Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Pug válasza Carlos Padre (#1693) üzenetére


Pug
veterán

A kabszi rossz...

(#1702) snecy20 válasza andy19770128 (#1700) üzenetére


snecy20
veterán

Én döntő többségben SIngle Player játékokkal játszom ha játszom, és tulajdonképpen az 5.1-re belőtt 9900K ilyen 45-80W-okat fogyasztgat játékok alatt, miközben a VGA pörög teljes fogyasztáson. Teljesen túl van misztifikálva egy átlag PC-n a processzor fogyasztás kérdése...ez ott számít vastagon, ahol egy 8-12-16 magos CPU munka miatt pörög 24/7 teljes kihasználtságon.

KAMELOT

Oks, értem.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1703) opr válasza andy19770128 (#1700) üzenetére


opr
veterán

Ezerszer le lett irva, hogy senki nem azert rugozik a fogyasztason, mert felunk, hogy csapagyas lesz a villanyora, hanem a komfort es a tartossag miatt.
Ertsd: Tobb fogyasztas -> tobb hotermeles (es bar van, aki mast ir, a processzor csak egy egekig magasztalt ellenallas, ami az arambol hot csinal, es mellesleg szamol is). Magasabb hotermeles -> nagyobb hoingadozas -> hamarabb mennek tonkre a cpu koruli dolgok, illetve magasabb hotermeles -> erosebb hutes, ami vagy sokkal de sokkal dragabb, vagy hangosabb, illetve van az a helyzet, hogy nem kellemes, ha van egy 200W-os futotest az embertol fel meterre.
Ennyi.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1704) MPowerPH válasza #16939776 (#1696) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont arrol beszelek. :) Kozben meg egyet ertek veled.

Don't Tread On Me

(#1705) schawo válasza #16939776 (#1696) üzenetére


schawo
titán

És mi lesz a buszokon "áramló" energiával? A felvett elektromos energia mind hővé alakul. Ami elektromos energia kifelé is áramlik, azt nem vette fel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1706) Carlos Padre válasza schawo (#1694) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És #1701

Link

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1707) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nagyon ritka az a különösen ajánlott plecsni, ritkán lát ilyet az ember. ;)

(#1708) KAMELOT válasza opr (#1703) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha teszel rendes hűtést akkor nem kell foglalkozni a hőtermeléssel. Vannak olcsón jó hűtők.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1709) Ragnar_ válasza snecy20 (#1702) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ebben van valami. Én kb. csak akkor hallom a CPU ventit felpörögni, mikor videot tömörítek, vagy CPU stressztesztelek. Játék alatt nem rémlik, hogy full load lenne bármelyik játékban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1710) opr válasza KAMELOT (#1708) üzenetére


opr
veterán

Attol meg a hotermeles adott lesz. A szobanak ugyanannyi hot fog atadni. Ok, ez otthon nem mindig problema, plane ha van legkondi, es/vagy eleg nagy a szoba, de nyaron eleg kellemetlen tud lenni a radiator a labad mellett, illetve irodaban tud nagyon zavaro lenni, amikor mar mindegy mennyire porog a legkondi, akkor is meg lehet dogleni. Volt olyan, hogy annyi hot termelt a sok gep, hogy meg telen is nyitott ablaknal dolgoztunk inkabb. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1711) KAMELOT válasza opr (#1710) üzenetére


KAMELOT
titán

Irodában más a helyzet. Ott ilyen extrém termelésnek nincs kitéve a proci.

Ragnar: nálam cpu venti sincs :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1712) dokanin válasza andy19770128 (#1700) üzenetére


dokanin
aktív tag

A fogyasztás azért is fontos, mivel manapság elég nagy hangsúlyt kap a turbó, amiről köztudomású, hogy csak addig megy, amíg nem melegszik egy bizonyos pont fölé a proci.
Nyilván, ha többet fogyaszt, hamarabb is melegszik és hamarabb vissza is esik a teljesítmény.
Hiába teszünk bármekkora hűtőt is egy procira, a keletkezett hőnek időre van szüksége míg a prociról átvándorol a hűtőre és a hőtermelés mindig gyorsabb lesz, mint a hűtés.
És gondolom pont emiatt van az, hogy egy proci fogyaszthat rövid ideig többet mint a megadott TDP.

(#1713) opr válasza KAMELOT (#1711) üzenetére


opr
veterán

Attol fugg, milyen irodaban. Nalunk pl de, nagyon is ki van teve nagy terhelesnek a proci. Az elosztott forditas miatt meg sokszor akkor is ~full terhelesen dolgozik, ha Te csak amugy epp egy notepad-ot hasznalsz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1714) KAMELOT válasza dokanin (#1712) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha teszel rendes vízhűtést nem lesz gond.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1715) Palinko


Palinko
tag

Nem gyűjti valahol valaki listában hogy melyik magyarországi webshopban lehet megvásárolni?
Mert Alzánál is csak előjegyzik a 3900-at, máshol sem nagyon van, legtöbb webshophoz meg el sem ért.

Nem értem miért van ekkora készlethiány látom a nagy keresletet, de felkészülhettek rá, miért nem tudnak végre egy olyan launchot rendezni ahol juthat minden érdeklődőnek? Hány hét kell hogy rendeződjön a helyzet? Augusztusban lesz normál ellátás?

(#1716) andy19770128 válasza opr (#1703) üzenetére


andy19770128
aktív tag

az olyan mint a női orgazmus. sci fi. :) 200 watt körül vizhűtés dukál ami meg nem hangos. ráadásul azért 250 wattig tudok olyan bordás és ventit ami halk. igaz drága de van

részigazság a többletfogyasztás amit leirtál. Ugyan is azt is ki lehet hűteni csak nem mindegy hogy mivel.

[ Szerkesztve ]

(#1717) andy19770128 válasza opr (#1703) üzenetére


andy19770128
aktív tag

De hát a nem isa cpu hőtermelése a fontosa hanem a vga -ké .. 100watos cpu hol szignifikáns egy 300 as vga mellett

[ Szerkesztve ]

(#1718) opr válasza andy19770128 (#1716) üzenetére


opr
veterán

Eloszor is reszvetem az asszonynak. ;]

Vizhutes az az otthoni hobbistak jatekszere, en meg nem lattam olyan profi gepet, ami epit ra. De amugy a vizhutesre, meg a nagyon durva leghutesre is igaz az, amit irtam, hogy sokkal dragabb, es/vagy hangos.

Erre "részigazság a többletfogyasztás amit leirtál." nem tudok mit mondani, mert nem fejtetted ki, hogy szerinted miert "reszigazsag", igy nem tudom, a hsz melyik resze nem igaz szerinted.

#1717: Persze, ha nem latsz tul a jatekokon, akkor ez igaz. Barmilyen mas szituacioban meg nem. Nekem mind a ket (irodai es otthoni) szamitogemben jovan tobbet eszik es fut a cpu, mint a gpu, tehat a max 50W-os, es amugy is ritkan kihasznalt gpu mellett nekem igenis szamit, hogy 65 vagy 265 watt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1719) KAMELOT válasza andy19770128 (#1717) üzenetére


KAMELOT
titán

Aki már ilyet épít illendő tenni vizet. Olcsón össze lehet szedni apróról a dolgokat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1720) dabadab válasza opr (#1718) üzenetére


dabadab
titán

Igen, a profik nem szaroznak vízzel, hanem mondjuk Fluorinertet használnak, mint a Cray-2-ben :)

DRM is theft

(#1721) Raymond válasza dabadab (#1720) üzenetére


Raymond
félisten

Aki manapsag nem tengervizet hasznal a huteshez az egy luzer!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1722) Yany válasza Raymond (#1721) üzenetére


Yany
addikt

Azért ez a Threadripper hűtés sem sámli: [link]

Én még nem döntöttem el, hogy az mostani konfigom utódját (3900X) mivel fogom hűteni. Egy X62-es Kraken, az NH-D15, vagy egy Mugen 5 Rev. B a legesélyesebbek.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1723) warcat válasza Yany (#1722) üzenetére


warcat
veterán

A Noctua 10 év múlva is működni fog (példa az én NH-D14-em), és ingyen küldenek új lefogatót az új socketekhez (alaplap számla beküldése után) ha szükséges.

EA: It's in the crate!

(#1724) Leon77 válasza Raymond (#1721) üzenetére


Leon77
őstag

Ez meg spec. a sajátom, én építettem, ez is elég elvetemült.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1725) Yany válasza warcat (#1723) üzenetére


Yany
addikt

Na igen, csak a D15-ös kb. annyiba kerül, mint egy kraken. Viszont a ThermalRight Archon után nekem is a léghűtés a szimpibb. Meg volt egy youtube videó, ahol azt vesézték ki, hogy a GPU / CPU / VRM-ek mennyire járnak jól egyikkel, másikkal és mindenki a D15-össel nyert, kivéve a procit, de az sem sokkal volt jobb a vizessel.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1726) fudi2002 válasza Yany (#1725) üzenetére


fudi2002
veterán

És nem is fog tönkre menni a pumpa része, de legalább majd olyan jól hűt. Ja télleg, majd elfeledtem, és halk is.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1727) s.bala31


s.bala31
őstag

Úgy néz ki nV kártyákhoz nem igazán passzol az új Ryzen :[link]

[ Szerkesztve ]

(#1728) Prof válasza Sirandrish (#1681) üzenetére


Prof
addikt

Igen jóféle magyar tech-webshopból rendelem :DD

[ Szerkesztve ]

(#1729) Dr. Akula válasza s.bala31 (#1727) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az pedig baj, mert ugye a 2080Ti-t nem tudta a Navi se befogni, tehát elég valószínű hogy Nvidia kártya kerül a csúcs Ryzen mellé.

(#1730) ribizly válasza Dr. Akula (#1729) üzenetére


ribizly
veterán

Bizony, de mondjuk aki azt kifizeti nem fog most sem AMD vonalon mozogni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1731) wsanyi válasza Dr. Akula (#1729) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem is volt cél. Viszont van olyan renderelős teszt, ahol a PCI-E 40.-án megveri HW-es gyorsítással a NAVi a 2080 TI-t. Tehát ha kijön vmi 40+XX CU-t tatralmazó NAVI, az megverheti a 2080 Ti-t, de szeirntem most a középkategóriában akarnak bizalmat építeni, és aztán kihozzák az erősebb kártyákat, ha már megvan a bizalom + driverek és egyebek.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1732) Devas válasza wsanyi (#1731) üzenetére


Devas
őstag

Közép-alsó kategóriába lenne jó, ha jönne Navi, például az 1650/1660 ellenfelének.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#1733) KAMELOT


KAMELOT
titán

Dolcsi erősödik, így gondolom várható némi drágulás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1734) Dr. Akula válasza wsanyi (#1731) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Olyan nincs hogy egy cég eleve nem is akar a cscsra törni, az csak magyarázkodás ha nem sikerül. :D Talán az Inteltől lenne egyedül hiteles ez a szöveg, mert ők tényleg képtelenek is rá (videokártya fronton). De az AMD azért volt már csúcson, nekik nem olyan lehetetlen, csak sok éve nem jön össze. Pedig jó lenne, egyből tudna az Nvidia is árat csökkenteni, mint most az Intel a Zen2-re.

(#1735) varek


varek
csendes tag

Asus x370 pro lapba, vagy MSI B450 carbon lapba rakjam a Ryzen 3600 cpu-t ? Mit javasoltok ? Mindkét alaplappal rendelkezem.

(#1736) sb válasza Chaser (#1619) üzenetére


sb
veterán

Nem mondod!!4! :D

(#1737) Whysperer


Whysperer
addikt

:C :C

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1738) sb válasza wsanyi (#1686) üzenetére


sb
veterán

De megegyezik.
Már én is írtam neked korábban. Nincs más amire átalakulna a benyelt teljesítmény. Ez szimpla fizika.

Amivel te kevered az az, hogy nem konstans a fogyasztás, így a hőtermelés sem. Sem a termelése, sem a disszipáció, mivel hűtés oldalon is van tartalék, stb... Így az "átlag" a TDP általában és nem a csúcs.
De ennyi.
Ezen kívül minimális eltéréssel pont annyi energiát fűt a proci amennyit felvesz. Megmérheted 3 év folyamatos üzemre is. Igaz lesz.

(#1739) Sirandrish válasza Whysperer (#1737) üzenetére


Sirandrish
legenda

Eddig aludtál? :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1740) sb válasza Raymond (#1690) üzenetére


sb
veterán

Ahogy egyébként Intelnél sem volt az soha egyenlő a pillanatnyi max fogyasztással.
Mindig volt long és short TDP.

És az utóbbi 1-2 gennél az előbbit is elengedték ugyebár. (Mobilon meg már rég)

(#1741) Whysperer válasza Sirandrish (#1739) üzenetére


Whysperer
addikt

Az az most ébredtem ...

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1742) Ragnar_ válasza Whysperer (#1737) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1743) Whysperer válasza Sirandrish (#1739) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkro me gpláne nem ,hogy 3 napja ennyi eszük van és vásárolj Tőlük. Minek.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1744) Sirandrish válasza Whysperer (#1743) üzenetére


Sirandrish
legenda

A 3700X ára is úgy változik nálunk ahogy épp a szél fúj.
125, 119, 149...mikor mennyi :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1745) rovtiv3 válasza sb (#1738) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

+1
Energiaátalakító rendszereknél a fogyasztás = hasznos teljesítmény + hulladékhő. Miután egy processzor hasznos teljesítménye alig kimutatható mértékű, így a felvett energia szinte teljes egészében disszipálódik.

Már bocsánat...

(#1746) schawo válasza rovtiv3 (#1745) üzenetére


schawo
titán

Igen, hogy kiszámolta a proci, hogy 1+1=2, az energetikai szempontból teljesen közömbös, minden erre költött energia hulladékhő formájában távozik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1747) Dr V


Dr V
őstag

2600Xről váltok 3700X-re. 2080 lesz a párja, 16gb 3600os ram, remélem fogja tudni a 3600os órajelet. A lap marad giga x470 ultra gaming, hűtés a "Jó öreg" Noctua NH-D14. Tápom 850es, szóval nem lesz gond.

(#1748) - = Zk = - válasza Dr V (#1747) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kiv vagyok, miben fogod észrevenni a változást...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1749) Dr V válasza - = Zk = - (#1748) üzenetére


Dr V
őstag

Bfben mindenképpen, oda nálam kevés a 2600. Sokszor megakad a játék, a proci közel maxon megy az összes magon. Ddt nélkül a vga nem megy folyamatosan max terhelésen...

(#1750) -FreaK- válasza Dr V (#1749) üzenetére


-FreaK-
veterán

Írd majd le kérlek, hogy mit tapasztaltál in-game. Nem bench eredmény érdekelne, hanem a szubjektív tapasztalatod :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.