Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Locutus válasza Kansas (#1897) üzenetére


Locutus
veterán

Hogy te mit veszel komolyan azt én nem tudom, de nézd meg pl a srác videóit BF5 multiban. JayP tek
Tesztelt sokféle procit. Szépen láthatók az eredmények. Gamingben nem tudja hozni egyik Ryzen sem az Inteles ellenfelét. A 3900X alacsony frekvenciáját pedig csak 3600-as ramokkal tudja kompenzálni, de még azzal se éri el a 9900K-t. Gamingre mégis arra jutott ő is, hogy a 9700K a jó választás, a 9900K-t pedig az ára miatt egyáltalán nem ajánlja. 3700X irányába pedig egyedül akkor kezd árnyalódni a kép, ha másra is használod a gépet.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1902) smc válasza Locutus (#1901) üzenetére


smc
addikt

Van a PH-n olyan aki csak játékra használja a gépét?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1903) hokuszpk válasza -FreaK- (#1894) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Nem értelek.. Példa: van x keretem cpu vásárlásra, azt fogom nézni, hogy milyen teljesítményt tudok kihozni a pénzemből játékok alatt. Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy az AMD jön ki győztesen jelenleg, ezen feltételek (játék, no munka, stb. )mellett."

hat nemvagyunk egyformak. nekem altalaban X keretem nem cpura van, hanem ugy unblokk alaplap + cpu + memoria + vga , etc.
ebbol kb. az alaplap + cpu -n vitatkozunk, amikor mindannyian tudjuk, hogy igazabol a vga a legfontosabb jatekok alatt.
ha stock megnezzuk, a 3700X alig nyujt kisebb teljesitmenyt ebben a korben, mint a 3900X vagy akar a 9900K, tehat en azt vennem, a kulonbozetbol meg ha lehetseges, akkor egy erosebb VGA -t, felteve, hogy a keret nem akkora, hogy mar eleve az RTX 2080 / 2080TI fer bele.
Persze ha X = Unlimited ammo, akkor hajra Z390 / 9900K aztan huzzad.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1904) wwenigma válasza Locutus (#1901) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most erre nekem ez jutott az eszembe:

Mert korulbelul ez a helyzet. Sehol sincs olyan elonye ami indokolná...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1905) hobizoli válasza Locutus (#1890) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most ez komoly? a 9990K-n mit tunnerolsz "erdemben" ugyanennyi erovel?
elozo szerias lap meg a kutyat sem erdekli, olyat ujan senki nem vesz, akinek van egy csepp agya is, csak aktualis generaciosat
konkretan melyik alaplapra gondolsz?

mert en Z390-bol 39k-ert latom a GA-Z390 UD-t itthon, aminek azert a hatlapja Asrock B450 HDV-vel vetekszik, ami konkreten a felebe kerul, mert 19.6k
az meg hogy azon a Z390-n tobb PCIE van kb kit erdekel, amikor a gepek 99.5%-ban max a dVGA-van
ahol van vmi meg az mellett, az meg mATX-be is bemegy, vagy ott az USB

ki mondta hogy 100EUR a diffi? az alaplap ara annyi

több drón kell ;P

(#1906) Dr V válasza Locutus (#1901) üzenetére


Dr V
őstag

Érdekes, a teszt alatt a ryzennél az SMT ki van kapcsolva. BFV 2600Xet mind a 12 szálon terheli.

(#1907) -FreaK- válasza wwenigma (#1898) üzenetére


-FreaK-
veterán

Egy vásárlás szemszögéből nézve, amikor is van X kereted CPU-ra, akkor nem az az ellenfele :N
Ezen aztán el lehet vitatkozni bőven, de ez megint az az eset, amit írtam is fentebb, hogy kinek mi mit ér meg. Az, hogy kevés embert érint (ami pont lényegtelen, ha téged mondjuk igen), meg szintén nem volt része a kijelentésnek.
Egy adott áron mi a gyorsabb jelenleg játékra? Az AMD vagy az Intel megoldása? Erre írtam, hogy nagyon nem egyértelmű az, hogy az AMD, sőt.
Ennek ellenére az egyéb tényezők miatt jelenleg nálam is az áll nyerésre perpill, de még kivárok kicsit míg tisztul a kép. Nálam pl. nagy súllyal esik latba a fogyasztás (hőtermelés miatt). De mondom, még kivárok, reményeim szerint az árak is csökkenni fognak pár hónap alatt, meg az alaplap témában még nem tudok dönteni.

(#1908) Kansas válasza Locutus (#1901) üzenetére


Kansas
addikt

@(#1906) Dr V pedig az elején kiemeli, hogy ez az SMT ON videó, de valóban mindkét procinál végig 8 threadet mutat...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1909) Ragnar_ válasza Locutus (#1901) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez ennél árnyaltabb szerintem. Egy 3600x fogja hozni átlag 5%-ban a 9700k játékteljesítményét (kb. mint a 8700k), de marad 50k VGA-ra 2070 helyett 2080-al pedig nagy valószínűséggel jobban jársz még az Intel optimális játékokban is, de átlagban mindenképp. Ha 2080Ti a VGA akkor természetesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1910) #04430080 válasza smc (#1902) üzenetére


#04430080
törölt tag

PH -n mindig csak arra használják a gépet, amiben a kedvenc márka vezeti a tesztet :D

(#1911) hobizoli válasza Ragnar_ (#1909) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en attol azert nem felek, hogy itt tomegesen vennek a 2080-kat egyesek
kint sem gyakori, ahol egy fel havi keresetbol is meg lehetne venni

több drón kell ;P

(#1912) Ragnar_ válasza hobizoli (#1911) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem érdemes olyan prociteszteket is nézni ahol mondjuk egy 2080-al netán 2070-el tesztelnek, adott játékokat, hogy kiderüljön érdemes-e a drágább procit venni..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1913) hokuszpk válasza -FreaK- (#1907) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Egy vásárlás szemszögéből nézve, amikor is van X kereted CPU-ra, akkor nem az az ellenfele :N"

es neked kotelezo azt az X keretet az utolso fillerig elkolteni ?
nalunk aszondja a matek, ha kapok X-33Eftert Y-5% teljesitmenyt, akkor talan erdemesebb az Y-5% -ot valasztani azt is figyelembeveve, hogy az Y-5% is teljesen elheto teljesitmenyt ad.
ugy meg plane, hogy ha a megsporolt penzt atcsoportosithatom a vgara szant kerethez.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1914) -FreaK- válasza hokuszpk (#1913) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem, de erről nem volt szó, már írtam, ez egyéni preferencia, hogy ki mennyit hajlandó költeni egy adott plusz teljesítményért.

Most arról volt szó, hogy hogyan állítasz szembe két processzort, márpedig szerintem az a reális, hogy ha megnézed az adott összeget amit erre tudsz fordítani, és kiválasztod azt ami számodra a jobb teljesítményt nyújtja.

vs.

Te meg azt mondod, hogy teljesítményben elég közel van egymáshoz a kettő, és úgy viszont sokkal olcsóbb a Ryzen.

Szerintem ez az érvelés több sebből is vérzik. Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy a 9600K is elég közel van teljesítményben a 3700X-hez, viszont sokkal olcsóbb.

(#1915) hobizoli válasza Ragnar_ (#1912) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es akkor kiderul, hogy a 2080-l 3fps diffi van

amit meg a jozsika is megtud venni maganak, azzal meg 1.... se

több drón kell ;P

(#1916) hokuszpk válasza -FreaK- (#1914) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Szerintem ez az érvelés több sebből is vérzik. Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy a 9600K is elég közel van teljesítményben a 3700X-hez, viszont sokkal olcsóbb."

ezen az alapon a 9600K eleg kozel van teljesitmenyben a 9900K -hoz, szoval tovabbrasem ertem, miert jo 9900K -t venni :D)

"Most arról volt szó, hogy hogyan állítasz szembe két processzort, márpedig szerintem az a reális, hogy ha megnézed az adott összeget amit erre tudsz fordítani, és kiválasztod azt ami számodra a jobb teljesítményt nyújtja."

a gyakorlatban ez keveseknel mukodik igy. Legalabbis errefelé. Ember jon, mond egy osszeget, amit a teljes gepre tud szanni, ebbol hozd ki az optimumot.
ami a procikat illeti gondolom ezert talaltak ki az ar/teljesitmeny hanyadost, szerintem ebben a 3700X magasan jobb, mint a 9900K, errol beszelunk. de majd kibovitjuk a 9100K -val, mert az talan az osszeset veri.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1917) Locutus válasza #04430080 (#1910) üzenetére


Locutus
veterán

Ezen röhögök itt én is mindig :)

Nagyon kevesen vallják be, hogy csak játékra van a gépük. Pedig egy otthoni gép, amibe ilyen gamer cuccok mennek, annak a fő fókusza az. Ha mellette megvág valami tinglitangli videót, ami úgyse érdekel senkit, az nem munka. Az egy másodlagos tevékenység, amiben senkit se érdekel 5% teljesítmény.

Amelyik géppel meg az ember dolgozik, azzal nem játszik, és nem is otthon van...

Nem véletlen mondják a külföldi tesztelők is, hogy ha gamer fókusz, akkor 9700k, ugyanannyiból megvan mint egy 3700k-3800k gép, de a játékokban jobban teljesít, a többit meg minek nézed. Ha meg munkára kell a gép, akkor miről beszélünk itt? Melóban nekem is Xeonos Workstation van Quadroval, meg egy i7-es quadro M-el laptopban. Azon lehet dolgozni. Ha meg valaki érthetetlen okból az otthoni saját gépén dolgozik, vagy annyira hardcore videós, vagy mittudomén milyen alibi munkát végez otthon, az persze vegyen bele Ryzen 3900X-et, merazjó.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1918) Locutus válasza hobizoli (#1905) üzenetére


Locutus
veterán

Senki nem beszélt 9900K tuningról, de én főleg nem.
A másik szemellenzős versenyző 100 eurós lapot hasonlított 200 euróshoz, hogy valahogy drágábbra szenvedje ki az intelt, de teljesen indokolatlanul, amikor 100 euróért a intel oldalon is van ugyanolyan kategóriájú alaplap. Szóval ha 100 és 200 között neked nem 100 euró az indokolatlan differencia, akkor nem tudom megint miről beszélsz.

Légyszi úgy válaszolj egy adott hsz-re, hogy nem keversz bele olyasmit, amiről szó se volt. Vagy akkor ne az én hozzászólásomra válaszolj.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1919) fudi2002 válasza Locutus (#1918) üzenetére


fudi2002
veterán

Tessék. Az elmondásod alapján a 9900k megy egy 30.000es lapban.
Szerintük nem annyira
Fanboy-al dobálózol, aztán lehet több intelem volt eddig mint Neked.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1920) Raymond válasza fudi2002 (#1919) üzenetére


Raymond
félisten

A kollega peddig nem 9900K-rol beszelt, akkor most mi is a mondandod lenyege?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1921) hobizoli válasza Locutus (#1917) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vki otthon dolgozik, mert nem alkalmazott, hanem egyeni vallalkozo
pl egy fotos az minek vegyen otthonra Xeon workstationt milliokert, hogy az eskuvoi videokat meg a kepeket megvagja?

több drón kell ;P

(#1922) hokuszpk válasza Raymond (#1920) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kb. innen indult az egesz thread ;

"A magasabb árkategóriákban, azért nem mondanám, hogy trónfosztás lett volna. Valamint 40%-os felár, az bizony nincs sehol...

Alza.hu:
9600K: 81.990Ft
9700K: 135.090Ft
9900K: 173.490Ft

3600X: 86.990Ft
3700X: 116.790Ft
3800X: 139.990Ft
3900X: 181.490Ft
"

nehez nem belelatni, hogy a 9900K -rol van szo ; foleg ennek fenyeben.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1923) wwenigma válasza Locutus (#1917) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

De az azért továbbra is fennáll hogy minimális extra FPS van ami nem jelent olyan előnyt hogy akkor egyiken megvan a fix 144fps a másikon meg nincs.... ilyen szempontokat nem néznek mert csak a max FPS számít holott az mondhatni mellékes ha közben beesik egy szint alá. Na és persze mindez a csúcs csúcs csúcs VGA-val érvényes csak...

És ha e mellé tesszük az egyéb dolgokat amit az ember otthon csinál, egyből más a leányzó fekvése.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1924) poci76 válasza hokuszpk (#1916) üzenetére


poci76
aktív tag

Ember jon, mond egy osszeget, amit a teljes gepre tud szanni, ebbol hozd ki az optimumot.

Nálam ez árnyaltabban működik (és szerintem sokaknál). Mondok egy összeget, mint első közelítést, és mellé teszek egy igényt, mint első közelítést. Megnézem, hogy mi jön ki ebből az összegből, és összevetem az igényemmel. Van-e valami, ahol érdemes leadnom az igényemből, vagy inább megemelem az összeget, ill. van-e valami, amin esetleg érdemes spórolni vagy érdems megemelni az igényemet. Tehát sem az összeg, sem az igényem nem feltétlenül változatlan. Addig iterálok, amíg egy elfogadható eredmény ki nem jön, amivel elégedett vagyok, vagy várok árcsökkenésre/next genre.

(#1925) hokuszpk válasza poci76 (#1924) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha magamrol van szo, akkor valoban.
de itt arrol szol, hogy idejon Gipsz Jakab es aszondja, hogy szeretne a gyereknek szuletesnapra / iskolakezdesre / karacsonyra / etc egy gepet, ennyi penze van. Sulyosbito tenyezo, ha jon vele a gyerek, mert akkor mar van igenyszint, ami ket kategoriara oszthato :
a, legyen jobb, mint a szomszed / osztalytars Jozsikanak
b, azt a szuperszamitogepet szeretnenk, amit az Intel / Amd most epit az energiaugyi miniszteriumnak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1926) hobizoli válasza Locutus (#1918) üzenetére


hobizoli
nagyúr

AMD-nel mindig jobban felszerelt lapot kapsz olcsobban is, az intel-ben "ugyanaz" a szint tuti dragabb lesz
nezd meg a Giga Z390 UD hatuljat azon mennyi kivezetett port van 39k-ert, meg a B450 Pro4-n mi van 25k-ert
en azt akarhogy nezem 1.5x-s ar

anno a FM1-s Giga A75-s lapot olcsobban vettem ujan, mint 20k
volt rajta 4db USB3.0, VRM hutoborda, 6db SATA3 port alapbol ezelott kb 8 evvel is(!)

akkor a legputribb H61-s intel deszka is dragabb volt ennel vmivel, de ezen csatik nelkul, mert csak USB2.0 es 4db SATA2 volt rajta meg csupasz VRM-e volt
na abba rakjal Te vmi 95W-s i7-t...
amin meg mar "ugyanez" megvolt, mint az AMD-n is, az vhogy maris 35k volt mar akkoris
illetve meg az sem volt ugyanez, mert csak 2db SATA3 4db SATA2 meg csak 2db USB3.0 volt meg csak azon is, de majdnem dupla aron

szoval nehari, de nekem akkor nem igazan erte volna meg egy i5-2500 melle, ami szinten joval dragabb CPU volt egy 4core A64-nel, hogy menjen a net frutti CPUload mellett
nem mintha ne futotta volna egy Z-s lap +i7-s konfigra is, de nem lattam ertelmet kifizetni ra annyival tobbet, amibe az kerul

:U

az ardiffi egy reszebol inkabb vettem abba meg egy SSD-t (mar akkor)

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#1927) -FreaK- válasza hokuszpk (#1922) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pedig nem csak. Magasabb kategóriáról volt szó, de igaz, nem fogalmaztam egészen pontosan, mert én úgy gondoltam, hogy minden ami a 3600 fölött van, 100e Ft és fölötte.

Ilyen árkategóriában, egy adott árszinten nézve jelenleg még játékra jobb az Intel. Ennyit írtam eddig is, semmi többet, nem tudom miért rugózol még ez ezen. Lehet ezt csűrni, csavarni, bele látni dolgokat, hogy mi éri meg/mi nem, csak minek? :)

A gépfejlesztéssel kapcsolatban meg pontosan úgy gondolkozok én is ahogy poci76 (#1924) leírta, hetekig/hónapokig olvasok utána, nézek teszteket, elemzéseket, hogy mi az ami kell nekem és mennyi pénzt vagyok hajlandó ezért kiadni. Épp ezért írtam, mert eddig nagyon nem egyértelmű az AMD fölénye, játékok alatt. Még nem döntöttem el, hogy esetleg 3700x+b450, vagy 3900x+x570, vagy esetleg Intel 9700k+z390 vagy mi lesz a végleges, de ahogy írtam is, még pár hónapot "rágódom" rajta.
Illetve nekem speciel az otthoni gép csak játékra van, dolgozni a melós gépemen szoktam, ezért én ebből a szemszögből vizsgálom.

(#1928) hokuszpk válasza -FreaK- (#1927) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"egy adott árszinten nézve jelenleg még játékra jobb az Intel."

en meg azt irtam, hogy majdnem ugyanazt a teljesitmenyt megkapom az adott arszint alatt.
akkor mi a turonak vegyem meg azon az arszinten levo procit ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1929) joey04 válasza -FreaK- (#1870) üzenetére


joey04
titán

Akartam szólni, hogy ezt itt ne, mert ugranak az amd fanok ám nagyon, de látom már késő. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1930) -FreaK- válasza hokuszpk (#1928) üzenetére


-FreaK-
veterán

Leírtam már, ez szerintem totál hibás érvelés. Elbeszélünk egymás mellett úgy érzem :)

Azért megpróbálom még egyszer: megfordítom a dolgot: ugyan azon összegért vehetsz 1: egy X teljesítményű cpu-t, valamint 2: egy annál egy kicsit jobbat, legyen mondjuk (tisztán csak a példa kedvéért) X+10% teljesítményűt.
Mi a túróért vennéd azonos összegért a picit gyengébbet?

Így már megvan? :) persze vannak egyéb tényezők is, mint ahogy már vagy háromszor legalább leírtam, de tisztán az árat és a teljesítményt nézve kb. ez a helyzet.

(#1931) hokuszpk válasza -FreaK- (#1930) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, mert te a 3900X vs 9900K -rol beszelsz, en meg a 3700X vs 9900K -rol,
igy mar megvan ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1932) Raymond válasza hokuszpk (#1922) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy nehez nem belatni ha az osszes tobbi hozzaszolasat ignoralod ahol vilagosan leirta hogy "9700K jatekra".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1933) -KP- válasza Raymond (#1932) üzenetére


-KP-
addikt

A 9700-tól is olcsóbb egy huszassal a 3700x. Kell rá még hűtést is venni és a lap is drágább hozzá. Szerintem senki nem vitatja, hogy esetleg csak játékra jobb-e az intel. De jobb annyival ami extrát rá kell fizetni? Szvsz egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

(#1934) hokuszpk válasza Raymond (#1932) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az a masik, Locotus vonal.
Ha megnezed en Freak kollegaval boxolok.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1935) -FreaK- válasza hokuszpk (#1931) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem, mert én nem a 3900X vs 9900K -rol beszelek, nem tudom miért akarod minden áron ezt bele magyarázni, hanem az összes verzióról 3700 és attól felfelé. Egy adott árszinten kapható teljesítményt nézek.

No de én itt kiszálltam a buliból, leírtam már többször is mindent amit erről gondolok.

(#1929)joey04: igen, későn írtál sajnos.. :D

(#1936) hokuszpk válasza -FreaK- (#1935) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"em tudom miért akarod minden áron ezt bele magyarázni"

talan azert, mert erre :

"Veszel nekem egy 2080TI-t és egy 4K-s monitort igerem veszek egy 9900k-t, hogy kijöjjön ez a hatalmas 5% előny a 40%-os felárhoz. "

valaszoltal.

innen indult az egesz. en mar ott is aszontam, hogy a 3700X/3800X a 9900K ellenfele.

'No de én itt kiszálltam a buliból, leírtam már többször is mindent amit erről gondolok."

elvtarsak ! gyoztunk ! ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1937) #04430080 válasza hokuszpk (#1936) üzenetére


#04430080
törölt tag

Na mi történt? Valaki végre észrevette szabad szemmel a 140 és 160 fps között a különbséget? :DDD

(#1938) Raymond válasza hokuszpk (#1934) üzenetére


Raymond
félisten

OK, de ahogy neztem egyik se probal senkit arrol meggyozni hogy a 9900K annyira megerne jatekokra, hanem arrol hogy nem egyertelmuen jobb barmelyik Ryzen mint egy olcsobb i7 es es igy is van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1939) hokuszpk válasza #04430080 (#1937) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezen a forumon barkit megkerdezel, latja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1940) fudi2002 válasza joey04 (#1929) üzenetére


fudi2002
veterán

Tényleg nagyon off, de azért leírom mint régi inteles. Nem vagyok fanboy, mindig meglesem mielőtt vásárolok mi a felhozatal. Eddig a stabilitás és tuning miatt intelt vettem. Most is azt vennék, ha lenne értelmes alternatíva. Őszintén? Elegem lett abból amit az intel művel mostanság. A most eladott intelem, normális forrasztott kupakos volt még, tökjó hőfokkal, jó tuningpotenciával.
És akkor amiből elegem lett:
-új generáció új chipkészlet. (igyekszik is ráerőszakolni a népet biosokkal)
-forrasztás helyett taknyolás, véletlenül se tudd húzni a procit ami K-s! Ami direkt erre lett teremtve.
-Újra forrasztás, túl sokan deliddeltek. De mi legyen? Rakjunk több anyagot, nehogy már túl jól menjen.
-Biztonsági résekkel nem foglalkoztak, most megy a kapkodás.
-Nuku innováció, lerágott csont tovább rágása. A 9900knál is vicces, mert olvasom teszteknél hogy az így leveri meg úgy leveri. Ez tökre igaz is, DE ahhoz hogy ez tényleg így legyen, előszöris kell egy jó példány ami tudja 1,3v körüli fesszel, mostanában vegyes a felhozatal, srácok a topikjukban tudnak mesélni. Kell egy jó alaplap, amit ha szeretnél sokáig társnak tartani, akkor ne 100fokos VRM-el menjen. Na ehhez zsebbe kell nyúlni. (segítek, nem 30.000 huf). Menjünk tovább, proc hűtő. Minimum D15 vagy játékvíz, no ez sem filléres tétel. És jön a lényeg, hogy úgy el tud így is melegedni némelyik példány, hogy jön a domború kupak miatti kupakcsere, vagy delid vagy esetleg mindkettő. Ezek után még van kedv intel oldalon maradni? :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1941) hokuszpk válasza Raymond (#1938) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha az olcsobb kategoriaban nezzuk, akkor szerintem perpill a 2700X a bestbuy...

bar apron van 3600 69 -ert...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1942) #04430080 válasza hokuszpk (#1941) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ha most vennék, egy X nélküli 2700 -et vennék egy olcsó b450 lappal. 100k -ból meg is van a CPU + hűtő + alaplap.

(#1943) Locutus válasza hobizoli (#1921) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, ő egy példa arra, akinek megéri 3700X-et, vagy akár 3900X-et is venni.
De nem mindenki fotós. Nem te a telefonoddal sem :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1944) Carlos Padre válasza -KP- (#1893) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha valaki eddig nem értette az amd miért nem a csúcskategóriára fókuszál a jól fizető (felső-)közép helyett hát itt a válasz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1945) Locutus válasza -FreaK- (#1927) üzenetére


Locutus
veterán

Pontosan, alaposan meg kell rágni, hogy mennyi pénz van rá, és MIRE kell.

Nálam ez úgy néz ki, hogy mATX alaplap kell, olyan m.2 slottal amit nem fűt a vga, és hátlapi SPDIF kimenettel, mivel utólagosnak hiába van 4pin a többi lapon is, optikai bracketet már nem lehet kapni hozzá sehol. Ja és jó VRM hűtés, mert 24/7 menni fog. Illetve nem tuningolok, mert AMD-t minek, az Intelt meg szintén nem fogom, mert fontosabb hogy 24/7 halk és hűvös legyen.
Keret kb 800€, de úgy tűnik 700€-ból is meglesz.
Nekem a fő cél a BF:V, Cities Skylines, Farcry-ok, Ghost Reconok, meg egyéb játékok. Minden más másodlagos, vagy van rá másik gép. FHD 120Hz-en, vagy 4K60-on. Nem saccperkábé, hanem tartva, minimum.

Ami ebből maradt némi szűrés után:

MSI B450M Mortar Titanium mATX - 103€
3700X - 350€
32GB (2x16) RAM - ez még nem is egészen tiszta, mi az ami kompatibilis bele, és 3600-on megy, de egy CL16-os legalébb 240€
693€.

ASUS rog Strix B365-G Gaming mATX - 109€ (vehetnék MSI MAG Z390M Mortart is 135€-ért, de ha nem tuningolok, minek)
9700K - 375€
32GB Predator 2666 CL13 - 149€
659€... tehát olcsóbb, és amire nekem kell, abban jobb is. Van e kérdés?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1946) warcat válasza Locutus (#1945) üzenetére


warcat
veterán

Úgy könnyű, hogy inflálod magadnak az árakat ;)

3700x friss megjelenés, lesz még olcsóbban

Ez a 3200/C16 jó Ryzenhez és 95% hogy menni fog 3600-on is, 161.84€ Magyarországra házhozszállítva

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1947) Locutus válasza warcat (#1946) üzenetére


Locutus
veterán

Hogy mit csinálok?
Ezek a jelenlegi árak, ott ahol vásárolni tudok.
Amúgy sorry, de itteni elméletekre nem alapozok. Van erre valahol teszt/tapasztalat, hogy ebben a konfigban megy 3600-on? és milyen időzítzéssel?

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1948) fudi2002 válasza Locutus (#1947) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért azt érzed, ugye hogy az egyik konfighoz számoltál egy 2666-os memót, a másiknál pedig alapból a 3600-ast nézted :)
Ha így nézzük, akkor számolj az utóbbihoz is olyat minimum. Szerintem az vezetett meg Téged, hogy benned is él az a kép, hogy a ryzen akkor megy jól, ha erős memó van alatta. Az régen volt. (gen 1) Ennél a gennél annyit számít mint az intelnél. Tehát nyugisan nézd ugyanazt a kitet ehhez is, ahhoz is.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1949) Locutus válasza fudi2002 (#1948) üzenetére


Locutus
veterán

Nem véletlenül, senem jókedvemben. De ha nem tudod miért, talán nézz utána.
Sőt, itt is le volt írva már.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1950) fudi2002 válasza Locutus (#1947) üzenetére


fudi2002
veterán

Van ám :)
1
2
3
4

"De ha nem tudod miért, talán nézz utána."
Neked se ártana. Ez az új gen, minden téren "más" mint amit az amd-től megszokhattál.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.