Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) MPowerPH válasza Sinesol (#249) üzenetére


MPowerPH
félisten

IPC -ben nem fog elmaradni, hisz ott a teszt, ami szerint Cinebench alatt erosebb. A maximum orajel szintek miatt single core teljesitmenyben marad el.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#252) kolopele válasza MPowerPH (#247) üzenetére


kolopele
nagyúr

Átlagfelhasználásra még a 4 mag 8 szál is elég, ezért is írtam hogy erősen felhasználás függő hogy mire van szüksége az embernek. Aki csak játszik az általam már egyszer leírt módon annak egy Skylake I7 is bőven elég, nem hogy egy 8. gen I5, vagy ha már AMD cikk, akkor egy 2600.

(#253) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Végre az AMD is felnőtt az Intelhez. Különösen a fogyasztásbeli javulás tetszik, remélem ez majd a mobil Zen2 APU-kon is meg fog látszani, na és persze hogy lehet is majd kapni azzal szerelt bc notikat, nem csak teszkós hulladékokban lesz mutatóba.

(#254) Gróf... válasza firstsoft (#209) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Nálam ugyanez a helyzet. Szeptembernél előbb nem is vagyok hajlandó egy fillért is kiadni. Addig ráadásul nagyon sok adat napvilágot láthat, akár döntőek is!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#255) Geller72 válasza MPowerPH (#251) üzenetére


Geller72
veterán

Nem csak single, hanem all c.-ben is elmarad magas frekin. Vagyis annak hiányától. Ismét. Az elmúlt időszakban (2xxx széria) is milyen rózsaszínű szintetikus benchek születtek AMD rézéről, de aztán jött a való világ. :D. Ha a 9700K jobb lesz, mint a 3700X, miközben utóbbi drágább marad, akkor itt megint nem történt semmi. :U És ez csak egy proci a sok közül. Azt az R20 tesztet is nézd meg máshol szerintem, mert egy kicsit máshogy mértek, mint ebben a tesztben. :D.

[ Szerkesztve ]

(#256) MPowerPH válasza Geller72 (#255) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most nem ertek egyet. :N Szerintem a 3700X ott van a szeren. Sokszalas teljesitmenyre pedig ott a 3900X, kozel 9900K aron. Ha ez nem fejlodes, akkor semmi. IPC teren vegulis hoztak azt, amit beigertek. Az alacsonyabb orajelert cserebe viszont az arcedulas is joval kedvezobb. Nekem tetszik, es bar nem cserelnem le a 9900K -at, ha jon a 16 magos modell, akkor azert meg elgondolkozok. :D Oriasi ugras tortent, hatalmasat fog valtozni a CPU piac. Meg az is lehet, hogy hozzajutok ismet egy 16 magos Intel HEDT platformhoz, csak kb. 1/3 -ad aron, mint amennyiert 4 honapja vettem.

Csak atfutottam a PH -s tesztet, mert mar par eve velemenyem szerint keves a valosagalapja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#257) Ragnar_ válasza Geller72 (#255) üzenetére


Ragnar_
addikt

De a 9900k alapból allcore 5Ghz-re boostol CB alatt nem ? Tehát annyit megy 5GHzen, CB-ben, mint a 3800x 4.5 GHz-en. Az Intel optimális programok, meg Intel optimálisak maradnak. Nehezebb olyan procit fejleszteni ami minden alakalmazásban optimális, mint egy adott hardver architektúrára optimalizálni. És ez igaz játékoknál is. Ahol egy 6c/6t i5 4.3 GHz-en jobban megy, mint egy 8c/16t 3700x 4.5 GHz-en, ott inkább a szoftverrel van baj...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#258) undercover


undercover
senior tag

Az új alaplapokról x570-ről van valamilyen infó mennyibe fognak kerülni?

Én azon gondolkodom lehet ha drágák lesznek jobban járnék egy x470-el meg egy ryzen 2700-al vagy érdemesebb lenne megvárni a 3600-at szerintettek?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#259) MPowerPH válasza Ragnar_ (#257) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem.... Az 5Ghz nem all core az i9 -nel, csak single. A 3800X pedig nem tud all core 4.5GHz -t.

Don't Tread On Me

(#260) Geller72 válasza MPowerPH (#256) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem is tetszik, de az már nem, hogy egy tesztben egy 2700x-et jobbnak hoznak ki játékra, mint a 9900K-t. :D. A 3700x-et én is nagyon vártam, de a jelenlegi tesztek alapján nem fogok cserélni. A jelenlegi játékigényeimet egy 50-60k-s hat magos is kiszolgálja. (És nem csak nekem lenne elég. :D). A 3700x 115k-n indul. (Előrendelés, majd a valós árat meglátjuk. :D.) Félre ne érts, látom a fejlődést, az irányt, ami jó, de nem ennyire, mint ahogy ebben a tesztben ezt megpróbálják nekem előadni. ;).

(#261) Sinesol válasza MPowerPH (#256) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem rossz ez igaz, de kb. ugyanott vagyunk mint az elmult években, nem jött egy kövér 20-30% - os előrelépés, mint mondjuk vga-k esetében szokott, vagy régebben volt mondjuk a Core sorozat megjelenésével, ami addig nem látott teljesitményszintet hozott el.

A magszám növelése jó, tényleg nagyon jó azon az áron a 3900x, viszont annyira sok embert azért nem érint az a kategória. Ráadásul elég változó, hogy hol mennyire tudják kamatoztatni a sok magot.
Ehhez még ezt is hozzátehetjük, hogy a sok mag is csak annyira lesz erős, mint amennyi az IPC-ből következik. Ott pedig valljuk be a jó öreg 2500k óta radikális előrelépés nem történt x86 fronton, az Intel reszelgette csak a dolgokat, az AMD meg csak beérte ezt a reszelgetett semmit.

Nekem az lenne az előrelépés, ha mondjuk cpu limites helyzetben mára mondjuk azonos órajelen egy 2500k-ra ráduplázna single core teljesitményben egy új cpu mára, az teljesen mindegy melyik cég, csak legyen már valami ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#262) laposonly11 válasza kolopele (#252) üzenetére


laposonly11
senior tag

Na ez az! Kíváncsi vagyok milyen marketinggel lehet eladni a mai 8-10-12 magos procikat, vagy azokat amik majd jönnek 16, 20 mag, stb. :Y
Játékosoknak nem igen, hiszen ott még mindig a VGA a limit, átlag felhasználáshoz viszont még egy laptop intel i3xxxU+integrált vgaval is elvan az ember word/excelhez, photoshophoz, 4K videohoz, szóval várom a gyártóktól az ötleteket, milyen parasztvakítással jönnek elő, hogy rávegyék a vásárlókat a tucatnyi magos procik vásárlására. Szerintem a legújabb Windows lesz olyan, aminek a háttérképe alapjáraton animált, raytracingelt 3D lesz, és a wordben is 3D-s lesz a betűkészlet stb. :D

Ordo est anima rerum.

(#263) kolopele válasza Geller72 (#260) üzenetére


kolopele
nagyúr

"A jelenlegi játékigényeimet egy 50-60k-s hat magos is kiszolgálja. (És nem csak nekem lenne elég."
Ott a pont.

(#264) Steven válasza Abu85 (#59) üzenetére


Steven
addikt

Ha ez igaz , hogy hogy 3950x hez 4,7 et írnak boostnak?

Annyival jobb hűtőt adnak mint amivel ti mértek?? :R
Köszi a választ!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#265) Ragnar_ válasza MPowerPH (#259) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Intel's Core i9-9900K is here. With eight cores and 16 threads clocked at up to 5 GHz (on as many as two active cores, to boot), plus a 4.7-GHz all-core Turbo Boost 2.0 clock"

Ok nem 5 GHz, hanem 4.7GHz allcore turbo ezt rosszul tudtam. És akkor a 3800x se allcore 4.5GHz, akkor lehet, hogy ezért van értelme allcore 4.4GHz-re húzni, mintha olvastam volna ilyesmit..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#266) DudeHUN válasza Geller72 (#255) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ugyan annyi az MSRP mindkét processzor esetében. Plusz a 9700K-hoz venni kell hűtőt is.

Gamer for Life

(#267) kolopele válasza laposonly11 (#262) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pontosan. Ha kizárólag csak játékra használnám a gépet meg teljesen általános feladatokra sosem vettem volna 9900k - t, egy Ryzen 2600, I5 8400, I7 8700 több mint elég. Ha az ember komolyabb procit vesz feleslegesen akkor csak megnő vele a probléma, komolyabb hűtés, esetleg némi alulfeszelés, azaz nagyobb költségek, macera lényegében a semmiért. Előnye esetleg az lehet hogy ha sikerül egy példányt felturbózni valakinek 6GZH - ig, és büszkén fel lehet akkor tenni közszemlére mielőtt elfüstölne :D

[ Szerkesztve ]

(#268) Geller72 válasza MPowerPH (#259) üzenetére


Geller72
veterán

A 9900KS már tudja. ;).

(#269) Geller72 válasza DudeHUN (#266) üzenetére


Geller72
veterán

~15 éve nem használok gyári hűtőt/eleve tray kiszerelésben veszem pont ezért/vagy már eleve adott az előző platformomból, tehát ez csak neked szempont, meg annak, akinek ez számít, nekem nem annyira - legtöbbeknek sem. Gondolom, te sem gyári hűtővel használod az Intel procijaid, hanem van egy jól bevált hűtőd, ami amíg elég és kompatibilis is, addig megtartod. AMD oldalról ez kicsit másabb. Bár, én ott is azt használom, amit továbbviszek, és ez már a 940-es Phenom óta így van. De mivel ez rétegprobléma, így annyira nem számít. Ha mindenkit érintene, az más lenne.

(#270) joey04


joey04
titán

hmm. játékra úgy néz ki marad az intel továbbra is. már a normális tesztek elolvasása után, a ph-t kukázzuk. :D

de még kivárok 1-2 hetet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#271) geratn


geratn
tag

Már cserélni akartam a Mugenről de kíváncsiságból megnézem mit tud majd a 3-as széria alatt.

(#272) Koenig92


Koenig92
csendes tag

Nagy amd. Inkább maradok intelnél. Az a biztos

Csak a neve Szilárd nem a halmazállapot

(#273) Vesa


Vesa
veterán

"az AMD most megmutatta az Intelnek, hogy mitől döglik a légy!"

Aztaaa! :D :)) :C
Bizonyára le is húzzák most a rolót és sírva hazamennek...

A tudomány a valóság költészete!

(#274) tha_answer


tha_answer
őstag

mielott nekiestek teljesen abueknak:

a fentebbihelyzet vagy masfel evtizede volt az a64fx-el.

Game over intel. for now. :D

sunny cove? :))

ps: latjatok feleim, ez nem cb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#275) Sinesol válasza tha_answer (#274) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis mit bizonyit egy mezei benchmark, ami ráadásul hibahatár körüli eredményeket hoz?

Plusz igazából mint korábban is mondtam, az ipc önmagában nem jelent semmit, mivel az egyszálas teljesitménybe legalább annyira belejatszik az órajel is. Teljesen mindegy, ha ipc-ben kicsivel erősebb, közben meg le van maradva 500mhz-el órajelben. Ráadásul ez az IPC sem egyértelmű, mivel ez csak benchmark kb. semmit sem ér, azonos órajel mellett valós felhasználásban kéne megnézni mi a helyzet ipc terén.

[ Szerkesztve ]

(#276) DudeHUN válasza Geller72 (#269) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Csak válaszoltam, hogy nem drágább a 3700x, mint a 9700K és még egy elfogadható hűtőt is pakol mellé az AMD.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#277) Sinesol válasza DudeHUN (#276) üzenetére


Sinesol
veterán

Melyik hűtő kerül mellé?

(#278) MPowerPH válasza Ragnar_ (#265) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak nem fog menni all core 4.4 -et.

Geller72: Meg nincs, nemsokara jon, uj ste4pping -el. Ha menne az all core 5.4 -et, akkor cserelnek. A sima K -s modelleknel jo esetben csak BIOS -ban beallitod ugyan ezt magadnak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#279) DudeHUN válasza Sinesol (#277) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Wraith Prism RGB.

Gamer for Life

(#280) T_Stark válasza Koenig92 (#272) üzenetére


T_Stark
őstag

Az.
Biztos, hogy jó meleg, drága, és kéthavonta kiderül róla egy új biztonsági hiba, amire jön a lassító patch...
Már csak azért van Intelem, mert olyan lapom és bele való RAM-om volt. Ha új konfigot építenék, csakis Ryzen lenne.

(#281) #38075904


#38075904
törölt tag

"E helyett a lassan immár 5 éve alkalmazott, többszörös ráncfelvarráson átesett 14 nanométert alkalmazná tovább az Intel egy vélhetően új mikroarchitektúrával."

Azért szép lenne ha az lenne mint annó a p4 es korszak után a core 2 architektúra. 13..éve kb..

De túl szép lenne. Annó a netburstot egy kis 1.8 as dualcore (core) proci elverte, szinte fele órajelen.

Intelnél már nagyon ideje lenne valami nagyon jó fejlesztésnek.........

[ Szerkesztve ]

(#282) Remus389


Remus389
veterán

A 3700X simpatico nekem

Leváltom-e vele a mostanit?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#283) tibaimp válasza #38075904 (#281) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van! Kérdés van-e a tarsolyban valami, vagy nincs...

Remusz911: ne vedd sértésnek, de nem mai csirke már az a 1366-os 6 magos! Bár, ha valami speckó cuccra használod, akkor OK.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#284) Ragnar_ válasza joey04 (#270) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mondjuk én 2019-ben 6c/6t procit már nem vennék játékra. És mondjuk a 9900k és a 3700x között a Techpowerup szerint is kb. átlag 6% van FHD-ben, WQHD-ban és nem 2080Ti-al már annyi se, és valószínűleg a 3600x is a 3700x közelében lesz játékoknál árban meg ugye még olcsóbb lesz. 8-9. genes i7/i9 Intelről csak 3900x-re lenne értelme váltani, de játékok miatt egyelőre felesleges. És a teszteredmények játékok esetében ugye nagyban függnek a címektől.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#285) kolopele válasza T_Stark (#280) üzenetére


kolopele
nagyúr

Se nem meleg, se nem (túl) drága, ráadásul soha nem jelent meg még olyan cikk ahol a HT miatt bárkit is kár ért volna. Amikor felteszed az op. rendszert máris kiteszed magad mindenféle veszélynek, szóval.........Ja, a HT meg egy kis programmal teljes értékűre visszakapcsolható, de ha mégis előjön valami óriási botrány a HT miatt egy 9900k még akkor is megmarad 8 magosnak, de szerintem ilyen hírre még várhatunk nagyon sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#286) #00137984


#00137984
törölt tag

A nagy többségnek szerintem ez az AMD ZEN 2 majd csak az új konzolokban lesz megtalálható. Nekem az X570 és a ZEN 2 platform váltás igy most már nem érdekel, habár 1-2 előnye kétségtelenül nagyon is értékelhető. Playstation 5 konzolban viszont a 8 magos ZEN 2 központi egység, még több RAM és az egyedileg megtervezett AMD videókártya is ott lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#287) Komplikato


Komplikato
veterán

Csak akkor érné meg váltanom a jó öreg 1600-os RyZent, ha bedobna az ablakon valaki egy X570 lapot. Mert tök jó, hogy van Bios az alaplapomhoz Ryzen 3000-hez (már kettő is kijött), de amíg nem látok külön ilyen tesztet, nem eszem meg, hogy B350 és B450 lapokkal is ennyire jól húzna egy 3600/3700-es RyZen akár a legdrágább tuning rammal is. Aki viszont most rak össze gépet, vagy pláne akkor ha lesz olcsóbb lap alá, azoknak szerintem ott a választás szabadsága, hogy RyZen 2 vagy 9400F/9700K. A 3900/3950 meg a 9900K/KS meg mocskosul nem éri meg "csak játékra" vagy játék + ez meg az funkcióra. Eddig is csak olyannak érte meg, aki a géppel kitermeli az árát, azon dolgozik. (Igen, egy egy jobb streamer is ilyen.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#288) tibaimp válasza kolopele (#285) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"a HT meg egy kis programmal teljes értékűre visszakapcsolható" -- melyik az a progi? Köszi

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#289) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Ajánlom mindenkinek megtekinteni ezt a tesztet, nagyon bírom ezt a csatornát, angol tudás szükséges, de nagyon részletes teszt! [TESZT]

(#290) undercover válasza Komplikato (#287) üzenetére


undercover
senior tag

Ha most állítanál össze egy gépet fullhd-ra akkor maradnál még a ryzen 2 genél meg milyen alaplapot választanál hozzá?

Én most gondolkozzok egy konfigon mivel már elég gyengus a laptopom, de úgy láttom az x570 nem lesz annyira olcsó és játékokra meg fullhd viszonylatban lehet bőven elég a 2.gen ryzen is még egy jó darabig.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#291) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Köszi a tesztet, az Intel könnyszag ami a topikban terjeng mindent elmond.

Fel kéne fogni hogy a biztonsági patchek nem viccből vannak....

És most keressünk egy webshopot ahol holnap van kiszállítás. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#292) Vesa válasza tha_answer (#274) üzenetére


Vesa
veterán

"Game over intel. for now."

Hátöööö, várj még ezzel picit! ;) Jók lettek a CPU-k, nem vitás, de a game overtől még marha messze vagyunk. Szerver piacon pl. értékelhetetlen az AMD, és ezen az új Epyc sem fog változtatni...

A tudomány a valóság költészete!

(#293) Pörp válasza Ragnar_ (#284) üzenetére


Pörp
senior tag

Mondjuk én 2019-ben 6c/6t procit már nem vennék játékra.
Ugyan miért nem? Single-ben mire nem elég még évekig egy 8/9gen i5? Aki meg multizik az eddig is tudta hogy több mag és vagy HT jól jön.

(#294) wwenigma válasza Pörp (#293) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

G3260 vagy mit is agyba fobe ajanlottatok merthogy mekkora jó gémer cépéu, aztán 1 év múlva ment a sírás mindenkitől aki át lett verve vele.... hajrá megint....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#295) Nagynozi válasza wwenigma (#291) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Én AMD-t használok és mégis ferdít ez a teszt egy picit, én szerencsésnek tartom magamat, hogy nem vagyok olyan ostoba, hogy egy teszt alapján döntsek, mindig megnézek legalább 10-et mielőtt vásárolok, vagy úgy vásárolok, hogy a jobbat veszem adott árkategórián belül. Se Intel, se AMD párti nem vagyok, de ez a teszt nem a valóságot tükrözi, főleg játék tesztek alatt!

(#296) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi a tesztet. 3700x elorendelve. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#297) Vesa válasza Nagynozi (#295) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Okos megközelítés! :K

A tudomány a valóság költészete!

(#298) koko52


koko52
veterán

Köszi a tesztet! Én itt is és máshol is csak a min FPS-t nézem mint mindenki aki kicsit is ért hozzá. Valamint engem nem a régi címek érdekelnek meg a 720p mint az átlag user 99%-át. Az AMD nagyot villantott újra. Kb fél év lecseng az early bird és a 2600 helyett 3600. :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#299) Gyuri27 válasza Nagynozi (#295) üzenetére


Gyuri27
félisten

No miben ferdit?

koko52: ne mán, hogy nem 720p-ben tolod?
Én is azt mondom, hogy 1080 alatt már igazából felesleges.
Persze régebbi játékok lehetnek benne.
De aki kicsit hosszabb távon gondolkozik az a dx12-t nézi. Mer ez van most. Erre jönnek a játékok.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#300) kolopele válasza wwenigma (#291) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs itt semmiféle Intel könnyszag, szerintem mást érzel ;)
Nekem sosem volt csak HT - s Intelem, és mégsem történt semmi gubanc még. Majd ha fog akkor elismerem a tévedésemet, utána max. kizárólag a laptopot használom üzleti célokra amiben nincs HT.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.