Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Bali27 válasza cheguevara76 (#3399) üzenetére


Bali27
addikt

Nyissál Blt a biztonság kedvéért😉

(#3402) mizoli válasza dsafargac (#3398) üzenetére


mizoli
addikt

A környezeti fényhez igazodik.

(#3403) cheguevara76 válasza Bali27 (#3401) üzenetére


cheguevara76
csendes tag

nyitnam en,csak sajnos meg egy epkezlab drivert nem talaltam amivel ossze tudnam gerjeszteni a laptoppal :D radugom es csak jon az *usb eszkoz nem felismerheto*szoveg :(( pedig volt mar elotte nem is egy Xiaomi telom. azokat gond nelkul felismerte. ADB drivereket is feltettem mar

(#3404) Bali27 válasza cheguevara76 (#3403) üzenetére


Bali27
addikt

Mindegyik usb portot kiprobáltad? Amd-m van és minden egyes restart után más portban jön össze a fájlátvitel😁

(#3405) cheguevara76 válasza Bali27 (#3404) üzenetére


cheguevara76
csendes tag

aha mindegyiket. raadasul 2 kulonbozo kabellel.egy no name gagyi,es egy samsung a50hez kapottal illetve vele mukodovel :D az letezhet hogy erzekeny erre a Xiaomi es gyari kabel kell hozza?

(#3406) Bali27 válasza cheguevara76 (#3405) üzenetére


Bali27
addikt

A gyári kábelt passzolom mert én azzal használom. Másik meg nincs amivel még tudnám neked nézni. Note6pronál nem kellett gyári kábel...
De van másik driver is... Amit olykor felajánl a Windows.. Talán Google usb vagy tényleg nem tudom nehari... Azt szoktam feltenni amikor néha szarakodik és azonnal jó lesz

(#3407) mizoli válasza cheguevara76 (#3403) üzenetére


mizoli
addikt

Nem használsz usb hub-ot? Nekem időnként problémát okozott gyári kábellel is.

Egyébként Universal ADB driver, vagy 15 sec ADB installer. Ezek után a Windows még szokott telepíteni USB illesztőket, aztán megy.

Az nem jelent semmit, hogy már felismert régebben Xiaomit, jön egy Windows frissítés, utána nem biztos, hogy felismeri ugyanazt az eszközt. USB illesztő probléma szokott lenni.

Vagy tedd fel (újra) a Xiaomi Miflash programot, az telepíti a szükséges drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#3408) cheguevara76 válasza mizoli (#3407) üzenetére


cheguevara76
csendes tag

sajnos masik gepen is ugyanez. alaplapi usb portra dugtam. az osszest kiprobaltam. ujratettem a drivereket is,de semmi..
igy most mar sanszos hogy a gagyi utangyartott kabel a ludas :D

(#3409) vegyszer válasza cheguevara76 (#3408) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem hinném.
Én ezért tartottam asszony laptopján egy Windows 7-et. Azzal tökéletes volt minden. Windows 10 alatt ugyanaz a rendszer meg se mukkantja. :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3410) mizoli válasza cheguevara76 (#3408) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor ideje lenne egy eredeti kábelt kipróbálni 🙂
Windows 7-en vagyok, ott rendben.

[ Szerkesztve ]

(#3411) Bali27 válasza mizoli (#3407) üzenetére


Bali27
addikt

Jaja Winfos frissítés nálam is okozott gondot.

(#3412) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Akinek nem töltődik le OTA-n a V12.1.3.0.RFNEUXM verzió itt elérhető: https//bigota.d.miui.com/V12.1.3.0.RFNEUXM/miui_TOCOEEAGlobal_V12.1.3.0.RFNEUXM_ea5912065f_11.0.zip

(#3413) lenovomen válasza lenovomen (#3412) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Az asztalon az animációk nálatok működik? Pl. Beállítások ikon fogaskerék forog?

(#3414) Imi1981 válasza lenovomen (#3412) üzenetére


Imi1981
veterán

Miért nem kattintható linként killeszted be? Olyan egyszerű úgy beilleszteni és utána másnak is egyszerűbb megnyitni és ugye sokkal kevesebb helyet foglal. Azért kösz! Ez eea rom?

[ Szerkesztve ]

(#3415) lenovomen válasza Imi1981 (#3414) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Igen, EEA rom.

(#3416) Imi1981 válasza lenovomen (#3415) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz akkor letöltöm :R ! Nekem ota nem ajánlja fel a frissítést. Hátha javítottak valamin.

(#3417) lenovomen válasza Imi1981 (#3416) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Valami miatt nekem se ajánlotta fel, de hasonlóképpen feltelepítettem, hátha javítottak valamint.

(#3418) Imi1981 válasza lenovomen (#3417) üzenetére


Imi1981
veterán

Amit észrevettem, hogy az animációk a fejlesztői beállításokban 0.5-re le vannak véve és mégis lassúnak tűnik (az animáció). Ez gyári miui launcherrel! Más launchert használva nem ilyen. Viszont mintha gyári launchert használva nem laggolna már! Lehet hosszabb használat után fog de most egyelőre szépek az animációk (csak kicsit lassú) és az átmenetek. Lehet pár napig próbálgatom a gyári launchert.

Na ahogy leírtam a qbittorrent remote alkalmazás megnyitása szaggat ugyan úgy mint előtte ! Bár csak ennél vettem észre eddig.

[ Szerkesztve ]

(#3419) busman válasza lenovomen (#3412) üzenetére


busman
addikt

Ezt a zipet hogyan teszem fel?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3420) Imi1981 válasza busman (#3419) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt kopogtasd link míg ki nem írja ezt link, hogy majd itt link megkeresed a letöltött romot.

[ Szerkesztve ]

(#3421) busman válasza Imi1981 (#3420) üzenetére


busman
addikt

Köszönöm,igy felment :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3422) lenovomen válasza Imi1981 (#3418) üzenetére


lenovomen
aktív tag

És a fogaskerék az forog neked amikor leteszed tálcára a beállításokat?

(#3423) jatszo válasza lenovomen (#3422) üzenetére


jatszo
aktív tag

Nálam android 11 frissítés óta egyik ikon animáció se működik.

(#3424) Imi1981 válasza lenovomen (#3422) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem gyári ikonokat használok úgyhogy nem tudom. Meg Microsoft launchert használom annál meg amúgy se volt ilyen.

(#3425) lenovomen válasza jatszo (#3423) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Akkor megnyugodtam, azt hittem csak nálam nem működik jól.

(#3426) this is life válasza lenovomen (#3425) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam működik miui.eu-n . Illetve újdonságként megkapta a miui 12.5 hangerőszabályzó gombokat/felületet.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3427) Luna73


Luna73
tag


Global Stabil

(#3428) Imi1981 válasza Luna73 (#3427) üzenetére


Imi1981
veterán

Tegnap frissítettem manuálisan 12.1.3-ra most meg jött 12.1.4 ? Persze ezt sem ajánlja fel a téló nekem.

(#3429) Luna73 válasza Imi1981 (#3428) üzenetére


Luna73
tag

Te nem az Eu-st töltötted le mert az a global?.

(#3430) benoce


benoce
tag

Itt nyugodtan végig böngészhető az összes update

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/toco/

(#3431) Imi1981 válasza Luna73 (#3429) üzenetére


Imi1981
veterán

Én már nem tudok ki igazodni ezen. A gyári eea rom az nem global?

(#3432) aprokaroka87 válasza Imi1981 (#3431) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De.

csak olyan amiben van egy csipetnyi EEA is :)

(#3433) Imi1981 válasza aprokaroka87 (#3432) üzenetére


Imi1981
veterán

A linken már láttam, hogy ez másik.

(#3434) vegyszer válasza benoce (#3430) üzenetére


vegyszer
addikt

Érdekes, hogy a február 20-án publikált 12.1.3 EEA rom mind a mai napig nem akart magától nekem megjelenni, mint frissítés.
Kézzel feltéve a hiba nem javult meg, hogy a némítás kikapcsolása is időzíthető legyen, mint volt előtte ki tudja mi óta.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3435) lenovomen válasza vegyszer (#3434) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Érdekes, de nekem se jelezte, kézzel telepítettem én is.

(#3436) cheguevara76


cheguevara76
csendes tag

sziasztok. a recovery-s update.zip csak nyitott bl.rel megy fel? koszi

(#3437) Bali27 válasza vegyszer (#3434) üzenetére


Bali27
addikt

Xiaomi.eu nekem letöltötte a frissítést

(#3438) Bali27 válasza this is life (#3426) üzenetére


Bali27
addikt

Ja.. Bárcsak ne kapta volna. A régi használhatóbb volt.. Ráadásul még szürke is a színe :DD
A háttérképnél meg vissza kapta a régi menüt

[ Szerkesztve ]

(#3439) karburátor


karburátor
tag

Sziasztok! Találkoztatok olyannal, hogy a gyári takarító az elavult fájloknál nem jut tovább, csak keres?

(#3440) this is life válasza cheguevara76 (#3436) üzenetére


this is life
Ármester

Ha gyári akkor nem kell nyitott bl. Csak custom sw-hét van szükség nyitott bl-re.

Bali
Hát design téren van még mit reszelni rajta, most amolyan félkész , vagy előkészítés a 12.5-hét . Legalábbis remélem , hogy nem marad szürke .
Maga az update viszont jót tett a telefonomnak , kicsit fürgébben , fluidabban működik. Valamiért az a11 update kissé kezdet belassulni pár het használat után , cache és egyéb törlés sem segített.

Karburátor
Még nem jártam úgy ami nálad van , de ha mégis elõfordulna a biztonsagw app összes adatát törõlném .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3441) karburátor válasza this is life (#3440) üzenetére


karburátor
tag

Az már megvolt...
A keresésnél a kivételekhez hogy lehet hozzáadni alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

(#3442) this is life válasza karburátor (#3441) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem sehogy sem lehet hozzáadni , legalábbis nekem még nem sikerült a hogyanra rá bukkanni . Lakatold le amit védeni akarsz és akkor nem lövi ki a memóriából. Talán miui 8-9-nél működött a kivétel lista (emlékeim szerint).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3443) karburátor válasza this is life (#3442) üzenetére


karburátor
tag

Arra gondoltam, hogy egyesével hozzáadnám a kivételekhez a programokat, hátha kiderülne, melyik programnál hasal el a keresés. De lehet, hogy egy rendszer frissítés utáni maradék fájl fogja meg...
Mondjuk a kivétel közben meg lett, de nem vagyok vele előrébb. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#3444) this is life válasza karburátor (#3443) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet , hogy le kellene tiltanod a google fájlkezelőt, sok haszna amúgy sincs 😉 . Inkább a miui vagy a tc fájlkezelő helyette . Hogy tudtál kivételt hozzá adni ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3445) karburátor válasza this is life (#3444) üzenetére


karburátor
tag

Amikor végez a kereséssel, rákattintasz a kategóriákra. Lenyílik és ott vannak a programok. De nem mindegyiknél működik. A legfelsőnél biztosan, most nem tudom pontosan, hogy az melyik. Viszont nekem kézzel kell megállítani a keresést, így ahol nekem gond van, az mindig üres, nem tudom melyik fájl álliíta meg. [kép]

(#3446) Zozzz2000


Zozzz2000
tag

Sziasztok.
Kèrnèk egy kis segitsèget. Pàr napja le frisitett a telefonom a Global 12.1.1 stabilra. Elèggè meg kergült tőle . Wifi ledobàl, a fb messenger nem jelez , progik fagynak le.
Làttam vannak màr újabbak, Tudnàtok egy linket adni ahonnan szedhetek le egy frissitèst ami az enyèmhez jó? :R

(#3447) this is life válasza Zozzz2000 (#3446) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nagyon megkergült a telefon akkor egy factory reset-re szükség lesz . Letöltő link pedig az összefoglalóban található stock illetve xuaomi.eu romhoz .Ha most frissítettél android 11-re akkor mindenképp javasolt az fr .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3448) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Vettem egy ilyen telefont, csatlakoznék a topikhoz :R
Lenne is pár kérdésem.
Aki flip tokkal használja, tud rendesen telefonálni (gondolok itt a távolságérzékelőre)? Kicsit hülye kérdésnek tűnik, de egy meizu m6 note-rol jövők, ott sose volt vele baj, ha lecsuktam, zárta a kijelzőt, ha nyitottam, ébresztette.
70 rugóért vettem használtan, azért cserébe ilyen a kijelző: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] . Ez csak átvétel után derült ki. Ez javítható valami géllel/polírral, vagy ilyen marad? a 2,5 éves meizumnak kutya baja (flip tolkban), érdekelne, hogy az üveg hogy sérülhet meg így?
Illetve van-e valami komoly gond a gyári szoftverrel? Most ez van rajta: MIUI Global 12.1.1.0 (RFNEUXM) android 11.
Mos így hirtelen ennyi, holnap kerül bele a sim, meg költözök át. :R Arra van esetleg valami tipp, hogy érdemes? :U (eléggé noob vagyok, nem költöztem eddig másik telefonról, most viszont jó lenne az összes sms, alkalmazás, stb).
Szerk: a factory resethez elég a minden adat törlés, vagy ez kell?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3449) this is life válasza chopin42 (#3448) üzenetére


this is life
Ármester

A note 10 lite-ban nincs hal (mágnes) szenzor , emiatt a flip tok legfeljebb a közelség érzékelőt használhatja , vagy a tokokhoz letölthető program esetleg ezt tudja vezérelni, cserében plusz fogyasztó .Jó eséllyel a flip tok semmit sem fog vezérelni a hiányzó hw elem okán.
A hard/factory reset történhet a link-en lévő módszerrel vagy a beállítások/készülék/gyári adatok visszaállítása menüponttal . Az eladó kiléptette a xiaomi és google fiókból a telefont ? Mert ha nem történt meg akkor fr után csak az ő fiókjával lehet beüzemelni a telefont .
A kijelző polírozás jó kérdés , megfelelő gépekkel talán kivitelezhető , a karcolást apró homok szemcse okozhatta , a gg5 kevésbé törékeny , de ennek az ára az alacsonyabb karc tűrő képesség . Szerintem nézz rá fóliát az sokat javíthat ezen az esztétikai hibán.
A gyári sw nincs gond , ami van az inkább annak a számlájára írható , hogy a stock miui fájlkezelő,telefon/tárcsázó,sms alkalmazás a google félére lett lecserélve, illetve pár apróság hiányzik belőle ami a xiaomi.eu romon megtalálható .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3450) rellif válasza chopin42 (#3448) üzenetére


rellif
senior tag

Ez a kijelző így elég csúnya...ezen nem lehet segíteni.
Ha szerencséd van egy hydrogel fólia eltakarja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.