Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Bali27 válasza mizoli (#3899) üzenetére


Bali27
addikt

Dirty flasht még nem csináltam..
Firmware fel, majd flash.. kell előtte törölni dalvikot vagy ilyesmit, vagy utána dalvik cache, data???

(#3902) Bali27 válasza mizoli (#3899) üzenetére


Bali27
addikt

Na a változásnaplón kívül mindent megtaláltam.

(#3903) mizoli válasza Bali27 (#3902) üzenetére


mizoli
addikt

Én sem láttam. Valószínűleg az official romot kellene nézni.
A szükséges firmware zip-et az orangefox-ból tettem fel.
A rom flash után cache/dalvik cache törlés, aztán kész. Data törlés nincs, akkor elveszíted az adataidat.
Ha kell magisk, akkor még azt is fel kell tenni.
Ha nem lenne rootom, nem lenne ilyen telefonom sem 🙂

Egy negatív dolgot vettem észre.
A kedvenc óra /időjárás widgetem betűtipusát nem tudom a megszokottra állítani.
Hogy ez a rom miatt van, vagy a 12.5.1 miui firmware miatt, azt ki kellene deríteni, de macerás.

[ Szerkesztve ]

(#3904) Bali27 válasza mizoli (#3903) üzenetére


Bali27
addikt

Sikerült feltenni..
Az ég világon semmi de semmi változást nem látok :)
Remélhetőleg a telefonálás közbeni lezárásos problémát sikerült megoldani...
Kikapcsoltam a PIN kódot :)
Magisket hogy és honnan teszed fel? És amugy nem káros ha fent van huzamosabb ideig? Pl vásárlásnál, iylesmi?.... Per pill max a YXotube Vancedre és a SD Maidhez tudnám használni..
Van egyéb progi, bármi amielérhető vagy jobb lesz Magiskel egy full átlag usernek? :D

[ Szerkesztve ]

(#3905) mizoli válasza Bali27 (#3904) üzenetére


mizoli
addikt

Magisk 23
Ez a legújabb. Nagy kérdés, mi lesz később, az egy szem fejlesztő, topjohnwu átment a Google-höz dolgozni (eddig az Apple-nél volt).
A leírásban ott van, hogyan kell feltenni. Pár szóban: kiszeded a boot.img fájlt a romból, ezt "megpatcheled" a magiskben, aztán telepíted vagy gépről fastbootban, vagy twrp/orangefox -ban. Lehet, hogy a magisk-ben ismét rá kell nyomni a telepítésre, a direkt módszert választva.
Vagy átnevezed a magisk23.apk-t zip-re, és twrp/orangefox-ból telepíted.
Vannak olyan appok, amik utálják, (pl. bank), azok elől el lehet rejteni, de van igen macerás app is. A magisk topikban/összefoglalóban sok infót találsz.
Én az SD Maid Pro, az AdAway, az FNG, az AFWall+, a File Manager+, és az eredeti ES File Explorer Pro appokhoz használom, plusz a Detach 5.1 magisk modulhoz. Illetve nekem kellett az Universal SafetyNet Fix 1.1.1, hogy hibátlanul átmenjen a SafetyNet teszten.
OTP bank appom van, gond nélkül működik.

(#3906) mizoli válasza mizoli (#3905) üzenetére


mizoli
addikt

Kifelejtettem a Nova Launchert.
Ha van root, működik a duplakoppos lezárás. EvoX-en ezt használom.

(#3907) Bali27 válasza mizoli (#3906) üzenetére


Bali27
addikt

Én meg megtaláltam erre a telóra az eddig lwgszuperebb fényképezőgépet.. .. akit érdekel.. [link] innen ezt letöltöd..
NGCam_7.4.104-v2.0_cam.apk (com.ngcam.camera..
Alapbol is jó,csak a LIB-nél az alicet válaszd..a többi meg saját ízlés dolga..

[ Szerkesztve ]

(#3908) mizoli válasza Bali27 (#3907) üzenetére


mizoli
addikt

Így telefonon nézve nem igazán veszem észre, hogy volna különbség.

(#3909) Bali27 válasza mizoli (#3908) üzenetére


Bali27
addikt

Mármint? Miről van szó? A lib át állitásról?
Csinálj ugyan abban a szögben 2 fotót a 2 beállításal..
És nagyíts bele.. Számomra meglepő volt hogy az Alicevel mennyivel élesebb a kép.

(#3910) mizoli válasza Bali27 (#3909) üzenetére


mizoli
addikt

Nem így értettem.
Az open kamera és a nikita gcam képminőség között nem nagyon látok különbséget a telefonon nézve. Kis expozíció különbség van, ha az autamatára bízom.
Nyilván lehet állítgatni, meg config fájlokat csinálni, vagy készeket begyűjteni, de nekem a telefon kamera nem elsődleges szempont, van több fényképezőgépem, ha fotózni akarok.

[ Szerkesztve ]

(#3911) mizoli


mizoli
addikt

Changelog az EvoX 5.8-hoz

- Bump to EvolutionX 5.8
- June security patch
- Update blobs to V12.5.1.0 firmware
- Ship VantomKernel 4.14.232
- Fix OK Google detection
- Fix IR blaster
- Switch to prebuilt audio HAL
- Drop soundtrigger
- Add AntiFlicker (DC Dimming)
- Fix copying of qdcm profiles
- And more...


And more.. bővebben itt (másik telefon, de az EvoX ugyanaz).

(#3912) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Az mitől lehet hogy a m unlock tools nem latja a telót, csak mint ismeretlen eszköz jön fel...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3913) Bali27 válasza mizoli (#3911) üzenetére


Bali27
addikt

:R
Nem semmi.. Még elolvasni is sok... :DDD

(#3914) this is life válasza vegyszer (#3912) üzenetére


this is life
Ármester

Driver hiány az oka , próbáld frissíteni a drivereket , illetve a mi unlock alkalmazásból is érdemes más verziót kipróbálni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3915) mizoli válasza Bali27 (#3913) üzenetére


mizoli
addikt

Nem mind újdonság/változás, a hosszú az feature lista.

(#3916) vegyszer válasza this is life (#3914) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem tudom milyen driver kellene.
Az biztos, hogy a Windows 10 etéren nagyon el van b@szv@.
A W XP, Vista, és 7 esetén az USB-s eszközt feldugtam, oszt működött. Itt meg a teló W10 alatt meg se jelenik sehogy...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3917) this is life válasza vegyszer (#3916) üzenetére


this is life
Ármester

W10 alá elég amit a mi pc suite felrak , vagy netről letöltött xiaomi driver , igaz az unlock alkalmazásnak is kellene drivert telepíteni amivel működik. Néha megér egy próbát a telefon és windows reboot is , legalább is céges gépen w7 alatt ettől szokott magára találni az usb driver . Windows 10-en elvileg intel cpu-val kevesebb gond van , és az sem hátrány ha nem hubra csatlakozik az usb . Bár erre magam vagyok a cáfolat , mert windows tablet , egy szem usb 3-as port , azon lóg a hub és nem volt gond a működésével (igaz , vagy 3 verzióval ezelőtti win verzión nyitottam a bl-t) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3918) Bali27 válasza vegyszer (#3916) üzenetére


Bali27
addikt

Rájöttem hogy nem mindegy melyik USB-be rakod..általában 1 nél jó, és néha változik hogy melyik az :D
(és hülyén hangzik de volt hogy végigpróbáltam az egésszel és nem volt jó.. Majd a telóból kihuztam a kábelt, megfordítottam 180 fokot és úgy dugtam rá a telóra, és az az 1 amelyik épp "kiválasztódott"jónak lenni... jó lett :D)

(#3919) Bali27


Bali27
addikt

Pálinkás jó reggelt mindenkinek..
Mindenhol minden rendben?
Nagyon csendes a topic. Mondjuk nálam is tökéletesen teljesít az EvoX .. Egy álom ez a rom ;)

[ Szerkesztve ]

(#3920) mizoli válasza Bali27 (#3919) üzenetére


mizoli
addikt

Jól írod, pálinka meg álom.
Nem csoda, hogy csendes a topic 😁

(#3921) this is life válasza Bali27 (#3919) üzenetére


this is life
Ármester

Szerencsére minden jól működik , így aztán nagy a csend .
Nem mintha vágynék a bug-ra és tsai-ra .
Amúgy most a win11 ad egy kis elfoglaltságot , épp befelé lakom , próbálom személyre szabni alakítani. 😁, kütyübuziként kell egy kis elfoglaltság .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3922) Bali27 válasza this is life (#3921) üzenetére


Bali27
addikt

Win11? Még csak ilyen bugos béta elérhető belőle.. Nem?
Most kezd bexarni az Am3+ os alaplapom .. Nincs valakinek véletlen egy fölösleges? 😄 Még nem akarok full új gépet venni.. Még vagy 2 évet ki akarok húzni ezzel a configgal mert az új Amd nél rohadt nagy ugrás lesz majd ehhez képest

[ Szerkesztve ]

(#3923) vegyszer válasza Bali27 (#3919) üzenetére


vegyszer
addikt

Az EEA rom ma is jól működik.
És azóta se értem, hogy a nyitás miért nem megy. Folyamatosan driver gonndal küzdök. De ez a W10 nyűge.
Hátha a W11 már jobb lesz.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3924) this is life válasza Bali27 (#3922) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg béta , gyakorlatilag teljesen hibátlan és pokolian sokat gyorsult , fastboot nélkül kb 7-9 mp a betöltési idő i5 3337u sata ssd mellett , driverekkel nincs gondja alapból megtalálta mindet egyedül az intel managment engine-t kellett kézzel felrakni . Utána már csak a start menüt kellett vissza varázsolni regedit alól . A netframework 2.5 ami az istennek se akar települni , de hátha javítják .

vegyszer
Egy próbát lehet hogy megérne a gépeden külön win felhasználói fiók alól telepíteni a nyitáshoz szükséges drivereket . Lehet hogy a fő fióknál ezen a téren beragadt valami .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3925) mizoli


mizoli
addikt

EvoX frissítés
Changelog
- Lowest brightness hotfix
- Drop non-working livedisplay stuff

(#3926) Bali27 válasza mizoli (#3925) üzenetére


Bali27
addikt

A második mit jelenthet?

(#3927) mizoli válasza Bali27 (#3926) üzenetére


mizoli
addikt

Ezen én is fennakadtam. Sajnos annyira nem megy az angol, hogy ilyen szleng jellegű kifejezést biztosan értsek.
Szóval, ha nem működik valamelyik Live Display funkció, akkor hagyja a fenébe.
Aztán lehet, hogy ez totál hülyeség 😁
Egyébként nálam az összes jól működik.

Az előző romban szépek voltak a színek, jó volt a kontraszt. A színek most kifakultak, a kontraszt nagy mértékben lecsökkent. Lehet, hogy a dirty flash az oka (bár nem hiszem) de mindegy, a Kernel Adiutor (jól van írva) utódjával gyönyörűen be lehet állítani mindent.

[ Szerkesztve ]

(#3928) mizoli válasza mizoli (#3927) üzenetére


mizoli
addikt

A fakóbb színeket (úgy látszik ez az alapértelmezett) a Live Display - ben is lehet élénkebbre venni, nem kell hozzá kernel manager, csak ezt a nyilvánvaló megoldást elsőre nem néztem meg 🙂
De nagyon fel lehet turbózni a megjelenést kernel manager-rel, leugrik a kép a kijelzőről, ha valaki azt szereti.

(A MIUI kernelben nincs benne a kijelző állítás lehetősége, szóval ott ez a funkció nem elérhető).

A gyorspanelen lévő különböző display kapcsolók hosszú nyomására nem az adott menü jön be, simán eldobja a funkciót. (Bali27: Ez lehet a megfejtés).
A rendes böködés viszont szépen kapcsolgat, ugyanúgy, mint a menüből indítva.

[ Szerkesztve ]

(#3929) Wirág


Wirág
friss újonc

Sziasztok. 2 kérdésem lenne. 1: a telefonomon kikapcsolt kijelző állapotban kb percenként villan fel a két oldala.felvillan és elhalványul. Ez miért lehet?? És a másik: miui12.1.3 verzióm van. Ez tök régi? ( Jelentem, tök hüje vagyok a telefonokhoz. Olvasgattam itt amiket írtatok, hát háromnegyedét nem tudom értelmezni 😊)

(#3930) mizoli válasza Wirág (#3929) üzenetére


mizoli
addikt

Szia.
1. Értesítés érkezett, és az always-on display menüben be van kapcsolva az animáció megjelenítése.

2. Mit nevezünk nagyon réginek?
Nem írtad le, hogy melyik rom van a telefonon. A verzió szám után a zárójelben lévő betűket nézd meg.

(#3931) Wirág


Wirág
friss újonc

Jelentem MIUI GLOBAL 12.1.3 RFNEUXM :) és köszi a segítséget :)

(#3932) mizoli válasza Wirág (#3931) üzenetére


mizoli
addikt

Ha RFNEUXM, akkor neked az eu-ba szánt, úgynevezett eea romod van. Ebből a legfrissebb a 12.1.6 (ez előtti verzió a 12.1.4 volt).
Ha gondolod letöltheted pl. itt, vagy itt.
Figyelj rá, hogy EUXM legyen a letöltött file végződése, ugyanaz, mint ami most van fent. Ez nagyon fontos!
A telefonodon nyitott a bootloader?

OTA-n is elérhető, elvileg fel kellett volna ajánlania a frissítést. Ez a -mondjuk úgy- "gyári" frissítési metódus.
Ha teljesen új vagy a Xiaomi-MIUI vonalon, válaszd ezt a módszert, ha nagyon frissítő kedved van. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#3933) Wirág


Wirág
friss újonc

Attyajóég. Nem vagyok szőke, de voltam 😁 szóval hogy a telefonomon mi nyitott arról fogalmam sincs. Főleg nem a bootloaderről. Szívesen letöltenék bármit, de teljesen hüje vagyok ezekhez. Mindenesetre próbálkozom és köszönöm hogy segíteni próbálsz 😊

(#3934) mizoli válasza Wirág (#3933) üzenetére


mizoli
addikt

Értem 😇
Akkor nem kell letölteni semmit, nehogy valami gond legyen a telefonnal.
Tehát a frissítés:
Beállítások - a telefonról - itt a MIUI verzió képecskére bökj rá. Ez a bal oldalon van, stilizált 12-es színes szám van benne. Ha van frissítés, odaírja. Ezt elvileg magától is ki szokta írni egy üzenetben. Egyelőre mással nem kell foglalkoznod, majd ha kicsit jobban belejöttél.

Ha ugyanerre a képre sokszor böködsz, egy plusz menüpontot fogsz kapni.
A jobb felső sarokban a 3 pöttyöt megnyomva egy menü jön elő. (Ez egyéb helyeken is így van a menü rendszerben).

Sokat ne várj a frissítésektől, nem lesz sokkal jobb, viszont pár dolog rosszabb lehet. Ez egy tipikus Xiaomi tulajdonság 🙂

[ Szerkesztve ]

(#3935) Wirág


Wirág
friss újonc

Köszönöm. Csak azért gondoltam hogy én is frissítenék, mert mindenhol azt olvasom hogy mennyire várják az emberek az új frissítéseket. Gondoltam biztos fontos. De akkor türelmes leszek, bár nem értem hogy az én telefonomra miért nem jön. Az a lényeg, hogy működjön😊

(#3936) vegyszer válasza Wirág (#3935) üzenetére


vegyszer
addikt

Eléggé változó, hogy kinek mikor, és miért dobja fel egyik másik frissítést a rendszer. Elvileg kellene neki, de én is maradtam ki, holott naponta 2x kerestem rá, hogy jön-e már ki az óhajtott kiadás. És nekem nem jött.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3937) mizoli válasza Wirág (#3935) üzenetére


mizoli
addikt

Persze, várják, most pl. a 12.5 a várakozás romja 🙂
Egy kis olvasnivaló a csak részben működő görgetésről.
De itt a PH topikokban is panaszkodnak.

Az OTA frissítések elég rapszodikusan jönnek, ha egyáltalán.
Az előzőekben írt frissítés menüben (3 pötty jobb felül) van lehetőség kézzel letölteni a legújabb romot, ha gondolod nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#3938) Bali27 válasza mizoli (#3928) üzenetére


Bali27
addikt

Jó kis elemzés volt... Én még maradok annál amit 2 hete feltettem.. Ez eddig tökéletesen működik..

(#3939) mizoli


mizoli
addikt

Kipróbáltam a MIUI 12.1.6-on a Vantom toco-76-pana-20210511 kernelt, hogy nektek már ne kelljen 😇
Újabban ez az EvoX kernele, ott szuperül teljesít.
A MIUI sajnos nem szereti, a fényerő totál kaksi lesz tőle, max fényerőre áll az egész, de annyira, hogy MIUI alatt nem is lehet ekkorát beállítani, még napfény módban sem. Ez nem lenne gond, de a beállítás/szabályozás sajnos nem igazán működik. A kernel screen módjában lehet ugyan szabályozni, de ha mondjuk a home képernyő tökéletes, akkor a menü lesz rossz, vagy a gyorskapcsolók és hasonlók.
Lehet olyan értékeket állítani, hogy elfogadható, de csak újraindításig.
Remélem javítja a fejlesztő.

[ Szerkesztve ]

(#3940) Bali27 válasza mizoli (#3939) üzenetére


Bali27
addikt

A kernekek mire jók? Note6 prora látom hogy telegramon szinte naponta jönnek ki újak . Ha van egy custom rom abba alapból van egy kernek amit ugye nem véletlen választott a fejlesztő... Ezeket érdemes cserélgetni? 😏

Én a Miuival már óvatos leszek.. Először videón nézem meg, és ha csak nem tud olyat hogy leesik az állam és dobok egy hátast, akkor maradok Evoxnél... Ez most nagyon bejött😁🥳

[ Szerkesztve ]

(#3941) mizoli válasza Bali27 (#3940) üzenetére


mizoli
addikt

A kernel a rendszermag.
A gyártók nem nagyon adják ki, de külső fejlesztők (vagy gyári fejlesztők szabadidőben) csinálnak/módosítanak kerneleket.
A userek azért cserélnek kernelt, mert többlet tudás, beállítási lehetőség van bennük, ami a gyári kernelben nem elérhető, de fizikailag tudja a telefon. Egy példa: ha valaki játszik (én nem), magasabb frekire lehet húzni a procit vagy éppen fordítva. Vagy pl. régebben (már nem tudom milyen telefon/rom volt, csak kernel tuninggal tudtam állítani a rezgés erősségét.
Amiért én megnéztem, a kijelzőt is lehet állítani, pl. színek külön-külön, kontraszt, telítettség, stb.

Az EvoX - ben Vantom (módosította) kernel van, ott vannak ilyen lehetőségek. Kernel managerrel lehet bizgatni. Ez talán a legjobb, már nagyon régóta.

[ Szerkesztve ]

(#3942) Bali27 válasza mizoli (#3941) üzenetére


Bali27
addikt

Ez tényleg nagyon komoly cucc... Igaz átlag felhasználó inkább árt vele... Legalábbis magamból indulok ki😆

(#3943) Bali27 válasza mizoli (#3939) üzenetére


Bali27
addikt

12.1.6 miben más mint az 5?
Evox alá?

(#3944) mizoli válasza Bali27 (#3943) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem semmiben.
Elég csak a firmware.

(#3945) vasi79 válasza mizoli (#3937) üzenetére


vasi79
aktív tag

Nálam már a 12.5.1 fut. A görgetéssel nincs problémám. De pl a letiltott 2. SIM jele megjelenít az állapotsoron újraindítást követően. Miután engedélyezem és újra tiltom, eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#3946) Attesz42


Attesz42
csendes tag

EEA verzióra később fog érkezni a 12.5.1 ! :)

(#3947) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Nekem sosem volt problémám a telokal. 3 Xiaomi Mi Note 10 lite EEA van a családban. Eddig le kopogom semmi baj nincs velük,már egy éve lassan hogy megvannak. Peddig én gyüröm rendesen. :)

(#3948) mizoli válasza vasi79 (#3945) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, a ...mixm (global) verzióra már egy ideje kint van, de annyira nem érdekel, hogy feltegyem (eea, illetve custom romon vagyok).

Valószínűleg nem használsz olyan alkalmazást, amiben rosszul működik a görgetés.
Ez a sim probléma a 12.5.1 -ben jött?
Én nem vettem volna észre, dupla simet használok.

[ Szerkesztve ]

(#3949) vasi79 válasza mizoli (#3948) üzenetére


vasi79
aktív tag

Hát eddig nem volt jelen ez a probléma. Dupla SIM van nekem is, de csak időnként használom a másodikat. Ezért tűnt fel azonnal a frissítés után.

Valami jó custom nekem is tetszene, de már régebben sem sikerült feltenni.... A régi Lenovomra is kijött a 11es droid Lineage alatt :DD

(#3950) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok most jött a frissítés.
Nincs hálózatom , miért.
Nem kért PIN kódot sem.
SOS.
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.