Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) this is life válasza Bali27 (#4650) üzenetére


this is life
Ármester

Nézz rá a telefon wifi kapcsolatára, hogy mennyit jelez az 5Ghz wifinél. Nálam, de szerintem nálad is 433Mbps lesz ( gondlom a 20 Mhz-es sávszélesség és a 2x2 mimo miatt).
Más eszközök itthon 866 Mhz-es kapcsolatot irnak, tudnak.
Lehet wifi 6 vagy akár végtelen is, az antennák száma nagyban befolyásolja a sebességet.
Amúgy mire nem elég a 300 Mbps ?

Viktor0610
A wifi 6 szélesebb spektrumon kommunikál és nagyobb sávszélességet használ, ez önmagában is okozhat sebesség növekedést, illetve ha sok eszköz kapcsolódik a vezetékmentes hálózatra akkor a wifi 6 alapból nagyobb tempót tud össze hozni mint az elődje.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4652) Bali27 válasza this is life (#4651) üzenetére


Bali27
addikt

Elég mindenre, csak kíváncsi voltam..
Amúgy itt nincs más 5 ghz-es ezért 160 mhz-en kommunikál 36-os csatornán... Nekem 325/325 a küldési/fogadási sebesség a wifi részénél, a Wifi Analyzer Pro meg 433-at mutat..
Ezért kérdezem hogy oprendszer függő is lehet -e mert EvoX-et használok.

[ Szerkesztve ]

(#4653) this is life válasza Bali27 (#4652) üzenetére


this is life
Ármester

A 433 csak elvi sebesség ami gyakorlatban 300 körüli értéket jelent a hozzá értők szerint.
Amúgy lehet fw, konfigurációs beállítás függő a nagy differencia, a de a 325 nem tekinthető annak.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4654) karburátor


karburátor
tag

Kijelző hibás, külsőleg kifogástalan állapotú N10Lite töltő nélkül átvehető Várpalotán kivis vagy ananászos Tibi csoki ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#4655) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

Azt tudtátok hogy a frissítés menüben ha rámentek a frissítés keresésre és ott kb 10-szer ráböktök a Miui logóra akkor kiírja hogy egyéb frissítési opciók hozzáadva vagy valami hasonlót. És akkor a három pöttyre kattintva már úgy is lehet frissíteni, hogy letöltöd a gyári romot a főkönyvtárba és a 3 pöttynél be lehet tallózni a tárhelyről. Nekem a 13.0. 3 volt fenn frissebbet nem is hozott. Így frissítettem 13.0.6 ra ma csak le kellett töltenem a gyári frissítő romot,olyan mint egy ota frissítés.Miui 10 után elrejtették ezt az opciót, így lehet aktiválni. Ugyanúgy megmarad minden beállítás.

(#4656) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

(#4657) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#4658) mizoli válasza OP3N DOTT T (#4655) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, tudtuk 🙂

(#4659) Bali27 válasza mizoli (#4658) üzenetére


Bali27
addikt

Hali mindenki.. Kijött a Project Elixir 3.8
3.7 és a vele egyidőben kijött romokban nem működött a biometrikus azonosítás... Valószínű a kernel volt a hibás.. Itt ki lett javítva, minden flottul megy, és még mindig 2 naponta töltöm a telót.
Szerintem nem is frissítek jó darabig innen.

(#4660) mizoli válasza Bali27 (#4659) üzenetére


mizoli
addikt

A telefon megjelenése óta eltelt már annyi idő, hogy a custom romok igen jók legyenek. Sajnos nem sok rom van erre a telefonra, de nagyobb gond, hogy egyetlen emberke portolja ezeket a romokat, nincs mögötte csapat. Talán 1-2(?) official romot láttam rá.

(#4661) Bali27 válasza mizoli (#4660) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja.. De pl amit mások csinálnak: Cr droid nem bootol be, Lineage Os (utoljára kb 1 éve ) nem hallották a vonal végén a hangom.
De az említett romok már tényleg jók. Igazából sokkal jobbak is szerintem mint a gyári Miuis.
Ez az utolsó 3.8 tökéletes.. Az semmit se jelent hogy official vagy sem...(tapasztalat) [link]

[ Szerkesztve ]

(#4662) OP3N DOTT T válasza mizoli (#4658) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Nekem mondjuk furcsa, hogy lányom redmi 9t telóját is így kellett frissítenem a hétvégén mert még csak miui 12 android 11-nél járt,holott kersztlányom telója ami dettó ugyanaz már miui 14 android 12-t is megkapta múlt héten miui 13-at meg már decemberben lányomé meg egyiket sem.Egyiken se volt semmi mokolás,de így már azonos verzión futnak.
Tudom,hogy ez a note 10 lite topikja,csak az eset furcsasága ösztönzött,hogy leírjam.

[ Szerkesztve ]

(#4663) mizoli válasza OP3N DOTT T (#4662) üzenetére


mizoli
addikt

Ezek a frissítés dolgok nem erőssége a Xiaomi-nak 🙂

(#4664) Tinuszka


Tinuszka
tag

Xiaomi EOS List: Mi Note 10 Lite Will No Longer Get Updates [link]

(#4665) mizoli válasza Tinuszka (#4664) üzenetére


mizoli
addikt

Jé, hogy csodálkozom 🙂

(#4666) starker92


starker92
újonc

Sziasztok!

Egy kérdéssel/problémával fordulnék hozzátok. Adott egy mi note 10 lite, aminek minden audio komponense egyszerre halt meg. Se külső/belső hangszoró, se mikrofon még BT-on kereszetül se szólal meg. Ha hívnak, folyamatosan aktív a külső hangszóró, de minden néma. A problémát nem előzte meg semmi. Adtam neki egy factory resetet de nem oldotta meg a hibát. Elképzelhető, hogy HW probléma? Mit tudnék még tenni, mielőtt új telefont veszek? Előre is köszi a válaszokat!

(#4667) mizoli válasza starker92 (#4666) üzenetére


mizoli
addikt

Próbáld a CIT tesztet megcsinálni.
A telefonról - Összes jellemző - Kernel verzió
Addig nyomkodod, míg be nem jön a teszt.
Van benne speaker teszt is.

(#4668) vegyszer válasza starker92 (#4666) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha más nem segít, vágd földhöz mielőtt újat veszel.
De esetleg megkérdem, hogy nem-e válsz meg tőle egy marék babért cserébe?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4669) starker92 válasza mizoli (#4667) üzenetére


starker92
újonc

Már próbáltam, minden süket.

(#4670) mizoli válasza starker92 (#4669) üzenetére


mizoli
addikt

Sajnos esélyes a HW hiba, de azért nem tuti biztos.
Én azért megpróbálnám a teljes rendszert újratelepíteni. Nem hinném, hogy megoldja, de nem veszítesz vele semmit. A FR már úgyis törölt mindent.

Elvileg egy persist partíció flash elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4671) starker92 válasza mizoli (#4670) üzenetére


starker92
újonc

Hát most unlockoltam, megpróbálom valami custom ROM-mal hátha....
Már csak azt nem értem, hogy ha HW hiba lenne, akkor pl BT-on keresztül miért nincs hang.

(#4672) vegyszer válasza starker92 (#4671) üzenetére


vegyszer
addikt

ha a hangkeltő csipp rész körül elereszt egy forrasztás, az csodákra kées. Nekem PC alaplapi hangkártya ment így tonkre. HDMI-n volt hang, analógon nem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4673) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Feltettem pár napja a Crdroid legújabb 9.5-öt.
Az előzőekkel ellentetben nagyon ígéretes.
Gyors, minden flottul működik...

(#4674) Tinuszka válasza Bali27 (#4673) üzenetére


Tinuszka
tag

egy hónapja még azt írtad, egy ideig nem frissítesz annyira hasít az Elixir :DD

(#4675) Viktor0610 válasza Tinuszka (#4674) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy hónap azért hosszú idő. ;]

Samsung Galaxy A54

(#4676) Bali27 válasza Tinuszka (#4674) üzenetére


Bali27
addikt

Jaja, így volt. Csak valamit elállítottam és nem tudom hogy mit, de a messenger sose jelzett amikor üzenetet kaptam.. Tudom hogy állítgattam egyszer ilyesmit csak jól elállítottam. Aztán mondom a google mentésből vissza teszem a beállításokon kivül az összes cuccot, de ha ezt csinálom, akkor már megnézek valami újat.. megind :D
Én ilyen vagyok. Szóval az Elixir is tökéletes, csak nem találtam meg mit állítgattam el és inkább ujra tettem az egészet.

(#4677) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Ma reggel a telefonom megadta magát.
Képernyő elkezdett villódzni, azote csekép csehang.

(#4678) vegyszer válasza Bali27 (#4677) üzenetére


vegyszer
addikt

Élt nagyjából 3 évet, és jópár rom cserét?
Nekem a JiaYu G4S volt hasonló halállal halva. Előbb a töltő vyák szállt el, azután meg mintha a VGA lett volna rossz, onnan nem is töltött...
Neked reagál töltésre, hosszú power gombra, vagy fastbootba tételre? (akár csak úgy, hogy a kijelző tartalam ugyan nem látszik, de a változás igen?)

Nálam régóta ketteske szinter sűllyedt, és csak a gyerekek videóznek rajta, ahogyaz előd Mi Mix 2-őn is...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4679) Bali27 válasza vegyszer (#4678) üzenetére


Bali27
addikt

Reagal..pl hosszu nyomas a bekapcsolo gombon elemlampa...ujrainfitasra reagal. Ma reggel.majdnem szetvertem kalapaccsal mert 3.30 kor elkezdett szirenazni es nem hagyta abba kb 15 percig.
Futar melot kezdtem es a 2. Napon szallt el a 2. Cimnel reggel. Se hasznalt telos se semmi nem volt nyitva, egy kivetelevel ahol csak ujak voltak..uh gyorsan nagy ijedsegemben vettem egy samsung a23-at..Nagy visszalepesnek érzem sebessegben egyenlore. Mondjuk allitolag a szoftveres tanulasa jo es gyorsabb lesz....majd..

(#4680) mizoli válasza Bali27 (#4677) üzenetére


mizoli
addikt

Huh, sajnálom.
Javításra nem gondoltál?
Sok sikert a Samsunghoz!

(#4681) vegyszer válasza Bali27 (#4679) üzenetére


vegyszer
addikt

Az úgy nettó szopacs...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4682) Bali27 válasza vegyszer (#4681) üzenetére


Bali27
addikt

Hát az... meg lehet még csináltatni?

[ Szerkesztve ]

(#4683) vegyszer válasza Bali27 (#4682) üzenetére


vegyszer
addikt

Nemrég volt itt valami halott hangú eset, most pedig a tiéd. Nem jó az irány.

Én a cégnél egy 2020-as iPhone SE készüléket kaptam. Nem kis visszalépés. De dedikált eszköz, csak ezzel lehet a céges emailt elérni a policy miatt. De én két különböző kanócos telót elvből nem akarok menedzselni. Így ment a lite a fiókba...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4684) Bali27 válasza vegyszer (#4683) üzenetére


Bali27
addikt

Kanócos? Az meg mit jelent?

(#4685) vegyszer válasza Bali27 (#4684) üzenetére


vegyszer
addikt

kanóc = vezeték, jelen kontekxtusban az USB-C vs Lightning témakört értettem alatta

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4686) SeLe


SeLe
tag

Sziasztok!

Erre van valakinek ötlete, hogy miért csinálja?
Google Play-rendszerfrissítés után az újraindítást követően jött elő.
Baromi idegesítő!

link

(#4687) Viktor0610 válasza SeLe (#4686) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a TalkBack kapcsolódott be: [link] .

Samsung Galaxy A54

(#4688) SeLe válasza Viktor0610 (#4687) üzenetére


SeLe
tag

Köszönöm az ötletet, de sajnos nem ez a probléma!

(#4689) SeLe válasza SeLe (#4688) üzenetére


SeLe
tag

Nem tudom mi történt, de megoldódott magától.
Beléptem a Yettel alkalmazásba majd miután kiléptem már jó lett.

(#4690) Laslie válasza Bali27 (#4677) üzenetére


Laslie
tag

Szia!
A fiamnak ugyan ezt csinálja 1 hete. Már volt FR, utána pár napig jó volt, majd megint elkezdte ezt a villódzást. Már az is felmerült, hogy vissza kellene tenni egy korábbi MIUI verziót, hátha azzal jó lesz.
A tiednek sikerült orvosolni ezt a baját? Ha igen, mi lett a megoldás?
Vagy kuka lett a végállomás?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4691) Bali27 válasza Laslie (#4690) üzenetére


Bali27
addikt

Szia . Én eleven Nem gyári romot használtam..
Kuka mert a javítás drága..

(#4692) mizoli válasza Bali27 (#4691) üzenetére


mizoli
addikt

Bevált a Samsung?

(#4693) Bali27 válasza mizoli (#4692) üzenetére


Bali27
addikt

A23.... Szóval jó sok optimalizálást kellett csinálni +nemrég jött egy frissítés ami jót tett neki.. Így tűrhető már.. Csak a fényerő szabályozás botrányosan fos.. Állítólag nincs benne szenzor és full szoftveres. Meg a képernyőt nem lehet látni napsütésben😅😭
Páromnak a53 van.. Azzal már szinte teljesen megbékélnék mert ez a 2 dolog ott már rendben van.
Gondolkodom lehet 70 körül meghirdetem ezt.. Van rajta +tok meg kijelző védelem +2 év gari. 1 hónapos. Ja meg független. Ez reális lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4694) this is life válasza Bali27 (#4693) üzenetére


this is life
Ármester

A HA-n 50-55-ért van fent A23,A33, emiatt vsz sok a 70 az A23-ért. Ahhoz, hogy el vigyék, egy kicsit alattuk kell lenned árban.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4695) Bali27 válasza this is life (#4694) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor majdnem jó az ár ..65 a reális.
10 ezer rajta a tok meg a fólia.. Olyannak kell adni akinek ez kell így... Mert az pont 55 natur...
Aki meg a foliabol meg a tokbol is alkudni akar az tehet egy szivességet.. Az nem ebbe a( pénz )drága országba való..

[ Szerkesztve ]

(#4696) this is life válasza Bali27 (#4695) üzenetére


this is life
Ármester

A 65 jó lehet, lényegében mínusz áfás ár, egyedül az rondít a képbe, hogy most a HA-n vannak olcsóbb ajánlatok, és emiatt nem biztos, hogy hamar elkel.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4697) mizoli válasza Bali27 (#4693) üzenetére


mizoli
addikt

Ha az A53-mal megbékélnél, miért nem azt vetted? 😁

(#4698) Bali27 válasza mizoli (#4697) üzenetére


Bali27
addikt

2 dolog miatt..
1/Mert azt sem vettem volna 🤣. 2/Tsak

Gls futárkodásom második napján, reggel 8 kor a 2. cimnêl xart be a teló.
Ugye nagyon kellett a gps funkcio, de semmi se volt még nyitva.. Egyedül a tescoban levő bolt ahol csak új cuccok vannak..(használtbol akartam volna egy jobbat de ugye váratlanul jött). Szóval baromira megnézem mindig mit veszek. Előtte napokig bújom a teszteket, véleményeket, és hogy van -e custom rom rá..
Ez a lehetőség most nem volt meg és hasraütés szerűen vettem meg a nem túl nagy kinálatból.
Kb ennyi a story

[ Szerkesztve ]

(#4699) mizoli válasza Bali27 (#4698) üzenetére


mizoli
addikt

Értem 🙂

(#4700) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Ma utána jártam és 38.000 ért cserélnék ki a kijelzőt.. Igaz nem mondták hogy milyenre.(ugye az utángyártott akkumulátorok annakidején.,)
Szóval jó lenne az amoledes kijelző de ugye itt az A23 ami nem nagy durr ...+va xiaomi 3 éves és csak custom rommal tudom használni (annyira utálom a miuit) aminek a feltevését stb már kicsit unom..
Szóval úgy döntöttem hogy megy a fiók aljába.
Majd a következőt jobban megválasztom..
Amúgy a boltos csaj azt mondta hogy a Samsungot így hogy új +2 év gari +tok es kijelző vedelem is van kb 85-90 körül el lehet sütni. Ö ott helyben 65 öt adott volna érte

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.