Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) lemusz válasza Abu85 (#135) üzenetére


lemusz
addikt

És az F1 2019 egy olyan vivő cím, amivel a PHsok többsége biztosan játszott vagy játszik? Én személy szerint sose értettem miért nincsenek a tesztjeitek között legalább 1 népszerű - jellemzően esportos - cím, függetlenül attól hogy mennyire skálázódik vagy sem. Itt is ment az ömlengés oldalakon keresztül, bele se merek gondolni mennyi munkával járt, aztán utána 4 eléggé kérdőjeles és rövidecske - talán össze is csapott - játékteszt. Egy csgot letesztelni a benchmark mapján kb 2 perc. Linus pl ezzel kezdte a videóját, pedig régi cím, nem is skálázódik hiperszónikusan, mégis jól megmutatta a ryzen előző genhez képesti fejlődését és tudja hogy ez egy olyan cím, amivel játszanak is az emberek, nem 5 meg 10 órát, hanem többet...

[ Szerkesztve ]

(#152) Walter_White válasza Sirandrish (#149) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nekem ahogy bekerül a gépembe megyek a Biosba és fixálom a feszt a legjobb fesz/órajel kombóra, mert szerintem alapon jó hogy többre boostol, és nem kell szórakozni ugye, csak kiveszed a dobozból, de jóval nagyobb feszt is ad a Procinak. 2700x-es procim ami anno volt 1.45-1.5v-ot is megkapott a Boostnál. Helyette inkább bementem a Biosba és 4ghz-re lefixáltam 1.21V-al :) All Core-t.

[ Szerkesztve ]

(#153) Abu85 válasza adamssss (#148) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A B350-ben nincs Precision Boost 2, így maga az alapboost működne, de a fejlett algoritmus, ami tényleg tudja dobálni az órajeleket az nem. B450-től már működik.

(#151) lemusz: Az F1-et azért raktuk be, mert az inteles kontaktom sokáig piszkált, hogy rakjunk már be egy F1-et a tesztbe, ugyanis ezeket a játékokat ők támogatják, így eldöntöttük, hogy akkor a 2018-at berakjuk, de időközben jött a 2019-es, így nyilván, akkor egy modernebbet használunk. Továbbá ez egy olyan játék, ami AVX2-t használ, ami a játékok között eléggé ritka, de a modern procik már támogatják.

A CS:GO esetében ezeknél a prociknál az a kérdés, hogy 250+ vagy 300+ fps-t csinálnak. Eközben az emberek ezeket maximu 240 Hz-es monitoron játsszák. :) A legtöbb eSport játék egyszerűen száguld ilyen procikon, tehát bármit is választasz, azzal tökéletesen futni fog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#154) awexco válasza Locutus (#122) üzenetére


awexco
őstag

Tpu tesztek tudnak gyanúsan furák lenni . Nem hiszem , hogy hiteles . Techspot - ot érdemesebb figyelembe venni .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#155) Sirandrish válasza Walter_White (#152) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehet majd ha meglesz akkor benézek biosba, de szinte tuti hogy nem merek majd hozzányúlni :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#156) SECTORnooB válasza Sirandrish (#149) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Több tesztben említést tesznek róla,hogy felesleges is belenyúlni....mert nem tudsz belőle többet kihozni.
Te csak a képeket nézegeted? :P

(#157) Sirandrish válasza SECTORnooB (#156) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem..olvastam Abu hsz-ét is ami pont erre vonatkozott, kicsivel fentebb :D

Hja és még videókat is nézek :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#158) yagami01


yagami01
aktív tag

Egyébként a lapon lévő ventiről van valami infó? Mennyire volt hangos, mennyire nem? Valóban néma terhelés nélkül? Terhelés alatt mennyire hallani a hangját? Stb... Erre szerintem még sokan kíváncsiak lettek volna. :)

(#159) adamssss válasza Abu85 (#153) üzenetére


adamssss
veterán

Ez teljesítményben/órajelben mekkora különbséget jelentene?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#160) s.bala31


s.bala31
őstag

Jó lett ez az új Ryzen, ha 1,5 évvel korábban jött volna ki biztos AMD-s cfg-t építek anno. A cikkhez kapcsolódóan: szerintem a ph-nak nem kéne erőltetni a játék teszteket mert totál felesleges az egész annyira fals képet mutat ezzel a 4 címmel.

[ Szerkesztve ]

(#161) ZrogNV válasza yagami01 (#150) üzenetére


ZrogNV
tag

Ha játék az első akkor szerintem nem csak 9900k-ról hanem 7700k, 8700k, 9600k és 9700k-ról is értelmetlen a váltás.
Még a tényleges magyar árazást várom, de én úgy érzem 9700k lesz a legjobb vétel használtan valamivel 100e alatt vagy 3700x újonnan 120-ig bezárólag.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#162) Abu85 válasza adamssss (#159) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha jó a hűtőd, akkor akár 5-8%-ot is.

(#158) yagami01: Erre majd akkor kitérünk, amikor nézzünk egy PCIe 4.0-s SSD-t. A jelen tesztkonfigban nem terheltük, így lényegében nagyjából állt. Akkor pörög fel, amikor kötsz is rá valami hardvert.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#163) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szerintem többen le fogják most cserélni a régi 6xxx-7xxx i7-esüket egy ilyen 3. gen-es Ryzen-re! Én tavaly váltottam 8700-ra, úgy döntöttem várok pár generációt, de majd még meglátjuk :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#164) SECTORnooB válasza ZrogNV (#161) üzenetére


SECTORnooB
addikt

68e a 3600, ami ugyan azt tudja mint a 8700K.

(#165) yagami01 válasza ZrogNV (#161) üzenetére


yagami01
aktív tag

Ja hát nyilván azok is teljesen jók. Csak az illető az előbbivel rendelkezik, ezért írtam. :)

Egyelőre Alzás árakat írtak itt páran.
3900X: 173 890 Ft
3800X: 137 390 Ft
3700X: 114 190 Ft
3600X: 85 690 Ft
3600: 68 790 Ft

(#166) yagami01


yagami01
aktív tag

Ja, értem. Lehet kicsit elvoltam tájolva. :D Köszi!
( Abu-nak ment... )

[ Szerkesztve ]

(#167) dokanin


dokanin
aktív tag

Intelnek nem lesz könnyű válaszolnia erre, mert olyan szinten feltornászták már a saját Ghz-eiket, hogy az új gyártástechnológián mindenki ezt fogja alapnak venni. Hát kíváncsi leszek.

(#168) Locutus válasza tibaimp (#163) üzenetére


Locutus
veterán

Én hiába akarom majd lecserélni a 6700K-t, annyira nem egyértelmű ez a dolog. Gamingben ahol nekem számít, még mindig jobban teljesít a 9700K meg a 9900K is. Ezen még mindig csak árban tud kompenzálni az AMD. De tény, hogy nincs messze tőle.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#169) Locutus válasza SECTORnooB (#164) üzenetére


Locutus
veterán

Hol, miben tudja ugyanazt?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#170) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Starcraft tesztet kérünk

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#171) SECTORnooB válasza Locutus (#169) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem csak a Ph-s tesztek vannak fent azinternötön máj frend
Érted vagyok frendem csak szólj :DDD 3600Vs8700K

[ Szerkesztve ]

(#172) tibaimp válasza Locutus (#168) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pedig pont Te írtad itt fentebb, hogy le akarod cserélni nem? Hajrá :C
Vagy akkor már várd meg mit lép az Intel, mert valamit lépniük kell, ha más nem az árcsökkentés, és már nyertél is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#173) Locutus válasza SECTORnooB (#171) üzenetére


Locutus
veterán

Ezért kérdezem. Ha ennyire biztos vagy benne, bizonyára be is tudod linkelni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#174) green dude


green dude
tag

Én is köszi a tesztet, és a hétvégi munkavégzést. :R

Az nagyon érdekelne, hogy az AMD miért nem a 3800X-et küldte körbe? Az inkabb lenne a 9900k ellenfele, ha csak azt nézzük, hogy 8 magos és az árat. Vagy tévednék?

(#175) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Asus Crosshair IV Hero X370 + Ryzen 7 1800X, játék és munka 50/50%

Erősen elgondolkoztatott a 3700X. Ami most limitál, hogy minőségi Samu B-die memóriával is szenvedés volt elérni és stabilizálni a CL14 3200 memóriát. Tényleg nehéz volt, egy modult cseréltettem is mert instabillá vált minden kísérlet után.

Lapot viszont nem szívesen cserélnék. Üljek le a pics@mra és nyugodjak le, vagy érdemes a csere gondolatával foglalkoznom?

Procit tudnám még minimálisan húzni (most alapon megy), de akkor az beleszól a turbo boostba, nem minden esetben lenne annyival gyorsabb, főleg kevés szálas alkalmazásoknál.

(#176) Solten


Solten
addikt

:Y Nah, az AMD odacsapott, kemenyen. Az Intel se gondolta tul komolyan hogy kimasznak a godorbol... :D

Saor Alba

(#177) lemusz válasza Abu85 (#153) üzenetére


lemusz
addikt

Ha játszanád a játékot tudnád, hogy ez egy olyan cím, ami játszhatatlan 60 fpssel. Mindneki dobálózik ezzel, hogy de több száz fpsre képes, meg kávéfőzőn is elmegy stb, de ha ténylegesen játszanának is ezek az emberek tudnák, hogy 200-tól fluid a játék, sőt sokak szerint inkább 300-tól és ez független a monitor frissítési frekvenciájától. Egyszerűen ilyen a source motor, server tickrate x 2 = minimum fps ami az élvezhetőséghez elengedhetetlen. Lehetőleg minél kevesebb fluktuációval, amire meg okot adnak a gpu-t terhelő füstök meg újabb mapok és frissítések. De ha nem züllik a fogatokhoz a csgohoz ott van a PUBG, jó tudom az meg bughalmaz, akkor viszont még mindig ott van a dota2, apex legends, overwatch stb...

[ Szerkesztve ]

(#178) Sinesol


Sinesol
veterán

ABU85: Azert tulzas, hogy szaguldanak az esport cimek, pl. a Dota2 elég masszivan eszi a cpu-t, az én 2600x-emen is beesik 40-50 fpsre is nagyobb fightoknal, pedig elég modern a motorja. Siman érdemes lenne berakni, igencsak jol skalazodnak alatta a procik, plusz vegre olyan jatek is lenne, amivel ugy jatszanak is az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#179) SECTORnooB válasza FeRRaR1 (#175) üzenetére


SECTORnooB
addikt

(#180) Stigma.HC válasza tibaimp (#163) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Az én kis Xeon E3-1240-et valószínűleg most fogom nyugdíjba küldeni :D
Nagyon sokáig kiszolgált engem ez a platform, de most már jöhet valami frissebb.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#181) firstsoft


firstsoft
csendes tag

Őszintén szólva egy kicsit elszomorodtam, most, hogy látom az árazást. Elhiszem, hogy jó proci a 3900x, de ha az Alzánál 174 ezerbe kerül, akkor Magyarországon az ÁFA miatt kb. 200 ezer körül lesz az ára. Közben előzőleg elhintették, hogy a 9900K-val lesz egy árban. A valamire való x570-es alaplapok is 110 körül mennek, de láttam ezer dollárért is külföldi oldalon. Ehhez jön még a magas frekvencián üzemelő memóriák felára. Gondolom a PCIe 4.0 SSD-k is drágák lesznek.

Ha mindent összeadunk, nem hogy nem olcsóbb az intelnél, hanem még százalékos arányában is drágább.

Nyilván a 3700x magyar áfával kb ugyanannyi lesz, mint a 9900K, ha 15%-al árat csökkent az Intel.

(#182) SECTORnooB válasza firstsoft (#181) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Rendesen megvagy borulva :DDD
Ha nincs szükség a PCIe 4.0-ra ott az X470 és ami fullba mindennel megbírkózik azokat a lapokat 60-70 körül viheted, sőt van/lesz alja is az X570-nek.
Nem szokta az Alza jóval olcsóbban adni....sőt...
Intel árcsökkenését meg várhatod az itthoni kiskerekben :N

(#183) FeRRaR1 válasza SECTORnooB (#179) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm, elvileg mindegyikkel a táblázat szerint. Viszont ami inkább érdekelne hogy mennyit megy egy 3700X vagy 3800X chipset ügyileg összehasonlítva. Magyarán hogy nem e fogná vissza nagyon az X370.

Gondolom majd lesz ilyen teszt is valahol előbb utóbb.

(#184) SECTORnooB válasza FeRRaR1 (#183) üzenetére


SECTORnooB
addikt

XFR2 nem elérhető az első genes lapokban.

[ Szerkesztve ]

(#185) kolopele válasza SECTORnooB (#182) üzenetére


kolopele
nagyúr

70 - ért már kapni komoly Intel lapokat is, amibe mehet egy 9900k nyugodtan, szóval mi is az a nagy durranás az új gennel kapcsolatosan? Vegyük figyelembe azt is persze, hogy minek kell egy 12 magos proci pl. egy olyan gépbe, amelyik csak játékra van használva? Amúgy meg munkára is elég bőven a 9900k, és még olcsóbb is az AMD új szuper procijánál, mag ide mag oda :)

[ Szerkesztve ]

(#186) tibaimp válasza Stigma.HC (#180) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Meg kellett néznem, hogy mi ez a Xeon E3-1240! Hajrá, hajrá :C
És melyik tetszik, az állat 12 magos, vagy a kistesó? Vagy marad az Intel, de akkor már várd meg mit lépnek, ha mást nem jobb árat ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#187) FeRRaR1 válasza SECTORnooB (#184) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Akkor várok még pár tesztet, hogy ez mennyit is jelent valós alkalmazásoknál, illetve hogy manuális tuninggal áthidalható e.

(#188) SECTORnooB válasza kolopele (#185) üzenetére


SECTORnooB
addikt

3900X célközönsége az a user divízió akiknek a multitask a fő felhasználási területük, és ott nem egy kategória a 9900K és a 3900X.
Egyszálon lehet marginális lemaradása a Zen2-nek,de egyrészről elhanyagolhatóbb, másrészről meg úgyis a sokszálas erejéért vettük meg.
Harmadrészt ugyan abban az ársávban mozognak.

[ Szerkesztve ]

(#189) Geller72 válasza Abu85 (#135) üzenetére


Geller72
veterán

Különösen ajánlottnak kihozni egy olyan cuccot, ami (setupban) majd 100W-al többet kajál az Intelnél..khm..(Ami nem igaz, mert a méréseitek biztos, hogy nem voltak jók.)

No meg olyan tesztet, ahol a 2700X játékokban jobb, mint a 9900K 5Ghz-en, hát mit is mondjak. ;] . Én eddig soha nem mondtam azt, hogy elfogultak vagytok, de hogy ez a teszt nem volt fair, az tuti. :U Az is nagyon érdekes, hogy "Tomiéknak" egészen más eredmények jöttek ki a legtöbb esetben. (tom'sHardware). Kezdve már R20-ban is. :U Élek a gyanúval, hogy nálatok a 9900K nem is ment 5Ghz-en. Mert az egyszerűen a vicc kategória, hogy ti a 2700X-et is jobbnak hoztátok ki játékokban. A fent említett oldalon minden játékban az összes tesztelt proci közül minden tesztben a lista legtetején a 9900K volt, mélyen alatta az AMD-k, a lista alján a 2700x-el. (Egyedül az 1800X volt alatta). Akármilyen más, külföldi tesztet nézek, köszönő viszonyban sincs a tiétekkel. Mégis, azok egymásban szinte megegyeznek. Hogy van ez? :U
Ahol meg esetleg már nem tudtad palástolni a 3700X gyenge eredményét, ott előjössz azzal, hogy hát biztos a 65W TDP keret fogja meg, miközben az F1-ben meg ezt nem feszegeted, ahol majd 330W-ot eszik meg a 3700-as setup. Ott nem fogta meg a TDP limit? Ellentmondásokkal teli, nagyon részrehajló teszt ez. :( .

Ezt még egyszer le kell írnom:
"Élek a gyanúval, hogy nálatok a 9900K nem is ment 5Ghz-en." És tudod miért? Mert tudom, hogy 5Ghz-en a 9900K-nak kellett a legtöbbet zabálni, azért. Minden procinál többet. De nem így volt. Nálatok a legtöbbet a 3700x "ette", a legkevesebbet a 8/16-ok közül a 9900k, míg minden más tesztoldalon totálisan fordítva volt - utóbbiak teljesen reálisan. Valami nagyon nem ok ott nálatok. :N

(#190) Qtya123


Qtya123
őstag

Gondolkoztam eddig egy 9700k konfigon, lévén abban nincs HT, így nincs tele a biztonsági résekkel.
Vártam, hogy mit hoz ki a Ryzen, úgyhogy örömmel olvastam ma a teszteket.

Végül mégis elbizonytalanodtam. Megnéztem több tesztet is a 3700x prociról. Itt van például a TechPowerUp tesztje, ahol azért több játék szerepel, mint a PH tesztben. Ez alapján lényegében a 3700x hasonló teljesítményt hoz játékokban, mint egy HT nélküli, 8 magos 9700k. Az intel egy picit jobb is még.

Árban viszont dilemma van. 9700k garanciával 100-110 körül megvan. 3700x sem olcsóbb. Minőségi alaplap terén pedig egy X390 és egy X470 is 60-65ezer körül van újonnan. (az x570-ről ne beszéljünk, mert az heroin áron van).

Tehát összességében árban ugyanaz a két konfig, teljesítményben is. Kérdés, hogy a HT miatt vajon jobb választás a jövő játékaira nézve a 3700x?

(#191) RexpecT válasza kolopele (#185) üzenetére


RexpecT
addikt

Amúgy meg munkára is elég bőven a 9900k.

Ja, végülis egy 10 éves Intel Celeron is elég munkára, csak tovább kell várni, napi 15 kávéval meg 2 doboz cigivel többet kell elnyomni, és még a munkavállalónak is több szabadideje marad. ;]

[ Szerkesztve ]

(#192) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Kiverte a biztosítékot ez a teszt. Ryzen 7 2700x-et használok, de hülye nem vagyok. Nem azért vettem ezt a CPU-t, mert a legerősebb, hanem, mert 90 ezer alatt sikerült hozzájutnom. De, hogy a teszt ennyire részrehajló, hogy csakis az AMD lehet a győztes totál bullshit. Nem alkalmas a prohardver CPU-GPU teszteket készíteni, mert az egész egy nagy bullshit lesz. Amúgy meg, felmegyek youtube-ra van egy tucat hardverrel foglalkozó csatorna és teljes mértékben pártatlanok. Valamikor imádtam a prohardver-t, de mostmár elegem van a hülye tesztjeitekből. Viszlát...

(#193) sittes79


sittes79
addikt

Örülök az AMD-nek, de osztok szorzok és csak nem olcsóbb, mint az Intel hasonló teljesitmenyen főleg ha a lapot nézzük még hozzá, régi chipet meg minek vegyek? PCI express 4.0 ennyire feláras?

(#194) kolopele válasza SECTORnooB (#188) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt én értem, de akárhogyan is nézem a teszteket számomra megint nem az jön le hogy most rohanni kell Ryzent venni mindenkinek, főleg nem azoknak akiknek már eleve ott dohog a gépében egy 8. 9. genes proci.
Részemről az újabb AMD történet itt le is zárult.

(#195) edari válasza Geller72 (#189) üzenetére


edari
őstag

Legutóbbi teszt összegzése, hibák szempontjából.
[link]

Nem tudom mit vártok a ph-tól amíg abu-nak köze van bármihez.

(#196) M@cika


M@cika
őstag

Kösz a cikket és végre idejekorán van hivatalos teszt az új procikról, amik jól sikerültek és ez jó a felhasználóknak. Még az Intelt kedvelőinek is, mert áresés várható.

Nasit a kis fehér medvének!

(#197) Raymond válasza Abu85 (#46) üzenetére


Raymond
félisten

"Ami kiugró eredmény az az F1 2019. Ez többszöri mérésre is ezt tudta, annak ellenére is, hogy egy Intel által támogatott cím."

Computerbase eredmenyek szinten 9900K-val raadasul Ultra-n:

Valamit megiscsak elmertetek.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#198) kolopele válasza RexpecT (#191) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sosem éreztem még a 9900k mellett hogy lassú lenne bármilyen munkafolyamat vagy játék terén, de lehet valakinek ez sem elég :)

[ Szerkesztve ]

(#199) SECTORnooB válasza kolopele (#194) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Senki nem mondta, hogy 8-9 genről váltani kell.
Ez csak a te elméd játéka.

(#200) RexpecT


RexpecT
addikt

Ez is érdekes:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.