Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) mizoli válasza Alonso69 (#4550) üzenetére


mizoli
addikt

Azt hiszem félreérted.
Lehet szuper, lehet abszolút megbízható, de mi indokolja, hogy egy rom eleve root-tal jöjjön?
Ez minden biztonsági megfontolásnak az ellenkezője.

(#4552) this is life válasza mizoli (#4549) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet , hogy amikor neked , magamról irok akkor csak az alteregóval beszélgetek 😂 , esetleg egy virtuális tükörképpel .
Reklámok ellen browser tekintetében az edge bekapcsolt addblockkal , privát dns-el korrektül mükszik , illetve a privát dns(adguard dns) is megfogja az alkalmazások jó részének a reklámját.. (egy próbát megér).
Annak idején míg rootolt telefonom volt az adaway kötelező darabnak számított . Igaz akkoriban a volte-hoz ,camera 2 apihoz szükség volt a magisk-re .

Alonso69
Biztos, hogy jól sikerült az orosz fejlesztő romja , viszont vsz nem sokat tehet hozzá egy xiaomi.eu romhoz , ami mögött nagyobb közösség található, ha már módolt global rom akkor rom builder, és talán akad hellas, görög rom is .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4553) this is life válasza mizoli (#4551) üzenetére


this is life
Ármester

Annyi előnye van , hogy egy gonddal kevesebb jut a usernek , a hátránya pedig ennek a sokszorosa , hisz ki tudja , hogy mivel es mennyire megpiszkált romról van szó (mondjuk másodlagos telefonon talán elférhet egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező fw/sw), egy biztos banki illetve személyes dolgot nem pakolnék rá...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4554) mizoli válasza this is life (#4552) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, egy kis AdAway mindig jól jön.
Tudom, hogy VPN alapon is tud szűrni, de nálam már annyira megszokta a root-ot, hogy megsértődne, ha nem lenne 🙂
Átmenetileg (pl. várakozás a bootloader nyitásig) használtam Adguardot is, meg vpn AdAway-t is, úgy sem rossz, de a root egy tiszta, száraz érzés 😁 Meg persze az AFWall+ -hoz is szükséges, meg egyebekhez.

(#4555) AKs


AKs
tag

Sziasztok!

Bizonyára láma a kérdés: a telo Blutooth 5.0-t tud. Szeretnék venni egy Mi Smart Band 7 okoskarkötőt, ez Blutooth 5.2-es. Működni fog hibátlanul vele?
Minden választ előre is köszönök szépen!

"There must be some kind of way out of here..."

(#4556) this is life válasza AKs (#4555) üzenetére


this is life
Ármester

Működni fog , nincs gond a lefelé, régebbi kapcsolat típus kompatibilitással .

Mizoli
Megértelek az adaway miatt , tényleg olyan mint a pampers pelenka :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4557) AKs válasza this is life (#4556) üzenetére


AKs
tag

Köszönöm szépen! Utána olvastam, és magam is erre jutottam. :R

"There must be some kind of way out of here..."

(#4558) mizoli


mizoli
addikt

Megjelent az EvoX 7.3

(#4559) Bali27 válasza mizoli (#4558) üzenetére


Bali27
addikt

Szia! Na ez jókor jött...Az Elixirből csak mi nem kaptuk meg a 3.3at ami Android 13-as :(((
Majd lehet kiprobalom, igaz most még Elixir van minden gond nélkül, + Pixel Os-el szemeztem... Vannak benne jó dolgok, de lehet ejtem akkor.

(#4560) mizoli válasza Bali27 (#4559) üzenetére


mizoli
addikt

Ha a mostani rendszerrel elégedett vagy, talán maradhatsz rajta.
Kivéve, ha túl erős a kíváncsiság 😁

(#4561) Bali27 válasza mizoli (#4560) üzenetére


Bali27
addikt

Azért jobb érzés az hogy tudod hogy nem ez az utolsó amit kiadnak hozzá.
Amugy nagyon elégedett vagyok azóta is... Mondjuk az utolsó egy órában folyamatosan jönnek a Telegram üzik és ujra megindultak a frissítések.
Hátha..... Ha jön akkor maradok természetesen.

(#4562) zoyoxy válasza chopin42 (#4514) üzenetére


zoyoxy
tag

A biztonság reklámjai ellen a leírtak szerinti tiltás mellett a kapcsolat és megosztás alatt privát DNS-ként beállított dns.adguard.com 100%-os hatékonyságú.

(#4563) this is life


this is life
Ármester

Elkeszült miui13/android12-höz a működő twrp , hála AndroidHQ254-nek [link] kipróbálva , tesztelve általam , az összefoglalóhoz hozzáadtam . A mappában található másik kettő recoveryt nem próbáltam ki .
Fent van a miui13/a12 dirty flash-el se volt gond (először úgy raktam fel , de végül a balesetek elkerülése végett ,két nappal később össze hoztam a tiszta telepítést ). Öt nap nyúzás után is jónak tűnik. Az új fajta power menü , khmm nem a kedvencem , de vissza lehet hozni a régit a fejlesztői beállítások alatt , buktam a kényszerített fekete módot a messenger lite alatt , kb ennyi hirtelen az összes negatívum a részemről.

A nagy testvér mi note10/10 pro eol/eos státuszba lépett, ha tippelni kellene max fél év kb két update a várható support a xiaomi részéről a lite-ot illetően.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4564) Bali27 válasza this is life (#4563) üzenetére


Bali27
addikt

Gondolatolvaso vagy.. Pont Android 13as twrprol akartam kérdezni. A 2 orangefox amit kihagytal ha jól értem..
Undorító hogy van egy tök jó telefonod és mivel ők profitot akarnak xarják a telokat,ezt meg lexarják..

(#4565) mizoli válasza Bali27 (#4564) üzenetére


mizoli
addikt

Egy kupac rom és recovery 🙂

Android 13-hoz (is) OrangeFox-ot használok.
De nincs itt az összes.

[ Szerkesztve ]

(#4567) this is life válasza Bali27 (#4564) üzenetére


this is life
Ármester

Valahogy ösztönözni kell az embereket a vásárlásra , és ezt a módját választották, pechükre , vagy pechünkre a hw gyors avultatása már nem működik .Nem sokat tehetünk ez ellen , legfeljebb csak annyit , hogy a következő telefont majd olyan gyártótól kell vásárolni aki hosszabb supportot biztosít . Ha most kellene telefont választanom akkor esélyes , hogy már nem xiaomit vennék .
Az orangefox twrp-t kihagytam ,mert örültem mint majom a farkának a müködő recovery ,miatt, két napja rá próbáltam az orangere , de valamiért nem működött miui alatt , de ez igaz a stock twrp-re is .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4568) Bali27 válasza this is life (#4567) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem bejön a xiaomi mert már rohadt jó custom romok vannak, és elég sok telót támogatnak.. Csak xiaomibol is olyat kell venni ami népszerű, sokan használják és a custom rom támogatás is valószínű hosszabb lesz.
Te amúgy milyen telót vennél ha most kellene venned?

(#4569) this is life válasza Bali27 (#4568) üzenetére


this is life
Ármester

Alapból nekem sincs bajom a xiaomival , a sw support hossza egyedül a sarkalatos pont náluk . A xiaomi.eu rom mint custom rom nálam kötelező darab stock-ot csak bl nyitásig szoktam látni, ez tart a mellettük, emiatt van snapdragon procis telefonom.
Ha most kellene venni akkor samsung a52s 5g egy kis duzzogással az a52 5g is bele férne .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4570) mizoli válasza this is life (#4569) üzenetére


mizoli
addikt

Azt hiszem, jelenleg én is a Samsung A52s 5g-t választanám.
A "tudása" nekem teljesen megfelelő.
Ez már egész barátságos ár.

(#4571) this is life válasza mizoli (#4570) üzenetére


this is life
Ármester

Több mint baráti ár , figyelembe véve a forint felcsökkenését ,inflációt a telefonunk néhai árát ...stb A samsung az a52s-el elkészítette a best buy telefont hw/sw ár arányban verhetetlen.

Offba raktam magunkat a békesség kedvéért. :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4572) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Van valakinek egy használt, de még működő akkuja? Vélhetően hibás telefont próbálnék, de egy új akkut nem szeretnék venni.

(#4573) Bali27 válasza this is life (#4571) üzenetére


Bali27
addikt

Páromnak 53 van.. Hát finoman fogalmazva nem dobtam tőle hátast. Tudom minimálisan jobb az 52.
Samsungot már nem vennék...Telefonboltos ismerősöm aki azért nyüstöli a telokat nagy Samsungos volt, és a lelkesed3sem hatására 2 éve kipróbálta a xiaomit... Mondta hogy nem menne már vissza Samura...

(#4574) Bali27 válasza lomposfarkas (#4572) üzenetére


Bali27
addikt

Ebbe úgy tudom nem lehet cserélni...
Nekem sajna nincs..

(#4575) this is life válasza Bali27 (#4573) üzenetére


this is life
Ármester

Pedig elvileg a stock droidhoz közelebb van a samsung felülete , számomra kissé idegen , de talán meg lehetne szokni . Az a52s-nél a virtuális közelség érzékelő miatt van panasz , az a53 pedig már a tesztelők kezei közt se aratott osztatlan sikert , vagy az előd sikerült túl jól(majd rontanak rajta) vagy az utód lett gyenge . De őszintén bevallva nem igazán látni a porondon olyan telefon amire érdemes lenne a lite-ot lecserélni .

Más , a rendszer appok frissítésére is van kerülő út miui-n , az android verziónak megfelelő google package installert telepíteni kell az apk mirror-ról utána a telefonon lévő miui appok jó része manuálisan frissíthetővé válik . A fenti apk-t érdemes megőrizni , mert reboot után eltűnik a telefonról .

Lehet a liteban akksit cserélni , csak a hátlapot kell le melegíteni , leszedni . :)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4576) lomposfarkas válasza Bali27 (#4574) üzenetére


lomposfarkas
tag

Lehet, tegnap szedtem szét. Csak nulla egész nulla voltos az akku. A készülék valamikor megázott, viszont töltőről be tud lépni fastbootba, tehát valami kis remény még lehet.

(#4577) konzi válasza Bali27 (#4573) üzenetére


konzi
aktív tag

Nekem special leginkább a Motorolak jönnek be a legjobban.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4578) Bali27 válasza konzi (#4577) üzenetére


Bali27
addikt

Nemrég (1-2 éve?) volt ilyen sugárzásmérés, összehasonlítás..(agydaganatot okoz(hat)).
Ha jól emlékszem az általad említett telefonok végeztek a legrosszabb helyen. Amúgy nem ismerem őket.

(#4579) Kutykurutty7 válasza Bali27 (#4578) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Telefonos sugárzási értékeket rendszeresen szoktak vizsgálni és publikálni. A Xiaomi sem az a gyártó, akinek nagyon alacsony sugárzásúak lennének a telefonjai (igyekeztem finoman fogalmazni).

Ez a cikk pont erről ír, meglehetősen régi, de kb. abból az időből van, amikor a Mi Note 10 Lite is megjelent:
https://bitport.hu/kinai-mobilok-vezetik-a-sugarzasi-listat

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4580) oOKitsuneOo válasza Bali27 (#4559) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia!
3.1 3.2 elérhető, azok 13 alapúak.
https://downloads.projectelixiros.com/thirteen/toco/

(#4581) Bali27 válasza oOKitsuneOo (#4580) üzenetére


Bali27
addikt

Szia.. Igen, ezeket ismertem...a 3.3 nem akar jönni.
Utolsó beszélgetésünk óta jött ki újabb PixelOs is.... Kíváncsi vagyok rá mennyire összeforrort Google élményt ad,

(#4582) Kutykurutty7


Kutykurutty7
aktív tag

Arról van pontos információ, hogy meddig kap a telefon "gyártói" rendszere Android (MIUI) frissítést és biztonsági frissítéseket?

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4583) Alonso69 válasza lomposfarkas (#4572) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
Nekem van egy új aksi,a héten jött meg, az AliExpress-ről rendeltem. [kép]
Baja és környéke,ahol oda tudom adni próbára.

Xiaomi 12

(#4584) this is life válasza Kutykurutty7 (#4582) üzenetére


this is life
Ármester

Városi mendemondák szerint 3 év support-ra lehet számítani , utána a napra készen tartás sw terén a custom (aosp alapú romokon keresztül lesz elérhető). Tényleges , mint ahogy fentebb is írtam ,max még két sw update várható májusig.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4585) Kutykurutty7 válasza this is life (#4584) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Köszi! :R

Valószínűleg megvárom, míg megkapja az utolsó hivatalos frissítést a telefon és csak utána teszek fel egy custom romot, ha nem lesz addig is valami baja, de egyelőre nem adja jelét annak, hogy bármiben gyengélkedne.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4586) lomposfarkas válasza Alonso69 (#4583) üzenetére


lomposfarkas
tag

Köszi, írtam privátot.

(#4587) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Így root,és EU rom után jött egy kérdés. Néhány app a play Store oldalon azt mutatja, hogy nem elérhető. Ami azért gáz,mert pl a revolut is ilyen. Más tapasztalat hasonlót? Ennek az új rom az oka? Hogyan lehet ezt helyre tenni? Mármint hogy mégis fel tudjam tenni?

Lehetséges, hogy meg is van a hiba oka:
Új bejelentkezés a következő eszközön: Google Pixel 2
Ez is még most is a buildprop-ban lakik,hogy mi a készülék az?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4588) vegyszer


vegyszer
addikt

Tegnap este a Magisk segedelmével a boot.img-t módosítani, majd fastboottal feltölteni is sikerült. Lett is root, de az ujjlenyomat olvasó szenzor ugyan működik, mert ujjlenyomatot látszólag enged rögzíteni, de a folyamat vége megszakad. Maga a Magisk sem látja aktívnak a biometrikus kapcsolót.

Mit rontok el? Más romok esetén is kellett ezzel küzdeni? Nekem nem rémlik ilyen poszt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4589) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok..
Most a Cherish Os-t használom. Úgy vettem észre hogy A13-al mintha jobban merülne a teló. Persze egy következő kernelben általában javítva van.
Az a kérdés hogy A13-as Xiaomi.eu-ban custom launchernél lehet -e már gesztusvezérlést használni.
Nagy bajom nem volt a miui romoklal, csak az hogy az alap launchert utálom, customban meg nincs gesztusvezérlés amiről meg nem vagyok hajlandó lemondani.

(#4590) this is life válasza Bali27 (#4589) üzenetére


this is life
Ármester

Sajnos továbbra sem működik custom launcher mellet a gesztus vezérlés .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4591) mizoli válasza Bali27 (#4589) üzenetére


mizoli
addikt

Én is utálom a MIUI launchert.
A Poco launherrel müködik a gesztusvezérlés, és úgy általában is egész jó.
EEA romon vagyok, xiaomi. eu/multi romon ki kellene próbálni, hátha.

(#4592) vegyszer válasza mizoli (#4591) üzenetére


vegyszer
addikt

Én egy hete váltottam. Pár kisebb döccenő volt eddig, mindet meg lehetett ugorni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4593) Bali27 válasza mizoli (#4591) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja..Pocoban meg nincs jobbra pöccintve google hirek ha jól tudom... Úgy meg a chromeot kéneb mindig megnyitni..(Vivaldit használok)

[ Szerkesztve ]

(#4594) mizoli válasza Bali27 (#4593) üzenetére


mizoli
addikt

Szerencsére nincs 😁
Ha lenne, nem használnám.
Nálam a Chrome szintén tiltólistás.

Vivaldit annyira nem ismerem, Samsung, Via, és Opera browsert használok, de sokat kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#4595) Bali27 válasza mizoli (#4594) üzenetére


Bali27
addikt

Vivaldit érdemes kipróbálni..Szgépen is azt használom és tökéletesen szinkronban van a telóval. Baromi jó böngésző, és az eredeti Operát készítő team csinálja.
Samsung böngésző nagyon jó, via kinai (nem bízom benne), opera meg már gagyi lett.

(#4596) this is life


this is life
Ármester

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden topik lakónak . :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4597) mizoli


mizoli
addikt

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek 🎄

(#4598) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy érdekesség. Nem tudom mi a hiba forrása, csak a jelenség az, hogy EU romon az aliexpress app nem tölt be képeket. Más app esetén hasonló sincs. Mi válthat ki ilyet? Minden app engedélyt megadtam neki utólag, de így is semmi...
Van esetleg ötlete valakinek?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4599) this is life válasza vegyszer (#4598) üzenetére


this is life
Ármester

Az okát ne kérdezd , de a hiba nálad van , mert nálam az aliexpress hibátlanul működik. Android system webviewer-rel vagy egyébb google-hoz kapcsolódó szolgáltatással nem lehet gond ?
Aliexpress verzió: 8.6.1.2, webview : 108.0.5359.128 .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4600) Viktor0610 válasza vegyszer (#4598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam is rendben van.
13.0.9.0 EUXM

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.