Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) wwenigma válasza Sirandrish (#1397) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

compker.hu, legolcsobb, gyors, nagy valasztek es nincs cseszekedés ilyen torvenyserto modon mint amit az alza csinal garizassal. Van összeszereles is, ha a minoseg miatt felsz akkor csianld meg magad, csak legó és nincs benne semmi extra...a dobozokat szerintem megkapod de ennyi ido alatt mar fel lehetett volna hivni a boltot és megkerdezni mindent.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1402) Sirandrish válasza Chaser (#1400) üzenetére


Sirandrish
legenda

Bele is verem lassan a fejem a falba, annyit variálok :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1403) Mr.Csizmás válasza wwenigma (#1401) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] pont ellenkezőleg, ők járnak el szabály szerint :U

szerk.: vszeg az alza a ptk szerződés szerint értelmezi a kérdést, ott meg az alap vásárlón és eladón kívül más fél csak meghatalmazott lehet. :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1404) schawo válasza wwenigma (#1401) üzenetére


schawo
titán

Alza se csinál semmit. Én már gariztam náluk, nem kellett személyazonosságot igazolni. Sok hűhó semmiért.

(#1403) Mr.Csizmás

Dehogy, fals infó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1405) wwenigma válasza Mr.Csizmás (#1403) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Törvényben nem latom hogy a jótállási jegyen fel kene tuntetni a fogyasztót illetve ehhez kötődne az érvényesítése. A fogyasztási cikk tulajdonosa az aki bemutatja a jótállási jegyet, számlát..

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1406) Whysperer válasza joysefke (#1399) üzenetére


Whysperer
addikt

Én sem látom miért lenne gyorsabb.

10% Tudod Te mennyi az a 10% - 20% egy 1,5 éves projectnél? Számold ki és tanácsolom ülj annyival többet a géped előtt. majd rájössz.

Egyértelműen nem jobb a 3600 munkára ,ha megnézed. olyan ra ahol nem jelent előnyt a multithreading. De az nem a render

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1407) fauv válasza Mr.Csizmás (#1403) üzenetére


fauv
őstag

ha veszel valamit a Media Marktba csak blokkot kapsz, ott nincs név semmi, akkor nincs gari? Srácok, a gari a termékre szól nem a vevőre , jó lenne ezt már érteni.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#1408) Chaser válasza wwenigma (#1401) üzenetére


Chaser
titán

sztem eszükben sincs törvényt sérteni, csak bénák'...:) weboldal is tele van értelmezhetelen dolgokkal, az automata is beszél csehmagyarul, nyilván az ott dolgozók magyarok, de nincsenek képben sok minden terén, elküldenéd nekik a magyar jogszabályt valszeg onnantól azt tekintenék mérvadónak, lehet a cseheknél másképp van -
továbbra is azt tudom mondani, illetve kérdezni, a compkernél vannak bontott, illetve használt termkek?:) mert 100%, h oda is kerülnek vissza elállással terméke, egyedül az alzánál korrektek, konzolvilághoz vittem vissza xboxot, ugyanúgy eladták újnak, persze 100% újnak nézet ki, de az már nem volt új
az mx500 pár száz ft-tl olcsóbb náluk, csak 3 év gar van a gyári 5 helyett
a 2x16 gskill 45e náluk, csak 3 év garral, nekem +3e-ért 99 hó gart adott az alza - meg bárki másnak -, és kb mindig van náluk ingyene kiszállítási lehetőség, ha mást nem x értékhatártól, most 12500ft, de egyébként is max 650ft az alzabox
szóval egy kis malőrért ne húzd le őket sztem

szerk:
off

fauv
kérhetsz számlát, kötelessége adni minden boltnak kérésre, de ahogy mondod, a standard egy blokk, amin nincs név, netes rendelésnél meg ugye "kötelezően" bekérik a számlához az adatokat, én is úgy csináltam, mivel azt nem lehet megcsinálni h pl te magánszemélyként utalsz, és xy cég nevére kéred a számlát
személyesen blokknál nincs ilyen probléma, a blokkot nem fogja tudni elszámolni egy cég sem

de tényleg off end:) aki fél alzától vásároljon máshol, emagtól már inkább tartanék ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1409) wwenigma válasza Chaser (#1408) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MX500 3/5 év is helytálló [link]

Nem talalkoztam meg erre vonatkozo panasszal hogy barkinek visszavitt cuccot adtak volna el. Lehet árakat cherrypick-kel kivalasztani de osszessegeben en azert is compkert javaslom mert kiszallitasi sebessegben verhetetlen...alzánál meg ahogy adja éppen a cseh raktar ahonnan jon.

Magra ha neked kellett ticket akkor irj ram.

Sirandris: proci majd lesz egyebkent akarmelyik boltban hibazhatnak összerakásnál, akkor is ha addig egyszer sem tették....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1410) Whysperer válasza Whysperer (#1406) üzenetére


Whysperer
addikt

Haj és itt a 2700 VS 2700X [link] ki lehet számolni ,hog ykb null a differencia a kettő között amég a 3600 és a 2700x között meg van

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1411) Sirandrish válasza wwenigma (#1401) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ott sincs proci...ez az egyik. A másik meg...
Szerinted ha össze tudnám rakni a gépet, főleg olyan minőségbe ahogy a fent említett boltok, akkor összerakatnám? Nem! Megvenném több helyről a gépet, úgy hogy a lehető legjobb árat kapjam összességében, és nem szarakodnék, és főleg nem fizetnék érte 5K forintot.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1412) joysefke válasza Whysperer (#1406) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kiragadtál egy grafikont ahol a 2700X jelentősen megveri a 3600-at és feltételezem ez a teszt a 2700 számára az egyik ideális/legjobb eset a 3600-zal szemben.

A grafikonon 2700X van és és nem 2700 amit te ajánlottál. A 2700 feltehetően csak pár százalékkal verné meg a 3600-at. Cserében a 3600 lényegesen jobb játékokban és amúgy mindenhol ami nem masszívan párhuzamosított. Beleértve azokata a dolgokat is amit ő írt.

10% Tudod Te mennyi az a 10% - 20% egy 1,5 éves projectnél? Számold ki és tanácsolom ülj annyival többet a géped előtt. majd rájössz.

Negy feladatoknak nem talicskával áll neki az ember. Ennyi erővel 3600 meg 2700 helyett lehet venni egyből 3900X-et...

Tartom a véleményemet, hasonló áron általános felhasználásra (munkára is) a 3600 már jobb választás mint a 2700

1410:
Komolyan idehozol egy YT csatornát ahol húzva van a 2700, csak játékokban tesztelik -ahol eleve masszívan elveri a 3600- és a két feliratkozó közül az egyik a youtuber anyja, a másik pedig annak a kutyája? :U

[ Szerkesztve ]

(#1413) Whysperer válasza joysefke (#1412) üzenetére


Whysperer
addikt

Mit ajánlottam. Azt ajánlottam neki ,hog y neki az előrelépés ár arányában a 2700/2700X/3700X lenne. ezt írtam nem a 2700-t ajánlottam csak ,hogy az van most 68.000 Ft ért ami nem marad el a 2700x-től. Tele van a net 2700 - 2700x render tesztekkel. 2 perc alatt találhatsz többet is..

Hjaj a lehet venni 3900x. csak 40.000 Ft ráfordítással a 65 wattos alap miatt mondtam ,mert neki egy b350-es lapja van IGAZ? Hogy ajánlanék neki abba lapba egy 3900x-t mond már el nekem?

joysefke azt ,hogy tartod a véleményedet ahhoz mi köze van ahhoz ,hogy én is véleményt mondtam valamiről. neki mondtam nem neked! Nem bolond az illető. átgondolja és eldönti mi a legjobb neki!

Húzva van OMG.. Ryzen húzva van. mind húzva van ameddig bírja lap. Azt ,hogy auton tolja van manuálisan állítod be.. ne fáraszukl egymás sz.tem.

Senki sem álíltotta ,hogy a 3600 szar!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1414) lemusz válasza Ragnar_ (#1391) üzenetére


lemusz
addikt

3 magos AMD-m volt, az 5 magos valamiről én sem tudok, de még ha fake adat is, mindössze 1 századszálakról van szó, szóval ez bőven elfogadható hibahatárnak, az összképen aligha változtat az hogy itt-ott 1-1 századszázalék hibás. Én nemrég winreinstalloztam és rögtön utána meg is kérdezett hogy beleeegyezek-e, rányomtam hogy igen és ő automatikusan összeszedte a gépem adatait. Szerintem a hardvercsere is triggerelheti. Az arányokra akartam felhívni a figyelmet, hogy a játékosok túlnyomó többségének egy 6/6 maga lenne a megváltás. Ebben a szektorban az időtállósság szó meg kb értelmetlen, gépösszerakóban is mindig mosolygok mikor azt kérik, hogy "5 évig gép legyen". 5 év, főleg ha ilyen versenykörnyezet alakul ki, kb bármit eltud értékteleníteni. Pl. a két és fél éve még csúcs i7 7700K jövőre már csak belépőszintő i3 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1415) Mr.Csizmás válasza lemusz (#1414) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

X4 955/965 címen kaptál selejt X6 10xx-t, amit feléleszthettél szerencsével, de ez már csak a gyártás vége felé volt, az utolsó pár batch-nál. sőt ekkor már selejt mellett sima letiltott X4-esekből csináltak retail X2-X3-akat, sempron 140 is, stb. majdnem fullos lista itt

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1416) Chaser válasza wwenigma (#1409) üzenetére


Chaser
titán

ugyanazon az oldalon keress rá az mx500-ra, 5 év gar, bx-ekre és más modellekre van 3
elárulod, honnan fogod tudni egy xboxról pl, h játszottak-e már rajta? vagy használtak egy cpu-t, vga-t, alaplapot?:) teljesen életszerű, h csak és kizárólag az alzánál vannak elállásos vevők, jah nem az (((( :
rajtuk kívül kb az összes bolt eladja újként a visszavitt cuccokat is, pontennyi', max hdd/ssd-ről tudod eldönteni, h használták-e vagy sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1417) Alpi. válasza lemusz (#1414) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem egy 6. mag letiltásával elért 5 magos cpu Phenom II 960T, oldható 5. maggal ami leginkább elképzelhető. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1418) schawo válasza Chaser (#1416) üzenetére


schawo
titán

Cpu-nál tök egyértelmű, mert fel van vágva a matrica. De a többinál is látszik. Az Alza bontottként adja el a visszahozott termékeket. Jópár bontott dolgot vettem már náluk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1419) sb válasza schawo (#1404) üzenetére


sb
veterán

Én 14 napost vittem vissza.
Le van írva mit hova írj, küldj, visszajeleznek, validálják, stb... mert csak úgy fog működni, csak utalás, ha nem IBAN-t adsz meg elkeveredhet, stb, stb...

Ehhez képest bevittem, ki se bontották a cuccot (pedig monitor volt, törhető), 2 perc alatt megírták amit kell, leszámolták a pénzt az asztalra és elköszöntek.

Ettől függetlenül jobb, ha a gyakorlat és a hivatalosan leírt ügymenet ugyanaz. Akkor tuti nem lehet ráfázni. De gyanítom itt is változna a hivatalos válasz is ha valaki az orruk alá dörgöli. Korrekt cég, nem hiszem, hogy direkt kavarni akarnak.

(#1420) wwenigma válasza Chaser (#1416) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha mar ennyira pakolod az alzának a respectet akkor kene valami biztositek hogy minden egyes visszavitt/elállt terméket 100%osan árengedménnyel adnak el és még általuk összeszerelt gépekbe se kerulhet be. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1421) Chaser válasza schawo (#1418) üzenetére


Chaser
titán

jah hogy te még nem dolgoztál számtech boltban?
én igen
;]
pont ezt mondom, h ők bontottként adják el ami bontott, és evidens, h minden boltba kerül vissza termék, csak érdekes mód valami fekete lyuk elszippantja, mert más boltoknál nincs felbontott termék eladó...csak új:)

wwenigma
tényeket mondtam, árképzés meg sztem beszéld meg velük :R
biztos lehetsz benne, h az iponnál, compkernél, vizeseknél , meg kb bárhol, szívfájdalom nélkül beépítenek visszavitt alkatrészt komplett gépbe, ha csak nem tényleg valami fekete lyuk veszi a többi számtech boltot kürül...ki tudja ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1422) lemusz válasza Mr.Csizmás (#1415) üzenetére


lemusz
addikt

Nah most már ezt is tudjuk, köszönöm. X3 440-et szerettem volna akkoriban megpróbálni négymagosítani, de sajna a budget gigabyte lapom képtelen volt ilyen műveletre. Erre berágtam és vettem egy X4 750K-s konfigot. :D Aztán ez se volt örökéletű, mert később csgoban olyan inkonzisztens fps-t hozott még OCzva is, hogy le kellett cserélnem egy i5 3550-re. Ez már jó sokáig kitartott, de tavaly elkapott a +2 mag láz, most i5 8400 van.

(#1423) wsanyi válasza Yany (#1251) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Persze, ott van a német, és az USA oldal is. Nyilvánvalóan vannak különbségek. Az viszont meglepett, hogy ennyire vették, mint a cukrot, ráadásul annyira levitték akorábbi processzoraik árait, hogy azok is kezdtek kifogyni. :O

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1424) szabolcs1975 válasza schawo (#1357) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Tehát az autónak nem elsődleges funkciója a belehelyezett tárgyak védelme ... maradjunk egy széfnél, ok ?

A második pedig nem az a különbség a ismerten sebezhető (rossz) és a potenciálisan sebezhető között, hogy bárki megtudja-e csinálni, hanem az, hogy az egyik ismert, a másik pedig nem. Az egyik esetben lett volna lehetősége a gyártónak javítani, a másikban nem.

az én állításom (mert szemmel láthatólag nem ment át neked), hogy egy gyártónak kötelessége lehetőség szerint az ismert hibák javítása és az autónak nem funkciója a benne hagyott tárgyak védelme (főleg nem az utazótérnek)

Az autós hasonlat pont nem arról szólt (és ezt is sajnálom, hogy nem ment át), hogy feltörhető-e vagy sem (bár mint írtam egy nem elsődleges), hanem ha van egy ismert hibája, akkor javítják-e vagy sem. És igen, javítják még a másodlagos sőt harmadlagos funkciók hibáit is (lásd vw emissziós botrány).

És igen, az autó biztonsága pontosan úgy viszonyul az autó elvarásaihoz, hogy mint a cpu sebezhetősége a cpu elvárásaihoz, függetlenül attól, hogy ember-élet vagy sem, tehát tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1425) Timer válasza Whysperer (#1393) üzenetére


Timer
veterán

joysefke már leírta, nagyjából mit gondolok erről. A 85k köré beesett 2700X lenne esetleg vonzó alternatíva, azért nem vettem meg eddig, mert kíváncsi voltam a háromezres szériára. Mivel a magszámmal eddig sem volt gond (labort futtatok otthon, nem produktív környezetet), ezért inkább az IPC és a turbó fejlődése az, amiből profitálhatok. Plusz, van vevőm a procira és a deszkára is helyben. Ha várok a vásárlással, az első gen ára még lejjebb megy, ráadásul a garanciából is kicsúszok. Szerintem indokolt a váltás. Alapesetben 3600X-en gondolkodtam a 2700X ellenében, de látva a teszteket, előrelépést jelent a 3600 is. 60 ezer ráforgatásával cserélek jobb lapra és erősebb procira, és ismét van három év garanciám. Ez szerintem nem rossz deal. Ha a 3700X-et veszem célba, aminek látnám még értelmét, ott már azért jóval nagyobb lenne a beruházás, de őszintén szólva minek? Az 1600X-szel simán kihúztam két évet, a 3600 is elég lesz ennyi ideig. Utána pedig ki tudja, jön az újabb Zen generáció, és az Intel is kidobhat valamit. Ennél hosszabb távra tervezni ebben a szegmensben véleményem szerint felesleges. A 30%-os általános előrelépés - de legyen 20, annyi biztos van - már elég korrekt, és érezhető előnyt nyújt.

Egyébként lappal együtt tervezek váltani, de bőven elég egy B450. Hogy miért cserélem a lapot? Mert a mostani akkora egy raklap f_s, hogy párezer forintért, kvázi ajándékba adom a processzor mellé, csak szabaduljak meg tőle végre. Plusz, ugye arról is lejár a garancia hamarosan. A Ryzen topikban annak idején már imába foglalták a nevem (csak tűnjek már el a francba a B350 PC MATE gyalázással). Pedig esküszöm, minden igaz volt, amit erről a lapról leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#1426) wsanyi válasza koko52 (#1270) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Igen, ezt én is észrevettem. Ne legyenek kétségeink, az intelnek rengeteg pénze van, és most is mindnekit lefizet. Ld. a 9900K vs 2700X tesztje anno.

+ valaki írta, hogy a Coffee lake 1 éves. A helyzet az, hogy a 8. gen 2017 szeptember/októberben jött ki, az kb. 1 és 3/4 éve volt.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1427) schawo válasza szabolcs1975 (#1424) üzenetére


schawo
titán

lásd vw emissziós botrány
"A közel 2,6 millió Németországban eladott, kerülőberendezéssel szerelt VW gépjármű 2008 és 2015 között közel 1200 idő előtti elhalálozással hozható összefüggésbe, kb. 13.000 életév veszteséggel."
Kérlek, vesd össze a Spectre sebezhetőség halálozási rátájával. Köszi.

A többire nem reagálok, úgyis értetted te pontosan, hogy mit írok, csak felfogni nem szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1428) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Végre egy kis reddit-es teszt a 3800X-szel: ;) (Láthatóan gyorsabb tud lenni a 3700X-nél, itt is igaz, hogy ez jobb minőségű lapka.)

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cbcjh7/my_3800x_benches/

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1429) KAMELOT válasza Mr.Csizmás (#1388) üzenetére


KAMELOT
titán

+1 ennyiért ajándék opció és otthon babrálhatod. Neked csak összeszerelik, otthon már csak bekapcsolod.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1430) joysefke válasza wsanyi (#1428) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Öreg BIOS-szal:

No BIOS update; just whatever came from the factory.

(#1431) KAMELOT


KAMELOT
titán

Olvastam egy jó hírt, hogy a köv hedt procik jók lesznek a X299 lapokba. Így akkor csak cpu csere lesz. Remélem az ár is valami normális lesz. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1432) Yany válasza KAMELOT (#1300) üzenetére


Yany
addikt

Nem, nem pontos. €525 19% ÁFÁT tartalmaz, a magyarok ugye 27-et fizetnek. Az 525-ben pedig már benne van a kereskedő haszna, mivel az 500 dodós ár is hivatalosan MSRP, nem nagyker ár.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1433) smc


smc
addikt

B350 vs x570
hwunboxed

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1434) sb válasza lemusz (#1383) üzenetére


sb
veterán

Bőven elég a 6/6 de azért azt megjegyezném, hogy épp a multi gamerektől (tudtommal te is anno arra kerested a 8400-at elsősorban) jön a minél több szál, annál jobb. Single-ben jóval kevesebbet hoz még ma is... régen meg főleg.

Emlékszem, akkor i5-6500-al tévedtem az Intel topicba, ami nem ma volt, mert még talán Ryzen nem is nagyon létezett. Legalábbis a 7700K volt a király. Viszont már akkor is a 4/4 i5 lóf*szra se elég nézet uralkodott.
Ehhez képest ma nem csoda, ha felbukkan ugyanez 6 magra. :)

(#1435) szabolcs1975 válasza schawo (#1427) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Tehát próbáld meg felfogni, hogy ha veszek egy fakanalat, és már akkor tudják róla, hogy nem bírja a hőt amikor eladják, akkor kurvára mindegy, hogy hány ember hal meg, a gyártó szándékosan átbaszott akkor is ha nem halt meg senki. De ha szerinted az átbaszás mértékegysége csak emberélet lehet, akkor szeretnék veled megismerkedni, és átbaszni téged ...

(#1436) Redneck


Redneck
veterán

Nagyon korrekt processzorok lettek, és a teszt is jól sikerült!
Ha építenék még saját PC-t, mindenképp Ryzen 3700-at raknék bele.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1437) szabolcs1975 válasza Redneck (#1436) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

akkor sem lenne szabad Intelt venni, ha ugyanolyan áron hasonló teljesítményt kínálna, ugyanis nem érdemlik meg a vásárlók bizalmát.

(#1438) Dyingsoul válasza MurdR (#107) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ilyenkor kell elmenni 1-2 hétre nyaralni! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1439) carl18 válasza szabolcs1975 (#1437) üzenetére


carl18
addikt

Intelt a márka miatt még is többen veszik! :D Sajnos valahogy sokan úgy néznek rá mint az Applera.

Hát jelenleg 6/12 szálas cpu elég mindig játékra, szerintem átlag embernek nincs szüksége ennél többre jelenleg. Ryzen 3600/i7 8700 (Comet Lake I5-10600) mindenre elég még egy darabig.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1440) Redneck válasza szabolcs1975 (#1437) üzenetére


Redneck
veterán

Én leginkább PC-t sem akarok, vicc az egész platform ha nem eSportra hanem csak általános játékra akarja az ember. Pedig lenne lehetőség. Egy ideje már mennek a low-level API-k, jobbnál jobb processzorok és dVGA-k kaphatók, de egész korrekt APU-k is vannak.
Mégis öntheti a user a pénzt a gépházba rendszeresen, és szopódhat a szoftveres gondokkal. :(((

Szerk:
Jó lesz nekem a Ryzen és a Navi egy következő generációs konzolos APU-ban.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1441) _cHAos_ válasza hobizoli (#1355) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Emlékszem rá, mikor az Enermax tápomért Debrecenből Pestre kelett menni, ott is egy cég árulta, de CPU-val is jártam úgy, hogy egy helyen volt az országban. :D
Régi szép idők. :D

(#1442) syler123 válasza Dyingsoul (#1438) üzenetére


syler123
veterán

Nekem is azt kellene, de 1-2 hónapra :D Nagyon érik a configváltás, de próbálok türelmes lenni és megvárom hogy normalizálódjanak az árak. SSD-vel jártam úgy hogy nem tudtam várni, 40-ért vettem 500gb-os Samsungot, rá egy hónapra 25eFt. Még mindig bosszant :D

(#1443) szabolcs1975 válasza carl18 (#1439) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Persze, igazad van, a brand miatt veszik ... de ez hatalmas hiba, hiszen az Intel bármit csinál, úgy gondolja megteheti, hiszen veszik. A fogyasztóknak kellene sokkal tudatosabbnak lenni és meghúzni egy határt, amit ha bármelyik gyártó átlép, akkor ignore. Szerintem így, hogy AMD még jobb is, bűn Intelt vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#1444) sittes79 válasza Sirandrish (#1397) üzenetére


sittes79
addikt

Haver lassan erre ramegy az egészséged kb 2-3 hónapja olvasom tőled ezeket a hsz-eket, ne vedd magadra én drukkolok hogy legyen már egy jó géped osszerakva :)

(#1445) wsanyi válasza schawo (#1338) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Azért azt szerintem te is érzed, hogy ez eléggé fából vaskarika. Persze, bele lehet kötni szabolcs1975 hozzászólásába, akkor nézd úgy, hogy a tankról írt, aminek fizikai behatolásvédelme van, nincs rajta üveg. Az autón az üveg funkció, és nem rejtett funkció. Mindenki tudja, hogy be tud törni/be lehet törni. A zárakról ugyanezt tudjuk. Az intel féle sebezhetőségekkel az a legnagyobb probléma, hogy a pentium 1 óta léteznek, és direkt eltitkolták a vásárlók elől, így szerezve teljesítményelőnyt. Tehát csalással nyert. Már megint.

Az autó esetében kb. olyanra kell gondolni, hogy fék, légszák, biztonsági öv. Neki most eza apélda jutott az eszébe, de szerintem teljesen reális. Ha vki el tudja lopni a különféle jelszavaidat, és azonosítóidat a különböző helyekre való belépéskor, szerinted az mennyire jó neked? :O

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1446) KAMELOT válasza Sirandrish (#1397) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem azért elég nagy a választék.
Ha esetleg egy sth8 magnum házat akarsz akkor az sajnos nincs. :)
Kíváncsi lennék mi az amit akarsz és nincs alzánál.?!?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1447) hobizoli válasza _cHAos_ (#1441) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja
en is, csak ez itt a 11ker volt vhol a varos masik vege volt az is
csinaltam eppen egy isminek egy gepet, 360W-s Chieftec tap ment abba, az enyembe meg egy 353W-s Enermax 365AXVE

elmentem a ket tapert, amikor megjottek egy het alatt kb -nem am ilyen holnapra itt van...-, beleraktam egy olyan csikos nylonszatoryba a kettot, es ereztem ahogy megnyult a zacsi fule a sulyuktol
neztem is hogy ubaze, ezekben tuti van anyag

kis tulzassal sulyra harom Codegen tap volt annyi, mint ezek egyenkent

haza, be a 3db HDD melle, es takkra indult vele
azzal nem volt ilyen tobbet, hogy 2db HDD elindult meg az alaplap, a 3. HDD meg a POST utan amikor eszebe jutott, meg jutott neki is vegre eleg Amper, vagy akkor sem
vagy olyan, hogy a 3db HDD roffent es akkor az alaplap nem csak egy Reset utan allt fel, mert a Codegen-bol nem jutott eleg 12VDC az alaplapnak addig, amig a HDD-k fel nem porogtek es lenyaltak a 12VDC-rol egyenkent a 2.5A-eiket, es a Reset utan mar a HDD-k kevesebb aramfelevetele miatt maradt eleg kakao elinditani az alaplapot is

na abba volt eleg jedi mindenre

emlexem itt a PH!-n az AMD K7-s topikban romma szoptak magukat egy csomoan, hogy nem megy a gep, megy fagy alapon is, en meg még beletunneroltam is 4-500MHz-ket
ja csak nekem volt hozza minosegi tapom mar akkoris
Abit KV7 KT600-s lapban 233MHz FSB-n irtam a DVD-ket a 2.33GHz-n jaro mobilBarton-n, DDR1-466MHz-s modulokkal
siman vitte
nem volt ilyen failsafe DVD iros setup beallitas, az vitte uvegen is
Thoroughbred-A 1700+ is 1466MHz helyett 1953-n tekert, a Thoroughbred-B 2100+ 1733MHz helyett 2.2GHz-n, a mobil Barton 2500+ 1866MHz helyett 2.33GHz-n minden orajelszabvany feletti FSB-n, es kopp nelkul vitte
amugy az 200-s FSB-n meg poccent 2.4GHz-n is, de ugy a RAM fele lassabb volt

utana jott a AthlonMP 2db 2400+ 2000MHz-s technikaval benne, Radeon 9700Pro, 5db HDD, 2db DVDRW osszesen 5 hutoventi ment a hazban alaplapis chipset, 2db 80mm-s CPU, es 1-1db 120mm-s elso-also meg hatso-felso szellozo, na abba mar raktam egy karcsibb Enermax 651P-VE 24P tapot, az akkor tudott 533W-t szumma
eccer lemertem a PC hazat 17kg volt asszem
egy Acorp Feel-V haz volt, a beige szinu valtozat, de az rendes anyagbol volt, az nem nyeklett-nyaklott semmit, mint a tobbi, ez 17ezer forint volt akkor is tap nelkul, meg nem is rezonalt be, ablakot ugy pucoltam, hogy raalltam a PC hazra es elbirt deformalodas nelkul :DDD
a mostani Coolermaster hazam sincs olyan vastag lemezbol szerintem, mint amibol az volt akkor

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#1448) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszi a tesztet, érdekes volt ebből a nézőpontból is megnézni.

Amúgy ha már Aida szerepel a szoftverek között, egy kör mérésre nem lett volna idő? Vagy csak én nem látom az eredményeket? Memória tesztek?

A hozzászólásokat nézegetve egyik másik oldal igencsak rövid lett...

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#1449) Sirandrish válasza sittes79 (#1444) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont ezaz...már akkor azt mondták hogy várjam meg a Ryzeneket...megvártam...mégsincs sehol ahol venném :D
Amúgy eddig csak vártam...szóval 7.e előtt nem pörögtem a témán, csak finomhangoltam a gépsast..már csak egy procit kéne belepöccinteni, de egyelőre nem akarják az igazat :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1450) Sirandrish válasza KAMELOT (#1446) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát RTX 2080ból is igen gyér a választék..én egy Gigabyte gaming OC-t szeretnék ami nincs.
Alaplapból hosszas tanakodás, és tanácsadás után egy Pro Carbon mellett döntöttem, ami náluk szintén nincs ahgy a CM h500p Mesh ház is hiánycikk náluk. :K
A többi alkatrészre még nem néztem rá, de már mindegy kategória a felső 3 után :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.