Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Leon77 válasza SECTORnooB (#746) üzenetére


Leon77
őstag

Nem semmi különbség. Ez itt az én 1700-asom all core 3,9 ghz

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#752) rambustibi válasza SECTORnooB (#746) üzenetére


rambustibi
őstag

Windows 8? :D
Inkább CB R20-t futtass :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#753) SECTORnooB válasza rambustibi (#752) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Letöltöm, hát még bolond szegényke...pedig azt hittem az 5007-es BIOS-ra hogy hellyel közzel már a végleges :U

(#754) rambustibi


rambustibi
őstag

Nálam, jelenleg (win 10 pro 64bit 1903-as verzió)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#755) joysefke válasza SECTORnooB (#746) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Computerbase is 197-et kapott Cinebench R15 single-ben a pult alatti R5 3600-zal...

(#756) stfreddy

The Stilt tesztjei, véleménye:

[link]

Érdemes átfutni amit ír, nagyon profi az ember, igazán érti és tudja hogy néz ki a Ryzen architektúra.
Van érdekesség OC-ról, stb.

The overclocking capabilities:

Essentially, if we're talking about the higher-end SKUs, there is basically none.
Based on my experience, the best case of scenario on 6C CCDs (3600, 3600X and 3900X) is around 4.25GHz, at relatively safe voltage levels.

According to FIT, the safe voltage levels for the silicon are around 1.325V in high-current loads
and up to 1.47V in low-current loads (i.e ST), depending on the silicon characteristics.

Úgyhogy nem árt észnél lenni a Vér Istvánoknak ha tuningolnak...

[ Szerkesztve ]

(#757) Qtya123 válasza nemszabad (#719) üzenetére


Qtya123
őstag

Nyugi van! :) Nehogy már megmagyarázd, hogy fanboy vagyok. Csak tényeket írok. PH tesztben gamingben fogja a 3700x a 9900k-t, minden máshol egál, vagy picit alatta van a 9700k-nak. Ennek okát szeretném megérteni.

Válaszolok a felsorolásodra:

1.: a 9900-zal pont azonos a teljesítménye a 3700-nak (overall), játékban picit alatta, productivity-ben meg picit fölötte --> a hozzászólásomban a játékokról beszéltem. Mégpedig arról, hogy nem értem, a ph tesztben hogy érheti be a 3700x a 9900k-t, mikor minden más tesztben egálban, vagy kicsit alatta van a 9700k-nak. Belinkelted a LinusTechTipset. Pont ugyanez jött ki. 3700x gaming performance: 94% 9700k gaming performance: 97% Nem pont erről beszéltem?
2.: melyik mennyibe is kerül? --> ezt is írtam, hardveraprón garis 9700k 100e
3.: konnektorból felvett teljesítmény melyiknél mennyi is?--> ez sosem érdekelt sem AMD, sem Intel vonalon
4.: melyikhez nem kell új lap? --> mivel régebbi lapom van, mindkettőhöz kell új lap. Árban mindkettőhöz kb 65ezer egy normális lap.
5.: melyikhez jár hűtés?--> van már hűtésem, nem kell venni
6.: a linkelt videóban nem Abu beszél, ezt csak a részrehajlás miatt.. --> Vissza az első pontban leírtakhoz.

Ezért is írtam, hogy dilemmában vagyok. 9700k+x390 lap és 3700k+x470 lap árban kb ugyanott jön ki. Teljesítmény is 8/8 és 8/16-ra. Kérdés jön-e még ki majd Ryzen AM4-re és megy-e majd x470 lappal. Gondolom Intel majd a jövőben "jó" szokása szerint új lapot is tol a következő procijai alá. Kérdés nem-e pont az AMD is vált foglalatot a következő genhez. Lehet mindkét lapon itt a vége a proci bővíthetőségének. Szóval nem tudom, hogy egyfomák-e időtállóságban, vagy jobb a 8/16 már most, hiába azonos kb a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#758) ttwepinefrin válasza SECTORnooB (#730) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Hát nem csodálom, hogy elfogyott.😀

(#759) Altair77 válasza SECTORnooB (#732) üzenetére


Altair77
tag

Nálam úgy sikerült a 3200Mhz,hogy belőttem az XMP-t ami 3400 lenne de úgy POST screen sem volt,fogtam 3200Mhz-et kiválasztottam az AI tweakerben a 3200-at és elindult,most jó is lesz így majd játszom vele de mára elég volt :DDD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#760) SECTORnooB válasza Altair77 (#759) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Milyen procival is?

(#761) rambustibi válasza SECTORnooB (#753) üzenetére


rambustibi
őstag

1 mag:

Érdekel, hogy mennyit fejlődött a 3600@4ghz, remélem feltöltöd ide a teszt eredményét.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#762) Altair77 válasza SECTORnooB (#760) üzenetére


Altair77
tag

Ryzen 5 3600 :DD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#763) Kaci84


Kaci84
őstag

Nem értem ezt a sok értetlenkedést. Sajnos a Ryzen nem éri be az Intelt. Ennyi. A tuningolt Intel 5.0GHz-en gyorsabb 10-20%között a Ryzenektől. Ahol más az eredmény vagy kamu vagy az Intel nincs tuningolva, vagy GPU limit van. (vagy én tévedek) :K
Az más kérdés, hogy mi mennyibe kerül meg hozzá a lap vagy ki akar tuningolni vagy sem, melyik proci mennyit fogyaszt stb.

(#764) SECTORnooB válasza Kaci84 (#763) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Akkor most 3 szor egymás után. :DDD

(#765) Noukoum válasza Kaci84 (#763) üzenetére


Noukoum
veterán

Kötelező húzni az intelt? Így is kiskazán.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#766) Mr.Csizmás válasza Kaci84 (#763) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, de így intelt csak a fanboyok, és maximalisták vesznek ezután kb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#767) rambustibi válasza Noukoum (#765) üzenetére


rambustibi
őstag

És még finoman fogalmaztál :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#768) Noukoum válasza rambustibi (#767) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem akartam nagykazánozni mert a kékek lassan így is kiátkoznak :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#769) Ragnar_ válasza Kaci84 (#763) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez igaz. 2080Ti-al FHD felbontásban attól függően milyen játékok vannak a pakkban átlag 6-8% 9900k vs 3700x. (És hogy medium detailel futtatják, esetleg AA nélkül..) És azért azt is tegyük hozzá, hogy a játékmotorokat minősíti, mikor egy 6/6-os proci egy ligában van egy 12/24-es procival ami számítási teljesítményben többszöröse.. De ne legyünk telhetetlenek. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#770) csiby222


csiby222
aktív tag

Azért a fogyasztástól nem dobtam nagy hátast, jobbra számítottam. De egyértelmű, hogy ha most raknék össze gépet akkor AMD-t választanám bár igaz, hogy maga a CPU jó áron van de a hozzá a lap kicsit borsos áron van ha kiakarom használni a PCIe 4.0 nyújtotta lehetőségeket és az áron túl egy dolog zavar még, hogy a chipkészletet egy fém darabkánál komolyabban kell hűteni ezért tesznek bele egy picike ventilátort amiről meg mindenki tudja meddig is bírják. Remélem azért a közeljövőben az alaplapok ára mérséklődni fog és a kis ventilátor helyet is találnak valami jobb megoldást akkor mindenképpen must buy lesz a cucc és nem csak játékra hanem streamelésre és egyéb komolyabb feladatokat is el lehet vele majd látni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#771) rambustibi válasza csiby222 (#770) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem csak ventis hűtéssel van x570 lap:
[link] ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#772) dkess válasza rambustibi (#771) üzenetére


dkess
őstag

Elsőre én is megörültem (azt hittem egy vizesblokkos lapot linkelsz majd), majd az 5 Gb/s LAN is tetszett - aztán megnéztem a helyét és bizony ott van a ventilátor is ... :(((

(#773) SECTORnooB válasza rambustibi (#771) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Sztem a ROG logó mellett a znem a fognyomom :DDD

(#774) csiby222 válasza rambustibi (#771) üzenetére


csiby222
aktív tag

Amit linkeltél az is ventis. Ott figyel a kis pimasz a fém borda bevágásai alatt nem véletlenül van bevágva :) 15 watt TDP-je van a chip készletnek valamivel hűteni kell. :)

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#775) rambustibi válasza dkess (#772) üzenetére


rambustibi
őstag

A VRM viszont már vizes :K
Asrocknál van full vizes lap:
[link] Ára is van/lesz :D

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#776) dkess válasza rambustibi (#775) üzenetére


dkess
őstag

Valóban. :)

Meg is van - erre a lapra számítottam a link alatt, ebben a X570 -ben elméletileg egy fia venti sincs :

Computex 2019: az ASRock ezer dolláros lapja

(#777) Prof válasza Kvg (#666) üzenetére


Prof
addikt

Lapozz az is van nekik... :P

(#778) Byga007 válasza - = Zk = - (#22) üzenetére


Byga007
aktív tag

1700x es ryzenem van forza horizon 4 60 százalékos cpu használtsággal is megy néha de igen az 50 százaléknál mozog a procim 8/16 ha az smt t kikapcsolom akkor van hogy sokáig azt látom hogy 100 % on teker 8 maggal

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#779) csiby222 válasza dkess (#776) üzenetére


csiby222
aktív tag

1000$ abból komplett gépet szokás összerakni :D

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#780) dkess válasza csiby222 (#779) üzenetére


dkess
őstag

vagy egy "kellemes" hétvége ... ;)

(#781) csiby222 válasza dkess (#780) üzenetére


csiby222
aktív tag

Vagy, de akkor az már k***a kellemes :D

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#782) Leon77 válasza Noukoum (#765) üzenetére


Leon77
őstag

nem értem, köztudott, hogy amd melegszik, mint atom :DDD

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#783) #04430080 válasza Leon77 (#782) üzenetére


#04430080
törölt tag

Mindegyik melegszik működés közben :D

(#784) Prof válasza Whysperer (#656) üzenetére


Prof
addikt

A markafuggoseg lenyege, hogy ne kelljen gondolkozni csak megszokasbol/erzelmi alapon lehet gyorsan donteni. Ezt az addikciot celja kialakitani egy jo brandingnek. A haszna, hogy a donteshez szukseges agyi eroforrasokat/idot nem hasznalod el es masra hasznalhatod. Plusz nem kell semmihez sem ertened, mert a reklam alapjan dontesz.

(#785) Leon77 válasza csiby222 (#779) üzenetére


Leon77
őstag

Annyiból költés nélkül, de mindenestől (utazás szállás síbérlet) én két hetet síelek Franciaországban....

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#786) Prof


Prof
addikt

Nem értem min megy a vita 9900k-t kell venni 4k játék alatt hoz +5% fpst, totál megéri nem VGAra költeni azt a plusz 100ezret amivel többe kerül, mint egy R5 3600 :))
Játékhoz ugyse kell GPU, majd a proci megoldja okosba. ;]

(#787) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Engem az érdekelne , hogy a teszteknél az intel processorok esetén a legfrissebb bios és az összes sebezhetőség tapasz telepítve és engedélyezve van-e?

(#788) Kaci84


Kaci84
őstag

Noukoum: IGen muszáj, mert amúgy nincs értelme hasonlítgatni melyik az erősebb vagy jobb ár/érték arányú. Esetleg NonK Intel egy árban lévő Ryzenel, de szerintem ott meg nem annyira versenyképes.

Mr.Csizmás: Nem értem.

Ragnar_: Azért nem érdemes és nem is lehet általánosítani, mert nem mindig láttjuk, hogyan tesztelnek és egyik másik beállítás hol ennek hol annak kedvez.

Nem vagyok fan AMD-nek szurkolok inkább. Most is 1700 Ryzenem van. Anno a Ryzent védtem amikor tuning nélkül tesztelték. Most más a helyzet mert olyan inteligens a turbója, hogy igazából annyit tud mint tuningban, így csalóka lehet az OC nélküli tesztek igazából OC-sak Ryzen oldalról. Ryzen maxon pörög Intel meg nem, pedig ügye pont ez a megmaradt előnye a magas órajel.

Ha hiszitek ha nem teszteltem a procim 2080Ti-vel is. Nyílván nem hajtja ki, de érdemes nézni ahogy FHD-ról mentem felfele felbontásban, hogyan változnak az eredmények. Viszont 2080 van most itthon ezt már majdnem kihajtja 95% körül a GPU 100+ az FPS (BF5). Na most ha mellé teszek egy 9900K akkor úgy tűnik hogy alig gyorsabb közbe 100e-vel drágább.

Ha gondoljátok mentsétek el a csatornát, valamelyik nap összeengedek Intel meg AMD-t értelmes és ésszerű beállításokkal is. Esetleg ha valaki kér egy adott beállítást azt is megcsinálom.

(#789) petison


petison
tag

Jó kis teszt lett. Gratula.

Közel 10 év után most veszek egy 3600-ot, hogy a következő 10 évet kihúzzam.
A fránya VST-k eszik a CPU-t az Ableton-ban. :)
Érdekesek az emberek. Nem sok különbség van az Intel vs AMD processzorai között , csak a vételár nem mindegy, ezen kár lovagolni bárkinek is.
Én is olvastam a külföldi teszteket is, és semmi olyan különbséget nem találtam, ami indokolná, hogy Intel-t vegyen bárki is, kivétel itt fentebb írták, csak a fanboyok ill. a maximalisták.

Persze a kék fólia a szemlencsén, sok mindenre képes.....

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#790) kolopele


kolopele
nagyúr

Az Intel kiskazán? Kötelező húzni? Még valami baromság esetleg?
Eddig is a Ryzen volt az amit húzni kellett, hogy utolérje az Intelt teljesítményben, mivel az Intel alapból jó volt bármilyen kategóriában.
Két 8500 és egy 9900K van nálunk itthon, ebből csak a 9900K lenne húzható ugye, de semmi értelme, kemény 70 fokon mozog maxon egy Dark Rock Pro 4 - el, valóban komoly kazán, lehet be is vetem télen plusz fűtőtestnek....... Szóval be lehet már fejezni ezt a kék szemellenzős meg fanboy dumát, mert már nagyon fárasztó. Szerintem az frusztrál inkább sok embert hogy van akinek nem jelent problémát X összeget kiadni egy prociért ( vagy inkább egy komplett gépért), de ezt lehetne még fokozni csak nem akarom inkább. Jók lettek az új AMD - k, megnyugodhat mindenki, de felejtsük már el az állandó piszkálódást ha valaki mégsem azt vesz hanem ragaszkodik az Intelhez és tesz az árra meg a fogyasztásra is!

(#791) Remus389 válasza kolopele (#790) üzenetére


Remus389
veterán

A Dark Rock Pro 4 az egyik legkeményebb hűtő a világon, brutális darab.

Azon 70 fokos, viccelsz?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#792) Depiboy


Depiboy
tag

Na akkor én biztos hogy a jövőben AMD konfigot fogok épiteni :D

(#793) bil


bil
tag

Az mennyire reális, hogy a 3600x pariban van a 9900k-val?
[link]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#794) kolopele válasza Remus389 (#791) üzenetére


kolopele
nagyúr

Stressz teszt alatti max. maghőfok. Nem sok egyáltalán. Játékok alatt ez 55-60 fok. Az ember FPU tesztet tol naponta vagy játszik? Azt mondjuk hozzáteszem, hogy a csend nagy híveként alig forog a hűtő venti, menne ez lejjebb is de minek? Persze biztosan egy Ryzen proci 30 fokos játékok alatt.........

[ Szerkesztve ]

(#795) ribizly válasza Remus389 (#791) üzenetére


ribizly
veterán

És erre miért volt szükség? 70 fok terhelés alatt egyáltalán nem sok. Mennyinek kellene mégis lennie egy 5.0 GHz-en működő high-end CPU-nak? Azt sem értem miért gond, ha valaki annak érdekében, hogy minél tovább legyen jó a processzora a lehető legalacsonyabb hőmérsékleten szeretné tartani és ezért jó hűtőt vesz. Szóval nem értem mi volt a célja a kommentednek.:(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#796) Dr. Akula válasza bil (#793) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg a többivel is. Itt nem a proci lesz limites.

(#797) Kaci84 válasza bil (#793) üzenetére


Kaci84
őstag

Reális lehet ha az Intel nincs húzva és olyan játáknál amelyk 4-6 magot használ. Meg GPU limit esetén.

(#798) SECTORnooB válasza bil (#793) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem reális, ugyanis szar az AMD.
Ja és nem lehet összehasonlítani sem, akkor sem ha ugyan az csak olcsóbb, mivel tuning nélkül tudja majdnem ugyan azt amit az Intel tuningolva.
Amúgymeg az se tévesszen meg,hogy egy fél egy éve ellen indok volt,hogy tuningolni kell a Ryzeneket,hogy az Intel közelében legyenek.
Most meg milyen má,hogy nem kell szóval ne vegyél AMD-t 9900K, akkor is ha csak böngészel.

(#799) sixpak válasza kolopele (#790) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azért ki ne találd, hogy nem kazán az Intel. :D
Bár te mondtad, hogy csak single playert tolsz, ott mi melegedjen....játssz egy BF5 multiplayert vagy indíts egy Vegas Pro-t, lesz meglepetés.
Takony van a kupak alatt, ez köztudott, nálam 85 fokig is elmegy Vegas alatt a 8700.

Az állandó anyagi helyzettel való kérkedésre (amit azóta csinálsz, mióta regisztráltál, sokan emlékeznek ám :D ), inkább nem reagálok, mert egyrészt a belem fordul ki az ilyenektől, másrészről pedig felesleges, van ami soha nem változik.

Köszönjük a tesztet, nagyszerű lett.
A következő nekem is AMD lesz....akkor nem kell aggódni a trágya intel sunyi szarakodásai miatt, a havonta érkező nerfek miatt....tudom-tudom, Inspectre (használom), de itt elvekről van szó.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#800) flashpointer


flashpointer
őstag

Szerintetek a boltok polcain levo B450-es lapokban mar alapbol benne lehet a ryzen 3000-es bios? Most rendeltem egy lapot+procit de ha nem mukodne egymassal a ketto egybol az eleg szivas lenne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.