Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Petykemano válasza capulet75 (#1293) üzenetére


Petykemano
veterán

A mobilpiacnál szerintem könnyebb a iroda. (És persze nyilván van átfedés)
Irodai felhasználásra szerintem problémát jelent, hogy nincs igp.

Bízom benne, hogy a navi 12 azaz 5600 mellett a navi 14 valóban egy olyan miniatűr IGP lesz, amit a 8C matisse mellé le lehet pakolni. Vagy ennyi erővel akár az io lapkában is lehetne. a Lényeg, hogy képet adjon.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1302) firstsoft válasza solfilo (#1299) üzenetére


firstsoft
csendes tag

Igen, csak a bejelentésnél arról volt szó, hogy vagy egy árban lesz, vagy kicsit olcsóbb lesz a 9900K-nál.
Ez így nem hogy nem olcsóbb, de még a teljesítménytöbblet arányánál is drágább százalékosan. Csak én érzem átverve magam? :)

(#1303) MPowerPH válasza firstsoft (#1298) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miert vicces? Van neki kozvetlen ellenfele? :)

Don't Tread On Me

(#1304) Sirandrish válasza firstsoft (#1298) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah akkor lassan csak kap az ipon vagy a pcx is belőle :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1305) wwenigma válasza MPowerPH (#1303) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Van, 500k korul. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1306) solfilo válasza firstsoft (#1302) üzenetére


solfilo
veterán

Nem az MSRP több, mint az ígért, hanem a boltoknak fog vastagabban a ceruzája az elején. Amíg alig kapni itt ott, annyit kérnek érte, amennyit nem szégyenlenek. Ha megnézed a Ryzen 5 3600 árgrafikonját az iponnál, 71k-n kezdett, most 89k. :Y

Amúgy alzánál az i9-9900K is 176k, szóval pont annyi, mint ugyanott a Ryzen 9 3900X.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1307) Ribi válasza firstsoft (#1302) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért a megjelenési árat hasonlítod hozzá?
Akkor az intel megjelenési árával hasonlíts össze ami iponban 280k-volt.
Így már jobb?
Vársz pár hetet és jobb lesz.

(#1308) Mr.Csizmás válasza wwenigma (#1305) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

9920X?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1309) snecy20 válasza capulet75 (#1283) üzenetére


snecy20
veterán

Valamilyen szinten megérdemli az Intel ezt a helyzetet, mert csak alibizéssel meg maszatolással telt az elmúlt 10 évüknek egy jó része. Szinte tény, hogy az AMD nélkül az Intel még mindig a zászlóshajó 4/8-at tolná horror áron, ami pont 3%-kkal lenne jobb mint az azt megelőző generáció.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1310) firstsoft válasza MPowerPH (#1303) üzenetére


firstsoft
csendes tag

Attól függ. Játékra nem biztos, hogy az új zen 2 a mindenható megoldás. Arról nem beszélve, hogy fele olyan csíkszélességen, dupla annyi maggal hozza a 9900K-t, azért nem olyan nagy szó...

(#1311) Mr.Csizmás válasza solfilo (#1306) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

R5 3600 68k stabilan, és ugyanúgy fizikai magyar bolt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1312) Gyuri27 válasza solfilo (#1306) üzenetére


Gyuri27
félisten

Alzánál ugyanúgy 68k. Ott kell megvenni. Gond letudva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1313) Sirandrish válasza solfilo (#1306) üzenetére


Sirandrish
legenda

2 napig 72 volt ott is, aki akarta rég megvehette..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1314) solfilo válasza Mr.Csizmás (#1311) üzenetére


solfilo
veterán

és (#1312) Gyuri27:
Nem megvételre ajánlottam az ipont, vélhetően kifogyott az olcsóbb nagykerből, azért ugorhatott ekkorát hirtelen.

Alzát hoztam fel én is példának, hogy pont annyi a 3900X, mint a 9900K. :)
AMD-s cuccok náluk mindig előbb vannak, promókat is adják szinte mindig, látszik, hogy nem a magyar nagykereken keresztül dolgozik a zöld ufó. Gondolom akkorák, hogy saját csatornájuk van. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1315) wwenigma válasza firstsoft (#1310) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miert hasonlitod az egyszalas dolgait a magok szamaval? Egyebkent meg pont lesza**m hogy 140 vagy 143 fps van meg ugyanazert a penzert mikozben minden masban meg ugy odaver neki hogy mar faj...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1316) Raymond válasza Mr.Csizmás (#1284) üzenetére


Raymond
félisten

Milyen tezisem? Azt irtam hogy AMD-s cuccokbol alig van. Meg ugy is hogy az Intel-nel az aljat nem nezem.

"ennek nagyrésze i5-7300U, i5-8200Y szintű low dualcore parasztvakítások. (2c/4t mire jó 2019-ben?)"

Erre nem irtal szamkat pedig kivancsi lettem volna mibol vontad le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1317) MPowerPH válasza wwenigma (#1305) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor mindketten tudjuk, hogy nincs. :) Egyebkent 400k -t akartal irni. :DDD Nemtudom, a 3950X -ek mennyiert fognak menni forintositas utan. :U Azert majd el lehet loni nem keves penzt, mert egy ala valo rendes lap szerintem kapasbol 150k, procit 200-230 kore tippelem igy elsore.

Most a 12 magosrol beszelunk, ugye? :) Mert az nem is kerdes, azert a +4db magot semmivel nem valtod ki.

firstsoft: A fele akkora csikszel nem a teljesitmenyben, hanem a fogyasztasban nyilvanul meg. Engem konkretan ez nem is erdekel, marmint a 8 magos. 16 magos verzional van jelentosege, es mar a 12 -esnel is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1318) hobizoli válasza solfilo (#1295) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es mennyibe kerultek?
kb 400k, darabja

multkor e a PH forum egy masik reszen volt ebbol egy flame
vmi Dell tokomtudja milyen fantazianevu desktop brand konfig kotla i3-7100, 256GB SSD, 4GB RAM es szereny 200k moncsi nelkul
gyakorlatilag kb dupla aron veszed meg ott minimum, aztan ha beszarik, akkor a masik a vasarlaskor kifizetett ikertesojat elhozzak a raktarukbol

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#1319) solfilo válasza hobizoli (#1318) üzenetére


solfilo
veterán

Passz, nem láttam a számlát. Dell itt is. :DDD

solfilo

(#1320) worxland válasza MPowerPH (#1317) üzenetére


worxland
addikt

"mert egy ala valo rendes lap szerintem kapasbol 150k," - hát, én 62k-t szántam rá... A proci viszont biztos többe fog kerülni (750€*320-as árfolyam~240k, és akkor a bolt nem nyer rajta semmit).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1321) hobizoli válasza solfilo (#1319) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt hesszeld meg

:DDD

ezzel ugy vagnam ki a IT-st, hogy le sem esne

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#1322) solfilo válasza hobizoli (#1321) üzenetére


solfilo
veterán

20-at kérek holnapra! :DDD

solfilo

(#1323) KAMELOT válasza worxland (#1320) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy kb 240-250k lesz az boltban.

Hobizoli: ki ez a idióta aki 2019-ben 4gb rammal árul gépet??? :) 16gb a minimum

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1324) worxland válasza KAMELOT (#1323) üzenetére


worxland
addikt

Irodai gépbe r=1 usernek (MS Office, SAP, Oracle) általában elég.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1325) schawo válasza capulet75 (#1289) üzenetére


schawo
titán

A részvényárfolyam nem a jelen eredményeit, hanem a befektetők jövőre vonatkozó reményeit mutatja meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1326) zsintai1987 válasza worxland (#1297) üzenetére


zsintai1987
tag

2napja jelent meg az új 3000-res széria....nehéz az egy hónapost nézni...

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#1327) worxland válasza zsintai1987 (#1326) üzenetére


worxland
addikt

Mikor is jelentették be?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1328) wwenigma válasza worxland (#1327) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mikor is derult ki hogy valojaban mit tud?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1329) Kansas válasza wwenigma (#1328) üzenetére


Kansas
addikt

Mikor hitte el azt a nép?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1330) MPowerPH válasza worxland (#1320) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ahhoz a fogyasztashoz mar olyan lap is kell, amin van rendes VRM. Vagy atforrasztom a mostani Apexemrol az egesz hobelebancot. ;]

Don't Tread On Me

(#1331) Chaser


Chaser
titán

tegnap gondoltam este megrendelem a 2600-ost iponról, nem visszaemelték kb 1,5e ft-tal az árat estére?, úh várok, hátha megkapom máshol annyiért ;]
jó ez a 3600, de mostani áron nekem még kihagyós

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1332) Kansas válasza Chaser (#1331) üzenetére


Kansas
addikt

Én áldom a szerencsém, hogy hagytam magam hétfőn beleheccelni a megrendelésbe 71e-ért a 3600-ast(Ipon-ról). A mostani áráért nem venném meg onnan, az Alza kapcsán meg még nem épült fel bennem a bizalom...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1333) wwenigma válasza Kansas (#1329) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miota szamit a pletyka?

Én 3600ast nem veszek, eddigieket atnezve csak 3600x/3700x jatszik de inkabb 3700x, a 3600 az low grade lapka...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1334) Ribi válasza Kansas (#1329) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert a befektetők a mindentverő 5Ghz pletyik alapján döntenek. :F

(#1335) szabolcs1975 válasza Kroni1 (#1261) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Az intel tíz évig visszatartotta a fejlesztéseket, persze megtehette, de nem kell messzire menni elég csak az nvidia-t megnézni, aki hasonló pozícióból köszöni szépen őrzi az előnyét, vajon miért ? Rendben fogadjuk el, hogy az intel megtehette hát megtette. De az, hogy a tucatnyi közismert hardveres sebezhetőség ellenére CPU-jaikat jelenleg is ilyen hibákkal szállítják - persze ezt is megtehették, mert hát ugye a brand átmossa az agyat - az arcátlanság netovábbja. Ilyen esetben a pénzvisszatérítés kérdése is felmerül, persze csak azoknál akik nem lettek tájékoztatva erről.

Nincs ma a világon brand, aki csak azért mert így nagyobb profit várható, ismert hibával gyártana új generációs eszközöket, Egy autógyár esetében ha biztonsági hiba merül fel, akkor mea culpa mellett a 10 éves autókat is visszahívják, ingyen javítják, vagy ha nem sikerül akkor fizetik vissza a pénzt.

Tehát valóban nem megy csődbe az intel, de ennek főleg azok a vásárlók az okozói akik mindezek ellenére még most is intel cpu-kat vásárolnak. Ha csak egy cseppnyi vásárlói öntudatuk lett volna és nem szaladtak volna a legújabb generációs intel cpu-kért akkor is, amikor csomagoláson változtattak vagy ha nem vásároltak volna akkor is, amikor nyilvánvaló volt, hemzsegnek a hardveres hibáktól, akkor nem tehették volna meg... de igazad van, megtehették és megtehetik !

[ Szerkesztve ]

(#1336) Kansas válasza Ribi (#1334) üzenetére


Kansas
addikt

Azt nem tudom, de még a független tesztek megjelenése után is tamáskodnak sokan... ami azért az eladásokra is hatással van.
Azon magam is meglepődtem, hogy többen is említették, hogy szerver oldalon Epyc-re váltanak, ennél én nagyobb tehetetlenséget néztem ki az üzleti megrendelőkből...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1337) Chaser válasza Kansas (#1332) üzenetére


Chaser
titán

alza egyik legjobbak közt van, ipon meg már legrosszabbak közt ha garoztatni kell, én ezt szűrtem le kommentekből:)
de mivel cpu, és nem zabás, nincs igp, kis esélye van annak, h garoztatni kelljen, ezért vettem volna iponból a 2600-ost 41e ft felett kicsivel
nemrég vettem gskill ramokat és mx500 ssd-t alzától, náluk megadják a gyári garokat, a boltok 90%-ánál legtöbbször nem, iponnál szinte minden ramra 1 év gar van, és van hogy drágább az alzánál, szóval pfffffffffffffffff, seasonic tápoknál az egyetlen hely kb, ahol megadják a gyári 10 v 12 v gart is - modell függő melyik mennyit kap -
az is érdekes, h szinte egyik boltban sincs használt, vagy felbontot termék, csak új, kivéve az alzánál, mert ők nem adják el újként ha visszaküld az ember valamit elállással, gariztatásról is csak jókat olvastam, kicsit trehányak adminiszrációban, de ez legyen a legnagyobb baj
a 2600 viszont rohadt drága náluk most, 5-6-rel drágább a 3600:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1338) schawo válasza szabolcs1975 (#1335) üzenetére


schawo
titán

Ne keverjük már az életveszélyes autóhibákat és az életvédelem szempontjából teljesen jelentéktelen biztonsági problémákat. Egy navigációs vezérlőgomb hibával még egy autót se hívtak vissza. :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1339) KAMELOT válasza Kansas (#1332) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi a probléma az alzával? Legnagyobb, legmegbízhatóbb cég csehiben, Szlovákiában és most már MO is. Garanciális ügyintézés gyors, korekt.

Szabolcs1975: tudod aki jót akar venni az Hedt-et vesz nem is ilyen középmezőnyt. :) én 6 éve feladtam ezekkel csak high end-et veszek olcsón.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1340) Kansas válasza wwenigma (#1333) üzenetére


Kansas
addikt

Low grade lapka, mi? Aztán miből vontad ezt le? A korábbi Ryzen generációknál se volt az, miért pont most változna?
Én azért veszek sima 3600-ast, mert az a +200MHz nekem nem ér meg majdnem 20e-t(amikor megrendeltem annyi volt a különbség), és a Precision Boost miatt amúgy is maxon járnak, kézzel húzni nem igazán lehet/érdemes őket(nem mintha lett volna ilyen szándékom)
Én is gondolkodtam a 3700X-en, de amennyiért adják, annyit most nem szánok procira, és a 6/12 bőven elég nekem, ráérek a következő generációnál 8/16-ra vagy feljebb váltani - az egyetlen multi játék amit játszok, az a WoWs, annak meg még a 2400G is elég, nem hogy még a 3600...
1440p-ben az RX480OC mellett nem procilimitem lesz, tán még a szeptember eleén venni tervezett RX5700XT-vel sem

(#1339) KAMELOT: a bizalom hiánya nem igényli probléma meglétét, egyszerűen még nincs sok tapasztalatom velük, nem drága HW-vel fogom kezdeni az ismerkedést.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1341) Timer válasza wwenigma (#1333) üzenetére


Timer
veterán

Hogy érted azt. hogy "low grade"? Ha nem tervezek tuningot, csak default beállításokkal hazsnálnám, származhat ebből valami hátrány? AZ előző körben 1600X-et vettem, de olyan fene nagy előnyét nem láttam az 1600-hoz képest, hogy most újra az X mellett döntsek. A 3700X meg már túl nagy ugrás anyagilag, 3700 pedig még sehol nincs.

Plusz, az előttem szólóval értek egyet: egyelőre a 6/12 is elég lesz, kábé 2 évre tervezek minden alaplap+CPU kombóval, garanciásan szoktam eladni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1343) schawo válasza Kansas (#1340) üzenetére


schawo
titán

Európa egyik legnagyobb elektronikai kiskereje. Sokmillióan kipróbálták már helyetted az évek alatt. De ahogy gondolod, mindenki szívathatja magát bármivel (bármi mással).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1345) KAMELOT válasza Chaser (#1337) üzenetére


KAMELOT
titán

Sőt ha akarod akkor + pénzért vehetsz 1-3 garanciát. Ha elromlik az idő alatt és már nincs olyan akkor abban az árban válaszhatsz más újabb hasonló hardwert. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1347) Kansas válasza schawo (#1343) üzenetére


Kansas
addikt

Nem szivatom magam... 3e-t buktam a procimon hozzájuk képest, mert azt is onnan rendeltem, ahonnan az elmúlt 10 évben a hardvereim 80%-át... egyébként rendeltem már Alzától is kisebb dolgokat, csak még a nagyobakra nem szántam rá magam.

A Navi vételnél 10x akkora a különbség(jelenleg 30e), annyi miatt már megéri váltani... esélyes, hogy az onnan lesz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1348) szabolcs1975 válasza schawo (#1344) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

kérlek mondj példát autógyártásban (de máshol is), ahol ismert hibával gyártottak le uj generációs autókat. Tehát pl az egyik toyota szériának volt egy zár problémája, és a következő szériát ugyanolyan zárakkal gyártották le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.