Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Qtya123


Qtya123
őstag

Ha valaki én aztán tényleg nem vagyok sem Intel, sem AMD fanboy, de ebben a PH tesztben valami tényleg nem kerek. Ahány tesztet nézek most a neten, kb mindenhol a 9700k teljesítményében, vagy alatta van egy kicsivel a 3700x. Itt meg beéri a 9900k-t is... Ugyanazokkal a játékokkal is.

Sok gusztustalanságot csinált az Intel, de a tesztek alapján úgy néz ki 8 maggal 14 nanométeren hozza azt, amit a Ryzen 7 nanométeren 8/16-al.

Továbbra is az a dilemmám a #190-es hsz-ben részletezettek alapján, hogy ugyanannyiért 3700x, vagy 9700k konfig legyen majd.

[ Szerkesztve ]

(#202) Kvg válasza kolopele (#194) üzenetére


Kvg
senior tag

Egyéni szoc probléma hogy neked 9900k van és kb senkit nem érdekel hogy neked nem éri meg váltani.

(#203) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Micsoda címek :C
Gyorsan átugrottam a hwswre, hogy ott milyen címeket kaptak, de semmi :(

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#204) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A kőkemény valóság: [link]

IPC teszt, 3,5 GHz fixen beállítva, 1 szálon, CineBench 15-tel.

AMD Ryzen 3700X: 162 pont
Intel Core i9 9900K: 154 pont.

Ehhez nem kell semmit sem hozzáfűzni...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#205) kolopele válasza Kvg (#202) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben nem vagy képben miért írtam ezt le úgy kár is volt beleszólnod. Volt már ennek bőven előzménye.

(#206) Gyula84 válasza sittes79 (#13) üzenetére


Gyula84
veterán

:DDD :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#207) kolopele válasza carl18 (#57) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Prime 95 alatt még kék halált kapott az intel"
Te azzal szoktál játszani vagy dolgozni? ;]
Sosem engedtem még rá a prime - ot, csak az Intel saját stability tesztjét, meg az Intel Burn tesztet, ill. még az Aida FPU - t, és sosem volt vele baj. Ezek után lehet megnézem már kicsit ezzel a Prime - al is.

(#208) MPowerPH válasza Vitamincsiga (#204) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ehhez nem. Egy problemam van ezzel. Hogy a 9900K megy 5GHz -n, ez meg megall 4GHz -n. Szoval rohadt jo lett volna, de pont azon a teren nem tortent semmi, vagy inkabb visszaleptek, ahol a legnagyobb fejlodest kellett volna mutatni. Ezek a procik gyarilag nemhogy kivannak maxolva, de a single core max turbotol is nagyon messze van az all core max orajel. :(

A PH -s teszt nem gyengen ferdit. Nem azt mondom, hogy megint csaltak a tesztek pontszamaival, de a nagy klfoldi oldalakon a Navi -s kartyak es az procik is mashogyan szerepeltek. A 9900K pl. mindenhol mashol a 3700X elott vegzett egy hangyaf@sznyit. Ami persze nem nagy szam, sot, ez igy bravur, mert vegre tortenik valami, es az Intel seggbe lesz rugva HEDT szinten, tokeletesen ertektelenne teve a tularazott 16-18 magos szarjaikat. Persze ezek az AMD -nel a maximalis orajelen elert eredmenyek, az i9 itt defaulton volt, volt meg benne kraft nem is keves.

De szeretnelek kiabranditani. 5GHz -n a 9900K 225 pontot dob single core. Ezt kb. mindegyik megfutja. Ehhez a 3700X 4GHz -n keves lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#209) firstsoft válasza kolopele (#194) üzenetére


firstsoft
csendes tag

Én is ugyanerre a konklúzióra jutottam. Pedig én egy 4770K-s gép lecserélésén gondolkozom. Mindent összevetve az eddig látottakkal, nem vagyok meggyőződve róla, hogy az új Ryzenekre kellene cserélni. Legalábbis mindenképp érdemes még várni.

(#210) Vitamincsiga válasza MPowerPH (#208) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Mindegyik?
De nézzük a teszteket: [link]

Már ha lehet hinni +66e tesztnek...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#211) sittes79 válasza Vitamincsiga (#204) üzenetére


sittes79
addikt

Aha hogy te a cinebench be ölsz 1000 órát én division 2 be esetleg, de mindenki más a hobbija értem én.

(#212) MPowerPH válasza Vitamincsiga (#210) üzenetére


MPowerPH
félisten

Modositottam a hsz -em, olvasd tovabb. Jo lett, hogy IPC -ben tortent javulas, de a maximalis orajelek meg nagyon elmaradnak.
Nem Cinebench -re gondoltam egyebkent, hanem ugy uber alles, summary az i9 meg jobb par szazalekkal. :)

Ha most vennem a gepet, akkor valszeg most is az i9 mellett dontenek. Sajnos az elerheto orajeltobblet miatt meg ez a jo valasztas, persze mersekelt aron. :) Vagy a 9700K, csak azok kozul nem mindegyik megy 5GHz-t, mig az uj 9900K -k mennek 5.2-5.3GHz-t 24/7.

Nem okoskodok, nem karorvendek, sot, nem akarok semmit bizonyitani. Nem vagyok fanboy sem. Az AMD betalalt, nem is kicsit. Viszont gamingre meg jobb valasztas a 9900K. :) A sok magos szornyek pedig nagyon jok lesznek workstation -okbe, es olyan felhasznaloknak, akiknek kell a sok szal, mert olyan programot futtatnak.(nem jatek). Az AMD ezzel vegre kinyirta az Intel HEDT vonalat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213) whited


whited
addikt

Informatív, lüktető.
Köszönöm, élmény volt olvasni. :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#214) kolopele válasza sittes79 (#211) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van aki azért vesz procit meg videokártyát hogy azt lássa szintetikus teszteken mennyit tud kisajtolni belőlük, a gyakorlati felhasználás már nem annyira lényeges. Nekem is van egy ilyen cimborám, csak azért veszi a kártyákat meg a procikat hogy megnézze mennyit bírnak, felteszi youtubra az eredményeket, majd az esetek zömében ( főleg a kártyák) a kukában kötnek ki. Nincs mit tenni, ez a hobbija :D

(#215) Vitamincsiga válasza sittes79 (#211) üzenetére


Vitamincsiga
tag

A Cine olyan mint a negyed mérföld az autóversenyzésben.
Nincs értelme.
Csak oda állsz és a végén kijön egy érték. Vita nincs.

Itt se sok.
Az AMD pariban van az Intellel.
Végre.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#216) Sirandrish válasza MPowerPH (#212) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mivel hűtöd?
Ipon értékeléseknél többen is írják hogy nem bírják lehűteni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#217) kolopele válasza MPowerPH (#212) üzenetére


kolopele
nagyúr

Személy szerint nem húzom a 9900k - t, de még sosem éreztem ennek a hátrányát. Az a lényeg hogy van benne tartalék rendesen ha egyszer úgy adódna.

(#218) yagami01 válasza kolopele (#214) üzenetére


yagami01
aktív tag

Igen, erősen emberfüggő is, hogy kinek mi éri meg. :) Biztos van az a réteg, amit Te mondasz. Aki csak netezik és játszik, másra nem használja a gépét ( ill. olyan munkafolyamatokat végez, ami Intelre van optimalizálva ), lehet jobb választás neki még az Intel, ha van annyi pénze mondjuk a 9900K. Ha (másban) dolgozol, lehet jobban megéri mondjuk a Zen 2. Ha dolgozol és magasabb felbontáson játszol, ahol 1-2% az összesített eltérés Intelhez képest ( ami még később tán el is mosódhat ), akkor is. : P

[ Szerkesztve ]

(#219) MPowerPH válasza Sirandrish (#216) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vizzel. De nem ez a kulcs, hanem az, hogy a forrasztott Intel procik fele selejt, es vagy az IHS nem egyenes, vagy nincs rendes ontakt a die -on, vagy a forrasztas lett teljesen rossz. Botrany amit csinaltak, nekem mazlim volt, meg delidelni sem kellett, mert szep egyenes az IHS is, es valszeg a forrasztas is rendben van. De ha ilyen gyartasi hibas cpu -ra raksz barmilyen jo vizhutest, akkor is huthetetlen lesz, marad a delid.

kolopele: Pedig megeri, mert sokszor keves tud lenne alapon, foleg VR -ban. Csakugy, ahogy a ramot is. Ugye itt 2666 -os ramokkal teszteltek. Mikozben megy akar 4800-as ddr4 -el is. De a 4266 is nagyon sokat szamit pluszban.

Vitamincsiga: Igy van, pariban van. Sot, arazas teren jobb, szoval mondjuk ki, megverte az Intelt. :) De en akkor is keveslem ezt az orajelet, mintha egy falba utkozne az architektura.
De amit mar irtam, HEDT vonalon van hatalmas seggberugas, azt kellene eroltetni, nem a 9900K -val szembe allitani, es bizonygatni, hogy talan jobb. A 12-14-16-18 magos LGA2066 foglalatba szant Intel prociknak fellegzett be, mert innentol eladhatatlanok lesznek. Azok sem orajelben nem kozelitik meg azt a szintet, amivel pariban maradnanak, sem arcedulaban. Az erkezo 16 magos lesz egy pont az i -re. Mert a 16 magos Intel jelenleg 2000 dodo. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#220) Ragnar_ válasza kolopele (#194) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Ezt én értem, de akárhogyan is nézem a teszteket számomra megint nem az jön le hogy most rohanni kell Ryzent venni mindenkinek, főleg nem azoknak akiknek már eleve ott dohog a gépében egy 8. 9. genes proci."

Ezt szerintem senki nem vitatja. Akkor kerül a Zen2 képbe, ha valaki még mondjuk Skylaken van jelenleg és váltana, vagy igénye támadt a HEDT teljesítményre közben. (És mondjuk nem kedveli a hardveres sebezhetőségeket :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#221) Sirandrish válasza MPowerPH (#219) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah faja akkor...ezért fosok én a 9900tól..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#222) kolopele válasza MPowerPH (#219) üzenetére


kolopele
nagyúr

Látom te is 4K - n használod, oda meg inkább erős VGA kell, ami látom nálad is adott, de hidd el egy 2080 Ti - vel előrébb lennél mint a proci húzásával. Igazság szerint jó ha a 60 fps megvan olykor stabilan, de mint írtam is ez inkább VGA függő már ekkora felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#223) MPowerPH válasza kolopele (#222) üzenetére


MPowerPH
félisten

Inkabb VR -ban. :)

Sirandrish: Ha nem esik be az i9 vagy az i7 ara, akkor nem szabad venni azt sem. A 3700X joval olcsobban jon, es 4k -ban nem gyengebb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#224) kolopele válasza MPowerPH (#223) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az pont nem hat meg akár az online :)

(#225) - = Zk = - válasza Vitamincsiga (#215) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csak az, hogy az intel tud "többet" is...
tehát az milyen, hogy negyed mérföld, de kikapják az én kocsimból az egyik turbót, mert nem lenne igazságos az ellenfelemhez mérve...

értsd jól kérlek: butítva van az Intel, és így megelőzi egy "enyéhén túlhajtott" AMD... jogos ez?!...

a negyed mérföld is (jó esetben) arról szól, itt a placc, nosza, ami a csövön kifér... nem számít, ki mivel jön, vagy mi van a motorháztető alatt, aki a gyorsabb... egyértelmű.
de nem hallottam még olyan negyed mérföldről, aminél az egyik autót "lebutították" a másik szintjére... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#226) MPowerPH válasza - = Zk = - (#225) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem erted a hsz. lenyeget. Azon van a hangsuly, hogy az AMD hosszu ido utan vegre veri az Intel -t azonos orajelen, tehat jobb az IPC. Ez az, ami sokat szamit. Az arnyoldal az, hogy a maximalis orajelek teren nem azt kaptuk, amit vartunk.(en hittem azokban a leakekben, ahol 4.9GHz -rol beszeltek)

Szoval dupla az orom, mert vegre van konkurencia, es a 3 honapja vasarolt i9 -em erteke sem csokkent, nem bukok rajta extremet. Mert az is benne volt a levegoben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#227) - = Zk = - válasza MPowerPH (#226) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem én, pont ezaz... csak nekem a másik oldala jön le... értem én, hogy IPC, meg azonos órajel, de te is belátod, nem "így" kerek a buli....

de belátom én is... elkezdődött vmi... végre "kézzelfogható" az a valami ;) :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#228) Vitamincsiga válasza MPowerPH (#219) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Árazás és fogyasztás. Meg AM4 kompatibilis. És nem csak 6/12, de nemsokára 16/32-vel is bővíthető lesz. A 2 évvel ezelőtti koncepció most fordul termőre :)

Órajel?
Várjunk ezzel egy bő hónapot!
Hisz az olv'társak most üldözik a malacperselyt :B Kell egy kis idő, hogy legyen elég példány és idő a saját tesztelésre és azok megosztására.
Talán lesz olyan példány, ami 5 GHz környékén fog tudni teljesíteni, akár vízhűtéssel.
Talán nem.
Kiderül.

A Cines teszteredmény, ahogy feljebb írtam egy szimpla szám.
:)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#229) Gyuri27 válasza Qtya123 (#201) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ezek is mocskos amd bérencek. :K .

Amd - Radeon - Ryzen

(#230) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Nem létezik hogy beérték az Intelt.S.aar ajemdééé.Eddig valóban pofás,csak legyen jó áron.Bár a többséget sztem a 3600/x érinti.

(#231) MPowerPH válasza Vitamincsiga (#228) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ki van zarva, hogy meg a 4.5GHz kozelebe is kerulnek. :N Meg egy uj stepping -el sem, akkora ugrast nem tudok elkepzelni.

Fogyasztas szvsz nem erdekel. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#232) Ragnar_ válasza Vitamincsiga (#228) üzenetére


Ragnar_
addikt

Állítólag Nitrogénnel sem megy 5GHz-en a Zen2 jelenleg, úgyhogy nem valószínű bármilyen érdemi OC ebben a steppingben szerintem. Zen2+ nál lesz esetleg esély ilyesmire, de azt mondták ott fogyasztáscsökkentés lesz a fő fejlesztési irány. Utána meg jön az Intel 7nm és megin' elfelejthetjük az AMD-t 6 évre. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#233) SECTORnooB válasza Zicokuka (#230) üzenetére


SECTORnooB
addikt

69 ezer magyar forint a 3600.
Holnap tudok majd pár átlaguser tesztet csinálni :DDD
bozont: Én is hasonló dolgokat emlegettem a mélyvízbe, de majdnem belefolytottak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#234) bozont


bozont
veterán

A max órajel nekem csalódás, ha az IPC javulás mellett meglenne a min 4,5-4,6GHz, az lenne az igazi. Ettől függetlenül valószínűleg egy 3700X kerül a 4590K helyére. :)

(#235) M@cika válasza lemusz (#72) üzenetére


M@cika
őstag

Nincs gáz, használd csak a 9400F-et. Akik meg a Ryzent választják azok tudják miért. 🤗

Nasit a kis fehér medvének!

(#236) - = Zk = - válasza SECTORnooB (#233) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kell neked kapálózni jobbra-balra.... maradj a parton, vagy az úszómester mellett, az biztonságos :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#237) rambustibi válasza Ragnar_ (#232) üzenetére


rambustibi
őstag

Állítólag megy az 5.4Ghz-n is az összes magon: [link] ;)
Bencheltek vele 5.2Ghz-n: [link]
:C :Y :R
5.9Ghz: [link]

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#238) Vitamincsiga válasza - = Zk = - (#227) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Ezt ABU fentebb alaposan kivesézte.

Viszont az Intelt sem akadályozza meg semmi sem, hogy amit az OS lekorlátoz, azt HW-esen oldják meg :)
Jövőre Zen 3, hajrá!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#239) Gyuri27 válasza SECTORnooB (#233) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#240) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Köszi a tesztet. :R

Zen megjelent mindenki hitetlenkedett. zen + megjelent már bőven pariban volt a kékekkel. zen 3xxx széria meg konkrétan a földbe döngölte.

El tellik pár hét, 1-2 hónap kb minden népszerű játékhoz kiadnak egy frissítést, heti intel biztonsági résre tapaszt és még a kőkemény intel fanok is beismerik hogy bizony ez nagyon ott van.

Linux alatt valami sok-sok szálú szintetikus mérés bele vételén elgondolkodhatnátok, ha nem túl nagy probléma. (már itt-ott olvastam hogy "persze winfos miatt van")

Nyilvánvaló volt hogy a 3xxx széria alázni fogja de nem gondoltam volna hogy ennyire, A64, Axp korszak köszön vissza.
:DD

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#241) Vitamincsiga válasza rambustibi (#237) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Hát még folyékony héliummal :DDD :DDD :DDD

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#242) adamssss válasza bozont (#234) üzenetére


adamssss
veterán

A ryzen 2+ majd gondolom tudni fogja a magasabb orajelet. Valamivel azt is el kell adni :)

Vagy ez is olyan min a Navih jon majd egy bios update aztan megugranak az orajelek ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#243) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Kicsit álmodozva, a Zen 3 irányába - ugye SMT4-ről szólnak a a pletykák - de aminek örülnénk az a stabil 5 GHz-es óra jel lenne :)

Szerintem az AMD is tudja, de Pszt!
Csak halkan, mert még az Intel meghallja ;)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#244) kolopele


kolopele
nagyúr

Igazság szerint én valahol nem értem ezt a nagy harcot az órajelek miatt játékok terén, hiszen az emberek zöme FHD mellett játszik 60HZ - en, v-sync 60 fps - sel. Ehhez a teljesítményhez még egy 6700 - as proci is bőven elég, csak legyen mellette egy 1070 - es szintű kártya. Egyre inkább azt érzem hogy ez az egész semmi másról nem szól csak hogy minél jobban toljuk fel az órajeleket, a miénk legyen a legmelegebb proci, stb. Az egész semmi más csak egy versengés, ami a felhasználók 90% - at nem is érdekli, érinti, de pont ilyen a magok száma is, ha 16 mag 32 szálas a procim akkor jobban fut majd Minecraft :)

[ Szerkesztve ]

(#245) Csaber válasza SECTORnooB (#233) üzenetére


Csaber
senior tag

jó volna valami olcsó 30-35000 Ft-os alaplapban na meg max 3200 MHz-es ram mellett :)

(#246) SECTORnooB válasza Csaber (#245) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Olcsó lap sajnos nem jön össze, mert X470-em van.
De a 3200-as kit adott.
Amúgy tök8 milyen lapba fut...

(#247) MPowerPH válasza kolopele (#244) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amennyiert jon a 16 magos Ryzen, annyiert mar en is elgondolkodnek rajta. Csak tudnam miert, hisz a 6 mag is eleg par kivetellel, a 8 pedig a maximum szukseges gamingre.

Don't Tread On Me

(#248) Ragnar_ válasza rambustibi (#237) üzenetére


Ragnar_
addikt

:Y Ha igaz, akkor már haladnak az OverClockerek, de ebből még nem nagyon lesz 24/7 valamirevaló OC még erős vizzel se..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#249) Sinesol válasza Vitamincsiga (#204) üzenetére


Sinesol
veterán

Bőven van mit hozzáfűzni, pl. kezdetnek azt, hogy önmagában semmit sem jelent, mivel az egyszálas teljesitményt az órajel ugyanugy befolyásolja, mint az ipc. A Ryzen meg nem fog 5 Ghz-en menni, tehát sosem lesz olyan erős egy szálon, mint a vetélytársa.

Ahogy nézem 5.2 is nitrogénnel van csak meg, ebből nehezen lesz 5ghz asztalin, talán vizzel 4.5-4.7 meglehet.
Mondjuk a tapasztalatok azt mutatják, hogy általában csutkára huzva adják ki a procijaikat, az én 2600x-emen sem lehet huzni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#250) fauv válasza SECTORnooB (#233) üzenetére


fauv
őstag

Én arra lennék a legjobban kíváncsi , hogy az a bizonyos " X " megéri e a közel 20 k felárat.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.