Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Cathulhu válasza atee (#1597) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ezekkel azert ovatosan, mert lehet kijon, hogy egy 220GE vagy valami Pentium a legjobb gamer cpu, nem csak a cost/frame grafikont kell nezni vagy a cost/performance-t.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1602) Mr.Csizmás válasza Cathulhu (#1601) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kérdés hogy a CpF mire érti? 720p? fhd? 4k?? :F azt meg se kérdezem milyen vga.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1603) Ribi válasza wsanyi (#1600) üzenetére


Ribi
nagyúr

Háát, ha megnézed a tomshw tesztet, ott több pontot hozott a 3700x mindenben.
Single és multi szkór cinebencsben is. Egyáltalán nem biztos ez a jobb a 3800x.

(#1604) -FreaK- válasza atee (#1597) üzenetére


-FreaK-
veterán

Biztos valid ez a teszt? Nem csak egy ilyen clickbait YT csatorna, kitalált adatok alapján? Van egy pár ilyen..
A 3800X tesztekkel én megvárnám a nagyobb oldalakat mint a ComputerBase, Gamer's Nexus, stb..

(#1605) - = Zk = - válasza Mr.Csizmás (#1602) üzenetére


- = Zk = -
félisten

5700xt....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1606) fotel válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


fotel
aktív tag

De miért SATA az az m.2-es SSD NVMe helyett?

(#1607) Mr.Csizmás válasza fotel (#1606) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nvme miben jobb neki, ha játszik és casual user?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1608) Sirandrish válasza fotel (#1606) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mert nem tudnám kihasználni, és totál felesleges lenne nekem. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1609) Whysperer


Whysperer
addikt

nem rossz teszt. Ryzen 2 B350-es lapokban [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1610) fotel válasza Sirandrish (#1608) üzenetére


fotel
aktív tag

Alig van árkülönbség de jövőállóbbnak tartom az nvme-t.

(#1611) - = Zk = - válasza Mr.Csizmás (#1607) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jelenleg az van, hogy: hdd < sata ssd < nvme ssd....
nekem is az van évek óta.. játékra és kezsuel dolgokra... patika..
ha sikerül jó áron nvme ssd-hez jutni, akkor inkább az, mint a a sima ssd...

szerk.
jaaa, Sirandrish-ról van szó... akkor neki tökmindegy, hetek múlva is még csak örlődni fog felesleges dolgokon... :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1612) sb válasza Raymond (#1578) üzenetére


sb
veterán

Általánosságban hülyeség nyilván, de a 840 EVO-nál ez volt, nem? Újra kellett írogatni a cellákat. Mondjuk ez inkább kivétel ami erősíti a szabályt. :)

(#1613) capulet75 válasza - = Zk = - (#1611) üzenetére


capulet75
addikt

miért az nvme? és melyik a jó abból?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1614) Raymond válasza sb (#1612) üzenetére


Raymond
félisten

A 840 EVO egy hibas termek volt, semmi koze ahhoz amit a kollega allit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1615) Sirandrish válasza - = Zk = - (#1611) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már megrendeltem, nem zavar?
Eddig azért nem volt megrendelve, mert nem létezett a processzor.

Azt meg had döntsem már el hogy mikor és mire költöm el a pénzem...köszike

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1616) sb válasza Raymond (#1614) üzenetére


sb
veterán

Köze csak van, mert "elfelejtette" az EVO. Az más kérdés, hogy nyilván hibás volt.
De melyik ne lenne "hibás", ha adatot felejtene? :D :DDD

Általánosságban hülyeség az egész. Főleg 1-2 hét alatt...

(#1617) Mr.Csizmás válasza - = Zk = - (#1611) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nvme pár %+ játékban, sokkal több ha masszív melót csinálsz, pl renderelsz, cad, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1618) #48613632


#48613632
törölt tag

Na és akkor ti most M.2 SSD-re OS-t raktok, vagy játékokat? Esetleg vegyesen, és ugyanarról fut a game, mint az OS? :F

(#1619) Chaser válasza sb (#1612) üzenetére


Chaser
titán

a kivételek sikertelen keresése erősíti az adott szabályt, ha a keresés sikeres, az adott szabály megszűnik létezni...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1620) KAMELOT válasza atee (#1597) üzenetére


KAMELOT
titán

Most ez komoly?!
1080p-ben 3600 vs 3900x +14fps

Saját teszt.
5820k--->7820x...15fps@4K
És a cput egyik esetben sem OC.

Pitepeti: win + fontosabb játékok ssd többi hdd. 2tb m2 ssd 225€. Szerintem nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1621) fotel válasza #48613632 (#1618) üzenetére


fotel
aktív tag

Desktopban, ha SATA az SSD akkor 2,5"-os formátumot választanám, mert egy sima usb3-sata adapterrel lehet belőle mentős/hurcolós külső vinyó később.

m.2 slot-ba csakis nvme ssd-t raknék - ha már támogatja az alaplap akkor hadd szóljon!

[ Szerkesztve ]

(#1623) Ribi válasza Mr.Csizmás (#1622) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért lehet ilyen véleménye nem?
Praktikusság szempontjából ha úgyis elfér a 2.5-ös SSD és esetleg később másba is be tudja pattintani, akkor miért jó m2 slotos? Sebességben semmivel sem lesz előrébb.
Próbáld már értelmezni amit írt. :(

(#1624) Mr.Csizmás: Imádom amikor képtelen valaki leírni, hogy konkrétan mi a baja, csak linkeli a wikit.
Mi a problémád azzal amit ír?
Írjad le a kezeddel...

Mi a plusz kiadás? Miről beszélsz?
Leírta, hogy ha sata sebesség akkor 2.5 a már említett okból. Ezt próbáld meg feldolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#1624) Mr.Csizmás válasza Ribi (#1623) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

m.2 slot-ba csakis nvme ssd-t raknék

itt meg ajánlom a "storage interfaces" részt ;)

de igaz, hangoztassunk olyat, ami felesleges pluszkiadás az userek 99%-ának, hátha még többen veszik.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1625) Leon77 válasza #48613632 (#1618) üzenetére


Leon77
őstag

Vagy semmi sem akadályoz meg abban, hogy két m2 ssd-d legyen. Egy ilyennel meg is van oldva, ha nincsen plusz foglalat.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1626) Mr.Csizmás válasza Ribi (#1623) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nvme-t minek gamingre? ha megnyitod amit linkeltem....de akkor már árukeresőt is végigkattintgattam, legolcsóbb 500gb nvme 20k, sima m.2 16k, sima sata 14k.

szerk: a kollega azóta se tudta megindokolni.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1627) opr válasza Whysperer (#1609) üzenetére


opr
veterán

Egy ilyen teszt mar nagyon hianyzott, koszi a linket! :R

Ez alapjan ugy latom, hogy most az igazi ar/ertek arany gyoztes gep jatekra egy olcso B350 lap + Ryzen 3600 + valami olcso ssd + 16gb ddr4 3200 ram + egy eros tap, aztan ami marad, azt lehet ket kezzel lapatolni a vga-ba.
Eddig nem voltam benne biztos, hogy mennyire jo otlet ezt az utat jarni/ajanlani, de ugy latom, hogy a kerdeses BIOS-frissitest leszamitva nem igazan van buktatoja a dolognak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1628) Dyde válasza opr (#1627) üzenetére


Dyde
aktív tag

Majdnem úgy ahogy mondod, de szerintem az alaplapon nem éri meg spórolni 5-10e ft-ot, akkor már inkább egy B450 Tomahawk, vagy Mortar. És így a jövőben is lehet majd upgradelni :)

(#1629) Raymond válasza Dyde (#1628) üzenetére


Raymond
félisten

Pontosan, egy jobb B450-es lap aminek ertelme van, B350-at venni mar nem igazan jo dontes.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1630) Ribi válasza Mr.Csizmás (#1626) üzenetére


Ribi
nagyúr

Látom átmentél a direkt meg nem értős, write only módba. :W

(#1631) dabadab : Felesleges, ugyan azt fogja leírni, ami mindenkinek nyilvánvaló és senki sem kérdőjelezte meg. Írhatná azt is, hogy süt a nap. Igaz, csak mi köze a témához?

[ Szerkesztve ]

(#1631) dabadab válasza Mr.Csizmás (#1624) üzenetére


dabadab
titán

"m.2 slot-ba csakis nvme ssd-t raknék"

És ezzel mi a gond? Teljesen valid álláspont, hogy ha SATA SSD-ből ne m.2-est, hanem SATA-sat vegyen: olcsóbb, univerzálisabb, könnyebb csatlakoztatni (az átlag alaplapon van négy SATA port meg egy m.2).

DRM is theft

(#1632) Mr.Csizmás válasza dabadab (#1631) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha sikerül jó áron nvme ssd-hez jutni, akkor inkább az, mint a a sima ssd... ez így ofc, amit Zk írt.

de casual használatra és játékra nincs különbség egy egy sata3 interface-s m2 és pciex int nvme között, ami az előbbi 6gbps elméleti max helyett 15gbps-t tud(na). ergo pénzkidobás jelen helyzetben amit fotel kollega propagál.

(#1633) fotel :R átmegyek a TH-sokhoz belinkelni, ok? :B

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1633) fotel válasza Mr.Csizmás (#1624) üzenetére


fotel
aktív tag

Nem hittem volna, hogy egy Ryzen 3 -nál az ahci még szóba jöhet, mSATA-ról meg soha nem is beszéltem - vagy miért mutogatsz az interfészekre a wikin?

Ha árra mész, akkor a 2,5"-ös kivitel SATA-ból tipikusan kedvezőbb, mint az m.2 (nyugodtan cáfolj meg, én ezt látom). Az m.2 + SATA számomra mindig az értelmetlen kategória volt. Pláne ha primary disk-nek használja. Ha másodiknak és nincs több slot akkor persze elmegy.

Azért zavar, hogy létezik nvme ssd mert véletlenül vettél egy m.2 sata kivitelűt mert azt hitted minden ami m.2 az nvme is? :) Vagy mégis miért?

Fórumbejegyzést mint tényt linkelni pedig igazán humoros. Gondolj bele, így bárki linkelheti az én véleményemet is máshol :D Az is sokat elmond, hogy a "nvme gaming" első google találatát linkelted be.

Ezzel együtt arra voltam kíváncsi, hogy mi vezette Sirandrisht a döntésében és ő erre választ is adott amit ezúton is köszönök.

A fórum az eltérő véleményekről szól, ha ez neked nem fér bele, akkor ajánlom az agyaggalamb-lövészetet hobbinak.

(#1634) opr válasza Dyde (#1628) üzenetére


opr
veterán

Budzsefuggo szerintem. Nincs ott semmi baj a b350-el sem, meg a 3900x is elmegy benne szepen, sokkal tovabb meg nem hiszem, hogy el fog menni az AM4 (talan van meg mennyi, 1, max 2 eve?).
Persze ha nem pont azon az 5-10k-n mulik, hogy lesz-e jobb vga vagy tobb ram, akkor egyertelmu, ne sporoljunk, legyen b450.

Kicsit osszevissza sikerult ezt leirni (nagyon faradt vagyok, sorry), de arra akarok kilyukadni, hogy akinek ilyen ar/ertek gamer konfig szokott kelleni, az valszeg nem akar 2 evente procit cserelni, tovabb meg mindegy milyen chipsettel se tud menni, szoval jo oda a b350 is. Persze, nyilvan csak akkor, ha tenyleg meg fell szekszualizalni a fillert, de a tapasztalat sajnos az, hogy meg kell.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1635) fotel válasza Mr.Csizmás (#1632) üzenetére


fotel
aktív tag

Akkor egyből fel is írom a publikációim közé (első helyre). :)

Még mielőtt: semmi bajom a sata ssd-vel, nekem is van pár. A sata+m.2 kombináció az, amit sosem értettem meg (notebookon, sff-on kívül).

(#1637) #72042496 válasza fotel (#1635) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gondolom, az M.2 SATA olcsóbb mint az M.2 PCIe, és mégis kevesebb kábel, mint egy 2,5"-os SSD. Ez mondjuk gyenge érv, ha egy benga nagy házba kerül, és van mellette HDD is. Lehet, csak tetszett neki az M.2 és rendelt egy olcsóbb példányt. Nem feltétlenül kell túlgondolni. :)

Az én házamban speciel felüdülés volt a zéró SATA kábel. Ettől függetlenül én is NVMe-párti vagyok ha már M.2 - egy 2 terás 960 PRO-t vettem, hogy legyen elég helyem. Az Alzánál még kapható amúgy, és most hátradőlve várom, hogy a userek 99%-a a szívéhez kapjon és lehetőleg rendeljen is egyet. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#1638) M@cika válasza #48613632 (#1618) üzenetére


M@cika
őstag

Csak OS-t, mivel játékot sehová nem rakok, elfut az szépen a böngészőben ami nekem kell.

Whisperer 1609: Pont ilyen asrock lapom van és nem szándékszom 3600-nál nagyobb prcit beletenni, tehát tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#1639) M@cika válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


M@cika
őstag

Hát ez iszonyat drága lehet- persze nem a fos Intelhez képest - mondjuk stabil lesz és gyors is az biztosnak tűnik.
(Én soha nem fizetném meg a Taichi felárát, se 750-es táp nem kéne, 2080 meg aztán pláne nem. RAM-ból is valami költséghatékonyabbat vennék. De ez csak a saját szempontjaim leírása.)

Nasit a kis fehér medvének!

(#1640) opr válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


opr
veterán

A noctua amugy minek? Mi a baj a gyari hutovel? :B

Ezt kiveve nagyon jo kis vasnak tunik, jo szorakozast, illetve hasznald egeszseggel! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1641) Ribi válasza opr (#1640) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert 80 fokot nyalogatja gyárti hűtővel?
Ami nem kevés.
Kis tuning és hello 90.

(#1642) Whysperer:
Hmm, remélem a többi gyártó sem hagyja ezt szó nélkül.
Nem tehetik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1642) Whysperer


Whysperer
addikt

ASUS has confirmed that their X470 and B450 AM4 motherboards offer limited PCIe 4.0 support with Ryzen 3rd Generation (Zen 2) processors

[link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1643) Sirandrish válasza M@cika (#1639) üzenetére


Sirandrish
legenda

Drága, de 5 évre veszem. Ami azt jelenti hogy 5 évig semmilyen formában nem szeretnék hozzányúlni. Persze a mostani gépem is 3 éves, és még minden megy rajta, de most volt rá keret, és reményeim szerint 5évig tényleg nem kell számítástechnikára költenem...legalábbis bízom benne :))

Mellesleg 650es lett volna a táp, de 1800ft-vel volt drágább a 750es, szóval nem volt tétel. A ram meg azért lett 32, mert ahogy írtam 5 évig nem szeretnék hozzányúlni, és félő hogy 2-3 év múlva már kevéske lesz a 16, vagy legalábbis hasznos lesz a 32. :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1644) Sirandrish válasza opr (#1640) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Noctua azért ha esetleg elkapna a gépszíj és próbálnék OC-zni, amire egyébként szinte semmi esély sincs :D
Mindenképp szerettem volna egy bika coolert, és mivel iponos rendelés ahol a Dark Rock Pro 4et nem lehet am4re rendelni, így maradt ez, vagy a Deapcool Assassin 2, ami szintén nagyon bika, de akkor meg már úgy voltam vele hogy inkább a Noctua....erről még csak és kizárólag jót hallottam :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1645) Whysperer válasza Sirandrish (#1644) üzenetére


Whysperer
addikt

Átvitt értelemben,ha autón van akkor is OC-zol amíg bírja hűteni stabilra a NOCTUCA és vagy beszakad más

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1646) Sirandrish válasza Whysperer (#1645) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen, ezt is olvastam hogy jóféle coolerrel sokkal jobban tartja a magasabb órajelet, a Noctua szerintem meg alkalmas erre :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1647) opr válasza Sirandrish (#1644) üzenetére


opr
veterán

Igen, ezert nem ertettem, mert ugy emlekeztem, hogy tobbszor leirtad, tobb helyen is, hogy nem akarsz szorakozni vele, az a cel, hogy bepattint->megy->orulve jatszik. Erre meg tokeletes a gyari huto. Mondjuk az is igaz, hogy siman lehet, hogy a noctua-val a gyari tuning is engedekenyebb lesz picit, bar megmondom oszinten, nem tudom, mennyire mukodik a gyari oc x470 alatt.

Mindegy, bika gep, par evig biztos nem lesz vele bajod. Megmondom oszinten engem is erosen vonz az uj szeria, de mar az r7 1700-at se hasznalom ki teljesen, ugyhogy eleg nehez lenne beadni az asszonynak a dolgot, mikor en meg minden masra ravagom, hogy nem, mert most egy darabig haracsolunk. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1648) fudi2002 válasza Sirandrish (#1646) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem D14 kerül a ryzenre. Nagyon korrekt volt a Noctua, 3 nap alatt küldtek lefogatót AM4-hez, elvileg kellett volna az alaplap számlája is, de elég volt a cooleré.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1649) Sirandrish válasza opr (#1647) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én a mostani configomnál már éreztem hogy néhol kevés az elvárásaimhoz.
Persze FHD-ba még mindig pazar, de nemrég vettem 1440p-s monitort, és ha már megvan, akkor használnám is :)
Az 1700at lehet még én se cseréltem volna le, de nekem csak egy i5 6500as van a sasba :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1650) Sirandrish válasza fudi2002 (#1648) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerencsére ezzel nem volt gondom, mert volt iponéknál. Ez egyébként mák, mert nézegettem mostanság bőven, és simán előfordult hogy 1-2 hetet kellett a cuccra várni. Mármint az "AM4es verzióra", intelre mindig volt :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.