Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sirandrish válasza arn (#90) üzenetére


Sirandrish
legenda

Annyit tuti nem várok...jó lesz akkor a zintel :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#102) #00137984 válasza sb (#63) üzenetére


#00137984
törölt tag

Rendszerszintű fogyasztása kissé kiugró eredményeket nyújtott, de ez inkább az X570 MSI alaplapnak és a gyorsabb 3600 MHz-es DDR4-nek volt köszönhető... RTX 2080 Ti videókártyának a kihasználtsága szintén jobb lehetett, igy talán jobban kihajtotta és ez is nővelhette a teljes rendszer fogyasztását. Érdekes, hogy ennek ellenére a Gigabyte AORUS Z370 Gaming 7 produkálta a hibát. Mindenestre az AMD konfighoz egy tágas és jó hűtésű ház ajánlottabb ezek szerint... :)

[ Szerkesztve ]

(#103) wiziloo válasza Sinesol (#69) üzenetére


wiziloo
tag

Ez maximum játékokra igaz, és ott sem minden esetben.

(#104) fauv válasza MurdR (#99) üzenetére


fauv
őstag

Én a sima 2700 as prociban gondolkodom használtan, jó áron / hiszen most már nagyon elavult :D /, vagy 3600 ha tényleg jó ár/értékben lesz.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#105) Abu85 válasza Locutus (#97) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az F1 2019 az Intel címe, ahogy a 2018 és a 2017 is az volt (AMD csak a Dirtöket szponzorálja, az F1-et és a Grideket megvette az Intel). A tesztcsomagunkban egy független cím van, ami az AotS, az Intelé az F1, a Strange Brigade az AMD-é, és az NV-é a SotTR. Ergo mindenkitől egy cím van, és egy független, amit azért választunk, mert minden játéknál sokkal tovább skálázódik.

Mit érezne az ember? Mi teljesen más játékokkal tesztelünk. Megnézi a TPU-t, megnézi a mi tesztünket, és dönt. Én egy szóval sem mondtam azt, hogy a TPU rosszat csinál azzal, hogy DX11-re hegyezi ki a tesztjét. Az is egy eredmény, ahogy a mi DX12/Vulkan API-ra kihegyezett tesztünk is. A lényeg, hogy mi ragaszkodunk a 8-12-magos processzoroknál azokhoz az alkalmazásokhoz, ahol a skálázódás megoldott, és nem az API fogja limitálni a teljesítményt, ahogy ahhoz is ragaszkodunk, hogy a lehető legfrissebb legyen az OS és a programok verziója. Ez a mi álláspontunk régóta.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#106) lemusz válasza carl18 (#100) üzenetére


lemusz
addikt

Megnéztem most egy pár reviewt yt-n nem tudom melyikben említették, de valahol mondták, hogy tartogat magában még potenciált a ryzen, amihez elsődlegesen a microsoft frissítései kellenének. Talán nem is csoda, hogy elkezdett közeledni egymáshoz a két cég...

[ Szerkesztve ]

(#107) MurdR válasza fauv (#104) üzenetére


MurdR
veterán

Igazából kéne még várnom vagy 2hetet, hogy mit művel a használt piaccal a Zen2, de annyit már nem bírok ki, holnap vagy holnap utánig ki kell találnom hűgy mit vegyek, mert már idegálapodbavatyok' :))

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#108) Sinesol


Sinesol
veterán

Ott az Anandtech tesztje, az igencsak alapos, vannak ugyanugy több magot kihasználó dolgok és ott is kicsit árnyaltabb a kép.

[ Szerkesztve ]

(#109) Sirandrish válasza MurdR (#107) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én már 15.000szer frisítettem rá a köcsög PCX-re és Iponra oszt semmi.
Ezek nem kaptak 1 darabot se, csak a zöldufó? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#110) fauv válasza MurdR (#107) üzenetére


fauv
őstag

Igen, a türelem nekem se a legfőbb erényem :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#111) yagami01


yagami01
aktív tag

Köszönjük a tesztet! Végre a hozzászólások végére is elértem... :)
Én is furcsáltam pár eredményt ( megnéztem volna még jóval több játékot és mondjuk OC verziókat, na meg a többi Ryzen-t... ), de ezzel együtt is nagyon jó lett az új széria. Grat, AMD!
Ha majd újítok - és lesz annyi zsé... - valószínűleg 3950X lesz belőle. Az viszont már lehet pariban is lesz játékoknál a 9900K-val. Ugyanis ha ez összejönne, valószínűleg jönne mellé egy 1440p-s moncsi, ebben a felbontásban pedig ~2%-os előnye van csak TPU-s összesítés szerint a 9900K-nak a 3900X-el szemben. Arról nem is beszélve, hogyha a hűtés hatására akár 15%-ot is nőhet a teljesítmény... ha még víz is jönne rá... :D
Szóval nagyon zsír. :) Én örülök.

[ Szerkesztve ]

(#112) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Köszönjük a tesztet, kár, hogy nincs számítási teljesítmény/ár grafikon, bár így is elég elég fura a nem éppen szerény árazású 9900k-t a középmezőnyben látni. Akkor ezek szerint mégsem túloztak a bemutatók.. Szép volt AMD.. :K

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#113) Giii


Giii
senior tag

Kiváló teszt. Jó hosszú lett az írás. Izgalmasan olvastam. Örülök az AMD - nek.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#114) Kelori


Kelori
tag

Valami nagyon nem oké azzal a 9900K-val. Nem futja ki magát, ez a fogyasztáson látszik. A techspotos teszt összefoglalva:
- A 9900K még mindíg jobb játékok alatt, bár már csak marginális a különbség, kb 5-10%.
- Workstation benchmarkok alatt az AMD elfüstölte az intelt
- Fogyasztásban pedig megcsinálták a lehetetlent. Kisebb fogyasztással megy az AMD miközben a nyers ereje jóval nagyobb az Intelnél.

Itt van egy táblázat a techspot által mért fogyasztási értékekről:

Őszintén szólva nem tudom eldönteni hogy direkt mókoltatok valamit a 9900K-val hogy lefojtsátok a fogyasztását és ezáltal a teljesítményét, hogy még játékok alatt is jobbnak tűnjön a ryzen, vagy csak szimplán benéztetek valamit. Ha az utóbbi, akkor nem haragszom, csak az hibázik aki nem dolgozik, ellenben ha direkt történt a dolog akkor egyszerűen nem tudom mire vélni a dolgot.

if it ain't broke, don't fix it

(#115) Walter_White válasza SECTORnooB (#94) üzenetére


Walter_White
senior tag

ASROCK X570 Taichi - 110eFt :D vicc kategoria, csak a PCI-E 4.0 miatt, közben meg ugyan olyan erős a VRM rész is a X470 Taichin - ami 60-65eFt :D

(#116) SECTORnooB válasza Walter_White (#115) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hát ez az, aki ellenérveket akar hozni a Zen2 ellen, az ne az új lapok borsos áraival tegye, mert ott van mellette - helyette 2 lapgeneráció ;]

(#117) yagami01 válasza Kelori (#114) üzenetére


yagami01
aktív tag

Amúgy igen, kb. ez a helyzet. Játékoknál még mindig i9. De... az az 5-10% ( én TPU-t néztem ) szerintem csak 720p-re vonatkozik, nem? Ahogy haladunk feljebb... 1080p már 4%, 1440p 2% 4K 1% lesz az intel előnye.

Erre még jönnek majd a frissítések plusz Abu azt írja, hogy hűtéstől is függ a teljesítmény és egy jó hűtő 5-15%-ot is hozhat rájuk. Plusz még hátra van a 16 magos. Ezekkel együtt azért nem szar a helyzet, még tán játékoknál sem. :)

(#118) fasyrt


fasyrt
őstag

Köszi a teszt(ek)et! :R

Varhato chipset nelküli lap a DIY szegmensben?
1x NVMe, 1x VGA + int. hang, ethernet, 4 usb nekem eleg.
Vagy az integralt cuccok miatt kell mindenfelekepp a chipset?

(#119) carl18 válasza lemusz (#106) üzenetére


carl18
addikt

Igen, már hardver téren meg van a kraft. Már a Zen 2000 széria is elég durva volt, most már a szoftveres támogatás terén kell javulni. Amúgy majd mikor egyre több játék lesz ami támogatni fog 12-16 szálat akkor fog igazán elöjönni a Zen 2 ereje. A Zen 3600 is egyből lenyomja a 9600K-t ráadásául az SMT miatt több is benne a tartalék.

Ez hasonló mint akkoriban egy I3 3220 VS FX 8350 esete, játékokban az I3 meg tudta verni a 8 magos FX-t. Manapság melyik boldogulna el jobban a mai címekkel? Nyilván az FX, mert már kihasználják a sok szálat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#120) Abu85 válasza Kelori (#114) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az aida stress testben kb. ugyanaz a fogyasztási sorrend. Nagyjából a különbségek is.

A játéktesztben az F1 2019-et néztük, és ott az Intel eléggé gyengén szerepel, ezért lehet kisebb a fogyasztása. Ez függhet az OS-től, a programkódtól, meg még pár egyéb tényezőtől.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#121) devast válasza Kelori (#114) üzenetére


devast
addikt

Olyan tesztcsomagot használnak, ami az amd-nek kedvez, ilyen egyszerű. Megpróbálják ezt elmagyarázni, hogy ez az előremutató stb, de én nem hiszek nekik :)

(#122) Locutus válasza Abu85 (#105) üzenetére


Locutus
veterán

Amúgy éppen most meg is cáfolták a TPU-n a feltételezésed. Igenis újrateszteltek minden eredményt a régebbi CPU-kkal is, friss windows és driver környezetben. Tehát nem a win10 updatek miatti intel teljesítmény veszteség okozza, hogy nálatok annyival jobban szerepelnek az AMD cuccok.
Még csak az sem igaz, hogy DX11-re hegyeznék ki a tesztjüket. Ha az van többségben, az azért van, mert a játékosok is többségben azt állítják be. Lásd BFV, ahol pl rendre stabilabb, és jobb eredményt hoz a DX11. Ugyan miért döntene akkor valaki úgy, hogy egy olyan beállítással teszteli a játékot, amit a játékosok többsége nem preferál?

--

Arra próbálok pont rámutatni, hogy nektek fontosabb, hogy technoblablában (szerinted) előremutató játékokat válogassatok be, mint az, hogy mi mennyire népszerű, és fontos a célközönségnek. Ez meg mindig is fura eredményeket, és feltételezéseket fog szülni, lásd mind a friss Ryzen és Navi teszteteket egyaránt. Lehet ehhez ragaszkodni, de szerintem nem használsz vele senkinek, a PH népszerűségének se.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#123) Geller72


Geller72
veterán

"Ezalól egyedül a 3700X a kivétel, melynél talán a 65 wattos TDP is szerepet játszhat valamennyire a teljesítmény lefogásában."

-Hahaha. Az F1-nél meg nem, mi? Pedig ott vette fel a legtöbb kakaót az összes cucc, így az AMD is. Milyen érdekes. Ez az egész tesztelgetés egy bllshit. Egyik tesztben ez a jobb, a másikban meg a másik.
Mindenesetre megnézném a 9900k hőmérsékleti grafikonját a Noctua hűtővel Prime alatt 5Ghz-en.... :U
Egy kicsit szkeptikus vagy azt illetően, hogy a Noctuával 5Ghz-en Prime alatt nem volt "trottyling".
Csak mert volt ilyen procim és azt 5Ghz-en akármi nem hűti meg, főleg normális teszt alatt. :U

Azt sem értem, hogy miért ilyen lappal teszteltétek az Inteleket, ha volt lehetőség másik oldalon az E-ATX-re. Meg aztán azt sem, hogy miért nem teszteltétek ki előtte, vagy utána a 9900k-t, hanem egyszerűen lemondtatok a Prime-ról és kész. Inkább Aida. L.O.L. Pedig lehet, hogy csak meg kellett volna emelni az értékeket BIOS-ban. Vagy normális lapot alárakni. A CPU patchek némely játékban piszkosul fogják az Intel procikat, és itt nem pár százalékról van szó. Aidát stressz tesztre használni meg hát.. :D.. Inkább hagyjuk.
De azt mindenképpen kijelenthetjük, hogy óriási meglepetés az AMD procik ilyen szintű zabálása, 65W ide, vagy oda. Én tutira azt hittem, hogy az Intel kazánjai sokkal többet kérnek, de nagyon nem.
Ha kivesszük a képletből a gagyi Aida tesztet, a többi totálisan reális fogyi szempontjából. Az Aida teszt egyszerűen totál fals, vegyétek már észre.

Az is érdekes, hogy ha a kevés fogyiról van szó, akkor az Intel biztos a patchek miatt ilyen jó, mert visszafogja a patch a teljesítményt és a fogyit is, de amikor másban hasonlítjátok össze, - amikor lemarad valamiben, akkor nem jön szóba ugyanez. Hogy mi lenne, ha.. Semmi, mert a teszt nem reális. :D Ez meg, hogy egy setup a magasabb RAM frekire szarabbul reagál, mint az alacsonyabbra? És nem tűnik fel, hogy itt valami nem ok?

Ezt a touché dolgot sem értem a címben. Az angol touch francia megfelelője, érintést, hozzáérést jelent, pl ha azt mondom, Ne pas touché! - az azt jelenti, hogy ne nyúlj hozzá. Szal a címet sem vágom, mire akar asszociálni. Akar? ;]

[ Szerkesztve ]

(#124) Abu85 válasza Locutus (#122) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kinek mi, nekem például a DX12 lényegesen jobb BF5 alatt. Ez függ attól, hogy milyen drivert ad ki a GPU gyártója hozzá.

Mint írtam, nekünk az a fontos, hogy a játékok, amikkel tesztelünk, azok skálázódjanak, hogy ne egymás mögött sorakozzanak a processzorok, hibahatáron belül. Csinálhatjuk azt is, mint régen, de akkor meg nem jöttek ki a különbségek, hanem beálltak egymás mögé a teszttermékek teszem azt 170 és 175 fps között.
Mindkettő opció, csak előbbivel nem látod a különbséget.

(#123) Geller72:
- Nehezen értjük, hogy a SotTR-ben mi okozza ezt a Ryzennél, de csak a -30 watt volt a különbség ugye a nagyobb Ryzenhez képest.
- A prime95 elszállt a fenébe 9900K-n. Azonnal, ahogy elindítottuk, szóval nem nagyon lehetett rajta nézni semmit. Ezt két alaplapban is csinálta. Mindenhol máshol betonstabil volt a termék.
- Mert ez az alaplap támogatja a 9900K-t, és az egyik legjobb lapunk Intelhez. Azt pedig a Gigabyte és az Intel sem írja, hogy ezzel az alaplappal a 9900K-t nem szabad tesztelni, mert nem fog működni.
- A CPU patch-ekkel nem nagyon tudunk mit csinálni. Ha fogják az Intelt a játékokban, akkor fogják. Nem mi találtuk meg ezeket a sebezhetőségeket a prociban, és nem mi mondjuk az Intelnek, hogy javítsák őket. Mi csak az a protokollt követjük, amit az Intel általánosan előír, hogy a tesztelésnél mindig a legfrissebb OS és BIOS legyen fent.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#125) Kelori válasza yagami01 (#117) üzenetére


Kelori
tag

Én nem mondtam hogy rossz, sőt... Ez most tényleg nagyot szólt.

if it ain't broke, don't fix it

(#126) Kelori válasza Abu85 (#120) üzenetére


Kelori
tag

Értem, köszi a visszajelzést.

if it ain't broke, don't fix it

(#127) tipuka


tipuka
addikt

Alzánál van 3600-as 68900-rt , ha valakit mozgat (engem igen).

(#128) Sirandrish válasza tipuka (#127) üzenetére


Sirandrish
legenda

Engem nagyon mozgatna, csak nem a 3600 és nem az Alzánál!
Viccen kívül csak ezek kaptak? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#129) -vitya-


-vitya-
őstag

jó kis teszt volt, kemények az új procik :O

-=Витя=-

(#130) MurdR válasza Sirandrish (#109) üzenetére


MurdR
veterán

Lehet, hogy ma már nem foglalkozik vele senki, mert zárva vannak :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#131) Locutus válasza Abu85 (#124) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy ezt úgy is megfogalmazhattad volna, hogy ahol még mindig 5-10%-kal jobb az intel, azt inkább itt nem veszitek bele a tesztbe, mert csak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#132) Bounti válasza Abu85 (#124) üzenetére


Bounti
aktív tag

Most, hogy a "nagyfiúk" tesztje kint van (amit köszönök szépen), szeretnem megkérdezni, hogy tudhatunk már valamit az alsóbb kategóriákba érkező procikról? Engem speciel az érdekelne, hogy a kis 1200-mat mire tudom majd lecserélni egyszer...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#133) tipuka válasza Sirandrish (#128) üzenetére


tipuka
addikt

Gondolom majd hétfőn mindenki listázni fogja, akinél elérhető. :)

(#134) Sirandrish válasza MurdR (#130) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nagyon úgy fest a dolog :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#135) Abu85 válasza Locutus (#131) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi azért egyáltalán nem tiltjuk meg az Intelnek, hogy jobbak legyenek a modern játékokban az AMD-nél. Ezt azért szeretném leszögezni. :) A tesztprogramok kiválasztása pedig a teszt előtt történik. Fogalmunk sem volt például arról, hogy az F1 2019-ben ki lesz a gyorsabb, hiszen sose mértünk vele korábban.

(#132) Bounti: Ha jönnek tesztre, akkor megnézzük.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#136) MurdR válasza tipuka (#133) üzenetére


MurdR
veterán

Mivan ketske, Te is váltod az intelt? ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#137) tipuka válasza MurdR (#136) üzenetére


tipuka
addikt

Igen matsek. :D És a telónk is ugyanaz. :D

(#138) SECTORnooB válasza Locutus (#131) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha csak a 3600-as tesztet nézem, koppra pariba van a 8700K-val és 120vs68ezer magyar forint, gémerek 95% úgysem a nagyvadakat fogja vinni....
Így a "jobb" kifejezés minden tekintetbe talán egy kicsit túlzott. :U

(#139) Locutus válasza Abu85 (#135) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt a "fogalmunk sem volt"'-ot már végképp nem kellett volna hozzátenned, mert csak izzadtságszagú lett az ügy. Jobb ha le is zárjuk itt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#140) Walter_White


Walter_White
senior tag

3700x megrendelve az Alzátol. A 3800x-nek mi értelme van amugy? :D
3700x -
Processzor frekvencia 3,6 GHz (3,6 GHz)
Max. frekvencia (OC) 4,4 GHz (4 400 MHz)

3800x -
Processzor frekvencia 3,9 GHz (3,9 GHz)
Max. frekvencia (OC) 4,5 GHz (4 500 MHz)

Ki az aki a 3800x-et választaná a 3700x-el szemben? - próbálok rájönni logikusan, mert azért jóval többe kerül az 300mhz :)

(#141) hahakocka válasza Locutus (#131) üzenetére


hahakocka
senior tag

Jobb igen, de csak a régi DX 11 es játékoknál aki hosszú távra vesz a Ryzennel jár jobban ez jött le a tesztből! Én nem évente akarok CPU-t venni. 2. Kisebb árral és fogyasztással érte el legtöbb helyen majdnem játékokban az Intelt. Minden másban ami egy játékosnak aki videót tömörít tölt fel netre, vág stb meg agyonverte az Intelt ahogy a sok magot szálat használó gamekben is elfogja még.

A 3600 engem is érdekelt volna!

[ Szerkesztve ]

(#142) Gróf...


Gróf...
aktív tag

"G.Skill memóriákat a két Zen 2-essel először 3600 MHz-en állítottuk rajtvonalhoz, CL16-os késleltetéssel, 2T command rate-tel. Ezután megmértük a rendszer képességeit 2933 MHz-en is (CL16-os késleltetéssel, 1T command rate-tel), majd a többi résztvevő processzorra ezt az értéket tekintettük általánosnak. Ennek oka meglehetősen prózai: sajnos a Trident Z-k nem maradnak huzamosabb ideig nálunk, és célszerűbb kicsit visszavenni az órajelet, hogy a későbbiekben némileg szerényebb kittel operálva jelen tesztünkkel érdemben összehasonlítható eredmények születhessenek majd."

Aztán, ha szabad kérdeznem: Miért nem az általatok is szóbahozott 3733MHz-re állítottátok be?

"Az optimális beállítás egyébként 3733 MHz, ugyanis a memória ezen az effektív órajelen van szinkronban az Infinity Fabric sebességével, vagyis ez adja a legjobb késleltetési értékeket, alatta és fölötte ezek romlani fognak."

Persze a cikk és a teszt kronológiailag nyilván eltér egymástól, de ha tudtátok, akkor ez mégis csak malőr!

Már csak a 3900X-nél beígért 4% egyszálas fölény helyetti 1.75% zavar egy kicsit. Mire eljutunk a civil példányokig, talán be is esünk a 9900K alá!?!?!?!!
Attól függetlenül; Szép volt AMD!
Gyorsan el is szaladok az éjjel-nappali R9 3900X boltba és veszek egyet.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#143) #16939776


#16939776
törölt tag

Itt-ott megszaladtak a min. FPS-ek. Legyen drága és csak ATX méretben, hogy ne kelljen vele foglalkozni.

(#144) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Marad a 9900K, 4266-os ramokkal, 5.2GHz -n. :))

Megneztem par relevans kulfoldi tesztet is, mert a PH -s ranezesre is santit.
Egyebkent nem rossz, vegre. Intelnel a labda.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#145) djyuri


djyuri
őstag

Pont így vártam :)
Ez így van rendjén!

GG :R

(#146) Bounti válasza Abu85 (#135) üzenetére


Bounti
aktív tag

Köszi, azt hittem azért csak elejthetsz egy-két infót, dehát akkor nincs mese, várom a tesztet... :)

(138) SECTORnooB:

+1

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#147) inteltunder


inteltunder
tag

már most árulják a kandallókat? :DDD :DDD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#148) adamssss


adamssss
veterán

Köszönjük a tesztet. Szuper lett az is meg a proci is :)

Kérdés: Nekem B350-es lapom van de a gyártó már támogatja az új cpu-kat egy BIOS frissítéssel. Ha vennék egy 3600-at akkor ebben a lapban is működe a Boost? Tehát a tuningot itt is a proci végezné és nem nekem kellene a BIOS-ban mókolni. Vagy ez csak az 570 esetében igaz?

Más: Ezt írja az alaplap gyártóm: * Please install "AMD all in 1 with VGA driver ver:18.50.16.01_WHQL" or a later version before updating to this BIOS. Ezt gondolom csak akkor kell feltenni ha AMD VGA-t használok?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#149) Sirandrish válasza Walter_White (#140) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pl én!
Nálam vagy 3800 vagy 3900, és azt is elmondom hogy miért választanám a 3800at a 3700al szemben.
Mert nem tudok, és nem is akarok mókolni, se biosban, se sehol...nekem dobozból kell a nagyobb teljesítmény...
Kb ennyi :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#150) yagami01 válasza MPowerPH (#144) üzenetére


yagami01
aktív tag

Egyébként erősen felbontás és játékfüggő ez is. Plusz még valószínűleg jönnek ilyen-olyan szoftveres javítások és ez esetben ha minden igaz a hűtés sem mindegy. De persze igen, ha valakinek 9900K-ja van 5,2GHZ-en egy ideig szerintem nem kell hozzányúlnia... ha a játék az első. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.