Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Bali27 válasza mizoli (#4050) üzenetére


Bali27
addikt

Párom note 6 proján már vagy 9 hónapja ugyanaz a rom megy.. Xiaomi.eu... Sokszor be van lassulva.. Az a kérdés hogy cache/dalvik twrps törléssel gyorsulhat valamennyit?

(#4052) mizoli válasza Bali27 (#4051) üzenetére


mizoli
addikt

Gyorsulhat, de nem törvényszerű.
Az automatikusan induló programokat is korlátozni kell, csak az legyen, ami tényleg kell.
A futó alkalmazások bezárása is gyorsíthat. Többször kell nézni.
Van erre egy jó kis program a KillApps (pro). A pro a rendszerappokat is be tudja zárni, igen hasznos. Van egy automatikus verzió is belőle, de én nem azt használom.
Újraindítás, KillApps pro, és egy csomó olyan is fut(ott), ami elvileg el sem indult 🙂
A Poco launcherben elérhető egy gyorstisztítás funkció, az is hasznos lehet.

(#4053) Bali27 válasza mizoli (#4052) üzenetére


Bali27
addikt

Köszönöm a gyors választ.. Ki fogom próbálni...pro az azt jelenti hogy megvetted? Manuálisan kell elinditani?mert bnömre ilyesmit nem nagyon lehet bízni😄A Greenify volt hasonló ehhez talán? Igaz ott semmi változást nem érzékeltem..
Poco launcher tisztítoja miben más/jobb mint a miuié?

[ Szerkesztve ]

(#4054) mizoli válasza Bali27 (#4053) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, megvettem, és működik. Ha visszaellenőrzöm a bezárt appokat, valóban nem futnak. Aztán, hogy ez mennyit segít, más kérdés 🙂
Nem tudom, hogy az automatikus verzió milyen.
A Poco "tisztítója" a gyorsítótárat törli, egy rakéta vagy mi az ikonja. Ezeket persze maga az Android is bezárja, ha nem fér el valami.
De ilyen cache, stb. törlésektől nem biztos, hogy érzékelhetően gyorsabb lesz a barátnőd telefonja.
Ahhoz ki kell pucolni a MIUI-t (pl. SD Maid pro root-tal, vagy gépen adb-vel), plusz nem engedni, hogy minden app futhasson, kedve szerint pocsékolva az erőforrásokat.
Én azt is meghatározom, hogy melyik app kapjon internet hozzáférést. Erre a célra az AFWall tűzfal kiváló (root kell hozzá, de van root nélküli tűzfal is).
Szóval sajnos sok összetevős a lassulás megoldása.

Ja, és egy újraindítás is sokszor hasznos tud lenni. Bezárja ami nem kell, de sajnos indul olyan is, ami szintén nem kell.
Viszont egyszerű végrehajtani 🙂

[ Szerkesztve ]

(#4055) Bali27 válasza mizoli (#4054) üzenetére


Bali27
addikt

Hali..telefonálás közbeni fülvezérlésre van valami ellenszer?
Sajnos a beszélgetés közbeni csipogásra ha keresnek nincs megfelelő

(#4056) mizoli válasza Bali27 (#4055) üzenetére


mizoli
addikt

Tartsd el a füledtől. 🙂
A csipogás egy szolgáltatói feature.

(#4057) Bali27 válasza mizoli (#4056) üzenetére


Bali27
addikt

Hát akkor eltartom... Ezekszerint nem vagyok egyedül..
Ma volt egy random restartom pont akkor amikor nagyon rosszul jött mert kellett volna a gps. Vezetés közben, miközben ment a Myonline,radio, a Gps locker, és a Waze..
Kérdés.. Ki lehet valahogy deríteni hogy mi volt a bűnös? Valamelyik program okozta, vagy az oprendszer..?
Egyelőre naplót nem találtam.

(#4058) vegyszer válasza Bali27 (#4055) üzenetére


vegyszer
addikt

Van megoldás.
Olcsó, jól működik, csak figyelni kell rá annyiban, hogy amikor feletted a hívást, vagy a tárcsázást elindítottad, meg kell nyomni a bekapcsoló gombot.
Sajnos én már a Redmi 3 Pro-t is így használtam, meg a Mi Mix 2-n is így kellett. Főleg meleg időben tudtam jól füllel vezérelni. És írtam SMS-t, tettem repülőtéri módba, indítottam új hívást, stb.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4059) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Beálltam közétek, mert PocoF2Pro USB aljzatja megmakkant.
Csere darab úton…csak már nem bírta addig.
Kérdéseim:
Van gesztus vezérlés?
Legújabb ROM van fent, de nem tudom hányas, mert a megszokott billentyűzet úgy viselkedik, mint anno Android 9-én.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4060) vegyszer válasza darvinya (#4059) üzenetére


vegyszer
addikt

Van gesztus vezérlés. Beállitasok/Kezdőképernyő/Rendszervezérlés

Az, hogy a te billentyűzetetd hogyan viselkedett anno, abból nem derül ki mi a kérdésed.
De a droid verziódat a Beállítások első sorában látod. (A telefonról)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4061) darvinya válasza vegyszer (#4060) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4062) Bali27


Bali27
addikt

4057-re valaki?
Más: van különbség (minőség beli) twrp alól rom telepítés vagy flashalni prompt alol?(utóbbit még nem csináltam)
Ugyanis lineage os telepítését utóbbi szerint ajánlják.

(#4063) vegyszer válasza Bali27 (#4057) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem mostanában többször jött elő az a bug, hogy a záró képernyőn látszólag rossz helyet világít meg a kijelző az ujjlenyomat fleoldáshoz.

De spontán rebbot nemigen volt az elmúlt 13 hónap során.
Mondjuk, te többször cseréltél itt romot, mint az összes többi társ együtt. De hogy tiszta telepítést, vagy app mentésekekt használsz, arról nem esik sok szó. Akár az is lehet a hiba oka.

De egyetlen reboot nem nem a világ vége, még akkor se, hogyha rosszkor jött.

De mondhatnám iOS-ül is, hogy biztos az a gond, hogy rosszul fogod.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4064) darvinya


darvinya
titán

Van megoldás a Ne Zavarjanak módra legújabb EEA ROM-nál?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4065) vegyszer válasza darvinya (#4064) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha az a kérdésed, hogy lehet-e időzíteni, akkor azt MIUI 12 óta már nem lehet

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4066) darvinya válasza vegyszer (#4065) üzenetére


darvinya
titán

Nem, időzítés van 12 alatt is.
A probléma az, hogy hiába kapcsol be, nem kapcsolja ki a hangokat.

Tehát, semmi értelme így.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4067) mizoli válasza Bali27 (#4062) üzenetére


mizoli
addikt

A recovery-t a szokásos
fastboot flash recovery recoveryneve.img módon kell feltenni, mint eddig is csináltad.
A lineage.zip-et recoveryből (nálam OrangeFox van) tedd fel, ugyanúgy, mint a többi rom esetén.

A Lineage "kissé" fapados, az EvoX után elég nagy elvonókúra lesz 😁
Mintha már lett volna nálad lineage, vagy csak tervezted?

(#4068) Bali27 válasza mizoli (#4067) üzenetére


Bali27
addikt

Régebben volt, csak mikrofon nem volt jó. Nem teszem fel. Ugye írtam hogy volt egy rebootom azóta kiderült hogy kernelhiba okozta.. Azóta javították, szóval eszem ágában sincs lecserélni az Evoxet😉
Ha jó lesz a miui13 Android 12vel akkor kipróbálom, de addig is a mostani miui nyomába sem ér az Evoxnek kényelem és használhatóság szempontjából...

[ Szerkesztve ]

(#4069) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt olyat, hogy pirosodik a kepernyo? Azaz a feher reszek azok pirosabb arnyalatuak lesznek?
Elore is koszonom! :R

(#4070) mizoli válasza bazsimano (#4069) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem nem pirosodik.
Elég nagy határok között be tudod állítani a színt a színséma menüpontban.

(#4071) vegyszer válasza bazsimano (#4069) üzenetére


vegyszer
addikt

Max addig pirosodik, míg kéri az ujjlenyomatot a banki app/Revolut.
De az csak egy pár pillanatig látható.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4072) bazsimano válasza vegyszer (#4071) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi...felesegem telefonja majd mondom neki hogy figyelje :)
de akkor ez nem valami kezdeti hiba...

(#4073) mb702


mb702
tag

Felmerült bennem egy kérdés.
Custom ROM-on vagyok (crDROID) és nincs (ebben sem) olyan opció, ami MIUI alatt van, hogy SIM kártya ki-bekapcsolása. Lenne erre vmi alternatíva, működő program, vagy megoldás?

(#4074) mizoli


mizoli
addikt

EvoX 5.9.3
októberi security patch

(#4075) Bali27 válasza mizoli (#4074) üzenetére


Bali27
addikt

Szia.. időközben visszatértem miuira🤬
Van 1 dolog(black screen random) amit már napig nem tudnak megcsinálni.. Igaz kb heti 2x van de idegesített mert mindig a legrosszabkor jött. Szóval a miuit úgy de úgy kigyomláltam hogy így már tényleg szuper lett... Gyors, nem kérdez, stabil, és nem jelent az állampártnak.. Mármint a kinainak🥴
Igaz a launcherje kicsit fapados de ez van..a többinél nem megy a képernyő vezérlés

[ Szerkesztve ]

(#4076) mizoli válasza Bali27 (#4075) üzenetére


mizoli
addikt

EvoX black screen problémára van kernel frissítés.

MIUI EEA és Xiaomi.eu/multi romokon Poco launcherrel (nálam beta van) használom az FNG -t, jól működik a gesztusvezérlés.
Nova launcherrel szintén, EvoX-en az van.
A Poco launcherhez teljesen hozzászoktam, egész jó, persze nem annyira testreszabható, mint a Nova, de jó.

[ Szerkesztve ]

(#4077) Bali27 válasza mizoli (#4076) üzenetére


Bali27
addikt

Kb 3 egymás utáni frissítésnél állították hogy megoldották a problémát. :)

(#4078) vegyszer válasza Bali27 (#4077) üzenetére


vegyszer
addikt

Woody Allen is megmondta, hogy nem érti miért gondolják, hogy nehéz leszokni a dohányzásról, hiszen neki már 72-szer sikerült.
Lehet, hogy a fejlesztők ugyanígy vannak vele. Ugyanazt a problémát minek megoldani újra, mikor már 72 alkalommal is sikerült.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4079) Bali27 válasza vegyszer (#4078) üzenetére


Bali27
addikt

Mondjuk utána néztem..a legujabb wantom kernelnél amit most osztottak meg Telegramon tényleg meg van oldva..
Ez jó hír... De most még megvárom ezzel a rendszerrel az Android 12/miui 13 kombót hogy milyen lesz..
Ha nem tetszik akkor go Aosp..

(#4080) mizoli válasza Bali27 (#4079) üzenetére


mizoli
addikt

Ugye, ugye. 🙂
XDA-n is ott volt, hogy a Telegramon ott az új vantom kernel, amit fel is tettem.
Az más kérdés, hogy már a xiaomi. eu/multi romot nézegetem az EvoX-es telefonon.

(#4081) Bali27 válasza mizoli (#4080) üzenetére


Bali27
addikt

Van új?

(#4082) mizoli válasza Bali27 (#4081) üzenetére


mizoli
addikt

Jelenleg ez a legújabb.

(#4083) Bali27 válasza mizoli (#4082) üzenetére


Bali27
addikt

Én a Xiaomi.eura gondoltam

(#4084) mizoli válasza Bali27 (#4083) üzenetére


mizoli
addikt

Aha, azt hittem a vantom kernelre.

Xiaomi.eu/multi romból a 12.5.2 verzió van fent. Olyan régen voltam ezen a romon, hogy nem tudom megmondani, van-e, és ha igen, milyen új dolog van benne. A változásokat sem követtem.
Legfeljebb össze tudom hasonlítani az EEA rommal.

EEA vonalon 12.5.3 -on vagyok, tegnap este írta, hogy van frissítés: 12.5.4.
Még nem tettem fel, nem várok tőle semmit, talán annyit, hogy ne legyen rosszabb, mint az előző. ;]

(#4085) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Sziasztok. Rá szántam magam és feloldottam a bootloadert. Rá flasheltem az orange fox rreconveryt meg az evo x romot. Eddig nagyon bejőn. A lineage os fapados, dotos meg nem tetszet sem müködésben, sem paraméterek ben. Az Evo X meg nagyon be jön minden téren.

(#4086) mizoli válasza Attesz42 (#4085) üzenetére


mizoli
addikt

Szia.
Nincs nagy custom rom választék a Mi Note 10 lite-ra, egy fejlesztő szokott portolni romokat, nativan nem fejlesztenek rá.
Az EvoX a legjobban testreszabható rom, és persze a legnépszerűbb.

(#4087) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Tudom mizoli. Olvastam utána. Minden információt elolvastam e mobil készülék custom romozásban. Sajnos ez van. Evo x nekem bevált úgy hogy felraktam hozzá a kernelt is. Stabilan megy. Majd 1-hét múlva tudok igazán véleményt alkotni. Első benyomás tapasztalatai ezek hogy tetszik a Evo X rom.

(#4088) vegyszer válasza mizoli (#4084) üzenetére


vegyszer
addikt

Az EEA 12.5.4.0 óriási frissítést tartalmaz.
Ami a MIUI 12 frissítés közben veszett el, az most ki lett javítva.
Nem csak a ne zavarjanak mód, hanem már (újra) a néma mód is időzíthető. :R :R :R

De gyors volt fiúk... :W :W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4089) mizoli válasza vegyszer (#4088) üzenetére


mizoli
addikt

Örülhetünk, hogy egyáltalán foglalkoztak vele. Én ugyan egyiket sem használom, de tudom, hogy sokaknak fontos.
Egyébként még tegnap frissítettem.

(#4090) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Én egyet nem értek. Mi note 10 lite (toco) fórumokon alig van hozzá szólások. Szerintem aránylag jól felszerelt hardver van bene. Régen amikor droidal custom romoztunk, annyi eszme csere folyt meg stb. Jó ha van egy két hozzá szoló van.

(#4091) mizoli válasza Attesz42 (#4090) üzenetére


mizoli
addikt

Na, ezzel a hozzászólással adtál témát, kíváncsi vagyok, hány válasz érkezik.
Szerintem:
- A toco tulajdonosok, egy szűkszavú társaság 🤫
- Nincs miről írni a tagoknak, mindenki elégedett a telefonnal/MIUI-val.
- Aki nem, az magában tartja.
- Gyári frissítés -amit meg lehetne beszélni-, elég ritkán van.
- Kevés embernek van ilyen telefonja, pedig nem rossz cucc.
- Custom romokon más a helyzet, de itt alig vagyunk páran, akik használnak custom romokat.
- Még tudnék írni, de teret hagyok másoknak is 😇

[ Szerkesztve ]

(#4092) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Hát ezt észre vettem. 😉

(#4093) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Mizoli jobban itt csak te vagy itt aktiv és jártasabb.

(#4094) Bali27 válasza Attesz42 (#4093) üzenetére


Bali27
addikt

A Miui egy nagyon alapos gyomlálás után egész tűrhető lesz, igaz ha gesztusvezérlész használsz, kiegészítő nélkül nem tudod használni ha más launchert akarsz használni mint a gyári..Témái ilyen kinai piacos feelinget árasztanak... Ha ezt az ember el tudja fogadni, akkor egész tűrhető cucc

(#4095) mizoli válasza Bali27 (#4094) üzenetére


mizoli
addikt

Valóban élhetővé lehet tenni a MIUI-t, a root nagyon sokat segít benne. Szerintem legjobb, legegyszerűbb az SD Maid Pro -t használni erre a célra (is). Pl. egy frissítésnél visszajönnek letiltott appok, vagy a google úgy gondolja, hogy feltétlenül szükségem van valami letörölt szemetére.

Igen, a témák leginkább kínaiak (manga lányok, cicák, kiskutyák millió számra), de elvétve találni használhatót is. Bár olyan ritka, mint a lottó ötös, eszméletlen sok idő rá tud menni.

[ Szerkesztve ]

(#4096) darvinya


darvinya
titán

Vissza is lett vonva a frissítés, mert nekem nem ajánlja fel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4097) mizoli válasza darvinya (#4096) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem felajánlotta, OTA frissítést csináltam.
Tessék itt van, ha kell a rom.
A változáslistában a szokásos optimized system performance,
improved system security and stability van.
A biztonsági frissítés 2021-09-01
Nem tudom a z előző verzióban mi volt.

(#4098) darvinya válasza mizoli (#4097) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, már letöltöttem.
Nekem.a Ne Zavarj.mód érdekel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4099) mizoli válasza darvinya (#4098) üzenetére


mizoli
addikt

Nem használom, vegyszer topiktárs írta, hogy javították.

(#4100) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Ki melyik romot tartsátok a legjobbnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.