Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Bali27 válasza Imi1981 (#3149) üzenetére


Bali27
addikt

A reklám nem zavaró?

(#3152) Imi1981 válasza Bali27 (#3151) üzenetére


Imi1981
veterán

Nincs reklám. Még egyetlen egy reklám se volt. Arra gondoltál, hogy a gesztusvezérlés alkalmazás dob reklámot ugye?

(#3153) Bali27 válasza Imi1981 (#3152) üzenetére


Bali27
addikt

Igen arra. De a akkor meg is adtad a választ😀

(#3154) Imi1981 válasza Bali27 (#3153) üzenetére


Imi1981
veterán

Amúgy tényleg nagyon jól működik! Nem teljesen ugyan olyan mint a gyári de jó.

(#3155) Bali27 válasza Imi1981 (#3154) üzenetére


Bali27
addikt

Most Havocot használok.. Annyira más használni valahogy ezeket a romokat mint a miuit., szerintem a 13-asig vissza se megyek rá.

(#3156) mizoli válasza Imi1981 (#3154) üzenetére


mizoli
addikt

Régebben kerestem olyat, hogy a futó appokat kézmozdulattal tudjam bezárni (a miui-ban a "vissza" gomb hosszú érintésre beállítható).
Akkor találtam az Infinitiy Gestures-t , csak A10-en nem volt rá szükségem. Nekem ez jött be legjobban, persze én is kipróbáltam párat. Alapból kb. azt tudja, mint A10-en a miui tudott.
Nincs reklám, a plusz funkciók fizetősek, de csak 1.49€ a Pro verzió, és 3 napig ingyen is ki lehet próbálni.

(#3157) Imi1981 válasza mizoli (#3156) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Kipróbálom ezt is. Miért nem jutott ez eszembe eddig. Tök idegesített a gyári launcher laggolása gesztusvezérlésel . Poco launcherrel sokkal gördülékenyebb /laggmentesebb. Fura milyen fürge lett.

(#3158) mizoli válasza Imi1981 (#3157) üzenetére


mizoli
addikt

Ha már ajánlottam, most én is feltettem az A11 - MIUI 12.1.1 telefonra. Szépen működik Poco launcheren is. Most kb. minden olyan, mint frissítés előtt 😁

A hármas sz. telefonon maradtam A10-en.

[ Szerkesztve ]

(#3159) Imi1981 válasza mizoli (#3156) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem ez nem akar működni pedig megadtam az engedélyeket. Próbálgatom de nem csinál semmit.

(#3160) Imi1981 válasza Imi1981 (#3159) üzenetére


Imi1981
veterán

Amit te linkeltél azért nem jó mert ha kilövöm az alkalmazás előzményekből akkor nem működik tovább! Hiába nincs korlátozva a háttér működés és lakatolva van és automatikus indítás akkor is ha kilövöm manuálisan nem működik. Amit én linkeltem az akkor is működik ha kilövöm az alkalmazás előzményekből. Röviden ennyi 🙂

(#3161) mizoli válasza Imi1981 (#3160) üzenetére


mizoli
addikt

Hehe...
Amit te linkeltél, és kilövöm az előzményekből, leáll, és sehová nem tudok lépni, újraindítás kell.
Amit én javasoltam, azt belakatoltam, kivettem az akku optimalizálásból, betettem az automatikusan indulók közé, és tökéletesen működik.

Ezek kivételeznek velünk, figyelik ki használja őket, aztán szimpátia alapján döntenek 😁

(#3162) Imi1981


Imi1981
veterán

Enyémet miután telepítetted és minden engedélyt a háttérben futás,akkumulátor kímélő kikapcsolás stb megycsinálod és újraindítod a telót utána már hiába lövöd ki az előzményekből 2 másodperc múlva indul és működik! A tiednél újraindítás után elindul és az előzményekben van. Persze nem kell kilőni onnan de ha véletlenül kilövöd meg áll. Próbáld csak ki.

(#3163) jatszo810612


jatszo810612
újonc

Miui 12.5 frissítès hír: [link]

(#3164) mizoli válasza Imi1981 (#3162) üzenetére


mizoli
addikt

Kipróbáltam, valóban így van.
A "tiéd" 😁 ebben jobb, most ezt használom.
És ez sem drága.

[ Szerkesztve ]

(#3165) Imi1981 válasza mizoli (#3164) üzenetére


Imi1981
veterán

És itt link jó funkciókat lehet beállítani. Nagyon tetszik! Én is pro verziót használom de úgy töltöttem le böngészőből. Lehet megveszem mert megérdemlik. Azt lehet következő frissítés megokdja a gesztusvezérlést és nem kell külső alkalmazás 😃 .

Jatszo810612
Na ez jó hír. Lehet ebben már javítva is lesz amit fentebb említettem.

[ Szerkesztve ]

(#3166) mizoli válasza Imi1981 (#3165) üzenetére


mizoli
addikt

Én az áruházból szedtem le.

Azért ez rendes dolog a Xiaomi-tól nem? Elcsesznek valami funkciót, hogy a user külső fejlesztő alkalmazását vegye meg, ami kijavítja a hibát.
Így támogatja a Xiaomi a külső fejlesztőket ;]

(#3167) Bali27 válasza mizoli (#3156) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem van olyan hogy állapotsorban hogy "kill app" .Okoslenyitással pont kézre esik.

(#3168) Bali27 válasza jatszo810612 (#3163) üzenetére


Bali27
addikt

Második negyed év vége az fél év? Azaz június kb?

(#3169) mizoli válasza Bali27 (#3167) üzenetére


mizoli
addikt

Evolution-ben nekem is. 🙂
Sőt, a "vissza" kézmozdulat picit kitartva, ugyanaz.

De az Imi1981 által felfedezett FNG-ben is láttam, csak még nem foglalkoztam vele, mást is kell csinálnom.

Éppen főzök 😁

[ Szerkesztve ]

(#3170) Imi1981 válasza mizoli (#3166) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát igen nagyon rendes ez a xiaomi :DDD . Ha nem laggolna a gyári launcher még azt mondom nem érdekel és használom azt mert azzal megy a gyári gesztusvezérlés de nem így van! Poco launcherel komolyan most olyan pattogós és laggmentes, hogy meglepődtem! A gyári launcher animációi nagyon jók lennének ha simák /folyékonyak lennének.

(#3171) Imi1981


Imi1981
veterán

Az vajon miért van, hogy egyetlen 1 ismerősömnél nem tűnik el az értesítés miután rákattintok és elolvasom? Mindenki másnál ilyenkor eltűnik ilyenkor. Facebook messengeren van ez.

(#3172) mizoli válasza Imi1981 (#3171) üzenetére


mizoli
addikt

Egyszerű a megoldás.
Ezt az ismerőst törlöd 😁

(#3173) Bali27 válasza mizoli (#3169) üzenetére


Bali27
addikt

Feltettem az FNG-t, ADB-ből letiltottama 3 gombot és akármit csinálok ott marad.. Nem tűnik el.. Mi lehet a gond?

(#3174) Imi1981 válasza Bali27 (#3173) üzenetére


Imi1981
veterán

Mi gyári legújabb miui-n használtuk mert ott a nem gyári launchert használva nem működik a gesztusvezérlés. Én most poco launchert használom és bekapcsoltam a gyári gesztusvezérlést de ugye mivel nem működik így az FNG - el használom és tökéletesen működik.

(#3175) Bali27 válasza Imi1981 (#3174) üzenetére


Bali27
addikt

Na fasza...
Havoc OS-en Nova Launcherrel. Ugye a progi kiirja hogyan lehet kikapcsolni sz.gép segítségével ADB-vel. Megvolt, és ki is írja hogy kikapcsolható. Rámegyek... semmi.. restart.. semmi.

(#3176) mizoli válasza Bali27 (#3175) üzenetére


mizoli
addikt

Pont, ahogy Imi1981 írta.

Havoc OS -ben teljesen jól működik a kézmozdulatos navigáció, a Novával együtt. Választhatsz, 2 gombos, 3 gombos, vagy kézmozdulatos.

Minek oda az FNG?

[ Szerkesztve ]

(#3177) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Előjött egy kis érdekesség nálam. Utolsó 3-4 töltésnél soha nem érte el a készülek a teljes töltést, 98%-nál megáltt. Gyári töltővel illetve pc-n keresztül töltve is.... hmmm :F

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#3178) Bali27 válasza mizoli (#3176) üzenetére


Bali27
addikt

Mert a kézmozdulatok néha töketlenkedik. Azaz nem is olyan nagyon néha

(#3179) Bali27


Bali27
addikt

Egy dolgot viszont észrevettem ennél a custom romnál.. Amikor beszélek telefonon a fülemmel (mivel a képernyőhöz ér) lenyitom a menüt és kikapcsolom a wifit, Bt bekapcs és amit el tudtok képzelni :D Valaki találkozott már hasonlóval?

(#3180) mizoli válasza Bali27 (#3179) üzenetére


mizoli
addikt

Xiaomi proximity sensor probléma, nem csak ennél a telefonnál van így. Ez nem custom rom gond, MIUI-on ugyanezt kellett tapasztalnod.

Ne érjen a füledhez a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#3181) Bali27 válasza mizoli (#3180) üzenetére


Bali27
addikt

Pont ez az hogy ott nem tapasztaltam még hasonlót sem.
Ezért írtam

[ Szerkesztve ]

(#3182) vegyszer válasza Bali27 (#3181) üzenetére


vegyszer
addikt

Pedig ez a ficsör a gyári romoknak is része!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3183) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Sziasztok, reggel óta minden alkalmazást random bezár a teló. Valamint frissítéseket sem telepít az áruházból tárhely hiányra hivatkozva.
Találkozott már valaki ilyennel?
Utolsó stabil EU van fent + magisk.

(#3184) mizoli válasza oOKitsuneOo (#3183) üzenetére


mizoli
addikt

Indítsd újra a telefont, már ez is segíthet.
Ha nem, akkor TWRP-ben cache, dalvik cache törlés (én ezt mindenképpen megtenném).
Biztosan van elegendő tárhely?

(#3185) oOKitsuneOo válasza mizoli (#3184) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Szia, ezek mind megtörténtek. Sajnos nem.oldotta meg. A tárhely 128/32 GB.on áll, elégnek kell lennie.
Csináltam egy factory resetet. Most lakom be újra.

(#3186) vasi79


vasi79
aktív tag

Az új miuin nekem nem lehet hívás közben lezárni a képernyőt, de még magától sem csinálja. Ráadásul a navigációs gombok is eltűntek. 10 droidon ment minden rendesen

(#3187) this is life válasza vasi79 (#3186) üzenetére


this is life
Ármester

Mivel már volt fr , lehet érdemes lenne megpróbálni fastboot romot flashelni majd utána twrp flash és vissza a miui.eu romot . Valami nagyon félre mehetett a frissítésnél , mert nem lenne szabad azoknak a hibáknak előfordulni ami nálad van .
Esetleg format data majd fr és úgy telepíteni a miui.eu romot , majd ismét fr és boot system .
A miui optimalizáció nincs véletlenül kikapcsolva ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3188) vasi79 válasza this is life (#3187) üzenetére


vasi79
aktív tag

Semmi nincs beállítva. Most volt bl nyitás, így az újabb telepítés előtt nem akartan időt pazarolni a beállításokra. Valószínű egy revange os megy majd fel.

(#3189) Bali27 válasza this is life (#3187) üzenetére


Bali27
addikt

Kijött a miuimix is.. Módosított eu rom

(#3190) this is life válasza Bali27 (#3189) üzenetére


this is life
Ármester

Köszönöm az infót. :R De inkább megvárom a mostani javítását, frissítését, mert a11 alapon közel sem olyan stabil a rom mint a10/miui12-nél volt . Már volt kétszer is elkezdett (gondolom alkalmazás hiba,beakadás miatt) lag-olni , amit csak a reboot hozott helyre .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3191) Bali27 válasza this is life (#3190) üzenetére


Bali27
addikt

Nem lehet hogy a program nem Android 11 re optimalizált?

(#3192) this is life válasza Bali27 (#3191) üzenetére


this is life
Ármester

Könnyen megeshet , csak arra nem jöttem rá, hogy melyik alkalmazás okozta . Ezt leszámítva nagy gond nincs az a11-el. Akivel nehezen békülök az a megváltozott értesítés kezelés és funkciói . Az a10 alatt kevésbé volt összetett emiatt jobban bejött , könnyebben beállítható volt .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3193) vasi79


vasi79
aktív tag

A twrp telepítése közben vagy után valami gebasz lett. nem bootol be a telefon. egyedül a fastboot megy, illetve adb fastboot tool-lal be tudok twrp recoverybe bootolni. TWRP alól ezt látni [kép] Ötletek?

(#3194) mizoli


mizoli
addikt

Evolution X 5.4 Boombastic [12/02/21] frissítés, ha valakit érdekel. Ujjlenyomat olvasó is működik. Telepítéshez minden szükséges infó elolvasható a linkelt oldalon.

Az OrangeFox recovery nekem bevált a flasheléshez. Az oldalon infó, és a letöltési link is ott van.

(#3195) vasi79 válasza vasi79 (#3193) üzenetére


vasi79
aktív tag

fastboot romot fel tudtam tenni. Próba ismét a recovery telepítéssel.

A mix rom az az xiaomi.eu? mert nem találok benne olyan ficsőröket, amiket írnak hozzá. Pl a fejlett reboot menü.

(#3196) mizoli válasza vasi79 (#3193) üzenetére


mizoli
addikt

Nem tudja feloldani a titkosítást, és nem tudja felcsatolni az eszközt.
A format data - yes feloldja a titkosítást, de minden adatot töröl.
Sideload-ból akartál valamit telepíteni? Ez melyik TWRP? Melyik Android verzió van a telefonon?

Most látom feltetted a fastboot romot. Figyelj rá, hogy az Android verziónak megfelelő TWRP-t tedd fel. TWRP 3.4 A10-re, TWRP 3.5 A11-re, de én A11-re az előbb linkelt OrangeFox-ot használom.
Ha jól tudom módosított xiaomi.eu/multi rom, de nem ismerem ezeket a romokat.

[ Szerkesztve ]

(#3197) vasi79 válasza mizoli (#3196) üzenetére


vasi79
aktív tag

Rámásoltam a telóra az Evo-t. De ugye a format data vitt mindent. Ezért akartam sideloadban rámásolni. A11-hez a twrp3.5-öt hasznltam, ami az összefoglalóban is van. Megpróbálom orange-zsal.

up: a titkosított meghajtót nem tudja formázni.

[ Szerkesztve ]

(#3198) mizoli válasza vasi79 (#3197) üzenetére


mizoli
addikt

Sokat segít egy OTG adapter, pendrive. Egyszerű róla telepíteni a recoveryt és a romot is.
Én azt csinálom, hogy fastboot-ból bootolok twrp-be (nem telepítem), bedugom a pedrive-ot, arról telepítem az OrangeFox-ot, azzal meg a romot.
Azért a kerülő út, mert az orangefox-ból nincs img, csak zip.

(#3199) Bali27 válasza mizoli (#3194) üzenetére


Bali27
addikt

Ezer hála :R Már szedem is..
Csütörtökönként olyan 350km-t vezetek és akkor van a nagy teszt...
A Havoc Os elbukott mert a BT-os Fm transmitterre igaz felcsatlakozott de a hangerőt 2x le és 2x fel kellett venni hogy legyen hang, továbbá beszéltem telefonon egy illetővel éa a Google térképet nem tudtam kilőni. Mátrába kis szerpentines utakon szakad a hó, este 6 kor (sötét van) és nem elég hogy idegesített az illető akivel beszéltem de még a térkép is mondta hogy fordulj balra stb... és nem tudtad kilőni mert hiába kerestem nem volt sehol :D
Szóval hazajöttem és úgy első mérgembe feldobtam a legujabb Miuimixet...
Ez meg botrányosan szar. Áltában forró a telefonom, lagol stb... Gondolom az A11-es xiaomi.eu is ilyen mert az az alapja.

Úgyhogy már nagyon elegem van és remélem bejon az Evolution.. Pont ezt kerestem egyébként csak gondoltam benézek ide is :D

(#3200) Bali27 válasza mizoli (#3198) üzenetére


Bali27
addikt

Nem tűnik bonyolultabbnak mint szgépről feltenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.