Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Yany


Yany
addikt

No, kezdenek szivárogni az amazonra is a 3000-esek. Ott pl. már van 3800X is. Bár a 3700X-hez képest nem mondanám barátinak az árát.

@wsanyi: a németen még van (legalábbis látszólag), de az árát elnézve nem véletlenül, azért ott is megy a nyerészkedés rendesen.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1252) Kansas válasza Remus389 (#1245) üzenetére


Kansas
addikt

Mert akinek már van egy régebbi generációs AM4-es alaplapja, annak nem kell lapot venni.
Mint pl. nekem, a most rendelt R5 3600 simán bele fog menni a 2400G helyére a B450-es lapba, még a Precision Boost-ot se bukom.

Nekem nem kevés cimborám/kollégám szívott azzal, hogy a Kaby Lake-es lapokba nem mentek bele a Coffee Lake procik... és esélyes, hogy a mostani procik helyére se fognak bemenni a következő generációs Intelek.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1253) Carlos Padre válasza Pug (#947) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Érdekes dolog ez a szépen öregedés, a vele egykorú Inteles megfelelői hol lehetnek most? Hasonlóan érdekesen öregedtek a vgái is az nvidia ellenében.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1254) Alpi. válasza Carlos Padre (#1253) üzenetére


Alpi.
addikt

Naja... Voltak időszakok, mikor egész sokat fiatalodtak pl. a 7000-esek pár éve.
Radeon vs Nvidia világhoz való hozzáállásának a különbségei kivehetőek. Hasonló, mint procik terén néha-néha. Mondom ezt, mint teljes egészében feltételezést. Valósággal történő bármi egyezés kizárólag a véletlen műve. :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1255) Remus389 válasza Kansas (#1252) üzenetére


Remus389
veterán

Tehát még mindig nem értitek. :O

Eladja a 7700K alaplapját és annak az árából vesz új inteles alaplapot, persze kiegészíti valószínűleg.

Tehát nem spórolja meg egy alaplap árát, az AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1256) syberia


syberia
veterán

Volt egy kis sorban állás a 3000-es szériáért. :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1257) KAMELOT válasza Yany (#1251) üzenetére


KAMELOT
titán

Alza
3900x...526€
3800x...411€
3700x...342€
3600x...252€
3600.....205€
Amazon jó drága

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1258) warcat válasza KAMELOT (#1257) üzenetére


warcat
veterán

Nem,nem az amazon drága, ezek csak a nepperek a marketplace részről

EA: It's in the crate!

(#1259) Kroni1 válasza Pug (#947) üzenetére


Kroni1
veterán

Pont ez jutott eszembe nekem is. Én a 8320-ast csak azért rakram be a 4.5GHz-re túlhúzott és eközben alulfeszelt FX-6300 helyett, mert annyira alulértékelt lett pár évvel a kijövetele után, hogy azt hiszem valami ~32e Ft-ért meg tudtam venni, újonnan. De a játékokra amikkel FHD-ben játszottam a 6300 is elég volt, csak néha videovágásnál és szerkesztésnél gondoltam nem fog ártani a 8 mag. Hát a mai napig ezt használom, teljes megelégedéssel. 1.25V offset downvoltot állítottam be neki az ASUS M5A99 Pro lapomban 4GHz-en, így terhelés alatt is hűvös és a fogyasztása is rohadt jó, még a 300W-ot sem éri el a rendszerem GTX1050-essel, de még az előző 7850-el sem! A CnQ-ról és egyebekről nem kellett lemondanom, IDLE alatt 0.8V-on ketyeg az FX 800MHz körül, ilyenkor a teljes rendszerem fogyasztása Voltcraft 3000 szerint 45W körül van! Szóval én azt mondom az FX szériát lehet fikázni, de amennyire le van húzva annyira korántsem szar. Viszont egy olcsó és sok szálat kínáló rendszer volt a maga idejében, ami egy kis finomhangolást igényelt a usertől egy közepes lapban. Ha egy játék jól meg volt írva akkor meg is tudta mutatni a foga fehérjét. Ilyen volt például a SW Battlefront, amiben pl. egy 4GHz-en hajtott 8350-es (ennél többet tudott tuningolva minden nála olcsóbb 8320-as is) alig maradt el a jóval drágább intel ellenfelektől:

[ Szerkesztve ]

(#1260) Kaci84 válasza Kroni1 (#1259) üzenetére


Kaci84
őstag

Tökéletesen egyetértek veled. Anno én is azt szajkoztam itt a fórumokon, de hát... Potn ugyanaz a habzó szájú okoskodás ment AMD ellen mint most az Intel ellen.
Ha tud a procid profitálni egy kicsit abból, hogy talán már fogják a gamek használni a 8 szálat egész jól kitolodhat az élettartama megfelelő kompromiszumokkal.

(#1261) Kroni1 válasza Kaci84 (#1260) üzenetére


Kroni1
veterán

Így van, én sem értem soha a habzó szájú kommenteket, ahogy most sem. Csak röhögök az olyanokon, hogy az intel lehúzhatja a rolót, meg megy a levesbe, és hogy mától egy vicc lett a cég, stb. Ezt betudom annak, hogy nincs itt életkor korlátozás, mert eléggé messze állnak a valóságtól, és felettébb gyerekes megnyilvánulások. Tény, hogy sok erőfölényben lévő cégoriás tud kevésbé korrekt módon viselkedni, nekem ezért nem szimpatikus az intel, de hogy egy ilyen rengeteg lábon álló céget ez a történet most kb semennyire nem fog megrendíteni, abban is biztos vagyok.

Örüljön mindenki, h végre van valami ami az intelt is fejlesztésre kényszeríti, mert így bármelyik oldalt is választjuk, csak nyerünk vele..

[ Szerkesztve ]

(#1262) hobizoli válasza syberia (#1256) üzenetére


hobizoli
nagyúr

(#1263) Kaci84


Kaci84
őstag

Megnéztem pár tesztet ahol OC volt Intelen és nekem az jött le, hogy 10-15%-al erősebb, ott ahol mind a magasabb órajelet mind pedig az adott szálakat használja a teszt. Egyébként nagyjából ennyivel drágább is.
Mostmár tényleg nagyon érdekel hogy is van ez valójában. A Ryzen pár nap múlva érkezik, erősen gondolkozom rajta, hogy veszek valami Intel is mellé és letesztelem azonos magszámmal többféle módón. Ha egy kicsit megugrik a felíratkozó szám, eskü meg is lépem a tesztet. hmmm :U

(#1264) keembo


keembo
tag

[link]
Bocs, ha volt.

(#1266) Sirandrish válasza carl18 (#1194) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nocsak-nocsak...az a 10900Kf tetszetős :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1268) koko52 válasza Sirandrish (#1266) üzenetére


koko52
veterán

Valami képet kellett mutatniuk látván az új Ryzeneket. Megjelenési dátum és teszt videó nélkül ez elég langyos. 14 +++, jaj, hova csiszolják még? Nem tudnak kilépni innen. (talán 2021 ben) Rájöttek, hogy 10nm-en nem lesznek még 4.6 ghz-ek sem, ezért tolják a népnek a szép nagy számokat. Hűteni mivel akarják majd az 5.2 ghz-et? Épített vízzel vagy 100k-s AIO-val? Milyen TDP lesz all core 5.2-n ha húzni akarja a paraszt? 300-400W?

De ami a legfontosabb az árazás. Végre beérett a gyümölcs amit mindenki (titokban az Intel fanok is) várt, hogy az erősebb konkurencia lenyomja az Intel árakat. Ha ez a csúcs 10900k 500dodó, akkor a 9900k mennyi lesz? 300? Jól lábon lövik magukat, ki fog most drága Intelt venni ilyen táblázatot látván, ha tudod előre, hogy az 500 dolcsis 9900k-d nagyot bukik majd ha ezek ilyen áron kijönnek. Persze ha kijönnek egyáltalán. És kérdés mit hoz majd +1-200 mhz. Esélyesen 1-5%-ot. No és ugye megint új lap kell alá. Z-s.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1269) MPowerPH válasza FTUPAC (#1265) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez most miert jo? Coffee lassan egy eve piacon van...

#1194 carl18: Nevetseges es szanalmas is egyben. Es persze ujra megvetetnek az uj alaplapot is. Szvsz mindennek van teteje, csak a pofatlansagnak nincs a kekeknel.

Kaci84: vedd meg a Ryzent. Ha nem laksz messze, bedobom az autoba a gepemmel egyutt a 9900K -t, es mehet a nem szponzoralt osszehasonlitas, otthoni korulmenyek kozott! Ez barkire igaz, hetvegeken raerek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1270) koko52 válasza Kaci84 (#1263) üzenetére


koko52
veterán

Sajnos szinte minden tesztelő cég valahonnan pénzt kap. Arra billen a + néhány % ammerre érdek. Lásd az elmult napok sumákolását az Intel oldalról 1803 win10 teszt és a Ryzen mellé nem telepített legújabb driverek, válogatott játékok.
Az igazi teszt mindig otthon van! A neten csak saccolást kapsz. Én megnézem mindkét tábor tesztjét, és veszek egy átlagot.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1271) MPowerPH válasza Kaci84 (#1263) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hozzafuznem, ugyan olyan alkalmazasokban kellene, mint itt a PH -n, de kibovitett game listaval. Bar a vga kerdese itt problema, az enyem nem kiszedheto, nem rakhato at masik gepbe a csovek hossza miadt, viszont egy masik beteheto. Nem szivesen uritenem le a rendszert...
De ha valaki eljon a 2080Ti -vel, az a legjobb. :D Vagy veszek egyet en, mar ugyis erik bennem a csere gondolata.
PH -nak allitanank egy gorbe tukrot...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1273) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Erről most a régi, első Star Wars trilógia jutott eszembe, mikor próbáltam felidézni mi az integrálás ellentéte, hogy megkérdezzem most tényleg ekkora innováció-e az archaikus North Bridge dezintegrálása (aminek a CPU-ba integrálása annak idején teljesen logikus lépésnek tűnt és azóta sokan azt hittük egyre több minden fog bemászni egy lapkába, végül akár még a RAM is...). :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1274) Tengri válasza Kroni1 (#1261) üzenetére


Tengri
senior tag

+1 :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#1275) Sirandrish válasza koko52 (#1268) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát igen..a 9900K-t (a mákosokon kívül) még Dark Rock Pro 4el is alig alig bírják lehűteni.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1276) Whysperer válasza Raymond (#1238) üzenetére


Whysperer
addikt

Figyelj Én elmondom neked ,hogy XEon gépparkból lett pár hete nálunk EPYC park és 80 asztali i5 i7-ből decemberig be van tervezve a 3600x 3700x váltások a fogyasztás végedt. Csak a server park cserével mint márt írtam azt az információt kaptam az illetékes kollégával ,hogy éves 2 millió marad meg csak áram fogyasztásból.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1277) Raymond válasza Whysperer (#1276) üzenetére


Raymond
félisten

Ez OK, de mi koze van a noteboookhoz?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1278) Mr.Csizmás válasza Raymond (#1238) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ennek nagyrésze i5-7300U, i5-8200Y szintű low dualcore parasztvakítások. (2c/4t mire jó 2019-ben?)

nem mellesleg a statisztikáról több hadvezérnek voltak máig érvényes gondolatai. valamint a kínálat spektruma nem egyenlő az eladott darabszámok gyártóra, típusra, osztályra bontott adatokkal.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1279) Alpi. válasza Sirandrish (#1275) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezért lesz skylake alapú a 10 magos. Hedt Xeon vonalon sem véletlenűl használják, nagyságrendekkel alacsonyabb szivárgáshője van, mint kaby / coffee -nak. Cserébe kicsit kevésbé alkalmas magas órajelekre és a vcore érték is magasabb (bár a fesz. áramerősség nélkül csak egy szám, fogyasztás szempontbol), a skálázása állítólag lineárisabb, kiszámíthatóbb ha nagy átlagot nézünk.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1280) carl18 válasza koko52 (#1268) üzenetére


carl18
addikt

Tudtommal az intel azért marad 14 nanométeren mert bővitette a gyártósort a készlethiány orvoslására. Igy mindent ki akarnak csikkarni belőle ezért 2020-ig biztosan itt gyártanak még. Tudtommal a 10 nanométer nem sikerült valami jól, ráadásul ha átérnének rá nem hoznának a processzorok magas órajeleket. Ezért 2021-ban jöhet a 10nm+ Ice lake /Sunyi magokkal.

Igen sajnos az intel megint új foglalatot hozhat, bár a rumor szerint semmivel se lesz jobb az új foglalat.
Volt 1151 V1,V2. Most meg jöhet a 1159, vegyél új alaplapot. Sajnos igy a drága Z390 lapok és tulajaik fölöslegesen kalkuláltak azzal hogy bios update után bele rak egy 10 magosat.

Kijön az új foglalat 2 cpu generációt tán befogad? Eddig is igy volt ez nem meglepő. 1155 Sandy-Ivy bridge, 1150 haswel-broadwell. 1151 V1 Skylake-Kaby Lake, 1151V2 Coffee Lake, Whiskey lake

Legalább az ár-érték arány szépen javult az új prociknál. Túl sokat nem kelletet fejleszteni, egy Hypet Treadinghoz hozzá dobtak. Azért ez meredek hogy az intel csak csiszolgat a Zen 2 pár helyen még is kicsit lemarad tőle. 2021-ben jöhet a Mainstream 10 nanométer, de addigra az AMD 7nm euv/5nm is bevetheti.

De a lényeg hogy verseny van és mi fogyasztok jól járunk. :))

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1281) Whysperer válasza Raymond (#1277) üzenetére


Whysperer
addikt

Annyi ,hogy fogyasztásban is egyre jobb az AMD szóval mint itt a tesztben is AMD verziót ajánlják [link] INTEL VAGY AMD PROCESSZORRAL VEGYÜK SZINTE UGYANAZT A NOTEBOOKOT?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1282) Raymond válasza Mr.Csizmás (#1278) üzenetére


Raymond
félisten

"ennek nagyrésze i5-7300U, i5-8200Y szintű low dualcore parasztvakítások. (2c/4t mire jó 2019-ben?)"

Nem az, es ezt vilagosan lathatod az oldalon is, van ott lebontas amibol lathatod. Ha azt mondod a nagyresze az amit ott irsz akkor dobj mar ide valami szamokat legyszi hogy ezt mibol szurted le.

"a kínálat spektruma nem egyenlő az eladott darabszámok gyártóra, típusra, osztályra bontott adatokkal."

Termeszetesen nem, csak nem igazan ertem mit akarsz ezzel megint modnani. Hogy az AMD-s laposok sokkal jobban fogynak mint az Intel-es tarsaik es sokkal nagyobb a piaci reszesedesuk mint amit a kinalt nmodellek 1:10 vagy nagyobb aranyabol lejonne? Mert a realitas inkabb abba az iranyba mutat hogy az arany meg rosszabb az AMD szamara.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1283) capulet75


capulet75
addikt

Sokan nem értik hogy az AMD nem csupa szívjóságból diktál ilyen árakat a vattaúj procijainak, nem azért mert a user legjobb barátja, és az Intel meg egy lelketlen pénzszivattyú. Jelenleg az AMD egy globális fejlesztési és piacszerzési programot hajt végre, aminek állomásit szépen végignézhettük az elmúlt években, és jelenleg. Az igencsak problémás helyzetben levő cég azt az utat választotta, amit tehetett: előremenekült. Iszonyat pénzeket beletoltak a fejlesztésbe, a profitjukat durván megnyirbálták az árképzéssel, de ezzel órási piacot nyernek folyamatosan. Nem csak hogy bemerészkednek az Intel eddig sziklaszilárd szegmenseibe, hanem el is veszik azok jó részét, elég csak a szerver fronton körülnézni. A konzolpiac nagyon jó húzása a cégnek, az ÖSSZES új generációs konzolban AMD CPU és VGA lesz, asztali gépekben gyakorlatilag ott tartunk hogy nem alternatíva az Intel, notebook fronton most lépnek előre. Az is biztos hogy amint stabilan piacvezető lesz a cég, ezt az áraikban is meg fogjuk látni. Sajnos-nem sajnos az Intel bealudt, nagy összegben fogadnék rá hogy fejek hullanak a Redmondi óriásnál, viszont ez azt jelenti amit a felhasználók a legjobban szeretnek: fejlesztést, és árcsökkenést.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1284) Mr.Csizmás válasza Raymond (#1282) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a tézised ott botlik meg, hogy az olcsó szemetet (pentium e, atom, stb.) levontad belőle, pedig azokból kel el a legtöbb, ugyanúgy mint más tech termékeknél, a paletta alja a legnagyobb market split. ebben pedig eléggé nyerő az intel, mert azt csinálja mint anno a tesco, önköltségi áron, vagy bukóval adja a terméket, csak vigyék, és generáljon forgalmat. (imho pedig az FM2 egy előremutató irány volt, ellentétben a sokszorosan átnevezett, rebrandelt U-s dualcore hulladékokkal)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1285) Kansas válasza Remus389 (#1255) üzenetére


Kansas
addikt

Te nem érted... akinek AM4-es alaplapja van, abba belemegy az új Ryzen, tehát nem kell alaplap, megspórolja az árát. mPlusz eladja a régi prociját, és így gyakorlatilag egy új proci ára alatt megússza az egész manővert.

Akinek meg 7700K van, az ugyan eladhatja a hozzá való alaplapot, de rohadtul nem fog érte kapni egy fél új alaplap árát sem, hacsak át nem ver valami balekot. Plusz eladhatja a 7700K-t szintén veszteséggel... a kettőből együtt tuti összejön egy alaplapnyi bukta.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1286) Fecogame válasza capulet75 (#1283) üzenetére


Fecogame
veterán

+1 :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1287) Strapáciusz válasza capulet75 (#1283) üzenetére


Strapáciusz
tag

Az is biztos hogy amint stabilan piacvezető lesz a cég, ezt az áraikban is meg fogjuk látni

Nem lesz piacvezető. Azért kűzdenek, hogy 8-10 év múlva is legyenek.
A dilettánsok izé júzerek nagy részének akkor sem kell amd, ha kétszer olyan gyors, termeli az áramot, nyáron klímaként üzemel és ingyen adják.

A lélektani hadviselés spécije

(#1288) Sirandrish válasza Strapáciusz (#1287) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem ez nem igaz.
Oké...most még sokan vesznek/vennének intelt AMD helyett, a nyilvánvaló hátrányai ellenére is, de ha hosszabb távon tudja ezt a szintet hozni az AMD az intellel szemben, akkor a néhány totál elvakult fanon kívül senki sem fog intelt venni.
És most persze nem pár hónapról beszélek, hanem évekről.
De elég megnézni a piacot most...az összerakott gépek hány %a épül AMD platformra? 70-80? Mi volt ez a szám 5 éve? 2-3?

csak hasra ütöttem a számokat illetően :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1289) capulet75 válasza Strapáciusz (#1287) üzenetére


capulet75
addikt

Hidd el, tévedsz. Jelenleg nem az AMD küzd, kb fénysebességgel hasít a cég.

Az általad említett átlagjúzert pont nem érdekli hogy Intel vagy AMD, neki az ár/teljesítmény a lényeg, semmi más, és ez a 90%-a a felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1290) solfilo válasza capulet75 (#1289) üzenetére


solfilo
veterán

"Az általad említett átlagjúzert pont nem érdekli hogy Intel vagy AMD, neki az ár/teljesítmény a lényeg, semmi más, és ez a 90%-a a felhasználóknak."

Szerintem ez max a DIY piacra igaz. A felhasználók nagyobb része OEM gépet / laptopot vesz, olyat, amit elé tesznek pl a Media Marktban / Aldiban / Wall Martban, stb. Ezeken a területeken van még jó sok, amit be kell hozniuk, hogy legalább egál legyen.

MM desktop gépek, 2 db AMD-s, 16 db Inteles.
A 2 AMD-s gépből az egyik 165k, A6-9225, 1 modulos a proci, 4GB RAM, meg is lesz az átlaguser véleménye, hogy mekkora egy szar az AMD. Vagy ha neki nem is, a lentebb említett szakértő ismerős majd megszakérti, hogy ja, lehet nem AMD-s gépet kellett volna venni!!4! :DDD
Ryzenes gép meg 330k, Ryzen 5 1400-al. míg i5-8400-al szereltet már kap 260-270k-ért is. :Y

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1291) Strapáciusz válasza capulet75 (#1289) üzenetére


Strapáciusz
tag

Legyen igazad. :R

( ami az átlagjúzert illeti......., háááát sajnos más a tapasztalat, főleg ahol van egy "szakértő" barát/rokon ...)

A lélektani hadviselés spécije

(#1292) sirdenis válasza capulet75 (#1289) üzenetére


sirdenis
tag

Pont ezen gondolkoztam , hogy AMD papírt kellene vagy kellett volna már venni. Portfolion már tavaly volt cikk hogy az AMD papírok nagyot mennek.

(#1293) capulet75 válasza solfilo (#1290) üzenetére


capulet75
addikt

Figyeld meg hogy ez lesz a next step az AMD-nek. A mobilpiac. Eddig ugye a fő csapásirány a Ryzen 3gen meg a Navi volt, de ezek gyakorlatilag készen vannak, be van ütemezve a gyártás. Jön a notebook, erre mérget vehetsz.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1294) Whysperer válasza solfilo (#1290) üzenetére


Whysperer
addikt

Most komolyan Én még nem láttam már külföldön sem olyat aki ilyen gépet vett volna és hiába van intellel szerelve ,ma már mindenhol összerakják neked és készen házhoz viszik... 10-ből 8 gép AMD-s amit szerelnek a PCX-ben is szóval nyugodtan járj utána. Top selling már X ideje a 2600. Főleg,hogy rengetegen vásárolnak külföldön ebayről stb. used itemeket is nem a 9 milliós magyarország a lényeg itt. (már bocs aki meg olyan hülye ,hogy ma már minden embernek van legalább egy ismerőse aki össze tud szerelni egy gépet és Média marktban vásárol DESKTOP gépet az meg is érdemli)

Mit szerelnek állandóan kint össze Ryzen 2600 + RX 580 . Állandóan. RX 580 már dobálják össze vissza használtan még garisokat. én is most raktam össze pár ilyet. Apróról vásárolták a átlag userek 40 ért Ipon garis RX 580 meg ilyenek. Lehet számolni már az átlag USER is pénztárca barát.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1295) solfilo válasza capulet75 (#1293) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ezért is fura stratégia, hogy a Zen 2 még nincs notiban, majd csak év végén, vagy jövőre a Renoir képében.

(#1294) Whysperer: PCX-nél ki vásárol? A DIY átlaguser, aki nem kész gépet vesz, hanem összeszereltet. A mindfactory.de adatok is alátámasztják, amit írsz, de az is DIY piac. Mikor Intelnek szűkös lett a gyártókapacitás, melyik szegmens érezte meg legjobban? A DIY piac, mert az a legkisebb, így az élvezte a legkisebb prioritást.
Céges beszerzésekről meg ne is beszéljünk, kértünk az irodába új gépeket (i3-2xxx , W7 32bit leváltására), elég lett volna Officehoz meg levelezéshez 4 mag, írtam hogy i3-8xxx vagy Ryzen 3 2200G legyen, erre i5-8500 lett az összes, még csak nem is az olcsóbb i5-8400.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1296) KAMELOT válasza koko52 (#1270) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezért azt mondom várjuk meg a személyes teszteket. Az oldalak csak irányadók. Én mindig többet mértem mint amiket a tesztekben írtak.

Whysperer: +1 pontosan. Átlag usert a pénztárca érdekli.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1297) worxland válasza capulet75 (#1289) üzenetére


worxland
addikt

Meg a f@szt. Ha nem az egy napost nézed, hanem mondjuk az egy hónapost, akkor már eltűnik a fénysebességgel hasítás... Nem kell a parasztvakítás.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1298) firstsoft


firstsoft
csendes tag

A 3900X feltűnt az arukereso.hu-n elég vicces áron. 189.900 Ft.

[link]

(#1299) solfilo válasza firstsoft (#1298) üzenetére


solfilo
veterán

Alzánál olcsóbb. 175k

solfilo

(#1300) KAMELOT válasza firstsoft (#1298) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha a bankközi árfolyamon vesszük akkor 525€ x 318ft= 167000ft + az oldal haszna :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.