Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) vegyszer válasza mizoli (#4450) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem az előd két éve a Mi Mix 2 volt. Ott az NFC fizetés, és a Telekom appja is sikított, hogy te jó ég, nyitott a BL, as egyedi a recovery! Most mitévő legyen...
Emlékeim szerint a Raiffeisen appot könnyebb volt működésre bírni, mint a tévét.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4452) mizoli válasza vegyszer (#4451) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem MIUI 12.x (Android 11) alatt a Magisk elöl el kell rejteni a banki és 1-2 app-et, meg persze a gms-t. Aztán magát a Magisk-et is.
Ennyi az egész.
Android 12-n kicsit más, de semmi nagy varázslat nem szükséges.
EvoX - en sem volt semmi gondom.

Ha érdekel a téma, van Magisk topik egy jó összefoglalóval.

[ Szerkesztve ]

(#4453) Bali27 válasza MÚMIKA (#4446) üzenetére


Bali27
addikt

XDA forumon valami dt2w problémát emlegetnek meg hogy az ujjlenyomat hibás.. Eddig észre se vettem Evox-en mert arcalapu feloldásra volt állítva,de ott is meg van ez a probléma. Peoject Elixirnél állítólag minden flottul megy ezen a téren is amit nem értek mert ez a nem miuis oprendszerek problémája ahogy látom.

(#4454) MÚMIKA válasza Bali27 (#4453) üzenetére


MÚMIKA
csendes tag

Dt2w-t nem használok, mindig feloldja a telefont úgy a zsebem, ujjlenyomat az újabb CrDroiddal hibátlan. Jól testre lehet ezt szabni, már pár telefonon keresztül CrDroid fan voltam, úgyhogy ezen is marad egyelőre, egy Samu tabra éppen most heggesztek gsi-vel ugyanilyen romot.

(#4455) Bali27 válasza MÚMIKA (#4454) üzenetére


Bali27
addikt

Project elixirrol hallottal már? Az is ígéretes..

(#4456) Bali27 válasza MÚMIKA (#4454) üzenetére


Bali27
addikt

Na rakom fel a Cr Droidot :) Az általuk ajánlott gapsal.
Igaz a saját készítésű recoveryjüket nem tudtam használni...de megoldottam másikkal

(#4457) Bali27 válasza MÚMIKA (#4446) üzenetére


Bali27
addikt

Feltettem és eddig hibátlan. Igaz Gboardot meg a Nova launchert feltettem az alap helyére de gyors és rendben van, ráadásul eddig úgy ünik hogy nagyon jó lesz az üzemideje.
Ujjlenyomat is tényleg flottul megy.

(#4458) Bali27


Bali27
addikt

Minden nagyon faxa viszont egy dologra még nem jöttem rá.
Néha szoktam fordítót használni, ahol ugye ki kell jelölni egy szövegrészt A böngészőben... Eddig ilyen problémám nem volt sehol, hogy kijelölöm a lefordítandó részt és nem jelenik meg semmi sem csak a kijelölés, de az abuborék ahol kiirja hogy másolni akarom, vagy fordítani stb nincs..(több böngészőben is megpróbáltam). Erre jó lenne valami megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#4459) Bali27 válasza Bali27 (#4458) üzenetére


Bali27
addikt

Ahh.. Meg van a probléma.. Sokáig kell rányomni a kijelölt részre... Ilyet még nem is láttam..

(#4460) mizoli válasza Bali27 (#4457) üzenetére


mizoli
addikt

Jobb, mint az EvoX?

(#4461) Bali27 válasza mizoli (#4460) üzenetére


Bali27
addikt

Hasonló, viszont úgy látom hogy több beállítási lehetőség van. Üzemidő az első nap után nagyon jó. Egész nap Tidaloztam meg böngésztem telepitettem,állitgattam be a telót (86%-on volt amikor feltettem a romot tegnap reggel) most még mindig 41%-on van.

(#4462) Bali27 válasza mizoli (#4460) üzenetére


Bali27
addikt

Mondjuk most hogy töltőre tettem az Evox ebben jobb volt... Ott kb 80%-ot fél óra alatt lazán megcsinált.... Itt kb ez 30%

(#4463) Bali27 válasza MÚMIKA (#4446) üzenetére


Bali27
addikt

Pár nap használat után leírom a tapasztalataimat...
Sok beállítási lehetőség van és gyors +baromi jó akkuhasználat (tovább tart viszont a töltése is tovább tart)...
Negatív... Néha dupla koppintással nem jön be a kép..
Noha fel van oldva smartlockal, olykor az ujjaddal sokadik próbálkozásra jön fel az asztal.
És tegnap este (kb 1 napot ment) egyedül a volumio volt megnyitva és ezt produkálta. restart után helyre állt.
Szóval tetszik nagyon de még lehet mit javítani.. Igazából utoljára kb 4 éve láttam hasonló hibákat romban.
Evox volt eddig ami abszolút rendben volt ilyen téren.
Este kíváncsiságképp felteszem a Project elixirt.
Pár napja volt fent a Xiaomi.eus Rom... Na az kritikán aluli. Ott volt ilyen hogy az alsó csík a gesztusvezérlésből ott maradt a képernyő közepén.. Meg hiába vettem le az effektsebességet nullára akkor is baromi lassú volt a programok kozti váltás stb..

[ Szerkesztve ]

(#4464) Bali27


Bali27
addikt

Most meg kiîrta hogy a kamera alkalmazás állandóan leáll... Böngéssztem, és a kamera meg se volt nyitva..
Szóval dolgozni kell még ezen a romon.

(#4465) Bali27


Bali27
addikt

Beállítások, külső stb terén a Project Elixir ugyan az mint a Cr Droid. Igaz tegnap reggel tettem fel de még nem hibázott, töltése baromi gyors, aksi is egész jól bírja, és alapbol a Lawnchair 12.1 Launcher van fent amit kivételesen nem cseréltem le a Novára mert alapból jó. Szóval eddig pozitív a mérleg

(#4466) Bali27


Bali27
addikt

Látom jól el vagyok itt egyedül... Amúgy meg van az új kedvenc..Project Elixir. . Baromi szép, megy minden flottul, gördülékenyen.. ujjlenyomattól kezdve amit el tudsz képzelni....Akuval jól bánik...

(#4467) Kutykurutty7 válasza Bali27 (#4466) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Mert az emberek többségét, ahogy én látom nem nagyon érdeklik a custom romok. Főleg nem egy ilyen, viszonylag friss és problémamentes gyári rendszerrel rendelkező telefonnál. A legutóbbi 14 hozzászólásból 12 a tiéd. Nem akarlak megbántani, de én is átugrom azokat a hozzászólásokat, amelyek arról szólnak sokadszorra, hogy milyen "faxa", vagy "nem faxa" egy custom rom néhány napja kijött friss verziója.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4468) Bali27 válasza Kutykurutty7 (#4467) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja... Csak kár hogy a gyári egy bugosreklámoskémkedő xar.Én csak azért vettem ezt a telót mert tudtam hogy lehet romolni.

(#4469) vegyszer válasza Bali27 (#4468) üzenetére


vegyszer
addikt

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ama két év óta, mióta hű gazdája vagy a telónak, hányszor telepítettél rá romot?
Van benne véletlenül egy számláló???
Illetve mennyit bírt ki egy rom legtovább a telódon?
Én évekkel ezelőtt kukáztam szét egy JiaYu G4S telót. Annyit romoltam, hogy végül a memória megmakkant benne. Nagyon fájt lelkileg. És hogy kínozzam magam, hét hónapig egy igen régi, szar Samsung telefonon sínyledtem.
Ez óta kétszer is meggondolom, hogy kell-e új rom, vagy modd

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4470) Bali27 válasza vegyszer (#4469) üzenetére


Bali27
addikt

Nem tudom hányszor..kb 10x kb...de az az ótvaros Miui többet tuti nem jön vissza. Custom romok közül is meg kell találni sajnos ami több installt jelent.+ Leirom a tapasztalataim hátha segítek valakinek.. Gondoltam ha nekem xar a miui akkor más is lehet hasonló cipőben... Ezekszerint velem van a baj hogy igényesebb jobb romot szeretnék használni...

A Note 6 pron kb 30x volt cserélve😁Igaz kb 2 éve utoljára..Párom mai napig használja pedig már jó öreg teló

[ Szerkesztve ]

(#4471) mizoli válasza Bali27 (#4470) üzenetére


mizoli
addikt

Folyamatosan itt vagyok a topikban 🙂
Ha otthon lennék, ugyanúgy "rom"lanék, mint régen.
Majd ősszel bepótolom.

Nyugi, nincs veled semmi baj, legalábbis custom rom ügyben 😁

(#4472) this is life válasza Bali27 (#4466) üzenetére


this is life
Ármester

Néha nem árt ha monológot ad elő az ember ,jelenleg te vagy aki legtöbbet piszkálja , keresi a számára megfelelő sw/fw verziót a telefonra , emiatt tűnik a tapasztalataid megosztása magadba beszélésnek . Pedig ezzel is a telefon felhasználói közösségét építed, tartsd meg eme jó szokásod ,hisz sose lehet tudni , hogy mikor jelent segítséget az általad leírt tapasztalat , sugallat. :D

Ui.: Miui 12.5-el annyira stabil a telefon , hogy nincs lelkem bántani sw frissíteni , ne adj isten upgradelni , a gyári vagy miui alapú sw-re is ritkán jön frissítés , emiatt arról se sok a csevej.

Ezen oldal szerint lesz miui 14 is a telefonra , hogy legyen egy kis pletyka is . :B

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4473) chopin42 válasza this is life (#4472) üzenetére


chopin42
őstag

Ha lesz, remélem javítják a sok fost. Pl sötét mód TOVÁBBRA sincs mindenhol, és a tisztító sz@rságokat reklámoz, pedig le van tiltva. Alapból pofátlanságnak tartom, hogy fizetek egy telefonért és kéretlenül reklámoz, még ha kikapcsolható is (lenne).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4474) this is life válasza chopin42 (#4473) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg az esély meg van rá ,viszont csodát sem lehet majd várni, a dark mód nem csak miui-n problémás az új android verzióval . A reklámon kiirtása jó kérdés , elvileg nem kellene gondot jelentenie a miui kanosza után .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4475) this is life


this is life
Ármester

Nézelődtem a xiaomi.eu és a hozzá kapcsolódó letöltő oldalon , június 18- an kiadtak egy frissítést a miui v13-hoz (V13.0.2.0.SFNMIXM) , hátha másnak is elkerülte a figyelmét, ne adj isten talán javítanak is benne valamit (vagy sem) [link a letöltéshez] telepítés fastboot , cmd módszerrel.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4476) Viktor0610 válasza this is life (#4475) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A régi szép idők, mikor melóhely felé menet, a tömegközlekedésen zötykölődve frissítettem, TWRP alól... {sóhaj} :DDD

Samsung Galaxy A54

(#4477) mizoli válasza Viktor0610 (#4476) üzenetére


mizoli
addikt

Hát ja.
Én meg séta közben romot cseréltem (Mi3)

(#4478) this is life válasza Viktor0610 (#4476) üzenetére


this is life
Ármester

Ezt az örömöt is elvették tőlünk :O

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4479) karburátor válasza this is life (#4475) üzenetére


karburátor
tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#4480) vegyszer válasza Viktor0610 (#4476) üzenetére


vegyszer
addikt

Épp a minap találtam egy általam még nem ellenőrzött trükköt, hogy gyári recovery alól a recovery alól feltehető romok egy része telepíthető.

Állítólag ha a telepítés előtti ellenőrzés után, az ujraindulás előtt a rom zip fájlját kicseréli az ember, át lehet hágni a korlátokat.
Nézem az EU vonalon mi van, hát csak fastboot rom...
:W :W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4481) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!Azóta is a Project Elixirt használom.
Eddig magasan ez a legjobb, még a Tv-re való kivetítés is működik, ami ugye a többi Aosp-nél nem működött.
Szóval ezt mindenkinek nyugodtan tudom ajánlani.

(#4482) mizoli válasza Bali27 (#4481) üzenetére


mizoli
addikt

Jobb, mint az EvoX?
Két hét múlva hazaérek, akkor kipróbálom.
Vége a nyárnak 😟

(#4483) Bali27 válasza mizoli (#4482) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, jobb. Evox egy idő után mintha picit lassulna. Itt ezt nem vettem észre. +a frissités is jó volt..

(#4484) mizoli


mizoli
addikt

Ha esetleg van itt még valaki, akit érdekel:
Evox 7.1 Eve
Android 13 rendszer
Ezzel az OrangeFox Recovery-vel tettem fel.
A titkosítás feloldása működik (tehát látod a tárhelyedet :) )
XDA linkek, ha valaki akar, letöltés előtt lehet olvasgatni.

Sokat nem tudok írni a rendszerről, tesztelem, belakom.
Kb. 20 perce van fent, Clean Flash-t csináltam.
Ha felteszi valaki, és nem 13.x-as MIUI-ról indul, elég a MIUI 13.x (A12) firmware, nem muszáj a teljes ROM.
Root (Magisk 25.2 jól működik).
AFWall+ tűzfal jól működik.

A Pixel launcher nagyon nem a szívem csücske, mindjárt megy fel a Nova, csak előbb letiltok minden Google szemetet.

(#4485) Bali27 válasza mizoli (#4484) üzenetére


Bali27
addikt

Elixirben Lawnchair van alapbol.
Már nem is használom a Novát mert ez mindent tud ami nekem kell.
De egy jó recovery mindig kell 😁
Majd írj hogy milyen... Gondolom rossz nagyon már nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4486) mizoli válasza Bali27 (#4485) üzenetére


mizoli
addikt

Valóban nem rossz. Nem értem rá, éppen most lakom be .
A linkelt OrangeFox elvileg csak Android 13-hoz való. Persze van A12-höz is.
Ezt a hsz-t már az új EvoX alól írom.

Ezt az Android 13-at valahogy jobbnak érzem, mint a 12-őt, azt nagyon nem szerettem, de most hirtelen nem tudnám felsorolni a különbségeket.🙂
Az EvoX meg a szokásos, nagyon jól testreszabható rendszer.
Majd használatban nyilván több dolog derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#4487) Bali27 válasza mizoli (#4486) üzenetére


Bali27
addikt

Ha nem vált volna ennyire be az Elixir akkor lehet kiváncsiságból megnézném.
Erre az van írva hogy Android 12L-van rajta.

(#4488) konzi


konzi
aktív tag

Új felhasználóként kicsit csalodott vagyok az üzemidő tekintetében. Miui 13 dark móddal normál használattal estére 36% küzdi le magát.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4489) mizoli válasza konzi (#4488) üzenetére


mizoli
addikt

Kinek, mi a normál használat 🙂
Egyébként ha reggel 100% volt, és estére 36, akkor valami folyamatosan elzabálja az áramot.

De akár akku probléma is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4490) Kutykurutty7 válasza konzi (#4488) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

A reggeltől-estig 64%-os merülés elég soknak tűnik, de a használati módon kívül az sem mindegy, hogy a "normál használattal estére" alatt mit értesz? Hány óra telt el így a 100%-os töltés óta?

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#4491) vegyszer válasza konzi (#4488) üzenetére


vegyszer
addikt

Tudod, hogy az a baj a normálissal, mint kifejezéssel, hogy ami a póknak normális, az a légynek halálos.

Nekem megjelenése óta miui 13 van fent, az EEA verzió, de sok gondom nincsen vele

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4492) konzi válasza vegyszer (#4491) üzenetére


konzi
aktív tag

Dupla simmel, állandó mobilnet és Bluetooth be van kapcsolva. Kb 2 óra kijelző idő és 100 perc telefonálás. A fényerő max 25%-on sötét mód bekapcsolva. Ugyan ezzel a használati móddal az előd moto g10 lazán ment 2 napot ;) Ennyire számoltam itt is.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4493) Bali27 válasza konzi (#4488) üzenetére


Bali27
addikt

A teló új? Vagy csak te vagy az új felhasználó? :)

(#4494) konzi válasza Bali27 (#4493) üzenetére


konzi
aktív tag

Használt. Az akkunak úgy gondolom nincs gondja, a rendszerre illetve a kijelzőre gondolok bár ha jól tudom az oled takarékosabb mint az LCD.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4495) mizoli válasza konzi (#4492) üzenetére


mizoli
addikt

Ez a fajta használat bizony rendesen szívja az akkut.
Ismered az előző tulajt, hogy használta a telefont? Az akku bizony gyengélkedhet, akkor is, ha erre nem gondolsz.
A kijelzőt, mint nagyfogyasztót nyugodtan kizárhatod.
A rendszer tudja szívni az akkut, pl. a GMS beakad. Adattörlés segíthet.
Factory reset, a felesleges előretelepített cuccok törlése, system app-ek fagyasztása, csak a fontos alkalmazások telepítése hasznos lehet.
Accubattery vagy hasonló alkalmazás tud felvilágosítást adni az akku állapotáról.

[ Szerkesztve ]

(#4496) konzi válasza mizoli (#4495) üzenetére


konzi
aktív tag

Ok. Köszönöm szépen a segítséget !

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4497) this is life válasza konzi (#4492) üzenetére


this is life
Ármester

Illetve azt se árt tudni , hogy milyen térerő leledzik azon a környéken ahol többnyire a telefon van , mert ha gyengusz a térerő az is energiatemető , mint ahogy néhány közösségi alkalmazás is pl fb, insta...stb

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4498) konzi válasza this is life (#4497) üzenetére


konzi
aktív tag

A térerő normális, Facebook van a többi nincs. Egyébként nektek mennyit megy egy töltéssel ? Köszönöm.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4499) mizoli válasza konzi (#4498) üzenetére


mizoli
addikt

Facebook nagy fogyasztó.

Nálam 7-8 óra körül van a képernyőidő. Akkut 20% alá nem viszem, és 90% fölé is ritkán. A telefon decemberben lesz 2 éves, tehát már nem új az akku, és ez érezhető is. Új korában többet tudott.
2 SIM kártya és a WiFi folyamatosan megy, de alig, vagy nem telefonálok. Térerő jellemzően 4-5 csík (kb. max). Bluetooth kevés, vagy semmi. Egyedül a Signal üzenő app van fent, semmi a Facebook (új nevén Meta)-tól.
Minden gyári szemét törölve (az összes Xiaomi és Google cucc, az áruházat és a GMS-t kivéve).
Ami nem törölhető (system), azok fagyasztva vannak (az SD Maid -root kell hozzá-, kiváló erre a célra). Csak az van, ami szükséges a működéshez. Meg ilyesmik 🙂
Az alkalmazásaim mind régi, kipróbált cuccok, az összeset megvettem.
MIUI 12, Android 11, ezt a telefont nem fogom frissíteni.

Ezt a hsz-t egy custom rom+Android 13, Mi note 10 lite-ról írom, ennek is jó az üzemideje.

[ Szerkesztve ]

(#4500) this is life válasza konzi (#4498) üzenetére


this is life
Ármester

8 óra SOT egy nap alatt lazán meg van , ha nincs nyúzva és térerő szempontjából normális helyen vagyok akkor kb 3-5 SOT szűk három napnyi üzemidővel . A fentiekhez hozzá tartozik , hogy erősen kigyomlált xiaomi.eu romot használok 12.5-ös miui verzióval (kb 20-25 alkalmazás került törlésre vagy tiltásra) . Más fórumokat olvasgatva a duál sim használat egy keveset dob a fogyasztáson cc.: 5-10% .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.