Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) koko52 válasza snecy20 (#1998) üzenetére


koko52
veterán

Pontosan azért mert 7 ill 10nm-en elvéreznének. Lehet a 4ghz sem lenne meg. Nem véletlenül toporognak, reszelnek a 14+++ön.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2002) Locutus válasza capulet75 (#1996) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem ehhez senki nem fűzött kétséget, amit te irsz. A versenyképességnek csak örülni lehet.
Az AMD egyértelműen vezet a munkával kapcsolatos programokban, játékban meg még mindig az intel, bár az előnye nagyot csökkent. Tudom fáj az AMD-seknek, hogy a majdnem gól nem gól, de most ez van. A 9700K igazából úgy maradt nagyon is versenyképes, hogy az árvágás miatt közel azonos áron lehet rá építkezni a 3700X-el, és játékokban jobb. A 9900K meg egyértelműen nem éri meg már, hiába gyorsabb az is játékokban, az ártöbblete sokkal nagyobb az indokoltnál.
Mondjuk pont a 7nm-től én sok előnyt nem látok, mert se az órajel, se a boost, se az abból fakadó teljesítmény nem _annyira_ acélos, mint lehetne. Ellentétben az új Ryzenekkel az Intelek rendre mennek 5-5.1Ghz-en is, 14nm ide vagy oda. Bár itt még BIOS bugok is vannak AMD téren, aminek javítása esetén a boost akár növekedhet is, így játékok alatt is jobban teljesíthetnek még az új Ryzenek. Szokás szerint még kell egy kis idő nekik, míg befejzik a töketlenkedést alaplapok és drivereik terén, reméljük nem úgy mint a Radeonoknál, hogy egy év kell mire kiforrják magukat az apró cseprő bosszantó szarságaikból, meg lemaradásukból - csak akkor már senkit se érdekelnek. Az új Ryzeneknél talán nagyobb hatású lesz a hype-train ennél.

Amúgy nekem talán egy Duron, vagy K6-2 volt az utolsó AMD-m... Én igazából 3700X-et, sőt 3900X-et is vennék, de most az alaplapok mizériája tart vissza egyelőre. A 9700K-ba azonnal fejest lehetne ugrani (azonos áron a 3700X-el) és ott nincsenek kérdőjelek. Tudom mire számíthatok, és minden kiforrott. De még türelmes vagyok, meglátjuk. Bármelyik pillanatban beeshet az új AGESA verzió, meg új BIOS-ok, illetve még akár MAX verzió a B450M Mortar Titaniumból is. Vagy egy mATX AM4 alaplap, amin nem a foscsi ALC892 van, hanem a 1220, és van rajta SPDIF is. Meg rendes VRM hűtés is. Vagy egy ténylegesen megvásárolható SPDIF hátlapi bracket, az enélküli alaplapok garmadájához. Vagy pl olyan driverek az ASUStól, amitől a TUF B450M nem mondja azt Win10 1903 alatt, hogy se az audio driver, se az aura sync nem kompatibilis, és nem működik... Jelzem ugyanaz a 1220 audio van rajta, ami intel lapokon simán működik driver oldalról. Jelenleg kevés, vagy semennyi a közös metszete eme halmazoknak számomra.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2003) Kansas válasza Devas (#1992) üzenetére


Kansas
addikt

Abból a pénzből amivel többet költesz konzolon az AAA játékokra, kijön 1-2(de max 3) év alatt egy új VGA(1080p-re jó) ára.
Ha meg a jóárasított digitális platformon veszed a konzoljátékot, ugyanúgy egy életre kapod...
PC-n nem feltétlenül kell havidíjat fizetni se, ha multizni akarsz...

"Ezekhez meg sok FPS kell, amit a proci ad, nem a VGA." ez marhaság, ne terjeszd - az FPS-t az egész rendszer adja, alaplap, RAM, proci, VGA együtt. Próbálj meg Intel grafikus lassítóval játszani pl. egy 9900K-val, meglátod, mennyi fps-t ad a proci, és milyen grafikai színvonalon(messze a konzolos grafika szintje alatt, megsúgom).

"PC platform játékokkal miért nincs hardware teszt? Azért mert nincs beépített benchmarkjuk." Nem. Azért mert nincs mit tesztelni velük, csak a legszarabb IGP-ken nem mennek el. 2D-hez nem igazán kell erő. Porschét se úgy teszteled, hogy elmész vele bevásárolni, meg a Land Rovert se...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2004) Kansas válasza #04430080 (#1999) üzenetére


Kansas
addikt

Dehogynem... ha nem vigyáz, pl. Qualcomm(ARM) előzheti... :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2005) #04430080 válasza Kansas (#2004) üzenetére


#04430080
törölt tag

Azért nem állok féllábon addig, amíg kiadják saját x86 procijukat :DDD

(#2006) Kansas válasza #04430080 (#2005) üzenetére


Kansas
addikt

Nem kell nekik, elég ha ráveszik a MS-t hogy támogassa a Windows az ARM utasításkészletet... UWP-s gamék egyből mennének - bár az UWP épp kimúlni látszik...

Vagy Linuxra átportolhatnák a sok Androidos játékot...

Esetleg összehoznak egy jól működő "Continuum"-szerű rendszert normális perifériakezeléssel, manapság már elég sok teló is kitolja magából FHD-n a játékokat...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2007) #04430080 válasza Kansas (#2006) üzenetére


#04430080
törölt tag

Most, hogy egyre inkább fűzik szorosabbra MS -ék a kapcsolatot az AMD -vel, nem tartom valószínűnek.

(#2008) Prof válasza wwenigma (#1990) üzenetére


Prof
addikt

Jaj a 10éves marcika akkor vagy harakirit követ el vagy felköti magát, mert nem ő lesz a CS esport világbajnok :O Minden nap lement az fps 50-re ezért meghaltam feliratú polóban fog járni.

Az osztályba nem fogják beengedni, mert nem érte el a menőcsávók által kitalált kötelező 60 min. fpst a gépe.

Mindezelaat apuka nézi 24 fps-el az akciófilmet, anyuka meg játszik 30fps-el a konzolon és mindketten jól szórakoznak és nem értik miért sír otthon a gyerek és mi az az ökörség a polóján. :U

(#2009) capulet75 válasza Locutus (#2002) üzenetére


capulet75
addikt

Fussunk neki még egyszer. :) Alapvetően rossz feltételezés az hogy az Intelt beérte az AMD, hisz nem ugyanaz a node. 14nm-en sokkal könnyebb magas órajelet tartani mint 7-en, ez kicsit olyan mint ha 4 literes motorból hoznál ki 500 lóerőt, emez meg 2 literből hozza ugyanazt. Akkor beszélhetnénk bármilyen szinten is az Intel "előnyéről" ha lenne 7nm-jük, de az nincs. Még 10 se, mert abból se jön ki nekik az 500 lóerő. :N Nyilván most zöld utat és végtelen pénzt kapott a fejlesztés, és kényszerűségből mutatnak be olyan "újdonságokat" mint a 10gen, meg a csillió dolláros szerverproci.
Addig meg az AMD elég szépen teret nyer, tehát amikor az Intel kijön a megfelelő CPU-kal, nem lehet majd intel árban adni őket, és ez jó. Ami most van az mindenkinek jó ( kivéve az Intelt ), csak hát jobb püfölni a másikat, mintsem egymás vállát lapogatni és vigyorogni, mert a jövőben több marad sörre meg kurvákra.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2010) snecy20 válasza capulet75 (#2009) üzenetére


snecy20
veterán

Írta is itt valaki még ebben a topikban, hogy nem a csíkszélesség a legfontosabb, hanem az elért teljesítmény. (User szemszögéből legalábbis)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2011) Precorus válasza Prof (#2008) üzenetére


Precorus
tag

Most nem azért, nekem az első dell vostro laposom 24 fps-el witte a Word of Tanks-ot. Szenvedés volt bármivel játszani. Összeraktam egy asztalit, FHD 60+ fps volt a cél( 4440, 1050), imádom.
Ne keverjük szerintem az almát(film) a körtéhez(játék).

szerk.: offba raktam

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#2012) #04430080 válasza Prof (#2008) üzenetére


#04430080
törölt tag

Eljátszani egy sárgakazis nintendón is el lehet. Egyébként nem tudom mit akarsz megmagyarázni, mert még mindig nem arról van szó, hogy 30 vagy 60 fps -t tart valami, hanem arról, hogy beakad a játék.

(#2013) capulet75 válasza snecy20 (#2010) üzenetére


capulet75
addikt

Nyilván. Minek is fejleszteni. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2014) fudi2002 válasza snecy20 (#2010) üzenetére


fudi2002
veterán

Amíg le is tudja hűteni normálisan, addig természetesen nem számít...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2015) snecy20 válasza capulet75 (#2013) üzenetére


snecy20
veterán

Felhasználói, na adj isten játékosi szemszögből két teljesen más dolog.
Van egy pár %-nyi tech őrült a PC tulajdonosok körében aki konkrétan foglalkozik is azzal hohy hány nm-en készült a processzora. A nagy átlag meg csak használja, vásárlás előtt meg szétnéz hogy melyik lehet a jobb választás adott játékokhoz / programokhoz. Ennél jobban nem tudom körülírni, hogy a döntő többség az nem rejszol rá a nanométerekre.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2016) koko52 válasza snecy20 (#2015) üzenetére


koko52
veterán

Az is egy réteg. A másik nézi a technológiai részét is. Azt hogy időt állóbb-e vagy egy kifutó modell. Olyan mint a kétütemű motor, 20 éve is ugyan annyi lóerőt tudott mint ma. A 14nm-be ennyi volt, nem lesz csoda belőle már.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2017) ribizly válasza koko52 (#2016) üzenetére


ribizly
veterán

Időtállóbb mostmár kb. nincs. Maximum amit tud még nézni, hogy az adott gyártó mennyire váltogatja a socket-et a generációk között, ergo lesz e még esélye a user-nek erősebb CPU-t bepattintania. Azzal, hogy a core-ok számát megemelték (i5: 4->6mag, ...) az összes, eddig nem i7-es CPU-n lévő user-nek betettek, mivel megindul megint a core-okkal való huzavona és az arra való "optimalizáció" is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2018) Kansas válasza ribizly (#2017) üzenetére


Kansas
addikt

i7-eseknek is betettek, mert sok szálat támogató alkalmazásokban hirtelen gyorsabb lett egy 6c/6t i5 mint egy eddigi 4c/8t i7... 7-8 szál esetén is: többet tud +2 mag mint amennyit a 4 magon a HT dob.
Az más kérdés, hogy nem sokkal olcsóbbak a mai i5-ök, mint a 4/8-as i7-ek voltak.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2019) schawo válasza Prof (#1989) üzenetére


schawo
titán

Commodore 64-gyel is el lehet játszani. Mindennel, ami bármennyire is működőképes. Csak egy hibás alkatrész nem alkalmas játékra. Bár az is jó lehet egy dísznek a frizbin.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2020) ribizly válasza Kansas (#2018) üzenetére


ribizly
veterán

Jogos. Mondjuk, ha nem pakolták volna tele cache-el a 6/6-os i5-ket, akkor nem volna nagy baj, de így kemény a váltás.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2021) zsintai1987


zsintai1987
tag

Megindult a magokkal a huzavona???
Nem az Intel ceo mondta az infinity fabricnál hogy az AMD csak magokat ragaszt egymás mellé? Akkor most az Intel is magokat ragasztgat egymás mellé?

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#2022) #04430080 válasza Kansas (#2018) üzenetére


#04430080
törölt tag

320 euróért vettem anno a 3770k -t, most az i5-9600k 250 euró. 9400f 170 euró. Az utóbbi is jócskán megveri szegényt, de még az i7-7700 -at is.

(#2023) capulet75 válasza snecy20 (#2015) üzenetére


capulet75
addikt

Azt ugye megérted hogy ez azzal járna, hogy az Intel legkésőbb 2-3 gen múlva lehúzhatná a rolót? Ez nem úgy van hogy Átlag Béla felhasználónak ez éppen hú de faxa, szal itt megállunk. Nem a techfannak fontos hogy mennyi a nanométer, hanem az AMD-nek és az Intelnek.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2024) Locutus


Locutus
veterán

Hm... most nézegettem, már a 9900K is le van árazva, 489€... míg a 3900X az fixen 529€ mindenhol, de sehol sincs készleten...
Azért ennyiért már a 9900K se annyira gáz ajánlat. 10%-kal olcsóbb, de (amiben nekem kell) ott 5-8%-kal gyorsabb... Kb ennyivel kevesebbet is fogyaszt, meg kevésbé is meleg.
(na jöhetnek a kövek)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2025) snecy20 válasza capulet75 (#2023) üzenetére


snecy20
veterán

Nyilván fontos a két nagy cég jövőjére nézve, hogy ki hol jár gyártástechnológiában, de én továbbra is arról beszélek hogy átlag usernek, aki csak megvesz egy CPU-t és használja, annak a nanométer csak egy dobozra írt adat, pusztán a teljesítményre nézve nem következik belőle semmi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2026) Kansas válasza capulet75 (#2023) üzenetére


Kansas
addikt

Vicces, hogy a 7nm a VGA-knál az AMD ellen van felhozva, a CPU-knál meg épp a javára...

Ezzel együtt mindkét esetben egy terméket(VGA-t, CPU-t) veszel, nem pedig x nanométert, és az hogy a nm épp mennyi, pont semmit nem számít abból a szempontból, hogy a termék mennyire jó vagy mennyire éri meg megvenni.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2027) ribizly válasza Locutus (#2024) üzenetére


ribizly
veterán

Ezt nem értem én sem. Nagyon nagy elvárásim voltak ezzel a Ryzen szériával szemben, de nem vagyok elégedett. Ráadásul a napokban láttam aprón garis 9900k-t 119.000,-ért. Azon az áron meg már kb verhetetlen.:U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2029) syberia válasza Locutus (#2024) üzenetére


syberia
veterán

Ha el akarják adni, le kell vigyék valamennyire az áraikat. Az sem mellékes vásárlási szempont, hogy adott foglalat meddig lesz fejleszthető. A 1151 v2 nem éppen időtálló, ebből a szempontból.

Amúgy meg tessék. ;]

(#2026) Kansas: Önmagában a lecsökkentett csíkszélesség kevés lenne, hogy barackot kapjon az AMD a buksijára. Processzor vonalon nagyot alkottak, és azért a NAVI sem lett gyenge. A Sony meg a Microsoft megrendelése miatt, lesz bőven keret a Zen architektúra további fejlesztéseire. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#2030) Flash Gordon válasza Locutus (#2002) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Bár itt még BIOS bugok is vannak AMD téren, aminek javítása esetén a boost akár növekedhet is, így játékok alatt is jobban teljesíthetnek még az új Ryzenek. Szokás szerint még kell egy kis idő nekik, míg befejzik a töketlenkedést alaplapok és drivereik terén, reméljük nem úgy mint a Radeonoknál, hogy egy év kell mire kiforrják magukat az apró cseprő bosszantó szarságaikból, meg lemaradásukbó

Ez valóban bosszantó és valószínüleg sokakat (velem együtt) visszatart az átállástól, ami hab a tortán, hogy állítólag jövő év elején jön a zen3 plattformra a Ryzen 4000 széria, az elején csak notebookba meg mobil eszközökbe, zen2 es alapokon 4 mag/8 szál lesz. Augusztusban meg jön PC re is a normál zen3 4000 széria ugyanabba az AM4 foglalatba (ez lesz az utolsó AM4). Ezért sem érdemes rohanni most az új gen vásárlással annak, aki 1-2 genes procikon ül, akkor már inkább a jövő évben jövő újat vagy az addigra jócskán olcsóbb 3000 eseket lenne értelme venni, amiknek talán kiforr a driver, stb. támogatása addigra.

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#2031) -FreaK- válasza Locutus (#2024) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én meg ezt láttam tegnap, Lec-nél aprón:

i9-9900K OEM - 124.990 - 1év

új, bontatlan..

(#2032) Kansas válasza #60061184 (#2028) üzenetére


Kansas
addikt

"Mert cpu-nál nem a 7nm az előny, hanem a jobb perf/watt, de ez a 7nm-nek köszönhető." Aha, és az semmit nem számít, hogy a Ryzen architektúra alapvetően legalább olyan jó, mint az Intelé? Akkor gyárts FX procikat 7nm-n és nézd meg milyen lesz a perf/watt arány vagy a nyers teljesítmény...
És akkor még a biztonságról és az Intel patch-ek teljesítményre gyakorolt hatásáról nem is beszéltünk...

"Vga-nal nem a 7nm a hátrány, hanem az architektúra perf/watt lemaradása, amit a 7nm csak elrejt" Aha, az az architektúra, ami mintegy mellesleg alig több mint fele annyi számolóegységből hoz ki ugyanolyan teljesítményt mint az előző(lásd pl. Vega 64), alacsonyabb fogyasztás mellett?

Ugye, a Zen2 is ugyanúgy teljesít, mint a Zen, amiről anno ugyanazek az érvek hangzottak el(nem húzható, stb.). Abban ugye egyetértünk, hogy a Zen2 20% IPC előnye a Zen-nel szemben nem a csíkszélesség-csökkentés eredménye?

Jelenleg konkrétan ~0 olyan program(pl. játék) van, amit a Navi képességeinek tudatában terveztek, ráadásul a ref kártyákat az elcseszett hűtés miatt nem nagyon akarjuk venni(a magam részéről nem vagyok meggyőzve, hogy nem direkt szabták el a ref. hűtést, a partnercégek kérésére), a konkurencia ráadásul lépett, és nem sokkal van beljebb, mint volt előtte...

Arról nem is beszélve, hogy amint megjelennek a Navi alapú konzolok, gyanítom érezhetően jobban fognak szerepelni a Radeonok a konzolport játékokban.

Nem lehetne, hogy akkor ítéljünk meg jövőbeli termékeket, amikor már érdemi információnk is van róluk?

Nem azt mondom, hogy az Intel-AMD reláció analóg az AMD-NVidia relációval, de látni vélek hasonló mintázatokat...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2033) Kansas válasza Flash Gordon (#2030) üzenetére


Kansas
addikt

Nézőpont kérdése... én 2400G-ről álltam át 3600-ra, és köszönöm, megérzem, ahhoz képest aki még vár, én a következő generáció eljöveteléig is élvezem a megnövekedett teljesítmény áldásos(és érezhető) hatását.
Mindezt B450-es deszkában, amihez elég kiforrottak a driverek és csak egy olyan feature hiányzik belőle(PCIe v4), aminek az idő alatt amúgy sem látnám sok hasznát - VGA-knál nem szűk keresztmetszet a PCIe v3, és igazából nincs olyan használati igényem, ahol egy v4-es SSD sebesség-előnye érdemben meglátszódna, de igazából olyan se, ahol akár csak az NVMe-SATA sebesség-különbség érezhetően kijönne...
Nem véletlen, hogy az AMD marketingban sem selling feature-ként szerepel az új PCIe verzió.

A high-tech világ aranyszabálya: mindíg van mire várni... de aki mindig vár, az sohasem halad.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2034) _cHAos_ válasza - = Zk = - (#1788) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Attól, hogy neked nincs szemed hozzá vagy csak nem szeretnéd észrevenni a zöld szemüveg mögött, az nVidia szofteverek semmivel sem kevésbé bugtengerek, mint a konkurens gyártó termékei. :U Ez a helyzet, félre kellen tanni fanboyságot. :U

(#2035) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Sztem Intel-t a konzumer piacról már csak vérpistikék és hülyék vesznek. :N :(

Szalodok is veszek egyet az asztali gépbe 700 USD-ért egyf finom kis biztonsági sebezhetőséggel, ami 2021-re majd lassítja 20%-al;)

Van egy Intel mérnöki széldzsekim eladó, nem veszem fel többet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2037) _cHAos_ válasza _cHAos_ (#2035) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Mielőtt jönnének a hozzászólások, Passmark (majdnem féláron) is jobb egy 3600x mint egy 9900K.

Persze istvánt az ilyen komolytalan dolgok, mint a Passmark vagy a compute power nem érdeklik csak az FPS. :DDD

3600x
9900K

[ Szerkesztve ]

(#2038) Kansas válasza #60061184 (#2036) üzenetére


Kansas
addikt

Nem voltam felizgatva :) Vitatkozni pedig jó dolog, szellemileg stimuláló, szemben a veszekedéssel... ;)

"de nem csíkszélességet még."
És mikor csíkszélességet lépnek, akár még az is kiderülhet, hogy a 7nm nem is olyan nagy cucc VGA-knál, és a Navi igazából nem azért, hanem annak ellenére javult a GCN-hez képest. Nem valószínű persze, de nem tudhatjuk biztosan...

"Ezt a mostani gennél is hallottuk, aztán mégse tudtak előnyt kovácsolni belőle, sőt."
De az sem kizárt, hogy a GCN igazából annyira elfáradt, hogy a kovácsolt "előny" arra kellett, hogy ne maradjanak le nagyon...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2039) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

A Guru3D szerint a 3600x minden idők legjobb ár /érték arányú proceszorra a kategóriában.

mod: biztos a PH nem jó játékokkal mért a tesztekben. :DDD :DDD :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#2040) ribizly válasza _cHAos_ (#2039) üzenetére


ribizly
veterán

Ez nem is kérdés. Minden review az egekig magasztalja és nem ok nélkül. 6c/12t-ben van, hogy behozza a 8700k-t is, miközben árban erősen aláver.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2041) _cHAos_ válasza ribizly (#2040) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Nem beszélve a jobb platform infrastrúktáról (pcie 4. Gen) , a teljesítményt nem lassító mikrokód hibákról, alapvetően jelenleg _jelentősen_ jobb architektúra, mint az Intel (ha a Flagshipeket és nem csak a mainstreamet nézzük is)... és sokkal olcsóbb is.

(#2042) Lambos


Lambos
tag

Én a 3600 köré terveztem gépet építeni.
Viszont a rengeteg bios probléma a b450-es lapoknál, illetve a marha drága x570 eléggé kedvemet szegte.
Ha két héten bellül nem találok fixen működő b450 lapot. Akkor marad az intel.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#2043) #48613632 válasza Lambos (#2042) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na és miért nem veszel akkor X470 lapot? Én pl tökéletesen elégedett vagyok az enyémmel. Bár lehet, hogy a B450-el is elégedett lennék.

(#2044) Lambos válasza #48613632 (#2043) üzenetére


Lambos
tag

A te lapod pont többe kerül mint egy "olcsóbb" x570.
Szóval nem éppen a legjobb támpont.

Ugyanakkor nem tudom, hogy pl egy x470 gaming plus, van e olyan jó mint pl egy b450 tomahawk vagy carbon.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#2045) - = Zk = - válasza _cHAos_ (#2034) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2046) #48613632 válasza Lambos (#2044) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én alaplapot mindig a felső polcról választok, ha tehetem. Az nem baj, ha mondjuk használtan veszem, vagy esetleg egy régebbi modell. Márka szempontjából pedig Asust, bár ennek a puszta szimpátián túl, tényleg nincs jelentősége.
Így esett a választásom erre a lapra, illetve képbe került még a Crosshair VII, de szerintem ez utóbbi indokolatlanul drága. Annyi pluszt meg nem ad.

Nem világos, mit jelent nálad a jó, vagy a jobb, ebből a szempontból. Stabilitás szempontjából az enyém kiváló választás, és tuningra is alkalmas, bár ez ügyben nincs referenciám, ami az AMD-t illeti.
Árban kicsit drágább ugyan, de figyelembe véve az AMD stratégiáját, jó pár generációt kiszolgálhat még a Ryzenekből.
X570-re meg biztosan nem fogok váltani, semmi olyat nem tud, ami számomra érdekes lenne, de az árát megkérik. Szerintem DDR5-ig marad ez a deszka, és amíg eszi az újabb genes procikat, addig max azokat majd cserélgetem. De hozzáteszem, engem a jelenlegi 2700X is tökéletesen kielégít. (Na nem úgy ;] )

(#2047) Lambos válasza #48613632 (#2046) üzenetére


Lambos
tag

Minek vegyek akármilyen X470-es lapot, ha vagy viszi a 3600-at, vagy nem?
Előző generáció cpu-t pedig biztosan nem fogok venni.
Azt vehettem volna akkor is amikor megjelent.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#2048) wwenigma válasza Lambos (#2047) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én a "régi" B450 lapomba raktam a 3700x-et, kerül most talán egy 25e-be? :) Nem kifogás a drága x570 és BIOS probléma sincs igazán.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2049) #48613632 válasza Lambos (#2047) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mi az, hogy vagy viszi, vagy nem? Egészen biztosan viszi, max BIOS-t kell frissíteni. Az meg csak nem jelent problémát.

(#2050) Paxker315 válasza _cHAos_ (#2039) üzenetére


Paxker315
addikt

TechSpoték szerint meg a 3600x rendkívül rossz ár:érték arányú választás, a videóban kb. szó szerint azt mondta, hogy "strongly recommend against buying the 3600x"

bár azért, mert, a 3600 kb mérési hibahatáron belül van, 50 dollcsival olcsóbban, a különbözetből meg veszel bika hűtést, amivel még többet kiad magából a 3600. : )

amennyire a teszteket nézegettem&olvasgattam a közvélekedést, nekem a 3600x egyáltalán nem tűnik ajánlható vételnek.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.