Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) vegyszer válasza Viktor0610 (#4600) üzenetére


vegyszer
addikt

EU rom gyanánt nekem ez van fent:
xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V13.0.4.0.SFNMIXM_v13-12-fastboot.zip
Nem tudom mi lehet a hiba oka...
De tudok nélküle/vele élni

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4602) Viktor0610 válasza vegyszer (#4601) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyors Google keresés alapján azt találtam, hogy a reklámblokkoló kavarhat be, ha pl. valamelyik szűrő rosszul van beállítva.

Samsung Galaxy A54

(#4603) vegyszer válasza Viktor0610 (#4602) üzenetére


vegyszer
addikt

Ön nyert!

Újra át kell nézni az AdAway Magisk páros finomhangolását.
Kikapcsolt blokkoló után rendben működik...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4604) this is life


this is life
Ármester

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4605) mizoli


mizoli
addikt

Boldog új évet kívánok mindenkinek 📱🥂🥃🍻🍹🍸

(#4606) Bali27 válasza mizoli (#4605) üzenetére


Bali27
addikt

Hasonlókat! 🥂

(#4607) jatszo


jatszo
aktív tag

Üdv. EEA rom frissítès várható mèg, vagy 2 èv után lelőve a termèktámogatás? :(((

(#4608) this is life válasza jatszo (#4607) üzenetére


this is life
Ármester

Tavaly októberi a legutolsó rom/security patch , az még annyira nem vészes .
Ha tippelni kell , talán még egy updatet kapunk és utána jön az eol/eos státusz.
Tavasszal lesz három éves a note 10 lite ,és meglepődnék ha tovább vinnék a támogatását .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4609) jatszo válasza this is life (#4608) üzenetére


jatszo
aktív tag

Májusi a legutolsó biztonsági frissítès. :U

(#4610) this is life válasza jatszo (#4609) üzenetére


this is life
Ármester

Eea rom-ra van frissebb is , ha más nem rakd fel manuálisan , az összefoglalóban van link stock romhoz is .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4611) jatszo válasza this is life (#4610) üzenetére


jatszo
aktív tag

Szeptemberi frissítès van fenn nekem, de abban a biztonsági frissítès májusi. A global, orosz, meg indiai verziók novemberben voltak frissítve, csak az európai nem.. :Y

(#4612) this is life válasza jatszo (#4611) üzenetére


this is life
Ármester

Upsz , ezt nem tudtam , már mint ,hogy szeptemberben sikerült májusi security patch-et össze hozniuk. Az EEA romok frissítési üteme köztudottan gyatra ( nem mintha kifeszítenék magukat a többi verzión) a samsung ezen a téren ezerszer korrektebb , igaz nekik is meg van a maguk gyenge oldala , mint minden gyártónak .
Ha más nem cserélj romot , igaz per pillanat nem sokat nyersz vele , max 5 hónappal jobb a security szint . Napra kész ,csak custom sw-vel és miui mentes oprendszerrel lehetsz .

UI.: Rájuk szakadhatna egy mázsa .... , mert egy hardveresen nagyon jól használható telefon veszik el a feledés homályában .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4613) cimbi66


cimbi66
csendes tag

A héten megjelent :) a telefonomon az EEA V13.0.6.0.SFNEUXM frissítés. Aztán eltünt mielőtt felraktam volna :(( . Valami gong volt vele, hogy eltünt? Üdv.

(#4614) Viktor0610 válasza cimbi66 (#4613) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól látom, van már 13.0.9.0 is, szóval az valami korábbi lehet.
Nem emlékszem bármilyen gondra egyik ROM-verzió esetében sem.

Samsung Galaxy A54

(#4615) SeLe válasza cimbi66 (#4613) üzenetére


SeLe
tag

Biztonsági frissítés, 2023.01.01
Nincs vele semmi gond.
Pár nap és ismét feldobja.

(#4616) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Letoltottem a legujabb 1 3.0 6 frissitest, a proximity sensor kuka lett. Vissza szeretnem tenni az előző verziot amiben jó volt, hogyan tudom feltenni?
Köszönöm

(#4617) this is life válasza csemeteim (#4616) üzenetére


this is life
Ármester

Emlékeim szerint downgradelni csak nyitott bl. tudsz. Próbálj először egy gyári visszaálítást (factory reset) ez mindent törölni fog. Sokat nem veszítesz a fr-el, mert a bl nyitás, downgrade is teljes adatvesztéssel jár.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4618) csemeteim válasza this is life (#4617) üzenetére


csemeteim
tag

Köszi
Probalkozok a visszaállítással.

(#4619) csemeteim válasza csemeteim (#4618) üzenetére


csemeteim
tag

Sziasztok visszaállítottam eltűnt az időjárás widget és egy két hasonló, hogyan lehet visszavarázsolni.

(#4620) mizoli


mizoli
addikt

Evolution X 7.6.2

Láttátok már? Tegnapi.

(#4621) Bali27 válasza mizoli (#4620) üzenetére


Bali27
addikt

Tyű ha.. Nem láttam még. Igaz tökéletesen bevált a Cherish Os... Majd kíváncsi leszek melyik Op rendszer viszi legtovább a telónkat. Ha Cherish kifúj akkor váltok mivel az EvoX úgy látom következetes és kitartó a telók támogatásában. :C Amúgy nagyon szeretem ezt a telót.. Közel 2 nap még mindig az üzemidő.. (ha reggltől estig böngészek / telózok/ +Tidal / Volumio megy akkor 1 hosszú nap)
Atomstabil...szép és jól müxik.. Mi kell még? :)

(#4622) mizoli válasza Bali27 (#4621) üzenetére


mizoli
addikt

"Atomstabil...szép és jól müxik.. Mi kell még?"

Egy pohár jófajta vörösbor 😁

Én is szeretem a Mi Note 10 lite-ot, mindent tud, amire szükségem van.
Igazad van, szép, és jó érzés kézbefogni.

(#4623) Bali27 válasza mizoli (#4622) üzenetére


Bali27
addikt

Sziasztok!
Már jó ideje használom a Cheris Os-t.. Viszont kb 2 hete elkezdte valami meríteni a telót..
HASználtam eddig is a Tidalt meg a Volumiot, amik persze merítik, de most ez már durva.. Kb napi 2X- töltöm.
Kérdés hogy milyen progival lehet kideríteni hogy mi szívja ennyire az aksit..
Sima beépített akku progi semmi különöset nem mutat, meg fent van az Accu Battery de az is fals baromságokat ír. 4% chrome, miközben nem is használom.. Volumio 0,1% miközben sokat megy.
NIncs kedvem újra tenni az Op rendszert.. Ja Cache/Dalvik törlés már volt.

(#4624) mizoli válasza Bali27 (#4623) üzenetére


mizoli
addikt

Akku Battery és a GSAM Battery Monitor talán a legjobbak. Nem jelent semmit, hogy nem használod a Chrome-ot, használja az saját magát. Kényszerleállítás + le kell tiltani. Plusz az automatikus indítást megakadályozni. A célra tökéletes az SD Maid (pro) 1 - az utód 2 vagy SE verzióban még? nincs benne a lehetőség.
Root kell hozzá, de gondolom nem probléma.

(#4625) Bali27 válasza mizoli (#4620) üzenetére


Bali27
addikt

Ma feltettem..
Google mentéseim ugrottak... :O
Dupla kopp nem működik...
Play store olyan lassan indit el egy installt hogy beszarás.. És ez még csak így 10 perc használat után.

(#4626) Bali27


Bali27
addikt

Na.. kb fél ora után magától észhez tért.. Igaz a google mentéseim a névjegyeken meg a progikon kivül elvesztek.. (smsekre nagy szükségem lett volna)
De most már fasza meg minden.. Igaz a Lawnchair telepítését nem úszom meg mert a beépített launcher már egész jó, de a custom icon packokat nem szépen jeleníti meg.

(#4627) mizoli válasza Bali27 (#4625) üzenetére


mizoli
addikt

Sajnálom. 😒
Google mentést nem használok, arról fogalmam sincs.
Ha mentés, akkor Migrate, vagy Swift Backup.
A duplakoppos lezárás működik (lehet, hogy a Nova miatt?), a nyitás nem. A hátlapon duplakopp is működik (screenshot-on próbáltam). Teljes gesztusvezérlés működik (Nova Launcher-t és FNG-t használok).
A Play Store-nak nálam semmi baja.

Indítsd újra, esetleg többször is, és/vagy töröld a Play Store adatait.

(#4628) Bali27 válasza mizoli (#4627) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, már megoldódott.. Már szuperül müködik, egyedül a google egyes részeit vesztettem el.. Persze lehet a Cherris Os nem mentette el rendesen. Nem derül ki... Most már nagyon frankon müködik.. És már a Nováról áttértem a Lawnchairre.. nekem sokkal testhezállóbb, kicsi, nem bonyolult, baromi gyors és tud mindent ami nekem kell. Ja és nem bugos.

(#4629) Bali27 válasza Bali27 (#4628) üzenetére


Bali27
addikt

Bazz.. Megint nem müködik a duplakoppintásos felébresztés :O :(((

(#4630) Bali27 válasza Bali27 (#4629) üzenetére


Bali27
addikt

NAh.. leesett a tantusz.. Épp istenitettem a Lawnchairt...
EvoX Launcherrel van dupla kopp, Lawnchairrel meg nincs... :S OK.. elnézést a faszkó keltésér..

(#4631) this is life


this is life
Ármester

Vajon mikor jelenti be a xiaomi az EOL/EOS státuszt, vagy csak a nagy testvér után csendesen nekünk is le ketyegett a vekker?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4632) vegyszer válasza this is life (#4631) üzenetére


vegyszer
addikt

Még vársz rá frissítést?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4633) this is life válasza vegyszer (#4632) üzenetére


this is life
Ármester

Amíg élek remélek, még nem telt le a 3 év, búcsú ajándéknak egy friss security patch korrekt lenne. Tisztában vagyok vele, hogy bilibe lóg a kezem :O :D
Közben utána néztem a megjelenés idejének, elszállt a remény, 2020 4.-ik havában adták ki a telefont.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4634) Viktor0610 válasza this is life (#4633) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google barátom szerint:
"This phone has reached its end of life
Xiaomi Mi Note 10 Lite has reached its end of life, meaning that there wont be any further (official) Android updates for it."
De az mondjuk, vicces (szomorú), hogy a nagytesója ugyan kapott MIUI 13-at, de "csak" droid 11 alapon. Míg ez droid 12 alapú MIUI 13-at kapott. :U

Samsung Galaxy A54

(#4635) this is life válasza Viktor0610 (#4634) üzenetére


this is life
Ármester

Köszönöm az információt, nekem valamiért nem sikerült rá lelni.
Amit a nagy testvérnél műveltek nevetséges, hisz csak a kamerához kellett volna optimalizálni a fw egyes részeit, a többi hw elem ugyan az .
Nem tudják magukat meghazudtolni ha sw támogatásról van szó, ami elvileg 3 év, de gyakorlatilag 2.5 év ténylegesen.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4636) mizoli válasza this is life (#4633) üzenetére


mizoli
addikt

Ha nem ragaszkodunk a MIUI-hoz, custom romokon van frissítés. 🙂
link
Ez nem a legújabb security patch, de nekem ez az EvoX van fent.

Android 13, 2023. februári security patch .

[ Szerkesztve ]

(#4637) this is life válasza mizoli (#4636) üzenetére


this is life
Ármester

Az a gond, hogy számomra lényeges szempont a miui megléte, emiatt nem raktam fel aosp romot, illetve emiatt van xiaomi telefonom. A stock vagy ahhoz nagyban hasolító felületektől kiráz a hideg, meg az ideg. Amennyiben a miui-ról lemondanék, akkor márka váltás is lenne egyben, de ahhoz nem igazán fűlik a fogam.
Csendesen keresgélem az utódot, ami nem nagyon akad, értelmes árral és jóval többet nyújtó hw-el. Mert az alap, hogy qualcomm soc, legalább lite szintű kamera (de inkább erősebb) hw is adjon pluszt és miui fusson rajta,akksiban se nagyon lépnék vissza ..stb és mind ez anyagilag ne fájjon jobban, mint amennyire a lite vétele fájt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4638) vegyszer válasza this is life (#4637) üzenetére


vegyszer
addikt

Én veled szemben azt érzem, hogy egyetlen mostani menő teló sem tud semmiben annyival többet, hogy az az érzésem legyen, hogy keresgélni akarjam a deákigazolványok tucatját miatta a kasszánál.

Én inkább akku fronton érzem azt, hogy már nem úgy fénylik, mint két és fél évvel ezelőtt...

Az utodlás kérdése nálam sokadrangú. Főleg úgy, hogy az új meló helyen egy nem túl menő, de legalább kezelhető méretű telót kaptam.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4639) Bali27 válasza mizoli (#4636) üzenetére


Bali27
addikt

Feltettem az EvoX-et... Valószínű a Cherris Os harmadik frissítésében lehetett gond vagy az hogy harmadik piszkos frissítést csináltam...
Az új Evox tökéletesen működik, az akku majdnem olyan mint új korában... 2 napot bír megint :))
Szóval per pill maradéktalanul elégedett vagyok. 😁

[ Szerkesztve ]

(#4640) mizoli válasza this is life (#4637) üzenetére


mizoli
addikt

"A stock vagy ahhoz nagyban hasolító felületektől kiráz a hideg"

Egyetértünk, engem is.
A jó hír, hogy az EvoX tömve van "extrával", és ez itt nem rengeteg bloatware-t jelent. Az nincs.
Gyakorlatilag minden testreszabható, nagyon sok a lehetőség.
De ez véletlenül sem rábeszélés akar lenni.
Az egyik telefonon nekem is MIUI van, még Android 11, MIUI 12.5.4, és eszembe sincs frissíteni. 🙂

(#4641) Bali27 válasza mizoli (#4640) üzenetére


Bali27
addikt

Hát igen.. Ha és akinek a fényképezés a gyengéje, annak ott a felturbozott miui fényképezőgép alapnak....
+ Leica kiegészítő.. :R

(#4642) this is life válasza vegyszer (#4638) üzenetére


this is life
Ármester

Egyenlőre nálam sincs tervbe véve a csere, mert nincs olyan telefon amiért szívesen szabadulnék meg egy kisebb készpénz halmaztól.
Viszont hosszabb távon jól jönne egy hivatalosan támogatott oprendszerű telefon. magamat ismerve 6-9 hónap elteltével kezd majd mocorogni a kisördög, hogy váltani kellene az EOL/EOS státusz miatt.

Az akksira nem panaszkodhatok, kb 7-8 órás üzemidőt képes még mindig hozni, ami lényegében mindenre is elég.

mizoli
Hiába nem stock, mégis aosp alapú, és már a megjelenésével is gondom van, az evox számomra látványban, nem más mint egy plusz funkciókkal kiegészített aosp rom.
Valamiért a miui jön be a nyakatekert logikátlan menü rendszerével (adja a wp filinget).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4643) Bali27 válasza this is life (#4642) üzenetére


Bali27
addikt

Bocsi hogy nem nekem címezted de az egyik ok pont a külső volt amiért váltottam a miuirol.. Különböző az izlésünk...
Miuinál ha van custom ikon pack akkor nincs gesztusvezérlés csak aztal a gagyi kiegészítővel max de azzal nem az igazi.. Ha nincs icon pack (nekem alap hogy legyen támogatás) akkor van gesztusvezérlés de egy begyepesedett kb számomra kinai design és kötöttség. A rengeteg kémprogirol amit az elején meg kikapcsolni /uninstallálni kell még szó sem esett.

(#4644) this is life válasza Bali27 (#4643) üzenetére


this is life
Ármester

Ismered a mondást, ki a papot szereti ki pedig a papnét :D , ahány ház annyi szokás. Pl egyedi launchert használok custom ikon pakkal(emiatt a gesztus vezérlés alapból kilőve) amivel nincs gondom, elfogadtam, pontosabban sose szoktattam magam rá, emiatt ohne fájdalom.

Ezek mellett egy eléggé kicsontozott xiaomi.eu romot használok, régebben közzé tett és azóta bővitett listám alapján.

Sok szem közt bevallva, ami leginkább miui-n tart, az a xiaomi féle, sms, telefon, fájlkezelő alkalmazás. Ha ezt más rendszerre át lehetne menteni pl evox, akkor bennem is nagyobb hajlandóság lenne egy custom romra váltáshoz. Igaz az sem lenne hátrány, ha lenne kéznél tartalék telefon, hogy ha valamit nagy el kanolok, akkor ne maradjak eszköz nélkül.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4645) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! 5Ghz-es wifin nektek mennyi a le/feltöltési sebesség? A Digis pasinak a Mi note 11 700mbps, nekem 300mbps ..
Ez teló vagy oprendszer függő?

(#4646) this is life válasza Bali27 (#4645) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem is 300 mb/s jön össze, vsz a telefon wifije,antennái nem tudja a mu mimo kapcsolatot és esélyes, hogy a 80mhz se jön össze 5Ghz-es wifin (a mix 2-vel lazán meg volt a 700 körüli érték).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4647) Viktor0610 válasza Bali27 (#4645) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 700 Mbps szerintem már wi-fi 6 sebesség.
Mivel ez a teló nen ismeri ezt a szabványt, a 300 Mbps nagyon jó eredményt jelent. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4648) this is life válasza Viktor0610 (#4647) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet, hogy én tudom rosszul, de a wifi 5 sebessége 867 mb/s , link speed 641 mb/s (2x2 mimo ,80mhz sávszélességgel) , megfelelő eszközzel több is lehet, de nem jellemző, hogy otthoni környezetben széles kőrben elterjedt lenne (elvi max 6.9 gbps).
A wifi 6 fő erénye nem is annyira gyorsaság, hanem a nyaláb formálás, terhelés elosztás,egyszerre kiszolgálható eszközök száma..stb (elvi max 9.6 gbps).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4649) Viktor0610 válasza this is life (#4648) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, igazad van, bár nekem az hozta meg a gyorsabb wi-fit, ha wi-fi 6 képes routerre váltottam.

Samsung Galaxy A54

(#4650) Bali27 válasza Viktor0610 (#4647) üzenetére


Bali27
addikt

Most egy Huawei HG8147X6 van itthon.. Ez elméletileg tudja a 6os wifit. És ezzel ment 700-at a Note11, nekem meg ezzel megy 300at a teló.,
Szóval valószínű igazad lehet hogy a 11 tudja az ax szabványt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.