Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) KAMELOT válasza Ribi (#1499) üzenetére


KAMELOT
titán

Minden ugyanaz volt a beállításban. Kivéve rétrészing. Mindegy mert gta 5 több fps mértem. Lényeg nekem jól megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1502) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Botlott már bele valaki olyan tesztbe, ahol azonos fix frekvenciával mérnek Zen2-t Coffe ellen (egy szálon, vagy azonos mennyiségű maggal)?
Ebben a szezonban még nem találtam ilyet Google-el. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mint ha az Anand egyik jó szokása lett volna.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1503) snecy20 válasza janos666 (#1502) üzenetére


snecy20
veterán

Megnézném mit megy a Ryzen 1.1V-on...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1504) Whysperer válasza Timer (#1500) üzenetére


Whysperer
addikt

jó használatot neked hozzá

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1505) Ribi válasza janos666 (#1502) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#1506) Timer válasza Whysperer (#1504) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, reméljük, ez a kombó is viszi majd a 4*8 GB-ot legalabb 2800 MHz-en! :) Már izgatott vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

(#1507) Chaser válasza janos666 (#1502) üzenetére


Chaser
titán

Talan tpu tesztben lattam, valahonnan remlik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1508) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Keresgéltem, de nem nagyon találtam videót arról hogy valaki tesztelte volna hogy milyen ramokkal legoptimálisabb a Ryzen 5 3600. Tervezek egy MSI B450 Tomahawk + R 5 3600 + ??? RAM-os buildet építeni hamarosan, de jó lenne tudni mivel lehet a legjobban időtálóbb persze ár/érték arányban elfogadható build. Egyáltalán a B450 Tomahawk-nál van jobb lap ami árban 35-40-et nem lépi túl? És találtatok már valami tesztet RAM ügyben?

(#1509) Timer válasza Dyde (#1508) üzenetére


Timer
veterán

Bár az MSI-t mindenki az egekig magasztalja, a B350 fronton olyan lassú POST időket produkált, hogy ütni tudtam volna már kínomban. Mások is futottak bele ebbe, szóval nem egyedi eset. B350-ből az ASUS Prime volt az, amire azt mondtam, hogy ez döfi. Ezért most egy ASUS B450-F Gaming mellett döntöttem, ezt nagyon sokan dicsérik, és bele is fér a 40k-ba most Alzán.

Szerk. : Ahogy nézem, másnak is eszébe jutott! :)

[ Szerkesztve ]

(#1510) Dvix válasza Dyde (#1508) üzenetére


Dvix
senior tag

Ha lap gyártója oldalán látod a memória listát az előző Ryzen procikhoz, és az amit a boltban kinéztél memó benne van, akko vedd meg szerintem mert Zen 2-nél kiemelik, hogy lényegesen többet javítottak a memória kezelésen és nem "olyan kényes" a memóra mint a régiek. Én b350-es tesztet láttam a saját ajánlott memójával a Ryzen 1 mellé és a 3900x szépen elkegyegett benne 3000Mhz-en minimális teljesítmény vesztéssel. :K
BTW nekem Asrock b350m Pro4-em van és a teszt is arról szólt. :U

[ Szerkesztve ]

(#1511) Whysperer válasza Dyde (#1508) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] Ez sem rossz és már 40 alatt van. Aprón láttam már újat 37500 ért használtan bolti garisat meg 35000 ért

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1512) Raymond válasza Timer (#1506) üzenetére


Raymond
félisten

Azt megnezheted az Asus lap support oldalan, ott van a RAM QVL a sebessegekkel is, peldaul a ROG Strix B450-F Gaming igy nez ki: [link] Hasonloan ott lesz a tiedhez is, az is benne van megy-e 1, 2 vagy 4 DIMM-el.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1513) Timer válasza Raymond (#1512) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a tippet, e szerint két modullal elméletben mennie kell 3000 MHz-es gyári értéken, a kérdés most már csak a négy modul, és a gyakorlat! :)

Most nézem, négy modullal is megy e szerint. Kíváncsi leszek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1514) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Iponnál addig addig finomhangolják az árakat, hogy perpill a 3600x olcsóbb mint a sima 3600 :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1515) syberia válasza Timer (#1500) üzenetére


syberia
veterán

A megbízható tápegység a stabil működés alapköve, jó döntés volt. :K

(#1514) Sirandrish: Ezek szándékosan terelik a vásárlókat az ufós boltba. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1516) Timer válasza syberia (#1515) üzenetére


Timer
veterán

Igen, megfogadtam a tanácsodat, a Seasonic lett! :R

[ Szerkesztve ]

(#1517) Sirandrish válasza syberia (#1515) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehet :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1518) Mr.Csizmás válasza syberia (#1515) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Átvétel boltban - 2019.07.18. csütörtök
Házhozszállítás - 2019.07.19. és 07. 25. közt

:(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1519) wsanyi válasza Sirandrish (#1514) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez a kereslet-kínálat függvénye. Mivel sokan vettek 3600-at, valószínűleg kifogytak a készletek, a 3600X-re kisebb volt a kereslet, így viszont többen fognak X-eset választani, ami miatt visszább fog menni a sima 3600 ára. Egyébként ha vki játszik, akkor az X-eset érdemesebb választania. Jobb ahűtője, és jobban is boost-ol, bár nyilvánvalóan egy külön hűtő mindegyikre jobb, és azt hosszabb távon meg is lehet tartani. Most már csak 2 dologra várok személy szerint. A 7 nm-es APU-ra, ha lesz ilyen, és nem mindjárt a 7 nm EUV-vel kedzik az APU-kat, kihagyva 1 lépcsőfokot, és a ZEN3, ami az utolsó AM4-es ZEN lesz. Utána DDR5 és PCI-E 5, 5th gen, és valószínűleg 5 nm-en, tehát azt majd május 5-én lesz érdemes piacra dobni. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1520) Wade0303


Wade0303
aktív tag

Aki valaha is gariztatni szándékozik az ne vásároljon iponnál, aquanál, rufusznál, rbx-nél stb... Mi az, hogy "1 év gyári garancia"? Ezt tüntetik fel ugyanis a 3600 lapján iponék. Az X570-es alaplapok túlnyomó többsége pedig vagy "3 év basic garancia" vagy szintén "1 év gyári garancia". Direkt rákérdeztem egy MSI x570 Meg Ace alaplapra és visszaírt az üzletvezető, hogy nem tudják beszerezni gyártói garisan. Lényegében elismeri ezzel, hogy szürkeimportból szerzik be a hardvereket, ehhez képest viszont ugyanazon az áron adják sőt még drágábban.
Amit mér tegnap is többen írtak az pedig az elállásos vagy hibás termékek újként való tovább értékesítése. Rufuszos srác konkrétan nyíltan előttem mondta, hogy az egeret amitől én elállok eladják mert szerinte nincsen semmi baja, sőt kiakarta az új egér dobozát cserélni az elállásoséval mert utóbbit sikeresen összetépték amikor megpróbálták visszacsomagolni nekem korábban. Kaptam már bontott csomagolású, koszos, ujjlenyomatos alaplapot meg videókártyát az aquában is, rufusz meg a kiállító polcról szedte le nekem a poros gépházat, ezek mind újként voltak persze meghírdetve.
Én drága alkatrészt itthon többet nem veszem Alzán kívül sehol, utóbbi egyelőre elég korrektnek tűnik. Ott van lehetőségként a caseking.de, az ocuk, ezeket bátran ajánlom mindenkinek, kiszállítanak ide.

[ Szerkesztve ]

(#1521) snecy20 válasza Wade0303 (#1520) üzenetére


snecy20
veterán

Ja, alzán legalább fel van tüntetve a cucc állapota.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1522) Whysperer válasza Wade0303 (#1520) üzenetére


Whysperer
addikt

Scan.co.uk -t meg a aria.co.uk ne felejtsd ki.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1523) Timer válasza Wade0303 (#1520) üzenetére


Timer
veterán

Több évnyi magán, illetve céges iponos vásárlás után mondom, hogy a garanciális ügyintézésük hulladék, minden kritikán aluli. Volt olyan, hogy konkrétan beugattak a "jegyzőkönyvnek" nevezett irományon keresztül! :-D Legalább az árazás rendben volt egy ideig, de mostanában az is gatya. Kerülje őket mindenki, aki jót akar. PVC-nél első komolyabb termékem garanciás ügyintézést igényelt, jóval korrektebbek voltak. Alzáról mostanában kezdtem rendelgetni, majd kiderül, mit tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#1524) Sirandrish válasza Wade0303 (#1520) üzenetére


Sirandrish
legenda

Most rendeltem tőlük komplett gépet, és mindenre 3-5 év gyári gari van.
Kivéva a vinyóra, arra csak 2.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1525) janos666 válasza Ribi (#1505) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz. :R Ezek így nekem többet mondanak és meglepően jó számok, ha 7-15%-al jobb már az IPC, mint az Intel-é, miközben az órajel (akár gyári boost/turbo, akár saccra várható kézi tuning) lemaradásuk pedig a kettő közé esik (~12%, ha 5000/4500-at veszek alapul, mert csak a max gyári turbo összes magra kiterjesztése a kvázi-biztosra várható mindkét gyártónál).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1526) dudu5130 válasza Timer (#1509) üzenetére


dudu5130
őstag

B450-ben az MSI nagyon jól szerepelt az erős vrm és jó bios miatt. Nekem a Patriot viper 4 ramok nagyon bejottek vele.

(#1527) Noukoum válasza Sirandrish (#1524) üzenetére


Noukoum
veterán

Na végre:D Láthatom a végleges specifikációt?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1528) Sirandrish válasza Noukoum (#1527) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mindjárt elküldöm priviben. Nem akarom a topikot szemetelni vele, meg nem hiszem hogy sokakat érdekel.

Szóval pillanat :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1529) lemusz válasza Sirandrish (#1528) üzenetére


lemusz
addikt

Igazából de. Mert már hónapok óta látjuk a vergődésed a különböző topikokban. :D

(#1530) Sirandrish válasza lemusz (#1529) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miért számít vergődésnek hogy megfontoltan vásárlok, és kikérem olyan emberek véleményét, akik értenek is hozzá?
Én csak használom a gépet, nem vagyok guru. Nem OC-zok, nem szerelek, játszok rajta és annyi.
Nem is követem a HW megjelenéseket (ezen kívül) így kénytelen vagyok olyan emberek véleményére/ajánlására hagyatkozni akik benne vannak a témában :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1531) Whysperer válasza Sirandrish (#1530) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem számít. Helyesen csinálod,hogy megfontoltan vásárolsz nem ész nélkül . aztán meg megszívod . tele van a fórum össze vissza instant vásárolt setupokkal aztán megy a sírás ,hogy ez az alaplap ezt nem tudja az meg amazt! Te pénzed addig kérdezgess meg kérj tanácsot amíg nem vagy tuti biztos mire versz el X 100.000Ft-t

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1532) Wade0303 válasza Timer (#1523) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nekem is volt velük már kalandom. 10 év garis Seasonic titanium minősítésű tápegység meghalt 1 év után, bekapcsolás után azonnal leállt még akkor is ha csak egy pár wattos eszköz volt rácsatlakoztatva. Már a szervízükben leadáskor ők is kipróbálták és elismerték a hibát. Több mint 1 hónapot ültek rajta és mindvégig azt írogatták, hogy a "beszállítónál van bevizsgáláson". Mikor elfogyott a türelmem és megírtam nekik hogy ne nyúljanak hozzá, adják vissza ahogy van és majd én elküldöm a seasonicnak akkor pár órán belül írtak, hogy nem tudják javítani de levásárolhatom vagy visszakérhetem az árát.

(#1524) Sirandrish
Sok szerencsét hozzá. Arra figyelj, hogy a dobozokat és minden az alkatrészekhez járó kelléket kérj el ha nem adnák maguktól. Ha bármivel gond lesz akkor leginkább a gyártónak küldd el Te magad mert az ipon minden esetben csak a beszállítójának fogja.

[ Szerkesztve ]

(#1533) Ribi válasza janos666 (#1525) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mostani procik nem tudnak all core 4500-at egy bios frissítés után, ebben biztos lehetsz.
Cserébe mint láttad az IPC növekedés játékok alatt nem számítanak annyit latency miatt.

(#1534) beef válasza dudu5130 (#1526) üzenetére


beef
őstag

Melyik MSI jó? Mert gyárt néhányat.
Sajnos a honlapjukon eléggé rejtegetik ezeket az infókat. Az Asrock oldalán legalább némelyiknél fel van tüntetve, hogy hány fázisos, sőt még az is, hogy 45 vagy 60A-esek a kockák.

(#1535) vhunor válasza Wade0303 (#1532) üzenetére


vhunor
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyártó szóba áll veled közvetlenül jótállási igény érvényesítésénél - attól függ, van-e végfelhasználóra is szabott RMA folyamatuk. Az általános eljárás az, hogy a kisker beküldi a disztribútornak, és az intézi az RMA-t a gyártóval.

(#1536) Ribi válasza beef (#1534) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#1537) solfilo válasza Sirandrish (#1528) üzenetére


solfilo
veterán

Engem is érdekelne, hogy mi lett a vége, az is elég, ha adatlapodba felírod, ott megnézheti, aki akarja. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1538) Timer válasza Wade0303 (#1532) üzenetére


Timer
veterán

Ismerős a szitu, SSD volt, hogy három hónapig ült náluk, zéró visszajelzés, aztán egyszer csak küldtek egy teljesen más típust. Viszlát, ennyi. Még csak meg sem indokolták, miért nem olyan típust kaptunk vissza, amit küldtünk. Szintén SSD, bad sectoros mint az állat, visszaküldik, hogy a hiba nem tapasztalható. Rommá fotózom ilyen-olyan program alól, eseménynapló alól, kinyomtatok mindent, berakom az SSD mellé. Erre megérkezik levélben az oltás válaszként, hogy teljesen egyértelmű a hiba, kár volt ennyi papír miatt kívágatni egy erdőt. Már fel sem kúrtam rajta magam, de utána minden egyes FB posztjuk alá beírtam ezt a kis sztorit néhány hónapon át. Volt, amikor többször is, ha törölték... :))

És a legszebb, hogy ilyen sztoriból még legalább három-négy az eszembe jut az elmúlt 5 évből.

(#1539) Sirandrish válasza Wade0303 (#1532) üzenetére


Sirandrish
legenda

Előző gépemhez is elküldtek mindent, de majd odafigyelek! :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1540) janos666 válasza janos666 (#1525) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hopsz, picit nézhettem volna tovább a videót, vagy legalább alaposabban az első képkockákat, mert azok csak Cinebench eredmények (nem többféle mérés átlaga), és játékokban már kb. ennyivel (~10%) lassabb.
Akkor ez így átlagban inkább egál c2c, max (tuning) órajelben pedig picit elmarad az AMD, szóval még mindig talán az Intel felé hajlanék összességében (akkor is, ha már nagyon közel vannak).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1541) Wade0303 válasza vhunor (#1535) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nem igazán ismerek komolyabb hardver gyártót akinek ne volna már az EU-ban is végfelhasználók számára elérhető RMA szolgáltatása.

[ Szerkesztve ]

(#1542) AxBattler válasza Wade0303 (#1520) üzenetére


AxBattler
félisten

iPon legalább leírja, hogy szürkeimport, az AQUA erre sem veszi a fáradtságot / korrektséget.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1543) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah így néz ki a rendelt konfig!
Remélem megleszek vele elégedve :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1544) wsanyi válasza janos666 (#1540) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Az egy 4 GHz-en történő teszt, és minden játékfüggő. Ha 2080 Ti-nél gynegébb akártyád, vagy nem 1080p-ben (FHD) játszol, kb. mindegy. Én nem nagyon hiszek a teszteknek, mert a legtöbbeket az intel támogatja, aki megmondja, hogyan kell tesztelni. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1545) Yany


Yany
addikt

Sajnos kezd beigazolódni a félelmem az X570-es lapok hűtése kapcsán:

"Another issue we noticed, that isn’t ideal for a couple of reasons, was the FCH fan running 100% of the time while the system is booted. This is a problem because it creates unnecessary noise if your case isn’t well soundproofed or you aim for a silent system, and further to that, these smaller fans typically have a shorter lifespan than their larger counterparts. Running it constantly is reducing the lifespan considerably and we suspect finding a replacement would not be easy."
vortez.net

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1546) Raymond válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


Raymond
félisten

Most mar mindegy, es termeszetesen mindenkinek van velemenye arrol mi eri meg es min ne a az egyes komponensekbol igy ahhoz nem szolok hozza, a te dolgod. Viszont ugy latom csendes gep volt a cel, igy inkabb hagytam volna a HDD-t mert megkckaztatom hogy hasznalat kozben azt hallod majd legjobban. Csak SSD-s megoldas itt jobb lett volna, egy 2TB SATA M.2 vagy 2TB Intel 660p NVMe M.2 kb a duplaja mint amibe az MX500 es a HDD kerult, de inkabb 10e Ft-al olcsobb. z egy jo kompromisszum lett volna. Igaz ezt cserelhetsz kesobb is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1547) Sirandrish válasza Raymond (#1546) üzenetére


Sirandrish
legenda

Amikor a gépet használom, akkor 99%ban van rajtam füles, így annyira nem zavar ha valaminek van pici hangja. Persze azért ne akarjon nagyon elszállni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1548) Whysperer válasza Sirandrish (#1543) üzenetére


Whysperer
addikt

Ezt már meg is rendelted?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1549) Sirandrish válasza Whysperer (#1548) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elküldtem a rendelést, de még eltudnék állni tőle..
Miért, mi a baj vele?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1550) Raymond válasza Sirandrish (#1549) üzenetére


Raymond
félisten

Tippelek :)

1) A Noctua nem igazan kell ha van Wraith Prism (es foleg ha fulest hasznalsz)
2) A grafikus kartya az egyik legdragabb 2080-as, vannak sokkal olcsobbak amik szinten nem hangosak es nem vesztesz gyakorlatilag semmit teljesitmenyben

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.