Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) mizoli válasza Bali27 (#3850) üzenetére


mizoli
addikt

Nem hiszem, de sosem lehet tudni.
Max. bootloopban ragadsz, az kellemetlen. 🙁
Csináld ahogy az xda-n írta a fejlesztő.
Jut eszembe, eddig is csináltad, ha jó volt, minden ugyanúgy.

(#3852) mizoli


mizoli
addikt

Kellett említenem a bootloopot. 🙁
Persze, hogy abban vagyok. Véletlenül egy régebbi boot.img-t patcheltem meg (Magisk), azt tettem fel.
Most szivárog lefelé a 12.1.6 fastboot rom, hogy kitermeljem belőle az eredeti boot.img-t.
Remélem nem kell újra belakni.

(#3853) Bali27 válasza mizoli (#3852) üzenetére


Bali27
addikt

Na fasza.. akkor te is jól megszívtad...
Én most teszem fastbootból
Amugy Magiskból melyik a jó? Vagy hülye kérdés mert a manager felteszi a legujabbat oszt csókolom?

[ Szerkesztve ]

(#3854) mizoli válasza Bali27 (#3853) üzenetére


mizoli
addikt

Kétszer van becsomagolva, azt kell szétszedni. Mindegy hol van, a miflash-be kell betallózni.
Vagy a Xiaomi adb/fastboot Tools-ba, az is tök jól dolgozik.

(#3855) vegyszer válasza this is life (#3846) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is forog a fejemben a kérdés, hogy biztos jól tettem-e, hogy kihoztam a telót.
Az az 5377ft meg nekem jobban tetszik egy Red típusú előfizetésért, mint a publikus csomagok. Ezt a békát le kell nyerni.

Nem eon, gyógyszergyár volt.
Ma még a HR-es is hívott, hogy őt is mellbevágta a dolog, mert hozzá se jött visszajelzés erről. Volt egy olyan irányba terelt beszélgetésünk mint egy szolgáltatás igénybevétele esetén az ügyfélelégedettségi felmérés.
Persze ő is az ominózus céges számomon keresett :W :O ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3856) Bali27


Bali27
addikt

Egyébként egy ember AndroidHQ254 miért csinál több OS-t?
Most a Dot Os el szemezek. :)

(#3857) mizoli válasza Bali27 (#3856) üzenetére


mizoli
addikt

Nem ő csinálja, csak portolja a toco-ra a romokat. Hogy miért pont azt, amit? Talán ezeket tartja jónak.

Egyszer már rájöttél, az EvoX jobb 😁

[ Szerkesztve ]

(#3858) vegyszer válasza this is life (#3846) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy kérdés:
EU dev rom leírásban volt, hogy bootloader nyitás után sima fastboot romot is fel lehet tenni.
Ha így teszek, és később kell root/Magisk, akkor ugye kell TWRP is, na de csak a recovery cseréje ugye nem jár már ekkor data partíció törlési kötelezettséggel a titkosítás feloldása végett?
Vagy mégis?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3859) Bali27 válasza mizoli (#3857) üzenetére


Bali27
addikt

Bazz.. igazad van.. Ez olyan mint egy Iphone...NAgy batár lekerekitett téglalap kapcsolók, és mindent a szádbarág... Rakom is az EvoX-et.

(#3860) this is life válasza vegyszer (#3858) üzenetére


this is life
Ármester

A twrp csere nem jár adatvesztéssel , ha dev romról mennél vissza stabilra akkor esélyes az app data, data partició törlés szükségessége (igaz a mi note 10 lite-ra nincs xiaomi.eu dev rom ) . Ha a későbbiekben magisk, root és egyebeket használnál akkor az orangefox recovery az ajánlott, beépített magisk tartozik hozzá ( állítólag ez az új módi , de passzolom , mert nem használom ) a magisk topikban érdemes utána nézni .
A data partició törlése bl nyitáskor megtörténik , ettől függetlenül a custom rom telepítése elött twrp boot alól nyomnék egy full wipeot , aztán mehet fel, cmd scriptel a fastboot rom ( lehet hogy az is oldja a , törli a titkosítást , de ez ügyben nincs tapasztalatom) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3861) Bali27 válasza this is life (#3860) üzenetére


Bali27
addikt

Tegnap óta alig bírom letenni a telót.. Annyira más érzés.. Komolyabb hatása van sokkal mint a miuinak.. 😄

(#3862) this is life válasza Bali27 (#3861) üzenetére


this is life
Ármester

Nem hagyom magam elcsábítani . Nekem a miui-val sincsenek gondjaim, és nem akarok plusz nem létező problémát/kat generálni amit utána meg kell oldani.
Majd akkor kísérletezek amikor már nem elsődleges telefon lesz a note , de az odébb van, főleg hogy gyermekemnél a mi mix2 több mint jól működik ( egy árnyalattal sem lassab mint a telefonom).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3863) Bali27 válasza this is life (#3862) üzenetére


Bali27
addikt

Nem a akartalak elcsábítani csak magamnak örömködök itt végre mert nyugodt szívvel le tudtam tenni a miuit úgy hogy most már biztos vagyok a dolgomban és nem fog hiányozni. Legalább is ha itt nem csesznek el valamit..
Számomra minőségbeli ugrás az EvoX a miuihoz képest, pedig a xiaomi.eut használtam.
Állítólag az infra port nem működik egyik aosps custom romon sem (nem tudom hogy kell megnézni) és a gyorstöltés..rz utobbin dolgoznak már a srácok..
Mondjuk eddig nem nagyon volt olyan helyzet hogy kellett volna a gyorstöltés.. Persze másnak tuti jól jön aki sokszor siet vagy nem homeofficeben van

[ Szerkesztve ]

(#3864) Bali27 válasza Bali27 (#3863) üzenetére


Bali27
addikt

30%-ot 21 perc alatt töltött fel... Ez az egy hátránya van...
Fod gyorsabb és nagyobb arányban"talál"mint a miuin

[ Szerkesztve ]

(#3865) vegyszer válasza Bali27 (#3864) üzenetére


vegyszer
addikt

Milyen töltővel?
Gondolom nem a fyeri sajátja?
Vagy tudja azt cutom rom ilyen szarul kezelni, hogy a töltő 28W, de mégse veszi ki belőle azt, mit lehetne?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3866) this is life válasza Bali27 (#3863) üzenetére


this is life
Ármester

Sejtettem hogy nem csábítgatni akarsz, amúgy talán menne is , ha nem érezném idegennek a stock aosp külsőt, illetve ha nem jól működne a telefon miui-val , akkor annyira nem is ördögtől való ötlet egy aosp rom telepítése
. Az infra portot tesztelheted random alkalmazással ami a működését lenne hivatott teljesíteni . Telepíts fel egy távirányító alkalmazást, majd kerül mi is az újság az infra működésével .
Ha a töltő nem maxolja ki a lehetőségeket , közel sem baj , hátha úgy kevesebbet , lassabban fárad az akksi .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3867) mizoli válasza this is life (#3866) üzenetére


mizoli
addikt

Az EvoX nem igazán stock aosp, sem külsőleg, sem belsőleg. Rengeteg beállítási, testreszabási lehetőség van benne.

Persze ez sem csábítgatás 😁

[ Szerkesztve ]

(#3868) this is life válasza mizoli (#3867) üzenetére


this is life
Ármester

Ne oltogass , nem hagyom magam elcsábítani . Hülyén hangzik , de szeretem a miui sokak szerinti logikátlan felépítését , számomra ez a megtestesült rendezettség a káoszban .
Igaz kezdik lassan számomra is túl tolni a bringát , de kitartok :P :D .
De egy év múlva visszérhetünk a kérdésre , amikor eol státuszba lép jó eséllyel a telefon.
Ami nálam sarkalatos pont a Kompakt értesítési sáv , kapcsolók felülete 5db-nak kell lenni egy sorban , és ha mód van rá megőrizném a bedrótozott vonalat Kínába ( gyűjtöm a jó pontokat a szövetségeseinknél) :DDD , komolyra fordítva a szót , a névjegyzék és a naptár oda szinkronizál az outlook fiók mellett .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3869) mizoli válasza this is life (#3868) üzenetére


mizoli
addikt

Ha a közelben lennél, kölcsönadnám azt a telefont, amin az EvoX van.
Mindent tud, amit kell, kivéve a kínai bedrótozást. 😁
Természetesen ez nem rábeszélés.

(#3870) vegyszer


vegyszer
addikt

Végül sikerült névre venni a kívánt flottában a telót.
Igaz, ott derült ki, hogy a névre írás is fizetős móka. (4790ft) De akkor már mindegy volt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3871) Bali27 válasza vegyszer (#3865) üzenetére


Bali27
addikt

De a sajátja... Még egyik custom romon se oldották meg tudtommal. Mondjuk engem ez abszolút nem zavar..miui alatt mindig tök forró volt töltés alatt... Nem vagyok meggyőződve róla hogy nem árt neki hosszútávon..

(#3872) Bali27 válasza vegyszer (#3870) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor végül is az idegeskedés meg 5000 ft-al "megúsztad"?

(#3873) Bali27 válasza mizoli (#3869) üzenetére


Bali27
addikt

Csináltam képernyő felvételt de csökkentett mérete is 40mb.
Hova tudom feltölteni hogy itt is látni lehessen?

(#3874) mizoli válasza Bali27 (#3873) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem PH -n sehová.
Talán valami képmegosztó tárhelyre, és a linket másolod ide.

[ Szerkesztve ]

(#3875) Bali27 válasza mizoli (#3874) üzenetére


Bali27
addikt

Én is így gondoltam.. Csak nem tudom hogy hova mert mpeg4.. azaz video :D
Gondoltam hátha szakavatottabbak vagytok :)

(#3876) mizoli válasza Bali27 (#3875) üzenetére


mizoli
addikt

Nem használok felhő tárhelyeket, nem nagyon ismerem őket. A Mega van ezer éve, oda file-okat is lehet feltölteni, szerintem videót is, de nem próbáltam, nem arra használom. Vagy talán a Google fotók, az minden Androidosnak van, én még egyszer sem néztem meg.

(#3877) Bali27 válasza mizoli (#3876) üzenetére


Bali27
addikt

Hmm. Tényleg. Ezekre nem is gondoltam.. Nemsoká ránézek :R

(#3878) this is life válasza Bali27 (#3873) üzenetére


this is life
Ármester

Google drive, onedrive és a linket megosztod , de lehet tecsö is vagy a fentebb említett mega is megoldás. A PH-n csak képet lehet megosztani , feltölteni .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3879) Bali27 válasza this is life (#3878) üzenetére


Bali27
addikt

Google drive lett a nyerő.. De rég csináltam ilyet basszus... [link]
Ennyike..

[ Szerkesztve ]

(#3880) aprokaroka87 válasza Bali27 (#3879) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pedig hasznos tud lenni egy felhő tárhely :)

(#3881) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Az új miui-ban már nincs miui optimalizáció a fejlesztői beállításokban? Vancedet akartam frissíteni de ahhoz ki kéne kapcsolni de nem találom. Fejlesztői beállításokban volt legalul kép de nincs sehol!

[ Szerkesztve ]

(#3882) mizoli válasza Bali27 (#3879) üzenetére


mizoli
addikt

Ezt csalogatónak szántad? 😁
Ha nem lenne meg az EvoX azóta, hogy elérhetővé vált, biztosan elcsábulnék.

Van egy olyan érzésem, hogy ketten vagyunk a custom romokkal.

(#3883) Bali27 válasza mizoli (#3882) üzenetére


Bali27
addikt

Igazából nem.. Csak arra lennék kíváncsi hogy a Miuinál velem van-e a baj hogy ilyen nagyon gagyinak érzem... Persze ez a film nem pótolja a mindennapi használatot, de így durván másabb érzés számomra a teló használata...
Kíváncsi voltam a véleményekre igazából... :B

[ Szerkesztve ]

(#3884) mizoli válasza Bali27 (#3883) üzenetére


mizoli
addikt

Szerinted használ még valaki kettőnkön kívül EvoX-et?
Az én véleményemet meg ismered.

Egyébként én is kíváncsi lennék, ha van még valaki, jelentkezzen már, ha van szabad 5 perce.

A MIUI mindig is megosztó volt, van aki szereti, van aki ki nem állhatja.
Sokan azért vesznek Xiaomit, mert a vas elég jó, és egy idő után lesznek rá nagyon jó custom romok.

[ Szerkesztve ]

(#3885) Bali27 válasza mizoli (#3884) üzenetére


Bali27
addikt

Igen a note 6 pro után én is azért vettem ezt meg amit írtál.. Jó a vas, és a custom romok..
Jó sokan töltik az EvoX-et egyébként.. Persze nem a vérszegény magyar ugarról 😁

(#3886) Bali27


Bali27
addikt

Telegramon a Miui szobának 33.000 követője van, az EvoXnek meg 12000... Azért egy custom romtól ez nem semmi....

(#3887) this is life válasza Imi1981 (#3881) üzenetére


this is life
Ármester

Csak elrejtettek [link] leírás az előhíváshoz .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3888) Imi1981 válasza this is life (#3887) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Google fordítóval elolvastam és meglett.

(#3889) Bali27 válasza Bali27 (#3886) üzenetére


Bali27
addikt

Korrigálás.. Nem a jó chatet néztem.. A tényleges Chatben 16.000-en vannak :C

(#3890) mizoli válasza Bali27 (#3889) üzenetére


mizoli
addikt

Plusz akik nincsenek ott 🙂

(#3891) Bali27 válasza mizoli (#3890) üzenetére


Bali27
addikt

Ez a MIUI-ra is vonatkozik feltételezem...

(#3892) Luna73


Luna73
tag

Azt hittem javítják majd a közelségérzékelőt,de totál halott az egész. A teszt alatt sem történik semmi,telefonálás közben a fülemmel kolbászolok össze vissza. :W

(#3893) szab13 válasza Luna73 (#3892) üzenetére


szab13
aktív tag

Nálam is borzalmas, régebben le tudtam zárni a képernyőt az oldalsó bekapcs gombbal hívás közben, de "szerencsére" már ez sem működik.

(#3894) Bali27 válasza szab13 (#3893) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem meg custom rom alatt örökké lezár.... És van pár olyan ember akikkel sajna sokat beszélek, és baxnak kinyomni a hívás végén.. Nekem meg a lezárt képernyőt a hívó képernyő fölé viszi, és alig akarja engedni hogy feloldjam.. Vagy 20 mp-ig szívok ilyenkor... Tök idegesítő..

(#3895) Luna73 válasza szab13 (#3893) üzenetére


Luna73
tag

Dettó,szar ez ahogy van,és egyre rosszabb lett! Eleinte semmi bajom nem volt vele. :W

(#3896) Imi1981


Imi1981
veterán

Nekem normál hivasnál semmi probléma nincs vele viszont észrevettem, hogy facebook messenger hivásnál nem zár le. Nem tudom ez érzékelő vagy messenger hiba.

(#3897) mizoli


mizoli
addikt

EvoX 5.8
Friss, mai 🙂

(#3898) mizoli válasza mizoli (#3897) üzenetére


mizoli
addikt

12.5.1.0 vagy frissebb miui firmware kell hozzá.

(#3899) mizoli


mizoli
addikt

Fent is van.
Abszolút dirty flasheltem. A 12.1.4 euxm miui firmware volt fent, erre flasheltem a 12.5.1. mixm (csak a firmware-t), erre a romot, aztán jött a Magisk.
Így nem kell újra belakni, minden adat megmarad.
Még nem mélyedtem el az új EvoX-ben, de annyit már látok, hogy több a lehetőség, pl. lehet betűtípust választani akinek ez fontos.

[ Szerkesztve ]

(#3900) Bali27 válasza mizoli (#3899) üzenetére


Bali27
addikt

Hmm-jól hangzik, érdekel.
--- a változásokról lehet tudni valamit?
Changes vagy mi van valahol?

A feladhelt firmwaret gondolom twrp-ből toltad fel.. Nekem global firmwarem van, gondolom az új firmwarenek is egészséges ha az...? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.