Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) C1trom


C1trom
tag

Biztos valahol valaki már leírta csak vak vagyok, de miért nincsenek R5 3600 és 3600X tesztek?
(1-2 külföldi korai kiszivárogtató kétséges színvonalú tesztjét leszámítva)

A ryzen 5-ökre még mindig él az NDA, vagy mikorra várhatók a hitelesebb oldalak tesztjei?

(#802) kolopele válasza sixpak (#799) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kifogtál egy rossz példányt, előfordult sajnos a 8. gennél I7 esetében, pont ezt javították a kilences szériánál. Ellenben itt nem az anyagiakról volt most szó, még ha te úgyis érezted, bélkifordulással, csavarodással meg azonnal orvos, mivel komoly probléma állhat a hátterében :)

[ Szerkesztve ]

(#803) Dr V válasza flashpointer (#800) üzenetére


Dr V
őstag

Bolt tudja frissíteni.
Ha még nem adták fel, hívd fel őket, az a legbiztosabb.

(#804) Raymond válasza C1trom (#801) üzenetére


Raymond
félisten

Mert az AMD csak 3700X-et es 3900X-et kuldott ki. A Computerbase es a Gamers Nexus vettek/szereztek 3600-at is es benne van a tesztekben. Egyis se ketseges szinvonalu.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#805) SECTORnooB válasza flashpointer (#800) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Érdeklődj a kiskernél ahol rendelted, kérdezd meg rajta van e a Ryzen 3000 plecsni,ha igen akkor kompatibilis BIOS-al jön,ha nem akkor van egy eladó 200GE-m :DDD

(#806) Dr V


Dr V
őstag

3800 terén mi a helyzet? Az eddig még csak a hírekben szereoelt, tesztekben nem...

(#807) Remus389 válasza ribizly (#795) üzenetére


Remus389
veterán

Darabokra törtem a szived?

Nem működik az 5 Ghz-en, max néha ha egy magot használ.

De segítek, a hőtermelés és a fogyasztás kéz a kézben jár, valóban kazán az intel:

Megj.: A 3700X a 9900K-hoz hasonló teljesítményre képes, olcsóbban.

Egy durva vízhűtéssel meglenne az 55-60 fok is, nem ez számít, mivel hűtöd. A 9900K attól még ugyanúgy termeli a hőt, csak gyorsabban kerül elszállításra.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#808) hobizoli válasza dkess (#772) üzenetére


hobizoli
nagyúr

naes? az nem fogja elnyomni semminek a zajat

több drón kell ;P

(#809) solfilo válasza flashpointer (#800) üzenetére


solfilo
veterán

ez így elég lutri, inkább kérj szerintem bios frissítést

ja, megint nem lapoztam... törölhető hsz :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#810) ribizly válasza sixpak (#799) üzenetére


ribizly
veterán

Ebben a paszta dologban egyébként maximálisan igazad van. De pont az ilyen gusztustalan (költségcsökkentő) húzások miatt is pártolnak el a user-ek. Ettől még viszont igaz, hogy vannak olyan játékok (pont a bf5 erre remek példa) amelyek megtáltosodnak Intel alatt és mindig többet és többet teljesítenek, ha erősebb a CPU alatta.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#811) kolopele válasza Remus389 (#807) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van, vízzel meg lehetne, csak nem mindenki szereti a vizet. Egyébként meg akinek a 70 Celsius maghőfok sok teljes terhelésen egy 9900K esetében léghűtéssel azzal nem tudok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#812) Remus389 válasza kolopele (#811) üzenetére


Remus389
veterán

:)

A 70 fok nem sok, mikor mondtam én ilyet?

Inkább gyenge a teljesítmény/fogyasztás mutatója, az szinte egy gyárilag tunningolt proci.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#813) kolopele válasza Remus389 (#812) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet majd lecserélem egy 3900X - re ha már nem bírom tovább :))

(#814) solfilo válasza ribizly (#810) üzenetére


solfilo
veterán

"amelyek megtáltosodnak Intel alatt és mindig többet és többet teljesítenek, ha erősebb a CPU alatta."

Inkább mondjuk úgy, hogy 6/6 vagy 4/8 procinál nagyobb esetében táltosodik meg, a min fps legalább is. Gondolom ez single, multiban biztos durvább a dolog.


solfilo

(#815) sixpak válasza kolopele (#802) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ellenkezőleg, kifogtam egy jó példányt annak idején.
90 fok fölé simán elmennek Vegas 4K render alatt.
De a legkisebb gond a melegedés, viszont nem várom meg, hogy az i7-ből, i5 legyen, mert lassan már ott tartunk.
Amúgy hosszú évekig csak a delid volt a biztos megoldás, az Intel kazánjai kordában tartására, de neked ez kimaradt ezek szerint.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#816) bil válasza SECTORnooB (#798) üzenetére


bil
tag

Gondoltam, TX. Tehát őket is lefizette az AMD.
Egyre jobban megy nekik, hogy ilyenek beleférnek. :DDD

This is extremely dangerous to our democracy!

(#817) hobizoli válasza rambustibi (#775) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo hat ezen onmagaban az a 10Gbps LAN annyiba kerul, mint egy full size ATX B450-s deszka, leven egy 10Gbps PCIE LAN zsuga is ott kezdodik perpill, hogy 35-40k, es akkora hutobroda van a chip-n is, mint a kartya

amugy ezekkel pont magukat szopatjak be, mert megvetetik a technikat jol megdragitva ezzel a rendszert, csak kihasznalni nem lesz igazan mivel egy sima homejuzernek

itthon meg jol is vagyunk kenyeztetve a Gigabit-s internetekkel, de kulfoldon vhol meg a 100Mbps-s is aztaqrva kategiorianak szamit, ami a manapsag altalanos 1Gbps-s LAN-nak is kisujjbol lemegy
cegek meg amugy sem ilyen alaplapokat vesznek, hanem full "brand" gepeket

annak meg, hogy vmi 1% alatti kihasznaltsagon megy sok ertelme nemvan

több drón kell ;P

(#818) SECTORnooB válasza bil (#816) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Dalban is úgy éneklik vágod.... pénzért mindent megkapsz, a csaj sem ingyen nyel f..sálémálé...

(#819) ribizly válasza solfilo (#814) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, a minFPS feljebb mászik. Azt meg nagyon érezni lehet. Persze nem azt mondom, hogy megéri az a+x FPS, de ha valaki ezért van megbolondulva és megteheti, hogy kifizeti, akkor ez az egyetlen út van.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#820) kolopele válasza sixpak (#815) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem lesz belőlük I5 ha nem akarod. Igazából amióta I7 - es procikat használok nekem nem voltak gondjaim velük, az első egy 4790 volt, és így tovább.

(#821) Remus389 válasza kolopele (#820) üzenetére


Remus389
veterán

Voltak olyan processzoraid, amivel valaha voltak gondjaid?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#822) MPowerPH válasza sixpak (#815) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk ahogy elnezem a Ryzenek sem huvosek. Konkretan melegebbek, mint az elb@szott, forrasztott Coffee -k... Engem ez pl. ugyan ugy hidegen hagy, mint a fogyasztasi adat, de lehet mas ugrik ra.

Don't Tread On Me

(#823) kolopele válasza SECTORnooB (#818) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gyerekes, mit ne mondjak........

(#824) sixpak válasza MPowerPH (#822) üzenetére


sixpak
nagyúr

Valóban nem, a probléma (ha valakinek az) mindkét gyártónál jelen van, én sem ugrok rá, de az utóbbi néhány évben tényleg sokan elégedetlenek voltak a kupak alatti slejmmel (Intel), ezt próbáltam meg tisztázni a kollégával. :)

Még valami: engem hidegen hagy a faszméregetés, 60 hz-es monitorom van, a 8700 tökéletes lenne nekem még sokáig, nálam tényleg elvekről van szó...ja, és egész életemben Intel-t használtam, amikor először kipattant a botrány a sunyi Intel miatt, akkor körvonalazódott bennem, hogy a következő AMD lesz...de nem sürgős, elég mindenre a 6/12, amire én használom.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#825) paprobert válasza flashpointer (#800) üzenetére


paprobert
senior tag

A B450-es lapok tavaly jöttek ki. A Zen2-t támogató BIOS-ok pedig idén tavasz környékén.

Több az esélye, hogy nem friss a BIOS.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#826) Recke válasza Sirandrish (#502) üzenetére


Recke
csendes tag

Valamit elbaltázhattál, mert a múlt héten már 29-et eladtak. Délután még csak huszat. Az egy hosszú hét volt.

[ Szerkesztve ]

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#827) kolopele válasza Remus389 (#821) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem rémlik, betettem őket és mentek szépen amíg el nem adtam őket. Ami tény viszont hogy sosem használtam gyári hűtést. Ellenben az is tény hogy anno eszembe nem jutottak hogy monitorozgassam őket, de gondolom ha baj lett volna úgyis lekapcsolt volna a gép.

[ Szerkesztve ]

(#828) MPowerPH válasza sixpak (#824) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az meg istenes volt... :U A forrasztott peldanyokon viszont komolyabb gondok is vannak, mert par procin konkretan az IHS pupos, ferde, avagy a forrasztas nem sikerult jol, igy huthetetlen.
Viszont ki lehet fogni. Nekem pl. 70 fokon tetoznek a magok, de 5.2 -on. Soha rosszabbat.

Don't Tread On Me

(#829) Kansas válasza flashpointer (#800) üzenetére


Kansas
addikt

Az attól függ... ha még azelőtt szerezte be a bolt, hogy megjelent a megfelelő BIOS, akkor 100%, hogy nem, nem bontják ki a gyári csomagolást hogy BIOS-t frissítsenek rajta., ha utána, akkor lehetséges, de azt gondolom te is látod, mekkora az esély rá...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#830) Alpi. válasza Recke (#826) üzenetére


Alpi.
addikt

Ma del korul raktak fel. Az a 29 azota kelt el ! :)
Eleg kemeny a kereslet ra, raadasul nem ez a tipus, amit a legtobben terveztek szerintem. Igy nezve meg egy kicsit durvabb. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#831) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Elorelathatolag mikorra van kiirva a 3950X megjelenese?
Memoriak tekinteteben van ajanlas a platform ala? B-Die -t ugyan ugy szereti?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#832) -FreaK- válasza Dr V (#806) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez engem is nagyon érdekelne. Marha gyanús, nem találok róla semmit, csak annyit, hogy senki nem kapott tesztre. Mintha NDA lenne még rá.. Engem pont a 3800X érdekelne a leginkább, mert sanszos, hogy játékok alatt az lesz a legjobb, mivel azonos a TDP mint a 3900X-nél, de azon harmadával kevesebb mag osztozik, így feltételezem magasabb órajeleket fog tudni tartani.
Szerintem pont, hogy meg fog érni +20e Ft.-ot, mint ahogy valaki korábban kérdezte, a magasabb órajelek miatt.

Egyébként órajelekben eddig nem remekel túlzottan a 3000-es széria, a 3900X-et Steve-éknek max. 4.4Ghz-re sikerült felvinni (allcore), SMT kikapcsolással. Talán a 3800X itt is egy kicsit feljebb tud majd lépni, bár feltételezem, hogy a 3900X-be kerültek a jobb chipek, kitudja.

[ Szerkesztve ]

(#833) reelc válasza Marosko (#569) üzenetére


reelc
veterán

Szerintem elírás lesz a Ryzen 3 3400G, mert az AMD honlapja szerint Ryzen 5 3400G van.
Tudom, csak copyztad, a bolt írta el. :)

(#834) Noukoum válasza Leon77 (#782) üzenetére


Noukoum
veterán

Maradjunk annyiban inkább hogy mind2 melegszik, pláne ha húzod. De jelenleg szvsz az Intel a magas órajeleivel jobban melegszik. Erről a mocskos tdp ügyről nem is beszélve. Kicseszettül megtévesztő.
Adják még Intel procikhoz azt a hulladék gyári hűtőt?

Kaci84 Mivan? Konkrétan úgy nincs értelme tesztelni hogy alapból húzod. A tuning az nem alap dolog, és garancia bukó dolog. Marhára nem alap, én sem tuningolnék soha. Tehát az alap teljesítmény számít. Az hogy mekkora a tuning potenciál az egy másik dolog, rész. Az is számít, de sokadlagos dolog.

Kolopele dark rock pro 4 és 70 fok.. ahha jólvan hát ez baromi sok , akkor egy normál custom hűtővel sima 85-90 fok. De jó tényleg nem kazán

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#835) MPowerPH válasza Noukoum (#834) üzenetére


MPowerPH
félisten

Huto nelkul jonnek.

Arra utalt, amire en is. Az AMD turboja borzalmasan fejlett az Intelhez kepest, ezekben a Ryzenekben nem maradt tuninpotencial, konkretan a gyari turboval jobb, mintha manual vacakolnal vele.
Az Intel turboja meg elmaradott, es a tdp miatt sok szalon azonnal 4GHz -re korlatozza a sebesseget.
Szoval ez az adat azert lenne fontos, hogy a mostani i7-i9 tulajok, akik 5GHz -hasznaljak oket(mert a tobbseg tudja), azok nagyjabol be tudnak loni, hanyadan is all most a kimaxolt teljesitmeny.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#836) hobizoli válasza MPowerPH (#831) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en ugy emlexem hogy az vhogy szeptemberre volt kijelolve

több drón kell ;P

(#837) Noukoum válasza MPowerPH (#835) üzenetére


Noukoum
veterán

És a kisebb modellek, vagy a non k-sak is?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#838) kolopele válasza Noukoum (#834) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nehéz megérteni, hogy stressz teszt és maghőfok? Nem a kupak, a mag, ami 100 fokig is mehet, ráadásul szinte néma hűtéssel, ergo alapon forog a hűtő venti. Hihetetlen, komolyan mondom. Ez nem egy I3 amihez elég egy Arctic Alpin pro 11, de aki meg azzal hűti meg is érdemli. Le kellene már szakadni erről a brutális 70 fokos maghőfokról, ami játékok alatt jó ha a 60 - at eléri.

[ Szerkesztve ]

(#839) MPowerPH válasza Noukoum (#837) üzenetére


MPowerPH
félisten

A kisebb modellekhez tartozik. A nagyobb fogyasztasu peldanyok nem kaptak.

hobizoli: Akkor pontos adat nincs. Majd biztos tisztazodik, addig a bios -oknak is van idejuk kiforrni, es megjelennek az uj lapok kozul is a felso kategorias modellek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#840) Recke válasza Alpi. (#830) üzenetére


Recke
csendes tag

200 dollárért ez nem a csúcs, de szerintem nem rossz.
[link]

[ Szerkesztve ]

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#841) rambustibi válasza MPowerPH (#831) üzenetére


rambustibi
őstag

Szeptemberben jön, ha addig nem változtatnak a megjelenési dátumon.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#842) joysefke válasza MPowerPH (#822) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk ahogy elnezem a Ryzenek sem huvosek. Konkretan melegebbek, mint az elb@szott, forrasztott Coffee -k... Engem ez pl. ugyan ugy hidegen hagy, mint a fogyasztasi adat, de lehet mas ugrik ra.

A legtöbb tesztben az intelen rendes hűtő, a 3900X-en pedig a dobozos hűtője volt, ez azért elviszi az eredményeket...

Itt egy Noctua NH-U14S + dupla venti mellett vannak az eredmények (Computerbase):

A 3600 hőmérsékletét ők sem értik...

[ Szerkesztve ]

(#843) carl18 válasza kolopele (#838) üzenetére


carl18
addikt

Bizony.
egy i9 :C más a neve :Cszakadt intel

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#844) MPowerPH válasza joysefke (#842) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megkovetem magamat, igazad van, ez elkerulte a figyelmemet, nem neztem melyik proci folott mi volt.

carl18: miert vagy ennyire dedos?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#845) Noukoum válasza Recke (#840) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha lesznek készletek és lemegy az ára akkor jó lesz. Nézd meg mennyi a 2600 ára és ez nem most ment le ennyire. Best buy

joysefke és akkor beszélünk itt a külföldi "független" mérvadó tesztekről mikor ezt megcsinálják hogy ráadják az intelre a customot az amd-n még jó a gyári. Amit linkeltél egyből látszik a különbség.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#846) carl18


carl18
addikt

Lassan tényleg hülyeség lesz Intelt venni. Vagy már az is.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#847) awexco válasza kolopele (#838) üzenetére


awexco
őstag

6600k -t lehűti . :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#848) Noukoum válasza kolopele (#838) üzenetére


Noukoum
veterán

Elég nehezen hiszem hogy a 9900k 5ghz-en bf5 multiban egy normális hűtővel (vagy hogy értsd nem 25ezressel) 60fokon menne 2080ti-vel.
De legyen igazad.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#849) Kaci84 válasza MPowerPH (#835) üzenetére


Kaci84
őstag

Na végre, köszi :-)
Én úgy számolom kb. 10%-al erősebb még az Intel (5GHz),de csak a 3900X-hez ami 4.6-ra boostol. Itt viszont nincs is ilyen árkülömbség. Becsapós, mert a játékokra van egy kis előny a 8/16-os Ryzenből, mert azok 4.6-4.5-re mennek a 3600 csak 4.2-re. Kérdés, hogy 3600-ot 6 magon mennyire lehet tekerni. Illetve akkor hogyan alakul a fogyasztás, melegedés stb. Amúgy is Intelnél inkább a 6 magos i5-nek látom értelmét, majdnem mindenre elég, magas órajel, és még elfogadható az ára is. Most már.

Noukoum: Igen fontos tuningolni, mert bár van létjogosultsága annak amit mondasz, de ez összehasonlító teszt. Másrészt pont azért vesznek sokan K procit mert kell a magas órajel. Amúgy én se vagyok tuning párti, de manapság akinek nem elég annak nincs hova feljebb lépni, a több mahg nem kell a játéknak marad az órajelbe menekülés. Régen i5 tuning helyett volt értelme nonK i7-re feljebb lépni. Nekem is azért kell beszereznem Intelt mert Ryzenel nem tudom tesztelni a 1080SLI-t. Talán a 8 magosok közül esetleg, de azok már elég agresszívan vannak árazva.

(#850) Petykemano válasza joysefke (#705) üzenetére


Petykemano
veterán

Ebben csak az Anandtech volt érintett?
A bits'n'chips szerint mindenkinek újra kell mérni

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.