addikt

Hm...
Nekem az a biztonságos, ha van root, és én mondom meg, hogy mikor, mit csinálhat, és mit nem a Xiaomi, a Google, vagy bármely app.

A rootot el lehet rejteni, de tudom, hogy vannak igen macerás appok, mint pl. McDonald's. Csak olvastam, nem használom.

(#3813) this is life válasza Tinuszka (#3811) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam is adb ügyeskedés, alkalmazás tiltás ha lehetséges törlés a megszokott ténykedés a miui.eu telepítése után . stock romot csak a bl nyitásig használok , ezt szoktam meg, szerintem stabilan működik így is a telefon .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3814) vegyszer válasza Bali27 (#3800) üzenetére


vegyszer
addikt

A program ikon csere ugye csak a témákkal adott.
Néha én is elmélázok azon, hogy kéne saját ikon pakkot csinálni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3816) this is life válasza Dave Crank (#3815) üzenetére


this is life
Ármester

Khmmm hirdetni csak aláírásban lehet , hozzászólásban nem megengedett a szakmai és egyéb topikokban a ph ászf-ben foglaltak szerint .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3817) Bali27 válasza vegyszer (#3814) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, csak komplett icon pack csere lehetséges.. Egyenként nem...
Észre vettem hogy a kapcsolók között a legördülő menüben hiányzik az AOD is.. Kellene egy kapcsoló.. Masszírozok és mindig amikor kezdek lépjek be a beállításokba, majd aod és on... Macerás..
Ezért is mondom hogy a Miui 12.5 ide vagy oda nagyon fapados még.
Automata fényerő nem akar tanulni.. Továbbra is gyengus...
Akkumulátor idő kb olyan mint 12 nél...

(#3818) mizoli válasza Bali27 (#3817) üzenetére


mizoli
addikt

A Novában egyenként is cserélhetők az ikonok.

(#3819) Bali27 válasza mizoli (#3818) üzenetére


Bali27
addikt

Jaja..csak ott meg a gesztusvezérlés nem működik miui 12 alatt.... Ami nekem fontos lenne mert a gombokat nagyon nem szeretem
Most Google playen meg akartam venni az sdmaid prot, fent van a Telenor app, a Telenor számlára akarom venni és azt írja ki hogy Telenor nem elérhető.. Ez mitől lehet?
Letilthattam valami olyat az ADB vel?
Miuideamon, credit, google android marketfeedback, uniplayservice stb

[ Szerkesztve ]

(#3820) this is life válasza Bali27 (#3819) üzenetére


this is life
Ármester

A telenor fiókodban nézz körül webes felületen , nem e állították át a mobil piactéri vásárlások engedélyét , voltak gondok néhány alkalmazással ami miatt előfordulhat a piactéri vásárlás tiltás . Az edsz tiltás se legyen aktív .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3821) Bali27 válasza this is life (#3820) üzenetére


Bali27
addikt

Jooóó reggelt....
Vanced MicroG... Mindig elkezd pofázni hogy a Miui akkumulátor optimalizálást vegyem le róla..
Le is veszem, aztán minden restart után rajta van...
Ez milyen Miui bug lehet már megint?

[ Szerkesztve ]

(#3822) karburátor válasza Bali27 (#3821) üzenetére


karburátor
tag

Vanced 14.21.54 MicroG 0.2.6.17455
Ezzel mi a bajotok? Hibátlanul működik!
Mi Note 10 Lite 12.1.6 Global
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#3823) Bali27 válasza karburátor (#3822) üzenetére


Bali27
addikt

Fent idegesít az a G logó, és azért van kint mert amikot átállítom hogy a miui akku optimlizáció ki legyen kapcsolva, minidg visszakapcsolja restart után.
Nekem 0.2.18.210500 és 16.16.38

[ Szerkesztve ]

(#3824) karburátor válasza Bali27 (#3823) üzenetére


karburátor
tag

Hát engem nem idegesít

(#3825) Bali27 válasza karburátor (#3824) üzenetére


Bali27
addikt

De ha tudod hogy azért írja ki mert hiába állítod be hogy ne legyen optimalizálva és mindig visszaállítja? :D

(#3826) mizoli


mizoli
addikt

(#3827) Bali27 válasza mizoli (#3826) üzenetére


Bali27
addikt

Hű ha ... Lehet tudni miben változott?

(#3828) mizoli válasza Bali27 (#3827) üzenetére


mizoli
addikt

Biztos, de én nem tudom 🙂

Az Android biztonsági frissítés valószínűleg újabb.
Telegramon gondolom van valami infó, csak nekem nincs olyan.
Dirty flasheltem, már nem tudom hányadszor, és minden rendben működik.
Villámgyors (az előző is az volt), érzetre gyorsabb, mint az előző, de ezt semmilyen méréssel nem tudom alátámasztani. 🙂

(#3829) Bali27 válasza mizoli (#3828) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. Utána kell járni majd... Nekem egyes egyedül a telefonálásos rész amit lentebb írtam volt probléma

(#3830) mizoli válasza Bali27 (#3829) üzenetére


mizoli
addikt

PÜ ment.

(#3831) Bali27


Bali27
addikt

Hmm. Meg kell sajnos😁 dicsérnem a Miuit .
Reggel 9 óta nyüstölöm a telót... Böngészés és telefonálás,+megnézem egy filmet pendriveról.. Eddig 15%-ot fogyasztott az akkubol.. :C

(#3832) mizoli válasza Bali27 (#3831) üzenetére


mizoli
addikt

Nem rossz 🙂
2 simet használsz?

(#3833) Bali27 válasza mizoli (#3832) üzenetére


Bali27
addikt

Nem.. Csak egyet..
De ilyen használat után ol az Evox ha jól emlékszem kb 50-60% körül lehetett.. Lényeg hogy jóval kevesebb volt

[ Szerkesztve ]

(#3834) mizoli válasza Bali27 (#3833) üzenetére


mizoli
addikt

Nálam az EvoX igen jól teljesít, alig fogyaszt, de általában simkártya nélkül van.

(#3835) Bali27 válasza mizoli (#3834) üzenetére


Bali27
addikt

Meg Vanilla gondolom😁😁😁

(#3836) Bali27 válasza mizoli (#3834) üzenetére


Bali27
addikt

Párom a gyöngyösi PGben dolgozik ahol nem mindig jó s vétel...Telenorosak vagyunk.. az első fél perc jó, aztán recseg ropog majd szófoszlányok jönnek csak át.. Ilyenkor segít a Messenger hívás...
Tegnap megjegyezte hogy a múlt héten még előtte egy darabig milyen jól halott, jó volt a vétel stb.. Most se rossz, de én hallottam őt gyengébben...
Most miui van múlt héten még Evox volt fent...
Lehetséges hogy nem mindegy ilyen téren hogy mit használunk.? (Lineage os alatt senki nem hallott semmit a vonal végén amikor beszéltem)

(#3837) mizoli válasza Bali27 (#3836) üzenetére


mizoli
addikt

Tesztelni kellene a térerőt a custom romokon és a MIUI-on is.
Akkor kiderülhet, ha eltérés van.
Egyébként a rádió részért főfelelős persist partíció nem íródik felül rom telepítéskor, tehát ugyanaz marad. A non-hlos.bin megy a modem partícióra, de nem néztem meg, hogy a custom romok újratelepítik-e a modem partíciót.

A miui fastboot sem írja újra a persist partíciót, a romban ugyan benne van a persist.img, de a telepítő script nem teszi fel, ha kell, kézzel lehet.

Persze ettől még lehet eltérés térerőben a custom romok és a miui között. Ha egyáltalán térerő probléma van.
Nálam a MIUI és az EvoX is 100% körül szokott lenni (már amikor van simkártya az EvoX telefonban).

[ Szerkesztve ]

(#3838) Bali27 válasza mizoli (#3837) üzenetére


Bali27
addikt

Értem...
De mint írtam pl a Lineage Os alatt se a redmi Note 6 pro se a Note 10 liteal nem lehetett telefonálni :) Persze lehet hogy nem a Közép-Európai részre van optimalizálva :))

A modem partíciós részt ha egyszer majd lesz kedved megnézed? :D
Kíváncsi lettem mert tényleg van különbség. Úgy mint (nem tudom hogy javították -e) tavaly amikor EEA rom alatt sokkal halkabb volt telefonáláskor a beszédhang (mind a bejövő mind a kimenő) mint pl Xiaomi.eu-n.

(#3839) vegyszer


vegyszer
addikt

Na gyerekek, csak lesz nálam is root...
Még minden ami szem szájnak ingere, ami az elmúlt 10 hónapban kimaradt.
Már nem céges a telóm.
menesztettek

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3840) mizoli válasza Bali27 (#3838) üzenetére


mizoli
addikt

Majd megnézem.
A beszédhang erőssége nem térerő függő, az simán lehet beállítás, vagy rom kérdése.

vegyszer
Nocsak, nocsak. Még a végén "megtérsz" 😁
Ha a "menesztettek" kirúgást jelent, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#3841) Bali27 válasza vegyszer (#3839) üzenetére


Bali27
addikt

Sajnálom...

(#3842) vegyszer válasza Bali27 (#3841) üzenetére


vegyszer
addikt

Hidd el, én se így terveztem a tegnapot, és a jövőt.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3843) Bali27 válasza vegyszer (#3842) üzenetére


Bali27
addikt

Persze.. Gondolom hogy nem így...
De ha akarsz róla beszélni így név nélkül természetesen, és persze szigorúan a telefon miatt 😄 szerintem szívesen meghallgatunk.
Amúgy amikor rootolod a telot milyen progikat teszel fel?
Nekem néhányszor volt fent a Magisk de nemsok hasznos progira akadtam a kínálatban.

[ Szerkesztve ]

(#3844) vegyszer válasza Bali27 (#3843) üzenetére


vegyszer
addikt

Hétfőn háromnegyed egykor derült ki, hogy itt ez ennyi volt.
Kezdhettem a leszámolást.
A penzügyön szerették volna, ha a telót leadom.
Mikor választani kellett, akkor az volt a mottó, hogy nettó hetvenig a cég állja. Felette a mi részünk, és akkor a teló az saját tulajdonú lesz.
Akkor augusztusban bele is dobtam 38-at.
Most azt mondták, hogy két alternatíva van:
-vissza adom a telót, és köszönik szépen (a hiányzó doboz, töltő, SIM kártyát kísérő holmit futár viszi el).
-megtartom, de akkor egy publikus csomagban a az eredeti hűség végéig vállalni kell. És akkor is kb 38-at fizetnem kell érte. A flottakezelő annyit mondott, hogy neki pont mindegy, hogy milyen csomagba kerül a szám, egy a lényeg, hogy a céges flottából ki kell vinni, és ha Telenoron kívülre akarom, az újabb 50. :W

Régi flottásként (DPI, majd iQpro) kerestem és találtam egy Kedvező üzleti flották ajánlatot. Most velük egyeztetek.
Azt mondták, hogy egyedi engedélyezés alapján azt az ajánlatot tudják adni, mintha vennék telót. De ennek az ára 24 hónap hűség a 14 helyett, ellenben sokkal jobb áron, mint a publikus csomagok.

Így most egyeztetés zajlik ezerrel.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3845) mizoli válasza vegyszer (#3844) üzenetére


mizoli
addikt

Sajnálom, bár ezek szerint elég kicsinyes cégnél dolgoztál... Remélem sikerül gyorsan új munkahelyet találni.

Amúgy a 2*38.000 Ft-tal már kifizetted a használt telefon árát. Szerintem. (Tavaly év végén átszámolva kb. 82.000 Ft volt a 6/128 GB vadi új telefon a Media Markt-ban).

Ez a flotta, meg hűség annyira távol áll tőlem, hogy a szavakat sem értem.

(#3846) this is life válasza vegyszer (#3844) üzenetére


this is life
Ármester

Sajnálom a történeteket , a cég kicsinyessége ahol dolgoztál több kint felháborító . Csak nem az E-on-nál dolgoztál ? Náluk/unk képes hasonló lépésekre a hr, pénzügyi osztály .
Remélem sikerül jól kijönni a helyzetből és munkahelyet is hamar találsz majd.

A telefon megtartásán el kellene gondolkodni , mert a feltételek ami alapján maradhatna több mint unfair kategória .
Lényegében kifizetted a használt árát és mégis csak hűséggel maradhatna a tulajdonodban . Ha marad a telefon számíthatsz a segítségre amennyiben elakadnal a custom (xiaomi.eu ) rom telepítésekor .
A mi mix2-höz képest kicsit macerásabb feladat , igaz ha már fent van a custom rom onnantól már sima liba a további ténykedés.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3847) Bali27


Bali27
addikt

Én meg úgy érzem hogy végleg most elköszönök a MIUI-tól. (megnéztem a 13-ról egy előzetest és ilyen apró cseprő kis tupírozgatások lesznek)
Ma párom munkába volt, én meg autóval mentem, de mindig ugyanott hívom fel.
Amikor Custom rom volt semmi gond nem volt, most meg Hallaszosat játszottunk..Hallasz? Hallasz? Hallasz? :D
Nem tudom hogy van -e köze hozzá, Leugrott 4g-ről h+-ra azaz 3G-re és már kezdődtek a problémák. Akkor a forgalomban ott bökdöstem a Bt gombot hogy nyíljon már meg mert kapcsolódni akarok a BtCar-hoz :)
Szóval nemcsak külsőre hanem használat közben is az az érzésem hogy gagyi.
Remélem az EvoX sokáig kitart :)

(#3848) Bali27


Bali27
addikt

Előtte fel kell tenni a V12.1.4.0.-t.. (12.1.6.0 vagy 12.5.1 nem jó?)
Ebből a fastboot a legtisztább telepítési mód?
És EEA vagy Global szerintetek? (eddig globallal csináltam de ki tudja hátha tudtok valamit amit én nem)

[ Szerkesztve ]

(#3849) mizoli válasza Bali27 (#3848) üzenetére


mizoli
addikt

Elvileg mindegy. Én a 12.1.1- re tettem, ha igaz, de már nem tudom biztosan.
Ja, a fastboot a legtisztább mód.

Én simán flashelném a 12.5.1-re (az van most, nem?), de én sokszor kockáztatok 😁, másnak nem javaslom.

Én mindig EEA-t használtam, de szerintem ez is mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3850) Bali27 válasza mizoli (#3849) üzenetére


Bali27
addikt

12.5.1-en betéglásodhat? vagy hogy mondják? Vagy csak max nem indul el az EvoX?
Xiaomi.eu ami monst fent van megfelelő lehet 12.5.1-nél? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.