Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) b. válasza Synthwave (#26) üzenetére


b.
félisten

az is jó lett de abból kb felét nem értem :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#52) sb válasza paprobert (#19) üzenetére


sb
veterán

Azért ezt még meg kell nézni jobban szerintem. Cb, TPU-n többet mértek idle-re.
Az itteni tesztből a prime kimaradással a terhelt fogyik sem igazán értelmezhetőek. Ez így nekem eléggé kaotikus.

CB-n viszont durva a grafikon. i7-i9 kazánok. :)

A teljesítmény nagyon jó. Single brutális ugrás.

(#53) opr


opr
veterán

Koszonjuk a tesztet!
Ez valami brutalis lett most AMD-tol, megmondom oszinten, En gyengebb eredmenyre szamitottam. :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#54) westlake


westlake
félisten

(#55) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit összecsapott a teszt, nem ártott volna teljesitmény szerint rendezni a grafikonokat, ez így elég átláthatatlan.

(#56) Zodicus


Zodicus
senior tag

Jók lettek. Lehet meglesz az első AMD-s gépem (40 évesen )

(#57) carl18


carl18
addikt

Brutális.legjobban a fogyasztás lepett meg. A 3700X a felét fogyasztotta az I9-9900k-nak teljesitménybe közel azonos, de a fogyasztás kb a fele. Szerintem az AMD most végre alkotott valami jót :D Intel erre nem hiszem tud majd válaszolni. Prime 95 alatt még kék halált kapott az intelt, akkora áramot akart volna felvenni :D 9900K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#58) Synthwave válasza Sinesol (#55) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem az.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) Abu85 válasza dokanin (#50) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igazán lehet OC-zni a dizánt, mert a Zen 2 úgy van beállítva, hogy a turbó órajel az nem egy igazi turbó, hanem egy maximális tuningórajel. Ha raksz rá hűtést, akkor a Zen 2 elkezdi önmagát automatikusan tuningolni, a megadott határig. Szám szerint fölé mehetsz, de a hardver akkor sem fog magasabb órajelet beállítani magának. Emiatt hiába írsz be mondjuk 6 GHz-et a BIOS-ba, akkor sem fog máshogy működni. Effektíve azt lehet mondani, hogy ha tuningolni akarod a Zen 2-t, akkor azt már nem a BIOS-ban kell, hanem venni kell rá egy nagyobb hűtőt, és a hardver automatikusan megoldja a többit. A hűtő és a környezeti hőmérséklet függvényében 5-10-15%-ot nyersz ezzel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#60) Precorus válasza KillerKollar (#31) üzenetére


Precorus
tag

[yt LTT valahol 7:00 tól]

Itt pl elmondják, hogy ha megmondod hogy a proci 1 die on fusson, ne kettőn, akkor nyersz egy csomó fps-t. Illetve én az ő tesztjükön a legtöbb játéknál tényleg az új ryzenek jöttek ki nyerőre.
Ahhoz képest hogy eddig az ment, hogy játékra csak intelt, meg az amd kazán....Hát ember legyen a talpán, aki most tud egy-két okot felhozni, hogy miért ne AMD kerüljön egy új gépbe.
Mondjuk én még 5+ évig elleszek 1150-en, szóval amúgy nem különösebben érint, csak szeretek tájékozott maradni :)

Könyvtár == Old-school Netflix

(#61) Sinesol válasza Synthwave (#58) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig az, ez egy katyvasz, tiritarka szinek, öszevissza eredmények. Szebb lenne, ha legalább teljesitmény szerint növekvő sorrendben lenne.

[ Szerkesztve ]

(#62) Precorus válasza Synthwave (#47) üzenetére


Precorus
tag

Hagyd. Ezt most nagyon nehéz lesz egy-két embernek lenyelnie :D :D :D
Annak aki meg épít mostanában gépet, csak jó a verseny. Ha letornászná egy k7 4790 árát 30 alá a használtpiacon a verseny, lehet be is ruháznék egyre.... hmmm... :C :C :R
Ja és köszi a tesztet :R

Könyvtár == Old-school Netflix

(#63) sb válasza carl18 (#57) üzenetére


sb
veterán

A fogyasztási grafikonoknál szvsz valami nincs rendben. 100W van a 2700X és a 3700X között.
Oké, hogy TPD fölé engedi esetleg egyiket vagy a másikat, de ennyi nem lehetne normális körülmények között. Máshol nem is mértek ennyit.

CB és TPU is 50W körüli különbséget mér. Az sem rossz persze.

(#64) Locutus válasza Precorus (#60) üzenetére


Locutus
veterán

Pl elolvasol néhány tesztet még a PH-én kívül, és máris meglesznek az indokaid, hogy miért jobb még mindig az Intel játékra.
Kivéve persze, ha pont az AMD által propagált DX12 játékcsomaggal játszol kizárólag, amivel a PH is tesztelt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#65) tipuka válasza Abu85 (#59) üzenetére


tipuka
addikt

Jól hangzik, mert sokan csak azt szeretik, ha beszerelik/beszereltetik a dolgokat és nem kell még tuningal is szórakozniuk.

(#66) Sirandrish válasza Abu85 (#59) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez lényegében nekem lett kitalálva :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#67) KillerKollar válasza Abu85 (#46) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Egyértelműen laikus vagyok hozzád képest a témában, és nem kétlem, hogy nektek valóban ezek a mérések jöttek ki, viszont összesen 4 játékot teszteltetek amiből 2 Vulkan alapú az alatt pedig jobban teljesítenek az AMDs hardverek, viszont nem sok játék támogatja... Szóval ha a tesztelt játékok 50%-a Vulkan alapú, akkor az fals összképet eredményez, hiszen a valóságban csupán a játékok pár %-a támogatja. A játékok nagy része a mai napig DX11-es, talán a következő konzolgenerációval ez majd megváltozik, mindenesetre a legtöbb vásárló az átlagot fogja nézni és nem az érdekli majd, hogy az adott cím DX11-es és rosszul skálázódik több szálon, ezért van kevesebb fps egy 12 magos 3900X-en csak a végeredmény fogja érdekelni. A hardcore gamerek nagyrésze sok játékkal jàtszik így a legcélszerűbb ha minél több címet teszteltek ami között szerepelhet alapú is, de nem mindegy, hogy 20 címből kettő az vagy 4-ből. Tudom a tesztelés sok idő, nem lenne korrekt elvárni, hogy ennyi hardvert 20 cím alatt leteszteljetek de akkor azt a keveset úgy célszerű kiválasztani, hogy az átlagolt végeredmény nagyjából pariban legyen a valósággal (valóság alatt azt értem, hogy ha 100 címet tesztelnétek akkor is hasonló átlag jönne ki). De ezt csak konstruktív kritikának szántam, ennek ellenére érdekes teszt és köszönjük a belé fektetett időt és munkát, az AMD-nek meg gratula a procikhoz, ez most tényleg nagyot szólt :)

(#68) Duck663


Duck663
őstag

Köszönjük a tesztet. Az az F1-es teszt viszont eléggé érdekes. Nem lehet hogy a PCI-E 4 miatt jött ilyen eredmény? Mert hát akárhogy is nézzük elég furcsa értékek születtek. Nem szóltam, 2080Ti volt a teszt VGA....

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#69) Sinesol


Sinesol
veterán

Tényleg nagyon jól sikerültek a 3000-es Ryzenek, viszont külföldi tesztek alaposabbak, objektivebbek, elmondják, hogy egy nagyon erős alternativat jelent most már az AMD, viszont az esetek nagy részében, ha csak picivel is, de az Intel még mindig vezet. Egyértelműen ajánlják is az AMD-t, hogy jelenleg a legjobb választás új gépre, kb. ugyanazt hozza mint a konkurrensvan ahol gyorsabb is, viszont nem állítják be úgy, mintha mindent lealázott volna, nem mennek el ebbe a bulváros irányba.

[ Szerkesztve ]

(#70) Abu85 válasza Locutus (#64) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem a DX12-től függ. Az csak annyiban segít, hogy ne egymás alatt helyezkedjenek el a procik, hibahatáron belül, mert DX11-nél egyszerűen az API a limit. Itt a Windows 10-be épített friss változások számítanak, amelyek az AMD-t eléggé pozitívan érintik, hiszen May 2019-es frissítésében egy olyan módosított ütemező van, amely figyelembe veszi a CCX blokkokat, és ettől a Ryzen pont ott nyer sebességet, ahol régen kevés volt neki, nevezetesen a CPU-limites környezetben futó játékokban. A másik tényező a legfrissebb Windows 10-zel az MDS fix. Na most ez nem olyan, mint a Spectre vagy a Metldown fix. Ennek általánosan van sebességcsökkentő hatása, tehát a játékokban is számít CPU-limites környezetben. Néha 5%-ot lassít, néha sajnos jelentőset, akár 30%-ot is, ez a feladattól függ.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#71) Gyuri27 válasza Locutus (#64) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván kardinális kérdés, hogy ebben a kategóriában (és feltételezhetően nem 1-2 hónapra vásárolt csúcs prociknál) dx11-ben pl 150 vagy 140 fps-ed van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#72) lemusz


lemusz
addikt

lol, 8/16-os ryzen 3700X alig jobb egy 6/6-os i5 8400 / 9400F-nél? [link]

[ Szerkesztve ]

(#73) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Először is, köszönet a tesztért. Gépújítás miatt pont aktuális nekem a tartalma, bár már kevesebb részt olvasok át belőle, mint 8 évvel ezelőtt tettem. :D
Másodszor, egy kis építőjellegű kritika: legalább az összesítő garfikonoknál nagyon jó lenne, ha csökkenő sorrendben lennének az elemek, mint ahogy régen is voltak. Sokat javítana az olvashatóságon. Nem fogom leírni külön, de a friss videókártyás tesztnél is jó lenne ez. Köszi. :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#74) fauv


fauv
őstag

Kicsit sajnálom, hogy a 3600-as nincs benne a tesztben, mert gondolom legfőképp ez a proci lesz a sláger, amit meg fognak venni.

Remélem csináltok arról is.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#75) headhunter válasza Locutus (#48) üzenetére


headhunter
addikt

"...És végre egy teszt, amiben homlokegyenest más eredmény jön ki, mint azoknál a tesztoldalaknál, akik az Intel által szponzorált tesztcsomagot használják..."

(#76) Televan74 válasza lemusz (#72) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor 9900K sem szabad venni! 9400F elég mindenre. :)) :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#77) SECTORnooB válasza lemusz (#72) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Azt ugye vágod,hogy általában játékokban az órajel és az IPC a mérvadó?
Legtöbb játék megelégszik a 6 maggal is, akkor miért lenne gyorsabb egy 12/24-es CPU-val? :U
fauv: Kb játékokban ugyan azt fogja hozni, dajjerolt barátunk lehozta yt-n,hogy 4.3-4.4Ghz a vége mindennek manuálba, tehát ami nem fogja kihasználni a világ összes magját ott kb ugyan ott lesznek + pár % lehet ha a cache is beleszól a mikrofonba.

[ Szerkesztve ]

(#78) Sinesol válasza lemusz (#72) üzenetére


Sinesol
veterán

Körülbelül reális, 4-6 magra skálázódnak maximum a játékok, semmi előny nincs a 8/16-ból, a 2700x-hez képest így is szépet ugrott előre.

Televan : Igazából nem is hülyeség, 2-3 évig még gaming szempontból mindenre elég egy 9400F is, ahogy ugyanugy egy 2600/3600 is.

[ Szerkesztve ]

(#79) gainwardgs válasza KillerKollar (#67) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem kell aggódni, még jó lesz a 9900K is egy ideig :K

De végre szintet lépett az AMD, eléggé betaláltak most.

Kíváncsian várom az Intel válaszát, de szerintem az egy kicsit még odébb lesz :DDD

(#80) #04430080 válasza lemusz (#72) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ebből is látszik, hogy még nagyon sok a szar játékmotor.

(#81) lemusz válasza SECTORnooB (#77) üzenetére


lemusz
addikt

De azt ugye vágod, hogy az említett két intel proci egyike sincs olyan órajelen, mint a ryzen 3700X? IPC meg mostantól kb egyenértékű, amd-nél még talán picit jobb is, szóval ennek tükrében fura ez nekem... a sokmagosságra meg nem tudok mit mondani, ma mindenki csak 3700x 3900x teszteket tudott kihozni, 3600 el van dugva úgy látszik

(#82) Abu85 válasza KillerKollar (#67) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vulkan API-nak ehhez semmi köze. A Strange Brigade esetében az a helyzet, hogy az AMD-nek létezik egy fejlesztőket segítő csapata a processzorokra. Az Intelnek is, de kb. a Codemastersnél, illetve a Segánál segítik a munkát, és sehol máshol, tehát az AMD csapata sokkal szélesebb körben dolgozik, és így bizonyos játékokat erősen Zenre optimalizálnak. Ilyen a Strange Brigade is. Tehát nem a Vulkan API miatt van ez, hanem azért, mert az AMD vette a fáradtságot arra, hogy odatelepüljön a fejlesztőkhöz, és a saját hardvereikre optimalizálja az adott motor kódját.

Az Aots esetében sem a Vulkan a lényeg, hanem az, hogy ez a motor igen extrém szinten skálázódik. Az Escalation aktuális kódja egészen 60 szálig, tehát itt az számít igazán, hogy azt a környezetet, ahol a motort a szoftveres háttér nem limitálja igazán, hogyan kezelik le a procik.

A DX11-es játékokra nem kell ilyen proci. Oda maximum Ryzen 3 vagy Core i3 (esetleg R5/i5) kell, mert nehezen skálázódik igazán fölé. Ez alól maximum a GPU-driven pipeline játékok a kivételek, de abból azért van kevés, mert ahol erre áttérnek, ott van erőforrás a DX12/Vulkan API-ra is.
Viszont, ha megnézed az elmúlt időszakban megjelent AAA címeket, akkor szinte mindegyikben ott van a DX12 vagy a Vulkan. Valamelyikben már DX11 sem volt. Amik érkeznek idén szintén ilyenek lesznek (megerősített adatok: Gears 5 - DX12, Borderlands 3 - DX12, Assetto Corsa Competizione - DX12, Atomic Heart - DX12, Call of Duty: Modern Warfare - DX12, Control - DX12, Cyberpunk 2077 - DX12, Mechwarrior V: Mercenaries - DX12, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - DX12, Watch Dogs: Legion - DX12, Wolfenstein: Youngblood - Vulkan, Doom Ethernal - Vulkan). A next-gen konzolokat ehhez nem kell megvárni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#83) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hát az Alzán kívül senki sem akar ilyen procikat árulni? Felb*szom magam oszt veszek egy 9900k-t :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#84) Sinesol válasza lemusz (#81) üzenetére


Sinesol
veterán

Az Intelnél folyamat 4.8-5ghz környékén van a Turbo, az alaporajelen szinte sosem megy.
Nekem volt egy 2.8 ghz-es i58400-asom, mindig 4ghz-en ment, tökmindegy hány szál volt terhelve.

(#85) arn válasza Sinesol (#84) üzenetére


arn
félisten

Nyilvan a gyari tdpvel... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#86) Locutus válasza Abu85 (#70) üzenetére


Locutus
veterán

Szóval szerinted más oldalak nem a legfrissebb win10-zel tesztelnek? Ezért kapnak más eredményeket, mint ti? :F Nemár...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#87) Precorus válasza Locutus (#64) üzenetére


Precorus
tag

Én már linkeltem egy PH! cikkéhez közel álló tesztet. Akkor ha esetleg megvédenéd az állításod, légyszi linkelj te is valamit :) ;]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#88) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Köszi a gyors tesztet :C

Jó lett ez az új Ryzen! Kíváncsi vagyok mit lép erre az Intel az árcsökkentésen kívül, de valamit lépniük kell az tuti.
Megyek olvasni a VGA tesztet is, köszi azt is. :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#89) Abu85 válasza Locutus (#86) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én nem tudom, hogy ki mivel tesztel. Nyilván a legfrissebb Windows 10-re nagyon egyszerű úgy átállni, hogy van kb. 5 procink, amit le kell mérni. De mondjuk egy TPU-nak van több tucat prociról és VGA-ról eredménye, tehát ők ezeket dobhatják ki, ha frissítenek valamit, akár játék, akár OS. Ez azért nagy különbség, és természetesen ilyenkor sokkal többet ér az eredmény, mint a legfrissebb szoftverkörnyezet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#90) arn válasza Sirandrish (#83) üzenetére


arn
félisten

En kulfoldon sehol sem latom raktaron... juli 10-30 kozotti datumokat irnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#91) Motyi


Motyi
senior tag

Már csak egy jó lap kell alá és hasíthat is:

(#92) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem tudom, de nem is nagyon érdekelt sosem az ilyesmi, berakom megy és kész.
Amugyis érdekes ez a tdp dolog, mivel dinamikusan változik egy proci fogyasztása, szinte sose kap benchmarkon kivül olyan terhelést, hogy komolyabban fogyasszon.

[ Szerkesztve ]

(#93) SECTORnooB válasza lemusz (#81) üzenetére


SECTORnooB
addikt

guglizd be...ott van az csak rá kell kattintani :DDD
Eddig is csak az IF miatt volt "elmaradásban" az AMD.
Ha tanulmányozzuk az TPU táblázatát kiderül,hogy pár % előnyökről van szó, az összes mai CPU-t összevetve, tehát mindenre elég a 9100F mert 10% elmaradásban van a 3900X-hez képest és 33ezer forint!
Megvan az év PROCESSZORA!!!! :DDD :DDD :P

(#94) SECTORnooB válasza Motyi (#91) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Vagy úgy döntesz,hogy inkább X470-et veszel ami pont ugyan ez csak PCIe 3.0-val ;]

(#95) lemusz válasza Sinesol (#84) üzenetére


lemusz
addikt

Mondjuk azt megnézném hogy ment neked 4Ghz-en, amikor 3,8Ghz a max, esetleg Z-s lapban FSB-t buherálva 3,9Ghz, de 4 összes magon hogyan?! :F Meg ez nem magyarázat, 3700X 4,4Ghz-ig mehet fel elvileg...

(#93) SECTORnooB: Ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#96) Menthirist


Menthirist
veterán

Helyes, helyes, végre megvan a 4790k-m utódja. Csak még el kell dönteni hogy 3700X vagy 3900X legyen :)
De X470-et kap, nem kell venti a chipsetre :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#97) Locutus válasza Abu85 (#89) üzenetére


Locutus
veterán

Az a baj, hogy akár így van, akár nem, ez egy feltételezés részedről. Nem tudod tényleg így van-e.
Az viszont egy egyértelmű képet fest a user elé, hogy ti nem népszerű, és sokféle játékkal, sokféle felbontáson teszteltek, hanem egy maréknyi kifejezetten olyannal, amik AMD-nek fekszenek. A mögöttes indok teljesen mindegy, nem is kell belemenni a technoblablába, biztos vagyok benne, hogy az AMD szállít magyarázatot is ilyen esetre, de itt a végeredmény a lényeg, az, hogy mit érez az ember, ha a ti teszteteket nézi mondjuk egy TPU-val szemben. Mert hogy nem a te magyarázatod jut eszébe, az biztos, látván a szöges ellentétben álló konklúziókat. Ez nem jó marketing a PH-nak. Az emberben önkéntelenül felmerül a gondolat, hogy ezért cserébe biztos kompenzál titeket az AMD, merthát másért minek csinálnátok ilyet?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#98) Sinesol válasza lemusz (#95) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet akkor 3.8 volt, nem emlékszem pontosan, bár nekem 4 rémlik, végülis tökmindegy.
Szerk. most rákerestem, azt irja 1 magon felmegy 4ghz-re, lehet ez maradt meg cpu-z-ből.
4.4 lehet a Ryzen, de ez jobban visszaveszi terhelésre az órajelet, mig Intelnél talán fixen tartja, plusz IPC-t leszamitva is sok jateknak jobban feküdhet az Intel proci, igazából csak találgatok.

Próbaképp megnéztem egy CivVI-ot, elvileg ez használ több magot is és cpu-z szerint 3.930 re esik a cpu orajelem, szóval ez alapján valószuínűleg az a Ryzen 3700x sem megy 4.4-en.

[ Szerkesztve ]

(#99) MurdR válasza fauv (#74) üzenetére


MurdR
veterán

Én is azt várom, hogy megéri-e azt venni a 2600/X helyett.. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#100) carl18


carl18
addikt

IPC emelkedés ellenére néhány játákba valahogy még is jobban szerepel az intel. Talán erre célzott az intel önmagába a teljesítmény nem elég, kell is szoftver optimalizálásra költeni. Ahogy elnézzem a játékok lehetséges intelre vannak megírva. CInebench Alatt a Zen 2 veri az intelt, már ipc téren is beérte, valahogy néhány játékba még sincs akkor ugrás mint cinebench esetében. Volt olyan teszt ahol a 3700X azonos eredményt produkált minegy 2700X, ez biztos hogy optimalizálás hiánya miatt lehetet..:

Minden esetre a Zen 1000 széria se teljesített túl fényesen eleinte, majd szép lassan szivárog pár uprade esetlek pár játékhoz jön pár update és lehet szépen javul majd a teljesítmény.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.