Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1152) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Ez nagyon durva. Tegnapi screenshot, azóta romlott a helyzet az intel szempontjából, bár előlrébb került a 9900K, de csak az van bent az első 10-ben. :O

[kép]

[kép]

[kép]

Amúgy hiba sajnos van a tesztben több is. :(

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1153) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Köszönjük hogy megnyitottátok! :R
Remélem most már a zen2 lesz a téma!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1154) schawo válasza wsanyi (#1152) üzenetére


schawo
titán

Erre várt már mindenki fél éve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1155) Leon77 válasza Prof (#1124) üzenetére


Leon77
őstag

Ezért fizetnek, vagy önszorgalom? :F

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1156) wsanyi válasza Sirandrish (#1153) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1157) carl18 válasza wsanyi (#1152) üzenetére


carl18
addikt

Nem semmi, 3700X már is Number one termék. 9900K teljestmény elfogadható áron, remélhetőleg nálunk is beállnak a zenek árai. Elég durva az intel ennyire kiszorult, ide nem lesz elég 10-15 % ár csökkenés... :D
Nem gondoltam az új zenek ennyire átveszik a piac uralmát, mondjuk kell is nekik a profit hogy az új szériák fejlesztésére is legyen pénz. Azért megérdemlik a hasznot, végre nekik hála fejlődik az informatika, az intel meg 4-5% sebbeség ugrást hozott évente. Elvoltak mint hal a vizbe, de ennek vége.

Ameddig az intel nem áll át 10 nanométerre, addig szerintem a zen marad uralkodoként a piacon. Jövőre jön a Zen 2+/Zen 3 7 nm EUVON. Az intel kimondhatjuk bajban van, de azért nem menthetetlen a helyzet. Idén még szerintem piacra dobják a comet lake-t ha továbbra igy vezet az amd.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1158) Yany válasza wsanyi (#1152) üzenetére


Yany
addikt

Ha már...

MindFactory adatok

Mindfactory.de CPU sales

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1159) Fo_AMD_Fun


Fo_AMD_Fun
csendes tag

Sziasztok! Nem tudna valaki egy Starcraft 2 tesztet futtatni? Az az igazi 1 magos teljesítményt megmutató teszt, nincs még egy olyan program. Nagyon gondolkozok egy ilyen vagy egy 9700K beszerzésén (Én Diablo 3-at tolok, de ott úgysem lehet úgy letesztelni, mint egy replayt megnézni SC2-ben). Tudom, hogy 1 millió éves alkalmazás, de ha valakinek lenne rá lehetősége, hogy egy 9600K vagy 9700K intellel összehasonlítsa az fps-t azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#1160) Kvg válasza wsanyi (#1152) üzenetére


Kvg
senior tag

Az a 35MB kés hogy jön ki, már nem először látom? :W

[ Szerkesztve ]

(#1161) Sirandrish válasza carl18 (#1157) üzenetére


Sirandrish
legenda

Csak már legalább lehetne kapni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1162) Kaci84 válasza carl18 (#1157) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem értem miért beszélnek egyesek azonos teljesitmenyről...
Hiteles teszteket néztél vagy csak ezt úgy gondolod most?

(#1163) Alpi. válasza Kvg (#1160) üzenetére


Alpi.
addikt

32 + 3 :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1164) hobizoli válasza Kvg (#1160) üzenetére


hobizoli
nagyúr

3+32

több drón kell ;P

(#1165) wsanyi válasza Kvg (#1160) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Úgy, hogy az L2 cache a 6 magra vetítve 6x512K (3 MB) + az L3 32 MB, ami összesen 35 MB, de ez sem igaz, mert még van ott L1 cache is, csak azt nem szokták odaírni, az olyan 6*96K, vagy 6*128K +ban. ;)

@ (#1158) Yany

Az durva. És a Q3 csak rontani fogja az intel eredményeit, ez szinte biztosra mondható, mivel ebben még benne sincs a 3rd gen ryzen. Jelenleg kb. nem éri meg intelt venni, mert a sima 1600-as olyan 30-35 e Ft közötti árért kapható, ami 60-75 FPS játékhoz teljesen jó, és az ATHLON-tól kezdve a 3900-ig minden szemgens le lett fedve, persze nem csak játékra + ha vki 4xx-es lapot vesz, erős VRM-mel, jó eséllyel még a jövőre megjelenő 4. generáció is belemegy majd abba, a 3xx-be már kérdéses, de nem lehetetlen. A PBO2 miatt amióta kintvan a 4xx chipset, én már csak azt ajánlom mindenkinek. Ha nem kell a PCI-E 4.0 (ez kellhet, na nem a sávszél, hanem a késleltetés miatt), de szerintem teljesen jó egy 4xx-es lap. Persze az olcsóbb X570-ek sem rosszak, el fognak fogyni, az biztos, mert most már sikerült lelépni egy picit az intelt. Az 1 szálas teljesítmény kicsit csalóka, mert 1 mag + SMT erősebb, mint intelnél az 1 mag + HT, amit ráadásul ajánlott kikapcsolni a sok sebezhetőség miatt. :(

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1166) AAAgold


AAAgold
senior tag

up

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#1167) Mr.Csizmás válasza Kaci84 (#1162) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

106 nem egyenlő 109 fps-el :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1168) Kvg válasza wsanyi (#1165) üzenetére


Kvg
senior tag

A választ megkaptam. :R Amúgy nem gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

(#1169) hobizoli válasza Mr.Csizmás (#1167) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyenkor mindig erdemes megnezni, hogy milyen dVGA mellett volt ez a 3fps diffi is amugy, mert vmi top highend technika mellett volt ennyi, akkor vmi kommerszebb egyseggel ez nulla

több drón kell ;P

(#1170) carl18 válasza Mr.Csizmás (#1167) üzenetére


carl18
addikt

3 fps mimimális eltérés, de nézzük az ár se azonos+ a fogyasztás. Azonos fogyasztás mellet nem tudna jobb teljesitményt produkálni a 9900k.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1171) Mr.Csizmás válasza carl18 (#1170) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én értem ezt ;) az a 3 fps plusz van akinek megér +50-70e-t, demokrácia van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1172) CPT.Pirk válasza Fo_AMD_Fun (#1159) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van még ilyen problémás játék, a Stellaris. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1173) wsanyi válasza carl18 (#1170) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Én köztudottan AMD párti vagyok, ennek elsősorban filozófiai okai vannak, amibe most nem mennék bele, de ettől függetlenül el kell ismerni, hogy jelenleg vannak olyan játékok, amik jobban mennek a 9900K-val, főleg, ha az agyon van tuningolva. Akinek csak ez számít, azt szerintem nem nagyon érdekli a fogyasztás, lásd Bougatti az autóiparban, vagy TESLA. Nekik az ár sem nagyon számít.

Az alaplapról meg csak annyit, hogy lehet, hogy drága az X570, de hosszabb távra lesz jó, ráadásul az Z390-be csak a 9900KS fog érkezni, a 10. generáció nem valószínű, hogy bele fog menni. Ha ezt meglépné az intel, felhagyna a 2 generáció/Socket elvével, annak pedig elég kis esélyét látom. Tőlük jövőre jön vmikor a10 nm-es valamilyen lake (már nem lehet követni), remélhetőleg sebezhetőségektől mentesen. A 10 nm-es notebook-os megoldást azt most hagynám, mert ott a perf/watt számít leginkább, és emiatt nagyon nehéz arra alapozni, hogy mit fog tudni a desktop megoldásuk, ha megjelenik. Viazont az 5,1, és 5,2, 5,3 GHz-es teszteket eléggé valószínűtlennek tartom, szerintem azok kamu eredmények, mert már 5 GHz-en is olyan forró a 9900K, hogy szinte nincs mivel lehűteni, a fogyasztásáról nem is beszélve. Talán még az 5,1 GHz 1-2 darabból kihozható, de részemről eléggé szkeptikus vagyok e téren. Tehát nyer az ember néhány FPS-t, cserébe nyáron szaunája lesz otthon, télen jó, mert nem kell fűteni az adott szobát, a villanyórát pedig kipörgeti a világból (azért veszek nvidia kártyát, mert az kevesebbet fogyaszt - na ilyenkor jókat mosolygok :) ). Ahogy RPs Lair is elmondja, nem igazán érdemes a zöld zóna fölé tuningolni, mert egyszerűen nem éri meg, és teljesen egyetértek vele. Egyszer egy barátomnak raktam össze egy gépet Q6600 után FX 4320, amit 4,4 GHz-ig engedtem egy jó kis Gigabyte lapban, és azóta sincs semmi gond, alig kellett feszültséget emelni rajta, ráadásul a max. órajelet adtam meg, ha nem kell neki, visszavesz belőle. Talán még 4,5 GHz-ig fölment volna, csak nem akartam állandóan csuklani, így maradtam a biztonságnál. ;) Persze egy ASUS GT 740 OC-s kártya mellé ez bőven elegendő. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1174) ribizly válasza Mr.Csizmás (#1171) üzenetére


ribizly
veterán

Azért ez nem volt eddig így. A 2700x-ek sem tudták ezt, szóval az rendben van, hogy most ~3fps-ről beszélünk (ami valóban már benne van a hibahatár kategóriában), de eddig a 8700k/9700k/9900k-n kívül nem volt értelme gaming-re vásárolni.
Ez most változni látszik, de ha Intel barátunk farag az árakon (az i9 tulajok "nagy örömére"), akkor ez az arány megint kicsit kevésbé lesz egyértelmű. Ráadásul aki mondjuk gen8-9 Intel platformon van, az valószínűleg nem fog komplett rendszert váltani, hanem csak CPU-t cserél.
Ezzel pedig a gyártók is tisztában vannak. Persze azt nem szabad elfelejteni, hogy mindez 1440p és felette, valamint RTX2080Ti-vel izgalmas jelenleg, mert minden ez alatti konfig kevésbé fog látványosan profitálni egy jobb/erősebb CPU-ból.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1175) Drenadar válasza CPT.Pirk (#1172) üzenetére


Drenadar
veterán

nemá! kedvenc játékom, és szeretnék ilyen procit venni... :\ akkor lehet még várni kell ezzel...?

Vagy itt most nem arról van szó hogy nem megy mint a bungie játéka...

[ Szerkesztve ]

(#1176) CPT.Pirk válasza Drenadar (#1175) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is nagyon szeretem a Stellarist, de egy 4GHz all-core Ryzen 2600 proci nem elég alá, hogy 2300..2400-as évek környékén még emberi sebességgel teljen a játékban az idő és nem is nagy galaxisról van szó... Egyszerűen rémesen rossz a játékmotor.

Mivel a 3000-es Ryzen széria rágyúrt az IPC-re, így jobb lesz vele a Stellaris is. Én már tervezem a 2600-am cseréjét valamelyik új Ryzenre. Lehet egyszer kemény leszek és a combosabb példányt veszem, ami kiboostol 4.6GHz-ig. Na az már elég jó lenne a Stellaris alá is. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1177) Drenadar válasza CPT.Pirk (#1176) üzenetére


Drenadar
veterán

utóbbi patchek azért elég sokat javítottak rajta de tény hogy nagyon lassú :(

(#1178) Kvg válasza wsanyi (#1173) üzenetére


Kvg
senior tag

Csak kérdem miért lesz jó sokáig az X570, ha egy év múlva jön a DDR5 valószínűleg. Lehet hogy jön lehet a Zen3 is DDR4 lesz, de már DDR6 al kísérleteznek egyes gyártók.
A DDR 5 el tuti vége az AM4 korszaknak, ezzel számolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1179) CPT.Pirk válasza Drenadar (#1177) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sajnos ez ilyen, mert régi játékmotort használtak, amit már korábbi játékok alatt is. A valamennyire hasonló GalacticCivilization3 úgy kezdte életét, hogy először írtak egy modern, 64 bites játékmotort x hónap alatt ami fasza is lett, de ehhez komoly kezdőtöke és idő kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1180) S_x96x_S válasza Kvg (#1178) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Csak kérdem miért lesz jó az X570, ha egy év múlva jön a DDR5 valószínűleg.

csak azoknak fontos, akik következő generációs
- GPU-t
- NVMe disket
akarna bele rakni. ( dupla sávszéllel )

aki korábban ugrik bele, az a prémiumért fizet is.
akinek meg ráér, az majd 2-3 év múlva ....

Mottó: "A verseny jó!"

(#1181) carl18 válasza wsanyi (#1173) üzenetére


carl18
addikt

Igen tény valahova valóban jobb az intel (szoftveres támogatottság miatt is) Skylake Rebrandelés miatt a játékok persze jól fútnak rajta. Azért mikor piacra kerültek az első generációs i7 procik a játékok nem igazán tudtak velük mit kezdeni. Volt ahol a Q9650 megverte az i7-960-at , szóval a szoftveres része rengeteget számit.

Remek processzor a 9900K tény és való, de sajnos a fogyasztás és melegedés kicsit elszált vele. Nekem valahogy mióta kikerültek a sebezhetőségek azóta nagyon esett a szemembe az intel. Ameddig nincs hardveres védelem valahogy nem mernék nekik újra bizalmat adni.
Hát nézzük úgy a múltban az 1 szálas teljesitmény számitott nagyon, most szépn lassan megyünk a több magos irányba. Egyre több cim profitál a 6/12 szálból és a több szál a jövő, mivel az 1 szálas erőt nem lehet már nagyon kitolni. Majd egy fél é múlva mikor kijön a Windows új verziója ami a zen jobb kihasználását is fogja tartalmazni kiváncsi leszek az új tesztekre.

Igen van egy adott szint ahol már nem éri meg a tunningot tovább emelni, RP lair videóit én is nézzem.

Bár hogy reálsik legyünk, bizonyosok teszteket hiába végeznek 100 fps felett. Ha valakinek a monitorja 60/75Hz-et jelenit meg fölösleges azon parázni 110-120 fps képes a processzor kiadni magából.
Főként 144hz monitor mellet lehet fontosabb a magas , de ide is elég a FIX 144 fps.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1182) Prof válasza Mr.Csizmás (#1171) üzenetére


Prof
addikt

Ne viccelj már 1 fps is megér 1 milliót , vízhűtést, egyedi blokkot 100 munkaóra pluszt. Ne legyél már ilyen proli. :DD 3 fps különbség az ég és föld gondolj bele, megvan a 144 fps vagy nincs meg adott játékban egyikkel igen másikkal nem. Procira költünk VGA-ra, Gsync/ASync-es monitorra nem mert mi nagy profi gamerek vagyunk.

(#1183) sb válasza schawo (#1108) üzenetére


sb
veterán

De érted...a másikra lett volna és az is bőven elég lett volna neki.
Így ez öntökönszúrás, nem álmodozás.

Ahogy általában a nagyon régi cuccok megtartása. Én sem tuningolok már, meg nem cserélgetem évente. 3-4 év... de ott már általában érdemes, mert teljesen szétcsúsznak a teljesítmény arányok. Meg általában a fogyasztás, de főleg a feature lista...

Ahogy írták fentebb. Egy C2D már sehol sincs egy ami 10k-s procihoz képest és az már nem különbség árban.

(#1184) sb válasza wsanyi (#1173) üzenetére


sb
veterán

Azért itt gyakorlatilag már nincs különbség. Ezt kár szépíteni.
Az előző generációnál lehetett ezen lamentálni, hogy előnyök vs hátrányok megérik-e.

Itt most:
- Egyrészt nagyítóval kell keresni a különbséget. Értsd: nagyon spec esetekben, de azt mindenki tudja be egyéni szoc problemnek. Ha átlagos használatra kell akkor egyszerűen átlagban már nincs különbség. Matek. Mármint teljesítményben, mert másban meg már masszív a különbség... ár, fogyasztás, körítés...
- Másrészt ha mégis tuningolsz, vizezel, deliedsz és kipréselsz még 10%-ot mert van akit nemérdekelazár... én már ezt sem látom valós érvnek. 10%-ot a hajadra kenhetsz. Marad az első pont érdemben... ha nagyon Inteles programot használsz.

És ez nem Bugatti... ott számíthat +20km/h, mert nettó sznobságról van szó. Nyilván soha az életben nem hajtják annyival kb. De ez itt nem az a kategória. Aki 9900K-t vesz az is mezei pórnép a Bugattisokhoz képest. Itt nem ugyanaz az értékrend akármennyire is úgy tűnik, hogy a csúcsprocit használók az élet császárai. :)

[ Szerkesztve ]

(#1185) wiziloo válasza Kaci84 (#1162) üzenetére


wiziloo
tag

Melyik tesztet kéne nézni?
Kb 10 különböző oldal tesztjét olvastam végig, fej-fej mellett vannak.

(#1186) Prof válasza sb (#1184) üzenetére


Prof
addikt

Ez hozzáállás kérdése. Vannak ilyenek mindne táborban. Vannak 5700XT tunign tesztek is a neten ahol a röhejes fogyasztás nem érdekli őket csak az órajel. Piros /Zöld/ Kék szemüveges tesztek engem nem érdekelnek, átlátszó szemüveggel látok a legjobban ;)

Lehet vitatkozni prioritásokon, a helyzet az, mindenkinek saját egyéni döntése mit tart fontosabbnak.
A szaksajtó feladata az lenne, hogy ezen prioriátásokhoz szolgáltassa a pártatlan adatokat/tényeket. Ez szerintem ritkán valósul meg mivel a tech cégek pénzéből él és inkább ferdítünk kicsit, mint tökön rúgjuk magunkat stílus dívik.

Ezért kell majd valós felhasználói teszteket keríteni ha már elterjednek a hardverek. Addigra lesz kiforrottabb bios,driver is, kevesebb nem indul a játék, nem megy az OC stb bug, jobb szoftver support. Sokkal jobban lehet látni mit tud a hardver, remélhetőleg pártatlanul.

(#1187) Mr.Csizmás válasza Prof (#1182) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

45-55 fps-el gtao-zok az adatlapos konfiggal :( megyek is ásóért a praktikerbe elásni magam :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1188) carl18 válasza Mr.Csizmás (#1187) üzenetére


carl18
addikt

Nekem a Ivy Bridge custom/Very high-on FIx 60 fps-t hozta. Igaz élsimitás nem volt bekapcsolva csak a FXAA.
[link] Ássuk el magunkat 60 fps-el :DDD

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1189) BerserkGuts válasza Kaci84 (#1162) üzenetére


BerserkGuts
őstag

https://static.techspot.com/articles-info/1869/bench/BFV_1080p.png

Nem rossz de azért pont a Battlefieldnél ami szereti a több szálat csalódás itt azt vártam volna hogy jobb lesz vagy behozza de lemaradt nem sokkal de na.

Összes többi gagyi benchmark meg szintetikus tesztnek nincs értelme az nem a valóságot mutatja az elmélet.

A gyakorlati tesztek videó vágás csomagolás ott meg megint maradt a régi nóta munkára okés ennyi pff :/

Hát ez nem lett intel feletti győzelem :/

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1190) Prof válasza wiziloo (#1185) üzenetére


Prof
addikt

Azok nagyrésze mesterségesen kreaált tesztbeállítás hogy egyáltalán lehessen látni valami különbséget.

A szomorú amikor pistiek elkölti a pénzét a tuti jó drága procira aztán vesz egy olcsó VGA-t mert nem talál egy olyan tesztet ahol látná hogy a 100 és 10000 dolláros proci is ugyanazt tudja azzal a VGA-val amit ő vesz FullHDn.
Mert a tesztelők célja hogy mutassanak különbséget 1-1 tesztelt termék esetében nem az hogy valós alsó, közép, felsőkategóriás komplett 700-1500-3000 dolláros rendszerekben minek van értelme.
Rengetegen vesznek majd új Ryzent esetleg alaplapot, RAM-ot és miután kidobtak egy csomó pénzt pislognak hogy sehol sincsenek az FPS-ek amik a 2080Tivel voltak ,mert nekik 1060-as csücsül a gépben.

(#1191) sb válasza Prof (#1186) üzenetére


sb
veterán

Nyilván látom.
Ez van mindennel:
1. Csak a saját preferencia, más prioritások megértésének teljes képtelensége.
2. És mindez megspékelve a kiszemelt prioritás totális felnagyításával (nyilván masszív önigazolással a háttérben).

Tehát ha valakinek fontos a 106 vs 109 fps, akkor a +3fps lesz az ami megéri a +1000USD-t is.
A maradék, több nagyságrenddel nagyobb különbség, pl. 3x fogyasztás, 2x táp, 3x hűtés, hang stb meg le_van_szarva.

Értem. De én is ellentmondtam a fenti posztban ennek. :)
Viszont szerintem óriási a különbség a két tétel között. A preferenciák lehetnek totál mások, ezeket muszáj (lenne) megérteni.
Pl. hiába van Bugattid ha 4 gyereket kell oviba vinni. Nem tudod megoldani.
Ha versenyezni akarsz akkor meg nem segít az egyterű Renault. :)

A második pont viszont áll: 5cm-rel rövidebb autóba is be fog férni a 4 gyerek és lehet, hogy egy mezei 911-el is jobb kört mész a Bugattinál.

Most a 2. ponthoz ért a vita. Ezzel már le lehet hülyézni a másikat. :D
(Ami amúgy azért is értelmetlen, mert MINDKÉT megoldás jó. Ez már régi meglátásom. Jó ideje versenyképes mindkét oldal. Ilyenkor már azért vannak parázs viták, mert nüanszokon megy. Egyik termék sem kuka egyértelműen. :D)

(#1192) dokanin


dokanin
aktív tag

Intel fellélegezhet, mert kb célfotóval még mindig őket lehet kihozni a leggyorsabbnak játékokban, ami gyakorlatban érzékelhetetlen különbség. Ha viszont többszálú feladatról van szó, esélye sincs 8 magnak a 12 ellen. Ha nekem kéne most izom gépet összeraknom, tuti csakis AMD-ben gondolkodnék.
A 9900K egy végletekig kihegyezett technológia, amiben már szinte tuti nem maradt semmi tartalék, az új procikban meg simán benne van, hogy még gyorsulnak idővel, ahogy a szoftveres támogatottság javulni fog.

(#1193) fasyrt


fasyrt
őstag

Hallott valaki chipset nelküli lapokrol?
Mert gyakorlatilag a SoC tud ethernet es hangchipen kivül kvazi mindent.

(#1194) carl18


carl18
addikt

Intel’s 10th Gen ‘Comet Lake’ Desktop CPU Lineup Allegedly Leaks Out – Core i9-10900KF Flagship With 10 Cores, 20 Threads, 5.2 GHz Boost at $499 US, 8 Cores Start at $339 US, 6 Cores at $179 US

Már jön is a válasz csapás a Zen 2-re! :D Bakker még kajak van benne jó ajánlat! :D Bár új foglalat kell hozzá....

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1195) Prof válasza BerserkGuts (#1189) üzenetére


Prof
addikt

Tudtommal még mindig csak 8szálig skálázódik a BF bár lehet tévedek és az a régebbi BF volt. Érdekes ez a BFV eredmény nézz meg több tesztet úgy változik kb. ahogy a Bios,driver, Windows verzió, hűtők változnak.
[link]
Van site ahol pl. BF1üel teszteltek és 3900x verte a 9900k-t.
Legtöbben simán az extra Intel teljesítmény miatt nem a 1903-as Windows verziót használták. Máshol meg csúcshűtővel tesztelték a 9900k-t stb. Van sok piszkos részlet módszer amivel lehet 5-10%-ékokat hozni pluszba mínuszba attól függ ki szponzorálja adott tesztert.

[ Szerkesztve ]

(#1196) wsanyi válasza sb (#1184) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Én eddig i úgy voltam vele, hoyg egyrészt az emberek többségének 100 Hz alatti montira van, akkor meg minek nyavajognak az FPS miatt, másrészt a platform taretóssága is szempont (a 7700K tuélajok most szívnak, mert lapot is kell cserélniük, míg egy erős X370/B350-es lapban simán elmennek a 3rd gen 6/8 magos ryzenek, még ha nem is PBO2-vel), tehát máris spóroltak egy alaplap árat, és ha pl. vettek külön hűtőt, azt is megtarthatják, bár azt intelnél is, tehát a gyárit nem kell felrakni, akár el is lehet adni (a 95W TDP-s hűtőt sok embernek el lehet adni, akinek a wraith stealth van (a leglaposabb bordájú) ;) ).

@ (#1178) Kvg

DDR5 2021-ben fog megjelenni a gyakorlatban. Gondold el, hogy GPU-kon hány éve van GDDR5... És már GDDR6-nál tartunk. A "sima" system/rendszer memóriák mindig kicsit le vannak maradva ahhoz képest.

@ (#1193) fasyrt:

Ilyennek kis esélye van, hogy fog érkezni, de ha fog is, akkor inkább ITX méretben szerintem. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1197) CPT.Pirk válasza carl18 (#1194) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A válasz gyorsaságából érezhető, hogy nagy a baj. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1198) hemaka válasza carl18 (#1194) üzenetére


hemaka
nagyúr

👌🏼

(#1199) carl18 válasza CPT.Pirk (#1197) üzenetére


carl18
addikt

Fogy a zen 2 mint a cukor persze hogy teli a gyatya! :D Több mint 1320 fogyott 3700X-ből.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1200) Dr V válasza Prof (#1195) üzenetére


Dr V
őstag

BFV 2600X-et 90% körül prögeti az összes szálon, bekapcsolt DXR mellett... pedig 3440*1440 felbontáson tolom és mégis kihasználja a procit rendesen. Ezért szeretném cserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.