Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Tinuszka


Tinuszka
tag

Sziasztok, végre én is klubban :) . Az utóbbi hetekben átfutottam a fórum 3e+ hszt (vazz...), hogy kb. képben legyek a dolgokkal. Mi Note 2-ről jöttem át, 3,5 év után már csak töltésenkénti 3 SOT jött össze neki a 2 kártyával, nekem meg nagyon fontos a munkám miatt a minél hosszabb üzemidő (külső teleppel összekötött mobillal pedig nem túl praktikus terepen mászkálni). Már jó ideje ki volt nézve, de kivártam míg meg tudtam vetetni cégesnek :P Épp vásárlás előtt kezdtek kifogyni a készletek a 128 gigásból itt a román piacon, egy utolsó darabot csíptem el az egyik kis forgalmazónál.. Nagyon b@szó kis gép, iszonyú szép és számomra meglepően kompakt (igazából nem vetettem össze az előző Note 2-es méreteivel, ami picit rövidebb viszont szélesebb ennél), és én imádom, hogy súlya van és marokra lehet fogni a vastagsága miatt.

Viszont az biztos, hogy egyelőre nem fogok neki romolgatni. Annak idején a Lenovo P70-esemen is már MIUI futott (ott lettem xiaomi fan), azóta pedig csak ez a két Note volt. A Note 2-esen miui.eu béták mentek, amíg el nem jött az EOL. De basszus egyre macerásabb a romolgatás, már a Note 2-nél is idegesített, h minden egyes rom csere után újra kellett rootolni, de volt hivatalos twrp meg full mentés, ehhez képest ez itt tényleg kálvária. Nincs már se időm se kedvem mókolgatni (a mocolo volt az egyetlen, bocsi :D ), és annak idején tényleg az volt a cél (a fétisen kívül :D ), hogy minél hosszabb üzemidőt hozzak ki (greenify, BBT, amplify stb.). Ez most alapból hozza amit kell, pár nap használat után nincs semmi, ami különösképpen idegesítene (A11 legfissebb EEA 12-es MIUI). Ráadásul az utóbbi hónapokban egy nem rootolt régi mobilt kellett hordozzak magammal a banki app miatt, ami előtt sehogy sem lehetett már hide-olni a rootot/magisk-et.

Amit viszont meg szeretnék kérdezni Tőletek, így a felvezető után, mert nem tiszta:
1. Az ADB fastboot tools használatához nem kell BL nyitás? Egy rakás gúgli szemetet ugyanis kisepernék azért. Illetve milyen más beavatkozásra van még lehetőség ilyen módon? Vmelyik appom (talán a GSm battery monitor) dobta fel, hogy ADB-n keresztül többet tud, de nem emlékszem pontosan. Szóval app törlésen kívül mire használható még?
2. És egy szoftos kérdés: használom a MI browsert (tudom... :DDD ), a 12-es verzióban hogyan kell eltüntetni a kezdőlapról azt a sok szar csempét (goo, fb, yt stb.). Tudom be lehet állítani kezdőoldalnak egy tetszőleges oldalt, de én megszoktam, hogy a kezdőlapomon a kedvenc oldalaim csempéi vannak csak, itt meg startból van 15, ami nem kell.

Előre is köszi :R

(#3302) mizoli válasza Tinuszka (#3301) üzenetére


mizoli
addikt

Üdv itt. Szerintem jó választás volt ez a telefon.

1. kérdésre:
Nem kell az adb/ fastboot tools használatához bootloader nyitás.
Nem csak szemetet lehet vele törölni, romokat is lehet telepíteni.
Nincs benne minden törölhető szemét, ha végignézted a topikot, láttad párunk "halál" listáját. Az enyém pl. elég hosszú 🙂
De ha felteszed, úgyis meglátod még mire jó. 🙂

(#3303) Tinuszka válasza mizoli (#3302) üzenetére


Tinuszka
tag

Köszi! Úgy értelmeztem, hogy a rom telepítésnek viszont előfeltétele a BL nyitás, azt meg egyelőre halogatom, mivel már belaktam a telót és csak a nyitás kedvéért nem fogom az egészet újta kezdeni.

(#3304) mizoli válasza Tinuszka (#3303) üzenetére


mizoli
addikt

Az romtól függ, hogy kell nyitott bootloader, vagy sem. Van olyan rom, amihez kell, és van olyan, amihez nem kell. Ez nem adb/fastboot tools kompetencia, az eszköz használatához (amit kérdeztél), nem kell. A Xiaomi által a készülékedre kiadott frissítésekhez sem kell. Custom rom telepítéshez, vagy gyártói, de más régiós romhoz kell.
A xiaomi.eu /multi rom is custom rom.

Az adb/fastboot tools megkönnyíti a szemét törlését, felsorolja azokat az appokat, amik nyugodtan törölhetők. Ehhez sem kell nyitott bootloader.
Ha nem akarsz romokat telepítgetni, vagy nem akarsz root jogot szerezni a telefonodon, akkor nincs szükséged a nyitott bootloaderre. Viszont lehet olyan eset, mikor jól jön.

Remélem így érthetőbb.

(#3305) Tinuszka válasza mizoli (#3304) üzenetére


Tinuszka
tag

Tökéletesen, köszi szépen :R

(#3306) Bali27


Bali27
addikt

Xiaomi.eut használok per pill, és azt vettem észre hogy este 7 kor töltöm fel teljesen, azóta kb 1 órát böngésztem, meg a xiaomi mifit 5 van rajta bt-al és már 86%-on van.. Ez normális szerintetek?

(#3307) this is life válasza Bali27 (#3306) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem valahol reális fogyasztás, böngésző kb 10%/óra a wifi/mobil kapcsolat és a kijelző , ez utóbbi fényerőtől függően eszi az akkumulátort. Mifit és egyebek nem energia vámpírok, azokkal nem lehet gond ,viszont a a cella készenlétre érdemes még ránézni , az szokott magas lenni fogyasztás terén,ha gyenge a térerő (igaz sok mindent nem lehet kezdeni vele) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3308) vegyszer válasza Bali27 (#3306) üzenetére


vegyszer
addikt

Te ilyen rom cserék után mindig tisztán lakod be a telót? Vagy emelsz át mentésből dolgokat? Mert az is okozhat nem várt működést, ha igen.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3309) rellif


rellif
senior tag

Régebben beszéltünk a Chrome böngészőben előforduló szín hibákról.
Már régóta volt rá megoldás.

(#3310) mizoli


mizoli
addikt

Új rom jelent meg a telefonunkra, a dotOS v.5.0.0 (DroidOnTime).
Eddig az első amelyiknek alapból Android 11 kell, MIUI 12.1.1.0 -re telepíthető.
Teljesen friss, mai sütés :) Kezdeti build, gondolom nem hibátlan.
Most jön lefelé a rom.

[ Szerkesztve ]

(#3311) Bali27 válasza vegyszer (#3308) üzenetére


Bali27
addikt

Google csak a programok meg a névjegyzék. Beállítást nem veszek át.

(#3312) vasi79


vasi79
aktív tag

Korábban említettem, hogy a 11-es droidra frissítés után a tárcsázó okozott némi galibát. FR után sem történt változás. Most, hogy szóba került a Vodás rom, lehet, hogy az enyém is az volt. (vodánál vettem a készüléket) Próbáltam feltenni custom romot, de nem sikerült, bootloop lett, de fastboot rommal újra indult az egész. Ez viszont mix/EEA, és azóta nincs probléma. Az xiaomi.eu oldalról töltöttem le, de mégsem a miui tárcsázóval jött. Mindegy is. Az elmúlt napokban elég sok időt töltöttem a romolással, újralakással, úgyhogy marad ez.

(#3313) Bali27 válasza mizoli (#3310) üzenetére


Bali27
addikt

Jaja... Láttam a videót róla YouTubeon..
Az EvoXnek fel kell kötni a gatyót rendesen. Elméletileg minden működik benne (a videó szerint).
Az érdekelne hogy az alap Launcherében lehet -e Icon Packot betölteni, és ha igen, akkor az ikonok méretét változtatni.

(#3314) mizoli válasza Bali27 (#3313) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem tetszik, annak ellenére, hogy kevesebb testreszabási lehetőség van benne, mint pl. az EVOX-ben. A gesztus vezérlés sem olyan extrém mértékben beállítható, de külső appal megoldottam, ami nekem kell, az teljesen jól működik.
Ez a pixel launcher nagyon khm... gagyi, sehol sincs a Novához képest, azonnal lecserélem az összes custom romban.
Melyik ikonpakkra gondolsz? A Pixel launcher-ben semmi nyoma, hogy lehetne ikonokat cserélni, nem, hogy méretezni. Az a Nova 🙂
Egyébként SafetyNet rendben.

Ja igen, pöttyet (nagy pöttyet) iOS érzete van a felületnek 😁

[ Szerkesztve ]

(#3315) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Jó estét!
Barátomnak OTA-n nem jön semmi frissítés, nagyjából egyszerre vettük a telót, én azóta már kétszer is frissítettem.... Ilyen verzió van nála:
miui 11.04.0(QFNEUVF)
:F

Baggio

(#3316) mizoli válasza Baggio04 (#3315) üzenetére


mizoli
addikt

Szia.
Ugyanott vettétek? A tiednek mi a verziója?
A barátodnak Vodafone szolgáltati verziós romja van. Ezek szerint nem adtak ki rá frissítést.
Nemrég volt szó a Voda verziós romról, nézd vissza légyszíves.

(#3317) Baggio04 válasza mizoli (#3316) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Én edigitál, ő pedig egy másik helyen, de annak nem tudom a nevét.
Enyém:
12.1.1.0(RFNEUXM)

Baggio

(#3318) mizoli válasza Baggio04 (#3317) üzenetére


mizoli
addikt

A tied a legújabb verziós MIUI, a Xiaomi által Európába szánt (EEA) rom, Android 11-en.
Ez frissül, a Vodafone verziós meg ezek szerint nem. Egy topiktársunk ugyanígy van.
Van megoldás a Voda romra is, nemrég volt róla szó.

(#3319) busman


busman
addikt

A gyári fájlkezelőt használja valaki? Tisztító ,az elavult fájloknál beakad.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3320) Bali27 válasza mizoli (#3314) üzenetére


Bali27
addikt

A Nova neked az ingyenes vagy megvetted? Mert akármelyik romra tettem fel (ingyenes) amikor a program választót behoztam ha úgy hívják..(gesztus vezérlés alulrol hüvelykel fel) akkor az Evox en kívül mindegyiknél akadt, Evox nél meg lassab volt mint az amit eredetileg tettek hozzá.

(#3321) mizoli válasza Bali27 (#3320) üzenetére


mizoli
addikt

Nagyon-nagyon rég megvettem.
Sosem akad, vagy lassú, de szerintem ennek nincs köze ahhoz, hogy megvettem.
A beta verziót használom, mindig is az volt fent.

(#3322) jatszo810612


jatszo810612
újonc

Most jött.

[ Szerkesztve ]

(#3323) vegyszer válasza jatszo810612 (#3322) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem még nem dobja fel

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3324) mtm800 válasza vegyszer (#3323) üzenetére


mtm800
senior tag

Nekem sem

(#3325) Imi1981 válasza jatszo810612 (#3322) üzenetére


Imi1981
veterán

Mit tartalmaz a frissítés?

(#3326) jatszo810612 válasza Imi1981 (#3325) üzenetére


jatszo810612
újonc

(#3327) busman válasza jatszo810612 (#3326) üzenetére


busman
addikt

Semmi,jele a frissítésnek.. nálam.
De várom nagyon..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3328) Imi1981 válasza jatszo810612 (#3326) üzenetére


Imi1981
veterán

Csak biztonsági patch? Akkor nem sok.

(#3329) jatszo810612 válasza Imi1981 (#3328) üzenetére


jatszo810612
újonc

Hát nem :))

(#3330) mizoli


mizoli
addikt

Frissítés érkezett a dotOS-re.

(#3331) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Feleségemnek nem olyan rég vettünk ilyen telefont. Vettünk rá hydrogenfoliat. Most meg olyat csinál mintha elvált volna a folia vagy a képernyő...nem tudjuk, hogy a folia valt el egy picit es azert amikor megnnyomjuk akkor kattan egyet...mi lehet a folia vagy a kepernyo? persze vegyuk le a foliat :) en is ezt ajanlottam a felesegmnek de meg nem szeretné :) :W
valaki tapasztalt hasonlot?

(#3332) Imi1981 válasza bazsimano (#3331) üzenetére


Imi1981
veterán

A hydrogel fólia miatt szerintem nem kattan. Ez egy lágy és nagyon vékony fólia. Ha üvegfólia lenne rajta akkor eloforulhat, hogy kattog mert nem fekszik rá rendesen de hydrogel fóliával ilyen nincs. De egyszerű vegyétek le a fóliát mert ha a kijelző elvált akkor az garanciális probléma.

(#3333) bazsimano válasza Imi1981 (#3332) üzenetére


bazsimano
őstag

igen en is ettol tartok! :(

(#3334) mizoli válasza bazsimano (#3331) üzenetére


mizoli
addikt

Bárhol nyomod meg, akkor is kattan, vagy csak bizonyos ponton megnyomva?
A "kattanás" hallható, vagy csak érezhető?
A hydrogel fólia előtt nem volt ez a kattanás?
Én már szedtem szét ilyen (és jó pár másik fajta telefont), a kijelző ragasztva van, ha csak úgy felválna - amit nem nagyon tudok elképzelni-, akkor sem tudna kattanni, legfeljebb ha valami kosz ment alá.
Egyébként, mint Imi1981 is írta, a hydrogel nem tud kattanni.

Bocs az alábbi kérdésekért, de rendesen van felrakva a hydrogel? A merevebb védőfólia le van szedve?
Nincs bekapcsolva érintési visszajelzés, és az kattan?

[ Szerkesztve ]

(#3335) bazsimano válasza mizoli (#3334) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi a kerdeseket!
csak egy pontot, pont az ujjlenyomtnal. hydrogen folia elott nem ereztuk ezt a kattanast de mindjart csinalok majd egy videot aztan meglatjuk.

"A merevebb védőfólia le van szedve?" :U volt ezen gyarilag valami merevebb folia? :W

(#3336) mizoli válasza bazsimano (#3335) üzenetére


mizoli
addikt

Van olyan fajta "üvegfólia", ami az ujjlenyomat olvasónál vékonyabb. Ez kör alakban látszik is. Ott nem tapad fel rendesen, ott esetleg kattanhat, ha lenyomod, és visszaáll.
Mindig "hydrogen"-t írsz, amiről mi beszélünk, az hydrogel. Most ez elírás, vagy két különböző dolog?
Ez egy nagyon vékony, abszolút hajlékony film (majdnem mint a folpack), többféle típusa van, nem mindet egyformán kell feltenni.
Van pl. ami a középső sávban tapad, ezzel lehet pontosan beállítani. Aztán innen kiindulva az egyik, majd a másik oldalt felemelni, ekkor a vastagabb védőréteg kicsit leválik, és a hozzáadott kártyát egyenletes mozgással végigtolni rajta. Ezzel tapad fel maga a hydrogel. Tuti van róla video.

[ Szerkesztve ]

(#3337) bazsimano válasza mizoli (#3336) üzenetére


bazsimano
őstag

csak eliras , elnezest...szoval hydrogel :) ami itt ajanlott is az osszefoglaloba...
akkor gyarilag nincsen kemenyebb folia a telefonon...a vasarolt hydrogel foliarol minden regetet levettunk amikor feltettuk...
az lesz a legjobb, ha tenyleg levesszuk a foliat, aztan megnezzuk, hogy akkor kattan/kattog-e...

(#3338) mizoli válasza bazsimano (#3337) üzenetére


mizoli
addikt

Kíváncsi vagyok 🙂
Az tuti, hogy a hydrogel nem tud kattogni. 3 telefonomon is az van.

(#3339) vasi79


vasi79
aktív tag

Belakás óta az A11es eea miui üzemidőben alulmúlja elődjét. 20 százalék merülésre eddig 2 óra SOT kijött. Most 1,5. Hozzáteszem, ugyanolyan felhasználási körülmények, szokások vannak.

(#3340) Bali27


Bali27
addikt

Xiaomi.eu-n hogy lehet atv képét kitenni/átküldeni a tvre?

(#3341) Bali27


Bali27
addikt

Meg van... De ezt a hülyeséget hogy a beállításokba be kell menni miatta.

(#3342) rellif válasza Bali27 (#3340) üzenetére


rellif
senior tag

A kivetítés gombbal.Simán lehúzott állapotsávban is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#3343) Bali27


Bali27
addikt

Ezt a sz@rt... Beállítások/kivetítés és itt meg is állt a tudás bekapcsolod és ennyi.

(#3344) Bali27 válasza rellif (#3342) üzenetére


Bali27
addikt

Nem hiszed el de semmi ilyen nincs.. Beállításokban van de onnantól kezdve nem reagál semmire..
Se a súgó nem működik se semmi..

[ Szerkesztve ]

(#3345) vegyszer válasza Bali27 (#3344) üzenetére


vegyszer
addikt

Gyorsbeállítási csempéket tesre lehet szabni.
Oda nem lehet ezt kitenni?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3346) Bali27 válasza vegyszer (#3345) üzenetére


Bali27
addikt

Nem.. Ismerem ennyire😁

(#3347) Bali27


Bali27
addikt

Ilyen

[ Szerkesztve ]

(#3348) rellif válasza Bali27 (#3347) üzenetére


rellif
senior tag


Nálam alapból itt volt.

(#3349) rellif


rellif
senior tag

xiaomi.eu már egy ideje hozza,hogy frissítés érhető el.
Verziószám alapján nincs eltérés a korábbihoz képest.
A frissítés elkezdődik rendesen twrp alól,de pár másodperc alatt végez és valójában érdemi
változás nem is történik.
Lehetséges,hogy egy "javított,újrafeltöltött" ROM-ról van szó?

(#3350) Bali27 válasza rellif (#3348) üzenetére


Bali27
addikt

Igen..eea romod van fogadjunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.