Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kolopele válasza koko52 (#298) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az átlag user FHD - játszik nem 720p - n. A 900p még talán belefér, de lejjebb már tényleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#302) MPowerPH válasza kolopele (#300) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindig ezzel jon. Aztan majd amikor raszall egy zsaroloviros, es lockolja a HDD -jet, akkor tatog. A kutya nem kivancsi rank, es a szamlankon levo apropenzre sem.(a navot kiveve...)

Don't Tread On Me

(#303) #38075904 válasza wwenigma (#294) üzenetére


#38075904
törölt tag

Nem a húzható pentiumra gondolsz? Annó volt egy olyan, amikor szénre húzták, akkor beért egy i3 at, és majdnem annyiba is került.

Azzal rengeteg hülye megszívta, 3258
https://www.legitreviews.com/intel-pentium-g3258-processor-review-quest-5ghz_145874
Mondjuk most hogy a HT értelmét vesztette, lehet mégis nyerőben van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#304) koko52 válasza Gyuri27 (#299) üzenetére


koko52
veterán

:DDD sokan nézik ám azokat az eredményeket. Meg a 250 vs 249 FPS miatt is döntenek máshogy. Sok a dilettáns, aki kiad + 150k val többet ugyan annyi FPS-ért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#305) koko52 válasza kolopele (#301) üzenetére


koko52
veterán

Félre érted, úgy értettem hogy az átlag nem 720-on játszik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#306) kolopele válasza MPowerPH (#302) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pontosan.

(#307) kolopele válasza koko52 (#305) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ja oké, csak másként is értelmezhető volt :)

(#308) Qtya123


Qtya123
őstag

Azt meg tudja mondani nekem valaki, hogy ez a sok fajta sebezhetőség csak és kizárólag a HT-s intel procikat érinti, vagy van felfedezett biztonsági rése és lassítása egy 8/8 9700k-nak is?

(#309) Stigma.HC válasza tibaimp (#186) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Bőven elég nekem a kistesó. Nem akarok egy vagyont elkölteni jelenleg és még jó ideig nem is akarnék nagy összeget ráfordítani.
Az igazság az, hogy volt nálam nem rég egy ideig egy 2600-as rendszer, azt használtam az enyém helyett és már azzal is nagyon jól elvoltam. De ha már itt a friss akkor inkább legyen ez.
Most nem intel lesz, mert osztottam szoroztam nem csak a pénzt nézve és nem érné meg nekem.
Ami meg fontos szempont még, ÉN nem tuningolok. Nem szoktam nem is fogok így ez is nagy szerepet játszik ebben.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#310) schawo


schawo
titán

A hozzászólások olvasása előtt:

Jézusom, mi ez a hatalmas káosz és következetlenség ebben a tesztben??

Szerk: ja, értem már, gyogyós játékok most káosz az egész. A fogyasztási és sebességeredmények, egyaránt. Lapozzunk. Mindjárt nézek valami értelmes oldalt is.

Nem a Zen2 procival van gond, azt mindenképpen veszek, de ez a teszt nagyon béna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#311) Kroni1 válasza Nagynozi (#295) üzenetére


Kroni1
veterán

"ez a teszt nem a valóságot tükrözi, főleg játék tesztek alatt!"

Vagy csak nehéz elhinni nem?

Azért az intelre rájár a rúd rendesen az utóbbi időben, nem elég, hogy a sebezhetőségek kapcsán folyamatosan lassítják kb. a teljes palettájukat, de egy júniusi konferencián a Linux atyja többek közt azt taglalta, hogy a HyperThreading-et le kéne teljesen tiltani a francba. Eközben az AMD meg állítólag egyre több optimalizálást kap win10 alatt.

Abu leírta, hogy azért ezekkel a játékokkal teszteltek, mert itt látható a különbség. Ezt vagy elfogadjuk vagy nem, de azért nem gondolom, hogy minden alkalommal csalást kell kiáltani. Tény hogy vannak részletesebb, alaposabb tesztek külföldön, itt cserébe tudsz kérdezni, és szerencsés esetben a készítők reagálnak és elmondják, mit miért csináltak úgy ahogy.

Elhiszem, hogy rengeteg olyan játék van, ahol az intelek gyorsabbak, sőt azt se firtatom, hogy ebből van több, de sztem még mindig túl van hypeolva a CPU szerepe a játékokban, és sok esetben kb. alig van skálázódás.

[ Szerkesztve ]

(#312) MPowerPH válasza Kroni1 (#311) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem elhinni nehez, hanem paran olvasunk olyan tesztoldalakat is, amik hitelesek. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#313) kolopele válasza Qtya123 (#308) üzenetére


kolopele
nagyúr

Állítólag csak azoknak van amelyeken van HT, de hidd el ha bekapcsolod sem téged fognak majd megtámadni elsőként a zsarolók, kivéve ha nem vagy mondjuk a Fehér Ház valamelyik nagyon fontos embere :D

[ Szerkesztve ]

(#314) sb válasza MPowerPH (#208) üzenetére


sb
veterán

Néz már meg egy jobb tesztet. CB vagy Anand.
4.5-ön hozza az 5GHz-es Intelt. Maxon fele fogyasztásból.

A 9900K-d erősebb, így van. 1-2%-kal. Ha megtolod 5.2ön allcore akkor meg még egy kicsit. Legalább 5-10%-ot ver rájuk. Csak már 3x fogyival.

Kezd ez az egész a Sámson b*zi viccre hasonlítani... már elég régen. :D

[ Szerkesztve ]

(#315) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Jól látom,hogy a 2950x szintet hozza a 3900x majdnem féláron budget környezetben?

Life, Uh, Finds A Way

(#316) koko52 válasza Kroni1 (#311) üzenetére


koko52
veterán

Így van. Jelenleg a FullHD, de lassan az 1440p lesz a norma. Ott már tök mindegy, mert a 3600 pont azt fogja hozni mint a nagy tesók. Esetleg a min egy kicsit kevesebb lesz. De 100 ezreket nem ér...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#317) MPowerPH válasza sb (#314) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nezem. Senki nem ir 5GHz -t a 9900K mellett, csak annyit, hogy 3.6/5GHz, ami a cpu specifikacioja. :)
Az i9 5GHz -n nalam 5287 pontot hoz 5GHz -n, 5.2GHz -n pedig 5501 -et. Ezert irom, hogy nem 5GHz volt az orajel a tesztek alatt.

A fogyasztas meg mindig nem erdekel....

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#318) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Durva, van megjelenésre időzített teszt a PH-n. Gratula!

(#319) koko52 válasza MPowerPH (#312) üzenetére


koko52
veterán

Ugye nem a HWSW vicc oldalra gondolsz és Intel támogatott oldalakra? Az igazság itt is azok közt van. Tehát kevesebb pénzből (-50%) kapod Intel teljesítményét.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#320) Franklin válasza tibaimp (#288) üzenetére


Franklin
addikt

InSpectre

(#321) Kansas válasza sb (#314) üzenetére


Kansas
addikt

Eddig nem ismertem azt a viccet, de most kigugliztam... szakadok :DD :DDD :DD
És tényleg nyomokban mutat hasonlóságokat Sámson helyzete az AMD-ével...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#322) kolopele válasza Franklin (#320) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gondoltam priviben küldöm át neki ( ami már régen megtörtént) :)

(#323) ribizly


ribizly
veterán

Hogy lehet az, hogy a legtöbb külföldi tesztben az Intel i9-9900k, i7-8700k (1-2 játék kivételével, pl. Civilization VI) erősebb, erre itt meg majdnem mindenhol ráver az AMD?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#324) Ragnar_ válasza koko52 (#304) üzenetére


Ragnar_
addikt

":DDD sokan nézik ám azokat az eredményeket. Meg a 250 vs 249 FPS miatt is döntenek máshogy. Sok a dilettáns, aki kiad + 150k val többet ugyan annyi FPS-ért."

Csak nem azt akarod mondani, hogy te nem veszed észre (bekapcsolt FPS számláló nélkül) hogy 132 ,vagy 120 átlag FPS-el játszol ? ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#325) kolopele válasza Ragnar_ (#324) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én már azt is észrevenném ha 200 - ról leesne 199 - re, na de 4K esetében az ember örül a 60 - nak is :DDD

(#326) MPowerPH válasza koko52 (#319) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem olvasok magyar oldalakat.... Guru3D, Techpowerup... A PH viszont mar egy ideje AMD berenc oldal, false tesztekkel, ahol egy Intel vagy NV hir, megjelenes csak 1-1 mondatot kap, mig a masok oldalon mindenhez kulon cikket hoznak le.

ribizly: Azert, mert az oldalon lehozott tesztek utan valszeg fizet nekik az AMD. Tobbek kozott ezert nem fizetek mar nekik egy garast sem, mert nem birtak partatlanak maradni, es fake tesztekkel hulyitik a nepet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#327) DudeHUN válasza ribizly (#323) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Azt hiszem mar a múltkor is szó volt erről és mintha az lett volna, hogy az itteni Z370-es lap valami TDP falba ütközik.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#328) NandoXXL válasza Qtya123 (#308) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Vegyél Ryzent, ott nincs gond :DDD Most van egy egész jó széria, nézd meg a tesztet.

(#329) b2fodist válasza MPowerPH (#326) üzenetére


b2fodist
tag

lehet most sokkollak ezzel, de a .hu a PH url-je végén lehet azért van ott mert magyar :O

(#330) MPowerPH válasza b2fodist (#329) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem sokkolsz. Nem olvastam el a tesztet, csak atfutottom a grafikonokat, ennyi boven eleg is volt. Az oldal es a forum az kicsit mas teszta, engedd meg mar nekem, hogy ezt en dontsem el, nem uj tag vagyok.
Egyebkent is a beka segge alatt vannak, eleg csak megnezni az altalam emlitett oldalak milyen minosegu es mennyi tesztet hoznak le. Es mindemellett partatlanok maradtak. PH -n 10 eve meg olvashato volt ez a resz, aztan szepen lassan ledegradalt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#331) Ragnar_ válasza MPowerPH (#326) üzenetére


Ragnar_
addikt

Egyébként külföldi oldalak tesztjeiben is vannak eltérések egymáshoz képest, pedig ugyanazokkal a játékokkal tesztelnek, ugyanolyan VGAkkal. (lehet, hogy más élsimítást használnak, vagy a fene tudja) Ha nem lennék rest, csinálnék is egy összehasonlító táblázatot. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#332) Sinesol


Sinesol
veterán

DudeHUN

Lol, ha ez igaz, akkor ez elég nagy gáz, mégis mi értelme így bármit tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#333) sb válasza Televan74 (#76) üzenetére


sb
veterán

Sőt, ott figyel felette pár %-kal az i3.
12 magost majdnem leveri. Kuka az AMD.

(#334) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, nice!

De a fél vesémet odaadnám érte, ha lenne legalább egy phoronix test suite-os kernel fordítós teszt Linux alatt, pikk-pakk megcsinál mindent az automata és ingyenes teszt keretrendszer. Elég informatív teszt lenne mindenféle fejlesztők, programozók számára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#335) sb válasza MPowerPH (#317) üzenetére


sb
veterán

Segítek. Single core 5GHz-t megy a procid. Annyi a single core Turbo. ;)

Második segítség: Ahol a 9900K nem 5GHz-et megy a tesztekben (allcore), ott a Zen2 sem 4.5-öt megy (allcore)

Most vagy játszod a hülyét vagy...

A fogyasztás lehet, hogy nem érdekel. Engem a teljesítmény sem, mert csak 2 és 6 magos procim van.
De ez nem akadályoz meg abban, hogy más magszámú cuccról is meg tudjam állapítani, hogy melyik a jobb/rosszabb.
Jó lenne némi objektivitás... Más ha valami jobb és más ha leszarod, nem érdekel. :D

(#336) Gyuri27 válasza MPowerPH (#326) üzenetére


Gyuri27
félisten




Szar az amd. Szar a tpu. Szar a ph.
Csak a zintel. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#337) MPowerPH válasza Gyuri27 (#336) üzenetére


MPowerPH
félisten

Johet a tobbi game is, ha kipickelted ezt az egyetlen diat. :DDD

En nem mondtam, hogy szar, eleg csak visszaolvasnod egy parat.

(#338) Gyuri27 : Nem hiszem, hogy a komad vagyok. :U Viszont az tisztan latszik, hogy Te melyik szintet kepviseled az ertelem szintjen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#338) Gyuri27 válasza MPowerPH (#337) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jóvan koma. Azzal tessék játszani amivel egy idős vagy. ;)

Ez egy amd-s hir.
Leirtad, párszor, hogy szar az amd, szar a ph.
Szerintem mindenki megértette és tudomásul vette. Mégis itt trollkodsz minden második hsz-ben.
Van valami magamutogatási kényszered vagy kell a hsz a kövi ph ranghoz?
Ne válaszolj. A kérdés költői.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#339) MPowerPH válasza Gyuri27 (#338) üzenetére


MPowerPH
félisten

Read only? Mutassad meg, mikor irtam le, hogy szar az AMD. Es akkor vissza is lapozhatsz, es megnezheted, mivel kezdtem az egeszet.

1, 2, 3

Ennyi. Mehetsz aludni, holnap var a szalagmunka, ennyi esszel max. ott tudlak elkepzelni...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#340) sb válasza Sinesol (#69) üzenetére


sb
veterán

Valóban vannak részletesebb tesztek.
A fentebb ajánlott CB/Anand teszteket érdemes megnézni. Főleg ha nem világos, hogy mit is hozott a Zen2.

Röviden:
- Megvan a 15-16% IPC növekedés.
- Így jobb IPC-re mint az Intel.
- Emiatt kb. hozza 4.5 körül az 5GHz-es Intelt. De legalábbis baromi közel van. Már nem arról van szó, hogy beáldozol 10-20%-ot cserébe az olcsóbb árért. És persze azt is csak extrém esetben (ha csak kevés magot használsz vagy 100+ fps low res szituációkban...)
- Fogyasztásban pedig a fenti -10-20%-ot a fenti esetekben már eleve jobb fogyasztással hozta a Zen+ is.
Most meg egál és a fogyasztás még javult 30-40%-ot kb.

Gyakorlatilag kétféle setup van:
- Ha maximális teljesítmény kell (Intelt ezért vettek eddig is, ez volt az egyetlen előnye, 5GHz, stb...) ott kb. egál van és már brutális a fogyasztáskülönbség.
- Ha pedig hasonló fogyasztás kell akkor...

CB single (5GHz vs 4.4-4.6GHz!)
9900K: 221
3900X: 213
3700X: 205
2700X: 177

IPC:
Ryzen 5 2600 100%
- IPC +16%
- DDR4-3200 +1%
- Takt +7%
Ryzen 5 3600 124%

AVX-ben kb. dupláztak.

Játék (átlag):
2700X: 100%
3700X: 115%
3900X: 116%
9900K: 119%

Alkalmazások (átlag, multithread):
2700X: 100%
3700X: 117%
9900K: 124%
3900X: 167%

Fogyasztás (CB, Prime95 AVX):
8700K 131W 174W
3700X 153W 151W
2700X 199W 206W
9900K 211W 281W
3900X 216W 199W

Egy magon (Max Turbo nyilván):
2700X 23W/core
3700X 16W/core

2C/4T és 8C/16T (package power):
3700X: 52W / 88W
9900K: 63W / 166W

szerk:
Ahhoz, hogy mi használ ki 6-8-12 magot szintén meg kell nézni a teszteket. Ez már döntés kérdése. De ha olyan progit használsz ami 2-4 magot tud csak kihasználni akkor sem a sokmagos procikat érdemes fikázni. Egyébként érdemes a CB tesztet megnézni. Szerintem az egész jó tesztcsokor és látszik, hogy bőven van előnye a sok magnak.

+13, +20, +69, -3, +3, +53, +7, +22, +13
Ezek a százalékos gyorsulások min fps-ben FHD-ban. 3700X vs 7700K.
Nyilván nem +50-100%-kal gyorsabbak 6-8 maggal, de látható a különbség. És ugye ezek a single játékok ahol kevésbé jön ki az előnyük.

[ Szerkesztve ]

(#341) S_x96x_S válasza CPT.Pirk (#334) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> De a fél vesémet odaadnám érte, ha lenne legalább
>egy phoronix test suite-os kernel fordítós teszt Linux alatt,

majd ha szükségem lesz rá, akkor jelentkezem a vesédért!


https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-3700x-3900x-linux&num=7

Mottó: "A verseny jó!"

(#342) joysefke válasza sb (#340) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Anand teszt egy szar...

(#343) ribizly válasza DudeHUN (#327) üzenetére


ribizly
veterán

Ó. Úgy mondjuk már érthető akkor a dolog.

@(#326) BMW001
Én ugyan más miatt nem fizetek már, de ez is egy jó érv.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#344) Sinesol


Sinesol
veterán

Az a baj, az átlag fps körülbelül semmit sem jelent, ha már normális gamingről van szó, sokat nem ér ez az összehasonlítás, gyakorlatilag semmit nem mond el arról, hogy hogyan fut az adott játék.

Joysefke: Talán az a baj, hogy alapos tesztet csináltak, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#345) ribizly válasza Gyuri27 (#336) üzenetére


ribizly
veterán

Már bocsánat, de akkor ugyanezen oldal ugyanezen tesztje:

Persze ezeken kívül is van még benne eredmény, ami érdekessé teszi ettől még a dolgot, csak nem kell szemellenzővel nézelődni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#346) NandoXXL válasza ribizly (#343) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Olvastad? Hány játék van a tesztben? Egyiknél problémát is írtak. Kevés mintavétel, nem releváns, de 100% hazai Magyar!

Tisztelt Prohardver, lesz bővítve a teszt több játékkal? Esetleg ilyen hiányt keltő marad a teszt? Szuper lenne pár játékot bele tenni, emelné a teszt szinvonalát. :R

(#347) MPowerPH válasza ribizly (#345) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hagyd.... Nincs azon a szinten, hogy erdemben kommunikalni lehessen vele. Csak szoltam, mar ha meg nem volt szerencsed beleolvasni a sok zagyvasagba, ami neha omlik belole. Tudnam hogy elnek meg az ilyenek...

No mind1, meglatjuk a 3950X hogy domborit, lesz e addig valtozas. Ha lesz javulas, akkor CAD miatt reszemrol arra lehet befizetek. :)

sb: A 9900K az osszes tesztben default orajelen futott, nem piszkaltak, azt vettek alapul. Ez 3.6Ghz all core, es 5GHz single core turbo. Ezt irtam eddig is. :F
Az AMD -re vonatkozo 4GHz -t irtam tevesen. 4250MHz van feltuntetve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#348) sb válasza MPowerPH (#339) üzenetére


sb
veterán

Én már válaszoltam pl. erre:
Ehhez nem. Egy problemam van ezzel. Hogy a 9900K megy 5GHz -n, ez meg megall 4GHz -n.

Szezon, fazon. Benézted a single core Turbo dolgot is.
Itt is csúsztatsz. Mi megy 5GHz-n? Mi áll meg 4GHz-en?

Az egyik a single core Turbo Intelnél, a másik meg az allcore AMD-n?
Vagy allcore-ra gondoltál? Az Intelt húzod az AMD-t nem?

A fogyasztás nem érdekel.
Árban meg szeretsz is többet fizetni, mert kevesebb apró húzza a zsebed.

Pllllz! Minimális tárgyilagosságot és pontosságot! Többet mint az oviban.

(#349) sb válasza joysefke (#342) üzenetére


sb
veterán

Mi a gond?
Igazából eredményre azt nem is néztem...
Ha megnézed onnan csak fogyasztási adatokat tettem be.
Azt elég korrektül mérik, nem konnektorból.

[ Szerkesztve ]

(#350) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Mikor a 12/24@ 4GHz all core proci nagységrendileg ugyanannyit megy mint egy 6/6 @4.6 GHz proci hasonló IPC-vel, ott nem a procival van baj.
(Persze nem is mondja sok mindenki, hogy játékra érdemes 3900x-et venni. Optimális esetben a játék engine skálázódna mondjuk 16 vagy 32 szálra, és nem marginális különbségek lennének 6/6 és 12/24 között. Persze ezt így könnyű 'kitalálni' de ha mondjuk a játékenginek nem többszálúsíthatóak, akkor megáll a fejlődés, mert a procik a többmag/szál irányba tudnak középtávon fejlődni.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.