Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) #48613632


#48613632
törölt tag

Érdemes lenne megpróbálnotok az UK-ból, a Scan computerst.
Ahogy nézem, van opció magyaroszági kiszállításra. Nekem a betett cuccot £17.82-ért akarta kivinni, BP-re.
Megbízhatóak, bár a csütörtök hajnali rendelésemnek nem sikerült péntekre megérkeznie, így gyorsnak nem mondanám. Viszont, UK-bnan az egyik legolcsóbb.
Itt vettem a 3600-as DDR4-emet ami jelenleg már nincs készleten sajnos, de érdemes figyelni őket.
Hmm, nem tudom, egy próbát tán megér ...

[ Szerkesztve ]

(#1552) Whysperer válasza #48613632 (#1551) üzenetére


Whysperer
addikt

8 éve Tőlük vásárolok Kintre is meg haza is. rengetegszer van k.v ajó deal a TODAY ONLY-ba

[link] most is vannak X470-es lapos + memória + ssd

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1553) ribizly válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


ribizly
veterán

AAAAZZZ IGEEEN! :Y
Így kell gépet venni! :C
Mondjuk akkor már beférhetett volna az a 3900x... ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1554) Kaci84 válasza Sirandrish (#1549) üzenetére


Kaci84
őstag

Nekem egy Giga 2080 Windforce van Samsung ramos, taláb a tied is az lesz. Egyaltalán nem hangos és nem is melegszik. BF5 alatt néztem, szélen beállt 70Cra. 3.6ra húzott Ryzen 1700el néztem ami egyenként FHDben 95% hajtotta. 4Kban 99re. 70C bőven jó azért hogy egy dragabb modellel 60 legyen szerintem nem sok ertelme. Az más kérdés hogy inkább 2070 Supert vennek mar a helyedben. Vagy méginkább 5700XT-t. Itt aprón 135 körül hozza a srác és 2080 alatt van nem sokkal kevesebb fogyasztással. Sajnos egyenlőre alap hűtéssel de valamit valamiért.

(#1555) wsanyi válasza Raymond (#1546) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A HDD-hez csak annyit, hogy SSD-n nem tárolunk adatokat, mert hosszú távon nem jó adattároló. Nem felejt, de ha nem használod, akkor felejt. Adattárolásra még mindig inkább HDD.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1556) syler123 válasza #48613632 (#1551) üzenetére


syler123
veterán

Ezt hogy találtad meg? Mármint ezt a ramot? Valami hasonlót találtam feketében, de sehol nem írja hány gb-os verzió :D

(#1557) Sirandrish válasza ribizly (#1553) üzenetére


Sirandrish
legenda

Belefért volna...de ahogy néztem a teszteket, játék alatt még a 3700x sok helyen el is veri, ha meg mégsem, akkor is pár fps a különbség, az ára viszont vagy 80K+. Emellett én nem tömörítek, nem vágok, semmi ilyesmit nem csinálok, ahol kijönne a 3900 előnye :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1558) ribizly válasza Sirandrish (#1557) üzenetére


ribizly
veterán

Jogos.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1559) Sirandrish válasza Raymond (#1550) üzenetére


Sirandrish
legenda

A noctua hűtés kicsit OP valóban, de sajna az Iponnál a Dark Rock Pro 4et nem rakják rá AM4re, én meg mindenképp valami combosabb hűtőt akartam, így ez lett.
Ráadásul ez valszeg még a kövi gépemnek is bőven jó lesz, így majd mikor ezt eladom (5év múlva) majd a gyári coolerrel adom :D

És igen..ez az egyik legdrágább 2080, viszont ahogy néztem az egyik ha nem a legjobb.
Gigat akartam, de többen írták hogy hangosak meg hogy nem olyan kafa a hűtés..meglátjuk.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1560) Whysperer válasza Sirandrish (#1559) üzenetére


Whysperer
addikt

Mi az hogy nem rakják rá. Azt rakják rá amit Te rendelsz. Meg Ők mondjak meg mit raknak rá?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1561) Raymond válasza wsanyi (#1555) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt a hulyeseget felejtsd el (foleg egy napi hasznalatban levo gepel kapcsolatban) es akkor egyszerubben vasarolsz a jovoben ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1562) Sirandrish válasza Whysperer (#1560) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mondom másképp!
Nem tudod úgy megrendelni a gépet, mert náluk a Dark Rock pro 4 nem kompatibilis AM-4el. Amint kiválasztod a procit, nem tudod mellétenni a hűtést. Emailben kérdeztem tőlük, azt mondták csak azt tudják rátenni aminek a webshopon benne van az AM4 a nevében...
Annak nincsen :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1563) Raymond válasza Sirandrish (#1559) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy eloszor is irtam biztos van sok velemeny a komponensekkel kapcsolatban de ezek zome egyeni preferencia vagy tapasztalat konkret termekekkel, nincs igazan jelentosege. Vagy amiket irtam hogy lehetne ez is meg az is, de valojaban igazi problema nincs a konfiguracioval, ha megvan ra a keret es jon ugy ahogy ossze valogattad akkor meg sokaig hasznalni fogod problema nelkul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1564) #72042496 válasza wsanyi (#1555) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyrészt ez tényleg marhaság, másrészt ha fontos valamilyen adat, akkor legyen meg több példányban.

(#1565) Sirandrish válasza Raymond (#1563) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont a keret miatt lettek ezek az alkatrészek.
Lapon, VGA-n, Procihűtőn lehetett volna még fogni..30-40K-t simán meg lehetne spórolni, de ezt az összeget szántam gépre...akkor meg legyen kicsit jobb minden :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1566) snecy20 válasza wsanyi (#1555) üzenetére


snecy20
veterán

Már jóval régebb óta léteznek SSD-k, mielőtt beregisztráltál ide.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1567) KAMELOT válasza Timer (#1513) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek neked 4 modul mikor dualban kezeli a ramokat. Ha sok ram kell akkor ott a 16gb-s modul. Ott is már van 3466mhz, ha kell a sok mhz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1568) Noukoum válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


Noukoum
veterán

Tetszetős gép látszik hogy mindenből jót próbáltál venni, de ez az árcímkén érezhető lesz. Nem tudom milyen felbontásra kell, viszont biztosan kiszolgál majd az adott időre. Mert ugyan drága gépek ezek újonnan, de ha minden passzentos és "szerencsés" akkor korrekt felhasználói élményt nyújt sok sok évig. Én anyagi és geek megfontolásból cserélem egyesével a cuccokat, de tuti ennek is megvan a feelingje.

Amúgy belelehet kötni mint mindenbe de szerintem úgy összességében rendben van a gép, és a legfontosabb természetesen hogy neked megfelelő legyen!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1569) Sirandrish válasza Sirandrish (#1565) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah időközben leljebb ment aproci ára, szóval módosítottam a rendelésemet :D
A VGA-t is cseréltem egy ROG STRIx-re, amin spóroltam vagy 20K-t, meg a ram 3200mhz helyett 3333as lett...ezutóbbi csak azért mert a 3200es már elfgogyott :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1570) KAMELOT válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


KAMELOT
titán

A Zotac is nagyon jó vagy a Gainward és jóval olcsóbb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1571) Sirandrish válasza Noukoum (#1568) üzenetére


Sirandrish
legenda

Általában sosem a legolcsóbbat próbálom keresni, hanem azt amivel a lehető legkevesebb bosszúság jön majd. Annak meg nyilván ára van. Persze ettől függetlenül azért próbálok a földön maradni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1572) #48613632 válasza Whysperer (#1552) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, akkor úgy néz ki, nem nagyon lehet mellélőni velük. Köszi az infót. :R

syler123 #1556

Van pár UK webáruház elmentve, pl overclockers, novatech, ebuyer, meg persze amazon, és ebay. Mikor vásárolok, mindig alaposan körbenézek, és várok, mint a jó horgász. :P Alzát sem hagynám ki, ők is jelen vannak az UK-ban, bár sokminden érkezik a kontinensről, ha tőlük rendelsz.

Konkrétan úgy találtam meg, hogy kerestem elfogadható áron 3000-nél magasabb órajelű ramokat, és találtam ezt, amit fentebb linkeltem. Meg volt egy G.Skill Trident Z pár is Amazonon, de folyamatosan készlethiányos volt, és az új készlet, már újrafeltöltés előtt elfogyott előrendelésben. Az £117-ért volt, de sosem volt.

Mi az amit találtál? Linkeld be nekem. Szerintem, azok ilyen kiegészítő modulok lesznek, amik nem ramok, hanem vakmodulok, de képesek ugyanúgy villogni, mint ahogyan a ramjaid. Szóval esztétikai szerepük van mindössze. Mint pl EZ ITT
De csak tipp volt ...

[ Szerkesztve ]

(#1573) koko52 válasza Sirandrish (#1266) üzenetére


koko52
veterán

Ahogy írtam (gondoltam) FAKE NEWS!

Kiegészítés: A hír megjelenését követően tovább kérdezősködtünk a kiszivárgott kép valóságtartalmáról, és az egyik, OEM-gyártónál dolgozó forrásunk megerősítette, hogy ez a dia hamis. Állítása szerint a Comet Lake-S nem a megjelölt foglalatba érkezik, illetve nem is támogat majd ennyire magas memória-órajeleket. Emellett az Intel sosem árazza be fél évvel a megjelenés előtt a termékeket. Utólag rákérdeztünk a részletekre, de ezeket nem volt hajlandó elárulni.
[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1574) Leon77 válasza Wade0303 (#1520) üzenetére


Leon77
őstag

Anno (sok éve) aquaában vettem egy msi lapot még barton procihoz (nem ma volt).

Gyanús volt, hogy az alaplapban volt egy műanyag beépítő tüske. Na a lap nem indulte el két ram modullal, csak eggyel, pedig én akkor már dual ch-ban használtam (volna) a ramokat. Visszavittem és visszakértem a pénzt. Azóta sok terméket vettem ott és eddig nem volt gond. Bár a szerviz....

Vettem a smsung 860 evo ssd-t. Egy hónap múlva kinyiffant, nem is látta az alaplap. (ez max. egy éve volt vagy annyi sem). Visszaavittem. Kérdeztem, hogy ki sem próbálják.

Válasz. Hát izééé nincs olyan alaplapjuk, amiben van m2-es foglalat. LOL, ez a pc szervizük...

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1575) wsanyi válasza #72042496 (#1564) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Sajnos vannak tapasztalatink. Nem kis cégnél dolgozom. Százával szerzik be a notebook-okat, és rengeteg SSD halt már meg, vagy sok felejtett már el adatot, pedig kb. napi használtaban vannak, de 1-2 hét nyaralás szerintem nem nevezhető nem napi használatnak. :(

Mindenki úgy tesz, ahogy gondolja. Én csak írtam vmit közel 30 éves gépes tapasztalattal a hátam mögött. Természetesen én is tévedhetek, ez nyilvánvaló, de sajnos az SSD-k képesek felejteni, aminek a részleteibe most nem mennék bele. + Mindenki a Samsung-ot nyomja, pedig a Kingstone HyperX sokkal jobb szerintem, és a WD Blue-ról is olvasni jó teszteket, bár az szerintem kérdéses, viszont tény, hogy a WD a Sandisk-et vette meg. Sőt, múltkor szereztem hynix SSD-t, MLC-set, és az tuti nem fog tönkremenni egy darabig. ;) Csak ha vki nem tudná, a hynix az első 3 gyártó között van a SAMSUNG és a MIKRON triumvirátusában. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1576) Timer válasza KAMELOT (#1567) üzenetére


Timer
veterán

Azért, mert így jött ki a lépés. Először volt 2*8 GB, aztán kellett még. Nem eladtam, hanem vettem mellé még 2 ugyanolyat. Hogy minek a 32 GB RAM? Ahogy írtam korábban, laborozok itthon elég sokat, meghálálja a rendszer, mégpedig jobban, mint az erősebb CPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#1577) awexco válasza wsanyi (#1575) üzenetére


awexco
őstag

Kingston ram ban jó de SSD ? :D lol :D vannak modellek amelyen épp olyan flash chippel szerelik ami be esik .. ez neked minôség :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#1578) Raymond válasza wsanyi (#1575) üzenetére


Raymond
félisten

"rengeteg SSD halt már meg, vagy sok felejtett már el adatot"

Csak az egyik se azert volt mert egy-ket hetig nem volt hasznalatban :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1579) Noukoum válasza wsanyi (#1575) üzenetére


Noukoum
veterán

Engem nem izgat cégnél hány halt be, ha nálam minden oké. 120 gigás Samsung 2013-óta megy, és kutya baja:) És nálam még ssd nem halt be. Szerencsére, mondjuk nekem a vinyók is bírják. (lekopogom:D)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1580) KAMELOT válasza Timer (#1576) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem nem kell mesélni miért jó a 32gb. 6 éve ennyit használok. Csak azt írtam, hogy 2x16gb a számidra jobb. Ha még tudnád milyen jó a quad vissza sem térnél dualra. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1581) Timer válasza KAMELOT (#1580) üzenetére


Timer
veterán

Hát, ha ne adja az ég, így nem adná ki a megfelelő sebességet a rendszer, akkor majd piacra dobom a szettet, és beruházok a 2*16-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1582) KAMELOT válasza Timer (#1581) üzenetére


KAMELOT
titán

Sebességet akkor növelnél ha quadra térnél át. Csak ahhoz cpu+lap csere kell. :)
Memó vezérlőbek jobb ha 2 modul van benne.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1583) #72042496 válasza wsanyi (#1575) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az, hogy az SSD-k kikapcsolt állapotban adatot vesztenek, Alvin Cox Seagate mérnök prezentációja (PDF) után szárnyrakapott félreértésből ered. Ez eredetileg az adatközőpontoknak szolgált tájékoztatásul, hogy mi történhet az EOL SSD-kkel, ha szélsőséges hőmérsékleten tárolják őket. Szó nincs olyanról, hogy a laptop SSD-k pár hét inaktivitás után elromlanak. Amit írtál, ahhoz elég, ha pl. belenyúltok pár hibás sorozatba.

Egyébként nem szerencsés 30 éves tapasztalatra hivatkozni, majd ugyanabban a bekezdésben Kingston helyett Kingstone-t írni, Micron helyett pedig Mikront. :)

[ Szerkesztve ]

(#1584) Leon77 válasza #72042496 (#1583) üzenetére


Leon77
őstag

pedig az én 30 éves vinyóim még most is működnek :D

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1585) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Vótmá...? :DDD

több drón kell ;P

(#1586) Walter_White válasza KAMELOT (#1582) üzenetére


Walter_White
senior tag

Én kiegészítettem a meglévő f4-3200c16d-16gvkb - memómat(SK Hynix-es tehát majdnem a legrosszabb kombó a Ryzennel), igy 4x8GB van a lapomban, 2200G társaságában, 2.00-ás biosal 3466-on müködik mind a 4 modul, 3466-al többel meg 2 modul sem indul.
3.43-as Biossal csak 3066-al indul - valószinüleg az AGESA miatt... De nem látom hogy bármit visszafogna a 4 modul használata Dualos lapban.
(Intelnél 3700 volt a csúcs 2 modullal - 4-el nem próbáltam, de valószinüleg ott is ugyan ugy ment volna.)

[ Szerkesztve ]

(#1587) wsanyi válasza #72042496 (#1583) üzenetére


wsanyi
aktív tag

OK.

Munka közben gyorsan írtam, és nem néztem, mit írok. Ennyi. Én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem. Lehet érte megkövezni. ;) Vállalom.

Ettől még nem változik az álláspontom. Egyedül az optane képes a felash alapú tárolók közül normálisan adatot tárolni hosszú távon, ami egy intel-micron közös fejlesztés eredménye (mindegy, hogy erről mit állít az intel elvileg, lehet, hogy ezt is ellopják, mint sok más szabadalmat, csakúgy, mint a Microsoft. :( )

További szép estét! ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1588) Raymond válasza wsanyi (#1587) üzenetére


Raymond
félisten

Attol hogy most elmeletileg nem gyorsan irtal munka kozben meg nem lett tobb ertelme az allitasaidnak. Nezz inkabb eloszor utanna ennek az egesz SSD temanak mielott komoly allasfoglalasokba kezdesz itt :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1589) hobizoli válasza wsanyi (#1555) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez hulyeseg. :U

több drón kell ;P

(#1590) KAMELOT válasza Walter_White (#1586) üzenetére


KAMELOT
titán

4 modul használata semmi hátrányt nem jelent, csak a alaplapob lévő memória vezérlőnek jobb ha csak 2 használ, főleg hogy már vannak 16gb modulok.
Quad channel vs dual channel...van különbség.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1591) Timer válasza KAMELOT (#1582) üzenetére


Timer
veterán

Várj, elbeszélünk egymás mellett: én csak abban reménykedem, hogy az új deszkával is mennek majd a modulok 2800 MHz felett, ennél többet most nem várok! :) A quad channel felépítés már nem az én ligám anyagilag! :)

(#1592) Dr V


Dr V
őstag

3700x vs 3800x
Vajon megéri a felárat a nagyobb tdk keret? Vagy miért lenne jobb (arat figyelmen kívül hagyva)?

(#1593) Mr.Csizmás válasza KAMELOT (#1590) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért 2x áramfelvétel, ami szélsőséges esetben a tuningpotenciálra kihat(hat).

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1594) -FreaK- válasza Dr V (#1592) üzenetére


-FreaK-
veterán

A nagyobb TDP keret miatt vélhetően magasabb órajeleket fog tudni tartani, így gyorsabb lesz, de meg kell várni a teszteket, hogy ez mit is jelent a gyakorlatban.

(#1595) Chaser válasza KAMELOT (#1590) üzenetére


Chaser
titán

az alaplapon tudtommal már igen régóta nincs vezérlő, imc van, a cpu-ban, és általában jobban boldogul két modlulal, tuning esetén biztosan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1596) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Köszi a szuper tesztet! :C :R :R :R

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#1597) atee válasza Dr V (#1592) üzenetére


atee
őstag

itt egy teszt játék szempontból [link]

Alatta egy kommentben pedig összegezve egy privát vélemény. Amivel a videó alapján egyet lehet érteni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#1598) Dr V válasza atee (#1597) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi, majd otthon megnézem :)
Ezekszerint a magasabb TDP keretnek nincs gyakorlati haszna, igaz?

(#1599) tipuka válasza hobizoli (#1585) üzenetére


tipuka
addikt

Ez nagyon jó :DDD Feldobtad a napom, már csak Fegelein hiányzik. :D

(#1600) wsanyi válasza Dr V (#1592) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ld.:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cbcjh7/my_3800x_benches/

Elvileg jobb minőségű, vűálogatott chipek, amiknek magasabb a turboja, ha mindent bekapcsolsz (PBO + AUTO OC). Nem érdemes kézzel tuningolni, mert az automata jobban megoldja, főleg, hogy minden magról tudja, mennyire hajtható. ;)

Szép napot! ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.