Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) this is life válasza Imi1981 (#4400) üzenetére


this is life
Ármester

A bl nyitás előnye , hogy ha letérdel a rendszer gond nélkül lehet fastboot rom-ot flashelni (emlékeim szerint , a nyitott bl követelmény a fastboot romokhoz is, stock custom..etc).
Ami távol tart az a13-tól , az a nem személyre szabható dark mód . A többi negatívum nem érint , mert a gesztusvezérlést hanyagolom az általam használt launcher pedig nagyban más mint ami droid fronton megszokott . Amúgy ha mégis arra vetemednél , hogy nyisd akkor az összefoglalóban leled a leírást hozzá.
Twrp csak a11-hez készült , ennél feljebb fastboot rom-mal lehet lépni (miui-n)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4402) Imi1981 válasza this is life (#4401) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Szerintem nem vágok bele. Először frissítés után nagyon nem, hogy nem tudom használni a Microsoft launchert gesztusvezérlésel de már lenyugodtam. Fng szerencsére működik gyári launcherrel is így nem rossz.

(#4403) mizoli válasza this is life (#4401) üzenetére


mizoli
addikt

Elárulnád melyik az a launcher? Ha nem titok 🙂

(#4404) this is life válasza mizoli (#4403) üzenetére


this is life
Ármester

Square home launcher (wp8.1/10) után szabadon , ami pluszban sokat nyom a latba, hogy az app drawer háló helyett gördülő listaként is beállítható , mint anno symbianon, wp volt . Minden ikon fehér az egyedi ikon pack miatt , nem szexuálja a színes katyvasz a szemem :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4405) vegyszer


vegyszer
addikt

Az új miui 13 alapú EEA rom alatt más is tapasztal olyat, hogy az ujjlenyomat érzékelő sokszor inaktív marad. Olyan, mintha a teló elfelejtené felkapcsolni alatta a fényt, így nem is old fel a szerkezet.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4406) mizoli válasza this is life (#4404) üzenetére


mizoli
addikt

Kipróbáltam. Szokni kell, de nem lehetetlen 🙂

A Jolla Sailfish OS jutott róla eszembe. (? pedig semmi közük egymáshoz)
Talán mert azt is szokni kell 🙂 Sajnálom, hogy csak pár Xperia modellre elérhető, simán adnék érte 50 €-t.
Régen a Xiaomi Mi3 telefonomon fent volt, tetszett, pedig az nem futtatta az Android alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#4407) this is life válasza mizoli (#4406) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem könnyebb dolgom volt a megszokással , mert az összehozható wp felület ismerős , otthon mozgok benne .

Valamiért a rendezett összevisszaság jobban átlátható számomra, mint a megszokott általános , színes ikon halmazok, mappák.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4408) mizoli válasza this is life (#4407) üzenetére


mizoli
addikt

Ez a home screen számomra elég zavarba ejtő 😁
Nálam ez van
link

[ Szerkesztve ]

(#4409) Tinuszka válasza vegyszer (#4405) üzenetére


Tinuszka
tag

nekem a roboform app esetében történt meg már jópárszor

(#4410) this is life válasza mizoli (#4408) üzenetére


this is life
Ármester

A tiéd letisztultabb 🤗

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4411) Imi1981


Imi1981
veterán

Csináltam egy gyári alapra állítást mert fura volt egy két dolog. Most olyan patentül működik az ujjlenyomat olvasó, hogy el se hiszem! De jó lenne ha hosszú távon is ilyen jól működne.
Amúgy a mobilnetes böngészés mintha sokkal lassabb lenne egy ideje! A gyári alapra állítás nem segített ezen. Lehet telenor szarakodik de hiába 4g akkor is lassú.

(#4412) Viktor0610 válasza Imi1981 (#4411) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Telenor márciustól Yettel. ;]
Az APN protokollját nézd meg.
Ha nem IPv4, akkor állítsd át arra.

Samsung Galaxy A54

(#4413) Imi1981 válasza Viktor0610 (#4412) üzenetére


Imi1981
veterán

Ami itt kép IPv6 az legyen IPv4?

(#4414) Viktor0610 válasza Imi1981 (#4413) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#4415) Imi1981 válasza Viktor0610 (#4414) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Holnap melóba menet kipróbálom. Itthon nincs 4g.

[ Szerkesztve ]

(#4416) Imi1981 válasza Viktor0610 (#4412) üzenetére


Imi1981
veterán

Ég és föld a különbség! Köszönöm a segítséget! :R

(#4417) chopin42


chopin42
őstag

Frissítve ez a csodálatos szar a miui 13-ra. Hiba volt. 5 perc alatt a következő tapasztalatok:
Sötét mód csomó alkalmazásban eltűnt vagy nem jó
Gboard is egy fos lett. Azzal írom a hszt.
A telefon akadozik, lassú.
Ez ilyen vagy csak nálam szar és fél nap alatt be tudom állítani?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4418) mizoli válasza chopin42 (#4417) üzenetére


mizoli
addikt

Sötét mód sajnos ilyen, meg is írtuk páran, meg még pár hibát.
Gboardot nem tudom, SwiftKeyt használok, azzal nem volt gond.
Az akadozást, lassulást (és talán a Gboardot is), egy FR valószínűleg megoldja.

Én visszatértem a 12.5.... verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#4419) chopin42 válasza mizoli (#4418) üzenetére


chopin42
őstag

Eléggé belaktam a telefont, nem szívesen resetelném. Downgrade lehetséges enélkül, és ha igen, hogy? Gyári, nincs nyitva/rootlova.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4420) mizoli válasza chopin42 (#4419) üzenetére


mizoli
addikt

Talán a FR a kisebbik macera 🙂

Downgrade-et csak akkor próbáld, ha a telefonon megnézed az aktuális anti-rollback értékét (fastboot getvar anti), és ez kisebb, vagy egyenlő a telepíteni kivánt rom arb indexével.

A nyitott bootloader kikapcsolja a Google arb védelmet, de a Xiaomi-ét nem. Ha valahogy felerőlteted (pl. twrp) a nem megfelelő romot, akkor kb. kuka a telefon. Csak a Xiaomi által hitelesített szerviz tudja EDL módban indítva feltenni a megfelelő romot. Ha sikerül...
De nálad ezek nem játszanak, csak plusz infó, ha ilyesmiben gondolkodnál.

Mi Flash-sel, fastboot módban (vagy csak simán indítod a megfelelő bat fájlt), megpróbálhatod a downgrade-et a kívánt fastboot rommal, így van védelem, elvileg nem engedi telepíteni, ha nem megfelelő az arb index. Így sikerrel járhatsz, viszonylag kis kockázattal.

Vagy marad, ahogy van, és bízol a frissítésekben.
Én minden gond nélkül szoktam ugrálni a különféle romok között, a MIUI verziókat is beleértve.

Szóval rád van bízva 🙂

(#4422) chopin42 válasza mizoli (#4420) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm... egyelőre kivárok. Hátha jön javítás. De amúgy szinte mindenkinek rossz ez a frissítés, több modellel is (pro, note pro, stb), redditszerte. Szóval gg a fejlesztőknek...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4423) mizoli válasza chopin42 (#4422) üzenetére


mizoli
addikt

Ja, olvasom én is.
Sokan várják a frissítéseket, aztán ha mégsem olyan, mint kellene, jön a szívás.
Még szerencse, hogy sok mindent vissza lehet csinálni, de nem baj, ha előre felkészül rá a user.
Pl. a nyitott bootloader alap 🙂

[ Szerkesztve ]

(#4424) vegyszer válasza chopin42 (#4417) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a Chrome rendszeresen megáll, mintha kifagyna, az egymás alatt megjelenő értesítés (önmaga duplán) újra előjött, ahogy az információ mentes biztonságra figyelmeztető értesítés is. Néha az ujjlenyomat érzékelő nem kap háttérvilágítást, így nincs feloldás...

Már a fr gondolatával játszom én is

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4425) vegyszer válasza mizoli (#4420) üzenetére


vegyszer
addikt

Most nézegettem az EU romok vonalán mi a helyzet.
Utoljára a Mi Mix 2 esetén játszottam el az akkori procedúrát (bootloader nyitás, TWRP, rom telepítés).

Valahogy ez megmaradt gyári állapotban a frissítéseket leszámolva.

Nézvén az EU vonalat meglepett, hogy idő közben a folyamat egy kicsit változott.
Mert addig egyforma, hogy bootloader nyitás. De az, hogy EU romot kábellel fastboot módban toljunk fel már csak az utolsó utáni mentsváram volt a Redmi 3 Pro-n. Mikor EDL módban kellett újra húzni szegényt. De jellemzően TWRP felől közelítettem meg a telókon a rejtett/tiltott zugokat.

Azért pár kérdés felmerült ennek kapcsán:
-Ha van fastboot rom feltöltés, az bántja a TWRP-t?
-Ez az EU vonal moddoltnak számít. Azt esetleg valaki tudja, hogy rootolt-e?
-Ha az, akkor itt is a banki appok, és az NFC fizetés végett el kell dugni ezt a kérdéses részek elől? Ma ez hogy történik? Még mindig Magisk Hide segedelmével, vagy etéren is volt változás?

Van aki innen használ EU stabil romot otp simple, Raiffeisen, Revolut, vagy BKVgo-val? Mennyire volt nyűgös ezeket jól beállítani?

Köszönöm a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4426) this is life válasza vegyszer (#4425) üzenetére


this is life
Ármester

Az első kérdést passzolom , mert eddig csak twrp-vel raktam fel romot , a13-ra nincs teljes funkcionalitással működő twrp (nem tudja feloldani a meghajtó titkosítást) emiatt fastboot-al rakható fel.
Az eu rom bár módolt , de nem rootolt , a banki appoknak(cib,netflix..stb) , nfc-nek nincs gondja vele.
A root eltüntetése , ha arra adnád a fejed, magiskkel összehozható , de kicsit macerásabb mint a mix2-ön volt a magisk topikban tudsz utána járni . Az a12/miui12.5-höz készült twrp-vel tudsz rootolni , magisket telepíteni . A bl nyitás mint az megszokott mindent törölni fog, elötte készíts biztonsági mentést a megtartani kívánt dolgokról.
Downgrade-ről pedig kicsit fentebb olvashatsz, először arb az státuszt kell ellenőrizni , ha ott rendben vannak a dolgok akkor összehozható.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4427) mizoli válasza vegyszer (#4425) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor az első kérdésre.
A fastboot rom alapból felülírja a TWRP /OrangeFox recoveryt, visszateszi az eredeti Mi recoveryt.
De ha a kitörlöd az erre vonatkozó részt a bat fájlból, vagy mondjuk nem is indítod el, hanem parancs sorból, kézzel teszed fel a romot, akkor kihagyod a recoveryt, és marad ami volt. Kézzel sem sokkal több idő.
De egyszerűen ki lehet cserélni a Mi recoveryt. Azt csinálom, hogy nem teszem fel, csak bootolok TWRP-be, és ebből telepítem az OrangeFox.zip-et. Így gyorsan, simán felmegy.

(#4428) vegyszer válasza this is life (#4426) üzenetére


vegyszer
addikt

A nyitott bl nem kavar be?
Ez biztató.
De ha nincs teljesen működő recovery, akkor egy Magisk recovery nélkül üzembiztosan feltehető? Illetve egy bootloop kezelés megint csak PC segedelmével rakható rendbe?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4429) this is life válasza vegyszer (#4428) üzenetére


this is life
Ármester

A nyitott bl legalábbis nálam nem kavar be a Cib , netflix nem hápog miatta , az otp passz , mert nem használom.
Twrp a11/12-vel gond nélkül mükszik . magisk ügyben nincs tippem , mert jó útra tértem , vsz a twrp nem hibátlanul müködve is képes otg-ről a magisket telepíteni ( de ez olyan terület , ahol személyes tapasztalatom nincs ) .
ui.: A13-al nincs tapasztalatom , mert jegelem az updatet, nem hiányzik az önszívatás.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4430) mizoli válasza vegyszer (#4428) üzenetére


mizoli
addikt

Magisk telepítéshez már nem kell recovery.
Minden más, mint régen 🙂

this is life
Én használom, OTP-nek sincs gondja a nyitott bl-rel. Root-tal is simán működik, ha megfelelően beállitja a user a Magisk-et.

[ Szerkesztve ]

(#4431) chopin42 válasza chopin42 (#4417) üzenetére


chopin42
őstag

Ha volt már, elnézést.
A telefon pár napja sokkal gyorsabban merül. A frissítés előtt nem vettem észre nagyon, de azóta katasztrófa. Éjfél körül lett maxra feltöltve, reggel 8ig merült 30%ot. Majd idáig, úgy, hogy max fél órát nyomkodtam, még 25-öt. Tehát éjfél óta 45%, max egy óra használat után. Amíg ezt írom, még 2%-.
Szar az akku, vagy szoftver bug? [kép] ez mi akar lenni? Semmit nem lehet kezdeni vele.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4432) mizoli válasza chopin42 (#4431) üzenetére


mizoli
addikt

Egyéb fogyasztás az, ami a listában nincs benne.
Én a helyedben csinálnék egy factory resetet. Android verzió váltásnál úgyis "illene".
Tudom, hogy macera újra belakni, de szerintem megéri 🙂

(#4433) chopin42 válasza mizoli (#4432) üzenetére


chopin42
őstag

Nem tudom, lehet az lesz...most fel kellett tennem töltőre, pedig fél óra ment max bele, és 30 alatt vagyok...
Igazából a telepített alkalmazások, üzenetek, híváslista lennének fontosak. Ezek, költöztek az előzőről (meizu m6 note) probléma nélkül.Ha ezeket meg akarnám tartani/visszaállítani fr után, hogy kezdjek neki, van rá mód?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4434) mizoli válasza chopin42 (#4433) üzenetére


mizoli
addikt

Pl. a Swift Backup majdnem mindent tud menteni. Vagy mondjuk Migrate, de ahhoz root kell.
A MIUI belső mentés/visszaállítást is megpróbálhatod. Nincs vele tapasztalatom.
Az SMS backup and restore-t tudom ajánlani az üzenetekhez, semmi gondom nem volt még vele.
Hívásnaplókat is tud, de azt nem szoktam menteni, nem próbáltam.

A mentést tedd valami külső tárolóra, vagy felhőbe, ahogy gondolod.
Én az alkalmazásokat nem állítanám vissza.

(#4435) chopin42 válasza mizoli (#4434) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm, hétvégén nekiállok

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4436) Attesz42


Attesz42
csendes tag

PixelOS lehet próbálgatni. https://forum.xda-developers.com/t/rom-12-1-toco-unofficial-pixelos.4439221/

(#4437) Attesz42


Attesz42
csendes tag

https://pixelos.vercel.app/download/toco

(#4438) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Azóta is nagy megelégedéssel használom az EvoX-et... Tegnap frissítettem a legújabb omegára. Ebben már ha keresek se találok hibát.. Max hogy nem minden van lefordítva magyarra... Láttam megjelent a legújabb Xiaomi.eu is.... Már teljesen értelmetlen visszamenni rá... :C

(#4439) mizoli válasza Bali27 (#4438) üzenetére


mizoli
addikt

Szia.
Feltenném én is, de kb. 1.200 km-re van a teszt telefonom. Ha meg hazaérek, lesz (?) újabb verzió.
A használatossal még egy jó darabig roamingolok, úgyhogy ezen marad a MIUI 12.5.4

Jó, hogy írsz, már azt hittem, teljesen kihalt a topik.

(#4440) Bali27 válasza mizoli (#4439) üzenetére


Bali27
addikt

Szia.. Úgy látom havonta van egy új verzió.. Igaz ez az utolsó már olyan jónak tűnik hogy nem tudom minek lesz új😆
Ez meg egy hete jött ki. Lehet elégedett mindenki a miuival.... :Y

(#4441) this is life válasza Bali27 (#4440) üzenetére


this is life
Ármester

Hogy a viharba ne lennénk elégedettek ,a MIUI 12.5.7 patentül muzsikál a telefonon :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4442) mizoli válasza this is life (#4441) üzenetére


mizoli
addikt

Ezek szerint Te sem váltottál MIUI 13-ra 🙂

(#4443) this is life válasza mizoli (#4442) üzenetére


this is life
Ármester

Távol ál tőlem , jól működik a telefon a fenti rommal , vétek lenne váltani a13/miui13-ra sz új verzió korlátait figyelembe véve ( ohne custom dark mod és tsai) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4444) mizoli válasza this is life (#4443) üzenetére


mizoli
addikt

Egyetértek.
Én kipróbáltam, de visszatértem a MIUI 12-re.

(#4445) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Valakinek valami új élmény a romok világában?
Amúgy a 13as mitöl kaka? Vagy kuka....?

(#4446) MÚMIKA


MÚMIKA
csendes tag

Sziasztok!
Az új CrDroidot megéri kipróbálni, szerintem nagyon pöpec, megy minden rajta.

(#4447) Bali27 válasza MÚMIKA (#4446) üzenetére


Bali27
addikt

Szia.. Mi az a minden? Evox-el is ez a tapasztalatom hogy minden megy és gyors.

(#4448) vegyszer válasza Bali27 (#4447) üzenetére


vegyszer
addikt

Az a kérdésem, hogy az egyedi romokat mennyire szeretik mostanában a banki/bérlet/fizetési appok?

Még mindig Magisk Hide a megoldás? Vagy azóta új utak lettek kitaposva?

Lassan egy éve szánom rá magam a rom cserére, de még mindig az aktuális friss EEA verzió maradt..

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4449) Bali27 válasza vegyszer (#4448) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem simán van az evox feltéve...Se magisk se semmi buhera. Mkb-s alkalmazás meg a revolut gond nélkül megy. Mást nem próbáltam.

(#4450) mizoli válasza vegyszer (#4448) üzenetére


mizoli
addikt

Ha az akármelyik custom rom alapból átmegy a SafetyNet teszten, nem kell Magisk (root), és semmi egyéb varázslat. (Nekem alapértelmezett, hogy van root).
Menni fog a bank, vagy egyéb app.
De folyamatosan keményítenek, van, hogy a nyitott bootloader-re is visít valami. Abszurd, de ez van. Ekkor már kell a Magisk, és természetesen el is kell rejteni.
Nem tudom, melyiket ismered, de kb. minden más, mint a régi szép időkben 🙂
Jelenleg még mindenre van megoldás, de ez nem érdeke a Google-nek, sem a banki és egyéb app-eknek.

A Google minden egyes új verzióval közeledik ahhoz, hogy egy zárt rendszert csináljon az Androidból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.