Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Attesz42


Attesz42
csendes tag

https://sourceforge.net/projects/androidhq254/files/Toco/Roms/EvolutionX/OSS/

(#4152) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Linkelek ahol eléritek. https://sourceforge.net/projects/androidhq254/files/Toco/Roms/EvolutionX/OSS/

(#4153) mizoli válasza Attesz42 (#4150) üzenetére


mizoli
addikt

Idézet tőled:

"A Kang os a12 nem ajánlom. Az orange fox twrp ki nyirja csak a cr droid twrp állitható helyre."

Nem nagyon értem amit írtál. Pontosítanád?

(#4154) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Ha miui 12.5.3 alól telepited A Kang OS 3.0 android 12 alapú romot,akkor felűl írja az Orange Fox vagy a TWRP recoveryt. És nem tudol belépni a recovery helyreállítás menűbe. Maga rom elindul és be is a rendszer,de a recoverybe nem tud belépni mert újra indul. Én úgy állitottam helyre hogy a cr droid helyreállításal. Az működik amit XDA fórumon le van írva. Teszteltem. Remélem kedves Mizoli kielégítő választ adtam.

(#4155) mizoli válasza Attesz42 (#4154) üzenetére


mizoli
addikt

Köszönöm a barátságos megszólítást, viszonzom:

Kedves Attesz42

Ha recovery probléma van (mondjuk nem indul), akkor egyszerűen:
fastboot flash recovery "recoveryneve".img
OrangeFox img toco-ra nincs (illetve nem láttam), de semmi gond, twrp.img van, abból gond nélkül fel lehet tenni az OrangeFox.zip-et, ha az kell.
Persze nem akarok beleszólni a dolgodba, úgy csinálod, ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

(#4156) mizoli


mizoli
addikt

Ha valaki használja a béta Poco launchert, a legújabb frissítés kis zavart okoz az erőben.
Cache ürítés, vagy újraindítás után a miui launcher jön be, és a 3 gombos vezérlés.

[ Szerkesztve ]

(#4157) vegyszer válasza Attesz42 (#4154) üzenetére


vegyszer
addikt

Ugyan kicsit off, de lehet terminal emulator segedelmével recovery-t cserélni. Rootlot teló esetén persze.
A terminus techticus hasonló a
fastboot flash recovery "recoveryneve".IMG-hoz.
Azzal a különbséggel, hogy előtte annyit kell még bírni, hogy SU

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4158) mizoli válasza mizoli (#4156) üzenetére


mizoli
addikt

Poco folytatás:
Hiába állítottam alapértelmezett launchernek a friss Poco bétát, folyamatosan visszaáll a MIUI launcher. Nem javaslom a frissítést.
Visszatettem az előző verziót.

[ Szerkesztve ]

(#4159) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm Mizoli az infót. Azt is megfogom probálni a terminálós módszert 😃

(#4160) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Camera mx alkalmazást szerettem volna telepíteni, de sajna nem indul el, van esetleg valami hasonló ami mozgó képet is csinál egyben?
Köszönöm

(#4161) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Nincs még infó róla hogy mikor jön ki a 12 Android/13 Miui rendszer a telónkra?
Még nagyon jól elvagyok a legutolsó 11-es EvoX-el, csak kÍváncsi vagyok mit alkotnak a telónkra :)

(#4162) mizoli válasza Bali27 (#4161) üzenetére


mizoli
addikt

Ezt szerintem a Xiaomi sem tudja ;]

EvoX-ből az A12 romokat kb. hetente frissítem, de fogalmam sincs miért 😁 (persze csak az egyik teszt telefonon).
Picit turbózott Pixel romok, egyáltalán nem vagyok érte oda, meg sem közelíti az Android 11-es EvoX-eket.
A12-ben talán az engedély kezelés jobb, mást nem találtam. Ha valóban azt csinálja, amit beállítunk... Viszont nagyon átjön, hogy a Google minden eddiginél többet akar tudni, még jobban magához akarja kötni a felhasználókat, és egyre zártabb a rendszer. Még 1-2 verzió, és szabadságfokban ott vagyunk, mint az Apple.
Ha a Xiaomi kiadja az A12 romot, remélem az jobb lesz.
Ez tőlem nagy szó 🙂

(#4163) this is life válasza Bali27 (#4161) üzenetére


this is life
Ármester

Ilyen öreg telefonra már nem jár android update, ha frissíteni szeretnél , vegyél új telefont a környezet tudatosság jegyéban . :DDD ;]
Szerintem a rizs szeműek se tudják , hogy mikor lesz a12 update. Valamiért annyira nem várom, a launchert (custom) kijavította a készítője , működik normálisan az előzmények lista , de a nyakamat rá , hogy a következő frissítés majd megint elkxrja . Ha csak security patc-ket kapnák , számomra az is bőven elég lenne .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4164) mizoli válasza this is life (#4163) üzenetére


mizoli
addikt

A környezet tudatosság jegyében megnyitottam az átvevő helyet.
Nálam lehet leadni a kifogástalan állapotú telefonokat 😁

(#4165) Bali27 válasza this is life (#4163) üzenetére


Bali27
addikt

:C :R
Vidám percek...

(#4166) Bali27 válasza mizoli (#4162) üzenetére


Bali27
addikt

Gugliban max a térképet használom meg a visszaállítást.
Kezdek áttérni a Bingre. Persze Gugli még jobb de megpróbálom ahol lehet nélkülözni.

(#4167) this is life válasza mizoli (#4164) üzenetére


this is life
Ármester

Neked nem adjuk le ,mert téglavető kisiparos vagy 😁😂.
Kicsit komolyabban válaszolva , nincs ok ami miatt cserélni lenne érdemes a note 10 lite-ot .

Bali27
A d2dgo-val próbálkoztam kereső terén, nem jött be , most hibrid nyomom a google-bing párost . Mind a kettőnek meg van a maga területe ahol erős.
Sikerült beszereznem egy pace-t a telefon mellé , egész kellemes előre lépés a bip után (egyedül a 4 hét üzemidő amiben gyengébb) . Persze sw csere után ,kibővített funkciókkal .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4168) Bali27 válasza this is life (#4167) üzenetére


Bali27
addikt

Peace Bip? Utóbbi az okosóra? Ezt a mondatod nem igazán értem :)

(#4169) mizoli válasza this is life (#4167) üzenetére


mizoli
addikt

Egyik termék kategóriából egy másik termék kategóriát állítok el.
Újrahasznosítok 😁
Egyelőre én sem tudok utódot.

(#4170) this is life válasza Bali27 (#4168) üzenetére


this is life
Ármester

Mind a kettő sport óra , a pace a hagyományos értelembe véve okos( a tudása bővíthető alkalmazásokkal) ez a képessége nem hat meg :) a bip ezen a téren röghöz kötött , se oprendszer se alkalmazás moderkedésre nincs lehetőség , cserébe viszont mesés üzemideje van .
[Amazfit bip spec] [Amazfit pace spec]

mizoli
Két múlva , ha úgy alakul , majd gondolok rád . az egyszere biztos ,, hogy amíg nem érzem kevésnek a telefont , addig nem lesz csere .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4171) this is life


this is life
Ármester


Egy kis információ miui13 és a12 ügyben.
Forrás [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4172) mizoli válasza this is life (#4171) üzenetére


mizoli
addikt

Ezek szerint A12 alapú MIUI 13-at kapunk.
Ha nem téved ez a xiaomiui 🙂
Kíváncsi vagyok rá, az A12 eddig nem jött be, illetve a rá épült EvoX sem.

(#4173) this is life válasza mizoli (#4172) üzenetére


this is life
Ármester

Inkább azt mondanám , hogy a miui 13 majd valamikor android 12-re vált majd , a mobilarenas hír arról szól, hogy a11 kapjuk , adjak ki a miui frissítést valamikor .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4174) mizoli válasza this is life (#4173) üzenetére


mizoli
addikt

Ez lenne a jobbik eset, így meglenne a MIUI 13, és nem muszáj A12-re váltani.
Aztán, hogy bármi pozitív változást hoz-e bármelyik is, az majd látódik.

(#4175) cimbi66


cimbi66
csendes tag

Alap felhasználó vagyok. Nekem a telefonomon még android 10 van 12.0.2.0 QFNEUXM.
Egy ideig mindig kaptam értesítést a frissítésekről, de gondoltam ráérek felrakni , ha majd kiforrnak a 11 android első darabjai. Az utóbbi időben nem kapok frissítésről értesítést. Mi lehet a gond? Hogy lehetne ezt orvosolni?
A manuális frissítést elég bonyolultnak érzem, de lehet hogy csak ez lehetséges? Látom , hogy már a 12.5.3.0-s MIUI -nál is tartanak . Lehet frissíteni erre anélkül, hogy az előzményeket fel kelljen rakni? Melyik verziót kellene letölteni , mert van többféle is (Global, EU , recovery, OTA, FASTBOOT ) Van egy szájbarágós telepítési leírás valahol? Előre is köszönöm a segítőkészséget! Üdv. :F

(#4176) darvinya válasza cimbi66 (#4175) üzenetére


darvinya
titán

Azért nincs értesítésed, mert már csak számítógép segítségével tudsz friss ROM-ot rá flash-elni.
Ez ráadásul teljes gyalulás mellett lehetséges.
De:
Ha megszerzed a OTA ROM -okat sorban, akkor telefonon keresztül is tudod frissíteni.
Ez nem jár gyalulással.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4177) mizoli válasza cimbi66 (#4175) üzenetére


mizoli
addikt

Szia.
Látom EEA romon vagy (EUXM), ebből a 12.5.4 a legfrissebb.
Az OTA frissítés magának keresi meg a letöltendő romot.
Ha nem ajánlja fel a frissítést, akkor:
Beállítások - A telefonról - MIUI-verzió képecske (nem a szöveg) - a középen megjelent képre többször tapicskolj rá, míg kiírja, hogy a további frissítési funkciók bekapcsolva (vagy ilyesmi) - jobb felső sarok 3 pötty - A legújabb frissítő csomag letöltése.
Teljes rom letöltésnél a jobb felső sarok 3 pötty - Frissítő csomag kiválasztása - itt kikeresed a letöltött romot, és telepíti.

Az is elég lehet, hogy Beállítások - A telefonról - MIUI-verzió kép - alul megjelenik egy Ellenőrzés felirat, azt megnyomod, és ha így talál frissítést, írja, mit csinálj.
Ha nem jön össze, akkor is tudod frissíteni, úgy sem bonyolult.

Ja igen, az akku legyen legalább 70-80%-on, ha több, nem baj. A frissítési folyamat közben nem merülhet le a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#4178) cimbi66 válasza mizoli (#4177) üzenetére


cimbi66
csendes tag

Szia!
Köszönöm a válaszod. A tapicskolást megejtettem és be is kapcsolódott amit írtál. De a legújabb frissítés letöltésnél az eredeti 12.02.0 tölti le. Ebből úgy látom manuális frissítés lesz.
DARVINYA -nak is köszönöm a választ. Az OTA frissítést, honnan lehet leszedni. A MIUI downl alkalmazással le lehet tölteni? Ebben lehet régebbi verziókat lehívni, ott melyik lenne a következő a talán a 12.1.1.0 RFNEUXM ??? és abból melyik a RECOVERY v. FASTBOOT?
És ezt , hogy indítom el ? MIZOLI írása szerint mehet:"Teljes rom letöltésnél a jobb felső sarok 3 pötty - Frissítő csomag kiválasztása - itt kikeresed a letöltött romot, és telepíti."

Köszi! :R

(#4179) darvinya válasza cimbi66 (#4178) üzenetére


darvinya
titán

Ki van írva melyik az OTA csomag(ok). [link]
Neked kell valójában letölteni és külön betallózva telepíteni.
MIUI verzióra 12x tap, s előjön a 3 alatt a menü, ahol be tudod talozni.
Amit ír fórumtárs csak akkor működik, mikor már 1x felajánlotta.
Android ugrást nem tudsz egyből megtenni!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4180) mizoli válasza cimbi66 (#4178) üzenetére


mizoli
addikt

Ez a frissítő csomag kiválasztása arra vonatkozik, hogy talált frissítést a legújabb frissítőcsomag letöltés.
Ha nem talált semmit, két módon tudsz manuális frissítést csinálni. OTA frissítés ekkor nem játszik, az egy kisebb file, nem tartalmaz minden változást.
Az egyik a recovery rom letöltése pl. innen (ez egy zip file) és telepítése, én ehhez az OrangeFox custom recoveryt használom.
A custom recoveryhez nyitott bootloader kell, gondolom ez nem játszik.
A másik a fastboot rom letöltése és telepítése. Ennek az egyik módja a MiFlash tool pl. innen.
A Szaki féle Xiaomi adb/fastboot tools szintén nagyon jó hozzá, leírás a letöltő oldalon.
A fastboot rom több, mint 4 GB, többszörösen van csomagolva, használat előtt szét kell csomagolni. Én a TotalCommandert használom erre a célra. (Mintha láttam volna olyan eszközt, ami röptében szétcsomagol, és telepít, de nem tudok róla többet).

Az EU-ra szabott EEA fastboot romot pl. innen tudod letölteni.
Még egyszer ellenőrizd, hogy jelenleg biztosan EEA romot használsz.
Telepítés előtt minden fontos adatot ments el, sosem lehet tudni.

(#4181) cimbi66 válasza darvinya (#4179) üzenetére


cimbi66
csendes tag

Sajnos a link alatt OTA csomagot nem találok egyik verziónál sem, van Recovery meg Fastboot.
Az OTA lenne az a frissítés ami nem gyalulja le a telefonba levő névjegyeket, beállításokat,adatokat,fotókat.
Hogy tovább? :F

(#4182) mizoli válasza cimbi66 (#4181) üzenetére


mizoli
addikt

Itt írtam lehetőségeket, ez a hsz. nálad nem látszik?

[ Szerkesztve ]

(#4183) mizoli


mizoli
addikt

Megpróbálhatod azt is, hogy letöltesz egy recovery romot, azt a fentiek szerint betallózod a frissítő csomag kiválasztásnál.
Konkrétan ezt nem próbáltam, nem tudom, hogy működik-e, nekem nincs miui recoverym, mint írtam OrangeFox-ot használok.
A frissítés elvileg nem töröl, de alapértelmezés, hogy minden változás előtt mentést kell csinálni, bármi lehetséges alapon.

Meg egyébként is hasznos, ha fontos adatokat több helyen tárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#4184) this is life válasza mizoli (#4183) üzenetére


this is life
Ármester

A xiaomi adb tools elvileg kepes romot flashelni zart bl eseten is .
A jelen helyzet pedig talan nyero is , hisz csak update-rol van szo es nem rom csererol pl eu-rol -indonez romra .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4185) mizoli válasza this is life (#4184) üzenetére


mizoli
addikt

Így van.
A fórumtárs helyében ezt tenném.

A nyitott bootloader-t a custom recoveryhez írtam, hogy szükséges. 🙂

(#4186) this is life válasza mizoli (#4185) üzenetére


this is life
Ármester

Ezt en is igy gondolom. Ami miatt csak elvi szinten tettem fel a kerdest , nem mas , mint hogy sose probaltam ki , mivel hozzad hasonloan a twrp a nyero szamomra .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4187) this is life válasza cimbi66 (#4181) üzenetére


this is life
Ármester

Ezzel az eszközzel , modszerrel probalj update-ni [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4188) darvinya válasza cimbi66 (#4181) üzenetére


darvinya
titán

Revovery-t kell betallózni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4189) cimbi66 válasza darvinya (#4188) üzenetére


cimbi66
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Probálkozom.

(#4190) wexford881


wexford881
csendes tag

Sziasztok.
Azoktól kérdem akik fólia nélkül használják ezt a telefont:
Átlagos napi használat mellett mennyire karcolódik a kijelző? Mindenképpen szükséges rá fólia vagy nélküle is oké?

(#4191) Weeman1 válasza wexford881 (#4190) üzenetére


Weeman1
veterán

Nekem sosem volt rajta fólia,
de egy karc sincs rajta.
Pedig már több mint 1 éves.

Xiaomi 11T Pro

(#4192) Kutykurutty7 válasza wexford881 (#4190) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Én is szó szerint azt tudom írni, amit Weeman1 is írt.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4193) Bali27 válasza wexford881 (#4190) üzenetére


Bali27
addikt

Szia.. Nekem zsebben van, főleg télen kabát és a védőüveg szélei lepattogva, és kissé karcos. Nem mertem nélküle kipróbálni mert néha véletlen bekerül a lakáskulcs mellé meg ilyesmi. Ma vettem észre amikor valamiért levettem a majd 4000 Ft-os Nilkin tokot róla hogy a hátlap bal alsó sarka össze van törve. Na mondom.. :( Nem is emlékszem hogy leeset volna. raktam vissza az eredeti puha szilikon tokot.. Teljesen mindegy melyik van rajta :(

[ Szerkesztve ]

(#4194) wexford881


wexford881
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Tokot mindig is használtam és most is a saját gyári tok van rajta. Azt már tudom (korábbi tapasztalatból) hogy a kemény műanyag tokok nem érnek semmit, csak TPU vagy szilikon.
Jelenleg hidrogél fóliám van, az üvegfóliákat sose szerettem (hajlított kijelzőre meg szvsz pláne nem való), úgyhogy ez volt az egyetlen opció. Igazából csak mikrokarcok vannak rajta, azért is gondoltam hogy talán nélküle se lenne ennél nagyobb gondom. Akármilyen fólia is van rajta, a legkellemesebb nélküle volt, azért is tettem itt fel a kérdést.

(#4195) karburátor válasza wexford881 (#4190) üzenetére


karburátor
tag

Van néhány apró karc, de csak ha keresed, akkor látod.

(#4196) Bali27 válasza wexford881 (#4194) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem az uv fényre kötődős van de bevált. Már év eleje óta fent van és jól bírja..

(#4197) mizoli


mizoli
addikt

Itt az EvoX tegnap megjelent új verziója. Ha valakit érdekel.

(#4198) mizoli


mizoli
addikt

Az EvoX frissítéssel jött pár pozitív újdonság, már közelít az A11-hez. 🙂

MIUI-ra is van frissítés, 12.5.5 EEA, ha valakinek gyorsan kell, és még nem kapott OTA értesítést.

(#4199) mizoli válasza mizoli (#4198) üzenetére


mizoli
addikt

A linkelt oldalról letöltött MIUI frissítéstől pöttyet kiakadt az OrangeFox 11.1.1_2, csak többszöri próbálkozásra ment fel, akkor is el kellett neki magyarázni, hogy ez egy telepíthető rom. Nem tudom melyik a problémás, bár annyira nem is lényeges.
Szóval óvatosan.

(#4200) this is life válasza mizoli (#4198) üzenetére


this is life
Ármester

Lett valamilyen újabb bug , ne adj isten valami new ficsör?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.