Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) rellif válasza Bali27 (#3350) üzenetére


rellif
senior tag

Ez a legutolsó xiaomi.eu :K

(#3352) Bali27 válasza rellif (#3351) üzenetére


Bali27
addikt

Ja..benéztem...
12.1.1 stable.. Nincs frissítés.. De akkor hogy lehet hogy nálad van, nálam nincs

(#3353) Bali27 válasza rellif (#3351) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem is az van. Megnéztem.
Valamit be kell kapcsolni hogy legyen kivetítés? El lehet állítva valahol?

(#3354) this is life válasza Bali27 (#3350) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg próbáld a beállítások/kapcsolat és megosztás/vezeték nélküli megjelenítő vagy kivetítés menüpontot használni (legalábbis xiaomi.eu romon ott is elérhető).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3355) rellif válasza Bali27 (#3353) üzenetére


rellif
senior tag

Wi-Fi és bluetooth ami biztos, hogy kell.
Gondolom készülékfüggő, de egy pár beállítás ott is szükséges.

(#3356) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Nézzétek el, kérlek, de relatíve gyorsan kellene döntenem, így szorít az idő. Keresem a három éves Sony Xz1 compact utódját. Eddig S10 volt a kiszemelt, de nem nagyon találok megbízható helyen feketét (200e max áron), illetve elég rosszat írnak az üzemidőről, valamint több helyen olvastam, hogy sajnos az S sorozat is belassul egy-két év után.
A másik alternatíva a Note 10 Lite. Igaz, nagyobb, de jó a képernyő és az ip védettségen és a wireless töltésen kívül mindent tud, ami nekem fontos. És nagyon jó akku van benne.
A proxymity szenzor még mindig okoz galibát? Vagy az összefoglalóban leírtak alapján ez megoldódott?
A telefonon semmi játék, amire kell: megbízható, gyors készülék, elfogadható kamerák, minél jobb minőségű kijelző (sokat olvasok mobilon, web, hirportal appok, fórumok, stb), nfc Simple fizetéshez. Nem nagyon találok alternatívát, hasonló (vagy kisebb méretben), kb ebben az árban, de max 200-ig. Csak új készülék, megbízható helyről.
Köszönöm, ha megosztjátok tapasztalataitokat, véleményeteket. Iphone SE nem játszik, droid kell.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#3357) Bali27 válasza this is life (#3354) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, be van kapcsolva minda kettő de semmi se történik :)
Más romokon gond nélkül ment ezzel a tv-vel, régebbi MIUIkon is)

(#3358) rellif válasza gurabli (#3356) üzenetére


rellif
senior tag

Kijelző, akku, kamerák ebben a kategóriában kifejezetten jónak számítanak.
A közelségérzékelő nem tökéletes, de nem is okoz semmi galibát. Nem mindegy , hogy tartja az ember.
NFC-s fizetés szintén jól működik.
Ahogy nézem most olyan 115-120K az ára, ennyit megér szerintem most is. :K

(#3359) this is life válasza Bali27 (#3357) üzenetére


this is life
Ármester

Ha lg tv-éd van lépj, indítsd el a screen share menüt/alkalmazást, funkciót (ha szükséges töröld a párosítási előzményeket ) . 2.4 ghz-en legyen csatlakoztatva a telefon es a tv is , majd indítsd el a kivetitest a telefonról . Elvileg a vezeték nélküli kijelzők közt meg kell jelennie a tv-nek .

gurabli
Ha nem zavar az edge kijelző, akkor a hw és sw terén előrébb lépsz egy kicsit az xperia-hoz képest . A közelség érzékelővel van akinek gondjai vannak (nem a legérzékenyebb fajta, az sem mindegy , hogy miként tartod a füledhez) ezt az összefoglaló szerint tudod javítani állítani , de csak miui 11 és Android 10 alatt működik , elérhető a cit menüben ez a beállítás . Üzemidő téren 8.5-11 óra SOT-re számíthatsz , egy nap nagy gyilkolással is lazán meg van , a soc egy kicsit erősebb, frissebb mint a qsd835, a beépített tárhely is kellően fürgén kapkodja a lábát , nfc használattal nincs gond, a kamera is jól sikerült , este azért meg vannak a korlátai , határai, az amoled kijelző is jol sikerült darab nem fog csalódást okozni, értesítő led helyett az aod használható , megbízhatóan működik. Tok és kijelző védelem nem árt a hajlított üveg elő és hátlap miatt, de ez egyéni preferencia , mint ahogy a stock rom helyett xiaomi.eu romot használni bl nyitás után . Felületben nagyon más a miui , mint a stock közeli xperia kezelő felület , van aki szereti és van akit a hideg kiráz tőle (ios ihlette de annál sokkal jobban teste szabható ,sokrétûbb , kb mindent beállítható, személyre szabható ,minden apró sz@rságot egyenként engedélyezhető vagy tiltható felületôl van szó).

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3360) gurabli válasza this is life (#3359) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm a részletes választ. Azért annyira nem meggyőző, hogy egy három éves (illetve mindjárt 4) telefonhoz képest nem jelentős előrelépés. Igaz, a Compactok mindig komoly vasat kaptak és iszonyat jól ossze lettek rakva. Nem csoda, hogy nehezen engedem el. Azt sem tudom, hogy elengedjem-e? Imádom, hogy kompakt. De tény, sokat olvasok rajta, elvileg a nagyobb és amoled kijelző jobb a szemnek.
Az akku vonzó. Az edge nem zavar, sőt, nekem tetszik. Árban korrekt. Méretben baromi nagynak tűnik, dr hát igen, ismét a compact már vagy 7-8 éve... Volt közben SE is.
Ha nyitom a bootloadert és EU rom kerül rá, akkor egyrészt bukom a garanciát, jól gondolom? Másrészt a Simple NFC fizetés nem működik root-olt telefonon, ha jól tudom? Persze lehet nem is kell root?
Várnék még, de úgy látom felesleges. Belátható időn belül nem lesz a compacthoz hasonló telefon a piacon, mondjuk max 6" méretben, rendes vas, extra. Kb mint egy S10/20.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#3361) rellif válasza gurabli (#3360) üzenetére


rellif
senior tag

A bl nyitás nincs összefüggésben a root-al.
A xiaomi.eu rom nincs root-olva.
A Simple fizetés szintén működik az eu rom-ban.
Nem jár garancia vesztéssel mert bármikor visszazárható.

(#3362) this is life válasza gurabli (#3360) üzenetére


this is life
Ármester

Amiatt nem sokkal erősebb a lite mert a qsd835 anno flagship soc volt , azt a szintet a középkategóriában 3 év alatt ugrotta meg a hw gyártás , pontosabban ennyi idő míg leszivárgott a tempó. Cpu oldalról egy kicsit erősebb a qsd730, gpu-ban kicsit gyengébb , npu és dsp terén is van,volt előre lépés .
A nagyobb kijelzővel és az üzemidôvel sokat nyersz , ott nagy az előny . Középkategóriában 110-120 ezer ft környékén nagyon jó ajánlat a note 10 lite , kiegyensúlyozott telefon , sehol se lehet rá mondani, hogy az ár miatt nagy kompromisszumot kell vállalni egy egy részénél . Korrekt tempóval müködik , memória ,tárhely ,kamera, kijelző,soc jól lett össze válogatva .
A bl nyitáshoz és a xiaomi eu rom telepitéshez nincs szükség root-ra , emiatt a banki appoknak sincs gondjuk . Garanciával sincs gond ,nyom nélkül zárható vissza a telefon bl-je , elvileg a xiaomi sem tekinti kizáró oknak a bl nyitást (de az ördög nem alszik ,emiatt csak vissza zárt bl-el küldeném a telefon szervizbe).
Hogy lesz e droid fronton kompakt "6" colos telefon jó kérdés , a piac vagy a gyártók nem ebbe az irányba mozognak (lassan a 6.5-6.8 col lesz az átlag méret) . Az amoleddel sincs gond mert dc dimminget használ a telefon , ez kapcsolható , nem pedig a (ledeket villogtatja) alacsonyabb frekvencián . Ez utóbbi van akinek gondot okoz ,fejfájás,szem fáradás ..stb .
Ami méretben kisebb telefon az a pixel 4a ugyanez a vas ,stock droid és patent kamera a google gondozásában 50-60 ezer ft felárral , nem hivatalos forrásból beszerezve itthon .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3363) Bali27 válasza this is life (#3359) üzenetére


Bali27
addikt

Sikerült.. Szerintem az lehetett a gond hogy a wifire is fel volt csatlakozva meg a net kábel is be volt dugva. Kihúztam, azonnal működik..

[ Szerkesztve ]

(#3364) Bali27


Bali27
addikt

Viszont jó hír hogy ebben a xiaomi.eu rom ban már a fényképezőgép app olyan szintre fejlődött hogy bármelyik Gcamet töltöm is le, napközben sem színhelyességben sem minőségben nem hoz jobb eredményt. Ja és gyors.

[ Szerkesztve ]

(#3365) Bali27


Bali27
addikt

Mondjuk az éjszakai fotó továbbra is f@s

(#3366) this is life válasza Bali27 (#3365) üzenetére


this is life
Ármester

A nappali képekkel szerintem eddig sem volt gond(csak legyen kikapcsolva az ai és a hdr funkció,opció) , az éjszakai ami feladja a leckét, de arra ott gcamera. :K

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3367) rellif válasza Bali27 (#3365) üzenetére


rellif
senior tag

Éjszakai fotózásra a gcam/aspen 8.1 egy jól belőtt konfiggal csodákra képes.

(#3368) RoBos válasza gurabli (#3356) üzenetére


RoBos
senior tag

Sztem még várj egy hetet a döntéssel, mert jön 4-én a RN10-es széria, szintén AMOLED-del. Lehet jobb vétel lenne a Note 10 Lite-nál.

Vagy ott van még az X3 NFC a Note 10 Lite-tal szembe, SD732G-vel, persze némi kompromisszummal.

[ Szerkesztve ]

(#3369) Bali27 válasza rellif (#3367) üzenetére


Bali27
addikt

Még nem hallottam róla de rákerestem. Esetleg ilyen jól bevált xml-t tudnál hozzá küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#3370) busman válasza Bali27 (#3369) üzenetére


busman
addikt

Az nekem is jöhet. :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3371) rellif válasza Bali27 (#3369) üzenetére


rellif
senior tag

A legnagyobb hibája az összes gcam-nak sötétben/gyenge fényviszonyok között látható "rácsosodás" .
Ez valakit zavar,valaki észre sem veszi.Lehet vele szórakozni,de általában a részletek rovására megy.
A config fájlok a 4pda-ról vannak és bármelyik jó kiindulási alapnak.
8.1.011_Aspen_01_rr1.45 /gcam8.1/
config xml

(#3372) gurabli válasza RoBos (#3368) üzenetére


gurabli
senior tag

Várok. Nem sürgős, csak aktuális lesz hamarosan.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#3373) csemeteim válasza rellif (#3371) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Letöltöttem a kamerát de megáll mint a szög.
.?

(#3374) rellif válasza csemeteim (#3373) üzenetére


rellif
senior tag

Betöltött config után nem fogja csinálni.
Amúgy a beállításokban az advanced részben a Level Camera2 API - - YUV level HAL3-ra legyen állítva és nem fagy le a kijelző. ;)

(#3375) csemeteim válasza rellif (#3374) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Valamiért nem engedi betölteni a configot, más kamera alkalmazásánál működik .
Köszi a segítséget.

(#3376) Bali27 válasza rellif (#3374) üzenetére


Bali27
addikt

Én csak simán átállitottam Sony imx 686ra és onnantól nem fagyott a kijelző.. Nagy különbséget nem vettem észre a többi éjszakai gcam fotótól.

[ Szerkesztve ]

(#3377) Bali27


Bali27
addikt

Nem tudom hogy magyar régión is van -e, de angol régión pont nézegettem a témákat és feldobta hogy van frissítés.. xiaomi.eu. 12.1.3.0 most szedi.. Ha twrp ből akarom feltenni hol keressem? Sose találom meg😠

(#3378) Bali27


Bali27
addikt

Ok, megvan. .

(#3379) mizoli


mizoli
addikt

Frissítés érkezett az EvoX-re.
EvolutionX 5.5

Updated! 03/03/21

Changelog;

- We are now enforcing
- Added FM Radio
- Added some missing gapps & app permissions
- Fix some SELinux denials
- Update some props from stock
- Tweak vibration patterns
- Added Wi-Fi & Tethering overlays

[ Szerkesztve ]

(#3380) Bali27 válasza mizoli (#3379) üzenetére


Bali27
addikt

Remélem nyárra egész jók lesznek már ezek a custom romok.(nálam a FOD-al nem volt kibékülve)

(#3381) mizoli válasza Bali27 (#3380) üzenetére


mizoli
addikt

Most sem kaksi 🙂
FOD nem mindenkinél rossz.
Nem mindegy milyen szín, animáció van beállítva. A fejlesztő leírta.

(#3382) Bali27 válasza mizoli (#3381) üzenetére


Bali27
addikt

Azt viszont nem láttam... Mondjuk most egy darabig hagyom a miuit mert egész tűrhető már.

(#3383) busman


busman
addikt

Nova gesztus vezérlés meg mindig nem megy,miui launcher hulladék....ahogy miui 12 is. :W

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3384) Bali27


Bali27
addikt

Mi a rossz az alap launcherben?

[ Szerkesztve ]

(#3385) mizoli


mizoli
addikt

dotOS-R-v5.0.0 frissítés jött.

09/03/21 March Security Patch

- Selinux is now Enforcing
- Add FM Radio
- Address more denials
- Fix Google Play certification - No need for Magisk
- Nuke prebuilt hostapd
- Add hideable cutout/notch
- Rework Xiaomi parts
- Support more OTG file systems
- Update gapps and ims permissions
- Build IFAA Manager & IR packages
- Nuke libplatformconfig
- Ship with default camera app
- Update overlay
- Add Tethering & Wi-Fi overlays
- Update some stock props
- And more...

[ Szerkesztve ]

(#3386) mizoli


mizoli
addikt

Evolution X 5.5 -re is érkezett frissítés

March Security Patch
Updated! 07/03/21

Changelog;


- Welcome Face Unlock
- Address more denials
- Some cleanup

(#3387) Bali27 válasza mizoli (#3386) üzenetére


Bali27
addikt

Melyiket ajánlod?
Welcome face unlock mit jelenthet? 🤪

(#3388) lenovomen válasza Bali27 (#3387) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Messenger chat fejek megjelenítésének helyreállítására van megoldás? Android 10 -en jobban tetszett a szokásossal. (Bali véletlen kattintottam Replay gonbra :B )

[ Szerkesztve ]

(#3389) nicu71


nicu71
addikt

Nem igazán 10 Lite specifikus kérdés,de nem vagyok otthon a Miui rendszerben.Mitől lehet az hogy kolleganőm fényképei automatikusan fejjel lefelé tájolódnak,sőt a videók is? megnézett minden beállitást nem tudott rájönni /én sem...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3390) this is life válasza nicu71 (#3389) üzenetére


this is life
Ármester

Véletlenül nem állítva,függőlegesen tartott telefonnal fényképez és videózik? Mert az hajlamos fektetett nézetben rosszul forgatni , beállítani rendszer, galéria (igaz neha a fektetett nézetben fotózott dokumentumokat is) .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3391) nicu71 válasza this is life (#3390) üzenetére


nicu71
addikt

nem.Ilyenekre rákérdeztem azért.Egész sok mindent kipróbált,és annyira nem szőke :) Én a giroszkópra gyanakszok,de majd holnap személyesen is megnézem mi is ez a rejtély

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3392) vegyszer válasza nicu71 (#3391) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem lehet, hogy a telót fogja fejjel lefelé? ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3393) Bali27 válasza mizoli (#3386) üzenetére


Bali27
addikt

Ahhoz tudnál adni linket hogy evox-nél jól van az a leírás adni az elcseszett FOD javítását írja le? Valami olyasmit írtál hogy mit kell beállitani

(#3394) mizoli válasza Bali27 (#3393) üzenetére


mizoli
addikt

Át kell futni az egészet, többen írták, hogy nem megy, ezekre voltak válaszok, hogy akinél megy, mit állított be. De a fejlesztő is írta, talán a nyitóban.
Az első hsz-ok régebbiek, azóta több verzió jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#3395) Bali27 válasza mizoli (#3394) üzenetére


Bali27
addikt

5.4-et néztem utoljára. Ott még nem volt jó..

(#3396) Bali27


Bali27
addikt

Xiaomi.eura megint jött optimalizációs frissítés ...12.1.4

(#3397) mizoli válasza Bali27 (#3395) üzenetére


mizoli
addikt

Ennyire nem követtem, az ikonra, az animációra meg a színre emlékszem, hogy nem mindegy melyik. Talán a fehér a jó, de mondom, fusd át az egészet, több helyen van róla szó.

Az első Mi note 10 lite-omat elajándékoztam, a másodikon nem működik az ujjlenyomat-olvasó, nem tudom megnézni.
A használatoson meg a gyári Android 10-es MIUI 12.0.2 van, még a bootloadert sem nyitottam ki, de már nagyon érik 🙂

(#3398) dsafargac


dsafargac
csendes újonc

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne, hogy az AOD kijelzőre raktam egy órát, csak olyan probléma van vele hogy a fényereje nagyon kevés, alig észrevehető. Lehet ezen állítani?

Előre is köszönöm a választ!

(#3399) cheguevara76


cheguevara76
csendes tag

sziasztok. hozzajutottam egy ilyen telohoz hasznaltan.az a problema vele hogy a gyari kamera alkalmazast inditva hibauzenettel kilep. a topik elejen linkelt portolt kamera appokkal mukodik. ezt mi okozhatja?
akitol vettem o azt mondja hogy egy frissitest kovetoen csinalja ezt elotte jol mukodott. a telon global12.1.1 Rom van.
koszi ha tudtok valami megoldasban segiteni

(#3400) this is life válasza cheguevara76 (#3399) üzenetére


this is life
Ármester

Az alkalmazás listában keresd meg a gyári kamera app-ot és töröld az alkalmazás adatokat (összes adat törlése), hátha segít.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.