Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) S_x96x_S válasza MPowerPH (#831) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Memoriak tekinteteben van ajanlas a platform ala?

még most jönnek kis a spéci memóriák ..
de amúgy is pl DDR4-3600 CL14-15-15-35 - nem árthat ;)

"""
With each module individually crafted with hand-screened high performance ICs and custom 10-layer PCB with RGB lighting, Trident Z Neo will be available in DRAM frequency speeds of up to DDR4-3600 at a very efficient CL14-15-15-35 timing and in a wide range of capacity configurations, up to 64GB (16GBx4). As seen in the 5-hour stress test screenshot below, a Trident Z Neo 32GB (8GBx4) memory kit is running at DDR4-3600 CL14-15-15-35 on the ASUS ROG Crosshair VIII Formula motherboard, based on the AMD X570 chipset, with a 6-core AMD Ryzen 5 3600 processor.
""

https://www.guru3d.com/news-story/g-skill-announces-trident-z-neo-ddr4-memory-series-for-ryzen-3000-x570-platform.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#852) S_x96x_S válasza Petykemano (#850) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Ebben csak az Anandtech volt érintett?
>A bits'n'chips szerint mindenkinek újra kell mérni

most nem tudom eldönteni, hogy a tesztek már ezzel a legutolsó driverrel mentek vagy sem.
( Az NDA után kiposztolni a legutolsó drivert ... )

Release Date: 7/7/2019


https://twitter.com/Thracks/status/1147877133303390213

Mottó: "A verseny jó!"

(#853) Alpi. válasza S_x96x_S (#851) üzenetére


Alpi.
addikt

Kivancsi lennek, mennyit kernek el egy olyan 3600c14-es kittert. :)
Elvileg ez a freki, amit erdemes lesz megcelozni a legjobb teljesitmenyhez altalanos felhasznalasnal.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#854) CPT.Pirk válasza S_x96x_S (#852) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt egyébként kézzel kellene telepíteni Windows felhasználóknak? Windows alatt utoljára Win7-en raktam fel chipset drivert, de később le kellett szednem, mert azzal hibázott a sata vezérlő, az alappal meg nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#855) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A Ryzen 3800X csak paper launch ... még pár hétig biztos nem lesz elérhető ...

Robert Hallock🌹 : "We haven't sampled the 3800X yet. Wanted to focus on max performance (3900X) and power efficiency (3700X), so people can see the full spectrum of 7nm+Zen2."


https://twitter.com/Thracks/status/1148074445338238977

Mottó: "A verseny jó!"

(#856) Abu85 válasza S_x96x_S (#852) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a lényeg, hogy az AMD egy packot szállított mindenkinek. Abban volt két proci, legalább egy alaplap, SSD, memória. Az AMD nyomatékosan megkérte a médiát, hogy ezzel a packkal mérjenek. Ehhez tartozott egy link, ahonnan le lehetett tölteni a legfrissebb drivert. Na most ezeket koordinálni lehetett a megadott linken keresztül, mi például az MSI review lapot használtuk. A gyártók viszont elkezdtek más alaplapokat is szállítani, amelyek esetleg nem voltak részei az AMD review packjának, és ezekhez az AMD nem szállított firmware-t, mert ugye miért is lenne olyan butus valaki, hogy nem azzal méri a legelső teszteket, amiket az AMD ad. Ez általában a saját érdeked is, mert nyilván az első tesztnél még csupa béta szoftver van, és nem véletlenül küldik azokat a hardvereket, amiket.

Tehát effektíve nem azzal van a gond, hogy nem volt telepítve az NDA utáni driver, mert abból mindenki elérte hamarabb, hanem bizonyos lapok nem az AMD pack részei voltak, és ezekhez az AMD nem rakott fel firmware-t, hiszen azt hitték, hogy mindenkinek világos, hogy melyik lapokkal lehet tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#857) S_x96x_S válasza Abu85 (#856) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Tehát effektíve nem azzal van a gond, hogy nem volt telepítve az NDA utáni driver,
>mert abból mindenki elérte hamarabb,

egyrészt megnyugtató, hogy a legutolsó driverrel mértetek,
másrészt egyre komplexebb ez az a last-minute -os tesztelés ...

tisztelet minden tesztelőnek a kerek-e földön, aki a hétvégén izzadt ezügyben ... :R
Ezzel a vasárnapi NDA-val - rengeteg ember hétvégéjét galyra vágták ...

A jó hír, hogy az 5nm-es MARKETING KÁOSZ .. várhatóan:
- 2021/5/5 szerdára
- 2022/5/5 csütörtökre

eshet.
Szóval nem fenyegeti a hétvégét.

Mottó: "A verseny jó!"

(#858) joysefke válasza Petykemano (#850) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Lekinkább Anand.

Lehet hogy jönnek még ilyen-olyan BIOS-ok amelyek gyorsabb-agresszívabb turbo lépcsőket és ezáltal jobb eredményeket hoznak, ezt nem tudjuk mennyi ilyen lesz és hány lesz olyan kihatással a sebességre, hogy megérjen egy újramérést. A teszter szvsz itt annyit tehet, hogy az aktuális állapotot próbálja kimérni aktuális tesztszoftverekkel. Senkinek sincs jósgömbje..

Az biztos, hogy Anand nem a hivatalos review BIOS-szal tesztelt, sőt ahogy olvastam (egy másik nagyobb oldal reviewere írta) még csak nem is olyan lappal ami benne lett volna a hivatalos X570-es tesztlapok kosarában.

Tehát nem követett el mindent, hogy a tesztrendszer minél közelebb legyen a 7/7-én aktuális legfrissebb állapothoz. Én ezt eléggé elfogadhatatlannak tartom.

Szóval ami -szerintem- a rovásán van:

-(0)Kukából előrángatott majd 15 éves SpecInt2006 meg hasonló kétes/semmitmondó szoftverek:

-A 9900K tesztjében nem volt SpecInt2006
-A 2700X/2600X tesztjében sem volt SpecInt2006
-A 7700K tesztjében sem volt SpecInt2006
A többit nem néztem, de nyilván az utóbbi években sehol senki nem használta

Na akkor most miért kellett ezt előszedni. Ahol mellesleg az ÖSSZES altesztben az intel a jobb-lényegesen jobb. Van ő annyira tapasztalt, hogy képben legyen vele: az előző évtized derekán még az intel C++- compilert is a SpecInt-hez optimalizálták, ennek megfelelően egyrészt nem intel arhitektúra nem fog labdába rugni, másrészt az extrém kompiler optimalizáció miatt nem fog a valós életbe átültethető eredményeket produkálni. 10 éve sem...

-(1)Nem megfelelő BIOS, ami alacsonyabb turbo órajeleket hozott.

-(2) 1709-es Winnel tesztelte az Inteleket. Ezt mégis hogyan? Megértem én, hogy sok munka mindent újratesztelni, de ha a reviewkból él az oldal, akkor bizony néha meg kell tenni...

-(3) Nem ugyanolyan proc hűtőt használ a konkurenseken, holott tudnia kellett, hogy a hőfok kihatással lesz a turbo agresszivitására. Alacsonyabb hőfok => hosszabb/tartósabb turbo.

Az inteleken egy 1,9Kg-os torony van. a ZEN2-n pedig a stock hűtő. Ezt mégis hogyan??

-(4) Játék tesztekben 95% framerate?! Miért, minek? Mindenki 1%-0.1% low-kat mér, nem véletlenül, mert ez utóbbinak van kifejezőereje. Nem tudom, hogy ez a 95% framerate kinek kedvez, lényegtelen is. A lényeg az, hogy teljesen életidegen, mert elmossa az akadásokat.

[ Szerkesztve ]

(#859) kolopele válasza Noukoum (#848) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hihetetlen, de azt hiszem fel is adom. Leírtam már kétszer is, hogy komoly hűtő kell hozzá, mivel van teljesítmény is. Egy szóval nem írtam olyat hogy egy sima kis hűtő lehűtené 60 fokra, ezt a Dark Rock - ra értettem. Amikor valaki megveszi ezt a procit tisztában van ezzel, és eleve nem azt tervezgeti hogy majd spórol bármin is.Sajnálom, de nem tudom világosabban elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#860) Petykemano válasza S_x96x_S (#857) üzenetére


Petykemano
veterán

2020 7/7 mire esik?
Még ugye van egy-két 7nm/EUV kör?
Meg mivan ha 6nm-t használnak?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#861) Recke válasza ribizly (#552) üzenetére


Recke
csendes tag

Egy webshop-ban 18 féle kompatibilis lapot találtam aX570-ek 65 eFt-os ársávja alatt.
Természetesen ellenőrizni kell, hogy hány fázisú a lap a megfelelő processzor kiválasztásához.
(Szerintem ezek cirka 3700-ig jók.)

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#862) kolopele válasza carl18 (#846) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valóban, hülyeség már Intelt venni, főleg ilyen dedós szint mellett amit fentebb előadtál, tíz éves gyerekek komolyabbak tudnak lenni.
Egyébként megkérdezhetem akkor neked miért van még Inteled? Ne fáradj a válasszal, azt hiszem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#863) wwenigma válasza S_x96x_S (#852) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Package Includes:
AMD Chipset Drivers
AMD Ryzen™ Power Plans (required for UEFI CPPC2 in Windows® 10 May 2019 Update)

Raadasul megint van hozza power plan

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#864) Mr.Csizmás válasza kolopele (#859) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

spórolt helyette a cég, a kamu socket generációkkal, és a gagyi lid ragasztással.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#865) Z_A_P válasza joysefke (#858) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szép lista! :(((

OK

(#866) KAMELOT válasza joysefke (#842) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy kis magyarázat jó lenne.
Most akkor 3600@3.4ghz...81C??
Jól értelmezem???

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#867) Strezi válasza joysefke (#858) üzenetére


Strezi
őstag

Ugye megvan, hogy konkrétan Anand Lal Shimpi már évek óta eladta az oldalt, a névvel együtt, és az Apple-nek dolgozik?

Csak mert konzisztensen személyként beszélsz róla, mintha ő lenne felelős, nem pedig a mostani írók, teszterek.... persze csak szemantika, de nekem zavaró.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#868) joysefke válasza Strezi (#867) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

@866 Én nem tudok neked magyarázatot adni, majd ki találják mi a baj

Szerk: Nem, ez maximális terhelés melletti hőfok. A 3.6-3.1 GHz az alatta levő intel processzor AVX melletti órajelére vonatkozik (azok az egységeik nem teljes órajelen járnak)
_______

Igen, tudom, de nem volt kedvem a nevekkel bajlódni. Anand alatt a stábot értem...

[ Szerkesztve ]

(#869) kolopele válasza Mr.Csizmás (#864) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké. Csak egy kérdés: Miért fáj az bárkinek is, ha nekem jó ez a proci úgy ahogyan van? Egyáltalán, miért fáj az bárkinek, ha másnak is jó? Tisztázzunk valamit: Engem, meg másokat sem hiszem hogy érdekel ha valaki AMD procit vesz, vagy kisebb Intelt, stb. Szóval nem értem miért azokat kell vegzálni akik elégedettek a 9900K - val? Tényleg nem értem. Amire én használom, 70 fok felett még nem láttam a magokat, ezért sem értem az egészet. Drága? Kinek mi a drága, na meg a saját pénzével mindenki azt csinál amit akar.

(#870) vandorr


vandorr
csendes tag

3700x vagy 3800x-hez mennyire ajánlotok jobb minőségű hűtőt vásárolni? Nekem a Noctua NH-D15 ajánlották..

(#871) KAMELOT válasza joysefke (#868) üzenetére


KAMELOT
titán

Még jó hogy ilyen dolgokkal nem kell foglalkoznom. 7820X@4.3ghz játék alatt éppenhogy megüti a 46C...360 radi mellett. Léghűtést én messziről sem akarok látni. :)

(869): úgy van ahogy írod. Nem talicskázunk a géppel. Pl. Nekem a gépem ára 1.5 havi fizetésem. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#872) kolopele válasza vandorr (#870) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem árt hozzá, ugyanis nem csak a 9900K képes melegedni, egy Ryzen procit sem árt normálisan hűteni :K

(#873) kolopele válasza KAMELOT (#871) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én közelről sem látom, mert benne van a gépben :D

(#874) wwenigma válasza vandorr (#870) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Alaplapi VRM--ek hutesere figyelni kell ha nem topflow hutot veszel, illetve az XFR/PBO2/akarmi miatt minel jobban hutod annal jobban megy az automata turbo funkcio, effektive gyorsul.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#875) vandorr válasza kolopele (#872) üzenetére


vandorr
csendes tag

Ha jól értettem a korábbi hozzászólásokat, akkor a 3000-es Ryzennél kimondottan jó is a megfelelő hűtés, mert annál tovább bírja tartani a turbo órajelet,amit tök automatikusan kezel?!

(#876) devast válasza Recke (#861) üzenetére


devast
addikt

:N :N :N
Nagyon nagyon túlparázod a lapot. Írtó jó a fogyasztásuk, itt egy cikk, ahol valami ócska b350-es lapba beleraktak egy 3900x-et, és probléma nélkül működik. Mindez azt is jelenti, hogy a bika vrm-el szerelt x570-eket a hajadra kenheted, hacsak nem kívánod ln2-vel hűteni a cuccot.

(#877) vandorr válasza wwenigma (#874) üzenetére


vandorr
csendes tag

Köszönöm, akkor pont meg is válaszoltad :)

(#878) KAMELOT válasza wwenigma (#874) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan jól írod. Jó hűtő + vrm hűtésre figyelni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#879) kolopele válasza vandorr (#875) üzenetére


kolopele
nagyúr

Elkéstem a válasszal, már megkaptad rá kollégától.

(#880) Raymond válasza joysefke (#858) üzenetére


Raymond
félisten

"Az biztos, hogy Anand nem a hivatalos review BIOS-szal tesztelt"

AT: We ran our original review numbers with the latest available firmware for the MSI MEG X570 ACE motherboard last week (Version 7C35v11). On Saturday the 6th MSI had shared with us a notice about a new version coming out, which became available to download to us on Sunday the 7th, the launch day and date of publication of the review.

"Kukából előrángatott majd 15 éves SpecInt2006 meg hasonló kétes/semmitmondó szoftverek"

Eloszor is LOL :))

"Na akkor most miért kellett ezt előszedni."

Ott az oldalon a leiras miert volt hasznalva:

AT: One big talking point around the new Ryzen 3000 series is the new augmented single-threaded performance of the new Zen 2 core. In order to investigate the topic in a more controlled manner with better documented workloads, we’ve fallen back to the industry standard SPEC benchmark suite.

We’ll be investigating the previous generation SPEC CPU2006 test suite giving us some better context to past platforms, as well as introducing the new SPEC CPU2017 suite. We have to note that SPEC2006 has been deprecated in favour of 2017, and we must also mention that the scores posted today are noted as estimates as they’re not officially submitted to the SPEC organisation.

"Ahol mellesleg az ÖSSZES altesztben az intel a jobb-lényegesen jobb."

A magasabb single thread alatt elert orajel miatt.

Egyebkent pedig jobb lett volna vegigolvasni es ertelmezni azt az oldat, akkor elujottal volna a vegen ide:

AT: Normalising the scores for frequency, we see that AMD has achieved something that the company hasn’t been able to claim in over 15 years: It has beat Intel in terms of overall IPC. Overall here, the IPC improvements over Zen+ are 10.5%, which is a bit lower than the 13% figure for SPEC2006.

Tehat az hogy hasznaltak ezeket a Ryzen-nek tett jot.

"Nem megfelelő BIOS, ami alacsonyabb turbo órajeleket hozott."

Lasd fent.

"1709-es Winnel tesztelte az Inteleket. Ezt mégis hogyan?"

Ahogy ott irjak:

AT: The systems have applied the latest Spectre and Meltdown mitigation patches where applicable. Meanwhile we should note that while the ZombieLoad exploit was announced earlier this year as well, the patches for that have not been released yet. We'll be looking at those later on once they hit.

Az pedig hogy a 1903-al teszteltek a Ryzen 3000-eket szinten annak kedvez mert a scheduler legujabb valtozatat hasznaljak.

"Az inteleken egy 1,9Kg-os torony van. a ZEN2-n pedig a stock hűtő. Ezt mégis hogyan??"

Ugy hogy eleve az van rajta mert ezt a rendszert hasznaljak a tobbi tesztnel is. A K-s procikon nem is lehet gyari huto mert nincs gyari huto hozzajuk. A Ryzen-hez jao gyari huto pedig boven lehuti mert az orajel limitek nem a homerseklet miatt lepnek fel hanem ugyanugy ahogy mar az elodeinel is volt.

Azert jo lenne itt-ott el is olvasni azt a valamit es foleg megerteni mielott valaki ilyen hosszu kirohanasba kezd valamirol :U

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#881) csiga8 válasza vandorr (#870) üzenetére


csiga8
senior tag

Jót ajánlottak. Vagy talán a legjobbat... Igen, érdemes túlméretezni a hűtést.

A Dark Rock Pro4-re is vethetsz egy pillantást. Valamivel gyengébb, de jóval olcsóbb. Szokott aprón is lenni, én ott lőttem 20 pénzért.

(#882) Recke válasza devast (#876) üzenetére


Recke
csendes tag

Először is alapból az a rögeszmém, hogy semmit nem járatok koppon, az alkatrészek élettartalmának hosszú távú megőrzése miatt.
Másodszor nem a fogyasztás miatt aggódom, hanem az új fajta turbó működése miatt. Illetve azért, mert nem ismerem a működését a régebbi chipseteken. Ehhez még sok tesztet meg kell néznem, köszi, hogy linkelted az elsőt!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#883) carl18 válasza kolopele (#862) üzenetére


carl18
addikt

Egyébként megkérdezhetem akkor neked miért van még Inteled?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#884) #38075904 válasza Whysperer (#656) üzenetére


#38075904
törölt tag

A 2 évente cserélgetésnek az a titka, hogy 0-a bukóval még 1 év garral tovább tudod adni a gépedet (intelnél)
És újra 3 év garanciád lesz szinte nulla ráfizetéssel. 2011 ben megvetted a ramot, onnan kezdve 4 .genig kihúzta az 1600 as ram, csak max 2 gen ről 3-ra cserélted a procit, aztán jöhetett a 4. gen.
Az Am3+ as lapok tulajai meg max néztek mint nyúl a reflektorba, mert jött a 220W os tökönszúrás, aztán az fm 1,2, széria
Az egy sz0póág volt.

Én minden intel procimat, alaplapomat többért tudtam eladni mint amennyiért vettem. Nem azért mert átvertem vele valakit :D hanem mert a piaci ára csak felfele ment, illetve pl a 2.gen 3.gen alaplapokért kb öltek az emberek. Az 1366 os, meg 1156 os lapokról nem is beszélve.

Amd nekem pl 2006 után szóba sem jött, csak poénból vettem fm1, fm2-es cuccot, mellette i7 em volt.
Gyakorlatilag most 2019 ben van az hogy a 2600as procit, vagy a 3600x-et már merném ajánlani ismerősöknek. A ryzen kezdet nehéz volt, de mára már vállalható. Főleg hogy ennyi szivás van az inteleknél..
Kiváncsiságból lehet magamnak is egy 3600x et raknék össze ha kellene gép. Csak hogy legyen személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#885) devast válasza Recke (#882) üzenetére


devast
addikt

Itt egy vrm lista, tanulmányozd :) Nagy csodák nincsenek benn.

(#886) kolopele válasza csiga8 (#881) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mennyivel gyengébb? Hőfokban nem igazán jelentene számottevőt szerintem.

(#887) kolopele válasza carl18 (#883) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor ezt úgy értsem, hogy semmi mással nem játszol csak ezzel az egy játékkal, azt is mediumon, 1024x768 - as felbontáson, és ebben az árkategóriában veri az összes Intel az AMD - t..........
Mindezek után dedós stílusban írsz, leblamálod a 9900K - t. Nem gondolod hogy ezek után nem lehet téged komolyan venni?

(#888) Petykemano válasza Raymond (#880) üzenetére


Petykemano
veterán

"Ugy hogy eleve az van rajta mert ezt a rendszert hasznaljak a tobbi tesztnel is. A K-s procikon nem is lehet gyari huto mert nincs gyari huto hozzajuk. A Ryzen-hez jao gyari huto pedig boven lehuti mert az orajel limitek nem a homerseklet miatt lepnek fel hanem ugyanugy ahogy mar az elodeinel is volt."

Nem

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#889) KAMELOT válasza #38075904 (#884) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen szívás van az intelnél? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#890) #38075904 válasza #38075904 (#884) üzenetére


#38075904
törölt tag

Illetve sokan emlegették, h igy meg ugy meg amugy mekkora sz*r az intel (még a spektre meg meltdown korszak előtt), mindezt ugy hogy egy csapágyasra húzott 2500k-t hajtottak 160W on, de azért az intel egy .....,
és így 8 év távlatában csak most váltottak valami ryzenre.
Namármost ha csak most érzték azt hogy érdemes amd-t venni, akkor miért az intel volt a gyenge? Miért nem vettek egy FX 9590 et?
Ja hogy az mégszarabb volt?meg 220W ? óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó...... FM -be meg nem akartak lépni.

Ilyen amikor nincs konkurencia, de most van szerencsére.
Itt aki nem elfajzott inteles, az is belátja, de még az elfajzottak is láthatják, hogy ez már alternatíva lehet. Megkötésekkel.
Gondolom olyan mint intelnél a rapid storage management, amd-nél még mindig nincs. Se ssd cache opció stb, csak valami fapados ótvar szoftver. De alapjaiban játékra "munkára" hobbizni már jó lehet.

(#891) #38075904 válasza KAMELOT (#889) üzenetére


#38075904
törölt tag

pl a patchek óta a ht nem ér semmit? pci-e m.2 kezelés -30% ?
és kb ezzel a 160W os 9900k-val meg is állt a tudomány egyelőre. (számomra az is overkill lenne)(tudom van felette is rengeteg, csak semmi korszakalkotó)

Most lesz architektúra váltás (nemtudok róla semmi konkrétat), ugyanazon a csíkszélen, remélem a nyűgöktől megszabadulnak és great again lesz :D

8700k annó is hogy jött a semmiből...
Szívást ezekre a patchelgetésekre értettem, Gyári workstationoket használok egy ideje, stabilitás az 10/10.

[ Szerkesztve ]

(#892) kolopele válasza #38075904 (#891) üzenetére


kolopele
nagyúr

A HT teljes értékű visszakapcsolására van egy kis egyszerű program.

[ Szerkesztve ]

(#893) #38075904 válasza kolopele (#892) üzenetére


#38075904
törölt tag

Mi a neve? Win7:D

(#894) kolopele válasza #38075904 (#893) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem, InSpectre.

(#895) hobizoli válasza #38075904 (#884) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt nem ertem
FM1, FM2, AM3 es az AM3+ is DDR3-s technika volt, ahol a RAM siman maradhatott
2009 legelejen mar a Phenom is azzal jott ki, es egeszen az 2017-s AM4-g jo voltal vele meg az FX-kben is

intelnel is volt kozben foglalat valtas 1155, 1156, 1150, szoval ott is voltak tokonszurodasok

AM2+ es AM3 kozott volt atmenet, mert a korabeli AM3 CPU-k tudtak a AM2+ lapban DDR2-s RAM-t is kezelni, meg az AM3-ben a DDR3-t is, kesobb persze ez kikopott beloluk az ujabb generaciokkal

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#896) #38075904 válasza kolopele (#894) üzenetére


#38075904
törölt tag

Köszi, majd ha lesz időm tesztelek.
Van egy elfekvő e5 2689 em azon van elég ht" :D, kiderül számítani fog e bármit is.

(#897) #38075904 válasza hobizoli (#895) üzenetére


#38075904
törölt tag

Értem.

És akkor az FX 8350 et, melyik fm procira váltották le alaplapostól ami jobb volt?
FM vonal = semmitérő igps büntetés, a nem igp-s procik végig gagyibbak voltak az am3+osnál.
AM3+ vonal =jol bevált FX 8magos. itt vége is a történetnek. rádobtak még egy 220W osat a végén. már visított mindenki akkor. (ekkor verte csapágyra a 3770k 77Won igp-vel a 220W FX9590 et. )

Most az amd-s vagy intelre váltott ekkoriban, vagy nézték egymást a 220W os ótvarral évekig.

[ Szerkesztve ]

(#898) carl18 válasza kolopele (#887) üzenetére


carl18
addikt

(#899) Raymond válasza Petykemano (#888) üzenetére


Raymond
félisten

Mi nem?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#900) wwenigma válasza kolopele (#894) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a baj hogy mar nem szamit hogy sokat zabal, nem szamit hogy serulekeny sot az is kiderult hogy lenyegeben rosszul merjuk mert nem a CB egyszalas teljesitmeny szamit hanem hogy milyen gyorsan nyitja meg az excelt...érted mire gondolok? Az alsó fiók kulcsát ahonnan meg barmikor elokapnak egy mindent verő fejlesztést meg évek óta nem találják...

horppc: eleg jol elvoltam az FX-8320-szal a 2600-ig. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.