Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Prof válasza Dr. Akula (#1734) üzenetére


Prof
addikt

Ne viccelj, egy hardvert adott célra terveznek adott pénzért fogják adni. Toyota Yaris-t se nem sportautó se nem Forma-1es mezőnybe tervezték, de vannak tulajdonságai amiben jobb azoknál az autóknál...
Ha az a cél, hogy a next gen konzolba legyen erős aránylag kisfogyasztású GPU adott költségkeretből akkor szerintem a Navi architektúra igenis tudja azt ami célt kitűztek.
PC szinten a beta driver/bios/szar hűtés/optimalizálatlan játékok/szoftverek/gyermekbeteségei az architektúrának mind visszafogják. Úgy nézd mint a Ryzen 1st gent anno. Egész jó, de még nem az igazi.

Amúgy meg okos volt az Nvidia, hogy látta nem kell alacsony költségcélokat kitűzni nem kell 500 dollárért csúcsVGA-t adni, mivel az emberek gazdagok, simán kifizetik az 1200-at is. Az AMD ha kihozna egy +40%-al 2080Ti-t verő zászlóshajót amit arra terveznek, hogy 2000 dollárért adják és annyival verje a konkurrencia zászlóshajóját, az marketing szempontból ugyanúgy működhet. Mivel az emberek 99% max a tesztekben fogja látni meg a hírekben, de a fejében megmarad az AMD a legjobb. Odáig már legtöbbeknek nem terjed az esze/energiája, hogy a szegmensben amit meg is tud venni ki /mennyivel és miért jobb.

(#1752) kleinguru


kleinguru
addikt

Valakinek van nagykeres, alzás, bármilyen infója, hogy mikor lehet végre kapni pl.: 3900x-et:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1753) KAMELOT válasza Dr V (#1749) üzenetére


KAMELOT
titán

Arra kiv vagyok én is.
Rendes in-game tapasztalatot írj. Beállítások, hardwarek, min max avg fps.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1755) Gyuri27 válasza Sirandrish (#1744) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mikor melyik nagykerben van.
Amit az iponon látsz az mindig a legolcsóbb (és van is raktáron).
Ha az elfogy a shop vált a következőre ahol elérhető és te azt látod.
Ezért vannak iponnál az árazási anomáliák.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1756) awexco válasza Prof (#1751) üzenetére


awexco
őstag

Ezt a hülyeséget honnan vetted ? "beta driver/bios/szar"

nvidia az a cég amely a bugfixnek a bugfixére is bugfixet csinál .

AMD sokkal jobb software / driver oldalon ... Igen várható pár előre nem látott kompatibilitási hiba de azt kijavítják .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#1757) KAMELOT válasza awexco (#1756) üzenetére


KAMELOT
titán

Bugot én még nv alatt nem láttam. Pedig 770-2070 volt minden.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1758) syberia válasza Qtya123 (#955) üzenetére


syberia
veterán

Aki anno FX-8xxx gépet épített, és mostanáig kihúzta vele, az most dupla sebességet kaphat, a Bulldozer fogyasztásának a töredékével. Ráadásul olcsóbb alaplapban is elérhetővé vált a PCIe 4.0 támogatás, és így hallgatni sem kell a X570 chipset hűtőventilátorát. :))

(#1754) sb: Korábban is olvashattunk erről, de aztán úgy volt hogy mégsem lesz támogatva a dolog, csak az új lapokkal működhet.

FX-8300 vs Ryzen 5 3600X — Time to Upgrade? — 30 Benchmarks

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1759) Pug válasza KAMELOT (#1757) üzenetére


Pug
veterán

Orulj neki, van mindegyik oldalon.

(#1760) Kroni1 válasza syberia (#1758) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez jó vidi, köszi a linket! Pont nekem is ez lesz az aktuális vszleg.. :R

[ Szerkesztve ]

(#1761) sb válasza syberia (#1758) üzenetére


sb
veterán

Tudom, de ez friss infó elvileg.

(#1762) CPT.Pirk válasza syberia (#1758) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így van. A húzott FX proci az egy életérzés dolog, nekem is volt és imádtam a 8 szálat befogni munkára ami került mindössze 25k pénzembe. :D De azért mióta megvan a 2600-as Ryzen, már nem cserélném vissza. Most már csak 3600(x)-ra cserélek. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1763) wsanyi válasza Devas (#1732) üzenetére


wsanyi
aktív tag

1650-et elvileg az RX 570 is megveri, főleg 8 GB RAm-mal, és szépen be lehet lőni tuningra downvolttal. 1660 helyére RX 580/590 is mehet, Ti helyére VEGA 56, szintén alulfeszelve, és kis OC-val. Azért a VEGA 56 mostanában nagyon szépen teljesít az új driverrel, a VEGA 64-ről sajnos incs infóm, de elvileg az is. Kérdés, ki mivel játszik, vagy mire használja akártyát. Munkára az AMd sok esetben jobb, a RADEON VII-ről nem is beszélve a 16 GB RAM-ja miatt. Egyébként később várható lesz RX 5800/5900, lejjebb pedig 5600, de egyelőre nagy a csend róluk.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1764) Prof válasza awexco (#1756) üzenetére


Prof
addikt

Mert így megy a driver és szoftver fejlesztés már egy jó ideje. (kb. mióta van szélessávú internet a többségnél)

Ki kell hozni a hardvert aztán hála a gyors internetnek, majd a felhasználók tesztelik, a gyártó meg idővel kihozza a végleges drivert/szoftver/fixeket és letöltik pillanatak alatt az update-et. Ez a BIOS-okra is értendő.
Majd nézd meg mit tud 4-6hónap múlva ugyanaz a hardver, a megjelenéskori tesztekhez képest.

Az Nvidia sokkal többet költ a játékok szoftver/driver támogatására. Nem véletlenül jobbak a legtöbb játékban..

(#1765) wsanyi válasza kleinguru (#1752) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Tőlük meg tudod rendelni elvileg akkor is, ha nincs fent a webshopban, E-mailt kell írni nekik.

http://magicomp.hu/webshop/Processzor/index.php

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1766) KAMELOT válasza wsanyi (#1765) üzenetére


KAMELOT
titán

Alzánál is leadod a rendelést aztán majd szólnak ha küldik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1767) wsanyi válasza sb (#1738) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Akkor sajnos meg kell állapítanom, hogy mind a Wikipedia, mind Linus a Linus Tech Tips-ről, sőt szinte az összes technikai youtube-os és weblapos téved. Most nem fogok belinkelni ide mindent, de aki akar, utánanéz, hogy a fogyazstás nem = a TDP-vel.

(Fogtál már meg 60 W-os sima Wolfram szálas izzót? És LED-eset? Mindkettő fogyazstása 60 W, a TDP-je viszont valószínűleg nem egyezik meg, és ez csak 1, nem is a legjobb példa.)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1768) Raymond válasza wsanyi (#1767) üzenetére


Raymond
félisten

"aki akar, utánanéz, hogy a fogyazstás nem = a TDP-vel."

Senki nem mondta hogy a fogyasztas = TDP, arrol volt szo hogy te kevered a dolgokat. Lasd #1690 es az elotte levo hozzaszolasaid.

"Fogtál már meg 60 W-os sima Wolfram szálas izzót? És LED-eset? Mindkettő fogyazstása 60 W, a TDP-je viszont valószínűleg nem egyezik meg, és ez csak 1, nem is a legjobb példa."

Lattal mar 60W-os LED "izzot"? Mert en meg nem igazan. Egyebkent ezeknek nincs TDP-juk, de azt hiszem (remelem) lassan mar szamodra is vilagos lesz hogy nem tudod mi az hogy TDP es ez megmagyarazza a tobbi marhasagot amit itt irkaltal.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1769) schawo válasza wsanyi (#1767) üzenetére


schawo
titán

Fogyasztás nem azonos a tdp-vel, ezt senki nem állította. De a fogyasztás megegyezik a hőtermeléssel.

A ledes dologra most inkább nem reagálnék. Ha van ledes, 60W izzód (nem nagyon van) az valóban kevésbé fog melegedni, mint a volfrám szálas, mert sokkal több fényenergiát ad le, kisebb a vesztesége, kb 40W lesz az eldisszipált hő. (Most nem megyek bele abba, hogy te esetleg nem erre gondoltál, hanem a 60W-nak megfelelő led izzóra) De láttál már cpu-t világítani? Ugye, hogy nem. Az csak hőt termel...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1770) Dr V válasza schawo (#1769) üzenetére


Dr V
őstag

Ugyanmár... A gamer cpu-k mind RGBsek :DDD

(#1771) KAMELOT válasza schawo (#1769) üzenetére


KAMELOT
titán

Mit kínlódtok itt a tdp-vel? Tegyen rá rendes hűtést és kész!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1772) paprobert válasza wsanyi (#1767) üzenetére


paprobert
senior tag

Kérlek olvass ennek jobban utána.

A LED-es villanykörték megadott "fogyasztása" egyfajta kompatibilitási mód a régi izzólámpákhoz szokott embereknek. Ha tudtad, hogy eddig egy 60 wattos körte világította be a szobát, és egyáltalán nem konyítasz ahhoz, hogy az hány lumenes volt, akkor megveszed a 60W-os teljesítményűnek megfelelő LED-es villanytestet, és boldog leszel a végeredménnyel.

Persze 8W-ot fog a kb fogyasztani, de az az átlag Józsibácsinak mindegy.

Tehát ez azért van, hogy az átlagember értse hogy mit vesz.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#1773) Devas válasza wsanyi (#1763) üzenetére


Devas
őstag

Lehet az 1650-re ráver FPS-ben kb 10-15%-ot az 570, de mindezt dupla akkora fogyasztással teszi.
Nem jó nyáron radiátor mellett ülni. Ezért nagyon várós számomra a "kisNavi".

UI.: 570-esem van jelenleg -45%-al alulfeszelve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#1774) Dr. Akula válasza Prof (#1751) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Nvidiánál szarabbat nem kell tervezniük, az már eddig is volt nekik. Nyilván ők is igyekeznek, csak nem tudnak jobbat.

(#1775) Chaser válasza Devas (#1773) üzenetére


Chaser
titán

gyári órajeleken? melyik modell? úgy mennyit eszik?
:)
sztem is a matek ott nem stimmel, h jelentősen nagyobb fogyasztással ver rá, úgy nem nagy vasziszdász'

szerk:
modellt már látom, egy gb

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1776) Dr V


Dr V
őstag

Van már valakinek új Ryzene?

(#1777) Ribi válasza Dr V (#1776) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nincs, még nem kapható, csak 1 hónap múlva.
;]
Kereső? ;]

(#1778) _cHAos_ válasza KAMELOT (#1757) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"Bugot én még nv alatt nem láttam."
Ne haragudj, de ez az év hozzászólása. :C :DDD :DDD :DDD :Y vagy ostoba fanboyság netovábbja.

Egy átlag power user pistike 3 percenként esik bele bugokba nVidia/AMD oldalon is......
xtíz oldalas bugreportokat tudnék írni AMD/nVidia...

[ Szerkesztve ]

(#1779) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Egy nálam okosabb ember véleménye:
(single worst company)
:D

(#1780) Whysperer válasza _cHAos_ (#1778) üzenetére


Whysperer
addikt

NA ne bazz nem volt bugos NV... Te az NV párhuzamos univerzumból írsz ide KAMELOT ?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1781) Whysperer válasza Whysperer (#1780) üzenetére


Whysperer
addikt

Bocsi ,de nem most volt ,hogy a Bugos nvidia driverre jött egy javítás ami megint csk bugos volt és a bugosra is kellet egy javítás??

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1782) #48613632 válasza Whysperer (#1781) üzenetére


#48613632
törölt tag

Itt maga az nVidia a bug a piacon ;]

(#1783) Whysperer válasza #48613632 (#1782) üzenetére


Whysperer
addikt

:DD :DD :DD :DD

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1784) - = Zk = - válasza #48613632 (#1782) üzenetére


- = Zk = -
félisten

...amit még senkinek sem sikerült "kigyomlálni" évek óta?!.. mik vannak?! eléggé "makacs" bug lehet az.. ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1785) Kansas válasza Dr V (#1776) üzenetére


Kansas
addikt

Van, nekem pl. R5 2400G után az R5 3600 kb. +80%-ot tud, és Wraith Spire-ral(az R5 1600-hoz adott gyári cooler), non-stop 4,15-4,2GHz-re boostol. Valamiért ehhez a feleakkora bordájú Wraith Stealth jár...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1786) #48613632 válasza - = Zk = - (#1784) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem is gyökeret vert az alaplapomba. Ahányszor kiveszem, mindig visszakerül bele ;] :O

(#1787) Prof válasza Kansas (#1785) üzenetére


Prof
addikt

És még csodálkoznak, hogy meleg, akkora a borda, mint egy Intel core2 gyári hűtőjén :DD
Részemről várom a zen 2 + navi magos APUkat notiban jövőre, de szórakoztató a topic.

(#1788) - = Zk = - válasza #48613632 (#1786) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is... ;] #minditthalunkmeg

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1789) wsanyi válasza paprobert (#1772) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem a lumen értékre gondoltam, hanem a fogyasztásra. 60 W Wolfram szálas vs 60 W LED izzó (tudom, hogy ez utóbbinak brutális a fényereje, mert kb. 6-8, esetleg 10x akkora a fényereje azonos fogyasztás mellett).

@Raymund és Schawo:

De pontosan. Egész idáig azt bizonygattátok, hogy a TDP az a fogyasztás, mivel annyi hőt ad le, amennyit fogyaszt. (Őőőő.. :Y Ez kicsit fura. Olyan érzésem van, mintha egy processzornak az lenne a feladta, hogy fűtsön.)

Mi is a célja egy processzornak? Számítosok/számítási feladatok elvégzése (régen ezért voltak számítástechnikusok, akik egyébként villamosmérnökök is voltak, és egyben rendszergazdák is, mára elkülönültek a különféle területek, mert mindegyik elfeljlődött, külön szakterületté vált, létezik pl. storagegazda is), tehát a keletkező hő itt felesleges melléktermék.

Hogy értésétek, pl. a 7350K simán megy 5 GHz-en 2 mag/4 szálon, és az alap TDP-je 91 W, de 5 GHz-en már jóval több, míg az a 2 mag sosem fog elvileg 91 W-ot fogyasztani, még akkor sem, ha mind a 4 szálon 100%-on ki van hajtva, de ettől még nagyon kell hűteni, mert iszonyatosan melegszik. Ha 1 magot hajtasz 5 GHz-en, az kb. 35 W körül fogyaszthat talán, de ez az adott CPU-tól is függ, míg a TDP-je valószínűleg ennél jóval magasabb is lehet, mert az az 1 mag is nagyon melegszik. Több mangál viszont egymás is fűtik a magok, ami elméletileg korrekt értékmeghatározás esetén a maximális OC esetén óriási hűtőkapacitást igényel (a 9900K 95 W TDP-je a gyári alap órajelre vontakozik, ha olyan hűtőt raksz rá, akkor nem is nagyon fog turbózni, vagy csak nagyon kis időre, jellemzően bőven 180 W TDP feletti hűtés kell rá, ha mind a 8 magon 5 GHz-en szeretnéd hajtani (ettől még nem biztos, hogy annyit is fogyaszt, de előfordulhat, hogy 170 W körül tekeri meg a villanyórát), és sokszor még a víz sem elég neki sajnos, tehát hiába tud több FPS-t pl, akár nagyobb fogyazstás és hőtermelés mellett, egyszerűen nem éri meg, főleg, hogy a piros zónába kerül a túlhajtás).

Szép délutánt nektek! ;)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#1790) Raymond válasza wsanyi (#1789) üzenetére


Raymond
félisten

Jo lenne ha valami alapveto logika birtokaban lennel es akkor meg ismeretek hianyaban is messze kevesebb marhasagot irkalnal mint az utobbi napokban :U

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1791) schawo válasza wsanyi (#1789) üzenetére


schawo
titán

Ne :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1792) opr válasza wsanyi (#1789) üzenetére


opr
veterán

Komolyan, nezz ennek a temanak utana kicsit jobban. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1793) Carlos Padre válasza wsanyi (#1789) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem értik mi a különbség a processzor és a Peltier elem közt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1794) paprobert válasza CPT.Pirk (#1762) üzenetére


paprobert
senior tag

Nagy köszönet minden FX tulajnak, akik a szörnyű specifikációk ellenére is az FX-et választották, és gyakorlatilag életben tartották az AMD-t, hogy a Zen megszülethessen.

Nem vicc.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#1795) - = Zk = - válasza paprobert (#1794) üzenetére


- = Zk = -
félisten

FX8150-em volt sokévig.... 2,5-3 évig talán?!... már az FX95xx akármik is kintvoltak, de még kitartottam mellette... :DDD
de aztán az első itt eltőltött félévem után lecseréltem egy 4690K-ra... hát na :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1796) zsintai1987 válasza paprobert (#1794) üzenetére


zsintai1987
tag

Így van! KB 7eve működik az fx 8320am keresztfiamnál egy r9 270 OC mellett!

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#1797) Cathulhu válasza paprobert (#1794) üzenetére


Cathulhu
addikt

35 ezerért vettem a 8320at, röhögve megérte, máig megy muter gépében, ő a legmenőbb a nyugdíjas klubban 8 magos géppel és SSDvel :D
Viccen kívül nagyon jó proci volt az FX a maga idejében, a gond az volt, hogy nem updateelték évekig, így a felső középkategóriából lecsúszott belépő szintre és esélyed se volt jobb AMDre cserélni

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1798) solfilo válasza paprobert (#1794) üzenetére


solfilo
veterán

Az A8-7600 is számít? :B
Nyugdíjas éveit anyámnál tölti. :)

solfilo

(#1799) Gyuri27 válasza Cathulhu (#1797) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mióta megy a több magra optimalizálás még virágzik kicsit az fx. Anno is ez hiányzott annak a procinak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1800) paprobert válasza solfilo (#1798) üzenetére


paprobert
senior tag

A beszámolók alapján úgy tűnik, hogy 1-1 nem hardcore családtagnál kötöttek ki ezek. :)

Emlékszem a megjelenés körüli fogyasztás vitákra... hát azalatt a 7-8 év alatt bőven elfűtötte a komplett árelőnyét, sőt, a komplett árát az FX CPU... Bár kit érdekel ha már a muter fizeti, nem...? :DDD

(#1799) Gyuri27 A felbontástól és grafikától független, 40-50 fps-es CPUlimites játék nem egy álom kategória...
Ma nincs olyan valamire is használható GPU a boltokban, amit ki tudna hajtani egy FX 1080p felbontáson. Már anno a GTX 970-nél is voltak gondok, az pedig RX570 szint...

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.